Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Ratări în atac, erori în apărare

Fotbal, Liga a III-a, LPS HD Clinceni-Recolta Gheorghe Doja 4-3

Ratări în atac, erori în apărare

Recolta a jucat pe Clinceni Arena cu echipa care i-a luat locul Gloriei Albești. Adversara a fost, practic, o echipă cu multe necunoscute, dar asta nu i-a împiedicat pe ialomițeni să facă o primă repriză foarte bună. Antrenorul Mirel Condei a început meciul cu Borțea-Lungu, Ene, Ivan, Andrei-Alexe, Palii, Drăgan, Răduca, Radu-Năstase. Pe parcursul reprizei secunde au mai intrat Liță, Eavaz și Barabaș. Recolta a deschis scorul în minutul 14, prin Răduca, și a intrat la pauză cu acest avantaj de un gol. Dojenii mai puteau înscrie lejer două-trei goluri, dar Răduca, Năstase sau Dorin Radu s-au întrecut în ratări. Așa cum a arătat și în meciul cu Gloria Băneasa, echipa stă bine în ofensivă. Își creează ocazii, ratează mult, dar și marchează suficient cât să obțină, în mod normal, un rezultat pozitiv. Cu defensiva este însă altă poveste. Acolo se simte acut lipsa unui fundaș central cu experiență. Cu alte cuvinte, plecarea de ultim moment a lui Alexandru Chebac a lăsat un mare gol în apărare. Și în meciul cu ilfovenii, defensiva a cedat chiar în startul reprizei secunde. Au fost necesare 3 faze fixe, două cornere și o lovitură liberă, pentru ca echipa din Clinceni să marcheze pe bandă rulantă până la 3-1. Năstase reduce din handicap, dar gazdele mai trec o dată de apărarea ialomițeană și fac 4-2. Drăgan mai reduce o dată diferența la un gol, dar aceasta se întâmplă în minutul 89 și e prea târziu pentru a se obține mai mult. Recolta rămâne cu 3 puncte și așteaptă să primească sâmbătă, 9 septembrie 2023, de la orele 17,00, vizita celor de la FC Voluntari 2.

5 Septembrie 2023, 14:50 (4000 vizualizări - 28 comentarii)

Citiți și:
Atacantul Mihăiță Năstase, transfer de la Recolta Gheorghe Doja la CS Dinamo București!
Se reunesc pe 23 ianuarie 2024
În sfârșit, victorie!

Comentariile cititorilor:


Dorian:
(10 Septembrie 2023, 15:50)
@Pt dorian Ești ratat? Mai citește o data comentariile în peleme de chior. Unde drq doar le copiez? Nu vezi ca după ce le copiez,le și comentez?
Pt dorian:
(10 Septembrie 2023, 05:12)
Tu chiar ești depășit de situatie, la propriu. Ocupația timpul asta liber cu altceva, te rog eu! Aici doar copiezi comentariile altora, ești redus?
Dorian:
(9 Septembrie 2023, 22:47)
Am scris din nou toate cele 7 comentarii ca am crezut ca nu mi s-au aprobat. Ca asa mai pățesc câteodată.
Dorian:
(9 Septembrie 2023, 20:16)
oraș. Dar vorba ala, poti sa scoți omul din sat, dar satul din om?" Scoți capu in lume când ajungi cel puțin în liga a 2,nu când te bați la retrogradare în aproape fiecare an în C. Ca nu ii pasa mai nimănui de Recolta în afara de seria și respectiv judetu din care e. Btw,singuru oraș din serie e Călărași. Dar hai sa fim serioși,aia era echipa bună? Ca la un moment dat se bătea și ea la retrogradare când încă era Mihali antrenor.@GEK I mean,e o posibilitate destul de mare. Modelu deja sunt cercetați cică pentru asta)))) A fct GSP niște articole despre acest caz.
Dorian:
(9 Septembrie 2023, 20:15)
@Doriane ,,au adus ceva jucatori și se așteaptă ca anul asta sa fie mai bine decât anii trecuți,, ce anume au adus? Juniori? Sa se astepte,da ma mir sa fie mai bine decât ce a fost în anii trecuți. Eu sincer chiar nu înțeleg tho cum a putut sa il bata pe Băneasa cu 5-0. ,,Ca oricum nu le pasa de comentariile voastre" I mean,cui il pasa de niște comentarii dintr-un ziar local? Lor nu le-ar pasa nici dacă ar scrie presa in sine ceva de el. @VICTORAS ,,și pe cei din Doja născuți și crescuți acolo va bateți joc de lei!" Da frt,ca și poți rezista în C cu juniori din comuna ta))))) @Sunteți incompetenti ,,In primul rând, copii aia de la Clinceni cativa au debutat la liga 1 și cativa sunt imprumutați de la echipe de Liga 1" de unde ai informatii despre lotul Clinceniului? ,,in al doilea rând prezentati-va voi la Doja cu carnetul de antrenor și faceti voi echipa ca va pricepeți de minune, il mâncați pe fotbal pe pâine și aveți meciuri maxim la echipa școlii, dar știți fotbal voi" ba,Condei e slab grav ca antrenor. Uita-te pe articolul cu reuniunea de pe 11 iulie a Recoltel unde i-am fct rezumatul carierei sale de antrenor.@Victoras Unde chiorule a fost egal? la pune ochelarii și mai arunca o privire pe rezultat. Rezultatu din sezonu asta,eu nu vorbesc de sezonu trecut. @Tiberiu: ,,Dacă doriți alti jucatori, puteți sa aduceți și niște bani pentru a putea lua jucatori mai buni" ba eu am inteles din presa ca recolta are buget mai mare fata de anu trecut. Cu toate astea,tot din presa am auzit ca majoritatea transferurilor făcute sunt juniori. ,,sa le oferiti salarii de 6-8000 lei lunar cum sunt oferite la alte echipe (Borcea, Băneasa, Dunărea)" Arata-ne și noua unde ai vzt tu ca atât sunt salariile la acele echipe. @Si apropo ,,A mai jucat echipa cu băieți din Doja, au făcut 2 puncte atunci, era bine nu?" Despre ce vorbești? ,,Acum e rau ca mai scoate Doja capul prin lume și nu prin faptul ca au pepeni buni, ca au o echipa de fotbal care anul trecut a bătut echipe bune, echipe de
Dorian:
(9 Septembrie 2023, 15:39)
@GEK I mean,e o posibilitate destul de mare. Modelu deja sunt cercetați cică pentru asta)))) A fct GSP niște articole despre acest caz.
Dorian:
(9 Septembrie 2023, 15:35)
@Și apropo,,A mai jucat echipa cu băieți din Doja, au făcut 2 puncte atunci, era bine nu?" Despre ce vorbești? ,,Acum e rău ca mai scoate Doja capul prin lume și nu prin faptul ca au pepeni buni, ca au o echipa de fotbal care anul trecut a bătut echipe bune, echipe de oraș. Dar vorba aia, poți sa scoți omul din sat, dar satul din om?" Scoți capu în lume când ajungi cel puțin în liga a 2,nu când te bați la retrogradare în aproape fiecare an în C. Ca nu ii pasa mai nimănui de Recolta în afara de seria și respectiv județu din care e. Btw,singuru oraș din serie e Călărași. Dar hai sa fim serioși,aia era echipa bună? Ca la un moment dat se bătea și ea la retrogradare când încă era Mihali antrenor.
Dorian :
(9 Septembrie 2023, 15:29)
@Tiberiu:,,Dacă doriți alti jucatori, puteți sa aduceți și niște bani pentru a putea lua jucatori mai buni" ba eu am înțeles din presa ca recolta are buget mai mare fata de anu trecut. Cu toate astea,tot din presa am auzit ca majoritatea transferurilor făcute sunt juniori. ,,sa le oferiți salarii de 6-8000 lei lunar cum sunt oferite la alte echipe (Borcea, Băneasa, Dunărea)" Arata-ne și noua unde ai vzt tu ca atât sunt salariile la acele echipe.
Dorian:
(9 Septembrie 2023, 15:22)
@Victoras Unde chiorule a fost egal? Ia pune ochelarii și mai arunca o privire pe rezultat. Rezultatu din sezonu asta,eu nu vorbesc de sezonu trecut.
Dorian:
(9 Septembrie 2023, 15:20)
@Sunteți incompetenți ,,In primul rând, copii aia de la Clinceni cativa au debutat la liga 1 și cativa sunt împrumutați de la echipe de Liga 1" de unde ai informații despre lotul Clinceniului? ,,in al doilea rând prezentați-va voi la Doja cu carnetul de antrenor și faceti voi echipa ca va pricepeți de minune, îl mâncați pe fotbal pe pâine și aveți meciuri maxim la echipa școlii, dar știți fotbal voi" ba,Condei e slab grav ca antrenor. Uita-te pe articolul cu reuniunea de pe 11 iulie a Recoltei unde i-am fct rezumatul carierei sale de antrenor.
Dorian:
(9 Septembrie 2023, 15:13)
@VICTORAS,,și pe cei din Doja născuți și crescuți acolo va bateți joc de iei!" Da frt,ca și poți rezista în C cu juniori din comuna ta)))))))
Dorian:
(9 Septembrie 2023, 15:11)
@Doriane:: ,,au adus ceva jucatori și se așteaptă ca anul asta sa fie mai bine decât anii trecuți" ce anume au adus? Juniori? Sa se astepte,da ma mir sa fie mai bine decât ce a fost în anii trecuți. Eu sincer chiar nu înțeleg tho cum a putut sa ii bata pe Băneasa cu 5-0. ,,Ca oricum nu le pasa de comentariile voastre" I mean,cui ii pasa de niște comentarii dintr-un ziar local? Lor nu le-ar pasa nici dacă ar scrie presa in sine ceva de ei.
Pt toți :
(8 Septembrie 2023, 23:02)
Nu trimite nimeni pe nimeni sa joace la Liga 5, dacă jucătorii nu vor, nu de duc, nu ii trimite nimeni cu forța la liga 5, e doar plăcerea lor sa aibă meciuri in picioare
GEK:
(8 Septembrie 2023, 17:49)
Totul e pe pariuri bai fratilor,ce ne mai ascundem dupa cires. An rest 2/10 proba de microfon.
Tiberiule:
(8 Septembrie 2023, 17:09)
Aici era vorba ca preferati sa trimiteti jucatori care au fost si la bine si la greu langa echipa la judet . Ii trimiteti in mizeria de liga5 unde se pot accidenta foarte usor riscand sa nu-i mai aveti ! Si avem cel mai bun exemplu Popescu ,iar pe langa el mai avem si un Tomita care saracul se invoieste de la munca ca sa se duca la liga5 sa isi rupa picioarele pe acolo , acesta avand familie si copii acasa ! Parerea mea este sa va pastrati oamenii care au fost langa echipa mereu , nu sa-i trimiteti sa isi rupa picioarele! Lasati baietii sa joace la liga3, nu le mai ocupati tot week-endul!