Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Rezerve bugetare de 10 milioane de euro la Slobozia

Minuni administrative în 2 ani de mandat

Rezerve bugetare de 10 milioane de euro la Slobozia

Administrația Soare estimează că va avea la dispoziție 10 milioane de euro pentru finanțarea investițiilor din Slobozia. Suma, susține primarul Sloboziei, rezultă din finanțările europene accesate și economiile bugetare realizate în primii 2 ani de mandat. «În 2020 estimam că vom obține aceste rezerve bugetare în 4 ani de mandat... După 2 ani suntem la un pas de a atinge această sumă. Iar în cursul anului 2023 o vom depăși!» declară Dragoș Soare.

Obiectiv administrativ atins La preluarea mandatului, în anul 2020, primarul Dragoș Soare a susținut că mandatul său va fi unul «de austeritate» bazat pe eficientizarea cheltuielilor administrative și limitarea costurilor investiționale. În opinia sa, această strategie administrativă ar fi permis municipalității economii bugetare de 10 milioane de euro în 4 ani de mandat. La începutul anului 2023, primarul Dragoș Soare declară că pragul estimat inițial ar putea fi depășit în acest an: «În 2020 estimam că vom obține aceste rezerve bugetare în 4 ani de mandat... După 2 ani suntem la un pas de a atinge această sumă. Iar în cursul anului 2023 o vom depăși! Concret, la acest moment avem la dispoziție 45 milioane de lei pentru cofinanțarea investițiilor din fonduri europene, finanțarea proiectelor locale și derularea investițiilor multianuale. Iar anul este abia la început...» declară Dragoș Soare.

Să nu ne bucurăm prematur Optimismul edilitar al primarului Sloboziei este contrazis de realitatea din teren. În decursul anului 2022, tot mai mulți slobozeni se declară nemulțumiți de faptul că orașul a fost transformat într-un imens șantier. Situația riscă să devină tot mai tensionată în condițiile în care administrația Soare nu este dispusă să renunțe la niciunul dintre cele 11 proiecte europene aflate în derulare. Cel mai controversat dintre acestea este cel care a presupus construirea pistelor de biciclete și reabilitarea infrastructurii rutiere pe bulevardele Matei Basarab și Chimiei. Însă efectele nedorite ale unor investiții similare sunt vizibile în tot orașul. Ba, mai mult, în decursul anului 2023 urmează să fie deschise noi șantiere. Printre investițiile noi, deja anunțate, se numără reabilitarea Parcului «E14», reamenajarea spațiilor verzi din oraș, demolarea garajelor construite ilegal, finalizarea investiției din Piața Revoluției. Și exemplele ar putea continua.

11 Ianuarie 2023, 10:10 (8918 vizualizări - 30 comentarii)

Citiți și:
Prioritatea administrației Potor: deschiderea parcării subterane din Piața Revoluției!
3 MILIOANE DE EURO pentru dezvoltarea Liceului Tehnologic «Alexandru Ioan Cuza» Slobozia
Primăria Slobozia vrea, din nou, Centura de Nord!
43 milioane de lei pentru «Centura Ocolitoare a Sloboziei» din zona de Nord
Parcul fotovoltaic va reduce facturile de curent electric cu 1,5 milioane de lei/lună

Comentariile cititorilor:


WALY:
(16 Ianuarie 2023, 18:32)
Dar STRANDUL ca acum vine vara, sau Primarele nu stie sa inoate?
Contabil:
(16 Ianuarie 2023, 16:16)
Oprirea lucrărilor pe bvd. Chimiei - cică nu este fundație!!! - în zona Casei de Cultură a Sindicatelor, faptul ca pe unde se pare că lucrările s-au terminat (pe proiectul de mobilitate urbana - pe Unirii, Cosminului, Chimiei , de la BRD spre variantă) au rămas niște scame mari de tot, de îți rupi picioarele și bicicleta, etc., sugerează următoarele lucruri
 - devizele inițiale nu mai sunt actuale, prețurile materialelor si manoperei fiind mult mai mari
 - fiind lucrări cu fonduri europene, banii moka de la UE sunt tot ăia!!!
 - constructorul a făcut o binemeritată pauză și se agită cu joc de gleznă doar la trotuarul de peste drum de MB  - pentru publicul larg!
 - cele 10 mil Euro s-a putea să se ducă mai rapid decât ar vrea primul gospodar al urbei pe proiectele făcute cu 4-5 ani în urmă.
Așa că, mai avem de suferit printre utilaje, trotuare neterminate, bulevarde distruse, etc.
@Cetățean:
(15 Ianuarie 2023, 19:26)
probabil tu locuiesti in Calarasi  :D
@Cetățean:
(15 Ianuarie 2023, 14:16)
Așa este, cum spuneți! cea mai mare schimbare în bine din ultimii 20 de ani este că avem un nou operator de salubritate, Adi Eco 2009, care acum 2 ani cam era în insolvență, iar acum a căpătat o dimensiune județeană!

Și fără legătură cu tema articolului - Nota bene nu are sensul pe care credeți că îl are când îl felicitați pe don primar!
Cetățean :
(15 Ianuarie 2023, 07:22)
Dacă e șantier,de ce e șantier, dacă nu este șantier,de ce nu este șantier. Cum o dai, unora nu le convine nimic._____________________ Ceea ce pot spune eu este că nu am văzut în ultimii douăzeci de ani schimbările în bine făcute de administrația actuală a urbei. Nota bene d-lui Soare.
Cati:
(14 Ianuarie 2023, 17:06)
Slobozeni acum culegeti ce ati semanat din 1990 permanent.
Fiecare nou primar vine cu planuri si idei noi, nu vrea sa continue proiectele incepute de predecesori (ceea ce ii face niste idioti).
Prioritar pentru Slobozia era sa fie asigurata apa potabila !!! NU ORTAVITA  !!!
Si noua administratie, noua din 2020, daca avea un pic de respect si normalitate trebuia sa faca prioritar retea de apa potabila pentru cetetenii care le platesc salariile sa se creada ei net superiori fraierilor de contributori la bugetul local. 
Apoi realizarea tuturor utilitatilor in carterul tinerilor (care au fost mintiti sa investeasca in case ce le fac relelele de apa-canalizare-gaze-electricitate si stazi cu trotoare civilizate. Mai mult de jumatate se spala la lighean si au fose proprii, nu au retea de gaze iar drumurile sunt de pamant denivelat cu mult noroi si mizerie (gunoiul se strange saptamanal), si Doamne fereste de salvare sau pompieri ca uneori nu pot merge decat pana in capatul strazilor.
Cartierul Slobozia Noua nu are toate strazile asfaltate si acolo e jale cand ploua.
Iar ei schimba pavelele si bordurile. Va invit sa mergeti pe jos pe unde zic ei ca au finalizat si veti vedea ca sunt portiuni mari cu dalele puse stramb si in valuri, sa clatina si au ramas gramezi de nisip care se ia pe picioarele pietonilor. Apropo sefii Primariei Slobozia nu sunt pietoni ei au masini cu sofer la scara, masini cumparate din banii dati de noi, soferii platiti din banii nostrii iar bietii de edili la fel tot din banii nostrii isi iau salariile.
Mare mila imi e de ei cat muncesc si se chinuie ca noi sa avem o viata frumoasa, curata si civilizata !
Mary :
(14 Ianuarie 2023, 10:49)
Aiureli! Bani aruncați aiurea! Se decopertează tot trotuarul de la MB-uri, pe partea dreaptă, în sensul de mers către Constanța, trotuar făcut din pavele cu o condiție noi nouțe peste care nu au trecut nici păsările în zbor, că pietonii nici atât. Acest susținător al proiectelor, știe? Și chiar dacă știe, ce-i pasă! Banii trebuie cheltuiți, aiurea!
Mary :
(14 Ianuarie 2023, 02:31)
Și ce vreți acum?! Să-l canonizați? Terminați cu prostiile că nu suntem la Cluj-Napoca. Când Slobozia o să arate pe jumătatea Clujului, atunci puteți spune că s-a înfăptuit o minune. Ar fi o minune, dacă am avea apă potabilă. Hai, pa!
Pentru Cetatean:
(13 Ianuarie 2023, 11:52)
Te referi la pavelele alea de calitate superioara mancate de ploaie si inghet? Mai sunt cateva prin boschetii din jur... du-te si vezi daca nu crezi!!!
dinamita:
(13 Ianuarie 2023, 11:41)
Si cu piste si fara.... Stau si ma gnadesc.... Cum aia de dinaintea lui nu faceau nimic si tot ieseau pe minus?
Alin:
(13 Ianuarie 2023, 10:23)
Cu intersecția de la casa de cultura ce glfaceti?monument istoric?nu lucrează nimeni acolo și sunt niște gropi de rupi masina,în curând de la ploi no sa se mai poată circula.era un domn dimineața care a spart baia de ulei și spunea ca va da în judecata.ati ghiorlanit tot orașul și asa la-ti lasat
Răduță Aurelian-Constantin:
(13 Ianuarie 2023, 01:52)
Ati distrus Parcul de la Oraselul Copiilor. Nu mai avem si noi un loc al nostru unde sa ne mai antrenam la Parkour. Sa va fie rusine. Multumim frumos. Astept sa ma invitati Domnule Primar la Dumneavoastra la primarie sa vorbim, nu prin consilieri sau intermediari. Vreau sa stam personal fata in fata, sa vorbim daca va intereseaza de tineretul din acest oras.
Adrian:
(12 Ianuarie 2023, 22:53)
Invităm în tandem pe domnul primar și șeful circulației din IPJ Ialomița, să iasă de pe aleea din spatele magazinului Ialomița și să meargă pe strada Ștefan cel Mare, la stânga către parcarea magazinului Ialomița. Aveți grijă domnule primar să nu faceți accident. Pentru a te asigura din dreapta, trebuie să blochezi circulația celor care vin pe Ștefan cel Mare dinspre magazinul LUCA. Avem primarul pe care îl merităm.
1999:
(12 Ianuarie 2023, 15:04)
Faceți parcări!ați trasat 2 dungi pe Crosntructorilor și luați bani de parcare.Ati anulat din locuri (gard nr 2) și se bat oamenii pt un loc.Gata ,ajunge cu atâta spațiu verde ,ca si asa nu sunteți în stare sa aveți grija de el.Ma ia groaza cu ce o sa fie atunci când o sa faceti și pe Cuza Vodă parcare.Mai renunțați la parcuri și faceti parcarii.Orășelul Copiilor,ar fi fost loc bun pt parcare supra-etajată(ca sub-teran, am văzut cu toți ce a iesit ) ati pus șezlonguri pt sex in Orășelul copiilor .Parcul N 14 iarăși un loc bun de parcare. Spațiul este prea mare între trotuare și blocuri,întorci tirul, faceti PARCARE. CARE NU AVETI LOC DE PARCARE ,DUCEȚI-VĂ MASINA IN FATA CASEI LU'...
eu:
(12 Ianuarie 2023, 13:34)
Care reamenajare spatii verzi, ca voi si cei din urma voastra nu sunteti in stare sa tundeti iarba si sa toaletati copacii. Prin toate parcurile si pe alei/strazi este jale, in toate anotimpurile.

Lasă un comentariu:

Mesaj
(maximum 2000 caractere):
23 Aug 2026
414 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Bărbați din Bordușani, surprinși la furat de lemne

Marți, 28 noiembrie 2023, polițiștii din Stelnica au depistat doi bărbați, în vârstă de 35 de ani și 52 de ani, din Bordușani, care ar fi tăiat, fără drept, mai mulți arbori dintr-o pădure ce aparține ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2023, 16:20
(2342 vizualizări - 0 comentarii)


Programul casieriilor RAJA în perioada sărbătorilor de Sfântul Andrei și Ziua Națională a României!

RAJA Constanța aduce la cunoștința tuturor abonaților că, în intervalul 30 noiembrie-3 decembrie 2023, casieriile RAJA Constanța și compartimentele care desfășoară activități de lucru cu publicul vor fi ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2023, 14:40
(25336 vizualizări - 0 comentarii)


Incendii la Jilavele și Albești

Luni, 27 noiembrie 2023, Detașamentul de Pompieri Urziceni a intervenit la un incendiu produs la locuința unui cetățean din localitatea Jilavele. Jarul căzut din sistemele de încălzire a condus, cel mai ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2023, 13:45
(9375 vizualizări - 0 comentarii)


USR propune o bursa cumulată pentru studenții români de pretutindeni

Senatoarea USR Silvia Dinică a depus o inițiativă legislativă care permite cumularea bursei pentru studenții români de pretutindeni cu bursa de excelență olimpică/internațională și cu bursa de performanță ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2023, 13:20
(3165 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Rambursări TVA în valoare de peste 78,8 milioane de lei, în perioada ianuarie-octombrie 2023

Administrația Județeană Finanțelor Publice Ialomița, prin structurile sale fiscal-teritoriale, a rambursat în perioada ianuarie-octombrie 2023, conform selecției naționale, TVA în valoare de 78,8 milioane ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2023, 12:25
(16445 vizualizări - 0 comentarii)


Cursuri de prim ajutor dedicate jandarmilor ialomițeni

Cursuri de prim ajutor dedicate jandarmilor ialomițeni

În această perioadă, la nivel național, se derulează sesiuni de pregătire a personalului în acordarea primului ajutor de bază. Jandarmii ialomițeni participă zilele acestea la activitățile de instruire ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2023, 12:10
(3243 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Lipsă apă în Cartierul Buliga din Fetești!

Marți, 28 noiembrie 2023, Stația de Pompare Buliga a înregistrat o avarie la sistemul de alimentare cu energie electrică, motiv pentru care pompele de la nivelul acesteia nu au mai putut funcționa. Astfel ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2023, 11:25
(4673 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Infracțiuni rutiere

Sâmbătă, 25 noiembrie a.c., în jurul orelor 13.30, polițiștii din Țăndărei au oprit în trafic un autoturism condus de un bărbat, în vârstă de 30 de ani, din Țăndărei. În urma testării cu aparatul din dotare ...[citește_toată_știrea]

27 Noiembrie 2023, 17:10
(2024 vizualizări - 3 comentarii)


ISU Ialomița: Toate drumurile județene și naționale au fost deschise, 22 de localități sunt afectate de lipsa energiei electrice!

ISU Ialomița: Toate drumurile județene și naționale au fost deschise, 22 de localități sunt afectate de lipsa energiei electrice!

Peste 80 de pompieri au fost la datorie la sfârșit de săptămână pentru înlăturarea efectelor negative generate de Codul Portocaliu/Roșu de ninsori și viscol în Ialomița. Misiunile pompierilor s-au desfășurat ...[citește_toată_știrea]

27 Noiembrie 2023, 15:20
(8161 vizualizări - 0 comentarii)


Sindicatul funcționarilor publici «PRO LABOR» Slobozia, în Grevă Generală. Salariații de la Statistică, protest spontan!

Sindicatul funcționarilor publici «PRO LABOR» Slobozia, în Grevă Generală. Salariații de la Statistică, protest spontan!

Salariații din cadrul Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomita, Agenției Județene pentru Plăți si Inspecție Socială, Casei Județene de Pensii și Inspectoratului Teritorial de Muncă Ialomița ...[citește_toată_știrea]

27 Noiembrie 2023, 13:10
(13974 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: 5 sectoare de drumuri naționale au fost deschise circulației

Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al Județului Ialomița informează faptul că a fost reluat traficul pe următoarele sectoare de drumuri naționale din județ: DN2C Buzău-Grivița-Slobozia ...[citește_toată_știrea]

26 Noiembrie 2023, 19:30
(10492 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Peste 70 de mașini sunt blocate în zăpadă pe drumurile din județ!

Un prim bilanț al Codului Portocaliu de viscol și ninsori, emis de Administrația Națională de Meteorologie pentru județul Ialomița, arată faptul că, la acest moment, echipele de intervenție ale ISU Ialomița ...[citește_toată_știrea]

26 Noiembrie 2023, 14:40
(5158 vizualizări - 0 comentarii)


48 de localități din Ialomița sunt deconectate de la rețeaua de energie electrică. Autocar cu cetățeni ucraineni, blocat în zăpadă la Platonești!

Reprezentanții Inspectoratului pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al Județului Ialomița informează cu privire la faptul că 48 de localități din județ sunt fără curent electric. Viscolul puternic ...[citește_toată_știrea]

26 Noiembrie 2023, 13:30
(13084 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 12 sectoare de drumuri naționale și județene sunt închise din cauza viscolului!

Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al Județului Ialomița informează că, din cauza viscolului puternic și a ninsorii abundente, sunt închise următoarele drumuri: DN3B Făcăeni-Chirana ...[citește_toată_știrea]

26 Noiembrie 2023, 10:30
(31523 vizualizări - 0 comentarii)


Iazu: Autocar cu 40 de pasageri, răsturnat. S-a activat Planul Roșu de Intervenție!

Iazu: Autocar cu 40 de pasageri, răsturnat. S-a activat Planul Roșu de Intervenție!

Din cauza viscolului puternic și a ninsorii, un autocar în care se aflau 40 de pasageri s-a răsturnat duminică, 26 noiembrie a.c., în zona localității Iazu. Autoritățile au declanșat Planul Roșu de Intervenție ...[citește_toată_știrea]

26 Noiembrie 2023, 09:40
(25799 vizualizări - 0 comentarii)


ANM: Cod Roșu de viscol în județul Ialomița

Duminică, 26 noiembrie 2023, la ora 06,00, Administrația Națională de Meteorologie a emis o avertizare Cod Roșu de viscol pentru județele Brăila, Buzău, Călărași, Constanța, Tulcea și Ialomița. Avertizarea ...[citește_toată_știrea]

26 Noiembrie 2023, 09:10
(2879 vizualizări - 0 comentarii)


ANM: Cod Portocaliu de viscol în județul Ialomița

ANM: Cod Portocaliu de viscol în județul Ialomița

Administrația Națională de Meteorologie a emis o avertizare meteo Cod Portocaliu de viscol pentru opt județe din țară, printre care și Ialomița. Avertizarea intră în vigoare duminică, 26 noiembrie 2023 ...[citește_toată_știrea]

24 Noiembrie 2023, 16:05
(4911 vizualizări - 0 comentarii)


Protopopiatul Urziceni: Sprijin pentru familiile nevoiașe

Protopopiatul Urziceni: Sprijin pentru familiile nevoiașe

Vineri, 24 noiembrie a.c., elevii Liceului Tehnologic «Sfânta Ecaterina» Urziceni, alături de reprezentanții Protopopiatului Urziceni, au organizat o acțiune umanitară în cadrul căreia șapte familii nevoiașe ...[citește_toată_știrea]

24 Noiembrie 2023, 16:00
(10939 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: A fost activat Comandamentul pentru Situații de Urgență

Administrația Națională de Meteorologie a emis atenționări de tip Cod Galben și Portocaliu pentru regiunile sudice și sud-estice, ce se vor manifesta prin precipitații însemnate cantitativ, putându-se acumula ...[citește_toată_știrea]

24 Noiembrie 2023, 15:35
(3252 vizualizări - 0 comentarii)


Percheziții la Urziceni. Trei persoane au fost reținute!

Joi, 24 noiembrie a.c., polițiștii ialomițeni au efectuat 7 percheziții pe raza municipiului Urziceni. Descinderile au fost organizate la persoane suspectate de comiterea mai multor furturi din societăți ...[citește_toată_știrea]

24 Noiembrie 2023, 15:00
(14071 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Atenție, se oprește apa la Dridu!

Echipele furnizorului de energie electrică vor executa vineri, 24 noiembrie 2023, lucrări de întreținere și reparații la nivelul rețelelor din localitatea Dridu-Snagov. Fără curent, Sursa de Alimentare ...[citește_toată_știrea]

23 Noiembrie 2023, 18:50
(2555 vizualizări - 0 comentarii)


Festivalul de Crăciun din Slobozia 2023: «Crăciunul ne aduce pe toți împreună»

Festivalul de Crăciun din Slobozia 2023: «Crăciunul ne aduce pe toți împreună»

Primăria și Consiliul Local Slobozia, alături de Direcția Educație, Cultura și Tineret Slobozia și Direcția de Administrare a Domeniului Public Slobozia continuă povestea Festivalului de Crăciun ...[citește_toată_știrea]

23 Noiembrie 2023, 17:50
(18351 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni preventive desfășurate de polițiști

IPJ Ialomița: Acțiuni preventive desfășurate de polițiști

Miercuri, 22 noiembrie a.c., polițiștii din cadrul Serviciului Județean de Poliție Transporturi Ialomița au organizat activități de prevenire a victimizării persoanelor, fie prin săvârșirea de infracțiuni ...[citește_toată_știrea]

23 Noiembrie 2023, 17:10
(3228 vizualizări - 2 comentarii)


Deputatul USR Claudiu Năsui: «PSD și PNL vor austeritate doar pentru românii de rând, în timp ce cresc, chiar și de 15 ori, beneficiile clientelei de partid!»

În timp ce îngroapă salariații și antreprenorii în taxe și impozite majorate, PSD și PNL refuză orice măsură care ar tăia din beneficiile clientelei de partid. Ba din contră, majorează aceste beneficii ...[citește_toată_știrea]

23 Noiembrie 2023, 14:30
(16766 vizualizări - 1 comentariu)


AJFP Ialomița: Venituri nete colectate în valoare de peste 1,07 miliarde de lei, în perioada ianuarie-octombrie 2023

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița a contabilizat, de la începutul anului și până la 31 octombrie 2023, venituri nete la bugetul general consolidat al statului în sumă de peste 1,07 miliarde ...[citește_toată_știrea]

23 Noiembrie 2023, 12:50
(22733 vizualizări - 0 comentarii)


Grivița: Ordin de protecție provizoriu pentru că și-a bătut nepotul

Polițiștii din Slobozia au fost sesizați marți, 21 noiembrie 2023, cu privire la faptul un minor, în vârstă de 11 ani, din Grivița, ar fi fost agresat fizic de unchiul său. În urma verificărilor s-a stabilit ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2023, 17:40
(11131 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Factura electronică

RAJA Constanța: Factura electronică

RAJA Constanța încurajează clienții să aleagă soluțiile digitale pentru că sunt simple și ușor accesibile. Factura electronică este și ea o opțiune rapidă, sigură, eficientă, dar cel mai important, prietenoasă ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2023, 17:35
(2523 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Infracțiuni rutiere

Marți, 21 noiembrie 2023, polițiștii din Stelnica, în timp ce acționau într-un filtru rutier pe linia prevenirii și combaterii faptelor de natură penală sau contravențională la regimul rutier, au depistat ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2023, 17:30
(2005 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița se pregătește de iarnă

Ialomița se pregătește de iarnă

Miercuri, 22 noiembrie 2023, prefectul județului Ialomița, Constantin Marin a convocat o ședință organizatorică cu privire la pregătirea pentru gestionarea fenomenelor meteorologice specifice sezonului ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2023, 14:55
(3027 vizualizări - 0 comentarii)


Premii în valoare de 269000 de lei pentru olimpicii învățământului ialomițean

Premii în valoare de 269000 de lei pentru olimpicii învățământului ialomițean

Consiliul Județeam Ialomița a organizat miercuri, 22 noiembrie 2023, festivitatea de premiere a olimpicilor ialomițeni care s-au remarcat prin rezultate deosebite în cursul anului școlar 2022-2023. Consiliul ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2023, 13:35
(5282 vizualizări - 2 comentarii)


Ultimele comentarii
Alina în Serviciile de «ride-sharing», populare și la Slobozia CV în Valentin Băcanu, noul candidat al Partidului Ialomițenilor la funcția de primar al Sloboziei Urbanistul în Decizia NU va afecta distribuirea, tratarea și epurarea apei de către Urban SA Slobozia! @Viorel în Între promisiunile video ale primarului Potor și realitatea orașului Ionela în Medalie de aur și premiul al II-lea pentru elevii Liceului de Arte «Ionel Perlea» Slobozia în cadrul unui concurs școlar Viorel în Între promisiunile video ale primarului Potor și realitatea orașului Metalurgie în Constructorii podului peste râul Ialomița din Țăndărei, responsabili de distrugerea digului de apărare din zonă sorinb în Decizia NU va afecta distribuirea, tratarea și epurarea apei de către Urban SA Slobozia! casă Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 19 august 2026 revolta în Decizia NU va afecta distribuirea, tratarea și epurarea apei de către Urban SA Slobozia! Pt DNA în Între promisiunile video ale primarului Potor și realitatea orașului Piață în Între promisiunile video ale primarului Potor și realitatea orașului stoica în Între promisiunile video ale primarului Potor și realitatea orașului gigel în Între promisiunile video ale primarului Potor și realitatea orașului paul în Autorizația de mediu a Urban SA Slobozia, SUSPENDATĂ. Propunere a Prefecturii Ialomița de declarare a «stării de alertă» în Slobozia și în alte 4 localități! oi în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 19 august 2026 Tot EL în Între promisiunile video ale primarului Potor și realitatea orașului ? în Constructorii podului peste râul Ialomița din Țăndărei, responsabili de distrugerea digului de apărare din zonă Alegator în Între promisiunile video ale primarului Potor și realitatea orașului @ Wake up în Constructorii podului peste râul Ialomița din Țăndărei, responsabili de distrugerea digului de apărare din zonă

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...