Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Halucinațiile apocaliptice ale țățicii Rodica

Halucinațiile apocaliptice ale țățicii Rodica

Geloasă că laboratoarele chinezești au croit deja colecția 2023 a Covidului, țățica Rodica contracarează la baionetă. Într-o postare vitupe­rantă cu care ne-a zgâriat retina zilele trecute, domnia sa anunță apocaliptic că toți românii care au făcut vaccinul vor muri și că e musai ca până atunci să dăm statul în judecată. Care va să zică, se poate?! Că dacă o spune doamna senator, e musai să fie adevărat... N-a spus ea că în România politicienii mint și fură?! A spus! N-a spus ea că e timpul patrioților AUR?! Păi, a spus! N-a spus ea că Iohannis e președintele germanilor?! Da, vă asigurăm, a spus-o și pe-asta! Și că Eminescu încă-i viu, și că directorul Spitalului din Slobozia și-a făcut bloc și că «agenturilii» sug sângele poporului și că PNL instituie «genocidul social». A zis, a zis, a zis! Atunci e musai că și declarația asta panicardă e adevarată și că «se moare subit de la vaccin». Iar țățica nu trebuie să dovedească asta, după cum nu trebuie să dovedească nimic din ce declară. Că de-aia s-a inventat imunitatea parlamentară... Și tot de-aia, ne dăm noi cu păre­rea ca tonomate proaste ce suntem, nici n-a avut nevoie să facă vaccinul. A protejat-o imunitatea aia despre care vorbim. Nu râdeți, că nu e de râs! Noi suntem îngrijorați de evoluția declarațiilor politice ale doamnei senator pentru că ne pasă de ea. De aceea ne-am amuzat politicos pe vremea când, proaspăt intrată în politică, facea live-uri pe autostradă, în drum spre Parlament. Ne-am închinat și am scuipat în sân când am văzut-o înfierând proletar dușmanii politici ai AUR. Și ne-am întristat, vă jurăm, când mitingurile organizate de ea la Slobozia nu au avut susținători. Pentru că și noi credem în democrație. Și suntem convinși că, bună sau mai puțin bună în acest mandat, este reprezentantul a cel puțin 7000 de ialomițeni în Parlamentul României. Și tot pentru că ne pasă, am cerut părerea medicului redacției. Un psihiatru, doamnă, că doar nu era să întrebăm un nutrițio­nist. Și ne-a spus așa: «Halucinațiile, vizuale, auditive sau olfactive, pot avea multiple cauze. Cele mai comune dintre acestea sunt abuzul de medicamente, stresul, lipsa de somn. În cazul în care halucinațiile se cronicizează, ele pot fi semnul unor tulburări mintale. Cea mai gravă dintre bolile posibile pe care le poate dezvolta bolnavul care prezintă aceste simptome e demența». Noi nu vrem să credem ce ne-a spus doctorul, țățică, dar am zis că e bine să vă spunem. Că știți cum se spune, un om anunțat e un om prevenit!

23 Ianuarie 2023, 12:20 (4820 vizualizări - 8 comentarii)

Citiți și:
Țățica Rodica apără AUR cu prețul contului de Facebook
«Fanteziile electorale» ale senatorului AUR Rodica Boancă
Je suis Boancă

Comentariile cititorilor:


Simion G:
(24 Ianuarie 2023, 21:50)
Felicitari (...) pentru castigarea premiului de “Cea mai proasta femeie din tara”. Ma nelinisteste extraordinar de tare gandul ca asta a fost profesoara… (Nu merita numele scris cu majuscule)
Nimeni Altu':
(24 Ianuarie 2023, 20:05)
Vai, dar ce a slabit Vasile Muraru.
Gogu:
(23 Ianuarie 2023, 23:02)
Lăsați-o-n pace pe doamna primar Rodica Boancă!
Proletar:
(23 Ianuarie 2023, 21:49)
Dacă din 2024 pune țățica mâna pe armă, iese cu barosaneală pentru globaliști #gisti și pnlisti. Aveți grijă, ciocu mic că va ține minte, țățica, uita dar nu iartă, aviz amatorilor.
George Simion:
(23 Ianuarie 2023, 20:47)
E pierduta pentru noi, am sperat ceva, dar m-am inselat. Te rog sa nu mai bati campii, apuca-te de treaba serioasa si nu mai lua toti nebunii din sate la manifestari! Bine ca nu ai reusit la Slobozia sa aduni mai mult de 15, unul si unul, au fost recunoscuti in poze. Daca mai vrei loc eligibil, baga tare! 
crina:
(23 Ianuarie 2023, 20:47)
lasati-o nu ii mai dati aripi. Si eu am o catea daca o scap la strada alearga dupa toate carutele, daca o tin in curte latra printre tambre! Asa si respectiva, important e sa nu prea iasa la strada!
George.s:
(23 Ianuarie 2023, 15:33)
Cred că dați prea mare atenție unor basme.
Vio:
(23 Ianuarie 2023, 13:41)
Mda, concluzia e că cei care nu s-au vaccinat sunt nemuritori! Iar doamna "țățica" ar trebui taxată pentru diagosticul dat!