Grupul de Comunicare Strategică: 114 ialomițeni sunt infectați cu COVID-19
Joi, 16 aprilie 2020, Grupul de Comunicare Strategică informează cu privire la faptul că 114 persoane din Ialomița sunt infectate cu noul Coronavirus. În ceea ce privește numărul celor care s-au vindecat
...[citește_toată_știrea]
16 Aprilie 2020, 16:40
(2663 vizualizări -
0 comentarii)
Lilieci: Rănit într-un accident rutier
Un bărbat de 42 de ani din județul Iași, pasager al unui autovehicul condus de un tânăr de 33 de ani, a fost rănit după ce șoferul a provocat un accident rutier. În ziua de 15 aprilie 2020, acesta a intrat
...[citește_toată_știrea]
16 Aprilie 2020, 16:20
(2092 vizualizări -
1 comentariu)
Stelnica: La volan, fără a avea permis
Un tânăr de 30 de ani din localitatea Stelnica a fost identificat în trafic, în dimineața zilei de 16 aprilie 2020, fără a avea permis de conducere. Mai mult, acesta a fost sancționat și pentru nerespectarea
...[citește_toată_știrea]
16 Aprilie 2020, 16:10
(2212 vizualizări -
0 comentarii)
IPJ Ialomița: Recomandări privind conduita preventivă în timpul Sărbătorilor
Dacă aveți până în 65 de ani, încercați pe cât de mult posibil să evitați intervalul orar 11,00-13,00 pentru cumpărături. Este extrem de important ca persoanele din grupele de vârstă vulnerabile să folosească
...[citește_toată_știrea]
16 Aprilie 2020, 16:05
(2607 vizualizări -
0 comentarii)
Slobozia: A murit în propria locuință
Intervenție a pompierilor din Slobozia în seara zilei de miercuri, 15 aprilie 2020. Aceștia au fost solicitați pentru a debloca ușa unui apartament în care se afla un bătrân, în vârstă de 71 de ani, cu
...[citește_toată_știrea]
16 Aprilie 2020, 13:50
(2545 vizualizări -
1 comentariu)
Ministerul Sănătății crește numărul persoanelor testate pentru COVID-19
Conform Grupului de Comunicare Strategică, reprezentanții Ministerului Sănătății au aprobat includerea pe lista priorităților de testare pentru COVID-19 a unei categorii mai mari de pacienți. Este vorba
...[citește_toată_știrea]
16 Aprilie 2020, 13:45
(2348 vizualizări -
0 comentarii)
Grupul de Comunicare Strategică: 110 ialomițeni sunt infectați cu COVID-19
Miercuri, 15 aprilie 2020, Grupul de Comunicare Strategică informează cu privire la faptul că 110 persoane din Ialomița sunt infectate cu noul Coronavirus. În ceea ce privește numărul celor care s-au vindecat
...[citește_toată_știrea]
15 Aprilie 2020, 16:10
(3537 vizualizări -
0 comentarii)
RAJA Constanța: Programul casieriilor în perioada Sărbătorilor Pascale
Reprezentanții societății RAJA Constanța informează cu privire la faptul că, în perioada 17-20 aprilie 2020, casieriile unității vor fi închise. Astfel, cei care doresc să efectueze plata facturilor la
...[citește_toată_știrea]
15 Aprilie 2020, 15:30
(3630 vizualizări -
0 comentarii)
Fetești: Acțiune preventivă a polițiștilor
În cursul zilei de marți, 14 aprilie a.c., pe raza municipiului Fetești au fost aplicate peste 90 de sancțiuni contravenționale, atât persoanelor care au încălcat prevederile Ordonanțelor Militare cât și
...[citește_toată_știrea]
15 Aprilie 2020, 14:40
(3350 vizualizări -
0 comentarii)
Bucu: 10 hectare de vegetație uscată, mistuite de flăcări
Un incendiu de proporții a fost semnalat în noaptea de marți spre miercuri, 14/15 aprilie 2020, la numărul de urgență 112. Potrivit oficialilor Inspectoratului pentru Situații de Urgență Ialomița, flăcările
...[citește_toată_știrea]
15 Aprilie 2020, 14:20
(2624 vizualizări -
0 comentarii)
DN2: Accident rutier provocat din cauza unei butelii
Pompierii din Urziceni, alături de paramecidii SMURD au intervenit marți, 14 aprilie 2020, în cazul unui accident rutier petrecut pe DN2, în apropiere de satul Căldărușanca, din județul Buzău. Șoferul unei
...[citește_toată_știrea]
14 Aprilie 2020, 17:10
(4253 vizualizări -
0 comentarii)
Alexeni: Grenadă de artilerie, scoasă din pământ
Un localnic din comuna Alexeni, în timp ce săpa în propria gospodărie a scos la suprafață o grenadă de artilerie rămasă neexplodată. Elementul de muniție a fost descoperit luni, 13 aprilie 2020, și se afla
...[citește_toată_știrea]
14 Aprilie 2020, 17:00
(2340 vizualizări -
0 comentarii)
Coșereni: La un pas de a-și incendia locuința
În ziua de luni, 13 aprilie 2020, după ce a ars gunoiul pe care l-a strâns din gospodărie, un localnic din comuna Coșereni a aruncat cenușa rezultată în urma arderii în apropierea unor materiale combustibile
...[citește_toată_știrea]
14 Aprilie 2020, 16:50
(3052 vizualizări -
0 comentarii)
Grupul de Comunicare Strategică: 108 infecții COVID-19 în județul Ialomița
Numărul infecțiilor COVID-19 la nivelul județului Ialomița este în creștere. Marți, 14 aprilie 2020, Grupul de Comunicare Strategică a confirmat faptul că în Ialomița există 108 cazuri de infecții respiratorii
...[citește_toată_știrea]
14 Aprilie 2020, 16:05
(2536 vizualizări -
0 comentarii)
Amenzi pentru nerespectarea Ordonațelor Militare la Slobozia și Țăndărei
Polițiștii ialomițeni au acționat luni, 13 aprilie a.c., cu efective mărite, pentru siguranța comunității și impunerea respectării Ordonanțelor Militare, în cadrul unor acțiuni de prevenire în municipiul
...[citește_toată_știrea]
14 Aprilie 2020, 15:55
(4018 vizualizări -
0 comentarii)
AJOFM Ialomița: Rețeaua de recrutare EURES nu are disponibile locuri de muncă
Reprezentanții Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița informează faptul că, în urma apelurilor primite din partea persoanelor care caută locuri de muncă în străinătate, prin rețeaua
...[citește_toată_știrea]
13 Aprilie 2020, 19:00
(2151 vizualizări -
0 comentarii)
Stelnica: Anchetat de polițiști pentru că și-a bătut mama
Polițiștii din Stelnica au emis în data de 11 aprilie 2020 un ordin de protecție pe numele unui tânăr de 22 de ani, din localitate. Acesta a intrat în vizorul oamenuilor legii pentru că și-a lovit mama
...[citește_toată_știrea]
13 Aprilie 2020, 18:50
(3342 vizualizări -
0 comentarii)
DN2A: Accident rutier provocat de un șofer băut
Polițiștii ialomițeni au intervenit duminică, 12 aprilie 2020, la un accident rutier, petrecut pe DN2A, între Urziceni și București. Un tânăr de 32 de ani a pierdut controlul mașinii și s-a răsturnat în
...[citește_toată_știrea]
13 Aprilie 2020, 18:40
(2361 vizualizări -
0 comentarii)
Slobozia: La plimbare cu mașina, fără a avea permis
Un tânăr de 38 de ani din Slobozia s-a ales cu un dosar penal după ce a fost prins în trafic fără a avea permis de conducere. El a fost tras pe dreapta în data de 11 aprilie 2020, în zona Cartierului Bora
...[citește_toată_știrea]
13 Aprilie 2020, 18:30
(2261 vizualizări -
0 comentarii)
Țăndărei: La volan, în stare de ebrietate
Un bărbat de 49 de ani din Țăndărei a fost identificat sâmbătă, 11 aprilie 2020, circulând pe drumurile publice în stare de ebrietate. Acesta avea o alcoolemie de 0,61 miligrame alcool pur în aerul expirat
...[citește_toată_știrea]
13 Aprilie 2020, 17:20
(2429 vizualizări -
0 comentarii)
Grupul de Comunicare Strategică: 102 infecții COVID-19 în județul Ialomița
Numărul infecțiilor COVID-19 la nivelul județului Ialomița este în creștere. Luni, 13 aprilie 2020, Grupul de Comunicare Strategică a confirmat faptul că în Ialomița există 102 cazuri de infecții respiratorii
...[citește_toată_știrea]
13 Aprilie 2020, 16:05
(2942 vizualizări -
0 comentarii)
Crăsanii de Jos: A murit carbonizat în propria casă
Un bătrân de 92 de ani a ars de viu în propria locuință. Tragedia s-a petrecut duminică, 12 aprilie 2020, în satul Crăsanii de Jos, comuna Balaciu. Gospodăria bătrânului a fost cuprinsă de flăcări după
...[citește_toată_știrea]
12 Aprilie 2020, 20:10
(3274 vizualizări -
0 comentarii)
Grupul de Comunicare Strategică: Numărul infecțiilor COVID-19 în Ialomița a ajuns la 100
Duminică, 12 aprilie 2020, conform informațiilor oferite de Grupul de Comunicare Strategică, la nivelul județului Ialomița au fost raportate 100 de cazuri de infecție COVID-19. Astfel, în ultimele 24 de
...[citește_toată_știrea]
12 Aprilie 2020, 15:40
(5031 vizualizări -
0 comentarii)
Grupul de Comunicare Strategică: Numărul infecțiilor COVID-19 în Ialomița a ajuns la 89
Sâmbătă, 11 aprilie 2020, conform Grupului de Comunicare Strategică, la nivelul județului Ialomița au fost depistate alte 4 noi cazuri de infecție COVID-19. Astfel, numărul persoanelor bolnave a ajuns la
...[citește_toată_știrea]
11 Aprilie 2020, 15:50
(2958 vizualizări -
1 comentariu)
IPJ Ialomița: Măsuri preventive pentru a evita infectarea cu noul Coronavirus
Printr-un comunicat de presă remis publicității, reprezentanții Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița le reamintesc cetățenilor măsurile pe care sunt obligați să le respecte pentru a evita infectarea
...[citește_toată_știrea]
11 Aprilie 2020, 15:00
(2636 vizualizări -
1 comentariu)
Ialomița: Întreruperi programate la rețeaua de energie electrică
Din cauza lucrărilor de reparații ale rețelelor de distribuție a energiei electrice, Enel Dobrogea anunță faptul că, în perioada 13 - 16 apriliee, în anumite zone din localitățile Săcioara, Rași și Amara
...[citește_toată_știrea]
11 Aprilie 2020, 14:50
(4084 vizualizări -
0 comentarii)
Fierbinți Târg: Incendiu la o anexă gospodărească
Pompierii din Urziceni au intervenit vineri, 10 aprilie 2020, pentru stingerea unui incediu care a cuprins anexa unei gospodării din orașul Fierbinți Târg. În urma incendiului au ars 6 tone de porumb ,
...[citește_toată_știrea]
10 Aprilie 2020, 17:40
(3730 vizualizări -
0 comentarii)
Grupul de Comunicare Strategică: Numărul infecțiilor COVID-19 în Ialomița a ajuns la 85
Vineri, 10 aprilie 2020, conform Grupului de Comunicare Strategică, la nivelul județului Ialomița au fost depistate 4 noi cazuri de infecție COVID-19. Astfel, numărul persoanelor bolnave a ajuns la 85.
...[citește_toată_știrea]
10 Aprilie 2020, 16:05
(3797 vizualizări -
0 comentarii)
Cocora: Conducea în stare de ebrietate și fără permis
Polițiștii Secției Rurale Grivița au depistat în data de 8 aprilie a.c. un bărbat de 56 de ani care conducea pe raza localității Cocora, în stare de ebrietate. Acesta avea o concentrație de 0,90 mg/l alcool
...[citește_toată_știrea]
9 Aprilie 2020, 17:00
(2453 vizualizări -
0 comentarii)
Grupul de Comunicare Strategică: Numărul infecțiilor COVID-19 în Ialomița a ajuns la 81
În ultimele 24 de ore, conform Grupului de Comunicare Strategică, la nivelul județului Ialomița au fost depistate 7 noi cazuri de infecție COVID-19. Astfel, numărul persoanelor bolnave a ajuns la 81. Totodată
...[citește_toată_știrea]
9 Aprilie 2020, 16:50
(3690 vizualizări -
0 comentarii)
Comentariile cititorilor:
(6 Februarie 2023, 14:30)
Silviu ,exista un site al Primariei Slobozia care are un mail direct pentru primar. Nu stiu daca citeste chiar dl Soare ,dar aveti sanse mai mari sa va faceti auzit decat sub articolul despre copilul acesta simpatic foc si foarte talentat. Felicitari lui si parintilor care il ajuta sa-si urmeze visul!
(6 Februarie 2023, 09:54)
Silviu te salut, noi am mai vorbit cu ceva ani in urma despre schimbarea numelui strazii.
multi au fost de acord si multi nu stiau cine a fost cd gherea. fostul primar stoica a zis ca o sa faca dar el a facut doar groapa.
subscriu si eu si imi doresc sa fie schimbat numele strazii din cd gherea intr-unul cu onoare.
chiar te-ai gandit foarte bine in iuliu Maniu voi sustine si eu asta.
acum sa faca si presa ceva pentru noi. sa arate si sa sustina schimbarea numelui strazii cd gherea ca asta a fost un fel de marx al Romaniei
(5 Februarie 2023, 21:18)
Domnule primar Soare, hai sa facem odata acea reparatie morala necsara a societatii.
Locuiesc pe strada C.D. Gherea si mi-e jena de acest personaj fost socialist-comunist. A ramas numele strazii din perioada comunista.
Si intrucat azi se implinesc 70 de ani de la moartea marelui IULIU MANIU, cel care a realizat in cea mai mare parte marea unire din 1918, propun ca strada noastra de la vechea tipogrfie si pana la monumentul ostasilor cazuti in primul razboi mondial sa se numeasca Iuliu Maniu.
Ar fi un respect deosebit fata de acest ilustru inaintas dar si o forma de ingropare a vechiului regim comunist.
Cu stima - Silviu Marin