Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Scări de bloc debranșate de la gaze, în Cartierul 500 al Sloboziei

Scări de bloc debranșate de la gaze, în Cartierul 500 al Sloboziei

Tratat cu indiferență de auto­ritățile locale, Cartierul 500 din Slobozia se confruntă în ultimele săptămâni cu situația debran­șărilor de la rețeaua de gaze de către Distrigaz. Măsura este aplicată în cazul scărilor de bloc pe care nu sunt montate detectoare de gaze, însă oamenii reclamă faptul că societatea care oprește gazele nu transmite notificări prealabile. Costurile instalării unor astfel de dispozitive depășesc 4000 de lei.

 

Gaze oprite, nicio notificare Începută încă din vara anului  2023, «campania» de deconectare... [citește_tot_articolul]

3 Aprilie 2026, 12:15 (11938 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

«Abandonul școlar», fenomen încă prezent în școlile ialomițene

«Abandonul școlar», fenomen încă prezent în școlile ialomițene

Preț de 3 ani, 30 de școli ialomițene au beneficiat de fonduri în cadru Programului Național de Reducere a Abandonului Școlar (PNRAS) tocmai pentru a-i face pe elevi să nu mai renunțe la educație. La câteva luni distanță de la încheierea programului, Inspectoratul Școlar Județean Ialomița arată într-un raport oficial faptul că problema «abandonului școlar» este departe de a fi rezolvată.

 

Un program sortit eșecului Între 2021 și 2025, 30 uni­tăți de învățământ au primit 45 milioane de lei de la Ministerul Educației pentru... [citește_tot_articolul]

3 Aprilie 2026, 07:50 (4534 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Afecțiunile cardiovasculare îmbolnăvesc anual zeci de mii de ialomițeni

Afecțiunile cardiovasculare îmbolnăvesc anual zeci de mii de ialomițeni

Anual, Direcția de Sănătate Publică Ialomița prezintă o situație a stării de sănătate a populației. Conform datelor oficiale, în ultimii 5 ani, cele mai multe afecțiuni care i-au îmbolnăvit pe ialomițeni au fost cele cardiovasculare. Doar în 2025, la nivelul jude­țului, peste 35 mii de persoane au fost diagnosticate cu o boală din sfera cardiacă. Tot statisticile ne arată că 10% dintre pacienții aflați în eviden­țele medicilor pierd lupta cu boala.

 

Bolile de inimă, pericol pentru sănătate Analiza datelor date publicității de Direcția de Sănătate... [citește_tot_articolul]

2 Aprilie 2026, 12:20 (4668 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

NU se reduc posturi în structura Consiliului Județean Ialomița!

Au finalizat «reforma administrativă»

NU se reduc posturi în structura Consiliului Județean Ialomița!

Ședința Consiliului Județean Ialomița de joi, 26 martie a.c., a consfințit prin votul consilierilor aprobarea a «doar» 4 proiecte de hotărâri, deosebit de relevante în contextul socio-economic actual. În cele ce urmează, vom încerca să rezumăm ceea ce puțin au dezbătut dar cu emfază au votat aleșii județeni.

 

Hotărâri în proiecte Probabil cel mai important proiect de hotărâre de pe ordinea de zi a fost cel referitor la «concesionarea prin licitație publică a unei suprafețe totale de 1.930,9057 ha teren cu destinație agricolă, situată în extravilanul comunelor Vlădeni și Giurgeni»... [citește_tot_articolul]

2 Aprilie 2026, 08:05 (2945 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Terenuri concesionate, vândute la prețuri diminuate de administrația locală

Prin votul «majorității» din Consiliul Local Slobozia

Terenuri concesionate, vândute la prețuri diminuate de administrația locală

bonus: Primarul Potor, înfrânt de «Opoziție» în Consiliul Local Slobozia

Consilierii locali ai Sloboziei au aprobat tranzacționarea a două dintre terenurile concesionate aflate în patrimoniul administrației locale la prețuri diminuate față de cele prevăzute în rapoartele de eva­luare. Respectivele suprafețe se află în imediata apropiere a ieșirii din muni­cipiu către Brăila și Constanța sau în zona centrală a orașului. Eva­luatorul arată că prețul estimat al terenurilor este cuprins între 100 și 120 euro/mp, însă Consiliul Local Slobozia a aprobat vânzarea lor la prețul de 62 euro/mp. Deși s-au cerut lămuriri cu privire la această diferență semnificativă, inițiatorii proiectelor, viceprimarii Gabriel Mușat și... [citește_tot_articolul]

1 Aprilie 2026, 09:50 (4453 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Europarlamentarul Fănică a prins trenul

Europarlamentarul Fănică a prins trenul

Cu fiece postare cu care ne încântă privirea europarlamentarul Fănică înțelegem că Guru CG devine pigmeu cel puțin din punct de vedere filosofic. Căci europarlamentarul femeilor de pretutindeni face inimile să tresalte și pustiește gândurile. În paradigma gestionării timpului, a energiei, prezenței în social media și a corelării cu relațiile din juru-i, europarlamentarul Fănică se adâncește în propriul abis din puțul gândirii. Spre exemplu, metafora prin care tranșează subiectul stereotip de propagare a aprobării bugetului, căci Fănică e la Bruxelles pentru oameni și nevoile acestora. Vântul superior cu care se afișează Fănică mimează... [citește_tot_articolul]

31 Martie 2026, 16:10 (6702 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

SPORT

Dojenii încheie sezonul regulat detronând liderul

Fotbal, Liga 3, Înainte Modelu-Recolta Gheorghe Doja 2-3

Dojenii încheie sezonul regulat detronând liderul

Finalul sezonului regulat din Liga 3/Seria 3, etapa 22, a programat o partidă în deplasare pentru Recolta Gheorghe Doja, sâmbătă, 28 martie 2026, dojenii întâlnind Înainte Modelu. La finele unui meci încins, cu călă­rășenii deschizând scorul rapid, încă din minutul 4, Recolta Gheorghe Doja a bifat o victorie nesperată, detronând liderul seriei. Așadar, după deschiderea rapidă de scor, dojenii au revenit în meci și au reușit egalarea prin Ionel Alexe. Până la sfârșitul pri­mului mitan, Recolta Gheorghe Doja a reușit să mai înscrie o dată în poarta călărășenilor, prin Denis Milotin, ducând scorul... [citește_tot_articolul]

31 Martie 2026, 15:40 (4104 vizualizări - 2 comentarii)

SPORT

Junioarele CSM Unirea Slobozia, calificate în fazele superioare ale competițiilor

Junioarele CSM Unirea Slobozia, calificate în fazele superioare ale competițiilor

• Junioarele 1 CSM Unirea Slobozia, așa cum apreciam la finalul rundei precedente, indiferent de rezultatul ultimei etape, s-au clasat pe poziția secundă a clasamentului Seriei B, permițându-se astfel accederea în faza următoare a competiției. Așadar, în etapa 14 a Seriei B, ultima a campionatului, Junioarele 1 CSM Unirea Slobozia au pierdut confruntarea cu ACS Olympic RFH, slobozencele fiind învinse în deplasare cu 28-23, la pauză tabela înregistrând un scor egal: 14-14. Adversarele Junioarelor 1 CSM Unirea Slobozia s-au desprins pe finalul partidei, elevele antrenoarei... [citește_tot_articolul]

31 Martie 2026, 13:20 (5719 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Școala Gimnazială «Apostol D. Culea» Sudiți, prima poziție la Olimpiada Națională a Sportului Școlar-faza județeană

Oină

Școala Gimnazială «Apostol D. Culea» Sudiți, prima poziție la Olimpiada Națională a Sportului Școlar-faza județeană

Vineri, 27 martie 2026, la Mărculești, faza județeană a Olimpiadei Națională a Sportului Școlar și-a decis câștigătorii în ceea ce privește sportul național românesc, respectiv «oina». Astfel, atât la fete, cât și la băieți, Școala Gimnazială «Apostol D. Culea» Sudiți și-a acontat prima poziție pe podium, elevii și elevele profesorului Nicolae Ilie reușind să surclaseze celelalte echipe înscrise în competiție. De reținut că atât echipa de fete, cât și cea de băieți de la Școala Gimnazială «Apostol D. Culea» Sudiți, grație rezultatelor înregistrate la faza județeană a Olimpiadei Națio­nală a ... [citește_tot_articolul]

31 Martie 2026, 11:10 (6630 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

George Dragomir, component al Naționalei României, argint la Cupa Mondială-Memorialul «Gerevich-Kovacs-Karpati»

Scrimă

George Dragomir, component al Naționalei României, argint la Cupa Mondială-Memorialul «Gerevich-Kovacs-Karpati»

Duminică, 29 martie 2026, sa­brerul legitimat la Clubul Sportiv Municipal Unirea Slobozia, George Dragomir, a cucerit medalia de argint la Cupa Mondială-Memorialul «Gerevich-Kovacs-Karpati», eve­niment desfășurat la Budapesta/Ungaria. Component al echipei masculine de sabie a României, George Dragomir, alături de Vlad Covaliu, Radu Nițu și Răzvan Ursachi au trecut de echipa similară a Poloniei, scor 45-27, următorul meci de pe tablou fiind contra echi­pei Spaniei, scor 45-29. În Semi­finalele competiției, Naționala României a trecut de redutabila echipă a Statelor Unite ale Americii, scor 45-34. George Dragomir, alături de coechipierii Vlad Covaliu... [citește_tot_articolul]

31 Martie 2026, 09:50 (6238 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Partidul Social Democrat, consultări cu organizațiile locale PSD privind guvernarea

Partidul Social Democrat, consultări cu organizațiile locale PSD privind guvernarea

Sâmbătă, 28 martie 2026, la Târgoviște, Partidul Social Democrat a demarat seria de întâlniri cu organizațiile social-democrate locale din Regiunea Sud-Muntenia, conducerea PSD, alături de unii dintre miniștri întâlnindu-se cu delegați jude­țeni și șefi de fi­lială. Partidul Social Democrat consultă astfel proprii membri asupra unor eventuale decizii privind guvernarea, în același timp «reconectând» legăturile dintre Centru și teritoriu.

 

PSD Ialomița la Târgoviște «Am participat alături de colegii din județ la o întâlnire im­portantă a organizațiilor PSD din Regiunea Sud Muntenia, un mo­ment de reconectare, analiză și solidaritate între organizațiile noastre județene...»... [citește_tot_articolul]

31 Martie 2026, 08:20 (3738 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Poliția Locală Slobozia, sesizată pentru «miros de balsam de rufe» și «bilete de amor lăsate în parbriz»

Poliția Locală Slobozia, sesizată pentru «miros de balsam de rufe» și «bilete de amor lăsate în parbriz»

Nu toate solicitările la care polițiștii locali din Slobozia sunt sesizați să intervină reprezintă probleme grave care se petrec în comunitate. Unele dintre acestea sunt cu adevă­rat hilare și, potrivit legii, nu intră în competența agenților. Printre ele se numără și cea referitoare la «mirosul pregnant de balsam de rufe de pe casa scării» sau «patul fierbinte din dormitor din cauza căldurii emanate de apartamentul vecin».

 

Reclamații uluitoare înaintate polițiștilor locali Misiunea Poliției Locale din Slobozia este de asigura ordinea... [citește_tot_articolul]

30 Martie 2026, 12:20 (6293 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița, pe «harta roșie» a cazurilor de Tuberculoză

Ialomița, pe «harta roșie» a cazurilor de Tuberculoză

Județul Ialomița continuă să se situeze pe primele locuri la nivel național în ceea ce pri­vește incidența tuberculozei. Institutul Național de Pneumoftiziologie «Marius Nasta» din București, instituție medicală care coordonează Pro­gramul Național de Prevenire, Supra­veghere și Control al Tuberculozei a plasat astfel Ialomița pe «harta roșie» a incidenței. Numărul cazurilor existente în județ, în 2025, a depășit media națională, arată specialiștii.

 

Statistică îngrijorătoare Media cazurilor de tuberculoză la nivel național... [citește_tot_articolul]

30 Martie 2026, 07:50 (2630 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița, județul cu tot mai puțini locuitori

Ialomița, județul cu tot mai puțini locuitori

Direcția Județeană de Statistică Ialomița arată faptul că fenomenul scăderii populației se intensifică la nivelul jude­țului. În 2025, nu­mărul locuitorilor din județul Ialomița a fost cu aproape 2700 de persoane mai mic față de cel înregistrat în 2024. Cauza este gene­rată de sporul natural negativ.

 

Scădere a populației județului Ialomița Datele Direcției Județene de Statistică Ialomița arată că, în 2025, populația după domiciliu a județului Ialomița a fost de 272389 de persoane, din care 133617 de bărbați și 138772 de femei. Pe medii de rezidență... [citește_tot_articolul]

29 Martie 2026, 10:20 (2790 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Dosar penal după ce un minor de 14 ani și-a agresat prietenul de 13 ani

S-a întâmplat la Slobozia

Dosar penal după ce un minor de 14 ani și-a agresat prietenul de 13 ani

Polițiștii din Slobozia au în­tocmit un dosar penal în care principalul suspect este un minor de 14 ani. Acesta este acuzat de faptul că ar fi dorit ca prietenul său de joacă, în vârstă de 13 ani, să-i dea telefonul său mobil. Pentru că băiatul a refuzat, între cei doi a izbucnit un scandal, soldat cu rănirea copilului de 13 ani. Victima a fost transportată la Spitalul Județean de Urgență Slobozia pentru acordarea îngrijirilor medicale. Cazul a intrat și în atenția Direcției Generale de Asistență Socială și Protecția Copilului Ialomița.

 

Agresat din cauza telefonului mobil... [citește_tot_articolul]

28 Martie 2026, 09:50 (1565 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Purtare abuzivă» și «agresiuni sexuale», în școlile din Ialomița

«Purtare abuzivă» și «agresiuni sexuale», în școlile din Ialomița

O statistică a Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița arată faptul că «violența școlară», indiferent de forma în care se manifestă, este tot mai prezentă în unitățile de învățământ din Ialomița. Oficialii Inspectoratului Școlar Județean Ialomița refuză să recunoască public faptul că situația este complet scăpată de sub control, iar inspectorii de specialitate dau publicității, prin intermediul canalelor de comunicare oficiale, detalii nesemnificative despre anumite campanii preventive pe care le-au desfășurat.

 

«Violența școlară», o problemă tot mai actuală... [citește_tot_articolul]

27 Martie 2026, 10:15 (4846 vizualizări - 8 comentarii)

EVENIMENT

Urziceni: Centru pentru adulți cu dizabilități, în conservare din cauza lipsei de personal

Urziceni: Centru pentru adulți cu dizabilități, în conservare din cauza lipsei de personal

Fostul centru rezidențial pentru copii, administrat de Direcția Generală de Asis­tență Socială și Protecția Copilului Ialomița, a fost transformat în centru dedicat îngrijirii persoanelor adulte cu handicap. Reabi­litată cu bani acordați de Consiliul Județean Ialomița, unitatea este în prezent în conservare din cauza lipsei de personal care să aibă grijă de persoanele cu diza­bilități. Mai mult, DGASPC Ialomița a dispus suspendarea internării de noi cazuri de beneficiari adulți cu handicap.

 

Memorandum trimis Guvernului, niciun răspuns Comisia... [citește_tot_articolul]

26 Martie 2026, 12:15 (4661 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

În primăriile din Ialomița trebuie să rămână 1634 de posturi

Prin decizia Guvernului României

În primăriile din Ialomița trebuie să rămână 1634 de posturi

Reducerea posturilor din administrația locală stabilită de Guvernul României, prin reforma administrativă, nu înseamnă concedierea colectivă a funcționarilor publici. Calculele efectuate de Prefectura Ialomița arată că în primăriile din județ și Consiliul Județean Ialomița trebuie să rămână 1634 de posturi, dintr-un total estimat la peste 2800 de posturi. Astfel, în baza unui calcul matematic, administrațiile locale trebuie să elimine 1256 de posturi. Prin aplicarea metodelor de calcul prevăzute de actele normative, doar aproximativ 150 de angajați din administrația locală a județului Ialomița vor fi concediați. O situație specială se întâmplă î... [citește_tot_articolul]

26 Martie 2026, 07:55 (3778 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

Poluarea olfactivă din Slobozia, o problemă greu de gestionat de către autorități

Amenzi și dosare penale, mirosul pestilențial persistă

Poluarea olfactivă din Slobozia, o problemă greu de gestionat de către autorități

De aproape o lună, problema poluării olfactive din Slobozia a reintrat în atenția autorităților județene din Ialomița. Verificările au scos la iveală deficiențe atât în modul în care funcționează stația de epurare a orașului, administrată de Urban SA, cât și existența unor cantități importante de deșeuri periculoase și nepericuloase, aduse la Slobozia de firma Clean Cyclo SRL. Considerate responsa­bile de întreaga situație «pestilențială», cele două societăți au fost sancționate de Garda de Mediu Ialomița și sunt vizate acum de o anchetă penală a IPJ Ialomița. Acțiunile autorităților nu au rezolvat însă problema de fond a poluării olfactive... [citește_tot_articolul]

25 Martie 2026, 10:20 (3212 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Parcul eolian de 253,1 MW din Ialomița, în plină construcție

Parcul eolian de 253,1 MW din Ialomița, în plină construcție

Parcul eolian din Ialomița, aflat în plină construcție, va deveni una dintre cele mai mari dezvoltări private de energie regenerabilă aflate din România, fiind parte integrantă a platformei mai ample «Wind Rose» (506 MW), una dintre inițiativele private semnificative de energie regenerabilă din țară. Dezvoltat de firma Greenvolt Group, prin intermediul Greenvolt Power, un dezvoltator global de proiecte la scară largă de energie eoliană, solară și de stocare a energiei în baterii, parcul eolian din Ialomița se bazează pe pachet de finanțare în valoare de 348 milioane de euro. Finanțarea a fost structurată alături de un grup bancar format din UniCredit Bank... [citește_tot_articolul]

24 Martie 2026, 16:25 (3519 vizualizări - 7 comentarii)

Sâmbătă 27 Iun 2026
255 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

RAJA Constanța: Lipsă apă în Cartierul Coloniști din Fetești!

Pentru remedierea unei avarii survenite pe conducta de alimentare cu apă, cu diametrul de 250 mm, de pe strada Țăndărei din Fetești, echipele RAJA sunt nevoite să întrerupă furnizarea apei potabile către ...[citește_toată_știrea]

19 Noiembrie 2021, 15:30
(3325 vizualizări - 0 comentarii)


Sărățeni: Ordin de protecție provizoriu, emis de polițiști

Joi, 18 noiembrie a.c., polițiștii din cadrul Postului de Poliție Sărățeni au fost sesizați cu privire la faptul că o femeie, în vârstă de 40 de ani, ar fi fost lovită de concubin. În urma verificărilor ...[citește_toată_știrea]

19 Noiembrie 2021, 15:20
(2531 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Verificări ale polițiștilor în contextul COVID-19

Joi, 18 noiembrie a.c., polițiștii ialomițeni au acționat în colaborare cu celelalte structuri, în sistem integrat, privind verificarea respectării normelor legale impuse în contextul pandemic actual. ...[citește_toată_știrea]

19 Noiembrie 2021, 15:15
(10636 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: În doar 24 de ore, 5 dosare penale pentru infracțiuni rutiere!

Miercuri, 17 noiembrie a.c., polițiștii rutieri din Țăndărei au depistat în flagrant, pe DN2A, în orașul Țăndărei, un autoturism condus de o femeie în vârstă de 36 de ani, care nu deține permis de conucere ...[citește_toată_știrea]

18 Noiembrie 2021, 15:30
(5251 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 53 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Joi, 18 noiembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 19071, fiind înregistrate 53 de noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

18 Noiembrie 2021, 15:15
(1706 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi pentru nerespectarea măsurilor de protecție sanitară

Miercuri, 17 noiembrie a.c., sub autoritatea Instituției Prefectului, Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița, împreună cu celelalte structuri ale Ministerului Afacerilor Interne, alături de toate ...[citește_toată_știrea]

18 Noiembrie 2021, 14:55
(2268 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Ajutor de minimis în sectorul apicol

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) informează apicultorii că în perioada 19-26 noiembrie 2021 inclusiv se depun cereri de acordare a ajutorului de minimis pentru compensarea efectelor ...[citește_toată_știrea]

18 Noiembrie 2021, 14:05
(8038 vizualizări - 0 comentarii)


CHAT, un nou serviciu electronic al ANAF

Agenția Națională de Administrare Fiscală lansează CHAT, un nou serviciu electronic disponibil pe www.anaf.ro, începând cu data de 22.11.2021. Acest serviciu se află în fază de testare până la sfârșitul ...[citește_toată_știrea]

18 Noiembrie 2021, 13:20
(6293 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 58 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 17 noiembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 19018, fiind înregistrate 58 de noi cazuri ...[citește_toată_știrea]

17 Noiembrie 2021, 15:40
(3968 vizualizări - 0 comentarii)


Călărășean arestat de polițiștii ialomițeni

Polițiștii din cadrul Serviciului de Investigații Criminale au acționat pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag de la executarea unor pedepse privative de libertate ...[citește_toată_știrea]

17 Noiembrie 2021, 14:30
(1431 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiune a polițiștilor feteșteni în zona școlilor

Marți, 16 noiembrie a.c., în intervalul orar 8,00-16,00, polițiștii din Fetești au desfășurat o acțiune pe linia prevenirii faptelor cu violență, a delincvenței juvenile și victimizării minorilor în zona ...[citește_toată_știrea]

17 Noiembrie 2021, 14:25
(5260 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Farmacii amendate pentru că nu au eliberat bonuri fiscale

Polițiștii din cadrul Biroului de Investigare a Criminalității Economice Fetești au sancționat cu o amendă în valoare de 21500 de lei un operator economic cu puncte de lucru în municipiul Fetești și comunele ...[citește_toată_știrea]

17 Noiembrie 2021, 14:10
(6468 vizualizări - 1 comentariu)


Perieți: Conducea cu 108 km/h în localitate

Un bărbat de 38 de ani din Slobozia s-a ales cu un dosar penal pentru infracțiuni la regimul rutier. Luni, 15 noiembrie a.c., acesta a fost depistat conducând în interiorul localității Perieți cu 108 km ...[citește_toată_știrea]

16 Noiembrie 2021, 16:40
(4119 vizualizări - 1 comentariu)


Surprinsă la volan fără permis pe străzile Sloboziei

O tânără de 19 ani, din Călărași, și iubitul acesteia, în vârstă de 31 de ani, din Cernavodă, s-au ales cu dosare penale pentru că au încălcat Codul Rutier. În seara zilei de luni, 15 noiembrie a.c., aceștia ...[citește_toată_știrea]

16 Noiembrie 2021, 16:25
(3049 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Posturi scoase la concurs din sursă externă

Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița scoate la concurs 4 posturi de ajutor șef de post, 1 de agent în cadrul structurii de Financiar Contabilitate, 2 posturi agent în cadrul Serviciului de Comunicații ...[citește_toată_știrea]

16 Noiembrie 2021, 16:15
(13669 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 46 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Marți, 16 noiembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 18960, fiind înregistrate 46 de noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

16 Noiembrie 2021, 16:05
(4586 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni preventive ale polițiștilor

În ultimele 24 de ore, polițiștii au intervenit la 42 de evenimente, din care 40 sesizate pe numărul unic pentru apeluri de urgență 112, au constatat 9 infracțiuni și au aplicat 312 sancțiuni contravenționale ...[citește_toată_știrea]

16 Noiembrie 2021, 15:55
(4130 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 15 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Luni, 15 noiembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 18914, fiind înregistrate 15 noi cazuri față de ...[citește_toată_știrea]

15 Noiembrie 2021, 15:30
(2705 vizualizări - 0 comentarii)


Braconajul piscicol, în atenția polițiștilor ialomițeni

Braconajul piscicol, în atenția polițiștilor ialomițeni

Sâmbătă, 13 noiembrie a.c., în jurul orelor 16,00, polițiștii din Țăndărei au depistat în trafic un autoturism ce transporta pește fără documente de provenineță. Autovehiculul în cauză, condus de un bărbat ...[citește_toată_știrea]

15 Noiembrie 2021, 14:05
(2306 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi de aproape 25000 de lei pentru purtarea necorespunzătoare a măștii de protecție

La sfârșit de săptămână, polițiștii ialomițeni au desfășurat 18 acțiuni punctuale în mediul rural și urban, organizate atât independent, cât și împreună cu Inspectoratul Județean de Jandarmi Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

15 Noiembrie 2021, 13:55
(3210 vizualizări - 1 comentariu)


Grupul de Comunicare Strategică: 64 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Duminică, 14 noiembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 18899, fiind înregistrate 64 de noi cazuri ...[citește_toată_știrea]

14 Noiembrie 2021, 16:05
(3635 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 11 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 13 noiembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 18835, fiind înregistrate 11 noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

13 Noiembrie 2021, 16:15
(3649 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 67 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Vineri, 12 noiembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 18824, fiind înregistrate 67 de noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

12 Noiembrie 2021, 16:05
(3752 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: 1,48 milioane de lei, obligații suplimentare de plată stabilite de Inspecția Fiscală

Inspectorii cu atribuțiuni de control din cadrul AJFP Ialomița-Activitatea de Inspecție Fiscală au efectuat, în luna octombrie a.c., 16 inspecții fiscale (din care 10 la contribuabili persoane juridice ...[citește_toată_știrea]

12 Noiembrie 2021, 11:25
(4911 vizualizări - 1 comentariu)


Razie la Fetești: Amenzi de peste 95000 de lei!

Miercuri, 10 noiembrie a.c., în intervalul orar 8,00-12,00, 49 de polițiști ialomițeni, cu sprijinul a 22 de jandarmi din cadrul Inspectoratului Județean de Jandarmi Ialomița au desfășurat o acțiune pe ...[citește_toată_știrea]

11 Noiembrie 2021, 16:55
(3085 vizualizări - 2 comentarii)

Taguri: Fetești razie


Ialomița: Infracțiuni rutiere

Miercuri, 10 noiembrie a.c., în jurul orei 1,00, polițiștii din cadrul Serviciului Rutier au oprit pentru control o autoutilitară care se deplasa pe DN2A, în localitatea Țăndărei, din direcția Slobozia ...[citește_toată_știrea]

11 Noiembrie 2021, 16:40
(2108 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: 5 persoane care nu au respectat carantinarea la domiciliu, sancționate

5 persoane care au încălcat măsura carantinării la domiciliu au fost depistate și sancționate de polițiști și 110 amenzi au fost aplicate pentru nerespectarea măsurilor de protecție individuală și interdicțiilor ...[citește_toată_știrea]

11 Noiembrie 2021, 16:35
(10929 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Încasări de 104,04 milioane de lei la bugetul general consolidat

Printr-un comunicat de presă, Administrația Județeană a Finanțelor Publice anunță că, în luna octombrie 2021, a fost colectată la bugetul general consolidat suma totală de 104,04 milioane de lei, cu 14 ...[citește_toată_știrea]

11 Noiembrie 2021, 16:20
(1884 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 57 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Joi, 11 noiembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 18757, fiind înregistrate 57 de noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

11 Noiembrie 2021, 16:05
(5327 vizualizări - 0 comentarii)


Accident mortal la ieșire din Ograda

Accident mortal la ieșire din Ograda

Un tragic accident s-a produs în dimineața zilei de miercuri, 11 noiembrie 2021, la ieșire din localitatea Ograda spre Țăndărei. A fost o coliziune violentă între un autocamion și un autoturism, soldată ...[citește_toată_știrea]

11 Noiembrie 2021, 13:05
(9276 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...