Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Proiecte educaționale de 3 milioane de euro inițiate de Liceul Tehnologic «Înălțarea Domnului» Slobozia

Proiecte educaționale de 3 milioane de euro inițiate de Liceul Tehnologic «Înălțarea Domnului» Slobozia

Liceul Tehnologic «Înălțarea Domnului» din Slobozia a reușit performanța de a be­neficia de 3 milioane de euro, din fonduri europene, prin intermediul proiectelor educaționale pe care le-a inițiat. O parte dintre acestea au fost deja realizate, altele sunt în curs de implementare sau de evaluare. «Ne dorim să transformăm acest liceu într-unul modern și incluziv. Proiectele noastre pun accent pe integrare și suport pentru elevii care au nevoie de sprijinul cadrelor didactice!» susține Iulia Nedeloiu, directorul Liceului Tehnologic «Înălțarea Domnului» din Slobozia.

 

Tehnologie pentru elevii de toate vârstele 3 dintre proiectele inițiate de Liceul Tehnologic «Înălțarea Domnului» din Slobozia au vizat conectarea profesorilor și a elevilor cu tehnologia. Proiectele au vizat dotarea unității de învățământ cu echipamente digitale, menite să transforme metodele de predare într-unele mult mai atractive. Este vorba despre proiectele ce au urmărit reducerea abandonului școlar, dar și alte două ce au vizat dotarea cu echipamente digitale precum table inteligente, ochelari VR, monitoare, laptopuri și tabletele electro­nice. «În prezent, Educația fără tehno­logie nu se poate face... Am înțeles împreună cu profesorii acestei școli acest aspect și am inițiat proiectele ce au vizat exclusiv componenta digitală și dotarea unității de învățământ cu echipamente digitale. Pot spune că rezultatele se văd, acum la aproape un an distanță de la fi­nalizarea implementării acestor proiecte... Copiii vin cu mai mult drag la școală pentru că le oferim tehnologia la care sunt tot mai conectați!» mai precizează Iulia Nedeloiu, directorul Liceului Teh­nologic «Înălțarea Domnului» din Slobozia.

 

Stagii de pregătire și incluziune pentru elevii speciali În momentul de față, unitatea de învățământ are în implementare alte 3 proiecte, finanțate la rândul lor din bugetul Uniunii Europene. Unul dintre aceste proiecte se numește «TehniCOOL-3», iar scopul său este acela de a forma viitorii meseriași care studiază în cadrul Liceului Tehnologic «Înălțarea Domnului» Slobozia. «Prin acest proiect se are în vedere pregă­tirea practică a elevilor din învățământul profesional, urmărind totodată și tranziția lor către viitoarele locuri de muncă. Pro­iectul asigură stagii de pregătire practică în medii optime!» mai spune Iulia Nedeloiu. Cel de-al doilea proiect aflat în implementare vizează «Incluziunea copiilor și interilor cu Cerințe Educaționale Speciale în cadrul Liceului Tehnologic „Înălțarea Domnului“ din Slobozia». Reprezentanții unității de învățământ susțin că inițiativa este unică la nivelul județului și urmărește integrarea în învățământul de masă a ele­vilor cu CES. «Desfășurăm activități practice și, totodată, oferim stagii de pre­gătire destinate profesorilor care lucrează cu acești elevi. Pot spune că școala noastră a dezvoltat o mai mare deschidere, în ultimii ani, către integrarea acestor copii în cadrul unității. Pe toate nivelurile de învățământ pe care le avem am integrat 86 de copii care au certificate pentru Cerințe Educaționale Speciale. Ne bucurăm că putem să-i ajutăm și suntem alături de fiecare dintre ei, în funcție de nevoile pe care le au...» mai spune directorul unității de învățământ. Acest proiect se va încheia în anul 2028, conform ca­lendarului de implementare. Cel de-al treilea proiect în derulare al unității de învățământ este «Erasmus+», inițiativă de mobilitate prin care atât profesorii, cât și elevii dobândesc noi competențe, prin schimburi de experiență cu școli din alte state membre ale Uniunii Europene.

 

Proiecte în evaluare Pe lângă proiectele deja amintite, Liceul Tehnologic «Înălțarea Domnului» Slobozia mai are în evaluare alte 3 proiecte. Este vorba despre «O șansă în plus pentru învățământul profesional și tehnic la Liceul Tehnologic „Înălțarea Domnului“», «Împreună pentru reușita școlară», proiect realizat în parteneriat cu Asociația RO-Administrația și «Măsuri integrate pentru elevii din comunitatea romă ai Liceului Tehnologic „Înălțarea Domnului”». «Aceste proiecte au scopul de a integra elevii din medii vulnerabile și, totodată, urmărim și creșterea performanțelor școlare. Cu siguranță, vor primi „undă verde“ pentru finanțare, pentru că echipele de implementare au demonstrat că dau dovadă de seriozitate, având în vedere cele 6 proiecte pe care le-am rea­lizat deja. Pe această cale mulțumesc tuturor celor care ne-au ajutat ca toate proiectele să devină realitate și au sprijinit școala în parcursul său către moder­nizare!» a mai spus Iulia Nedeloiu, directorul Liceului Tehnologic «Înălțarea Domnului» din Slobozia.

1 Februarie 2026, 10:20 (26757 vizualizări - 38 comentarii)

Comentariile cititorilor:


Elev :
(15 Februarie 2026, 01:28)
Proiectele sunt foarte frumoase, aparatura noua in scoala, dar etajul 2 cand se renoveaza si el?
Actualitate :
(6 Februarie 2026, 19:58)
Daca vorbim de implicare la ore și rezultate la bacalaureat un mare plus pentru adjuncta. Dar sa nu uite că funcția e trecătoare,iar DN 2A este cam blocat.
Fostule:
(6 Februarie 2026, 19:21)
Cred că tu ești unul din elevii care făceau orele prin oraș cu Hell in mana și live tik tok. Drum până la stadion și înapoi. Cine știe cunoaște.
Elevule:
(6 Februarie 2026, 17:13)
Se vede ca ai facut franceza multă si geografie ca limba romana lasa mult de dorit.
Fost elev :
(5 Februarie 2026, 23:41)
Felicitări pentru toate reușitele!!! Vreau sa felicit în mod deosebit pe doamna directoare adjunct un OM dedicat copiilor ce se luptă cu ei înșiși pentru a avea cele mai bune rezultate. Cât despre doamna de franceză nu pot spune decât că este un om minunat,un profesor ce orice copil și l-ar dori,un om la care găsești înțelegere,empatie și respect chiar dacă tu ești elev și el profesor. Nu pot avea aceeași părere despre domnul Marius care jignea și umilea copii ce nu făcea parte din echipa de fotbal.
Parinte::
(2 Februarie 2026, 18:47)
Părerile despre activitățile desfășurate în cardul liceului, observ ca sunt împărțite. Este adevărat faptul ca Dumnezeu ne-a făcut, dar diferiți. Observ opinii tendențioase, dar nejustificate, având în vedere ca în ultimii 3 ani și jumătate de când copil meu învață la acest liceu, am văzut și am fost convins despre faptul ca, profesorii sunt adevărat profesioniști și dedicați activităților pe care le desfășoară, cu dragoste fata de elevi și mai ales cu multă răbdare. Am participat la toate ședințele când am fost convocat și am avut ocazia sa observ ca aceste cadre didactice își sacrifică din timpul lor liber, pentru a ridica nivelul de cunoștințe al elevilor, în vederea măririi procentului de promovabilitate. Nu încerc sa ridic pe nimeni în slăvi, dar aceasta este realitatea. Proiecte pentru modernizare și bunăstarea elevilor - da, foarte bine, trăim în aceasta eră. Cinste tuturor. Celor ce se ocupă direct, dar și celorlalți profesori, care prin efortul lor, șlefuiesc și dezvoltă cunoștințele copiilor nostrii. Pot exemplifica cu nume și pronume astfel de profesori,diriginti, sau directori, însă mi-e teamă să nu omit pe cineva și mare nedreptate ar fi.
Profesor LTID:
(2 Februarie 2026, 17:58)
Prin implementarea acestor proiecte principalii beneficiari sunt elevii noștri! Așadar, ne vom axa in continuare pe problemele reale ale școlii, elevilor, părinților!Școala noastră beneficiază în acest moment de atât de multe proiecte datorita colegului nostru, coordonator proiecte europene Alexandru B cadru didact titular! Vreau sa cred că toate cadrele didactice ale LTÂD sunt devotate, bine pregătite și serioase, crescând de la an la an împreună!
Alex:
(2 Februarie 2026, 17:23)
Pentru Ionut: nu este nimic pierdut, nu se pierd bani. In proiectele implementate pana la aceasta data este vorba doar despre dotarea unității de învățământ, prin urare rezultate sunt palpabile si se pot vedea si verifica la orice ora. In ceea ce privește proiectele noi vreau sa va spun ca angajații sunt de cele mai multe ori experți in afara organigramei care aplica pentru postul respectiv si care nu sunt neapărat profesori din scoala.sunt convins ca se vor vedea si rezultatele in curând. Scoala are experienta cu elevii din medii defavorizate si am pus accent pe incluziune.
prof:
(2 Februarie 2026, 16:34)
rautati. nu mai jigniti oamenii fara sa ii cunoasteti, doar de pe margine este simplu sa arunci piatra. eu am facut toate orele :) si le-am semnat si in condica :))
prof:
(2 Februarie 2026, 16:31)
rezultatele unui proiect sa vad dupa implementare, nu la data inceperii. asadar, domnul Ionut, exspecto videre
Ionut:
(2 Februarie 2026, 16:10)
Păcat de banii ăștia, că nu se vad rezultatele. Trebuie profesori serioși și devotați care să se implice, dar în afară de câțiva pe estetică,engleză și sport restul ...
Parinte:
(2 Februarie 2026, 15:32)
Sa nu uitam de domnii de sport C.M si F.M care sunt cei mai implicați din judet in materie de fotbal si se vede asta prin performanțele pe care acest liceu le are atat la fotbal feminin cat si la masculin. Păcat ca nu au o sala de sport unde sa se antreneze pe timpul iernii, dar si asa rezultatele apar.
Parinte:
(2 Februarie 2026, 15:24)
Si cand ma gândesc ca pe vremea fostei directoare scoala mai avea putin si se destrăma. A venit doamna Nedeloiu si nu stiu cum a reusit sa ridice scoala intr-un timp atat de scurt la un nivel atat de înalt. Felicitări si asteptam inca un mandat in care sa duceți liceul si mai sus.
eu:
(2 Februarie 2026, 14:47)
cel mai frumos liceu <3
mihai:
(2 Februarie 2026, 14:43)
bravo doamna directoare. domnii de sport sunt cei mai buni aduc cupe si medalii la scoala faceti si o sala de sport

Lasă un comentariu:

Mesaj
(maximum 2000 caractere):
Sâmbătă 29 Aug 2026
350 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Braconajul piscicol, în atenția polițiștilor ialomițeni

Polițiștii Serviciului de Ordine Publică au acționat pe raza comunei Giurgeni pentru prevenirea și combaterea comerțului ilegal cu pește, produse și subproduse din pește. Pe parcursul derulării activităților ...[citește_toată_știrea]

23 Octombrie 2015, 14:45
(4183 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți și fără permise, la volan

Polițiștii rutieri au oprit pentru control, pe D102H, un autoturism condus de un bărbat, de 45 de ani, din comuna Cocora. Întrucît conducătorul auto emana halenă alcoolică, polițiștii i-au solicitat acestuia ...[citește_toată_știrea]

23 Octombrie 2015, 13:25
(4018 vizualizări - 0 comentarii)


Meciul Unirii Slobozia cu CSM Ploiești se joacă pe 5 noiembrie!

Federația Română de Handbal a decis, în cele din urmă, să schimbe data confruntării dintre CSM Unirea Slobozia și CSM Ploiești, joc ce era programat să desfășoare sîmbătă, 24 octombrie 2015. Reprezentanții ...[citește_toată_știrea]

21 Octombrie 2015, 17:40
(3525 vizualizări - 0 comentarii)


Crimă în Pădurea Groasa. A omorît un copil pentru că plîngea!

Un caz șocant petrecut în Pădurea Groasa din zona Urziceni iese la iveală o dată cu arestarea preventivă a unui inculpat. Bărbatul este principalul suspect în cazul morții unui copil de un 1 an și 9 luni ...[citește_toată_știrea]

20 Octombrie 2015, 20:00
(11515 vizualizări - 2 comentarii)


Ialomița: Persoane cercetate pentru «furt calificat»

Polițiștii ialomițeni efectuează cercetări față de un număr de șase persoane care se fac vinovate de comiterea infracțiunii de «furt calificat». Potrivit informațiilor, unii dintre hoți au sustras cereale ...[citește_toată_știrea]

20 Octombrie 2015, 19:45
(4407 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Anchetați de procurori pentru infracțiuni economice

Procurorii Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița au dispus măsura arestării preventive față de inculpații Ion Boraciu, Vasile Boboc și Anghel Opincaru, aceștia fiind urmăriți penal pentru comiterea ...[citește_toată_știrea]

15 Octombrie 2015, 19:30
(6466 vizualizări - 0 comentarii)


Polițiștii ialomițeni au descins în 12 locații din Ialomița, Giurgiu și București

Acțiune de amploare a polițiștilor ialomițeni. Oamenii legii efectuează 12 percheziții domiciliare pe raza județelor Ialomița și Giurgiu, precum și a municipiului București. Vizate sînt 7 persoane care ...[citește_toată_știrea]

14 Octombrie 2015, 12:15
(6395 vizualizări - 2 comentarii)


Ialomița: Arestat pentru evaziune fiscală!

Potrivit unui comunicat de presă, «procurori din cadrul Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița au dispus punerea în mișcare a acțiunii penale față de inculpatul VOINEA VASILE, sub ...[citește_toată_știrea]

13 Octombrie 2015, 22:15
(6312 vizualizări - 3 comentarii)


Accident între Urziceni și Movilița. Un bărbat a decedat!

Un tînăr în vîrstă de 27 de ani a decedat noaptea trecută, după ce autoturismul pe care îl conducea a intrat în coliziune cu un autobuz, pe DN2, între localitățile Urziceni și Movilița. Un echipaj de descarcerare ...[citește_toată_știrea]

13 Octombrie 2015, 15:10
(8734 vizualizări - 1 comentariu)


Caravana «Filme pentru liceeni», la Slobozia

Caravana «Filme pentru liceeni» pornește prin țară și face primul popas în orașul Slobozia, în perioada 21-22 octombrie 2015, cu două filme în premieră. Evenimentele vor avea loc la Casa de Cultură Municipală ...[citește_toată_știrea]

13 Octombrie 2015, 14:20
(4288 vizualizări - 0 comentarii)


Comerț ilicit la Tîrgul de Toamnă Fetești

Jandarmii din cadrul dispozitivului de asigurare a măsurilor de ordine publică la Tîrgul de Toamnă Fetești s-au sesizat despre faptul că la două tarabe  din incinta Tîrgului se comercializează mai ...[citește_toată_știrea]

13 Octombrie 2015, 13:15
(8597 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: 13 octombrie-«Ziua Informării Preventive»

Marți, 13 octombrie 2015, s-a sărbătorit «Ziua Informării Preventive». Acest eveniment a fost marcat, la nivelul județului Ialomița, de activități de informare și educare preventivă a populației, pe care ...[citește_toată_știrea]

13 Octombrie 2015, 12:50
(3980 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Campanie de vaccinare pentru cîini și pisici

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița informează proprietarii/deținătorii de cîini și pisici că în perioada octombrie 2015-februarie 2016 se desfașoară campania de vaccinare ...[citește_toată_știrea]

13 Octombrie 2015, 11:15
(6211 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Microbuz școlar, implicat într-un accident rutier

Un microbuz școlar în care se aflau 17 copii a fost implicat luni, 12 octombrie a.c., la primele ore ale dimineții, într-un accident rutier. Două fetițe de 8 și, respectiv, 10 ani au fost transportate la ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2015, 15:25
(8852 vizualizări - 1 comentariu)


anunț angajare

Selectăm în vederea angajării
șoferi cu carnet C+E
pentru TIR-uri frigorifice pe Comunitate
Interviurile în Medgidia,
marți, 13 octombrie2015,
la Hotel Luxor, str. Republicii 77,
de la orele 8,00 la 14,00
Se oferă condiții excelente
Obligatoriu documentația valabilă
și fără antecedente penale și rutiere
CV și informații la [email protected]
telefon 0740/295.418

9 Octombrie 2015, 19:45


Perieți: Bărbat mort după ce a fost lovit de o mașină. Poliția încearcă să afle identitatea pietonului!

Polițiștii fac verificări pentru identificarea unui pieton care și-a pierdut viața într-un accident de circulație. Astfel, Poliția a fost sesizată miercuri, 7 octombrie a.c., în jurul orei 21,00, cu privire ...[citește_toată_știrea]

9 Octombrie 2015, 16:35
(6453 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Perieți accident


Slobozia: Țigări de contrabandă, confiscate de polițiști

Slobozia: Țigări de contrabandă, confiscate de polițiști

Polițiști din cadrul Serviciului Ordine Publică au oprit pentru control, miercuri, 7 octombrie 2015, un autoturism condus de un ialomițean de 42 de ani. Autoturismul se deplasa pe bulevardul Matei Basarab ...[citește_toată_știrea]

9 Octombrie 2015, 15:05
(4800 vizualizări - 0 comentarii)


Accidente la Adîncata și Ion Roată. Bătrîn de 79 de ani, accidentat mortal!

Poliția a fost sesizată marți, 6 octombrie a.c., cu privire la faptul că pe șoselele ialomițene s-au produs două accidente de circulație în care au fost implicați doi pietoni.
Primul dintre acestea ...[citește_toată_știrea]

7 Octombrie 2015, 18:30
(9865 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Peste 1600 de cartușe deținute ilegal, confiscate

Polițiștii Serviciului Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase au identificat într-o magazie a unei societăți comerciale de pe raza municipiului Fetești 1613 cartușe de vînătoare cu alice, ambalate în ...[citește_toată_știrea]

7 Octombrie 2015, 16:15
(6580 vizualizări - 0 comentarii)


Octombrie, luna cărților la Slobozia. S-a redeschis «Salonul Anual de Carte»

Joi, 1 octombrie 2015, «Salonul Anual de Carte» și-a redeschis porțile. Organizatorii, respectiv Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» Slobozia, pun la dispoziție iubitorilor de lectură o lună întreagă ...[citește_toată_știrea]

6 Octombrie 2015, 19:10
(6743 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Trei accidente, nouă răniți

Vineri, 2 octombrie a.c., în jurul orei 19,30, Poliția a fost sesizată cu privire la faptul că pe DN2 s-a produs un accident rutier soldat cu rănirea unei persoane. Din verificările efectuate s-a stabilit ...[citește_toată_știrea]

5 Octombrie 2015, 17:50
(6583 vizualizări - 0 comentarii)


Gîrbovi: Arestat pentru complicitate la furt

Polițiști din cadrul Postului de Poliție Gîrbovi au acționat pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag de la executarea unor pedepse privative de libertate. ...[citește_toată_știrea]

5 Octombrie 2015, 16:25
(10275 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Băuți la volan

La acest sfîrșit de săptămînă, polițiștii rutieri au depistat pe șoselele județului trei bărbați, cu vîrstele cuprinse între 42 și 47 de ani, care conduceau autovehicule și un moped pe drumurile publice ...[citește_toată_știrea]

5 Octombrie 2015, 16:10
(8261 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbat decedat la Malu după ce mașina sa a izbit un autobuz

Un bărbat, în vîrstă de 36 de ani, a decedat după ce autoturismul în care se afla a intrat în coliziune cu un autobuz, pe DN2A, pe raza localității Malu. Evenimentul a fost anunțat prin 112 în această dimineață ...[citește_toată_știrea]

5 Octombrie 2015, 15:55
(11249 vizualizări - 3 comentarii)


Un tren a intrat într-o cireadă de vaci la Urziceni

Un eveniment la care a fost solicitată intervenția pompierilor s-a produs luni dimineață, 5 octombrie 2015, în jurul orei 9,30, cînd un tren de călători ce se deplasa dinspre București către Urziceni a ...[citește_toată_știrea]

5 Octombrie 2015, 15:45
(7803 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Festivalul Național de Folclor «Doina Bărăganului», edița a II-a

În perioada 8-9 octombrie 2015, se va desfășura la Slobozia cea de a II-a ediție a Festivalului Național de Folclor «Doina Bărăganului». Organizatorii acestui eveniment artistic sînt Consiliul Județean ...[citește_toată_știrea]

5 Octombrie 2015, 11:05
(6017 vizualizări - 0 comentarii)


Cornel Vasile, fostul șef al Gărzii de Mediu Ialomița, trimis în judecată de DNA

Direcția Națională Anticorupție a finalizat cercetările în cazul fostului comisar șef al Gărzii de Mediu, Cornel Vasile, și a trimis dosarul în instanță. Procesul se va desfășura la Tribunalul Ialomița ...[citește_toată_știrea]

30 Septembrie 2015, 20:10
(12578 vizualizări - 2 comentarii)


Fetești: Percheziții la hoți din locuințe

14 persoane suînt cercetate de polițiști sub aspectul comiterii mai multor infracțiuni de furt și furt calificat, în funcție de participația fiecăruia la comiterea faptelor. Astfel, marți, 29 septembrie ...[citește_toată_știrea]

30 Septembrie 2015, 18:20
(8456 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Mașina condusă de un șofer de 89 de ani a acroșat o femeie pe trecerea de pietoni!

Marți, 29 septembrie a.c., în jurul orelor 11,30, Poliția a fost sesizată cu privire la faptul că pe raza municipiului Slobozia s-a produs un accident rutier soldat cu rănirea unei persoane. Din verificările ...[citește_toată_știrea]

30 Septembrie 2015, 16:50
(5674 vizualizări - 10 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


APIA Ialomița: Eliberare de adeverințe pentru accesarea de credite

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură-Centrul Județean Ialomita informează că, începînd cu data de 16 septembrie 2015, eliberează adeverințe pentru beneficiarii Schemei de Plată Unică pe Suprafață ...[citește_toată_știrea]

30 Septembrie 2015, 15:15
(7218 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Ion Ion în Ministrul Mediului, Diana Buzoianu, vizită oficială la Slobozia Cernea în Inspectori școlari, înlocuiți din funcție la propunerea șefului Învățământului ialomițean Vasile în Ialomița riscă să piardă aproape 40% din proiectele PNRR Stelu în Inspectori școlari, înlocuiți din funcție la propunerea șefului Învățământului ialomițean Nimeni Altu în Ialomița riscă să piardă aproape 40% din proiectele PNRR Național în Inspectoratul Școlar Județean Ialomița, condus de preotul Ion Marian  cetatean în Ialomița riscă să piardă aproape 40% din proiectele PNRR Lenta în Inspectori școlari, înlocuiți din funcție la propunerea șefului Învățământului ialomițean guess who în Serviciile de «ride-sharing», populare și la Slobozia guess who în 27,9 milioane de lei pentru electrificarea liniei Slobozia-Țăndărei, închisă circulației trenurilor de călători spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 26 august 2026 Lemnaru Mihaita în Inspectori școlari, înlocuiți din funcție la propunerea șefului Învățământului ialomițean cristina în Inspectori școlari, înlocuiți din funcție la propunerea șefului Învățământului ialomițean Ion în Inspectori școlari, înlocuiți din funcție la propunerea șefului Învățământului ialomițean Coleg de breaslă în Inspectori școlari, înlocuiți din funcție la propunerea șefului Învățământului ialomițean Cezar în Inspectori școlari, înlocuiți din funcție la propunerea șefului Învățământului ialomițean cumcamcom în Inspectori școlari, înlocuiți din funcție la propunerea șefului Învățământului ialomițean Ilie în Inspectori școlari, înlocuiți din funcție la propunerea șefului Învățământului ialomițean Celentano în Inspectori școlari, înlocuiți din funcție la propunerea șefului Învățământului ialomițean noaptea ca hoții ! în Inspectori școlari, înlocuiți din funcție la propunerea șefului Învățământului ialomițean

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...