S-a răsturnat cu mașina într-un șanț între Slobozia și Amara
Un accident rutier s-a produs în după-amiaza zilei de luni, 18 mai 2020. Evenimentul rutier s-a petrecut pe șoseaua care leagă orașele Amara și Slobozia din cauza unui șofer de 45 de ani. Acesta s-a angajat
...[citește_toată_știrea]
19 Mai 2020, 18:55
(3977 vizualizări -
0 comentarii)
ITM Ialomița: Măsuri de asigurare la locul de muncă
Inspectoratul Teritorial de Muncă Ialomița informează cu privire la măsurile de protecție pe care trebuie să le ia atât angajatorii, cât și angajații, pentru a preveni riscul infectării cu SARS-CoV-2 în
...[citește_toată_știrea]
19 Mai 2020, 18:50
(3288 vizualizări -
0 comentarii)
Grupul de Comunicare Strategică: 336 cazuri de infecții COVID-19 în județul Ialomița
Marți, 19 mai 2020, conform Grupului de Comunicare Strategică, la nivelul județului Ialomița au fost raportate 336 cazuri de infecții COVID-19. Între timp, la nivelul Spitalului Municipal «Anghel Saligny
...[citește_toată_știrea]
19 Mai 2020, 16:00
(4012 vizualizări -
0 comentarii)
Ialomița: Beți la volan
Vineri, 15 mai a.c., în jurul orelor 22,00, polițiștii din cadrul Secției de Poliție Rurală Nr. 6 Ion Roată au depistat în trafic, pe raza comunei Valea Măcrișului, un șofer, de 47 de ani, ce emana halenă
...[citește_toată_știrea]
18 Mai 2020, 17:55
(2629 vizualizări -
0 comentarii)
În afara Mărculeștiului, s-a răsturnat cu mașina în șanț. La Adâncata, un biciclist a intrat frontal într-un autoturism!
La sfârșit de săptămână, polițiștii ialomițeni au intervenit la două accidente de circulație, soldate cu rănirea a două persoane. Primul accident de circulație s-a produs sâmbătă, 16 mai a.c., în jurul
...[citește_toată_știrea]
18 Mai 2020, 17:45
(4366 vizualizări -
0 comentarii)
Poiana: Beat la volan, a izbit gardul unei case și a fugit de la locul accidentului
Un bărbat de 29 de ani din comuna Albești este cercetat de polițiștii ialomițeni pentru mai multe infracțiuni după ce a condus sub influența băuturilor alcoolice, a lovit gardul unui imobil și a părăsit
...[citește_toată_știrea]
18 Mai 2020, 17:35
(1967 vizualizări -
0 comentarii)
Enel reia activitatea cu publicul in unele magazine
O parte din magazinele Enel Energie și Enel Energie Muntenia, precum și cele ale partenerilor, își vor relua activitatea cu publicul, începând de luni, 18 mai 2020. Pentru a preveni riscul răspândirii
...[citește_toată_știrea]
18 Mai 2020, 17:20
(3767 vizualizări -
0 comentarii)
Gimbășani: Accident rutier cu trei victime
Sâmbătă, 16 mai 2020, în jurul orelor 17,50, pompierii au intervenit la un accident rutier produs pe raza localității Gimbășani, în incident fiind implicate două autoturisme. În sprijinul persoanelor implicate
...[citește_toată_știrea]
18 Mai 2020, 16:35
(2091 vizualizări -
0 comentarii)
Casă în flăcări la Țăndărei
Dispeceratul Inspectoratului pentru Situații de Urgență Ialomița a fost anunțat duminică dimineață, 17 mai a.c., despre izbucnirea unui incendiu la o casă a unui cetățean din orașul Țăndărei. La locul solicitării
...[citește_toată_știrea]
18 Mai 2020, 16:15
(2452 vizualizări -
0 comentarii)
Grupul de Comunicare Strategică: 332 cazuri de infecții COVID-19 în județul Ialomița
Luni, 18 mai 2020, conform Grupului de Comunicare Strategică, la nivelul județului Ialomița au fost raportate 332 cazuri de infecții COVID-19. Între timp, la nivelul Spitalului Municipal «Anghel Saligny
...[citește_toată_știrea]
18 Mai 2020, 16:05
(3074 vizualizări -
0 comentarii)
Ion Ghica: Pompierii au salvat o pisică dintr-o fântână
Duminică, 17 mai a.c., în jurul orelor 13,30, pompierii au fost solicitați să intervină la Ion Ghica pentru salvarea unei pisici căzută într-o fântână dezafectată cu o adâncime de aproximativ 30 m. La locul
...[citește_toată_știrea]
18 Mai 2020, 14:25
(1995 vizualizări -
0 comentarii)
Incendiu la o casă din Păltinișu
Duminică, 17 mai 2020, în jurul orelor 15,30, dispeceratul Inspectoratului a fost anunțat despre izbucnirea unui incendiu la o casă din satul Păltinișu. La locul solicitării s
...[citește_toată_știrea]
18 Mai 2020, 14:10
(1944 vizualizări -
0 comentarii)
Grupul de Comunicare Strategică: 321 cazuri de infecții COVID-19 în județul Ialomița
Duminică, 17 mai 2020, conform Grupului de Comunicare Strategică, la nivelul județului Ialomița au fost raportate 321 cazuri de infecții COVID-19. Între timp, la nivelul Spitalului Municipal «Anghel Saligny
...[citește_toată_știrea]
17 Mai 2020, 16:05
(4413 vizualizări -
0 comentarii)
Bărbat înecat în zona Barajului Dridu
Pompieiri din Urziceni și Slobozia au fost solicitați să intervină în dimineața zilei de vineri, 15 mai 2020, în zona Barajului Dridu, unde un bărbat s-ar fi înecat. Militarii ISU au desfășurat o misiune
...[citește_toată_știrea]
15 Mai 2020, 16:30
(2373 vizualizări -
0 comentarii)
Grupul de Comunicare Strategică: 319 cazuri de infecții COVID-19 în județul Ialomița
Vineri, 15 mai 2020, conform Grupului de Comunicare Strategică, la nivelul județului Ialomița au fost raportate 319 cazuri de infecții COVID-19. Între timp, la nivelul Spitalului Municipal «Anghel Saligny
...[citește_toată_știrea]
15 Mai 2020, 16:20
(3171 vizualizări -
0 comentarii)
Incendiu la o casă din Ion Roată
În noaptea de joi spre vineri, 14/15 mai a.c., spre miezul nopții, dispeceratul Inspectoratului a fost anunțat despre izbucnirea unui incendiu la o casă din localitatea Ion Roată. La locul solicitării s
...[citește_toată_știrea]
15 Mai 2020, 12:50
(2800 vizualizări -
0 comentarii)
Accident rutier în afara localității Căzănești
Joi, 14 mai, a.c., în jurul orelor 19,20, ISU Ialomița a fost solicitat să intervină la un accident rutier produs în afara localității Căzănești, un autoturism părăsind partea carosabilă și răsturnându
...[citește_toată_știrea]
15 Mai 2020, 12:45
(3326 vizualizări -
0 comentarii)
Sărățeni: Incendiu la o anexă gospodărească
Pompierii din Uziceni au intervenit miercuri, 13 mai 2020, pentru stingerea incendiului care a cuprins o anexă gospodărească din localitatea Sărățeni. În urma evenimentului nu s-au înregistrat victime,
...[citește_toată_știrea]
14 Mai 2020, 19:45
(2361 vizualizări -
0 comentarii)
Acțiune preventivă desfășurată de polițiștii ialomițeni
Miercuri, 13 mai 2020, polițiștii ialomițeni au acționat în filtre rutiere și patrule de ordine și siguranță publică în vederea respectării interdicțiilor impuse persoanelor aflate în izolare sau
...[citește_toată_știrea]
14 Mai 2020, 19:40
(3121 vizualizări -
0 comentarii)
Țăndărei: La volan în stare de ebrietate
Polițiștii din Țăndărei au întocmit miercuri, 13 mai 2020, un dosar penal pe numele unui bărbat, de 29 de ani, din localitate. Acesta a fost identificat în trafic în stare de ebrietate, având o alcoolemie
...[citește_toată_știrea]
14 Mai 2020, 19:35
(2501 vizualizări -
0 comentarii)
Episcopia Sloboziei și Călărașilor: Tablete pentru elevi
Reprezentanții Episcopiei Sloboziei și Călărașilor au lansat o inițiativă publică menită să-i sprijine pe elevii de clasa a VIII-a și a XII-a, fără posibilități fianciare, care nu pot participa la cursurile
...[citește_toată_știrea]
14 Mai 2020, 19:30
(1878 vizualizări -
0 comentarii)
Grupul de Comunicare Strategică: 312 cazuri de infecții COVID-19 în județul Ialomița
Joi, 14 mai 2020, conform Grupului de Comunicare Strategică, la nivelul județului Ialomița au fost raportate 312 cazuri de infecții COVID-19. Între timp, la nivelul Spitalului Municipal «Anghel Saligny
...[citește_toată_știrea]
14 Mai 2020, 16:00
(3147 vizualizări -
0 comentarii)
Lilieci: A intrat cu mașina într-un gard
Polițiștii ialomițeni au intervenit marți, 12 mai 2020, în cazul unui accident rutier petrecut la Lilieci. Din datele oamenilor legii, un bărbat de 57 de ani, domiciliat în județul Vrancea, a pierdut controlul
...[citește_toată_știrea]
13 Mai 2020, 18:55
(2208 vizualizări -
0 comentarii)
Țăndărei: Depistați în trafic cu adeverințe de angajator false
Polițiștii din Țăndărei, marți, 12 mai 2020, în timp ce executau activități specifice pe linia combaterii COVID-19 în filtrul instituit la ieșirea din oraș către comuna Platonești, au oprit pentru
...[citește_toată_știrea]
13 Mai 2020, 18:50
(4656 vizualizări -
0 comentarii)
IPJ Ialomița: 179 de sancțiuni contravenționale în valoare de peste 73 mii de lei
Marți, 12 mai 2020, polițiștii ialomițeni au continuat seria acțiunilor desfășurate cu scopul prevenirii și reducerii faptelor antisociale. Cu această ocazie au fost aplicate 179 de sancțiuni contravenționale
...[citește_toată_știrea]
13 Mai 2020, 18:45
(3441 vizualizări -
0 comentarii)
Grupul de Comunicare Strategică: 297 cazuri de infecții COVID-19 în județul Ialomița
Miercuri, 13 mai 2020, conform Grupului de Comunicare Strategică, la nivelul județului Ialomița au fost raportate 297 cazuri de infecții COVID-19. Între timp, la nivelul Spitalului Municipal «Anghel Saligny
...[citește_toată_știrea]
13 Mai 2020, 16:05
(2847 vizualizări -
0 comentarii)
Urziceni: Înșelată pe internet
O femeie de 40 de ani, din Urziceni, a apelat Poliția luni, 11 mai 2020, după ce și-a dat seama că a fost înșelată pe internet. Aceasta a plătit o sumă de bani pentru achiziția unor articole de grădină
...[citește_toată_știrea]
12 Mai 2020, 19:15
(2462 vizualizări -
0 comentarii)
Slobozia: A prezentat o adeverință falsă
În timpul misiunilor desfășurate cu privire la respectarea prevederilor Ordonanțelor Militare, polițiștii din Slobozia au oprit mașina condusă de o femeie, de 36 de ani, din localitatea Bucu. În momentul
...[citește_toată_știrea]
12 Mai 2020, 19:10
(3468 vizualizări -
0 comentarii)
Slobozia: La volan sub influența alcoolului
Un bărbat de 41 de ani, din Slobozia, s-a ales cu un dosar penal după ce luni, 11 mai 2020, a fost identificat în trafic sub influența băuturilor alcoolice. Acesta avea o alcoolemie de 0,77 miligrame alcool
...[citește_toată_știrea]
12 Mai 2020, 19:05
(3002 vizualizări -
0 comentarii)
Grupul de Comunicare Strategică: 296 cazuri de infecții COVID-19 în județul Ialomița
Marți, 12 mai 2020, conform Grupului de Comunicare Strategică, la nivelul județului Ialomița au fost raportate 296 cazuri de infecții COVID-19. Între timp, la nivelul Spitalului Municipal «Anghel Saligny
...[citește_toată_știrea]
12 Mai 2020, 16:05
(3253 vizualizări -
0 comentarii)
Comentariile cititorilor:
(6 Februarie 2023, 14:30)
Silviu ,exista un site al Primariei Slobozia care are un mail direct pentru primar. Nu stiu daca citeste chiar dl Soare ,dar aveti sanse mai mari sa va faceti auzit decat sub articolul despre copilul acesta simpatic foc si foarte talentat. Felicitari lui si parintilor care il ajuta sa-si urmeze visul!
(6 Februarie 2023, 09:54)
Silviu te salut, noi am mai vorbit cu ceva ani in urma despre schimbarea numelui strazii.
multi au fost de acord si multi nu stiau cine a fost cd gherea. fostul primar stoica a zis ca o sa faca dar el a facut doar groapa.
subscriu si eu si imi doresc sa fie schimbat numele strazii din cd gherea intr-unul cu onoare.
chiar te-ai gandit foarte bine in iuliu Maniu voi sustine si eu asta.
acum sa faca si presa ceva pentru noi. sa arate si sa sustina schimbarea numelui strazii cd gherea ca asta a fost un fel de marx al Romaniei
(5 Februarie 2023, 21:18)
Domnule primar Soare, hai sa facem odata acea reparatie morala necsara a societatii.
Locuiesc pe strada C.D. Gherea si mi-e jena de acest personaj fost socialist-comunist. A ramas numele strazii din perioada comunista.
Si intrucat azi se implinesc 70 de ani de la moartea marelui IULIU MANIU, cel care a realizat in cea mai mare parte marea unire din 1918, propun ca strada noastra de la vechea tipogrfie si pana la monumentul ostasilor cazuti in primul razboi mondial sa se numeasca Iuliu Maniu.
Ar fi un respect deosebit fata de acest ilustru inaintas dar si o forma de ingropare a vechiului regim comunist.
Cu stima - Silviu Marin