Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Primăria Slobozia NU respectă hotărârile Consiliului Local!

Administrație locală marca Alexandru Potor

Primăria Slobozia NU respectă hotărârile Consiliului Local!

Transpusă la nivel local, «guvernarea» respectă algoritmul central: parte legislativă (Parlamentul României sau Consiliul Județean/Local) și partea executivă (Guvernul sau Primăria). De principiu, partea legislativă «conduce» și partea executivă «face». Am ținut încă de la început să menționăm aceste aspecte deoarece există nenumărate situații în care nu se înțeleg prea bine prerogativele «guvernării», la nivel central sau local. Sau, chiar dacă se înțeleg, nu se aplică sau se modifică în funcție de anumite interese. Concret și factual vom discuta în cele ce urmează despre o astfel de situație, speța noastră vizând o Hotărâre a Consiliului Local Slobozia și nerespectarea acesteia de către Primăria condusă de Alexandru Potor.

 

Hotărârea cu pricina...

...poartă numărul 57 și a fost aprobată de plenul Consiliului Local Slobozia la data de 27 februarie 2025. Hotărârea în discuție făcea referire la «concesionarea prin licitație a unor bunuri imobile (terenuri cu destinație curți-construcții), proprietatea privată a Municipiului Slobozia». Cu un Studiu de Oportunitate în spate, Hotărârea 57 viza, așa cum intuiți, concesionarea unor bunuri imobile, de fapt terenuri cu destinația curți-construcții, aflate în proprietatea privată a municipiului reședință de județ. Relevantă în context este perioada concesiunii, de 49 de ani, procedura licitației publice fiind cea indicată pentru obținerea terenurilor în cauză. Aceeași Hotărâre invoca și Caietul de Sarcini necesar licitațiilor, criteriile de atribuire ale viitoarelor contracte de concesiune fiind detaliate în Documentația de atribuire. Știm că sunt detalii tehnice dar încercăm pe cât posibil să fim cât mai exacți în preluarea informațiilor tocmai pentru a demonstra că anumite aspecte ale procedurilor de licitație de după au fost încălcate sau nerespectate cu știință sau nu de Primăria Slobozia. De asemenea, același Consiliu Local Slobozia prin aceeași Hotărâre 57 îl desemnează pe vajnicul viceprimar 2 Gigi Manea pentru a semna contractele de concesiune cu persoanele desemnate câștigătoare în urma finalizării procedurii de licitație. La final, să completăm că, la finalul ședinței, s-a consumat un amplu episod de discuții, probabil plecând de la Hotărârea 57, în care primarul Potor a deplâns soarta unor tineri slobozeni cu loturi de teren concesionate ce nu mai îndeplineau criterii de atribuire, consilierii locali fiind aproape convinși că Hotărârea proaspăt aprobată urma să le permită (re)concesionarea...

 

Prefectura este vigilentă...

...în cazul Hotărârilor consiliilor locale sau ale Consiliului Județean, avizul de legalitate al instituției acordându-se pentru fiecare act în parte. Desigur, Instituția Prefectului emite acest aviz în condițiile în care autoritățile publice locale trimit respectivele documente pentru verificarea legalității, existând totuși ceva primării care nu se mai sinchisesc în a obține avize de legalitate. Dar aceasta este altă poveste și nu este cazul Primăriei Slobozia, Hotărârea 57 apucând calea legală a Prefecturii pentru a fi verificată. Așa cum spuneam, vigilentă cum o știm, Prefectura emite de îndată un răspuns Primăriei Slobozia, îndeosebi pentru Hotărârea 57/27.02.2025. Cităm pentru ca nu cumva să fim acuzați: «din dosarul de ședință lipsește Documentația de atribuire, nefiind respectate prevederile (...) privind Codul Administrativ, cu modificările și completările ulterioare, potrivit cărora „(3) Documentația de atribuire se întocmește de către concedent, după elaborarea caietului de sarcini, și se aprobă de către acesta prin ordin, hotărâre sau decizie, după caz“ (...)». Tot Prefectura insistă și cu alte aspecte ce privesc anumite nerespectări legislative, încercând să îndrume Primăria Slobozia spre o procedură legală de licitație pentru concesionarea terenurilor respective. Și, ca primarul Potor să înțeleagă ce și cum cu delegarea de atribuții, Prefectura rei­terează un aspect important al guvernării locale: «(...) primarul, în calitatea sa de autoritate publică executivă a administrației publice locale, reprezintă unitatea administrativ-teritorială în relații cu alte autorități publice, cu persoanele fizice sau juridice române și străine, acesta putând delega, prin dispoziție, atribuțiile ce îi sunt conferite de lege și alte acte normative viceprimarului». «Față de cele expuse mai sus, vă solicităm ca, în prima ședință a Consiliului Local de la primirea prezentei adrese să procedați la reanalizarea hotărârii anterior menționate și, pe cale de consecință să o modificați, cu informarea în maxim 30 de zile a prefectului asupra măsurii adoptate» mai arată aceeași adresă a Prefecturii Ialomița, purtând numărul 3401 din data de 12.03.2025.

 

Hotărârea 57 se modifică...

...printr-o nouă Hotărâre, datată 20.03.2025. Căci, scrupulos cum îl cunosc toți alegătorii, primarul Alexandru Potor respectă indicațiile Instituției Prefectului. Și, astfel, Hotărârea Consiliului Local Slobozia 57 se modifică și completează cu Hotărârea 78/20.03.2025. Așadar, apare public și Documentația de atribuire a licitației, drept Anexă 3 a Hotărârii. Mai mult, se aprobă și Caietul de Sarcini al licitației, ca Anexă 4 a Hotărârii. De asemenea, se completează un alt articol prin care Alexandru Dănuț Potor, primar al Sloboziei, se desemnează drept semnatar al contractelor de concesiune cu persoanele desemnate câștigătoare în urma finalizării procedurii de licitație. Foarte interesant este că la un punct din noua Hotărâre 78/20.03.2025, care modifică și completează HCL 57/27.02.2025, se menționează expres că «prezenta hotărâre se va aduce la cunoștința cetățenilor prin afișare la sediul Primăriei Municipiului Slobozia precum și pe site-ul propriu www.municipiulslobozia.ro». Noi vă spunem că am căutat-o febril dar, pe site cel puțin, se precizează că «informațiile cu privire la hotărârea/dispoziția curentă nu sunt publice, documentul având caracter individual». Transparență nu jucărie!

 

Pe post de concluzii...
...vă prezentăm în cele ce urmează detaliile unor licitații despre care puteți interpreta ce doriți. Căci social-democra­tul primar Alexandru Potor lasă posibilitatea fiecăruia să aleagă ce anume să creadă despre licitațiile cu terenuri de la Primăria Slobozia. Spre exemplu, noi credem că în momentul în care anunți că «începând cu data de 07.03.2025 poți obține relații privind licitația, documentația de atribuire, certificatul de urbanism», Primăria Slobozia a fost atât de nerăbdătoare pentru a derula licitațiile încât a uitat de Hotărârea Consiliului Local 57 din 27.02.2025 și de prevederile acesteia. Mai mult, adresa Prefecturii datată 12.03.2025, care solicita imperios Primăriei modificarea și completarea HCL 57/27.02.2025, nu a fost luată în serios atâta timp cât data-limită pentru solicitarea clarificărilor la licitațiile de concesionare pentru terenuri era 19.03.2025. Și mai mult, HCL 78/20.03.2025, care modifica HCL 57/27.02.2025, apărea la o zi distanță după expirarea termenului pentru soli­citarea clarificărilor în vederea parti­cipării la licitații! Căci da, desfășurarea licitațiilor s-a înregistrat joi, 27.03.2025, ședința NEFIIND publică, așa cum se anunțase! Revenind, participanților la licitațiile organizate de Primăria Slobozia le-au fost impuse două Documentații de atribuire, cu condiții schimbate în decursul a doar două zile! Aceeași Primărie a social-democratului Alexandru Potor a permis participarea, de-a valma, a persoanelor fizice și juridice, cu criterii interpretabile în cazurile entităților participante. Documentațiile de participare la licitație au fost achiziționate doar pe bază de chitanță, fiind eliminate plățile bancare, tocmai ca Primăria Slobozia să cunoască îndeaproape și transparent pe cei care ar fi îndrăznit să deranjeze licitațiile pentru anumite suprafețe. În aceeași linie, persoanele responsabile de licitații din Primăria Slobozia au transmis participanților că Documentațiile de atribuire au fost întocmite «eronat», în timpul procedurilor de licitație fiind solicitate alte documente și apărând chiar o nouă Documentație de atribuire! În aceste condiții s-au derulat licitațiile pentru cele 16 loturi de terenuri, transparența opacă a Primăriei Slobozia desăvârșindu-se prin blocarea prezenței fizice a participanților la ședința PUBLICĂ de licitație pentru concesionarea terenurilor. Acestea fiind spuse, suspiciunile asupra legalității desfășurării licitațiilor par rezonabile, interesele Primăriei Slobozia sub admi­nistrația Alexandru Potor nerespectând Hotărâri ale Consiliului Local.

7 Aprilie 2025, 07:55 (20705 vizualizări - 7 comentarii)

Citiți și:
Proprietarii blocului J2 fac administrație pe cont propriu
S-a vândut blocul de nefamiliști al Combinatului Chimic Slobozia
O nouă licitație pentru «Groapa lui Stoica»

Comentariile cititorilor:


Andrei:
(7 Septembrie 2025, 05:57)
Bă,vouă nu vă miroase a hoit? Îți vine să borăști de miros și vouă vă arde de cu totul altceva!
alex:
(9 Aprilie 2025, 08:56)
loturile astea sunt pentru cineva "țintit". probabil ca d-aia a renuntat si la consortiu. era cumva pe un amplasament ravnit de deputatul nostru pioneza? asa ne trebuie, ca asa ati votat. de 30 ani
Parandărăt:
(9 Aprilie 2025, 06:42)
Urmează parandărăturile pentru decontarea alegerilor. Observ aceiași propagandă pe rețelele de socializare a actalului primar ales, ca in ani 2000 cu tineri si voluntari pe strazi să dea BINE. Iar se va pune batista pe țambal si stau la cutie sa trecă ani si să își achite datoriile făcute.
CETATEAN:
(8 Aprilie 2025, 10:19)
Si asta e doar inceputul! Ce ati ales asta aveti, dragi slobozeni!
Cei ce vor fi:
(7 Aprilie 2025, 18:48)

Ce lucru bun putea ieși din relația dintre cel mai prost primar (...) și un tânăr primar fără experiență care l-a ales ca mentor pe primul? Sincer, mă bucur din tot sufletul când văd că se întâmplă lucrurile acestea. Asta au vrut slobozenii, asta au primit... Pentru că la noi nu poate exista schimbare, atat sunt unii de proști... Dar, cei in cauză ce vina au, pe ei cine sa ii îndrume, sa ii ajute? Și este doar inceputul.

Coruptul lacom:
(7 Aprilie 2025, 18:21)
Corupție incompetența parazitism și grupuri clanuri infracționale infiltrati în toate structurile statului ăsta este guvernarea de sus până jos, ăsta neau dat psd pnl
Gigi M.:
(7 Aprilie 2025, 13:18)
Sper ca autoritatile abillitate sa rastoarne situatia si sa determine responsabilii din primarie sa reia procedura de atribuire cu respectarea legislatiei in vigoare. Interesant ar fi daca Ziarul independent a completa articolul si cu detalii despre participantii si respectiv castigatorii loturilor aferente licitatiei.

Lasă un comentariu:

Mesaj
(maximum 2000 caractere):
Luni 17 Aug 2026
403 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
Hyundai finalizează dezvoltarea noului autovehicul electric cu celule de hidrogen ix35 FCEV

Hyundai finalizează dezvoltarea noului autovehicul electric cu celule de hidrogen ix35 FCEV

Hyundai Motor Company a finalizat dezvoltarea următoarei generații de autovehicule electrice cu celule de hidrogen: modelul electric ix35 FCEV. Testarea sa va începe anul următor, iar producția în serie ...[citește_toată_știrea]

23 Decembrie 2010, 10:39
(11773 vizualizări - 0 comentarii)


Consiliul Județean Ialomița își rectifică bugetul pe 2010

Întrunit în ședință ordinară, Consiliul Județean Ialomița își va rectifica propriul buget pe 2010. Printre alte hotărîri aflate pe ordinea de zi amintim pe cea referitoare la aprobarea noilor indicatori ...[citește_toată_știrea]

23 Decembrie 2010, 10:33
(8839 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Două accidente rutiere în două zile pe DN21

Luni, 20 decembrie a.c., în jurul orei 16.00, pe Drumul Național 21, în afara localității Iazu s-a produs un accident rutier soldat cu rănirea gravă a două persoane.
Din primele cercetări efectuate de ...[citește_toată_știrea]

23 Decembrie 2010, 10:24
(7868 vizualizări - 0 comentarii)


Mașină furată din Italia, găsită la Urziceni

Mașină furată din Italia, găsită la Urziceni

Polițiști din cadrul Serviciului de Investigații Criminale-Compartimentul Trafic și Furturi Auto în colaborare cu Biroul Rutier Urziceni au organizat și executat o acțiune pentru depistarea autoturismelor ...[citește_toată_știrea]

23 Decembrie 2010, 10:17
(9515 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni furt


Fetești: 30 cutii de petarde descoperite la un puști de 15 ani

O patrulă de siguranță publică formată, în timp ce se aflau în executarea atribuțiilor de serviciu pe raza municipiului Fetești, au depistat un tînăr de 15 ani, elev la o școală din localitate, ce avea ...[citește_toată_știrea]

23 Decembrie 2010, 10:15
(12907 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești petardă


IPJ Ialomița: Comisarul șef Anghel Papacioc a încetat din viață

IPJ Ialomița: Comisarul șef Anghel Papacioc a încetat din viață

«Conducerea Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița își exprimă regretul pentru tragica dispariție a celui care a fost un șef profesionist și un om deosebit: comisar șef de poliție Anghel PAPACIOC ...[citește_toată_știrea]

21 Decembrie 2010, 14:56
(31368 vizualizări - 18 comentarii)


Moș Crăciun a venit cu daruri de la PDL

Moș Crăciun a venit cu daruri de la PDL

«În fiecare iarnă, Moș Crăciun cutreieră prin case, cu sacul plin de daruri. Și anul acesta organizația județeană a PDL Ialomița i-a scris lui Moș Crăciun și l-a rugat să împlinească visele unor copii din ...[citește_toată_știrea]

21 Decembrie 2010, 14:30
(11048 vizualizări - 4 comentarii)


Autoturism furat din Spania, identificat la Slobozia

Vineri, 17 decembrie a.c., polițiști din cadrul Serviciului de Investigații Criminale-Compartimentul Trafic și Furturi Auto au identificat pe raza municipiului Slobozia un autoturism ce figura ca sustras ...[citește_toată_știrea]

21 Decembrie 2010, 14:25
(11485 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Slobozia furt


Fetești: «Șofer» de 63 de ani, la volan fără permis

Sîmbătă, 18 decembrie a.c. polițiștii din Fetești au identificat în trafic un bărbat, de 63 de ani, din județul Vaslui, ce se deplasa la volanul unui autoturism fără a poseda permis de conducere. Pe numele ...[citește_toată_știrea]

21 Decembrie 2010, 14:24
(8967 vizualizări - 0 comentarii)


Daruri de Crăciun în Protopopiatul Urziceni

«Crăciunul este o sărbătoare foarte importantă pentru noi toți. Este ocazia cînd toți membrii familiei se reunesc, părinți, copii, nepoți își fac daruri, se bucură de clipele petrecute împreună în jurul ...[citește_toată_știrea]

21 Decembrie 2010, 14:23
(11530 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți la volan

În perioada 17-19 decembrie a.c., polițiștii ialomițeni au depistat patru șoferi beți la volan, trei dintre ei avînd o îmbibație alcoolică de peste 0,80 mg/l alcool pur în sînge.
Unul dintre conducători ...[citește_toată_știrea]

21 Decembrie 2010, 14:22
(10964 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Sfințirea unei noi biserici

Urziceni: Sfințirea unei noi biserici

«Cu binecuvîntarea Preasfințitului Părinte Vincențiu, Episcopul Sloboziei și Călărașilor, duminică, 19 decembrie 2010, s-a săvîrșit prima Sfîntă Liturghie în biserica nou-construită a parohiei Sf. Treime ...[citește_toată_știrea]

21 Decembrie 2010, 14:20
(12620 vizualizări - 1 comentariu)


Gheorghe Lazăr: A furat un calculator din sediul școlii

Un tînăr din localitatea Gheorghe Lazăr a fost reținut pentru 24 de ore de polițiștii ialomițeni, fiind cercetat pentru furt calificat, fiind suspectat că în noaptea de 10/11 noiembrie a.c. a sustras un ...[citește_toată_știrea]

21 Decembrie 2010, 14:18
(12423 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Copil de 13 ani, lovit de o mașină pe trecerea de pietoni!

Vineri, 17 decembrie a.c., în jurul orei 15.45, Poliția Slobozia a fost sesizată despre faptul că pe bulevardul Matei Basarab din Slobozia s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea unui pieton ...[citește_toată_știrea]

21 Decembrie 2010, 14:08
(8966 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Furt de energie electrică la Slobozia și Urziceni

Poliția municipiului Slobozia-Biroul de Ordine Publică pentru Mediul Rural împreună cu efective din cadrul Inspectoratului Județean de Jandarmi și lucrători ai societății furnizoare de energie electrică ...[citește_toată_știrea]

21 Decembrie 2010, 14:05
(12692 vizualizări - 0 comentarii)


Ziua Revoluției Române, sărbătorită la Slobozia

Ziua Revoluției Române, sărbătorită la Slobozia

Cu prilejul Zilei Revoluției Române din Decembrie 1989, Instituția Prefectului Ialomița, împreună cu Garnizoana Slobozia și Consiliul Local Slobozia vor organiza miercuri, 22 decembrie 2010, o serie de ...[citește_toată_știrea]

21 Decembrie 2010, 13:59
(9754 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Comunicat de presă

Beneficiarii plăților naționale directe complementare în sectorul zootehnic, la specia ovine/caprine, aferente anului 2010, care vor să acceseze credite de la băncile cu care Agenția de Plăți și Intervenție ...[citește_toată_știrea]

21 Decembrie 2010, 13:55
(10727 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Finanțele raportează depășirea planului la încasări de impozite și taxe

Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informează că, în luna noiembrie 2010, a fost încasată la bugetul general consolidat aproximativ 46 milioane de lei, în procent de 100,24% față de plan, procentul ...[citește_toată_știrea]

20 Decembrie 2010, 14:04
(19040 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Trei incendii în trei zile

Trei incendii la locuințe sînt evenimentele la care au intervenit pompierii ialomițeni în ultimele 3 zile.
Astfel, în urma unui scurtcircuit produs la instalația electrică, adăpostul de animale al unui ...[citește_toată_știrea]

20 Decembrie 2010, 13:53
(10053 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Braconaj pe fondul de vânătoare Cegani

Ialomița: Braconaj pe fondul de vînătoare Cegani

Nouă bărbați au fost depistați de polițiști în timp ce transportau, cu mai multe autoturisme de teren, animale vînate fără autorizație de vînătoare. Patru arme de vînătoare, peste 400 de cartușe de vînătoare ...[citește_toată_știrea]

20 Decembrie 2010, 13:44
(17488 vizualizări - 1 comentariu)


i40, noul etalon Hyundai la nivel european

i40, noul etalon Hyundai la nivel european

Hyundai a anunțat numele noului său model de clasă CD pentru Europa: i40. Dezvoltat sub numele de cod «VF», modelul marchează o nouă fază în evoluția Hyundai la nivel de marcă și produs ...[citește_toată_știrea]

20 Decembrie 2010, 13:33
(11841 vizualizări - 0 comentarii)


Sportivii reprezentativi, premiați

Marți, 21 decembrie, de la orele 14.00, la sala de spectacole a Clubului Elevilor din Slobozia se desfășoară festivitatea de decernare a premiilor Direcției Județene pentru Sport și Tineret Ialomița pe ...[citește_toată_știrea]

20 Decembrie 2010, 13:22
(12457 vizualizări - 1 comentariu)


Agronomul Ștefan Poienaru, erou de roman

Agronomul Ștefan Poienaru, erou de roman

Sîmbăta trecută, 11 decembrie, la Fetești a fost lansată cartea «Ștefan», roman scris de către Gheorghe Preda ce prezintă viața omului de afaceri Ștefan Poienaru, administratorul Agrofam Holding Fetești ...[citește_toată_știrea]

20 Decembrie 2010, 09:22
(17302 vizualizări - 2 comentarii)


Locuri de muncă vacante în Danemarca

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița anunță persoanele în căutarea unui loc de muncă că, la acest moment, sînt disponibile 50 de locuri de muncă în Danemarca. Cele 50 de posturi sînt ...[citește_toată_știrea]

18 Decembrie 2010, 10:16
(11831 vizualizări - 1 comentariu)


Și-a incendiat casa din neatenție

Un bătrîn de 60 de ani din localitatea Luciu a fost la un pas de moarte după ce aproape că și-a incendiat locuința singur. Incidentul s-a petrecut joi, 16 decembrie, cînd, băut fiind, bărbatul a lăsat ușa ...[citește_toată_știrea]

18 Decembrie 2010, 10:15
(13412 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Luciu incendiu


Fiscul cere birurile

«Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița reamintește contribuabililor că 27 decembrie 2010, inclusiv, este ultima zi în care se mai pot depune declarațiile aferente lunii noiembrie, respectiv declarația ...[citește_toată_știrea]

18 Decembrie 2010, 10:14
(12044 vizualizări - 0 comentarii)


Teculescu recomandă evitarea deplasărilor cu mașina

Prefectul județului, Mădălin Teculescu recomandă cetățenilor să evite deplasările cu autovehiculele pe drumurile publice. Evident, recomandarea vine ca urmare a valabilității avertizării de «Cod Galben ...[citește_toată_știrea]

18 Decembrie 2010, 10:13
(10524 vizualizări - 2 comentarii)


Cod Galben în Ialomița

Cod Galben în Ialomița

Potrivit Administrației Naționale de Meteorologie, pentru intervalul 16 decembrie, orele 20,00-17 decembrie, orele 18,00, s-a emis o avertizare Cod Galben pentru mai multe județe din sud-estul țării, printre ...[citește_toată_știrea]

16 Decembrie 2010, 18:27
(12859 vizualizări - 0 comentarii)


Recensământul Agricol în Ialomița

Recensămîntul Agricol în Ialomița

Din informațiile operative centralizate de Institutul Național de Statistică asupra ritmului de colectare a datelor statistice în teren la Recensămîntul General Agricol, în perioada 2-15 decembrie 2010 ...[citește_toată_știrea]

16 Decembrie 2010, 18:18
(12780 vizualizări - 0 comentarii)


A dispărut de acasă!

A dispărut de acasă!

Miercuri, 15 decembrie, o femeie de 21 de ani a reclamat polițiștilor faptul că soțul său Vladimir Beleuță, de 27 de ani, a dispărut de la domiciliu. Tînăra a povestit polițiștilor că bărbatul ar fi plecat ...[citește_toată_știrea]

16 Decembrie 2010, 18:06
(11652 vizualizări - 1 comentariu)


Ultimele comentarii
casă Cocora în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 12 august 2026 [email protected] în Festivalul Internațional de Folclor «Floare de pe Bărăgan», 15-18 august 2026: Tradițiile lumii, în inima Ialomiței, la cea de a XXVI-a ediție! @ Cristi în Reorganizare eficientă la Poliția Locală Slobozia Cristi în Reorganizare eficientă la Poliția Locală Slobozia Daria în Reorganizare eficientă la Poliția Locală Slobozia Gino V în Reorganizare eficientă la Poliția Locală Slobozia Gino V în Reorganizare eficientă la Poliția Locală Slobozia Mary în Rectificare bugetară și actualizări majore pentru drumurile și podurile din Ialomița Gino V în Reorganizare eficientă la Poliția Locală Slobozia Cetatean în Rectificare bugetară și actualizări majore pentru drumurile și podurile din Ialomița AlexDan în A fost semnat contractul de finanțare de 5 milioane de euro pentru modernizarea Școlii Gimnaziale «George Vâlsan» Amara Iulia în Reorganizare eficientă la Poliția Locală Slobozia Scolar în A fost semnat contractul de finanțare de 5 milioane de euro pentru modernizarea Școlii Gimnaziale «George Vâlsan» Amara Punct de vedere în Reorganizare eficientă la Poliția Locală Slobozia Punct de vedere în Reorganizare eficientă la Poliția Locală Slobozia Marius în Unirea Slobozia sau startul «fals» de sezon garsonieră Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 12 august 2026 cetatean în Unirea Slobozia sau startul «fals» de sezon Novac Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 12 august 2026 Antoine în Unirea Slobozia sau startul «fals» de sezon

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...