Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

DEZASTRU!

Fotbal, SuperLiga, Unirea Slobozia-FCSB 0-2

DEZASTRU!

Partida care a închis etapa 20 a sezonului SuperLigii 2025-2026 de luni, 15 decembrie 2025, nu a avut istoric. Meciul de «acasă», de la Clinceni, al Unirii Slobozia contra FCSB a consemnat «doar» o nouă (a noua, 9!) înfrângere consecutivă a Unirii, slobozenii fiind total resemnați cu situația actuală. În cele ce urmează, vom menționa doar scorul final al partidei, FCSB câștigând meciul cu 0-2, o victorie cu emoții pentru bucureșteni în fața unei echipe deprimante, Unirea Slobozia. FCSB a câștigat chinuit partida, având parcă nevoie de eliminarea slobozeanului Șerbănică (’57) pentru a reuși înscrierea unui prim gol în poarta Unirii. Golul din prelungirile meciului (’90+6), marcat după ce balonul s-a lovit ca la biliard de jucătorii FCSB, a închis tabela la 0-2, echipa lui Becali reușind să-și aconteze cele 3 puncte în fața unei echipe a Unirii blazată chiar și în fața declarațiilor.

 

9 (nouă!) înfrângeri consecutive și-un egal! Unirea Slobozia nu mai cunoaște gustul victoriei din etapa 10, de duminică, 21 septembrie 2025, când câștiga «acasă», la Clinceni, contra Petrolului, cu 1-0. A urmat egalul din deplasarea de la Constanța din etapa 11 (28 septembrie 2025), Unirea Slobozia terminând 1-1 meciul cu Farul. Apoi, înfrângerea de «acasă» contra lui Dinamo București (0-1, etapa 12/3 octombrie 2025), meciul pierdut în deplasarea la Universitatea Craiova (3-1, etapa 13/18 octombrie 2025), înfrângerea la scor în deplasarea contra Rapidului (4-1, etapa 14/27 octombrie 2025), partida pierdută «acasă» împotriva FC Argeș (0-1, etapa 15/1 noiembrie 2025), înfrângerea de «acasă» contra CFR Cluj (0-1, etapa 16/9 noiembrie 2025), meciul pierdut în deplasare la Csikszereda (2-1, etapa 17/21 noiembrie 2025), înfrângerea de «acasă» cu FC Botoșani (0-1, etapa 18/30 noiembrie 2025), partida pierdută în deplasare cu Oțelul Galați (3-0, etapa 19/5 decembrie 2025) și înfrângerea de luni, 15 decembrie 2025, de «acasă», contra FCSB (0-2, etapa 20). Am enumerat această serie a eșecurilor Unirii Slobozia din finalul de an 2025 întrucât va urma etapa 21 de sâmbătă, 20 decembrie 2025, ultima din acest an, Unirea întâlnind în deplasare, de fapt «acasă» la Clinceni, codașa Metaloglobus, echipă cu care «împarte» meciurile pe arena ilfoveană.

 

Vestiarul, făcut praf și pulbere! «Tandemul» de antrenori Prepeliță-Vlădoiu a început surprinzător ultima partidă, contra FCSB «cuplul» trimițând în teren o garnitură schimbată: Popa-Dorobanțu, Dinu, Antoche, Șerbănică-Coadă, Hamdiu, Pop-Deaconu, Espinoza, Papeau. Așadar, au fost remarcate «eliminările» din lot ale portarului Ionuț Gurău, fundașului Constantin Toma, precum și ale mijlocașilor Florin Purece și Eduard Florescu. Despre conflictul dintre Florescu și «principalul»-secund Andrei Prepeliță am mai scris, mijlocașul slobozean fiind scos din lot pentru o perioadă nedeterminată. Cel de-al doilea mijlocaș, om de bază al Unirii, Florin Purece, acesta a fost scos din lot după declarațiile date la finalul partidei din etapa precedentă, contra Oțelului. Prin ceea ce a spus ar fi iritat conducerea Unirii și pe «secundul»-principal îndeosebi, Ion Jean Vlădoiu. Portarul devenit titular după accidentarea lui Denis Rusu, respectiv Ionuț Gurău, acesta ar fi produs comentarii în vestiarul echipei, «tandemul» de tehnicieni cu care s-a pricopsit Slobozia după plecarea lui Mihalcea înfuriindu-se pe loc și decizând scoaterea goalkeeperului din lot. La final l-am lăsat pe slobo­zeanul get-beget Constantin Țâcă Toma, «eliminat» după ce ar fi discutat cu un membru al galeriei despre eventuala schimbare a «cuplului» de antrenori, Toma spunând că galeria ar fi în măsură să ceară schimbarea tehnicienilor de pe banca Unirii. Despre această discuție ar fi aflat vestitul director de marketing al Clubului, acesta ar fi informat conducerea și, drept urmare, s-a acționat în consecință: Toma, scos din lot! Așadar, să așteptăm cuminți, fără comentarii, următoarea partidă a Unirii, bagheta magică a «tandemului» Prepeliță-Vlădoiu urmând să scoată din joben un rezultat glorios pentru Slobozia în meciul cu «lanterna» Metaloglobus.

16 Decembrie 2025, 12:40 (7959 vizualizări - 23 comentarii)

Citiți și:
Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență!
Unirea Slobozia și-a găsit antrenor cu licență PRO în Liga 2: Ilie Poenaru!
Unirea Slobozia își caută antrenor. Teja, Poenaru sau...?
A patra dintr-o nouă serie de înfrângeri consecutive
«Liga a doua, uită-te/Unirea se-ntoarce în B!»

Comentariile cititorilor:


MAMA DOLORES:
(9 Ianuarie 2026, 08:54)
MANOLE ȘI CU BOLT ȘI FĂRĂ BOLT TOT E TOP LA UNIREA SLOBOZIA MAFIEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE HHHHHHUUUUUUAAAAAA DEMISIAAA BAAAAA HOȚILOR!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Daniel:
(4 Ianuarie 2026, 21:21)
Bravo lui ca nu ii este rușine de muncă ca un ban in plus nu strică, oricum tot ostia care il salutați vorbiti de el, dar acel băiat care a postat cu asa numele de anonim LUME de unde sti te a dus cu in cursa si nu i ai plătit cursa ,?
Pentru frustrați :
(4 Ianuarie 2026, 21:19)
Pai si ce daca sa apucat ? Mai bn muncește decât sa stea la caldura si sa dea comisioane sa stea la echipa si sa mu joace,ce prosti sunteți ba,asa frustrați sunteti ,daca va doare asa tare spuneți lui in fata sau va este teamă ? Si manole este unicul care a avut sânge in instalație si este pl..pentru mulți ca voi care vorbiți de el
Lumee:
(1 Ianuarie 2026, 23:01)
PS: vedeti ca idolul vostru Manole s-a apucat de bolt ! Gata cu fotbalul
Pentru :
(27 Decembrie 2025, 20:06)
Pentru tiki taka sa imi spui si mie de ce de la liga1 a ajuns la liga3? Si de ce nu a rămas măcar la Alba Iulia o echipa buna de liga3. Normal un jucător de la liga1 trebuie sa meargă la liga2 cel putin . Dar el a venit sa joace cu amatorii la Doja si sa strice vestiarul cu figurile lui. Daca tot il ridicați asa in slavi spuneți de ce nu a mers la o echipa de liga2 sau o echipa de top la liga3?
Radu:
(27 Decembrie 2025, 10:28)
Cel mai bun fundaș central care a fost la unirea slobozia Manole știm cu totii
Pentru tiki taka:
(27 Decembrie 2025, 00:57)
Bai mosule pai tu crezi ca lui manole ii mai aminte de perversii de la unirea, bănuiesc ca tu chiar faci parte din anturajul băieților din echipă u.s.cum poti sa crezi ca baiatu ista ar putea sa pună alti băieți sau sau prieteni sa scrie despre el sa dea bine,ferească Dumnezeu asa de gândire de la țară, daia numai mâncăm noi acum ca manole numai este la u.s.sau in alta parte baitu ila si a făcut datoria cat a putut si mai joaca si el unde poate,noi vorbim de manole si noi nu am jucat niciodată un meci la liga 2 despre ce vorbim,,? Parca nu știți cu toți ce manevre se fac la Slobozia si cine sta si cine pleacă,cine a stat capra si la caldura a rămas, cine a avut bărbăția si cocos in pantaloni nu a fost accept, sa fiți sănătoși, cine vorbește de manole rusinica, baiatu nu a deranjat pe nimeni si nu a venit pe masa mimanuia de aici care comentați de el
Tiki taka :
(23 Decembrie 2025, 20:59)
Manole cred ca isi da comentarii singur pe aici sau a pus prietenii sa scrie aici in speranța ca poate se uita cineva si il aduce inapoi la Unirea !!! După plecarea de la Unirea, de ce nu s-a dus măcar la liga2? De ce a venit la Doja sa joace cu amatorii? De ce nu a încercat in alta parte?? De ce nu a rămas la Alba Iulia o echipa buna de liga3 ?? Ca tot va dati cu parere pe aici ! Cred ca daca nu era Iliuta sa tina la el nu statea atat la Unirea niciodată.
Ovidiu:
(22 Decembrie 2025, 15:27)
Gabi Lazăr Manole este soluția! Aduceți-l neapărat pe Manole!!! El este speranța și glia împeriului fotbalistic slobozean!
Un leu galben albastru:
(22 Decembrie 2025, 13:56)
Bună ziua! Vă rog să mă scuzați dacă mă bag, dar Unirea are nevoie de cel puțin 6-7 transferuri pe toate posturile iarna asta. Jean și Andrei nu pot să facă față cu baieții ăștia de oraș aroganți care vor doar bani, dar fotbal 0. Luați în considerare că Lemnaru nu a jucat niciun minut, Ciupercă la fel, Ibrian și Toma foarte puțin!! Slobozenii noștri încălzesc banca pentru că potențial au, dar nu au spate... Știm toți cine taie și spânzură la Unirea nu trebuie să spun asta, dar când o să vină timpul și o să dea socoteală boss-ul din umbră, atunci să te ți ! Sper doar să nu retrogradăm să mai apuc și eu un meci pe 1 Mai!
asberg johansen:
(22 Decembrie 2025, 13:50)
Pentru Manole nu mai e fotbalul acum, pentru Manole e tiktoku, face banii și din OF acum auziti voi cica asa se aude de ista acuma.. csf n-ai csf, viatza merge anainte cu toate motoarele! El a fost ceva ceva dar s-a stins speranță că a grait prea mult si la loat la ochi lumilea si daia a plecat. ia va rog sal sune cineva pe prepelita sa vorbeasca sa vina Manole din iarna ca are potential baiatu stie footbal bine dar nare echipa la doja si stie toti asta!!!!!! deci in concluziune il vrem inapoi pe manoleeee! daca asta vede si cine trebuie promovam in a2a cu manole la carma echipei! doamne ajuta la toate lumea! hai unireaaa!
Pentru unirea:
(21 Decembrie 2025, 09:35)
Salut,pai de unde sti tu ca manole dabea face fata la doja.? Manole este capabil si este mult mai puternic ca toti cei lalti cel putin care stau pe banca si stă la căldură daca înțelegi ce zic,tot orasu știe ca sunt jucători la echipa care nu au jucat nici a liga 3,voi a-ți inebunit tot vorbiți de manole ca joaca la liga 3 la doja ,baiatu s-o fi dus acolo sa joace si sa își câștige existența, ca nu este pregătit 100 la 100 da sunt de acord,dar nu poate sa câștige el singur toate meciurile daca nu te ajuta si colegi,sărbători fericite sa avem cu toti,plus de asta la liga 3 știm cu toti ce fel de fotbal se joaca si mai ales la doja ,dar el a arătat ca încă are potențial nu ca alți fotbaliști care la 22 de ani nu pot alerga
Unirea:
(19 Decembrie 2025, 01:39)
Toți vă dați cu părerea cu toții știți fotbal însă niciunu nu face un minim efort pentru a susține echipa.ati Votat potor … va mine de 8 luni cu stadionul. Legat de Manole și cei care au dus greul.. da tot respectul pentru ei dar când echipa promovează intr o liga superioara se termina un ciclu…tot vad pe aici Manole … am înnebunit cu toții??? Manole de abia face față la Doja … deocamdată suntem în obiectiv. Suporterilor de carton
Niculae Vasile pt Suporter uni:
(18 Decembrie 2025, 17:43)
Eu doresc ca Lazar G.sa fie primit la echipa pt. a efectua pregatirea de iarna si am mai spus ca este cel mai bun fundas pe care l-a avut Slobozia.,deci il laud .Dvstra il laudati pe Lazar G .,amandoi avem aceiasi parere .Daca eu sunt bou ,inseamna ca dta. esti un mare ..... Nu am inteles ce vrei.
Daniel:
(18 Decembrie 2025, 15:14)
Niculae Vasile: Si eu sunt de aceiași părere cu dumneavoastră,daca Lazar gabriel vine in pregătirea de iarna la U.S.si se antrenează cu echipa și eu spun că este peste ce este acuma echipa, bineînțeles băiatul nu este pregătit poate din mai multe punctele de vedere,dar toată slobozia de la copii de 7 ani până la oameni în vârstă de 80 de ani in Slobozia toți îl vrea înapoi pe Manole că toți l-au apreciat pentru munca ce a depus o la echipa și performanță ce a făcut,am văzut un comentariu că a scris cineva că joacă la liga 3 la gh.doja pai hai sa nu comparăm ce jucători sunt la doja și ce poate băiatul ista Manole sa fim serioși,nu sta echipa in Manole că nu este Dumnezeul,era vorba că Manole merita o a 2 șansă că el este foarte bun langa o echipă profesionista nu langa o echipă unde este singur în apărare și trebuie să dubleze pe jucători care nu au nici măcar 10 meciuri la liga 3,eu am părerea că este cel mai bun fundaș central care a fost la unirea slobozia

Lasă un comentariu:

Mesaj
(maximum 2000 caractere):
28 Iun 2026
246 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Accident rutier pe DN2, între Coșereni și Movilița: Șapte victime!

Sâmbătă, 6 septembrie 2025, Poliția a fost sesizată prin 112 cu privire la producerea unui accident rutier pe DN2, între localitățile Coșereni și Movilița. Din primele verificări a rezultat ...[citește_toată_știrea]

7 Septembrie 2025, 07:10
(15157 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Percheziții privind respectarea regimului deșeurilor la Fetești

IPJ Ialomița: Percheziții privind respectarea regimului deșeurilor la Fetești

În cursul zilei de joi, 4 septembria a.c., polițiștii Serviciului Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase, împreună cu cei ai Serviciului pentru Acțiuni Speciale Serviciului de Investigații ...[citește_toată_știrea]

5 Septembrie 2025, 14:40
(2813 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni pentru siguranța cetățenilor

IPJ Ialomița: Acțiuni pentru siguranța cetățenilor

Polițiștii din Slobozia au desfășurat activități specifice pentru asigurarea unui climat corespunzător de ordine și siguranță publică, creșterea gradului de siguranță rutieră și combaterea principalelor ...[citește_toată_știrea]

5 Septembrie 2025, 14:25
(3914 vizualizări - 0 comentarii)


ITM Ialomița: Termen pentru înregistrarea în REGES-ONLINE

La data de 30 septembrie 2025 se împlinește termenul-limită până la care angajatorii trebuie să se înregistreze în REGES-ONLINE și, totodată, să completeze toate elementele contractelor ...[citește_toată_știrea]

5 Septembrie 2025, 12:20
(3934 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Tânăr de 26 de ani, reținut după ce și-ar fi bătut iubita minoră de 15 ani!

Marți, 2 septembrie a.c., polițiștii din Fetești, sub supravegherea procurorului de caz din cadrul Parchetului de pe lângă Judecătoria Fetești, au reținut un tânăr de 26 de ani, cercetat ...[citește_toată_știrea]

3 Septembrie 2025, 15:50
(10311 vizualizări - 0 comentarii)


Muzeul Județean Ialomița: «Noaptea Muzeelor la sate» 2025

Muzeul Județean Ialomița se alătură și în acest an demersului inițiat de Rețeaua Națională a Muzeelor din România de organizare la sfârșitul acestei săptămâni a evenimentului ...[citește_toată_știrea]

3 Septembrie 2025, 15:20
(936 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Bărbat reținut 24 de ore pentru «violență în familie» și «amenințare»

Duminică, 31 august a.c., polițiștii din Urziceni, sub coordonarea procurorului de caz din cadrul Parchetului de pe lângă Judecătoria Urziceni, au reținut pentru 24 de ore un bărbat, de 41 de ani ...[citește_toată_știrea]

1 Septembrie 2025, 16:05
(5991 vizualizări - 0 comentarii)


Consiliul Județean Ialomița: Spectacol cu Grigore Leșe la Conacul Bolomey

Consiliul Județean Ialomița, prin Centrul Județean pentru Conservarea și Promovarea Culturii Tradiționale Ialomița, invită ialomițenii la un eveniment deosebit ce va avea loc joi, 4 septembrie 2025, ...[citește_toată_știrea]

1 Septembrie 2025, 11:50
(1693 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Serviciul Call Center-număr unic la dispoziția clienților 

RAJA Constanța: Serviciul Call Center-număr unic la dispoziția clienților 

Interacțiunea cu utilizatorul serviciilor de alimentare cu apă și/sau de canalizare este extrem de importantă pentru RAJA Constanța. De aceea, serviciul de Call Center pus la dispoziția acestora ...[citește_toată_știrea]

1 Septembrie 2025, 08:10
(1131 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Ca urmare a avarierii unei conducte, a fost sistată alimentarea cu gaze naturale pe anumite străzi

Potrivit Distrigaz Sud Rețele, ocompanie terță, ce executa lucrări de săpătură mecanizată pe strada Dropia din, a produs o avarie asupra unei conducte aferente rețelei de distribuție a gazelor naturale ...[citește_toată_știrea]

30 August 2025, 19:50
(658 vizualizări - 0 comentarii)


Maltezi: Un bărbat a murit carbonizat în urma unui incendiu

Maltezi: Un bărbat a murit carbonizat în urma unui incendiu

Miercuri, 27 august 2025, pompierii au fost solicitați să intervină  să intervină pentru localizarea și lichidarea unui incendiu produs la locuința unui cetățean din satul Maltezi. La sosirea acestora ...[citește_toată_știrea]

28 August 2025, 14:00
(1280 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Duminică, 31 august 2025, termen-limită pentru depunerea Formularului 398-«VAT Return One Stop Shop»

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița reamintește contribuabililor interesați că duminică, 31 august 2025, este termenul-limită de depunerea a Formularului 398-«VAT Return One ...[citește_toată_știrea]

28 August 2025, 13:00
(6625 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Sprijin financiar de 57,39 mii de lei pentru crescătorii de animale din Ialomița

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură, prin intermediul Centrelor Județene, efectuează plata ajutorului de stat în sectorul creșterii animalelor (ameliorare rase), solicitat prin cererile ...[citește_toată_știrea]

28 August 2025, 08:00
(7212 vizualizări - 0 comentarii)


Protopopiatul Urziceni: Campanie de donare de sânge

Protopopiatul Urziceni: Campanie de donare de sânge

Marți, 26 august 2025, Protopopiatul Urziceni din cadrul Episcopiei Sloboziei și Călărașilor a organizat o nouă acțiune în cadrul campaniei naționale susținută de Patriarhia Română, respectiv ...[citește_toată_știrea]

26 August 2025, 16:05
(5813 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Peste 116 milioane de lei pentru motorina aferentă trimestrului I 2025

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA), prin intermediul Centrelor Județene, efectuează plata ajutorului de stat la motorina utilizată în agricultură pentru perioada 1 ianuarie ...[citește_toată_știrea]

26 August 2025, 15:15
(912 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Tichetele de activități casnice, singura formă de remunerare a prestatorului casnic

Începând cu 1 ianuarie 2024, Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița asigură implementarea la nivel județean a prevederilor legale privind reglementarea activității prestatorului ...[citește_toată_știrea]

26 August 2025, 13:05
(1194 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Incendiu la biserica evanghelică

Țăndărei: Incendiu la biserica evanghelică

Pompierii din Țăndărei au intervenit vineri, 22 august 2025, pentru stingerea unui incendiu care a cuprins clădirea în care funcționează biserica evanghelică din oraș. Pentru că exista pericolul ...[citește_toată_știrea]

22 August 2025, 14:30
(5315 vizualizări - 2 comentarii)


RAJA Constanța: Lipsă apă în Cartierul Strachina din Țăndărei!

Joi, 21 august 2025, în intervalul orar 09,15-14,00, se sistează furnizarea apei potabile consumatorilor din Cartierul Strachina din Țăndărei, în vederea executării lucrărilor de remediere ...[citește_toată_știrea]

21 August 2025, 10:10
(1006 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Lipsă apă în zona Fetești Oraș din Fetești!

Miercuri, 20 august 2024, s-a înregistrat o avarie pe conducta de alimentare cu apă, cu diametrul de 160 mm, de pe strada Plevnei din Fetești. Pentru remedierea acesteia, se sistează furnizarea ...[citește_toată_știrea]

20 August 2025, 11:20
(8844 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Vizarea carnetelor de rentă viageră se face până la 1 septembrie 2025 

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) reamintește că termenul-limită până la care rentierii agricoli ori împuternicitul/mandatarul/curatorul pot transmite documentele ...[citește_toată_știrea]

20 August 2025, 11:15
(7684 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Oprire apă în localitatea Fierbinții de Jos!

Echipele RAJA Constanța intervin sâmbătă, 16 august 2025, pentru remedierea unei avarii survenite la nivelul branșamentului de apă de pe strada Gruianca, din localitatea Fierbinții de Jos. Pentru ...[citește_toată_știrea]

16 August 2025, 09:30
(2998 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Copii declarați dispăruți, descoperiți de jandarmi

Fetești: Copii declarați dispăruți, descoperiți de jandarmi

Miercuri, 13 august 2025, o bunică din Fetești sesiza dispariția nepoților de 11, respectiv 13 ani, care au venit în vacanță din Mizil/Prahova. Jandarmii au pornit în căutarea acestora, iar ...[citește_toată_știrea]

14 August 2025, 16:00
(5958 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Rambursări TVA de peste 3,98 milioane de lei în luna iulie 2025

Administrația Județeană Finanțelor Publice Ialomița, prin structurile sale fiscal-teritoriale, a rambursat în luna iulie 2025, conform selecției naționale, TVA în valoare de 3,98 milioane ...[citește_toată_știrea]

14 August 2025, 11:00
(2896 vizualizări - 0 comentarii)


MNAR Slobozia: Expoziție dedicată «Fermei Model Perieți»

Muzeul Național al Agriculturii, alături de Consiliul Județean Ialomița găzduiesc miercuri, 20 august 2025, vernisajul expoziției «Ferma Model Perieți», un eveniment dedicat publicului larg ...[citește_toată_știrea]

14 August 2025, 10:10
(6849 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 1506 de persoane, angajate în primele 6 luni ale anului 2025

În primele 6 luni ale anului 2025, urmare a implementării Programului Național de Ocupare a Forței de Muncă, prin intermediul AJOFM Ialomița au fost încadrate în muncă 1506 persoane ...[citește_toată_știrea]

13 August 2025, 14:45
(5411 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: 174,14 milioane de lei, încasări la bugetul de stat în luna iulie 2025

În luna iulie a anului 2025, Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița a contabilizat venituri nete la bugetul general consolidat al statului în sumă totală de 174,14 milioane ...[citește_toată_știrea]

13 August 2025, 13:40
(6767 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: 150 acțiuni de control, amenzi de 328,8 mii de lei

În perioada 12 iunie-13 august 2025, DSVSA Ialomița a efectuat 150 de acțiuni de control la obiective de tip hipermarket/supermarket, brutării, laboratoare de cofetărie-patiserie, unități de alimentație ...[citește_toată_știrea]

13 August 2025, 12:20
(6658 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: 1,85 milioane de lei, sume stabilite suplimetar de plată de Inspecția Fiscală în luna iulie 2025

Inspectorii cu atribuțiuni de control din cadrul AJFP Ialomița au finalizat, în luna iulie a.c., 17 inspecții fiscale, 3 controale inopinat, precum și 19 verificări documentare. Astfel, au fost ...[citește_toată_știrea]

12 August 2025, 15:55
(7796 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Festivalul Internațional de Folclor «Floare de pe Bărăgan», ediția XXV

În perioada 15-18 august 2025, municipiul Slobozia și județul Ialomița vor fi gazda unui eveniment cultural-artistic devenit emblematic pentru promovarea folclorului autentic românesc și ...[citește_toată_știrea]

12 August 2025, 15:50
(5917 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: 249 de firme cu datorii la Stat de aproape 300 milioane de lei, publicate pe site-ul ANAF

Administrația Județeană a Finanțelor Publice informează că au fost publicate pe pagina proprie de internet a Agenției Naționale de Administrare Fiscală listele de contribuabili persoane juridice care ...[citește_toată_știrea]

12 August 2025, 14:40
(8166 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Succesor în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...