Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

DEZASTRU!

Fotbal, SuperLiga, Unirea Slobozia-FCSB 0-2

DEZASTRU!

Partida care a închis etapa 20 a sezonului SuperLigii 2025-2026 de luni, 15 decembrie 2025, nu a avut istoric. Meciul de «acasă», de la Clinceni, al Unirii Slobozia contra FCSB a consemnat «doar» o nouă (a noua, 9!) înfrângere consecutivă a Unirii, slobozenii fiind total resemnați cu situația actuală. În cele ce urmează, vom menționa doar scorul final al partidei, FCSB câștigând meciul cu 0-2, o victorie cu emoții pentru bucureșteni în fața unei echipe deprimante, Unirea Slobozia. FCSB a câștigat chinuit partida, având parcă nevoie de eliminarea slobozeanului Șerbănică (’57) pentru a reuși înscrierea unui prim gol în poarta Unirii. Golul din prelungirile meciului (’90+6), marcat după ce balonul s-a lovit ca la biliard de jucătorii FCSB, a închis tabela la 0-2, echipa lui Becali reușind să-și aconteze cele 3 puncte în fața unei echipe a Unirii blazată chiar și în fața declarațiilor.

 

9 (nouă!) înfrângeri consecutive și-un egal! Unirea Slobozia nu mai cunoaște gustul victoriei din etapa 10, de duminică, 21 septembrie 2025, când câștiga «acasă», la Clinceni, contra Petrolului, cu 1-0. A urmat egalul din deplasarea de la Constanța din etapa 11 (28 septembrie 2025), Unirea Slobozia terminând 1-1 meciul cu Farul. Apoi, înfrângerea de «acasă» contra lui Dinamo București (0-1, etapa 12/3 octombrie 2025), meciul pierdut în deplasarea la Universitatea Craiova (3-1, etapa 13/18 octombrie 2025), înfrângerea la scor în deplasarea contra Rapidului (4-1, etapa 14/27 octombrie 2025), partida pierdută «acasă» împotriva FC Argeș (0-1, etapa 15/1 noiembrie 2025), înfrângerea de «acasă» contra CFR Cluj (0-1, etapa 16/9 noiembrie 2025), meciul pierdut în deplasare la Csikszereda (2-1, etapa 17/21 noiembrie 2025), înfrângerea de «acasă» cu FC Botoșani (0-1, etapa 18/30 noiembrie 2025), partida pierdută în deplasare cu Oțelul Galați (3-0, etapa 19/5 decembrie 2025) și înfrângerea de luni, 15 decembrie 2025, de «acasă», contra FCSB (0-2, etapa 20). Am enumerat această serie a eșecurilor Unirii Slobozia din finalul de an 2025 întrucât va urma etapa 21 de sâmbătă, 20 decembrie 2025, ultima din acest an, Unirea întâlnind în deplasare, de fapt «acasă» la Clinceni, codașa Metaloglobus, echipă cu care «împarte» meciurile pe arena ilfoveană.

 

Vestiarul, făcut praf și pulbere! «Tandemul» de antrenori Prepeliță-Vlădoiu a început surprinzător ultima partidă, contra FCSB «cuplul» trimițând în teren o garnitură schimbată: Popa-Dorobanțu, Dinu, Antoche, Șerbănică-Coadă, Hamdiu, Pop-Deaconu, Espinoza, Papeau. Așadar, au fost remarcate «eliminările» din lot ale portarului Ionuț Gurău, fundașului Constantin Toma, precum și ale mijlocașilor Florin Purece și Eduard Florescu. Despre conflictul dintre Florescu și «principalul»-secund Andrei Prepeliță am mai scris, mijlocașul slobozean fiind scos din lot pentru o perioadă nedeterminată. Cel de-al doilea mijlocaș, om de bază al Unirii, Florin Purece, acesta a fost scos din lot după declarațiile date la finalul partidei din etapa precedentă, contra Oțelului. Prin ceea ce a spus ar fi iritat conducerea Unirii și pe «secundul»-principal îndeosebi, Ion Jean Vlădoiu. Portarul devenit titular după accidentarea lui Denis Rusu, respectiv Ionuț Gurău, acesta ar fi produs comentarii în vestiarul echipei, «tandemul» de tehnicieni cu care s-a pricopsit Slobozia după plecarea lui Mihalcea înfuriindu-se pe loc și decizând scoaterea goalkeeperului din lot. La final l-am lăsat pe slobo­zeanul get-beget Constantin Țâcă Toma, «eliminat» după ce ar fi discutat cu un membru al galeriei despre eventuala schimbare a «cuplului» de antrenori, Toma spunând că galeria ar fi în măsură să ceară schimbarea tehnicienilor de pe banca Unirii. Despre această discuție ar fi aflat vestitul director de marketing al Clubului, acesta ar fi informat conducerea și, drept urmare, s-a acționat în consecință: Toma, scos din lot! Așadar, să așteptăm cuminți, fără comentarii, următoarea partidă a Unirii, bagheta magică a «tandemului» Prepeliță-Vlădoiu urmând să scoată din joben un rezultat glorios pentru Slobozia în meciul cu «lanterna» Metaloglobus.

16 Decembrie 2025, 12:40 (7958 vizualizări - 23 comentarii)

Citiți și:
Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență!
Unirea Slobozia și-a găsit antrenor cu licență PRO în Liga 2: Ilie Poenaru!
Unirea Slobozia își caută antrenor. Teja, Poenaru sau...?
A patra dintr-o nouă serie de înfrângeri consecutive
«Liga a doua, uită-te/Unirea se-ntoarce în B!»

Comentariile cititorilor:


MAMA DOLORES:
(9 Ianuarie 2026, 08:54)
MANOLE ȘI CU BOLT ȘI FĂRĂ BOLT TOT E TOP LA UNIREA SLOBOZIA MAFIEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE HHHHHHUUUUUUAAAAAA DEMISIAAA BAAAAA HOȚILOR!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Daniel:
(4 Ianuarie 2026, 21:21)
Bravo lui ca nu ii este rușine de muncă ca un ban in plus nu strică, oricum tot ostia care il salutați vorbiti de el, dar acel băiat care a postat cu asa numele de anonim LUME de unde sti te a dus cu in cursa si nu i ai plătit cursa ,?
Pentru frustrați :
(4 Ianuarie 2026, 21:19)
Pai si ce daca sa apucat ? Mai bn muncește decât sa stea la caldura si sa dea comisioane sa stea la echipa si sa mu joace,ce prosti sunteți ba,asa frustrați sunteti ,daca va doare asa tare spuneți lui in fata sau va este teamă ? Si manole este unicul care a avut sânge in instalație si este pl..pentru mulți ca voi care vorbiți de el
Lumee:
(1 Ianuarie 2026, 23:01)
PS: vedeti ca idolul vostru Manole s-a apucat de bolt ! Gata cu fotbalul
Pentru :
(27 Decembrie 2025, 20:06)
Pentru tiki taka sa imi spui si mie de ce de la liga1 a ajuns la liga3? Si de ce nu a rămas măcar la Alba Iulia o echipa buna de liga3. Normal un jucător de la liga1 trebuie sa meargă la liga2 cel putin . Dar el a venit sa joace cu amatorii la Doja si sa strice vestiarul cu figurile lui. Daca tot il ridicați asa in slavi spuneți de ce nu a mers la o echipa de liga2 sau o echipa de top la liga3?
Radu:
(27 Decembrie 2025, 10:28)
Cel mai bun fundaș central care a fost la unirea slobozia Manole știm cu totii
Pentru tiki taka:
(27 Decembrie 2025, 00:57)
Bai mosule pai tu crezi ca lui manole ii mai aminte de perversii de la unirea, bănuiesc ca tu chiar faci parte din anturajul băieților din echipă u.s.cum poti sa crezi ca baiatu ista ar putea sa pună alti băieți sau sau prieteni sa scrie despre el sa dea bine,ferească Dumnezeu asa de gândire de la țară, daia numai mâncăm noi acum ca manole numai este la u.s.sau in alta parte baitu ila si a făcut datoria cat a putut si mai joaca si el unde poate,noi vorbim de manole si noi nu am jucat niciodată un meci la liga 2 despre ce vorbim,,? Parca nu știți cu toți ce manevre se fac la Slobozia si cine sta si cine pleacă,cine a stat capra si la caldura a rămas, cine a avut bărbăția si cocos in pantaloni nu a fost accept, sa fiți sănătoși, cine vorbește de manole rusinica, baiatu nu a deranjat pe nimeni si nu a venit pe masa mimanuia de aici care comentați de el
Tiki taka :
(23 Decembrie 2025, 20:59)
Manole cred ca isi da comentarii singur pe aici sau a pus prietenii sa scrie aici in speranța ca poate se uita cineva si il aduce inapoi la Unirea !!! După plecarea de la Unirea, de ce nu s-a dus măcar la liga2? De ce a venit la Doja sa joace cu amatorii? De ce nu a încercat in alta parte?? De ce nu a rămas la Alba Iulia o echipa buna de liga3 ?? Ca tot va dati cu parere pe aici ! Cred ca daca nu era Iliuta sa tina la el nu statea atat la Unirea niciodată.
Ovidiu:
(22 Decembrie 2025, 15:27)
Gabi Lazăr Manole este soluția! Aduceți-l neapărat pe Manole!!! El este speranța și glia împeriului fotbalistic slobozean!
Un leu galben albastru:
(22 Decembrie 2025, 13:56)
Bună ziua! Vă rog să mă scuzați dacă mă bag, dar Unirea are nevoie de cel puțin 6-7 transferuri pe toate posturile iarna asta. Jean și Andrei nu pot să facă față cu baieții ăștia de oraș aroganți care vor doar bani, dar fotbal 0. Luați în considerare că Lemnaru nu a jucat niciun minut, Ciupercă la fel, Ibrian și Toma foarte puțin!! Slobozenii noștri încălzesc banca pentru că potențial au, dar nu au spate... Știm toți cine taie și spânzură la Unirea nu trebuie să spun asta, dar când o să vină timpul și o să dea socoteală boss-ul din umbră, atunci să te ți ! Sper doar să nu retrogradăm să mai apuc și eu un meci pe 1 Mai!
asberg johansen:
(22 Decembrie 2025, 13:50)
Pentru Manole nu mai e fotbalul acum, pentru Manole e tiktoku, face banii și din OF acum auziti voi cica asa se aude de ista acuma.. csf n-ai csf, viatza merge anainte cu toate motoarele! El a fost ceva ceva dar s-a stins speranță că a grait prea mult si la loat la ochi lumilea si daia a plecat. ia va rog sal sune cineva pe prepelita sa vorbeasca sa vina Manole din iarna ca are potential baiatu stie footbal bine dar nare echipa la doja si stie toti asta!!!!!! deci in concluziune il vrem inapoi pe manoleeee! daca asta vede si cine trebuie promovam in a2a cu manole la carma echipei! doamne ajuta la toate lumea! hai unireaaa!
Pentru unirea:
(21 Decembrie 2025, 09:35)
Salut,pai de unde sti tu ca manole dabea face fata la doja.? Manole este capabil si este mult mai puternic ca toti cei lalti cel putin care stau pe banca si stă la căldură daca înțelegi ce zic,tot orasu știe ca sunt jucători la echipa care nu au jucat nici a liga 3,voi a-ți inebunit tot vorbiți de manole ca joaca la liga 3 la doja ,baiatu s-o fi dus acolo sa joace si sa își câștige existența, ca nu este pregătit 100 la 100 da sunt de acord,dar nu poate sa câștige el singur toate meciurile daca nu te ajuta si colegi,sărbători fericite sa avem cu toti,plus de asta la liga 3 știm cu toti ce fel de fotbal se joaca si mai ales la doja ,dar el a arătat ca încă are potențial nu ca alți fotbaliști care la 22 de ani nu pot alerga
Unirea:
(19 Decembrie 2025, 01:39)
Toți vă dați cu părerea cu toții știți fotbal însă niciunu nu face un minim efort pentru a susține echipa.ati Votat potor … va mine de 8 luni cu stadionul. Legat de Manole și cei care au dus greul.. da tot respectul pentru ei dar când echipa promovează intr o liga superioara se termina un ciclu…tot vad pe aici Manole … am înnebunit cu toții??? Manole de abia face față la Doja … deocamdată suntem în obiectiv. Suporterilor de carton
Niculae Vasile pt Suporter uni:
(18 Decembrie 2025, 17:43)
Eu doresc ca Lazar G.sa fie primit la echipa pt. a efectua pregatirea de iarna si am mai spus ca este cel mai bun fundas pe care l-a avut Slobozia.,deci il laud .Dvstra il laudati pe Lazar G .,amandoi avem aceiasi parere .Daca eu sunt bou ,inseamna ca dta. esti un mare ..... Nu am inteles ce vrei.
Daniel:
(18 Decembrie 2025, 15:14)
Niculae Vasile: Si eu sunt de aceiași părere cu dumneavoastră,daca Lazar gabriel vine in pregătirea de iarna la U.S.si se antrenează cu echipa și eu spun că este peste ce este acuma echipa, bineînțeles băiatul nu este pregătit poate din mai multe punctele de vedere,dar toată slobozia de la copii de 7 ani până la oameni în vârstă de 80 de ani in Slobozia toți îl vrea înapoi pe Manole că toți l-au apreciat pentru munca ce a depus o la echipa și performanță ce a făcut,am văzut un comentariu că a scris cineva că joacă la liga 3 la gh.doja pai hai sa nu comparăm ce jucători sunt la doja și ce poate băiatul ista Manole sa fim serioși,nu sta echipa in Manole că nu este Dumnezeul,era vorba că Manole merita o a 2 șansă că el este foarte bun langa o echipă profesionista nu langa o echipă unde este singur în apărare și trebuie să dubleze pe jucători care nu au nici măcar 10 meciuri la liga 3,eu am părerea că este cel mai bun fundaș central care a fost la unirea slobozia

Lasă un comentariu:

Mesaj
(maximum 2000 caractere):
28 Iun 2026
235 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Fetești: Deșeuri feroase și neferoase, confiscate

Duminică, 2 noiembrie a.c., în jurul orelor 18,00, polițiștii din Fetești au depistat, pe strada Călărași din localitate, o autoutilitară ce transporta deșeuri feroase și neferoase. După ce a fost ...[citește_toată_știrea]

3 Noiembrie 2025, 16:10
(6904 vizualizări - 0 comentarii)


ANAF notifică companiile de stat care înregistrează obligații fiscale restante

Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF) își manifestă rolul activ de a sprijini conformarea voluntară a contribuabililor și informează companiile de stat, care au datorii neachitate p ...[citește_toată_știrea]

3 Noiembrie 2025, 12:35
(8858 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Amenzi de peste 37 mii de lei aplicate de polițiști

Slobozia: Amenzi de peste 37 mii de lei aplicate de polițiști

Joi, 30 octombrie 2025, polițiștii din Slobozia au desfășurat o acțiune preventivă pe raza municipiului reședință de județ. Cu această ocazie, oamenii legii au legitimat aproximativ 350 de persoane și ...[citește_toată_știrea]

31 Octombrie 2025, 15:40
(6519 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiune împotriva braconajului piscicol

IPJ Ialomița: Acțiune împotriva braconajului piscicol

Marți, 28 octombrie a.c., în intervalul orar 04,00-12,00, polițiștii din Țăndărei au desfășurat o acțiune pe linia prevenirii și combaterii braconajului piscicol. Activitățile au avut ca scop verificarea ...[citește_toată_știrea]

29 Octombrie 2025, 15:45
(1371 vizualizări - 1 comentariu)


IPJ Ialomița: Confiscare de material lemnos

IPJ Ialomița: Confiscare de material lemnos

Marți, 28 octombrie a.c., în intervalul orar 08,00-12,00, polițiștii din Platonești au acționat pentru combaterea ilegalităților din domeniul silviculturii. Astfel, pentru abaterile de la normele ...[citește_toată_știrea]

29 Octombrie 2025, 11:05
(1761 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Se oprește apa în localitățile Sudiți și Gura Văii!

Joi, 30 octombrie 2025, echipele RAJA Constanța execută lucrări periodice de întreținere a rezervorului destinat înmagazinării apei potabile din localitatea Sudiți. Pentru realizarea acestor operațiuni, se va sista furnizarea apei potabile consumatorilor din satele Sudiți și Gura Văii, în intervalul orar 08,00-16,00.  ...[citește_toată_știrea]

29 Octombrie 2025, 08:25
(6281 vizualizări - 0 comentarii)


Procesiune cu ocazia Hramului Mânăstirii Slobozia

În perioada 4-10 noiembrie 2025, Episcopia Sloboziei și Călărașilor organizează o serie de manifestări cu ocazia sărbătoririi hramului «Sfinților Arhangheli Mihail și Gavriil» al străvechiului ...[citește_toată_știrea]

29 Octombrie 2025, 08:10
(7750 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 5,58%, rata șomajului la sfârșitul lunii septembrie 2025

La sfârșitul lunii septembrie 2025, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița erau înregistrați 4372 șomeri (din care 2073 femei), rata șomajului fiind ...[citește_toată_știrea]

28 Octombrie 2025, 14:20
(1501 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Anularea accesoriilor stabilite pentru sumele din decizii de impunere din oficiu a persoanelor fizice pe anii 2019/2020

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița aduce la cunoștința contribuabililor interesați, că în conformitate cu prevederile art. V din Ordonanța de urgență a Guvernului nr. 107/20 ...[citește_toată_știrea]

28 Octombrie 2025, 09:15
(1760 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Se oprește apa în Cartierul Buliga din orașul Fetești!

Marți, 28 octombrie 2025, în intervalul orar 08,30-16,30, echipele furnizorului de energie vor executa lucrări la nivelul rețelei electrice, care vor afecta Sursa de Apă ce alimentează Cartierul ...[citește_toată_știrea]

27 Octombrie 2025, 16:05
(1734 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Rambursări TVA în valoare de peste 4,03 milioane de lei în septembrie 2025

Administrația Județeană Finanțelor Publice Ialomița, prin structurile sale fiscal-teritoriale, a rambursat în luna septembrie 2025, conform selecției naționale, TVA în valoare de peste 4 ...[citește_toată_știrea]

23 Octombrie 2025, 16:20
(2167 vizualizări - 0 comentarii)


DECES

DECES

Cu profundă tristețe și durere în suflet, anunțăm trecerea în neființă a doamnei Alexandrina Porumb. Pentru cei care doresc să-și ia un ultim rămas bun, trupul neînsuflețit ...[citește_toată_știrea]

23 Octombrie 2025, 16:00
(6938 vizualizări - 0 comentarii)


Controale ale DSVSA Ialomița, amenzi de peste 271 mii de lei

În perioada 22 iulie-17 octombrie 2025, DSVSA Ialomița a efectuat 188 acțiuni de control la operatori economici ce dețin obiective în cadrul cărora se desfășoară activități supuse controlului ...[citește_toată_știrea]

22 Octombrie 2025, 09:20
(5840 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: 147,38 milioane de lei, încasări la bugetul de stat în luna septembrie 2025

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița a contabilizat, în luna septembrie a anului 2025, venituri nete la bugetul general consolidat al statului în sumă totală de 147,38 milioane ...[citește_toată_știrea]

22 Octombrie 2025, 08:10
(5898 vizualizări - 1 comentariu)


RAJA Constanța: Intervenție pe strada Șoseaua București din orașul Țăndărei!

În vederea executării lucrărilor de remediere a unei avarii survenite la nivelul unui branșament de pe strada Șoseaua București din orașul Țăndărei, echipele RAJA Constanța sistează furnizarea ...[citește_toată_știrea]

21 Octombrie 2025, 13:10
(2275 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Accident rutier pe DN21

Duminică, 19 octombrie 2025, polițiști ialomițeni au fost sesizați prin 112 cu privire la producerea unui accident rutier, pe DN21, în zona kilometrului 92.  Din primele verificări efectuate ...[citește_toată_știrea]

19 Octombrie 2025, 15:10
(2938 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Factura electronică, soluție digitală eficientă

RAJA Constanța: Factura electronică, soluție digitală eficientă

RAJA Constanța încurajează clienții să aleagă soluțiile digitale, factura electronică reprezentând o opțiune rapidă, sigură, eficientă, dar cel mai important, prietenoasă cu mediul. Factura ...[citește_toată_știrea]

18 Octombrie 2025, 15:15
(5296 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Reținut pentru «violență în familie» și «distrugere»

Polițiștii au dispus reținerea unui bărbat, bănuit de comiterea infracțiunilor de «violență în familie» și «distrugere». Din cercetări a reieșit faptul că, la data de 1 ...[citește_toată_știrea]

17 Octombrie 2025, 20:00
(1885 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Peste 2000 de persoane angajate în perioada ianuarie-august 2025

În perioada ianuarie-august 2025, urmare a implementării Programului Național de Ocupare a Forței de Muncă, prin intermediul AJOFM Ialomița au fost încadrate în muncă 2003 persoane ...[citește_toată_știrea]

17 Octombrie 2025, 13:25
(2150 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Doar două zile rămase pentru înscrierea la școlile de Poliție

Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița reamintește celor interesați că mai sunt doar două zile până la încheierea perioadei de înscriere pentru admiterea în școlile de ...[citește_toată_știrea]

16 Octombrie 2025, 16:20
(2398 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiune în vederea prevenirii absenteismului școlar

Miercuri, 15 octombrie 2025, polițiștii ialomițeni au desfășurat o acțiune în localitățile Urziceni, Ion Roată și Jilavele, având ca scop prevenirea absenteismului școlar și creșterea gradului ...[citește_toată_știrea]

16 Octombrie 2025, 16:10
(2071 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Risc epidemiologic ridicat pentru gripa aviară în 24 de localități

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița informează toți crescătorii de păsări că, la momentul actual, pe teritoriul Uniunii Europene, evoluează mai multe focare de gripă ...[citește_toată_știrea]

16 Octombrie 2025, 10:30
(6596 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: 4,61 milioane de lei, sume stabilite suplimentar în urma inspecțiilor efectuate în luna septembrie 2025

Inspectorii cu atribuțiuni de control din cadrul AJFP Ialomița au finalizat, în luna în luna septembrie a.c., 19 inspecții fiscale, fiind realizate și 2 controale inopinate la contribuabili ...[citește_toată_știrea]

15 Octombrie 2025, 16:05
(4185 vizualizări - 0 comentarii)


APIA demarează Campania de plăți în avans începând cu 16 octombrie 2025

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) demarează joi, 16 octombrie 2025, Campania de plăți în avans aferentă anului de cerere 2025. Cuantumurile stabilite pentru anul de cerere ...[citește_toată_știrea]

15 Octombrie 2025, 15:50
(10907 vizualizări - 0 comentarii)


APIA a finalizat controalele aferente Campaniei 2025

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) a finalizat cu succes toate activitățile de control aferente Campaniei 2025, respectiv controlul clasic pe teren și controlul prin monitorizare ...[citește_toată_știrea]

14 Octombrie 2025, 18:05
(1953 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Percheziții domiciliare și filtre rutiere instituite de polițiști

Fetești: Percheziții domiciliare și filtre rutiere instituite de polițiști

Polițiștii ialomițeni, sub coordonarea procurorului din cadrul Parchetului de pe lângă Judecătoria Fetești, au desfășurat o acțiune de amploare în cadrul unui dosar penal în care se ...[citește_toată_știrea]

14 Octombrie 2025, 14:30
(731 vizualizări - 0 comentarii)


Atenție! E-mail fals în numele ANAF!

ANAF atenționează asupra unei noi campanii de e-mail-uri false, transmise în numele instituției, de la adresa [email protected], prin care contribuabilii sunt anunțați de «o posibilă neregularitate identificată în declarațiile fiscale depuse» ...[citește_toată_știrea]

14 Octombrie 2025, 09:10
(7648 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Serviciul Call Center

RAJA Constanța: Serviciul Call Center

Serviciul Call Center pus la dispoziția clienților RAJA Constanța vine în întâmpinarea tuturor nevoilor particulare ale utilizatorilor. Serviciul funcționează sub forma ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2025, 08:25
(5041 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Peste 1,25 milioane de lei pentru renta viageră agricolă aferentă Campaniei 2024

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură a finalizat procesul de autorizare la plată a rentierilor agricoli care și-au vizat carnetele de rentier în perioada 1 martie-1 septembrie 20 ...[citește_toată_știrea]

10 Octombrie 2025, 13:40
(5899 vizualizări - 0 comentarii)


Percheziții domiciliare la Țăndărei. Au fost descoperite arme letale și neletale!

Percheziții domiciliare la Țăndărei. Au fost descoperite arme letale și neletale!

Joi, 9 octombrie 2025, polițiștii ialomițeni, sub coordonarea Parchetului de pe lângă Judecătoria Fetești, au pus în executare 4 mandate de percheziție domiciliară în localitatea Țăndărei ...[citește_toată_știrea]

10 Octombrie 2025, 12:30
(17620 vizualizări - 1 comentariu)


Ultimele comentarii
Succesor în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...