Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei

A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei

Firma căreia i-a fost atribuit contractul pentru consolidarea podului peste râul Ialomița din Țăndărei a în­ceput construirea «drumului de șantier» care va permite accesul mașinilor de intervenție, dar și accesul pietonal către zona Sudiți-Săveni-Platonești. Această soluție a fost identificată de Consiliul Județean Ialomița, beneficiarul investiției, în momentul în care comunitățile locale care depind de acest pod au protestat la Țăndărei față de lucrările de modernizare a podului.

 

Drum în construcție Consiliul Județean Ialomița a... [citește_tot_articolul]

24 Iunie 2026, 12:40 (288 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

«Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final

«Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final

«Reabilitarea energetică» a clădirii în care își desfășoară activitatea Prefectura Ialomița s-a încheiat. Contractul de finanțare a fost semnat în anul 2022, va­loarea proiectului fiind de aproximativ 15 milioane de lei. Sursa de finanțare a fost Planul Național de Redresare și Reziliență PNRR, banii fiind alocați printr-un apel de pro­iecte gestionat la nivelul Ministe­rului Dezvoltării, Lucrărilor Publice și Administrației.

 

Bani europeni pentru reabilitarea energetică a Prefecturii Ialomița Prefectura Ialomița este cea de-a doua... [citește_tot_articolul]

24 Iunie 2026, 08:55 (397 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune»

Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune»

UPDATE Juristul Vasile Zamfir a «picat» interviul!

Un «miracol» este pe cale să se producă la Casa Județeană de Asigurări de Sănătate Ialomița, cea pentru care, alături de alte 43 de entități similare, Casa Națională a decis organizarea de concursuri pentru ocuparea funcțiilor vacante de director general. Așa cum vă informam zilele trecute, pentru șefia CJAS Ialomița se înscriseseră două personalități, respectiv juristul de renume al Spitalului Județean de Urgență Slobozia, Vasile Zamfir, nume de cod HRM4171IL, și ex-directoarea DSP, Marinela Radu, alfanumeric HRM4308IL. Așa cum am fost informați, doar HRM4171IL, adică Vasile Zamfir, s-a prezentat la «proba scrisă»... [citește_tot_articolul]

23 Iunie 2026, 14:50 (2285 vizualizări - 6 comentarii)

SPORT

Medalie de bronz pentru spadasinul CSM Unirea Slobozia, George Dragomir

Scrimă, Campionatul European de Scrimă Seniori, Antony/Franța

Medalie de bronz pentru spadasinul CSM Unirea Slobozia, George Dragomir

bonus: Echipa masculină de sabie a României, argint la Campionatul European de Scrimă Seniori

Zi de-a dreptul istorică pentru sportul românesc și implicit cel ialomițean! Spadasinul legitimat la Clubul Sportiv Municipal Unirea Slobozia, George Dragomir a «cutremurat» planșa Campionatului European de Scrimă Seniori, Antony/Franța. Sportivul slo­bozean a semnat o performanță de poveste, reușind să câștige o medalie de bronz uriașă. George Dragomir a început ziua de miercuri, 17 iunie 2026, în modul «terminator», spulberând toată concurența în grupe și intrând direct pe tabloul principal de 32. Revenind, ceea ce a urmat în fazele eliminatorii este demn de un scenariu de film. După ce l-a executat scurt pe spaniolul... [citește_tot_articolul]

23 Iunie 2026, 13:20 (446 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca

Fotbal, baraj de promovare pentru Liga 3/tur

FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca

FC Bărăganul Ciulnița a fost învinsă de Viitorul Corbeanca în prima manșă a barajului pentru promovarea în Liga 3, scorul partidei fiind 1-2. Meciul tur s-a disputat sâmbătă, 20 iunie 2026, pe terenul campioanei jude­țului Ialomița. Victoria la limită obținută în deplasare oferă formației din Ilfov prima șansă la câștigarea barajului de promovare în Liga 3.

 

Ciulnița ratează promovarea? Viitorul Corbeanca a făcut un pas uriaș spre Liga 3, după ce s-a impus cu scorul de 2-1 pe terenul celor de la FC Bărăganul Ciulnița. Confruntarea... [citește_tot_articolul]

23 Iunie 2026, 11:55 (717 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare

Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare

Deschisă oficial în anul 1975, Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara este în prezent simbolul neputinței auto­rităților de la le oferi copiilor un loc în care să-și petreacă vacanța mare. Din sutele de copii care, vară de vară, veneau în tabără la Amara, actual obiectivul nu mai poate primi pe nimeni. Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara a rămas fără aviz sanitar de funcționare de 2 ani, iar Direcția Județeană de Sport Ia­lomița, instituție care are în administrare obiectivul, nu a făcut demersuri pentru a obține acest document. Deși problemele sunt evidente, oficialii DJS Ialomița susțin că Tabăra «Pavilioane» va... [citește_tot_articolul]

23 Iunie 2026, 10:10 (1345 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

«Fermierii își vând producția sub costuri!»

Deputatul PSD Ștefan Țintă cere măsuri de urgență pentru stoparea falimentului din Agricultură

«Fermierii își vând producția sub costuri!»

Sectorul agricol din România traversează o perioadă critică, marcată de costuri de producție majorate și prețuri diminuate ale cerealelor. În acest context, deputatul PSD Ștefan Țintă a depus o interpelare oficială adresată ministrului interimar al Agriculturii și Dezvoltării Rurale, Tanczos Barna. Parlamentarul social-democrat solicită măsuri imediate pentru a opri prăbușirea exploa­tațiilor mici și mijlocii și pentru a garanta securitatea alimentară a țării. Așadar, deputatul social-democrat Ștefan Țintă, în cadrul interpelării, avertizează că lipsurile din infrastructură și presiunea pieței externe distrug treptat afacerile fermieri­lor locali. Parlamentarul atrage... [citește_tot_articolul]

23 Iunie 2026, 08:20 (1033 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

9 milioane de lei pentru dotarea laboratorului de Anatomie Patologică al Spitalului Județean de Urgență Slobozia

9 milioane de lei pentru dotarea laboratorului de Anatomie Patologică al Spitalului Județean de Urgență Slobozia

Uniunea Europeană a oferit Spitalului Județean de Urgență Slobozia 9 mi­lioane de lei pentru dotarea laboratorului de Anatomie Patologică al unității medicale. Echipamentele achiziționate vor fi folosite pentru diagnosticarea eficientă a bolilor oncologice. Medicii Secției au recunoscut faptul că unele dintre aparatele pe care le foloseau aveau aproape 60 de ani.

 

Bani europeni pentru aparate moderne Pentru că afecțiunile oncologice sunt tot mai des diagnosticate în cazul pacienților care primesc îngrijiri medicale în cadrul Spitalului Județean de Urgență... [citește_tot_articolul]

22 Iunie 2026, 12:25 (1138 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Dezastrul funciar de la Primăria Axintele

Debandada din primăriile ialomițene continuă

Dezastrul funciar de la Primăria Axintele

Harababura documentelor funciare din primăriile ialomițene continuă chiar și în anul de grație 2026. La aproape 20 de ani de la integrarea României în Uniunea Europeană, moment când fermierii declarau «pe propria răspundere» suprafețele exploatate, în unele dintre primăriile ialomițene se confirmă «verbal» terenurile fermelor de pe raza localităților. Cel puțin asta reiese dintr-un Raport al Instituției Prefectului Județul Ialomița, întocmit după finalizarea unui control admi­nistrativ la nivelul Primăriei Axintele în ceea ce privește documentele cu caracter funciar eliberate de unitatea administrativ-teritorială... [citește_tot_articolul]

22 Iunie 2026, 07:50 (1913 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România

La Gura Ialomiței

A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România

În localitatea Gura Ia­lomiței a fost construită a doua cea mai mare instalație de stocare a energiei verzi din România. Investiția a fost realizată de Aukera Ener­gy, parte a grupului Atlas­Invest, o importantă compa­nie din sectorul energetic al cărei sediu se află în Belgia.

 

Capacitate mare de stocare Datele Transeletrica arată că instalația de la Gura Ialomiței are o capacitate de stocare de 150 MW/300 MWh, fiind considerată a doua cea mai mare unitate de stocare din România. Prima fost construită la Florești de către Nova Power and... [citește_tot_articolul]

21 Iunie 2026, 09:55 (1357 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști

Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști

La sfârșitul săptămânii precedente, navele de croazieră «L'Europe» și «Vivaldi» au acostat simultan la Punctul de Acostare «Regina Maria» din Stelnica. Realizat de Consiliul Județean Ialomița în colaborare cu Primăria Comunei Stelnica, Punctul de Acostare «Regina Maria» Stelnica a devenit un punct de interes pe traseele turistice fluviale europene. Sosirea constantă a navelor de croazieră confirmă prezența județului Ialomița pe harta turismului internațional și contribuie la promovarea valorilor locale. «Dunărea evidențiază potențialul turistic al localității Stelnica și, implicit, al județului Ialomița. Această investiție... [citește_tot_articolul]

20 Iunie 2026, 10:15 (1286 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești

Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești

Proiectul celor 5 blocuri destinate tinerilor specialiști din Educație și Sănătate care profesează la Fetești se apropie de final. Administrația locală susține că lucrările de construire a imobilelor sunt aproape terminate. Blocurile au fost construite cu fonduri acordate de Uniunea Europeană prin Planul Național de Redresare și Reziliență.

 

Investiție unică în județ Cele 5 blocuri au fost proiectate pentru a veni în sprijinul specialiștilor din Educație și Sănătate care lucrează pe raza municipiului Fetești. Investiția este unică la nivelul județului tocmai pentru... [citește_tot_articolul]

19 Iunie 2026, 12:40 (1512 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița

Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița

Rolul Agenției Naționale de Integritate este de a evidenția acele cazuri în care funcționarii publici sau aleșii locali în­calcă legea. De foarte multe ori, aceste constatări sunt eviden­țiate mult prea târziu, astfel încât cei asupra cărora planează suspiciunile nu mai pot fi trași la răspundere pentru fap­tele pe care le-au comis. Și în Ialomița există astfel de precedente, ultimul având-o în prim-plan pe Nicoleta Toma, fost primar al Țăn­dăreiului, în prezent doar consilier jude­țean. Un alt exemplu, este cel al secretarului comunei Balaciu, pe care ANI l-a acuzat de «conflict de interese administrativ»... [citește_tot_articolul]

19 Iunie 2026, 10:05 (2343 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

POLITICĂ

«USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!»

PSD cere demisia și suspendarea președintelui USR, Dominic Fritz, după decizia ÎCCJ

«USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!»

Scena politică este zguduită de un nou scandal major. Partidul Social Democrat (PSD) a lansat un atac dur la adresa conducerii Uniunii Salvați România (USR), solicitând măsuri radicale imediate în urma deciziei definitive a Înaltei Curți de Casație și Justiție (ÎCCJ) privind încălcarea normelor de integritate de către primarul municipiului Timișoara și președinte al USR, Dominic Fritz. Social-democrații cer suspendarea edilului din toate funcțiile deținute în partid și retragerea sprijinului politic pentru Primăria Timișoara, subliniind că «Dominic Fritz trebuie să plece!».

Prin intermediul unui comunicat oficial, Partidul Social ... [citește_tot_articolul]

19 Iunie 2026, 09:35 (1147 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență!

Fotbal

Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență!

Clubul-fanion al județului Ialomița, AFC Unirea 04 Slobozia a depus oficial cererea de deschidere a procedurii de insolvență la Tribunalul Ialomița. Decizia vine la scurt timp după retrogradarea echipei în Liga 2 și în urma acumulării unor datorii de aproape 2 milioane de euro. După un sezon competițional dificil, care s-a încheiat cu retrogradarea directă din primul eșalon al fotbalului românesc, conducerea Unirii Slobozia a fost nevoită să apeleze la protecția legii insolvenței pentru a evita falimentul și pentru a încerca o reorganizare financiară.

 

Datorii de milioane de euro și soluția de avarie numită «insolvență»... [citește_tot_articolul]

18 Iunie 2026, 16:10 (3635 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Sfințirea Bisericii «Sfântul Dimitrie cel Nou» din Fundata/Perieți

Sfințirea Bisericii «Sfântul Dimitrie cel Nou» din Fundata/Perieți

La împlinirea a 75 de ani de la «Deportarea în Bărăgan», marți, 9 iunie 2026, a fost sfințită Biserica «Sfântul Dimitrie cel Nou» din satul Fundata/comuna Perieți. PS Vincențiu, episcopul Sloboziei și Călărașilor, a săvârșit slujba de sfințire, alături de înaltul ierarh slujind preacucernicii părinți consilieri, respectiv Florin Ionescu, Cristi Gavrilă, Marius-Gabriel Purcărea, Nicușor Silviu Dascălu și Andrei Cornel Petre, precum și Laurențiu Cioranu, preot paroh și protopop de Slobozia, Aurel Berbec, protopop de Urziceni, Marian Pătărlăgeanu, protopop de Fetești, preoți, arhidiaconi și diaconi. Episcopul Sloboziei și Călărașilor, PS Vincențiu... [citește_tot_articolul]

18 Iunie 2026, 14:50 (1218 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Lipsa fondurilor întârzie reparația podurilor din județul Ialomița

Lipsa fondurilor întârzie reparația podurilor din județul Ialomița

Pe lângă cei 500 km de drumuri județene, Consiliul Județean Ialomița are în administrare și 10 poduri care traver­sează fie căi ferate, fie râul Ialomița. Cele mai multe dintre acestea au nevoie de reparații, dar sursele de finanțare pentru aceste investiții sunt greu de identificat. Și în cazul podu­rilor din Țăndărei și Bucu, administrația județeană a așteptat aproape 8 ani până când a reușit să convingă Uniunea Europeană să-i aloce banii.

 

Lipsă de bani pentru reparația podurilor În urmă cu o săptămână, Consiliul Județean... [citește_tot_articolul]

18 Iunie 2026, 09:45 (5869 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși!

Concurs pentru director general la Casa Județeană de Asigurări de Sănătate Ialomița

Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși!

Bârfele care circulă nestingherite, acelea de necrezut dar luate în seamă, dau drept sigură înscrierea în cursa pentru șefia Casei Județene de Asigurări de Sănătate Ialomița a două nume, respectiv Vasile Zamfir și Marinela Radu. Acuma, cele două dosare recepționate de CNAS poartă două numere amestecate cu litere, că la concursurile astea cu ștaif așa se poartă (vezi cazul concursului directorului adjunct de la DGASPC Ialomița!), respectiv HRM4171IL și HRM4308IL. Pentru moment... [citește_tot_articolul]

17 Iunie 2026, 11:25 (5743 vizualizări - 19 comentarii)

EVENIMENT

Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia

Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia

A devenit deja o obișnuință pentru reprezentanții Consiliului Local Slobozia și ai Primăriei Slobozia să fie lipsiți de «transparență» în legătură cu organizarea ședințelor Consiliului Local. Aleșii locali au fost anunțați luni, 15 iunie 2026, cu privire la faptul că marți, 16 iunie 2026, se organizează o ședință de îndată. Mai mult, acestora le-au fost puse la dispoziție doar o parte a proiectelor de hotărâri pe care trebuie să le voteze. Restul de documente le-au fost înaintate cu câteva ore înainte de începerea ședinței.

 

Primăria Slobozia încalcă legea... [citește_tot_articolul]

17 Iunie 2026, 07:50 (2440 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Amenzi de peste 200 mii de lei pentru «slaba gestionare a câinilor fără stăpân»

În Ialomița

Amenzi de peste 200 mii de lei pentru «slaba gestionare a câinilor fără stăpân»

bonus: Primăria Amara își extinde adăpostul pentru câini fără stăpân

Legea obligă administrațiile locale să amenajeze adăposturi pentru animalele abandonate. În Ialomița, din 66 de locali­tăți, doar 4 au reușit să înființeze astfel de spații. Restul încearcă să gestioneze problema «animalelor fără stăpân», în special câini, prin încheierea de colaborări cu primăriile care au adăposturi. Modul în care administrațiile locale gestionează această problemă este analizat de Biroul pentru Poliția Animalelor, structură a Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița. Datele arată că, în perioada ianuarie 2025-mai 2026, oamenii legii au aplicat sancțiuni de peste 200 mii de lei pentru «slaba... [citește_tot_articolul]

16 Iunie 2026, 15:15 (1922 vizualizări - 4 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
279 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

În Ialomița se circulă în condiții de iarnă

Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița informează că pe majoritatea arterelor de pe raza județului Ialomița se circulă în condiții de iarnă. Nu există tronsoane de drum închise circulației, traficul ...[citește_toată_știrea]

17 Decembrie 2009, 14:46
(12127 vizualizări - 0 comentarii)


Hoți din mașini, prinși în flagrant

Hoți din mașini, prinși în flagrant

Polițiștii au identificat un grup format din patru suspecți, acuzați că au acționat pe raza municipiului Slobozia și orașului Țăndărei, săvîrșind zece furturi din autoturisme. În cursul zilei de miercuri ...[citește_toată_știrea]

17 Decembrie 2009, 14:44
(11956 vizualizări - 0 comentarii)


Viscolul-41 de localități fără energie electrică, Slobozia fără apă

Potrivit subprefectului Gigi Petre, «viscolul a afectat rețelele electrice din întreg județul Ialomița, parțial sau integral 41 de localități rămînînd fără energie electrică». «Noaptea trecută a fost un ...[citește_toată_știrea]

16 Decembrie 2009, 16:28
(11299 vizualizări - 0 comentarii)


Camioanele de peste 7,5 tone, interzise în trafic de prefectul Teculescu

Camioanele de peste 7,5 tone, interzise în trafic de prefectul Teculescu

Din cauza blocajelor din trafic, prefectul Mădălin Teculescu a emis astăzi, la orele 10,45, o dispoziție prin care interzice circulația autovehiculelor cu o greutate mai mare de 7,5 tone pe raza județului ...[citește_toată_știrea]

16 Decembrie 2009, 14:47
(11488 vizualizări - 0 comentarii)


Permanență 24 din 24 la sediul DSV

Printr-un comunicat de presă, Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița informează că, în perioada 19 decembrie 2009-3 ianuarie 2010, în scopul prevenirii apariției unor evenimente ...[citește_toată_știrea]

16 Decembrie 2009, 14:37
(12817 vizualizări - 0 comentarii)


Atenționare pentru șoferi

Atenționare pentru șoferi

Polițiștii ialomițeni avertizează conducătorii autovehiculelor de mare tonaj că la intrare în localitățile Slobozia și Urziceni au fost instituite filtre ce restricționează accesul mașinilor neechipate ...[citește_toată_știrea]

15 Decembrie 2009, 16:55
(10082 vizualizări - 1 comentariu)


Bătrân omorât pe loc

Bătrîn omorît pe loc

În localitatea Coșereni s-a produs un accident de circulație soldat cu decesul unui pieton. Astfel, luni, 14 decembrie a.c., în jurul orelor 18,00, pe DN 2, un pieton, în timp ce se angajase în traversarea ...[citește_toată_știrea]

15 Decembrie 2009, 14:37
(12214 vizualizări - 0 comentarii)


Amenzi în trafic de peste 500 de milioane

Serviciul Rutier Ialomița a monitorizat, în perioada 7-13 decembrie 2009, traficul rutier pe toate arterele importante ale județului. Astfel, polițiștii au aplicat 207 sancțiuni contravenționale, 109 dintre ...[citește_toată_știrea]

15 Decembrie 2009, 14:28
(11791 vizualizări - 0 comentarii)


Birou pentru eliberarea de caziere judiciare, la Urziceni

De marți, 15 decembrie a.c., și municipiul Urziceni are un Birou pentru eliberarea de certificate de cazier judiciar. Așadar, de la orele 14,00, la sediul Poliției Municipiului Urziceni, a fost inaugurat ...[citește_toată_știrea]

15 Decembrie 2009, 14:18
(15361 vizualizări - 0 comentarii)


Selecție pentru studenții care doresc să lucreze în Germania

Agenția Municipală pentru Ocuparea Forței de Muncă București anunță organizarea selecției pentru studenții care doresc să desfășoare o activitate lucrativă pe teritoriul Germaniei pe perioada vacanței de ...[citește_toată_știrea]

15 Decembrie 2009, 13:40
(10987 vizualizări - 0 comentarii)


«Sărbătoarea colindului», la Slobozia

«Sărbătoarea colindului», la Slobozia

Vineri, 18 decembrie, autoritățile locale dau startul sărbătorilor de iarnă. Anul acesta, Consiliul Județean Ialomița, Centrul Județean pentru Promovarea Culturii Tradiționale, Consiliul Local Slobozia ...[citește_toată_știrea]

15 Decembrie 2009, 13:38
(10270 vizualizări - 0 comentarii)


Polei și zăpadă

Polei și zăpadă

În Ialomița se acționează deja cu 16 utilaje dotate cu lamă și răspînditori material antiderapant și 6 unimoguri, fiind permanent ținută legătura cu reprezentanții Secției de Drumuri Naționale Ialomița ...[citește_toată_știrea]

15 Decembrie 2009, 13:36
(12111 vizualizări - 0 comentarii)


Direcția Sanitară-Veterinară atenționează

Direcția Sanitară-Veterinară atenționează

Printr-un comunicat de presă, Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița atenționează populația, în scopul prevenirii de îmbolnăvire cu Trichinella spiralis (Trichineloză). Astfel ...[citește_toată_știrea]

15 Decembrie 2009, 13:22
(14574 vizualizări - 0 comentarii)


Locuri de muncă în Anglia

Locuri de muncă în Anglia

Agenția Națională pentru Ocuparea Forței de Muncă, prin Direcția EURES, va organiza anul următor, o bursă a locurilor de muncă sezoniere în sectorul agricol din Marea Britanie. Marea Britanie are nevoie ...[citește_toată_știrea]

14 Decembrie 2009, 16:47
(14440 vizualizări - 1 comentariu)


Cod GALBEN, din 15 decembrie

Cod GALBEN, din 15 decembrie

În intervalul 15-17 decembrie 2009, județul Ialomița intră în Cod GALBEN, de ninsoare abundentă. Potrivit ANM, «începînd de marți, 15 decembrie, orele 12,00, va ninge în toate regiunile ...[citește_toată_știrea]

14 Decembrie 2009, 15:35
(11792 vizualizări - 0 comentarii)


La volan fără permis

La volan fără permis

În după amiaza zilei de vineri, 11 decembrie a.c., în jurul orei 16,30, polițiștii au depistat pe DN21, în afara municipiului Slobozia, un bărbat în vîrstă de 31 ani, în timp ce conducea un autoturism, ...[citește_toată_știrea]

14 Decembrie 2009, 15:22
(13419 vizualizări - 0 comentarii)


Suspect de furt, identificat

Sîmbătă, 12 decembrie 2009, în jurul orelor 14,00, polițiștii din Armășești au fost sesizați de un prahovean ce deține o casă de vacanță pe raza comunei că, în zilele trecute, persoane necunoscute i-ar ...[citește_toată_știrea]

14 Decembrie 2009, 15:19
(12347 vizualizări - 0 comentarii)


Accidente rutiere

Accidente rutiere

O persoană și-a pierdut viața și alte șase au suferit vătămări corporale în acest week-end după ce au fost implicate în evenimente rutiere produse pe drumurile publice din Ialomița. • Astfel, primul eveniment ...[citește_toată_știrea]

14 Decembrie 2009, 15:17
(11776 vizualizări - 0 comentarii)


Fiul generalului Amza-sinucidere, accident sau crimă?

Fiul generalului Amza-sinucidere, accident sau crimă?

Sinucidere, accident sau crimă? Vineri, 11 decembrie, după-amiaza, unul dintre profesorii Universității particulare Nicolae Titulescu din Bucuresti s-a zdrobit de asfalt, dupa ce a căzut de la 10 metri ...[citește_toată_știrea]

12 Decembrie 2009, 08:32
(52650 vizualizări - 16 comentarii)


Au profitat de neatenția vînzătoarei și au furat banii

Polițiștii au fost sesizați marți, 8 decembrie 2009, prin 112, cu privire la faptul că persoane necunoscute au sustras o sumă de bani dintr-un magazin alimentar. Cercetările demarate au indicat că, în urmă ...[citește_toată_știrea]

9 Decembrie 2009, 16:51
(10892 vizualizări - 0 comentarii)


«Contestația PSD, doar un joc de imagine»

«Contestarea rezultatului alegerilor din 6 decembrie nu este decît un joc de imagine al PSD, care vrea doar să-și explice eșecul electoral prin faptul că au fost furați la urne» se arată într-un comunicat ...[citește_toată_știrea]

9 Decembrie 2009, 16:37
(11340 vizualizări - 0 comentarii)


Marea Debarasare, reluată

Marea Debarasare, reluată

Sîmbătă, 5 decembrie 2009, s-a reluat campania națională Marea Debarasare. Campania continuă să transmită populației mesajul inițial, creîndu-se astfel obișnuința de a se debarasa de deșeurile electrice ...[citește_toată_știrea]

9 Decembrie 2009, 16:21
(12524 vizualizări - 0 comentarii)


APIA eliberează adeverințe

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură a eliberat peste 30000 de adeverințe pentru beneficiarii formelor de sprijin gestionate deAPIA și care intenționează să acceseze credite de la băncile ...[citește_toată_știrea]

9 Decembrie 2009, 15:56
(13773 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea SPORT a fost actualizată!

Nu ratați cele mai noi articole despre sportul ialomițean. ...[citește_toată_știrea]

8 Decembrie 2009, 18:24
(16857 vizualizări - 0 comentarii)


Bancnote false

Bancnote false

La sfîrșitul lunii noiembrie 2009, la mai multe magazine de pe raza municipiului Urziceni, precum și la cele din Armășești și Bărbulești, s-au pus în circulație bancnote de 100 lei contrafăcute. Asupra ...[citește_toată_știrea]

8 Decembrie 2009, 14:09
(13587 vizualizări - 0 comentarii)


Exercițiu cu pompieri la Kaufland

Exercițiu cu pompieri la Kaufland

Miercuri, 9 decembrie, orele 10,00, pompierii ialomițeni desfășoară un exercițiu la complexul comercial Kaufland. Exercițiul are drept scop modul de acțiune a sistemului de management și gestionare a situațiilor ...[citește_toată_știrea]

8 Decembrie 2009, 14:08
(12212 vizualizări - 0 comentarii)


Dezbatere pentru protecția mediului la Pitești

Potrivit unui comunicat de presă, reprezentanții Agenției Regionale pentru Protecția Mediului Pitești anunță participarea la o dezbatere publică organizată, joi, 10 decembrie a.c., la Universitatea Constantin ...[citește_toată_știrea]

8 Decembrie 2009, 14:06
(14264 vizualizări - 0 comentarii)


Pieton beat, victimă a unui accident rutier

În ziua alegerilor, duminică, 6 decembrie, în jurul orelor 18,45, prin 112 Poliția a fost sesizată asupra producerii unui accident rutier pe raza comunei Borănești. Astfel, în timp ce un tînăr, de 19 ani ...[citește_toată_știrea]

7 Decembrie 2009, 18:52
(11463 vizualizări - 0 comentarii)


A intrat în stîlp

Neadaptarea vitezei la condițiile de drum este cauza unui accident rutier produs sîmbătă, 5 decembrie a.c., în jurul orelor 6,00, în comuna Brazii, eveniment în urma căruia a rezultat vătămarea corporală ...[citește_toată_știrea]

7 Decembrie 2009, 18:44
(11469 vizualizări - 0 comentarii)


Prinși la furat de sârmă din gard

Prinși la furat de sîrmă din gard

Sîmbătă, 5 decembrie a.c., în jurul orelor 18,00, Poliția Fetești a fost sesizată prin 112 de către un localnic despre faptul că a surprins doi bărbați în timp ce sustrăgeau plasa de la gardul din spatele ...[citește_toată_știrea]

7 Decembrie 2009, 18:40
(12639 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Mihai în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Hendersohn în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Adrian în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune»

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...