Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Primăria Slobozia NU respectă hotărârile Consiliului Local!

Administrație locală marca Alexandru Potor

Primăria Slobozia NU respectă hotărârile Consiliului Local!

Transpusă la nivel local, «guvernarea» respectă algoritmul central: parte legislativă (Parlamentul României sau Consiliul Județean/Local) și partea executivă (Guvernul sau Primăria). De principiu, partea legislativă «conduce» și partea executivă «face». Am ținut încă de la început să menționăm aceste aspecte deoarece există nenumărate situații în care nu se înțeleg prea bine prerogativele «guvernării», la nivel central sau local. Sau, chiar dacă se înțeleg, nu se aplică sau se modifică în funcție de anumite interese. Concret și factual vom discuta în cele ce urmează despre o astfel de situație, speța noastră vizând o Hotărâre a Consiliului Local Slobozia și nerespectarea acesteia de către Primăria condusă de Alexandru Potor.

 

Hotărârea cu pricina...

...poartă numărul 57 și a fost aprobată de plenul Consiliului Local Slobozia la data de 27 februarie 2025. Hotărârea în discuție făcea referire la «concesionarea prin licitație a unor bunuri imobile (terenuri cu destinație curți-construcții), proprietatea privată a Municipiului Slobozia». Cu un Studiu de Oportunitate în spate, Hotărârea 57 viza, așa cum intuiți, concesionarea unor bunuri imobile, de fapt terenuri cu destinația curți-construcții, aflate în proprietatea privată a municipiului reședință de județ. Relevantă în context este perioada concesiunii, de 49 de ani, procedura licitației publice fiind cea indicată pentru obținerea terenurilor în cauză. Aceeași Hotărâre invoca și Caietul de Sarcini necesar licitațiilor, criteriile de atribuire ale viitoarelor contracte de concesiune fiind detaliate în Documentația de atribuire. Știm că sunt detalii tehnice dar încercăm pe cât posibil să fim cât mai exacți în preluarea informațiilor tocmai pentru a demonstra că anumite aspecte ale procedurilor de licitație de după au fost încălcate sau nerespectate cu știință sau nu de Primăria Slobozia. De asemenea, același Consiliu Local Slobozia prin aceeași Hotărâre 57 îl desemnează pe vajnicul viceprimar 2 Gigi Manea pentru a semna contractele de concesiune cu persoanele desemnate câștigătoare în urma finalizării procedurii de licitație. La final, să completăm că, la finalul ședinței, s-a consumat un amplu episod de discuții, probabil plecând de la Hotărârea 57, în care primarul Potor a deplâns soarta unor tineri slobozeni cu loturi de teren concesionate ce nu mai îndeplineau criterii de atribuire, consilierii locali fiind aproape convinși că Hotărârea proaspăt aprobată urma să le permită (re)concesionarea...

 

Prefectura este vigilentă...

...în cazul Hotărârilor consiliilor locale sau ale Consiliului Județean, avizul de legalitate al instituției acordându-se pentru fiecare act în parte. Desigur, Instituția Prefectului emite acest aviz în condițiile în care autoritățile publice locale trimit respectivele documente pentru verificarea legalității, existând totuși ceva primării care nu se mai sinchisesc în a obține avize de legalitate. Dar aceasta este altă poveste și nu este cazul Primăriei Slobozia, Hotărârea 57 apucând calea legală a Prefecturii pentru a fi verificată. Așa cum spuneam, vigilentă cum o știm, Prefectura emite de îndată un răspuns Primăriei Slobozia, îndeosebi pentru Hotărârea 57/27.02.2025. Cităm pentru ca nu cumva să fim acuzați: «din dosarul de ședință lipsește Documentația de atribuire, nefiind respectate prevederile (...) privind Codul Administrativ, cu modificările și completările ulterioare, potrivit cărora „(3) Documentația de atribuire se întocmește de către concedent, după elaborarea caietului de sarcini, și se aprobă de către acesta prin ordin, hotărâre sau decizie, după caz“ (...)». Tot Prefectura insistă și cu alte aspecte ce privesc anumite nerespectări legislative, încercând să îndrume Primăria Slobozia spre o procedură legală de licitație pentru concesionarea terenurilor respective. Și, ca primarul Potor să înțeleagă ce și cum cu delegarea de atribuții, Prefectura rei­terează un aspect important al guvernării locale: «(...) primarul, în calitatea sa de autoritate publică executivă a administrației publice locale, reprezintă unitatea administrativ-teritorială în relații cu alte autorități publice, cu persoanele fizice sau juridice române și străine, acesta putând delega, prin dispoziție, atribuțiile ce îi sunt conferite de lege și alte acte normative viceprimarului». «Față de cele expuse mai sus, vă solicităm ca, în prima ședință a Consiliului Local de la primirea prezentei adrese să procedați la reanalizarea hotărârii anterior menționate și, pe cale de consecință să o modificați, cu informarea în maxim 30 de zile a prefectului asupra măsurii adoptate» mai arată aceeași adresă a Prefecturii Ialomița, purtând numărul 3401 din data de 12.03.2025.

 

Hotărârea 57 se modifică...

...printr-o nouă Hotărâre, datată 20.03.2025. Căci, scrupulos cum îl cunosc toți alegătorii, primarul Alexandru Potor respectă indicațiile Instituției Prefectului. Și, astfel, Hotărârea Consiliului Local Slobozia 57 se modifică și completează cu Hotărârea 78/20.03.2025. Așadar, apare public și Documentația de atribuire a licitației, drept Anexă 3 a Hotărârii. Mai mult, se aprobă și Caietul de Sarcini al licitației, ca Anexă 4 a Hotărârii. De asemenea, se completează un alt articol prin care Alexandru Dănuț Potor, primar al Sloboziei, se desemnează drept semnatar al contractelor de concesiune cu persoanele desemnate câștigătoare în urma finalizării procedurii de licitație. Foarte interesant este că la un punct din noua Hotărâre 78/20.03.2025, care modifică și completează HCL 57/27.02.2025, se menționează expres că «prezenta hotărâre se va aduce la cunoștința cetățenilor prin afișare la sediul Primăriei Municipiului Slobozia precum și pe site-ul propriu www.municipiulslobozia.ro». Noi vă spunem că am căutat-o febril dar, pe site cel puțin, se precizează că «informațiile cu privire la hotărârea/dispoziția curentă nu sunt publice, documentul având caracter individual». Transparență nu jucărie!

 

Pe post de concluzii...
...vă prezentăm în cele ce urmează detaliile unor licitații despre care puteți interpreta ce doriți. Căci social-democra­tul primar Alexandru Potor lasă posibilitatea fiecăruia să aleagă ce anume să creadă despre licitațiile cu terenuri de la Primăria Slobozia. Spre exemplu, noi credem că în momentul în care anunți că «începând cu data de 07.03.2025 poți obține relații privind licitația, documentația de atribuire, certificatul de urbanism», Primăria Slobozia a fost atât de nerăbdătoare pentru a derula licitațiile încât a uitat de Hotărârea Consiliului Local 57 din 27.02.2025 și de prevederile acesteia. Mai mult, adresa Prefecturii datată 12.03.2025, care solicita imperios Primăriei modificarea și completarea HCL 57/27.02.2025, nu a fost luată în serios atâta timp cât data-limită pentru solicitarea clarificărilor la licitațiile de concesionare pentru terenuri era 19.03.2025. Și mai mult, HCL 78/20.03.2025, care modifica HCL 57/27.02.2025, apărea la o zi distanță după expirarea termenului pentru soli­citarea clarificărilor în vederea parti­cipării la licitații! Căci da, desfășurarea licitațiilor s-a înregistrat joi, 27.03.2025, ședința NEFIIND publică, așa cum se anunțase! Revenind, participanților la licitațiile organizate de Primăria Slobozia le-au fost impuse două Documentații de atribuire, cu condiții schimbate în decursul a doar două zile! Aceeași Primărie a social-democratului Alexandru Potor a permis participarea, de-a valma, a persoanelor fizice și juridice, cu criterii interpretabile în cazurile entităților participante. Documentațiile de participare la licitație au fost achiziționate doar pe bază de chitanță, fiind eliminate plățile bancare, tocmai ca Primăria Slobozia să cunoască îndeaproape și transparent pe cei care ar fi îndrăznit să deranjeze licitațiile pentru anumite suprafețe. În aceeași linie, persoanele responsabile de licitații din Primăria Slobozia au transmis participanților că Documentațiile de atribuire au fost întocmite «eronat», în timpul procedurilor de licitație fiind solicitate alte documente și apărând chiar o nouă Documentație de atribuire! În aceste condiții s-au derulat licitațiile pentru cele 16 loturi de terenuri, transparența opacă a Primăriei Slobozia desăvârșindu-se prin blocarea prezenței fizice a participanților la ședința PUBLICĂ de licitație pentru concesionarea terenurilor. Acestea fiind spuse, suspiciunile asupra legalității desfășurării licitațiilor par rezonabile, interesele Primăriei Slobozia sub admi­nistrația Alexandru Potor nerespectând Hotărâri ale Consiliului Local.

7 Aprilie 2025, 07:55 (20845 vizualizări - 7 comentarii)

Citiți și:
Proprietarii blocului J2 fac administrație pe cont propriu
S-a vândut blocul de nefamiliști al Combinatului Chimic Slobozia
O nouă licitație pentru «Groapa lui Stoica»

Comentariile cititorilor:


Andrei:
(7 Septembrie 2025, 05:57)
Bă,vouă nu vă miroase a hoit? Îți vine să borăști de miros și vouă vă arde de cu totul altceva!
alex:
(9 Aprilie 2025, 08:56)
loturile astea sunt pentru cineva "țintit". probabil ca d-aia a renuntat si la consortiu. era cumva pe un amplasament ravnit de deputatul nostru pioneza? asa ne trebuie, ca asa ati votat. de 30 ani
Parandărăt:
(9 Aprilie 2025, 06:42)
Urmează parandărăturile pentru decontarea alegerilor. Observ aceiași propagandă pe rețelele de socializare a actalului primar ales, ca in ani 2000 cu tineri si voluntari pe strazi să dea BINE. Iar se va pune batista pe țambal si stau la cutie sa trecă ani si să își achite datoriile făcute.
CETATEAN:
(8 Aprilie 2025, 10:19)
Si asta e doar inceputul! Ce ati ales asta aveti, dragi slobozeni!
Cei ce vor fi:
(7 Aprilie 2025, 18:48)

Ce lucru bun putea ieși din relația dintre cel mai prost primar (...) și un tânăr primar fără experiență care l-a ales ca mentor pe primul? Sincer, mă bucur din tot sufletul când văd că se întâmplă lucrurile acestea. Asta au vrut slobozenii, asta au primit... Pentru că la noi nu poate exista schimbare, atat sunt unii de proști... Dar, cei in cauză ce vina au, pe ei cine sa ii îndrume, sa ii ajute? Și este doar inceputul.

Coruptul lacom:
(7 Aprilie 2025, 18:21)
Corupție incompetența parazitism și grupuri clanuri infracționale infiltrati în toate structurile statului ăsta este guvernarea de sus până jos, ăsta neau dat psd pnl
Gigi M.:
(7 Aprilie 2025, 13:18)
Sper ca autoritatile abillitate sa rastoarne situatia si sa determine responsabilii din primarie sa reia procedura de atribuire cu respectarea legislatiei in vigoare. Interesant ar fi daca Ziarul independent a completa articolul si cu detalii despre participantii si respectiv castigatorii loturilor aferente licitatiei.

Lasă un comentariu:

Mesaj
(maximum 2000 caractere):
Sâmbătă 22 Aug 2026
388 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Toate localitățile din Ialomița, alimentate cu energie electrică

Comitetul Județean pentru Situații de Urgență Ialomița anunță că duminică, 12 februarie 2012, orele 20,30, toate localitățile de pe raza județului sînt alimentate cu energie electrică. Echipajele ...[citește_toată_știrea]

12 Februarie 2012, 21:41
(11463 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Cod Portocaliu de ninsori abundente și viscol

Ialomița: Cod Portocaliu de ninsori abundente și viscol

De luni, 13 februarie 2012, orele 12,00, pînă marți, 14 februarie 2012, orele 14,00, Administrația Națională de Meteorologie a emis o avertizare Cod Portocaliu ...[citește_toată_știrea]

12 Februarie 2012, 19:20
(10835 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Hoț din locuințe, reținut de polițiști

Polițiștii au reținut joi, 9 februarie a.c., pe bază de ordonanță de reținere pentru o perioadă de 24 ore, un bărbat în vîrstă de 40 ani, din Țăndărei, pentru comiterea infracțiunii de furt calificat. ...[citește_toată_știrea]

10 Februarie 2012, 16:40
(16586 vizualizări - 1 comentariu)


Fetești: A acroșat cu mașina un copil pe trecerea de pietoni

Poliția Fetești a fost sesizată de un localnic despre faptul că în timp ce conducea un autoturism pe strada Călărași, din localitate, nu a acordat prioritate de trecere unui pieton care s-a angajat în traversarea ...[citește_toată_știrea]

10 Februarie 2012, 16:39
(13717 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești accident


Slobozia: Beat la volan, a refuzat testarea alcoolscop

Joi, 9 februarie a.c., o echipă mixtă de siguranță publică polițist-jandarm a oprit pentru control, în trafic, pe raza municipiului Slobozia, un autoturism condus de un bărbat de 44 ani, din orașul Amara ...[citește_toată_știrea]

10 Februarie 2012, 16:38
(11466 vizualizări - 0 comentarii)


Manasia: Doi tineri, arestați pentru furt

Efectivele Secției Poliție Rurală Ion Roată au identificat joi, 9 februarie a.c., doi tineri de 23 și 26 ani, ambii domiciliați pe raza comunei Manasia, pe numele cărora instanța de judecată emisese mandate ...[citește_toată_știrea]

10 Februarie 2012, 16:27
(16097 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Manasia arestare


Ialomița: Trei bolnavi, aduși cu elicopterul MAI la spital

Ialomița: Trei bolnavi, aduși cu elicopterul MAI la spital

Un elicopter MAI a aterizat din nou la Slobozia joi seara, 9 februarie 2012. Elicopterul a avut la bord trei bolnavi ce necesitau îngrijiri medicale de specialitate în regim de urgență. Cei doi bărbați ...[citește_toată_știrea]

9 Februarie 2012, 20:37
(11027 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Elicopter MAI pentru un dializat din Nicolești

Ialomița: Elicopter MAI pentru un dializat din Nicolești

Un bărbat cu insuficiență renală din Nicolești va fi preluat de un elicopter al Ministerului Administrației și Internelor. De la Tulcea, elicopterul MAI a decolat cu destinația Miloșești pentru a-l prelua ...[citește_toată_știrea]

9 Februarie 2012, 10:27
(8647 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: «Concert Valentine’s Day» cu Liceul de Artă

Liceul de Artă «Ionel Perlea» și Centrul Cultural UNESCO «Ionel Perlea» adresează tuturor slobozenilor și nu numai o invitație pentru un concert de Ziua Îndrăgostiților. Evenimentul se va desfășura marți ...[citește_toată_știrea]

8 Februarie 2012, 12:43
(22469 vizualizări - 5 comentarii)


ISU Ialomița: Autospeciala SMURD a preluat trei persoane din Andrășești. Printre acestea, o femeie care a născut acasă!

O autospecială destinată transportului de persoane și victime multiple a fost adusă zilele trecute de la ISU Mureș și va asigura intervenția în zona de competență a Inspectoratelor pentru Situații de Urgență ...[citește_toată_știrea]

8 Februarie 2012, 12:28
(9923 vizualizări - 0 comentarii)


Hyundai Elantra a obținut prestigiosul titlu AUTOBEST 2012

Hyundai Elantra a obținut prestigiosul titlu AUTOBEST 2012

Sedanul compact Hyundai Elantra a fost desemnat oficial cîștigătorul AUTOBEST 2012, într-o ceremonie recentă ce a avut loc la Praga, Cehia. Nu mai puțin de 10 din cei 15 membri ai juriului AUTOBEST au votat ...[citește_toată_știrea]

8 Februarie 2012, 12:23
(9620 vizualizări - 1 comentariu)


DGFP Ialomița: Termene pentru depunerea Declarațiilor 200, 205 și 201

Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii persoane fizice autorizate care desfășoara activități independente că trebuie să depună Declarația 200 privind veniturile realizate în România ...[citește_toată_știrea]

8 Februarie 2012, 12:21
(7583 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Avertizarea de Cod Portocaliu pentru viscol, prelungită

Ialomița: Avertizarea de Cod Portocaliu pentru viscol, prelungită

«În intervalul menționat, 7 februarie 2012, orele 12,00-8 februarie 2012, orele 22,00, vîntul va continua să prezinte intensificări susținute ce vor depăși la rafală 70-80 km/h în Dobrogea ...[citește_toată_știrea]

7 Februarie 2012, 14:20
(12362 vizualizări - 0 comentarii)


Brăilean suprins beat la volan pe bulevardul principal din Slobozia

Polițiștii au oprit în trafic duminică, 5 februarie a.c., pe bulevardul Matei Basarab, din Slobozia, un autoturism condus de un tînăr, de 27 ani, din comuna Tufești-Brăila. Întrucît conducătorul auto emana ...[citește_toată_știrea]

6 Februarie 2012, 13:47
(10745 vizualizări - 0 comentarii)


Andrășești: L-a lovit pe trecerea de pietoni

Sîmbătă, 4 februarie a.c., în timp ce un tînăr, de 35 ani, din Constanța, conducea un autoturism pe DN2A, pe raza localității Andrășești a accidentat un pieton, care a traversat partea carosabilă prin zona ...[citește_toată_știrea]

6 Februarie 2012, 13:46
(13206 vizualizări - 0 comentarii)


Făcăeni: I-a furat motorina din casă!

Poliția a fost sesizată sîmbătă, 4 februarie a.c., de către administratorul unei întreprinderi individuale, un bărbat de 37 ani, din comuna Făcăeni, cu privire la faptul că persoane necunoscute au pătruns ...[citește_toată_știrea]

6 Februarie 2012, 13:45
(14855 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: Amenzi pentru șoferii nepregătiți de iarnă

În perioada 3-5 februarie a.c., efectivele de Poliție Rutieră au acționat pentru asigurarea fluenței traficului rutier, precum și pentru dirijarea și supravegherea utilajelor de deszăpezire pentru înlăturarea ...[citește_toată_știrea]

6 Februarie 2012, 13:44
(13369 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Acțiune preventivă pe raza municipiului Fetești și a comunelor arondate

Efective din cadrul Poliției Fetești, în colaborare cu cadre ale Inspectoratului Județean de Jandarmi Ialomița au acționat, în noaptea de 4/5 februarie a.c., în intervalul orar 22,00-02,00, pentru prevenirea ...[citește_toată_știrea]

6 Februarie 2012, 13:43
(14430 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Accidentat în timp ce încerca să traverseze

Duminică, 5 februarie a.c., un bărbat de 55 ani, din comuna Bărcănești, aflat la volanul unui autoturism, a accidentat un pieton care s-a angajat în traversarea DJ201 prin loc nepermis și fără să se asigure ...[citește_toată_știrea]

6 Februarie 2012, 13:42
(13135 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Cercetați pentru contrabandă cu țigări

Polițiștii ialomițeni au reținut joi, 2 februarie a.c., pe bază de ordonanță de reținere pentru o perioadă de 24 ore, un bărbat de 45 ani, din comuna Rovine, pentru săvîrșirea infracțiunii de deținere și ...[citește_toată_știrea]

5 Februarie 2012, 07:38
(16994 vizualizări - 5 comentarii)


Ialomița: Beți și fără permis, la volan

Un tînăr de 24 ani a fost depistat de către polițiști pe strada Ion Creangă din Fetești în timp ce conducea un autoturism fără să dețină permis de conducere și avînd o îmbibație alcoolică peste limita legală ...[citește_toată_știrea]

5 Februarie 2012, 07:37
(14122 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Incendii la Slobozia și Glodeanu Siliștea, bucată de tablă desprinsă de pe un bloc din Urziceni

În dimineața zilei de joi, 2 februarie a.c, în urma supraîncălzirii unei sobe, locuința unui cetățean din localitatea Glodeanu Siliștea a fost cuprinsă de flăcări. Pompierii Secției Urziceni au intervenit ...[citește_toată_știrea]

5 Februarie 2012, 07:32
(17000 vizualizări - 1 comentariu)


Axintele: I-a furat banii după ce au băut împreună

Miercuri, 1 februarie, polițiștii din Urziceni a fost alertați de către un bărbat de 85 ani, din Axintele, despre faptul că un consătean i-a furat din locuință 700 lei. Ulterior, polițiștii au stabilit ...[citește_toată_știrea]

2 Februarie 2012, 15:08
(13629 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Axintele furt


Grindu: Au furat din curtea unui localnic

Doi tineri de 15, respectiv 19 ani, sînt cercetați pe polițiști pentru furt calificat. Pe scurt, la data de 22 ianuarie, cei doi tineri au intrat în curtea locuinței unui bărbat de 77 ani, din comuna Grindu ...[citește_toată_știrea]

2 Februarie 2012, 15:06
(13644 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Grindu furt


Ialomița: Mașină furată, restituită proprietarului

«Polițiști din cadrul Serviciului de Investigații Criminale, Compartimentul Trafic și Furturi Auto au pus în executare, conform rezoluției procurorului de caz miercuri, 1 februarie, măsura de restituire ...[citește_toată_știrea]

2 Februarie 2012, 15:05
(13066 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Fără permis, la volan

Un bărbat de 41 ani a fost prins, miercuri, 1 februarie, de polițiști, în timp ce conducea o mașină pe strada Călărași, din Fetești, fără a avea permis de conducere. Pentru imprudența sa, individului i ...[citește_toată_știrea]

2 Februarie 2012, 15:04
(11128 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Acțiuni preventive la Fetești și Urziceni

Miercuri, 1 februarie, în intervalul orar 18,00-21,00, polițiștii din Fetești și posturile de poliție arondate au organizat și desfășurat o serie de acțiuni pentru a identifica autorii de fapte penale, ...[citește_toată_știrea]

2 Februarie 2012, 15:01
(14855 vizualizări - 0 comentarii)


Manasia: Coșul de fum, cauza unui incendiu

Un coș de fum deteriorat și neizolat corespunzător a fost cauza izbucnirii unui incendiu la o locuință din localitatea Manasia. Incidentul s-a produs marți, 31 ianuarie a.c., în jurul orei 10,30, iar la ...[citește_toată_știrea]

1 Februarie 2012, 15:45
(12437 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Manasia incendiu


DGFP Ialomița: Peste 69 milioane lei, datorii la bugetul de stat

Marți, 31 ianuarie 2011, Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița a publicat pe site-ul ANAF 1907 agenți economici care figurau cu obligații restante la bugetul general consolidat la data de decembrie ...[citește_toată_știrea]

1 Februarie 2012, 15:39
(12926 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: DGFP Ialomița


ITM Ialomița: Ceai pentru angajații care lucrează în aer liber

«Avînd în vedere prognozele pe care Institutul Național de Meteorologie și Hidrologie le estimează cu referire la perioadele cu temperaturi scăzute care vor fi prezente în perioada următoare, Inspectoratul ...[citește_toată_știrea]

1 Februarie 2012, 15:32
(14307 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
@Viorel în Între promisiunile video ale primarului Potor și realitatea orașului Ionela în Medalie de aur și premiul al II-lea pentru elevii Liceului de Arte «Ionel Perlea» Slobozia în cadrul unui concurs școlar Viorel în Între promisiunile video ale primarului Potor și realitatea orașului Metalurgie în Constructorii podului peste râul Ialomița din Țăndărei, responsabili de distrugerea digului de apărare din zonă sorinb în Decizia NU va afecta distribuirea, tratarea și epurarea apei de către Urban SA Slobozia! casă Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 19 august 2026 revolta în Decizia NU va afecta distribuirea, tratarea și epurarea apei de către Urban SA Slobozia! Pt DNA în Între promisiunile video ale primarului Potor și realitatea orașului Piață în Între promisiunile video ale primarului Potor și realitatea orașului stoica în Între promisiunile video ale primarului Potor și realitatea orașului gigel în Între promisiunile video ale primarului Potor și realitatea orașului paul în Autorizația de mediu a Urban SA Slobozia, SUSPENDATĂ. Propunere a Prefecturii Ialomița de declarare a «stării de alertă» în Slobozia și în alte 4 localități! oi în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 19 august 2026 Tot EL în Între promisiunile video ale primarului Potor și realitatea orașului ? în Constructorii podului peste râul Ialomița din Țăndărei, responsabili de distrugerea digului de apărare din zonă Alegator în Între promisiunile video ale primarului Potor și realitatea orașului @ Wake up în Constructorii podului peste râul Ialomița din Țăndărei, responsabili de distrugerea digului de apărare din zonă Mary în Autorizația de mediu a Urban SA Slobozia, SUSPENDATĂ. Propunere a Prefecturii Ialomița de declarare a «stării de alertă» în Slobozia și în alte 4 localități! teren extravilan Munteni Buzău în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 19 august 2026 Caron în Autorizația de mediu a Urban SA Slobozia, SUSPENDATĂ. Propunere a Prefecturii Ialomița de declarare a «stării de alertă» în Slobozia și în alte 4 localități!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...