Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Atacantul Mihăiță Năstase, transfer de la Recolta Gheorghe Doja la CS Dinamo București!

Fotbal, Liga a III-a

Atacantul Mihăiță Năstase, transfer de la Recolta Gheorghe Doja la CS Dinamo București!

Atacantul echipei Recolta Gheorghe Doja/Liga a III-a, Mihăiță Năstase a semnat luni, 15 ianuarie 2024, cu CS Dinamo București/Liga a III-a. Mihăiță Năstase se transferase la echipa de Liga a III-a Recolta Gheorghe Doja de la Unirea Slobozia, în august 2021. În total, Năstase a marcat pentru Recolta Gheorghe Doja 49 de goluri, 13 fiind înscrise în sezonul 2023-2024. Atacant central, Mihăiță Eugen Năstase va împlini 25 de ani pe 5 iulie 2024, jucătorul fiind deja prezentat de oficialii Clubului Sportiv Dinamo București.

15 Ianuarie 2024, 13:40 (9025 vizualizări - 9 comentarii)

Citiți și:
Se reunesc pe 23 ianuarie 2024
În sfârșit, victorie!
Play-off, doar printr-o minune

Comentariile cititorilor:


Un prieten:
(25 Ianuarie 2024, 22:52)
Asa este la noi cand echipa era jos a fost bun , sa nu uitam ca era golgheterul echipei la Divizia C , si atunci era bun dupa ce a promovat echipa n a mai fost bun ! Pacat! Se stie mai bine cine a fost de vina si sunt mai multi aia e problema ! A fost singuru din generatia lui care a fost in top sa zicem asa si i a tăiat craca ! Putea sa fie mai sus!
Gica S:
(20 Ianuarie 2024, 00:36)
La Unirea așa e . Ca ie rămași acolo unii de stau numa prin baruri si vorbesc urat de jucatori in loc sa fie lângă ei sa ii ajute se dezvolte. De salarii așa ie. Da mici își bat joc de iei ca e pe pilele lu ăla (...) care a stricat toate echipele. Mai treaba fac copii ăștia la gh doja.Sa vedeți voi ca o sa mai fie si alți care o sa reușească .
Viorel:
(18 Ianuarie 2024, 19:02)
Poate nu va mai aduceti aminte ,dar ,sunt multi ani decand Toma,Mihalcescu si pot sa ma uit si mai in urma,Samargiu, si multi altii,jucatori cu potential fantastic,care oricand la vremea lor,binenteles,puteau evolua la nivel de prima liga,s au impotmolit in noroiul ligilor inferioare,de unde n au mai iesit niciodata. Nu cred ca Afc Unirea Slobozia a fost frana lor de mana ,nu vad rostul,treaba e mai complexa .Intrebarea mea era una retorica:cum de s a pierdut un mare talent? Raspunsul e unul complicat,care implica toti factorii:de la mentalitatea jucatorului,antrenamentele,starea emotionala,familie,anturaje,samd. Un analist sportiv din romania spunea ca nu se va mai vinde un jucator roman pe mai mult de 20 mil,niciodata ,pentru ca pur si simplu e roman.Uite ca atunci cand ai valoare , mentalitate si persoane apropiate competente,spargi bariera:Radu Dragusin!
Pentru Ion Ionuț :
(16 Ianuarie 2024, 23:08)
Grijă mare ai tu de Doja! Nu înțeleg de unde atâta răutate! Pentru cei care au un cui împotriva acestei echipe va liniștesc, în sezonul următor tot la liga 3 a ne găsiți! Cântați sfârșitul de 5 ani și nu se nimerește! Hai Recolta!
Ion Ionuț:
(16 Ianuarie 2024, 15:31)
Gata, RECOLTA GHEORGHE DOJA ÎNAPOI ÎN LIGA A4A!!!!
Pt viorel:
(16 Ianuarie 2024, 15:25)
N-a ajuns pentru ca nici nu a fost lasat sa plece cand trebuia si cand s-a promovat in liga 2 cu slobozia, nu si-a mai primit sanse.
Fost Fotbalist :
(16 Ianuarie 2024, 14:26)
Va zic eu de ce nu a făcut pasul, pentru ca la Afc Unirea Slobozia, se joaca fotbal doar când este nevoie (când ești junior, când nu sunt bani pentru salarii etc) Și sa numai vorbim de șansele care nu se dau, sau se dau doar prin vorbe nu și prin fapte. Și d asta mai avem 3 jucători din Ialomița care joaca la echipa mare. Sunt speciali alții care vin din alte părți :))
Viorel :
(16 Ianuarie 2024, 12:02)
N am inteles niciodata de ce băiatul ăsta nu a făcut pasul spre fotbalul mare niciodata ! Avea un potențial enorm!
Ion Vasile Vasile:
(16 Ianuarie 2024, 11:50)
SUNT MÂNDRU DE MIHAI, ESTE DEMN DE FAMILIA SA ȘI DE LOCUL SĂU NATAL PE CARE ÎL REPREZINTĂ !!!