Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

DEZASTRU!

Fotbal, SuperLiga, Unirea Slobozia-FCSB 0-2

DEZASTRU!

Partida care a închis etapa 20 a sezonului SuperLigii 2025-2026 de luni, 15 decembrie 2025, nu a avut istoric. Meciul de «acasă», de la Clinceni, al Unirii Slobozia contra FCSB a consemnat «doar» o nouă (a noua, 9!) înfrângere consecutivă a Unirii, slobozenii fiind total resemnați cu situația actuală. În cele ce urmează, vom menționa doar scorul final al partidei, FCSB câștigând meciul cu 0-2, o victorie cu emoții pentru bucureșteni în fața unei echipe deprimante, Unirea Slobozia. FCSB a câștigat chinuit partida, având parcă nevoie de eliminarea slobozeanului Șerbănică (’57) pentru a reuși înscrierea unui prim gol în poarta Unirii. Golul din prelungirile meciului (’90+6), marcat după ce balonul s-a lovit ca la biliard de jucătorii FCSB, a închis tabela la 0-2, echipa lui Becali reușind să-și aconteze cele 3 puncte în fața unei echipe a Unirii blazată chiar și în fața declarațiilor.

 

9 (nouă!) înfrângeri consecutive și-un egal! Unirea Slobozia nu mai cunoaște gustul victoriei din etapa 10, de duminică, 21 septembrie 2025, când câștiga «acasă», la Clinceni, contra Petrolului, cu 1-0. A urmat egalul din deplasarea de la Constanța din etapa 11 (28 septembrie 2025), Unirea Slobozia terminând 1-1 meciul cu Farul. Apoi, înfrângerea de «acasă» contra lui Dinamo București (0-1, etapa 12/3 octombrie 2025), meciul pierdut în deplasarea la Universitatea Craiova (3-1, etapa 13/18 octombrie 2025), înfrângerea la scor în deplasarea contra Rapidului (4-1, etapa 14/27 octombrie 2025), partida pierdută «acasă» împotriva FC Argeș (0-1, etapa 15/1 noiembrie 2025), înfrângerea de «acasă» contra CFR Cluj (0-1, etapa 16/9 noiembrie 2025), meciul pierdut în deplasare la Csikszereda (2-1, etapa 17/21 noiembrie 2025), înfrângerea de «acasă» cu FC Botoșani (0-1, etapa 18/30 noiembrie 2025), partida pierdută în deplasare cu Oțelul Galați (3-0, etapa 19/5 decembrie 2025) și înfrângerea de luni, 15 decembrie 2025, de «acasă», contra FCSB (0-2, etapa 20). Am enumerat această serie a eșecurilor Unirii Slobozia din finalul de an 2025 întrucât va urma etapa 21 de sâmbătă, 20 decembrie 2025, ultima din acest an, Unirea întâlnind în deplasare, de fapt «acasă» la Clinceni, codașa Metaloglobus, echipă cu care «împarte» meciurile pe arena ilfoveană.

 

Vestiarul, făcut praf și pulbere! «Tandemul» de antrenori Prepeliță-Vlădoiu a început surprinzător ultima partidă, contra FCSB «cuplul» trimițând în teren o garnitură schimbată: Popa-Dorobanțu, Dinu, Antoche, Șerbănică-Coadă, Hamdiu, Pop-Deaconu, Espinoza, Papeau. Așadar, au fost remarcate «eliminările» din lot ale portarului Ionuț Gurău, fundașului Constantin Toma, precum și ale mijlocașilor Florin Purece și Eduard Florescu. Despre conflictul dintre Florescu și «principalul»-secund Andrei Prepeliță am mai scris, mijlocașul slobozean fiind scos din lot pentru o perioadă nedeterminată. Cel de-al doilea mijlocaș, om de bază al Unirii, Florin Purece, acesta a fost scos din lot după declarațiile date la finalul partidei din etapa precedentă, contra Oțelului. Prin ceea ce a spus ar fi iritat conducerea Unirii și pe «secundul»-principal îndeosebi, Ion Jean Vlădoiu. Portarul devenit titular după accidentarea lui Denis Rusu, respectiv Ionuț Gurău, acesta ar fi produs comentarii în vestiarul echipei, «tandemul» de tehnicieni cu care s-a pricopsit Slobozia după plecarea lui Mihalcea înfuriindu-se pe loc și decizând scoaterea goalkeeperului din lot. La final l-am lăsat pe slobo­zeanul get-beget Constantin Țâcă Toma, «eliminat» după ce ar fi discutat cu un membru al galeriei despre eventuala schimbare a «cuplului» de antrenori, Toma spunând că galeria ar fi în măsură să ceară schimbarea tehnicienilor de pe banca Unirii. Despre această discuție ar fi aflat vestitul director de marketing al Clubului, acesta ar fi informat conducerea și, drept urmare, s-a acționat în consecință: Toma, scos din lot! Așadar, să așteptăm cuminți, fără comentarii, următoarea partidă a Unirii, bagheta magică a «tandemului» Prepeliță-Vlădoiu urmând să scoată din joben un rezultat glorios pentru Slobozia în meciul cu «lanterna» Metaloglobus.

16 Decembrie 2025, 12:40 (7919 vizualizări - 23 comentarii)

Citiți și:
Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență!
Unirea Slobozia și-a găsit antrenor cu licență PRO în Liga 2: Ilie Poenaru!
Unirea Slobozia își caută antrenor. Teja, Poenaru sau...?
A patra dintr-o nouă serie de înfrângeri consecutive
«Liga a doua, uită-te/Unirea se-ntoarce în B!»

Comentariile cititorilor:


MAMA DOLORES:
(9 Ianuarie 2026, 08:54)
MANOLE ȘI CU BOLT ȘI FĂRĂ BOLT TOT E TOP LA UNIREA SLOBOZIA MAFIEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE HHHHHHUUUUUUAAAAAA DEMISIAAA BAAAAA HOȚILOR!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Daniel:
(4 Ianuarie 2026, 21:21)
Bravo lui ca nu ii este rușine de muncă ca un ban in plus nu strică, oricum tot ostia care il salutați vorbiti de el, dar acel băiat care a postat cu asa numele de anonim LUME de unde sti te a dus cu in cursa si nu i ai plătit cursa ,?
Pentru frustrați :
(4 Ianuarie 2026, 21:19)
Pai si ce daca sa apucat ? Mai bn muncește decât sa stea la caldura si sa dea comisioane sa stea la echipa si sa mu joace,ce prosti sunteți ba,asa frustrați sunteti ,daca va doare asa tare spuneți lui in fata sau va este teamă ? Si manole este unicul care a avut sânge in instalație si este pl..pentru mulți ca voi care vorbiți de el
Lumee:
(1 Ianuarie 2026, 23:01)
PS: vedeti ca idolul vostru Manole s-a apucat de bolt ! Gata cu fotbalul
Pentru :
(27 Decembrie 2025, 20:06)
Pentru tiki taka sa imi spui si mie de ce de la liga1 a ajuns la liga3? Si de ce nu a rămas măcar la Alba Iulia o echipa buna de liga3. Normal un jucător de la liga1 trebuie sa meargă la liga2 cel putin . Dar el a venit sa joace cu amatorii la Doja si sa strice vestiarul cu figurile lui. Daca tot il ridicați asa in slavi spuneți de ce nu a mers la o echipa de liga2 sau o echipa de top la liga3?
Radu:
(27 Decembrie 2025, 10:28)
Cel mai bun fundaș central care a fost la unirea slobozia Manole știm cu totii
Pentru tiki taka:
(27 Decembrie 2025, 00:57)
Bai mosule pai tu crezi ca lui manole ii mai aminte de perversii de la unirea, bănuiesc ca tu chiar faci parte din anturajul băieților din echipă u.s.cum poti sa crezi ca baiatu ista ar putea sa pună alti băieți sau sau prieteni sa scrie despre el sa dea bine,ferească Dumnezeu asa de gândire de la țară, daia numai mâncăm noi acum ca manole numai este la u.s.sau in alta parte baitu ila si a făcut datoria cat a putut si mai joaca si el unde poate,noi vorbim de manole si noi nu am jucat niciodată un meci la liga 2 despre ce vorbim,,? Parca nu știți cu toți ce manevre se fac la Slobozia si cine sta si cine pleacă,cine a stat capra si la caldura a rămas, cine a avut bărbăția si cocos in pantaloni nu a fost accept, sa fiți sănătoși, cine vorbește de manole rusinica, baiatu nu a deranjat pe nimeni si nu a venit pe masa mimanuia de aici care comentați de el
Tiki taka :
(23 Decembrie 2025, 20:59)
Manole cred ca isi da comentarii singur pe aici sau a pus prietenii sa scrie aici in speranța ca poate se uita cineva si il aduce inapoi la Unirea !!! După plecarea de la Unirea, de ce nu s-a dus măcar la liga2? De ce a venit la Doja sa joace cu amatorii? De ce nu a încercat in alta parte?? De ce nu a rămas la Alba Iulia o echipa buna de liga3 ?? Ca tot va dati cu parere pe aici ! Cred ca daca nu era Iliuta sa tina la el nu statea atat la Unirea niciodată.
Ovidiu:
(22 Decembrie 2025, 15:27)
Gabi Lazăr Manole este soluția! Aduceți-l neapărat pe Manole!!! El este speranța și glia împeriului fotbalistic slobozean!
Un leu galben albastru:
(22 Decembrie 2025, 13:56)
Bună ziua! Vă rog să mă scuzați dacă mă bag, dar Unirea are nevoie de cel puțin 6-7 transferuri pe toate posturile iarna asta. Jean și Andrei nu pot să facă față cu baieții ăștia de oraș aroganți care vor doar bani, dar fotbal 0. Luați în considerare că Lemnaru nu a jucat niciun minut, Ciupercă la fel, Ibrian și Toma foarte puțin!! Slobozenii noștri încălzesc banca pentru că potențial au, dar nu au spate... Știm toți cine taie și spânzură la Unirea nu trebuie să spun asta, dar când o să vină timpul și o să dea socoteală boss-ul din umbră, atunci să te ți ! Sper doar să nu retrogradăm să mai apuc și eu un meci pe 1 Mai!
asberg johansen:
(22 Decembrie 2025, 13:50)
Pentru Manole nu mai e fotbalul acum, pentru Manole e tiktoku, face banii și din OF acum auziti voi cica asa se aude de ista acuma.. csf n-ai csf, viatza merge anainte cu toate motoarele! El a fost ceva ceva dar s-a stins speranță că a grait prea mult si la loat la ochi lumilea si daia a plecat. ia va rog sal sune cineva pe prepelita sa vorbeasca sa vina Manole din iarna ca are potential baiatu stie footbal bine dar nare echipa la doja si stie toti asta!!!!!! deci in concluziune il vrem inapoi pe manoleeee! daca asta vede si cine trebuie promovam in a2a cu manole la carma echipei! doamne ajuta la toate lumea! hai unireaaa!
Pentru unirea:
(21 Decembrie 2025, 09:35)
Salut,pai de unde sti tu ca manole dabea face fata la doja.? Manole este capabil si este mult mai puternic ca toti cei lalti cel putin care stau pe banca si stă la căldură daca înțelegi ce zic,tot orasu știe ca sunt jucători la echipa care nu au jucat nici a liga 3,voi a-ți inebunit tot vorbiți de manole ca joaca la liga 3 la doja ,baiatu s-o fi dus acolo sa joace si sa își câștige existența, ca nu este pregătit 100 la 100 da sunt de acord,dar nu poate sa câștige el singur toate meciurile daca nu te ajuta si colegi,sărbători fericite sa avem cu toti,plus de asta la liga 3 știm cu toti ce fel de fotbal se joaca si mai ales la doja ,dar el a arătat ca încă are potențial nu ca alți fotbaliști care la 22 de ani nu pot alerga
Unirea:
(19 Decembrie 2025, 01:39)
Toți vă dați cu părerea cu toții știți fotbal însă niciunu nu face un minim efort pentru a susține echipa.ati Votat potor … va mine de 8 luni cu stadionul. Legat de Manole și cei care au dus greul.. da tot respectul pentru ei dar când echipa promovează intr o liga superioara se termina un ciclu…tot vad pe aici Manole … am înnebunit cu toții??? Manole de abia face față la Doja … deocamdată suntem în obiectiv. Suporterilor de carton
Niculae Vasile pt Suporter uni:
(18 Decembrie 2025, 17:43)
Eu doresc ca Lazar G.sa fie primit la echipa pt. a efectua pregatirea de iarna si am mai spus ca este cel mai bun fundas pe care l-a avut Slobozia.,deci il laud .Dvstra il laudati pe Lazar G .,amandoi avem aceiasi parere .Daca eu sunt bou ,inseamna ca dta. esti un mare ..... Nu am inteles ce vrei.
Daniel:
(18 Decembrie 2025, 15:14)
Niculae Vasile: Si eu sunt de aceiași părere cu dumneavoastră,daca Lazar gabriel vine in pregătirea de iarna la U.S.si se antrenează cu echipa și eu spun că este peste ce este acuma echipa, bineînțeles băiatul nu este pregătit poate din mai multe punctele de vedere,dar toată slobozia de la copii de 7 ani până la oameni în vârstă de 80 de ani in Slobozia toți îl vrea înapoi pe Manole că toți l-au apreciat pentru munca ce a depus o la echipa și performanță ce a făcut,am văzut un comentariu că a scris cineva că joacă la liga 3 la gh.doja pai hai sa nu comparăm ce jucători sunt la doja și ce poate băiatul ista Manole sa fim serioși,nu sta echipa in Manole că nu este Dumnezeul,era vorba că Manole merita o a 2 șansă că el este foarte bun langa o echipă profesionista nu langa o echipă unde este singur în apărare și trebuie să dubleze pe jucători care nu au nici măcar 10 meciuri la liga 3,eu am părerea că este cel mai bun fundaș central care a fost la unirea slobozia

Lasă un comentariu:

Mesaj
(maximum 2000 caractere):
Vineri 26 Iun 2026
219 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

RAJA Constanța: Lipsă apă în localitățile Dridu și Dridu-Snagov!

Echipele RAJA Constanța intervin joi, 29 ianuarie 2026, pentru remedierea unei avarii survenite la nivelul sistemului de alimentare cu apă de pe strada Principală din comuna Dridu. Pentru executarea ...[citește_toată_știrea]

29 Ianuarie 2026, 11:40
(2477 vizualizări - 0 comentarii)


ANAF a publicat pe site broșura privind Declarația Unică-Formularul 212

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii interesați că pe site-ul ANAF a fost publicată broșura «Despre Declarația Unică-Formularul 212» 2025- 2026 ...[citește_toată_știrea]

29 Ianuarie 2026, 11:20
(1359 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Locală Slobozia: Atenție, se vor executa lucrări la podul de peste râul Ialomița din Slobozia!

Potrivit Poliției Locale Slobozia, vor fi executate lucrări de reparații la rampele de urcare și coborâre la podul de peste râul Ialomița din Slobozia. Lucrările vor fi demarate încep ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2026, 14:40
(3067 vizualizări - 4 comentarii)


AJFP Ialomița: Modificări în domeniul eșalonărilor la plată

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii interesați că prin Legea nr. 239/2025/2025, privind stabilirea unor măsuri de redresare și eficientizare a resurselor publice ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2026, 13:25
(654 vizualizări - 0 comentarii)


2777 persoane angajate prin intermediul AJOFM Ialomița în anul 2025

În anul 2025, urmare a implementării Programului Național de Ocupare a Forței de Muncă, prin intermediul AJOFM Ialomița au fost încadrate în muncă 2777 persoane, dintre acestea 116 ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2026, 09:15
(3510 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Au fost aprobate și publicate Normele anuale de venit valabile în anul 2026

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii care obțin venituri din exploatarea terenurilor agricole și/sau din creșterea și exploatarea animalelor/familiilor de albine ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2026, 08:15
(3632 vizualizări - 0 comentarii)


Sesiuni de prim ajutor ale paramedicilor SMURD pentru jandarmii ialomițeni

Sesiuni de prim ajutor ale paramedicilor SMURD pentru jandarmii ialomițeni

Acordarea primului ajutor este foarte importantă și poate face diferența dintre viață și moarte. De aceea, orice persoană care ajunge la locul unui eveniment poate ajuta victimele, dacă are cunoștințele ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2026, 08:05
(4598 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 271 locuri de muncă vacante în Spațiul Economic European

Angajatorii din Spațiul Economic European oferă, prin intermediul rețelei EURES România, 271 locuri de muncă vacante. Astfel, în Finlanda sunt disponibile 6 locuri de muncă (3 sudor MIG/ ...[citește_toată_știrea]

26 Ianuarie 2026, 15:40
(5997 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Rambursări TVA în valoare de peste 6,39 milioane de lei în decembrie 2025

Administrația Județeană Finanțelor Publice Ialomița, prin structurile fiscal-teritoriale, a rambursat în luna decembrie 2025, conform selecției naționale, TVA în valoare de peste 6,39 milioane ...[citește_toată_știrea]

26 Ianuarie 2026, 10:35
(9890 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la un apartament din Slobozia. Zeci de persoane evacuate!

Incendiu la un apartament din Slobozia. Zeci de persoane evacuate!

Vineri, 23 ianuarie a.c., Detașamentul de Pompieri Slobozia a intervenit, în jurul orelor 18,00, pentru stingerea unui incendiu la un apartament din Slobozia, zona Piața Agroalimentară. « ...[citește_toată_știrea]

23 Ianuarie 2026, 18:50
(3519 vizualizări - 1 comentariu)


«Târgul Apicol» Slobozia, ediția a XV-a

Servicii Publice Slobozia SRL, împreună cu Primăria Slobozia, Consilul Județean Ialomița și Cooperativa Agricolă «Casa Mierii» Ialomița organizează «Târgul Apicol» ...[citește_toată_știrea]

23 Ianuarie 2026, 14:35
(1923 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 34 de echipaje la Competiția Europeană de Statistică

În data de 16 ianuarie 2026 a avut loc prima testare (etapa județeană) a Competiției Europene de Statistică (CES) 2025-2026, organizată de Institutul Național de Statistică în colaborare ...[citește_toată_știrea]

23 Ianuarie 2026, 11:25
(2817 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Atenție, se oprește apa la Fetești!

Luni, 26 ianuarie 2026, echipele RAJA Constanța vor interveni pentru remedierea unei avarii survenite la conducta principală de alimentare cu apă, cu diametrul de 315 mm, de pe strada Jandarmeriei, din ...[citește_toată_știrea]

23 Ianuarie 2026, 09:45
(8558 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: 156,48 milioane de lei, încasări la bugetul de stat în luna decembrie 2025

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița a contabilizat, în luna decembrie a anului 2025, venituri nete la bugetul general consolidat al statului în sumă totală de 154,86 milioane ...[citește_toată_știrea]

23 Ianuarie 2026, 09:40
(19545 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: 16,30 milioane de lei, sume stabilite suplimentar de plată de Inspecția Fiscală în luna decembrie 2025

Inspectorii cu atribuțiuni de control din cadrul AJFP Ialomița au finalizat, în luna decembrie, 19 inspecții fiscale, au efectuat 9 controale inopinate și 22 de verificări documentare. Ca urmare ...[citește_toată_știrea]

23 Ianuarie 2026, 08:30
(6451 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: 1264 de agenți economici au beneficiat de bonificația de 3% pentru achitarea obligațiilor fiscale la termen

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează că, la nivelul județului Ialomița au beneficiat de bonificația de 3% din impozitul pe profit anual și din impozitul pe veniturile micro ...[citește_toată_știrea]

21 Ianuarie 2026, 08:10
(1780 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Fată de 15 ani, plecată de la domiciliu

Fetești: Fată de 15 ani, plecată de la domiciliu

Polițiștii caută o fată de 15 ani, plecată de la domiciliul din municipiul Fetești. Fata are 15 ani, o înălțime de 1,64 m, greutate de 54 kg, ochii albaștri, părul fiind scurt. Se numește Valentina ...[citește_toată_știrea]

13 Ianuarie 2026, 14:15
(2883 vizualizări - 0 comentarii)


Autoturism furat din Italia, depistat la Țăndărei!

Autoturism furat din Italia, depistat la Țăndărei!

Polițiștii ialomițeni au identificat un autoturism, fabricat în 2020, evaluat la aproximativ 80000 de euro, urmărit de autoritățile italiene. Mașina a fost găsită în posesia unui tâ ...[citește_toată_știrea]

12 Ianuarie 2026, 18:50
(2647 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Avarie pe strada Victoriei din orașul Țăndărei!

Sâmbătă, 10 ianuarie 2026, a fost necesară sistarea furnizării apei potabile în vederea executării lucrărilor de remediere a unei avarii survenite pe conducta de alimentare cu apă, cu diametrul ...[citește_toată_știrea]

10 Ianuarie 2026, 14:35
(4048 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 5,91%, rata șomajului la sfârșitul lunii noiembrie 2025

La sfârșitul lunii noiembrie 2025, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița erau înregistrați 4633 șomeri (din care 2235 femei), rata șomajului fiind ...[citește_toată_știrea]

9 Ianuarie 2026, 10:10
(9586 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Lipsă apă în Cartierele Vlașca și Fetești-Oraș din Fetești!

Echipele RAJA intervin luni, 5 ianuarie 2026, pentru remedierea unei avarii survenite la conducta de alimentare cu apă, cu diametrul de 200 mm, de pe strada Călărași din orașul Fetești. Pentru realizarea ...[citește_toată_știrea]

5 Ianuarie 2026, 13:05
(5128 vizualizări - 0 comentarii)


Un An Nou 2026 plin de împliniri!

Un An Nou 2026 plin de împliniri!

Redacția Independent

vă urează La Mulți Ani!

1 Ianuarie 2026, 00:05


Slobozia: 100 kg de articole pirotehnice, confiscate de polițiști

Polițiștii ialomițeni desfășoară în această perioadă acțiuni pentru prevenirea și combaterea faptelor ilegale privind regimul articolelor pirotehnice, în cadrul planului de acțiune « ...[citește_toată_știrea]

30 Decembrie 2025, 13:00
(24250 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Tânăr reținut pentru accidentul provocat. Avea o alcoolemie de 1,16 mg/l în aerul expirat!

Un tânăr de 27 de ani, din Cosâmbești, a fost reținut pentru 24 de ore după ce a provocat un accident rutier la Slobozia. Vineri, 26 decembrie 2025, a fost surprins circulând cu viteză ...[citește_toată_știrea]

30 Decembrie 2025, 12:30
(15909 vizualizări - 0 comentarii)


Bordușani: Reținut pentru «furt»

Polițiștii au reținut duminică, 28 decembrie 2025, pentru 24 de ore, o persoană cercetată sub aspectul săvârșirii infracțiunii de «furt». Oamenii legii au fost sesizați prin 112 de ...[citește_toată_știrea]

30 Decembrie 2025, 12:00
(2064 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Lipsă apă în localitatea Dridu!

Echipele RAJA Constanța intervin pentru remedierea unei avarii survenite marți, 30 decembrie 2025, pe conducta de alimentare cu apă, cu diametrul de 180 mm, de pe strada Principală din localitatea Dridu ...[citește_toată_știrea]

30 Decembrie 2025, 11:35
(5677 vizualizări - 0 comentarii)


Independent urează ialomițenilor Sărbători Fericite, cu multă sănătate și fericire!

Independent urează ialomițenilor Sărbători Fericite, cu multă sănătate și fericire!

Redacția Independent

vă dorește să aveți parte de

Sărbători pline de bucurie și liniște!

Crăciun Fericit!

25 Decembrie 2025, 00:05


ANM: Cod Galben de ninsori și viscol și în județul Ialomița

ANM: Cod Galben de ninsori și viscol și în județul Ialomița

Marți, 23 decembrie 2025, Administrația Națională de Meteorologie a emis o avertizare Cod Galben de ninsori și viscol și pentru județul Ialomița. Avertizarea va intra în vigoare marți, 23 decembrie ...[citește_toată_știrea]

23 Decembrie 2025, 10:30
(6086 vizualizări - 0 comentarii)


2640 persoane, angajate prin intermediul AJOFM Ialomița în perioada ianuarie-noiembrie 2025

În perioada ianuarie-noiembrie 2025, urmare a implementării Programului Național de Ocupare a Forței de Muncă, prin intermediul AJOFM Ialomița au fost încadrate în muncă 2640 persoane ...[citește_toată_știrea]

22 Decembrie 2025, 12:10
(5223 vizualizări - 0 comentarii)


Programul de lucru la RAJA Constanța în perioada Sărbătorilor de Iarnă

RAJA Constanța aduce la cunoștința tuturor abonaților că, în perioada sărbătorilor de Crăciun și Anul Nou, casieriile RAJA Constanța, precum și compartimentele care desfășoară activități de lucru ...[citește_toată_știrea]

22 Decembrie 2025, 08:55
(8796 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Vasile în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...