Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

DEZASTRU!

Fotbal, SuperLiga, Unirea Slobozia-FCSB 0-2

DEZASTRU!

Partida care a închis etapa 20 a sezonului SuperLigii 2025-2026 de luni, 15 decembrie 2025, nu a avut istoric. Meciul de «acasă», de la Clinceni, al Unirii Slobozia contra FCSB a consemnat «doar» o nouă (a noua, 9!) înfrângere consecutivă a Unirii, slobozenii fiind total resemnați cu situația actuală. În cele ce urmează, vom menționa doar scorul final al partidei, FCSB câștigând meciul cu 0-2, o victorie cu emoții pentru bucureșteni în fața unei echipe deprimante, Unirea Slobozia. FCSB a câștigat chinuit partida, având parcă nevoie de eliminarea slobozeanului Șerbănică (’57) pentru a reuși înscrierea unui prim gol în poarta Unirii. Golul din prelungirile meciului (’90+6), marcat după ce balonul s-a lovit ca la biliard de jucătorii FCSB, a închis tabela la 0-2, echipa lui Becali reușind să-și aconteze cele 3 puncte în fața unei echipe a Unirii blazată chiar și în fața declarațiilor.

 

9 (nouă!) înfrângeri consecutive și-un egal! Unirea Slobozia nu mai cunoaște gustul victoriei din etapa 10, de duminică, 21 septembrie 2025, când câștiga «acasă», la Clinceni, contra Petrolului, cu 1-0. A urmat egalul din deplasarea de la Constanța din etapa 11 (28 septembrie 2025), Unirea Slobozia terminând 1-1 meciul cu Farul. Apoi, înfrângerea de «acasă» contra lui Dinamo București (0-1, etapa 12/3 octombrie 2025), meciul pierdut în deplasarea la Universitatea Craiova (3-1, etapa 13/18 octombrie 2025), înfrângerea la scor în deplasarea contra Rapidului (4-1, etapa 14/27 octombrie 2025), partida pierdută «acasă» împotriva FC Argeș (0-1, etapa 15/1 noiembrie 2025), înfrângerea de «acasă» contra CFR Cluj (0-1, etapa 16/9 noiembrie 2025), meciul pierdut în deplasare la Csikszereda (2-1, etapa 17/21 noiembrie 2025), înfrângerea de «acasă» cu FC Botoșani (0-1, etapa 18/30 noiembrie 2025), partida pierdută în deplasare cu Oțelul Galați (3-0, etapa 19/5 decembrie 2025) și înfrângerea de luni, 15 decembrie 2025, de «acasă», contra FCSB (0-2, etapa 20). Am enumerat această serie a eșecurilor Unirii Slobozia din finalul de an 2025 întrucât va urma etapa 21 de sâmbătă, 20 decembrie 2025, ultima din acest an, Unirea întâlnind în deplasare, de fapt «acasă» la Clinceni, codașa Metaloglobus, echipă cu care «împarte» meciurile pe arena ilfoveană.

 

Vestiarul, făcut praf și pulbere! «Tandemul» de antrenori Prepeliță-Vlădoiu a început surprinzător ultima partidă, contra FCSB «cuplul» trimițând în teren o garnitură schimbată: Popa-Dorobanțu, Dinu, Antoche, Șerbănică-Coadă, Hamdiu, Pop-Deaconu, Espinoza, Papeau. Așadar, au fost remarcate «eliminările» din lot ale portarului Ionuț Gurău, fundașului Constantin Toma, precum și ale mijlocașilor Florin Purece și Eduard Florescu. Despre conflictul dintre Florescu și «principalul»-secund Andrei Prepeliță am mai scris, mijlocașul slobozean fiind scos din lot pentru o perioadă nedeterminată. Cel de-al doilea mijlocaș, om de bază al Unirii, Florin Purece, acesta a fost scos din lot după declarațiile date la finalul partidei din etapa precedentă, contra Oțelului. Prin ceea ce a spus ar fi iritat conducerea Unirii și pe «secundul»-principal îndeosebi, Ion Jean Vlădoiu. Portarul devenit titular după accidentarea lui Denis Rusu, respectiv Ionuț Gurău, acesta ar fi produs comentarii în vestiarul echipei, «tandemul» de tehnicieni cu care s-a pricopsit Slobozia după plecarea lui Mihalcea înfuriindu-se pe loc și decizând scoaterea goalkeeperului din lot. La final l-am lăsat pe slobo­zeanul get-beget Constantin Țâcă Toma, «eliminat» după ce ar fi discutat cu un membru al galeriei despre eventuala schimbare a «cuplului» de antrenori, Toma spunând că galeria ar fi în măsură să ceară schimbarea tehnicienilor de pe banca Unirii. Despre această discuție ar fi aflat vestitul director de marketing al Clubului, acesta ar fi informat conducerea și, drept urmare, s-a acționat în consecință: Toma, scos din lot! Așadar, să așteptăm cuminți, fără comentarii, următoarea partidă a Unirii, bagheta magică a «tandemului» Prepeliță-Vlădoiu urmând să scoată din joben un rezultat glorios pentru Slobozia în meciul cu «lanterna» Metaloglobus.

16 Decembrie 2025, 12:40 (7961 vizualizări - 23 comentarii)

Citiți și:
Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență!
Unirea Slobozia și-a găsit antrenor cu licență PRO în Liga 2: Ilie Poenaru!
Unirea Slobozia își caută antrenor. Teja, Poenaru sau...?
A patra dintr-o nouă serie de înfrângeri consecutive
«Liga a doua, uită-te/Unirea se-ntoarce în B!»

Comentariile cititorilor:


MAMA DOLORES:
(9 Ianuarie 2026, 08:54)
MANOLE ȘI CU BOLT ȘI FĂRĂ BOLT TOT E TOP LA UNIREA SLOBOZIA MAFIEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE HHHHHHUUUUUUAAAAAA DEMISIAAA BAAAAA HOȚILOR!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Daniel:
(4 Ianuarie 2026, 21:21)
Bravo lui ca nu ii este rușine de muncă ca un ban in plus nu strică, oricum tot ostia care il salutați vorbiti de el, dar acel băiat care a postat cu asa numele de anonim LUME de unde sti te a dus cu in cursa si nu i ai plătit cursa ,?
Pentru frustrați :
(4 Ianuarie 2026, 21:19)
Pai si ce daca sa apucat ? Mai bn muncește decât sa stea la caldura si sa dea comisioane sa stea la echipa si sa mu joace,ce prosti sunteți ba,asa frustrați sunteti ,daca va doare asa tare spuneți lui in fata sau va este teamă ? Si manole este unicul care a avut sânge in instalație si este pl..pentru mulți ca voi care vorbiți de el
Lumee:
(1 Ianuarie 2026, 23:01)
PS: vedeti ca idolul vostru Manole s-a apucat de bolt ! Gata cu fotbalul
Pentru :
(27 Decembrie 2025, 20:06)
Pentru tiki taka sa imi spui si mie de ce de la liga1 a ajuns la liga3? Si de ce nu a rămas măcar la Alba Iulia o echipa buna de liga3. Normal un jucător de la liga1 trebuie sa meargă la liga2 cel putin . Dar el a venit sa joace cu amatorii la Doja si sa strice vestiarul cu figurile lui. Daca tot il ridicați asa in slavi spuneți de ce nu a mers la o echipa de liga2 sau o echipa de top la liga3?
Radu:
(27 Decembrie 2025, 10:28)
Cel mai bun fundaș central care a fost la unirea slobozia Manole știm cu totii
Pentru tiki taka:
(27 Decembrie 2025, 00:57)
Bai mosule pai tu crezi ca lui manole ii mai aminte de perversii de la unirea, bănuiesc ca tu chiar faci parte din anturajul băieților din echipă u.s.cum poti sa crezi ca baiatu ista ar putea sa pună alti băieți sau sau prieteni sa scrie despre el sa dea bine,ferească Dumnezeu asa de gândire de la țară, daia numai mâncăm noi acum ca manole numai este la u.s.sau in alta parte baitu ila si a făcut datoria cat a putut si mai joaca si el unde poate,noi vorbim de manole si noi nu am jucat niciodată un meci la liga 2 despre ce vorbim,,? Parca nu știți cu toți ce manevre se fac la Slobozia si cine sta si cine pleacă,cine a stat capra si la caldura a rămas, cine a avut bărbăția si cocos in pantaloni nu a fost accept, sa fiți sănătoși, cine vorbește de manole rusinica, baiatu nu a deranjat pe nimeni si nu a venit pe masa mimanuia de aici care comentați de el
Tiki taka :
(23 Decembrie 2025, 20:59)
Manole cred ca isi da comentarii singur pe aici sau a pus prietenii sa scrie aici in speranța ca poate se uita cineva si il aduce inapoi la Unirea !!! După plecarea de la Unirea, de ce nu s-a dus măcar la liga2? De ce a venit la Doja sa joace cu amatorii? De ce nu a încercat in alta parte?? De ce nu a rămas la Alba Iulia o echipa buna de liga3 ?? Ca tot va dati cu parere pe aici ! Cred ca daca nu era Iliuta sa tina la el nu statea atat la Unirea niciodată.
Ovidiu:
(22 Decembrie 2025, 15:27)
Gabi Lazăr Manole este soluția! Aduceți-l neapărat pe Manole!!! El este speranța și glia împeriului fotbalistic slobozean!
Un leu galben albastru:
(22 Decembrie 2025, 13:56)
Bună ziua! Vă rog să mă scuzați dacă mă bag, dar Unirea are nevoie de cel puțin 6-7 transferuri pe toate posturile iarna asta. Jean și Andrei nu pot să facă față cu baieții ăștia de oraș aroganți care vor doar bani, dar fotbal 0. Luați în considerare că Lemnaru nu a jucat niciun minut, Ciupercă la fel, Ibrian și Toma foarte puțin!! Slobozenii noștri încălzesc banca pentru că potențial au, dar nu au spate... Știm toți cine taie și spânzură la Unirea nu trebuie să spun asta, dar când o să vină timpul și o să dea socoteală boss-ul din umbră, atunci să te ți ! Sper doar să nu retrogradăm să mai apuc și eu un meci pe 1 Mai!
asberg johansen:
(22 Decembrie 2025, 13:50)
Pentru Manole nu mai e fotbalul acum, pentru Manole e tiktoku, face banii și din OF acum auziti voi cica asa se aude de ista acuma.. csf n-ai csf, viatza merge anainte cu toate motoarele! El a fost ceva ceva dar s-a stins speranță că a grait prea mult si la loat la ochi lumilea si daia a plecat. ia va rog sal sune cineva pe prepelita sa vorbeasca sa vina Manole din iarna ca are potential baiatu stie footbal bine dar nare echipa la doja si stie toti asta!!!!!! deci in concluziune il vrem inapoi pe manoleeee! daca asta vede si cine trebuie promovam in a2a cu manole la carma echipei! doamne ajuta la toate lumea! hai unireaaa!
Pentru unirea:
(21 Decembrie 2025, 09:35)
Salut,pai de unde sti tu ca manole dabea face fata la doja.? Manole este capabil si este mult mai puternic ca toti cei lalti cel putin care stau pe banca si stă la căldură daca înțelegi ce zic,tot orasu știe ca sunt jucători la echipa care nu au jucat nici a liga 3,voi a-ți inebunit tot vorbiți de manole ca joaca la liga 3 la doja ,baiatu s-o fi dus acolo sa joace si sa își câștige existența, ca nu este pregătit 100 la 100 da sunt de acord,dar nu poate sa câștige el singur toate meciurile daca nu te ajuta si colegi,sărbători fericite sa avem cu toti,plus de asta la liga 3 știm cu toti ce fel de fotbal se joaca si mai ales la doja ,dar el a arătat ca încă are potențial nu ca alți fotbaliști care la 22 de ani nu pot alerga
Unirea:
(19 Decembrie 2025, 01:39)
Toți vă dați cu părerea cu toții știți fotbal însă niciunu nu face un minim efort pentru a susține echipa.ati Votat potor … va mine de 8 luni cu stadionul. Legat de Manole și cei care au dus greul.. da tot respectul pentru ei dar când echipa promovează intr o liga superioara se termina un ciclu…tot vad pe aici Manole … am înnebunit cu toții??? Manole de abia face față la Doja … deocamdată suntem în obiectiv. Suporterilor de carton
Niculae Vasile pt Suporter uni:
(18 Decembrie 2025, 17:43)
Eu doresc ca Lazar G.sa fie primit la echipa pt. a efectua pregatirea de iarna si am mai spus ca este cel mai bun fundas pe care l-a avut Slobozia.,deci il laud .Dvstra il laudati pe Lazar G .,amandoi avem aceiasi parere .Daca eu sunt bou ,inseamna ca dta. esti un mare ..... Nu am inteles ce vrei.
Daniel:
(18 Decembrie 2025, 15:14)
Niculae Vasile: Si eu sunt de aceiași părere cu dumneavoastră,daca Lazar gabriel vine in pregătirea de iarna la U.S.si se antrenează cu echipa și eu spun că este peste ce este acuma echipa, bineînțeles băiatul nu este pregătit poate din mai multe punctele de vedere,dar toată slobozia de la copii de 7 ani până la oameni în vârstă de 80 de ani in Slobozia toți îl vrea înapoi pe Manole că toți l-au apreciat pentru munca ce a depus o la echipa și performanță ce a făcut,am văzut un comentariu că a scris cineva că joacă la liga 3 la gh.doja pai hai sa nu comparăm ce jucători sunt la doja și ce poate băiatul ista Manole sa fim serioși,nu sta echipa in Manole că nu este Dumnezeul,era vorba că Manole merita o a 2 șansă că el este foarte bun langa o echipă profesionista nu langa o echipă unde este singur în apărare și trebuie să dubleze pe jucători care nu au nici măcar 10 meciuri la liga 3,eu am părerea că este cel mai bun fundaș central care a fost la unirea slobozia

Lasă un comentariu:

Mesaj
(maximum 2000 caractere):
Luni 29 Iun 2026
247 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

RAJA Constanța: Intervenție pe Șoseaua Brăilei din Țăndărei!

În vederea executării lucrărilor de remediere a unei avarii survenite la nivelul unui branșament de pe Șoseaua Brăilei din orașul Țăndărei, echipele RAJA Constanța sistează furnizarea apei potabile ...[citește_toată_știrea]

12 August 2025, 11:05
(2263 vizualizări - 0 comentarii)


Programul RAJA Constanța de Sfânta Maria

RAJA Constanța aduce la cunoștință consumatorilor din întreaga arie de operare că vineri, 15 august 2025, cu prilejul sărbătorii Adormirea Maicii Domnului (Sfânta Maria), casieriile societății ...[citește_toată_știrea]

12 August 2025, 10:30
(6637 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Avarie pe strada Barierei din Țăndărei!

În vederea executării lucrărilor de remediere a unei avarii survenite pe conducta de alimentare cu apă de pe strada Barierei din orașul Țăndărei, echipele RAJA Constanța sistează furnizarea apei ...[citește_toată_știrea]

11 August 2025, 14:15
(6030 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: ANAF a publicat lista contribuabililor bun-platnici

La nivelul județului Ialomița figurează pe această listă 6950 agenți economici, cu 773 mai mulți decât în trimestrul I 2024, care au îndeplinit până la data de 31 iunie 2025, ...[citește_toată_știrea]

7 August 2025, 14:00
(8988 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiunea «SPEED» pe șoselele județului

În perioada 4-10 august 2025, conform Programului Operațiunilor Europene 20205 al Organizației Polițiilor Rutiere din Europa (ROADPOL), va fi desfășurată acțiunea «SPEED», destinată ...[citește_toată_știrea]

7 August 2025, 11:30
(5625 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Lipsă apă din cauza unei avarii la Fetești!

La nivelul sistemului de alimentare cu apă din orașul Fetești s-a înregistrat o avarie la conducta principală de distribuție marți, 5 august 2025. Echipele RAJA Constanța depun toate eforturile ...[citește_toată_știrea]

5 August 2025, 20:05
(8557 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 5,59%, rata șomajului la sfârșitul lunii iunie 2025

La sfârșitul lunii iunie 2025, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița erau înregistrați 4376 șomeri (din care 1991 femei), rata șomajului fiind de ...[citește_toată_știrea]

5 August 2025, 10:35
(3497 vizualizări - 0 comentarii)


APIA lansează Portalul Unic al solicitanților de sprijin în agricultură

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) anunță semnarea contractului de finanțare pentru proiectul «Portal unic al fermierilor solicitanți ai sprijinului în agricultură ...[citește_toată_știrea]

5 August 2025, 08:45
(5319 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Avarie pe strada Mircea cel Mare din Fetești!

Ca urmare a unei avarii survenite pe conducta de alimentare cu apă, de pe strada Mircea cel Mare din orașul Fetești, județul Ialomița, RAJA Constanța a sistat furnizarea apei potabile vineri, 1 august ...[citește_toată_știrea]

1 August 2025, 20:25
(7578 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Percheziții domiciliare într-un dosar de «evaziune fiscală»

Miercuri, 30 iulie 2025, polițiștii din cadrul Serviciului de Investigare a Criminalității Economice Ialomița, sub coordonarea procurorului din cadrul Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița ...[citește_toată_știrea]

1 August 2025, 13:25
(7436 vizualizări - 1 comentariu)


Traian: Acțiune a polițiștilor pentru combaterea infracțiunilor din domeniul jocurilor de noroc

Traian: Acțiune a polițiștilor pentru combaterea infracțiunilor din domeniul jocurilor de noroc

Joi, 31 iulie a.c., polițiștii din cadrul Serviciului de Investigare a Criminalității Economice, împreună cu polițiști din cadrul Secției nr. 2 Poliție Rurală Grivița, începând cu orele ...[citește_toată_știrea]

1 August 2025, 13:20
(9294 vizualizări - 0 comentarii)


Șapte absolvenți ai Academiei de Poliție, în echipa IPJ Ialomița

Șapte absolvenți ai Academiei de Poliție, în echipa IPJ Ialomița

Șapte absolvenți ai Academiei de Poliție «Alexandru Ioan Cuza» s-au alăturat echipei Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița. «Suntem bucuroși să îi primim în r ...[citește_toată_știrea]

1 August 2025, 08:40
(7764 vizualizări - 0 comentarii)


Razie a polițiștilor la Ciulnița

Miercuri, 30 iulie a.c., în intervalul orar 06,00-09,00, Poliția Municipiului Slobozia a organizat pe raza localității Ciulnița o acțiune tip «Razie», cu efective mărite, pentru asigurarea ...[citește_toată_știrea]

30 Iulie 2025, 16:20
(8283 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Ciulnița razie


Patru feteșteni, reținuți după un scandal între două familii

Patru feteșteni, reținuți după un scandal între două familii

Polițiștii din  Fetești au reținut pentru 24 de ore patru persoane, din Fetești, bănuite de comiterea infracțiunilor de «tulburarea ordinii și liniștii pubice», «lovirea sau alte ...[citește_toată_știrea]

30 Iulie 2025, 14:05
(5797 vizualizări - 0 comentarii)


Tânăr din Grivița depistat beat la volan și fără permis, reținut de polițiști

Tânăr din Grivița depistat beat la volan și fără permis, reținut de polițiști

Polițiștii din Slobozia au reținut pentru 24 de ore un tânăr bănuit de comiterea infracțiunii de «conducere a unui vehicul fără a deține permis de conducere» și «refuzul sau sustragerea ...[citește_toată_știrea]

30 Iulie 2025, 13:55
(9623 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Program actualizat de furnizare a apei potabile în localitatea Dridu-Snagov!

Urmare a creșterii semnificative a consumului de apă potabilă, coroborată cu scăderea debitului în rezervoarele de stocare din sistemele de alimentare cu apă din localitatea Dridu-Snagov, comuna ...[citește_toată_știrea]

29 Iulie 2025, 15:15
(7486 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Program de furnizare a apei potabile în localitatea Dridu-Snagov

Din cauza secetei accentuate și a temperaturilor extreme, debitele mai multor surse de captare au scăzut semnificativ în ultima perioadă.
Această situație afectează și localitatea Dridu-Snagov ...[citește_toată_știrea]

25 Iulie 2025, 14:35
(9038 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Sprijin financiar în valoare de peste 2,8 milioane de lei pentru crescătorii de animale

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA), prin intermediul Centrelor Județene, efectuează plata ajutorului de stat în sectorul creșterii animalelor (ameliorare rase), solicitat ...[citește_toată_știrea]

25 Iulie 2025, 14:30
(6542 vizualizări - 0 comentarii)


Ion Roată: Reținut pentru 24 de ore după ce a încălcat «ordinul de protecție»

Polițiștii din Urziceni, sub coordonarea procurorului de caz din cadrul Parchetului de pe lângă Judecătoria Urziceni, au reținut pentru 24 de ore un bărbat, de 56 de ani, bănuit de săvârșirea ...[citește_toată_știrea]

25 Iulie 2025, 11:55
(4659 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: «Tentativă de înșelăciune» la telefon

Un slobozean a fost contactat telefonic de o persoană necunoscută care i s-a adresat într-o limbă străină și s-a recomandat drept «polițist». Sub pretextul că este implicat într ...[citește_toată_știrea]

25 Iulie 2025, 11:40
(4379 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Lipsă apă în Cartierul Gară din orașul Căzănești!

Miercuri, 23 iulie 2025, în intervalul orar 16,30-20,00, echipele RAJA Constanța intervin pentru remedierea unui branșament avariat de pe strada Agricultorilor din orașul Căzănești. În acest ...[citește_toată_știrea]

23 Iulie 2025, 16:55
(4624 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi de peste 92000 de lei, 8 permise reținute, 6 certificate de înmatriculare retrase

Marți, 22 iulie a.c., polițiștii din cadrul IPJ Ialomița au desfășurat acțiuni pentru menținerea unui climat de siguranță publică, prevenirea faptelor antisociale și creșterea siguranței în trafic ...[citește_toată_știrea]

23 Iulie 2025, 16:05
(1049 vizualizări - 0 comentarii)


Eveniment cultural la Conacul Bolomey: «Patrimoniul cultural imaterial: elemente românești reprezentative»

Miercuri, 23 iulie 2025, începând cu orele 11,00, la Conacul Bolomey din Cosâmbești se va derula un eveniment cultural dedicat valorificării și promovării patrimoniului cultural imaterial ...[citește_toată_știrea]

21 Iulie 2025, 14:20
(3051 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Fetiță de 14 ani, batjocorită de iubitul mătușii

Un bărbat a fost arestat la sfârșitul săptămânii trecute, la solicitarea Procurorilor Parchetului de pe lângă Judecătoria Slobozia, sub acuzația de «viol săvârșit asupra ...[citește_toată_știrea]

21 Iulie 2025, 12:55
(12718 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Ialomița viol minor


Call Center RAJA Constanța

Call Center RAJA Constanța

Serviciul de Call Center RAJA Constanța vine în întâmpinarea tuturor nevoilor particulare ale clientului, serviciul funcționează sub forma unui robot telefonic ce răspunde la numărul ...[citește_toată_știrea]

20 Iulie 2025, 13:20
(9542 vizualizări - 0 comentarii)


Perieți: Percheziții la persoane bănuite de «furt»

Joi, 17 iulie 2025, polițiștii ialomițeni au efectuat 3 percheziții domiciliare în comuna Perieți. Descinderile au vizat locuințele unor persoane bănuite de săvârșirea de infracțiuni de ...[citește_toată_știrea]

18 Iulie 2025, 15:00
(2620 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Prinși în flagrant în timp ce furau rapiță dintr-un tren de marfă

IPJ Ialomița: Prinși în flagrant în timp ce furau rapiță dintr-un tren de marfă

Joi, 17 iulie 2025, polițiștii s-au sesizat din oficiu cu privire la faptul că două persoane necunoscute ar fi rupt sigiliile a două vagoane aparținând unui tren de marfă aflat în deplasare ...[citește_toată_știrea]

18 Iulie 2025, 14:30
(8629 vizualizări - 1 comentariu)


RAJA Constanța: Lipsă apă în Cartierul Buliga din orașul Fetești!

În cursul nopții de joi spre vineri, 17/18 iulie 2025, în jurul orelor 22,00, conducta de alimentare cu apă de pe strada Turnu Severin, nr. 21, din orașul Fetești a înregistrat o avarie ...[citește_toată_știrea]

17 Iulie 2025, 22:35
(7178 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Infracțiuni rutiere

Miercuri, 16 iulie a.c., în jurul orelor 21,30, pe strada Iudeilor în comuna Bărbulești, polițiștii din Jilavele au oprit în trafic pentru control, un autoturism condus de un bărbat ...[citește_toată_știrea]

17 Iulie 2025, 15:35
(4919 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Lipsă apă în Cartierul Strachina din orașul Țăndărei!

Joi, 17 iulie 2025, în intervalul orar 12,15-14,00, se sistează furnizarea apei potabile consumatorilor din Cartierul Strachina, în vederea executării lucrărilor de remediere a unei avarii ...[citește_toată_știrea]

17 Iulie 2025, 12:45
(6640 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
#pasajladrajna în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Succesor în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...