Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Proiecte educaționale de 3 milioane de euro inițiate de Liceul Tehnologic «Înălțarea Domnului» Slobozia

Proiecte educaționale de 3 milioane de euro inițiate de Liceul Tehnologic «Înălțarea Domnului» Slobozia

Liceul Tehnologic «Înălțarea Domnului» din Slobozia a reușit performanța de a be­neficia de 3 milioane de euro, din fonduri europene, prin intermediul proiectelor educaționale pe care le-a inițiat. O parte dintre acestea au fost deja realizate, altele sunt în curs de implementare sau de evaluare. «Ne dorim să transformăm acest liceu într-unul modern și incluziv. Proiectele noastre pun accent pe integrare și suport pentru elevii care au nevoie de sprijinul cadrelor didactice!» susține Iulia Nedeloiu, directorul Liceului Tehnologic «Înălțarea Domnului» din Slobozia.

 

Tehnologie pentru elevii de toate vârstele 3 dintre proiectele inițiate de Liceul Tehnologic «Înălțarea Domnului» din Slobozia au vizat conectarea profesorilor și a elevilor cu tehnologia. Proiectele au vizat dotarea unității de învățământ cu echipamente digitale, menite să transforme metodele de predare într-unele mult mai atractive. Este vorba despre proiectele ce au urmărit reducerea abandonului școlar, dar și alte două ce au vizat dotarea cu echipamente digitale precum table inteligente, ochelari VR, monitoare, laptopuri și tabletele electro­nice. «În prezent, Educația fără tehno­logie nu se poate face... Am înțeles împreună cu profesorii acestei școli acest aspect și am inițiat proiectele ce au vizat exclusiv componenta digitală și dotarea unității de învățământ cu echipamente digitale. Pot spune că rezultatele se văd, acum la aproape un an distanță de la fi­nalizarea implementării acestor proiecte... Copiii vin cu mai mult drag la școală pentru că le oferim tehnologia la care sunt tot mai conectați!» mai precizează Iulia Nedeloiu, directorul Liceului Teh­nologic «Înălțarea Domnului» din Slobozia.

 

Stagii de pregătire și incluziune pentru elevii speciali În momentul de față, unitatea de învățământ are în implementare alte 3 proiecte, finanțate la rândul lor din bugetul Uniunii Europene. Unul dintre aceste proiecte se numește «TehniCOOL-3», iar scopul său este acela de a forma viitorii meseriași care studiază în cadrul Liceului Tehnologic «Înălțarea Domnului» Slobozia. «Prin acest proiect se are în vedere pregă­tirea practică a elevilor din învățământul profesional, urmărind totodată și tranziția lor către viitoarele locuri de muncă. Pro­iectul asigură stagii de pregătire practică în medii optime!» mai spune Iulia Nedeloiu. Cel de-al doilea proiect aflat în implementare vizează «Incluziunea copiilor și interilor cu Cerințe Educaționale Speciale în cadrul Liceului Tehnologic „Înălțarea Domnului“ din Slobozia». Reprezentanții unității de învățământ susțin că inițiativa este unică la nivelul județului și urmărește integrarea în învățământul de masă a ele­vilor cu CES. «Desfășurăm activități practice și, totodată, oferim stagii de pre­gătire destinate profesorilor care lucrează cu acești elevi. Pot spune că școala noastră a dezvoltat o mai mare deschidere, în ultimii ani, către integrarea acestor copii în cadrul unității. Pe toate nivelurile de învățământ pe care le avem am integrat 86 de copii care au certificate pentru Cerințe Educaționale Speciale. Ne bucurăm că putem să-i ajutăm și suntem alături de fiecare dintre ei, în funcție de nevoile pe care le au...» mai spune directorul unității de învățământ. Acest proiect se va încheia în anul 2028, conform ca­lendarului de implementare. Cel de-al treilea proiect în derulare al unității de învățământ este «Erasmus+», inițiativă de mobilitate prin care atât profesorii, cât și elevii dobândesc noi competențe, prin schimburi de experiență cu școli din alte state membre ale Uniunii Europene.

 

Proiecte în evaluare Pe lângă proiectele deja amintite, Liceul Tehnologic «Înălțarea Domnului» Slobozia mai are în evaluare alte 3 proiecte. Este vorba despre «O șansă în plus pentru învățământul profesional și tehnic la Liceul Tehnologic „Înălțarea Domnului“», «Împreună pentru reușita școlară», proiect realizat în parteneriat cu Asociația RO-Administrația și «Măsuri integrate pentru elevii din comunitatea romă ai Liceului Tehnologic „Înălțarea Domnului”». «Aceste proiecte au scopul de a integra elevii din medii vulnerabile și, totodată, urmărim și creșterea performanțelor școlare. Cu siguranță, vor primi „undă verde“ pentru finanțare, pentru că echipele de implementare au demonstrat că dau dovadă de seriozitate, având în vedere cele 6 proiecte pe care le-am rea­lizat deja. Pe această cale mulțumesc tuturor celor care ne-au ajutat ca toate proiectele să devină realitate și au sprijinit școala în parcursul său către moder­nizare!» a mai spus Iulia Nedeloiu, directorul Liceului Tehnologic «Înălțarea Domnului» din Slobozia.

1 Februarie 2026, 10:20 (20730 vizualizări - 38 comentarii)

Comentariile cititorilor:


Elev :
(15 Februarie 2026, 01:28)
Proiectele sunt foarte frumoase, aparatura noua in scoala, dar etajul 2 cand se renoveaza si el?
Actualitate :
(6 Februarie 2026, 19:58)
Daca vorbim de implicare la ore și rezultate la bacalaureat un mare plus pentru adjuncta. Dar sa nu uite că funcția e trecătoare,iar DN 2A este cam blocat.
Fostule:
(6 Februarie 2026, 19:21)
Cred că tu ești unul din elevii care făceau orele prin oraș cu Hell in mana și live tik tok. Drum până la stadion și înapoi. Cine știe cunoaște.
Elevule:
(6 Februarie 2026, 17:13)
Se vede ca ai facut franceza multă si geografie ca limba romana lasa mult de dorit.
Fost elev :
(5 Februarie 2026, 23:41)
Felicitări pentru toate reușitele!!! Vreau sa felicit în mod deosebit pe doamna directoare adjunct un OM dedicat copiilor ce se luptă cu ei înșiși pentru a avea cele mai bune rezultate. Cât despre doamna de franceză nu pot spune decât că este un om minunat,un profesor ce orice copil și l-ar dori,un om la care găsești înțelegere,empatie și respect chiar dacă tu ești elev și el profesor. Nu pot avea aceeași părere despre domnul Marius care jignea și umilea copii ce nu făcea parte din echipa de fotbal.
Parinte::
(2 Februarie 2026, 18:47)
Părerile despre activitățile desfășurate în cardul liceului, observ ca sunt împărțite. Este adevărat faptul ca Dumnezeu ne-a făcut, dar diferiți. Observ opinii tendențioase, dar nejustificate, având în vedere ca în ultimii 3 ani și jumătate de când copil meu învață la acest liceu, am văzut și am fost convins despre faptul ca, profesorii sunt adevărat profesioniști și dedicați activităților pe care le desfășoară, cu dragoste fata de elevi și mai ales cu multă răbdare. Am participat la toate ședințele când am fost convocat și am avut ocazia sa observ ca aceste cadre didactice își sacrifică din timpul lor liber, pentru a ridica nivelul de cunoștințe al elevilor, în vederea măririi procentului de promovabilitate. Nu încerc sa ridic pe nimeni în slăvi, dar aceasta este realitatea. Proiecte pentru modernizare și bunăstarea elevilor - da, foarte bine, trăim în aceasta eră. Cinste tuturor. Celor ce se ocupă direct, dar și celorlalți profesori, care prin efortul lor, șlefuiesc și dezvoltă cunoștințele copiilor nostrii. Pot exemplifica cu nume și pronume astfel de profesori,diriginti, sau directori, însă mi-e teamă să nu omit pe cineva și mare nedreptate ar fi.
Profesor LTID:
(2 Februarie 2026, 17:58)
Prin implementarea acestor proiecte principalii beneficiari sunt elevii noștri! Așadar, ne vom axa in continuare pe problemele reale ale școlii, elevilor, părinților!Școala noastră beneficiază în acest moment de atât de multe proiecte datorita colegului nostru, coordonator proiecte europene Alexandru B cadru didact titular! Vreau sa cred că toate cadrele didactice ale LTÂD sunt devotate, bine pregătite și serioase, crescând de la an la an împreună!
Alex:
(2 Februarie 2026, 17:23)
Pentru Ionut: nu este nimic pierdut, nu se pierd bani. In proiectele implementate pana la aceasta data este vorba doar despre dotarea unității de învățământ, prin urare rezultate sunt palpabile si se pot vedea si verifica la orice ora. In ceea ce privește proiectele noi vreau sa va spun ca angajații sunt de cele mai multe ori experți in afara organigramei care aplica pentru postul respectiv si care nu sunt neapărat profesori din scoala.sunt convins ca se vor vedea si rezultatele in curând. Scoala are experienta cu elevii din medii defavorizate si am pus accent pe incluziune.
prof:
(2 Februarie 2026, 16:34)
rautati. nu mai jigniti oamenii fara sa ii cunoasteti, doar de pe margine este simplu sa arunci piatra. eu am facut toate orele :) si le-am semnat si in condica :))
prof:
(2 Februarie 2026, 16:31)
rezultatele unui proiect sa vad dupa implementare, nu la data inceperii. asadar, domnul Ionut, exspecto videre
Ionut:
(2 Februarie 2026, 16:10)
Păcat de banii ăștia, că nu se vad rezultatele. Trebuie profesori serioși și devotați care să se implice, dar în afară de câțiva pe estetică,engleză și sport restul ...
Parinte:
(2 Februarie 2026, 15:32)
Sa nu uitam de domnii de sport C.M si F.M care sunt cei mai implicați din judet in materie de fotbal si se vede asta prin performanțele pe care acest liceu le are atat la fotbal feminin cat si la masculin. Păcat ca nu au o sala de sport unde sa se antreneze pe timpul iernii, dar si asa rezultatele apar.
Parinte:
(2 Februarie 2026, 15:24)
Si cand ma gândesc ca pe vremea fostei directoare scoala mai avea putin si se destrăma. A venit doamna Nedeloiu si nu stiu cum a reusit sa ridice scoala intr-un timp atat de scurt la un nivel atat de înalt. Felicitări si asteptam inca un mandat in care sa duceți liceul si mai sus.
eu:
(2 Februarie 2026, 14:47)
cel mai frumos liceu <3
mihai:
(2 Februarie 2026, 14:43)
bravo doamna directoare. domnii de sport sunt cei mai buni aduc cupe si medalii la scoala faceti si o sala de sport

Lasă un comentariu:

Mesaj
(maximum 2000 caractere):
Luni 29 Iun 2026
287 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
IPJ Ialomița: Accident rutier, pe DN2A-E60, între două camioane

IPJ Ialomița: Accident rutier, pe DN2A-E60, între două camioane

La data de 24 iunie 2026, în jurul orei 6,00, polițiștii ialomițeni au fost sesizați cu privire la producerea unui accident de circulație în care au fost implicate două camioane, pe DN2A ...[citește_toată_știrea]

24 Iunie 2026, 13:50
(737 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Secțiunea Mica Publicitate
a fost actualizată!
Cele mai noi anunțuri din Ialomița.
Se pot introduce anunțuri on-line!

24 Iunie 2026, 10:15


S-a întâmplat la Ograda: Doi minori, înecați în râul Ialomița!

S-a întâmplat la Ograda: Doi minori, înecați în râul Ialomița!

Pompierii ialomițeni au desfă­șurat încă de duminică, 22 iunie 2026, o amplă acțiune de căutare a doi minori, de 13 și, respectiv 17 ani, înecați în apele râului Ialomița ...[citește_toată_știrea]

24 Iunie 2026, 08:20
(3463 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Traficant de droguri, arestat preventiv

Polițiștii Serviciului de Combatere a Criminalității Organizate Ialomița, împreună cu procurorii Direcției de Investigare a Infracțiunilor de Criminalitate Organizată și Terorism-Biroul Teritorial ...[citește_toată_știrea]

23 Iunie 2026, 18:00
(499 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: 167,21 milioane de lei, încasări la bugetul de stat în mai 2026

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița a contabilizat, în luna mai a anului 2026, venituri nete la bugetul general consolidat al statului în sumă totală de 167,21 milioane ...[citește_toată_știrea]

23 Iunie 2026, 12:10
(285 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Lipsă apă pe mai multe străzi din orașul Țăndărei!

Echipele RAJA Constanța intervin marți, 23 iunie 2026, în intervalul orar 10,00-16,00, pentru remedierea unui branșament avariat de pe strada Venus din orașul Țăndărei. Pe durata desfășurării lucrărilor ...[citește_toată_știrea]

23 Iunie 2026, 10:30
(403 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: 24 Iunie-«Ziua Internațională a Iei», sărbătorită la Sala «Europa»

Miercuri, 24 iunie 2026, de la orele 18,00, la Sala «Europa» din Slobozia, Consiliul Județean Ialomița, prin Centrul Județean pentru Conservarea și Promovarea Culturii Tradiționale Ialomița ...[citește_toată_știrea]

23 Iunie 2026, 09:10
(561 vizualizări - 0 comentarii)


Articole pirotehnice comercializate fără autorizație, depistate de jandarmii ialomițeni

Articole pirotehnice comercializate fără autorizație, depistate de jandarmii ialomițeni

Duminică, 22 iunie a.c., în cadrul misiunilor executate cu ocazia desfășurării evenimentului cultural «Drăgaica» din Căzănești, jandarmii ialomițeni au identificat o persoană care comercializa ...[citește_toată_știrea]

22 Iunie 2026, 13:15
(563 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Avarie la intersecția străzii 1 Decembrie cu Șoseaua București din orașul Țăndărei!

Pentru remedierea unei avarii survenite la nivelul conductei de alimentare cu apă, cu diametrul de 225 mm, de la intersecția străzii 1 Decembrie cu Șoseaua București din orașul Țăndărei, echipele RA ...[citește_toată_știrea]

22 Iunie 2026, 12:40
(462 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Avarie în localitatea Țăndărei!

Pentru executarea lucrărilor de remediere a unei avarii survenite la nivelul conductei de alimentare cu apă, cu diametrul de 350 mm, de pe strada Gării din orașul Țăndărei, echipele RAJA Constanța sistează ...[citește_toată_știrea]

21 Iunie 2026, 09:55
(584 vizualizări - 0 comentarii)


1097 persoane, angajate prin intermediul AJOFM Ialomița în perioada ianuarie-mai 2026

În primele 5 luni ale anului 2026, ca urmare a implementării Programului Național de Ocupare a Forței de Muncă, prin intermediul AJOFM Ialomița au fost încadrate în muncă 1097 persoane, dintre care 414 femei.  ...[citește_toată_știrea]

19 Iunie 2026, 08:25
(532 vizualizări - 0 comentarii)


Nu ratați...

...Secțiunea BÂRFE fiindcă
nici nu știți ce pierdeți! :-)

16 Iunie 2026, 18:10


Slobozia: Expoziția de pictură «TEMPO RUBATO», la Centrul Cultural «Ionel Perlea»

Luni, 15 iunie 2026, la Galeriile «Arcadia» din cadrul Centrului Cultural «Ionel Perlea» va fi vernisată expoziția de pictură «TEMPO RUBATO-natură și proiect», semnată ...[citește_toată_știrea]

11 Iunie 2026, 11:20
(1435 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj»

Un bărbat de 51 de ani, din Bărbulești, a fost prins în flagrant delict de polițiștii de investigații criminale din Urziceni, imediat după ce ar fi primit 1000 de euro, bani pretinși prin amenințări ...[citește_toată_știrea]

11 Iunie 2026, 10:25
(1020 vizualizări - 1 comentariu)


Tânăr din Urziceni, reținut de polițiști pentru infracțiuni rutiere

Un tânăr de 28 de ani, din Urziceni, a fost reținut pentru 24 de ore de polițiștii rutieri ialomițeni după ce a fost depistat la volan deși avea permisul de conducere suspendat. Cercetările au ...[citește_toată_știrea]

10 Iunie 2026, 17:20
(1219 vizualizări - 0 comentarii)


Call Center RAJA Constanța

Call Center RAJA Constanța

Interacțiunea cu utilizatorul serviciilor de alimentare cu apă și/sau de canalizare este extrem de importantă pentru RAJA Constanța. De aceea, serviciul Call Center pus la dispoziția acestora vine î ...[citește_toată_știrea]

10 Iunie 2026, 12:50
(672 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Controale și amenzi de peste 132 mii de lei. Peste 1000 kg de produse alimentare, retrase de la comercializare!

În perioada 25 mai5 iunie 2026, Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița a desfășurat 58 de acțiuni de control în unități din domeniul alimentar, având ...[citește_toată_știrea]

10 Iunie 2026, 10:15
(1167 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Lipsă apă în localitatea Căzănești!

Marți, 9 iunie 2026, echipele RAJA Constanța intervin pentru remedierea unui branșament avariat de pe strada Prunului din orașul Căzănești. Astfel, în intervalul orar 09,30-13,00, sunt afectați ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2026, 10:20
(590 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Se oprește apa în localitățile Dridu-Snagov și Moldoveni!

Miercuri, 10 iunie 2026, în intervalul orar 09,00-16,00, RAJA Constanța va sista furnizarea apei în localitățile Dridu-Snagov și Moldoveni, pentru realizarea operațiunilor ...[citește_toată_știrea]

8 Iunie 2026, 15:05
(1279 vizualizări - 0 comentarii)


«Pe pământ și pe apă: locuitorii Deltei Dunării acum 6500 de ani», expoziție vernisată la Muzeul Județean Ialomița

Muzeul Județean Ialomița invită publicul pasionat de istorie și patrimoniu să participe joi, 11 iunie 2026, începând cu orele 11,00, la vernisajul expoziției «Pe pământ și pe ...[citește_toată_știrea]

8 Iunie 2026, 12:50
(1237 vizualizări - 0 comentarii)


Dosar privind «deținerea ilegală de arme», percheziții la Țăndărei

Dosar privind «deținerea ilegală de arme», percheziții la Țăndărei

Joi, 4 iunie 2026, polițiștii ialomițeni au pus în aplicare 5 mandate de percheziție domiciliară în orașul Țăndărei. Activitățile au fost desfășurate în cadrul unui dosar penal î ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2026, 15:40
(1676 vizualizări - 0 comentarii)


Soluții digitale de la RAJA Constanța

Soluții digitale de la RAJA Constanța

Pe lângă misiunile principale de a aduce apă de calitate la robinetele tuturor utilizatorilor și de a asigura servicii de canalizare eficiente, o preocupare constantă a societății RAJA Constanța ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2026, 15:30
(1164 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Reținut pentru consum de alcool la volan și lipsa permisului auto

Polițiștii din Fetești au reținut pentru 24 de ore un bărbat în vârstă de 41 de ani, cercetat pentru săvârșirea infracțiunilor de «conducere a unui vehicul sub influența alcoolului ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2026, 15:20
(1354 vizualizări - 0 comentarii)


Borănești: Mașină de Poliție, vandalizată. Autorii au fost reținuți!

Miercuri, 3 iunie 2026, polițiștii ialomițeni au reținut, pentru 24 de ore, doi bărbați cercetați pentru săvârșirea infracțiunii de «distrugere». Din cercetările efectuate a reieșit ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2026, 15:00
(2593 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 5,72%, rata șomajului la sfârșitul lunii aprilie 2026

La sfârșitul lunii aprilie 2026, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița erau înregistrați 4487 de șomeri (din care 2114 femei), rata șomajului fiind ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2026, 11:30
(1452 vizualizări - 0 comentarii)


Informare privind plata facturilor RAJA Constanța prin rețeaua PayPoint

RAJA Constanța informează clienții societății că, urmare a noilor condiții comerciale și operaționale implementate la nivel național de către procesatorul de plăți PayPoint, la achitarea facturilor prin ...[citește_toată_știrea]

3 Iunie 2026, 13:20
(1499 vizualizări - 0 comentarii)


Trafic feroviar blocat în zona Fetești din cauza unui accident. O femeie și un copil au fost loviți de tren!

Trafic feroviar blocat în zona Fetești din cauza unui accident. O femeie și un copil au fost loviți de tren!

Luni, 1 iunie 2026, o femeie de aproximativ 70 de ani și un minor de aproximativ 5 ani au fost loviți în plin de trenul InterRegio Constanța-București în timp ce traversau neregulamentar ...[citește_toată_știrea]

1 Iunie 2026, 17:00
(3877 vizualizări - 2 comentarii)


Programul RAJA Constanța de 1 Iunie 2026

Casieriile RAJA Constanța și compartimentele care desfășoară activități de lucru cu publicul vor fi închise luni, 1 Iunie 2026, cu prilejul Zilei Copilului și Rusaliilor. Abonații societății au ...[citește_toată_știrea]

29 Mai 2026, 10:20
(4536 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: «Expoziția Absolvenților 2026»

Slobozia: «Expoziția Absolvenților 2026»

Consiliul Județean Ialomița, Muzeul Național al Agriculturii, Inspectoratul Școlar Județean Ialomița, Uniunea Artiștilor Plastici-Filiala Slobozia/Ialomița și Liceul de Arte «Ionel Perlea» ...[citește_toată_știrea]

28 Mai 2026, 15:55
(2151 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Dealer de cocaină, arestat preventiv

Țăndărei: Dealer de cocaină, arestat preventiv

Polițiștii Serviciului de Combatere a Criminalității Organizate Ialomița, împreună cu procurorii DIICOT-Biroul Teritorial Ialomița, au documentat activitatea infracțională a unei persoane, de ...[citește_toată_știrea]

28 Mai 2026, 15:50
(11543 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
STR SPERANTEI în Au sosit primele autogunoiere pentru operatorul ADI ECOO 2009 Boss în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» #pasajladrajna în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Succesor în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...