Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Unirea învinge, în premieră, echipa Armatei!

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia-CSA Steaua București 1-0

Unirea învinge, în premieră, echipa Armatei!

«M-am uitat la meciul dintre Șelimbăr și Slobozia și, sincer, nu am reușit să scot nimic pentru vizionare!» a declarat fostul antrenor de perspectivă și actualul tehnician al unei echipe fără obiectiv, Daniel Oprița, la finalul meciului pierdut de echipa sa cu Unirea Slobozia. Adevărul e că, cel puțin la faza golului, notițele lui Oprița nu puteau ajuta: Ekollo nu a jucat, iar Dorobanțu a intrat doar câteva minute. Unirea Slobozia a învins în premieră CSA Steaua, a făcut-o în același stil italian, dar a meritat pe deplin victoria, pentru că a avut cele mai mari ocazii. A fost un meci frumos, echilibrat, jucat în fața a peste 3000 de spectatori. Atmosfera a fost animată de cei 300 de suporteri... [citește_tot_articolul]

22 Octombrie 2023, 02:05 (4736 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Fonduri Hidroelectrica pentru programul «Educație prin Șah» al CCD Ialomița

Fonduri Hidroelectrica pentru programul «Educație prin Șah» al CCD Ialomița

Compania Națională Hidroe­lectrica, unul dintre cei mai mari furnizori de energie electrică din țara noastră, a decis să finanțeze derularea programului «Educație prin Șah». Inițiativa aparține Casei Corpului Didactic Ialomița și a fost lansată anul trecut, cu sprijinul Federației Române de Șah.

Cursuri de șah pentru educația copiilor În decembrie 2022, Casa Corpului Didactic Ialomița a creat și acreditat cursul «Educație prin Șah», beneficiind de sprijinul Federației Române de Șah. Proiectul are ca scop învățarea principa­lelor reguli ale șahului de către cadrele didactice, urmând... [citește_tot_articolul]

21 Octombrie 2023, 13:20 (3101 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

3 milioane de lei pentru iluminatul public din Țăndărei

3 milioane de lei pentru iluminatul public din Țăndărei

Orașul Țăndărei reabilitează sistemul de iluminat public local, va­loarea proiectului fiind de 3 milioane de lei. Banii vor fi asigurați de Administrația Fondului pentru Mediu în cadrul Programului privind creșterea eficienței energetice a infrastructurii de iluminat public. «Este încă un pas în procesul de modernizare a loca­lității noastre!» declară Cristian Roman, primarul orașului Țăndărei.

Sistem de iluminat cu LED Administrația Fondului pentru Mediu va finanța la Țăndărei un proiect de investiții în valoare de 3 milioane de lei. Banii vor fi asigurați prin intermediul Programului... [citește_tot_articolul]

20 Octombrie 2023, 15:55 (3402 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Nitramonia caută soluții pentru redeschiderea fostului Combinat Chimic din Slobozia

Nitramonia caută soluții pentru redeschiderea fostului Combinat Chimic din Slobozia

Activitatea fostului Combinat Chimic din Slobozia, deținut în prezent de compania Nitramonia Bacău, este în impas. Reprezentanții societății susțin că, din cauza prețului prea mare al gazelor naturale, principala materie primă utilizată pentru obținerea îngrășămintelor, nu pot să pună în funcțiune liniile de producție. În momentul de față se poartă negocieri cu un distribuitor de gaze naturale în vederea obținerii unui preț mai avantajos. În 2022, Nitramonia a propus un plan investițional pentru fostul Combinat Chimic din Slobozia în valoare de 5 milioane de euro, o parte dintre investiții fiind deja realizate...

Se caută soluții... [citește_tot_articolul]

20 Octombrie 2023, 11:10 (5973 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Lucrări în grafic pentru «sistemul integrat de transport durabil» din Fetești

45,1 milioane de lei în 5 ani

Lucrări în grafic pentru «sistemul integrat de transport durabil» din Fetești

Inițiat în 2020 și finanțat din fonduri UE, proiectul «Sistem integrat de transport durabil în Municipiul Fetești» a ajuns la jumătatea drumului. Administrația locală susține că proiectul se desfășoară conform graficului și că Fetești va deveni în următorii ani «oraș verde».

Un proiect de milioane Administrația din Fetești a inițiat în anul 2020 un proiect de investiții finanțat prin Programul Operațional Regional 2014-2020, «Axa prioritară 3-Sprijinirea tranziției către o economie cu emisii scăzute de carbon». Obiectivul general al proiectului îl reprezintă crearea în municipiul Fetești... [citește_tot_articolul]

19 Octombrie 2023, 15:10 (2733 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Evaluarea tehnică a investiției «Dytras», finalizată la sfârșitul lunii octombrie 2023

La Slobozia

Evaluarea tehnică a investiției «Dytras», finalizată la sfârșitul lunii octombrie 2023

bonus: Stația de Tratare, caz similar

Administrația locală a nominalizat o comisie internă care realizează evaluarea tehnică a investițiilor realizate în urmă cu 15 ani la Stația de Epurare a orașului Slobozia. Decizia a fost adoptată în urmă cu 3 săptămâni după ce primarul Sloboziei, Dragoș Soare, a deschis unul dintre con­tainerele cu echipamente lăsate în urmă de către firma care a realizat investi­țiile. «Evaluarea va fi finalizată până la finalul lunii octombrie... Vrem să avem o evidență clară a lucrărilor efectuate și plătite de către municipalitate!» susține acum Dragoș Soare. Reamintim că valoarea investiției realizate în urmă cu 15 ani la Stația de Epurare a orașului Slobozia se ridică la 6,7 milioane de euro.

... [citește_tot_articolul]

19 Octombrie 2023, 10:50 (5763 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Un singur candidat a promovat examenul pentru intrarea în Baroul Ialomița

Un singur candidat a promovat examenul pentru intrarea în Baroul Ialomița

În urmă cu o lună, la nivel național, Uniunea Națională a Barourilor din România a organizat examenul de primire în profesie destinat celor care vor să devină avocați. La nivelul jude­țului Ialomița s-au înscris la această testare trei candidați, însă doar unul singur a fost declarat «admis». Oficialii Baroului Ialomița susțin faptul că instituția are nevoie de avocați tineri, având în vedere faptul că aproape jumătate dintre cei care își desfășoară activitatea în prezent se află în pragul pensionării. Ieșirea din profesie ar putea afecta, pe viitor, plata pensiilor, având în vedere faptul că avocații, potrivit legii, au un sistem propriu de pensii, prin intermediul Casei de Asigurări a Avocaților... [citește_tot_articolul]

18 Octombrie 2023, 13:20 (9887 vizualizări - 3 comentarii)

REPORTAJ

Slobozia: Schimb de generații pe două roți

Slobozia: Schimb de generații pe două roți

Duminică, 15 octom­brie 2023, la Slobozia, s-a desfășurat «Cycling Race», a doua ediție a unei competiții de ciclism care se adresează în egală măsură amatorilor și profesioniștilor. La startul compe­tiției s-au aliniat peste 400 de sportivi amatori și profesioniști, veniți din Slobozia, Ialomița și județele limitrofe. Prima din cele trei curse, cea destinată amatorilor, a fost câștigată de David Nicholas Rolandi, din Fetești. Restul curselor au fost dominate de sportivi profesioniști. Evenimentul, altfel modest și perfectibil, demonstrează că în Slobozia există o generație nouă, total diferită de cea care există acum. Și că, de fapt, pentru această generație se pregătește acum orașul.
... [citește_tot_articolul]

17 Octombrie 2023, 21:05 (2292 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Invincibili și în amicale

Fotbal, Unirea Slobozia-Progresul Spartac București 2-0

Invincibili și în amicale

E pauză competițională în Liga a II-a, o parte dintre jucătorii care acoperă regula «Under» și nu numai fiind prezenți la loturile naționale. Prin urmare, mai toate cluburile și-au programat, în week-end-ul liber, meciuri amicale. Unirea Slobozia a primit vizita celor de la Progresul Spartac București, lanterna roșie a Ligii a II-a, o echipă tânără și ambițioasă care, în ciuda situației din clasament, poate fi capabilă oricând să pună probleme adversarilor. Antre­norul Adrian Mihalcea nu i-a avut la dispoziție pe Aioanei și Vlăsceanu, plecați la Lotul Național «U19», dar și pe Serafim Cojocari, convocat la Echipa Națională a Republicii Moldova. De asemenea, au fost menajați Ekollo, Atanase și... [citește_tot_articolul]

17 Octombrie 2023, 17:40 (1476 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia a finalizat cartografierea cimitirelor municipale

Locuri de veci pentru vii

Slobozia a finalizat cartografierea cimitirelor municipale

Procesul de cartografiere a cimitirelor municipale a fost finalizat. Conform datelor oficiale, la acest moment există 565 de locuri de veci disponibile în cimitirele din Bora și Slobozia Nouă. Pentru a disponibiliza noi locuri de veci, administrația locală a cheltuit peste 600000 de lei. «Asigurăm locuri de veci pentru cei care fac dovada unor probleme de sănătate grave și pentru cei care au vârste peste 70 de ani...» confirmă Dorina Milea, directorul Servicii Publice Slobozia SRL.

S-a rezolvat și nu prea Timp de mai bine de 10 ani, până în anul 2021, Slobozia s-a confruntat an de an... [citește_tot_articolul]

17 Octombrie 2023, 16:20 (14398 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

SPORT

Încă un eșec la limită

Fotbal, Liga a III-a, Dunărea Călărași-Recolta Gheorghe Doja 1-0

Încă un eșec la limită

Dunărea Călărași își dorește să fie acolo, sus, în lupta pentru promovare. Altfel nu s-ar explica faptul că, în staff-ul tehnic a fost cooptat fostul dinamovist Adrian Ropotan. De partea cealaltă, echipa noastră, Recolta Gheorghe Doja caută să strângă cât mai multe puncte și să stea cât mai departe de zona retrogradării. Dacă acest lucru ar putea însemna play-off, cu atât mai bine. De aceea, la Călărași, într-un meci contând pentru etapa a 8-a, s-a jucat destul de economicos, cu puține faze de poartă. Antrenorul Recoltei Gheorghe Doja, călărășeanul Mirel Condei a început jocul în următoarea alcătuire: Oprica-Barabaș, Lungu, Ivan, Andrei-Alexe, Palii, Drăgan, Răduca, Liță-Năstase. Au mai... [citește_tot_articolul]

17 Octombrie 2023, 14:25 (2868 vizualizări - 18 comentarii)

Click aici

SPORT

Fetești și Rovine, campioanele turului

Fotbal, Liga a IV-a

Fetești și Rovine, campioanele turului

S-au scurs deja primele 9 etape din sezonul regulat al Ligii a IV-a ialomi­țene. Practic, cele 20 de echipe au ajuns cu bine la finalul turului. Etapa a 9-a a fost una interesantă prin prisma rezultatelor care s-au consemnat. Favo­ritele au învins, dar spre mijlocul clasamen­telor s-au produs schimbări importante. CSM Fetești este, fără îndoială, echipa momentului. Ultima victimă a feteștenilor se numește Unirea Grivița, echipă care pornise foarte bine în noul sezon. Feteștiul a învins Grivița cu 12-0 și, la finele turului, este lider incontestabil în Seria Est, cu 9 victorii din 9 meciuri și 48-1 la golaveraj. Sunt deja mulți, din cei atenți la fenomen, care consideră echipa feteșteană viitoarea... [citește_tot_articolul]

17 Octombrie 2023, 12:10 (2990 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Ialomițenii beau apă din fântâni și circulă pe drumuri de pământ

După 30 de ani

Ialomițenii beau apă din fântâni și circulă pe drumuri de pământ

O analiză a Institutului Național de Statistică arată faptul că situația în ceea ce privește conectarea județului Ialomița, în ultimii 30 de ani, la uti­lități publice, nu s-a schimbat semnificativ. Mii de oameni au nevoie de apă curentă, gaze naturale, energie electrică și drumuri mai bune pe care să circule. Într-un singur aspect ne situăm ceva mai bine, iar asta vizează «zonele verzi». Între 1990 și 2022, Ialomița a reușit să-și îmbunătățească suprafața de «spații verzi», dar doar în cazul zonelor urbane. În mediul rural, deficitul de parcuri sau zone de recreere a rămas neschimbat.

Un județ blocat în timp... [citește_tot_articolul]

16 Octombrie 2023, 15:05 (6654 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Procesul cu foștii angajați, pierdut de fostul director al APM Ialomița

Procesul cu foștii angajați, pierdut de fostul director al APM Ialomița

Înainte de a «pleca» la Garda de Mediu Ialomița, Laurențiu Ghiauru a dat în judecată funcționarii Agenției pentru Protecția Mediului Ialomița, instituție pe care a condus-o vreme de aproape 8 ani, pe care i-a acuzat de «încălcarea dreptului la onoare, demnitate, reputație și imagine». Sătui de comportamentul abuziv al fostului director, oamenii și-au exprimat nemulțumirea într-un memoriu pe care l-au înaintat Ministerului Mediului, Apelor și Pădurilor, dar și Agenției Naționale pentru Protecția Mediului. Procesul a început anul trecut și s-a finalizat, în primă instanță, în urmă cu o săptămână, când Tribunalul Ialomița le-a dat dreptate funcționarilor APM.

Istoria unui scandal... [citește_tot_articolul]

16 Octombrie 2023, 11:05 (6812 vizualizări - 15 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

«Apreciez implicarea micilor întreprinzători ialomițeni în viața comunităților!»

Radu Mihail, liderul grupului parlamentar USR din Senat

«Apreciez implicarea micilor întreprinzători ialomițeni în viața comunităților!»

În urmă cu o săptămână, liderul grupului USR din Senatul României, parlamentarul Radu Mihail, a efectuat o nouă vizită de lucru în județul Ialomița. Acesta s-a întâlnit cu reprezentanții partidului din cadrul consiliilor locale ale câ­torva localități ialomițene, dar și cu micii întreprinzători locali din zona Sălcioara-Căzănești. La finalul întâlnirilor oficiale, Radu Mihail a apreciat implicarea tuturor întreprinzătorilor în susținerea comunităților din care aceștia fac parte.

Politica are nevoie de forțe noi În cadrul vizitei pe care a desfășurat-o în urmă cu o săptămână în județul... [citește_tot_articolul]

15 Octombrie 2023, 15:40 (2875 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

DGASPC Ialomița garantează viitorul tinerilor instituționalizați

DGASPC Ialomița garantează viitorul tinerilor instituționalizați

Ialomița susține în sistemul de protecție a copilului 98 de tineri cu vârste peste 16 ani. La sfârșitul lunii septembrie 2023, Direcția Generală de Asistență Socială și Protecția Copilului Ialomița a organizat o întâlnire publică în cadrul căreia a prezentat acestor tineri oportunitățile pe care le au în cazul în care se hotărăsc să părăsească sistemul. Nicoleta Adriana Bogatoniu și Ionuț Valentin Godea sunt doi dintre tinerii care au fost prezenți în sală. Pentru ei și pentru ceilalți 96 de tineri care vor părăsi sistemul în următorii ani, lumea este un loc «înfricoșător». Dar știu că Statul va avea grijă de ei până la 26 de ani. Cu o condiție: să învețe sau să muncească!

Prima întâlnire oficială cu viitorul... [citește_tot_articolul]

14 Octombrie 2023, 17:50 (4896 vizualizări - 0 comentarii)

REPORTAJ

Familia din cabina unui TIR

Familia din cabina unui TIR

Ei îi place Coasta de Azur. Lui îi place pe Mont Blanc. Ei îi place curățenia. Lui îi place acasă. Acasă e la Ograda, unde ridică o casă pentru cei doi copii pe care îi au... Iar pentru ei s-au hotărât să plece amândoi cărăuși pe TIR. Pe ea o cheamă Evelina, iar pe el Silviu. Și sunt prina familie de cărăuși pe TIR pe care am cunoscut-o.

Șoferiță pe mastodonți de 40 de tone Evelina e veselă și comunicativă. Silviu e măsurat la vorbă și îi place să fie exact. Sunt împreună pe TIR de un an, dar par împreună de o viață. Și, de fapt, sunt, pentru că au 17 ani de conviețuit în spate. Evelina... [citește_tot_articolul]

14 Octombrie 2023, 12:50 (8384 vizualizări - 0 comentarii)

POLITICĂ

«Am pledat cauza României în Parlamentul de la Viena!»

Deputatul PSD Ștefan Mușoiu

«Am pledat cauza României în Parlamentul de la Viena!»

Deputatul PSD Ștefan Mușoiu susține activ efortul României de a accede în Spațiul Schengen până la sfârșitul anului în curs. «Am pre­zentat Parlamentului austriac pledoaria comună româno-bulgară, favorabilă accederii noastre în Spațiul Schengen.În perioada ime­diat următoare vom continua să ne conjugăm toate demersurile poli­tico-diplomatice pentru accederea cât mai rapidă în Schengen!» precizează deputatul social-democrat.

Probleme vechi, eforturi noi În perioada 28-29 septembrie 2023, o delegație a Comisiei pentru afaceri europene a Camerei Deputaților, condusă de deputatul PSD Ștefan... [citește_tot_articolul]

13 Octombrie 2023, 16:10 (2785 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

150 locuri de casă disponibile în Cartierul «Gării Noi» Slobozia

150 locuri de casă disponibile în Cartierul «Gării Noi» Slobozia

La 14 ani distanță de la concesionarea primelor locuri de casă din Cartierul «Gării Noi», administrația face o nouă ofertă. Conform estimărilor oficiale, în zonă au fost disponibilizate aproximativ 150 loturi de teren în suprafață de 300 mp care pot fi concesionate. Extinderea Cartierului este posibilă grație investițiilor făcute în ultimii ani pentru asigurarea utilităților.

Din 2009 până în 2024 În anul 2009, administrația Ionașcu concesiona primele locuri de casă în Cartierul Gării Noi. În următorii 14 ani, cei peste 200 de tineri care au beneficiat de această «facilitate» oferită... [citește_tot_articolul]

13 Octombrie 2023, 10:55 (6406 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Investiții în «potabilizarea apei» la Miloșești și Albești

Primul pas către aplicarea Master Planului

Investiții în «potabilizarea apei» la Miloșești și Albești

Localitățilie Miloșeșți și Albești vor fi primele beneficiare ale investițiilor în «extinderea și reabilitarea sistemelor de apă și apă uzată în județul Ialomița». Grație unei asocieri dintre Consiliul Județean Ialomița și cele două localități, Miloșești va avea o stație de clorinare a apei, iar Albești va schimba conductele de apă din comună, vechi de peste 30 de ani. Investițiile sunt considerate prioritate și ar putea fi finalizate în mai puțin de o jumătate de an.

Master Planul poate fi aplicat Consiliul Județean Ialomița face primele demersuri pentru aplicarea Master Planului pentru... [citește_tot_articolul]

12 Octombrie 2023, 15:05 (2248 vizualizări - 2 comentarii)

Vineri 26 Iun 2026
239 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Amenzi pentru șoferii indisciplinați

Luni, 22 februarie a.c., polițiștii Serviciului Rutier au acționat pe șoselele ialomițene pentru un trafic rutier mai sigur, precum și pentru prevenirea și combaterea neregulilor ce pot conduce la producerea ...[citește_toată_știrea]

23 Februarie 2010, 19:57
(18991 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Sport a fost actualizată!

Cele mai noi știri din sportul ialomițean. ...[citește_toată_știrea]

23 Februarie 2010, 19:50
(14104 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

23 Februarie 2010, 19:11
(14563 vizualizări - 0 comentarii)


Tîrgul Primăverii, la Slobozia

Camera de Comerț, Industrie și Agricultură Ialomița, Consiliul Județean Ialomița, Primăria Municipiului Slobozia și SC Orange România SA organizează, în perioada 25-28 februarie a.c., «Tîrgul Primăverii ...[citește_toată_știrea]

23 Februarie 2010, 08:42
(15935 vizualizări - 0 comentarii)


Amenința că se sinucide prin electrocutare

Pompierii ialomițeni au intervenit în week-end-ul trecut la 5 situații de urgență, trei dintre acestea pentru acordarea primului ajutor medical, un caz pentru salvarea unui animal și un altul pentru transportul ...[citește_toată_știrea]

23 Februarie 2010, 08:40
(13938 vizualizări - 0 comentarii)


Unirea Urziceni-CFR Cluj 0-1

Stadionul Tineretului a fost luni seara, 22 februarie a.c., gazda unui duel încrîncenat între două dintre cele mai compacte echipe ale campionatului. Deși, cel puțin în prima repriză, s-a jucat într-un ...[citește_toată_știrea]

22 Februarie 2010, 19:35
(13897 vizualizări - 0 comentarii)


A spart geamurile Casei de Cultură

A spart geamurile Casei de Cultură

În dimineața zilei de duminică, 21 februarie a.c., în jurul orelor 05.30, un echipaj mobil din cadrul Inspectoratului de Jandarmi Județean Ialomița, care se afla pe timpul unei misiuni specifice, a observat ...[citește_toată_știrea]

22 Februarie 2010, 12:52
(17532 vizualizări - 0 comentarii)


S-au șicanat în trafic și l-a amenințat cu pistolul

Sîmbătă, 20 februarie a.c., un tînăr de 23 de ani, din județul Harghita, a sesizat Poliția despre faptul că, în jurul orei 10.00, în timp ce se afla la volanul autoturismului, pe DN2, pe sensul de mers ...[citește_toată_știrea]

22 Februarie 2010, 12:23
(12317 vizualizări - 0 comentarii)


Tînăr mort în accident lîngă Coșereni

În noaptea de sîmbătă spre duminică, 20/21 februarie a.c., în jurul orei 01.15, pe DN2, în apropierea localității Coșereni, a avut loc un accident rutier în care a fost implicat un singur autoturism, soldat ...[citește_toată_știrea]

22 Februarie 2010, 12:17
(10111 vizualizări - 0 comentarii)


Au furat pantaloni de pe sîrmele de rufe

Sîmbătă, 20 februarie a.c., doi tineri domiciliați în Căzănești, respectiv în Slobozia, au fost depistați în Urziceni de către o patrulă de siguranță publică, la scurt timp după ce au furat două perechi ...[citește_toată_știrea]

22 Februarie 2010, 12:12
(12338 vizualizări - 0 comentarii)


Primarul din Amara, Victor Moraru s-a retras din cursa pentru șefia PSD

Potrivit ultimelor informații din cadrul Congresului Național al PSD, primarul din Amara, Victor Moraru s-a retras din cursa pentru șefia PSD. De asemenea, Moraru și-a afirmat susținerea pentru candidatul ...[citește_toată_știrea]

20 Februarie 2010, 17:20
(15999 vizualizări - 2 comentarii)


Prevenirea acidentelor rutiere, în atenția polițiștilor

Polițiștii din cadrul Serviciului Rutier au continuat acțiunile de prevenire și combatere a cauzelor ce pot provoca accidente rutiere pe arterele din județ. Principalul scop al acțiunii a fost acela de ...[citește_toată_știrea]

20 Februarie 2010, 08:12
(8667 vizualizări - 0 comentarii)


Armă neletală, deținută ilegal

Un colectiv de polițiști din cadrul Serviciului Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase ce a acționat joi, 18 februarie a.c., pentru depistarea deținătorilor ilegali de arme și prevenirea producerii evenimentelor ...[citește_toată_știrea]

19 Februarie 2010, 19:21
(15698 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiune a polițiștilor din Țăndărei pentru prevenirea infracționalității stradale

Joi, 18 februarie a.c., efective ale Poliției Orașului Țăndărei și jandarmi au organizat și executat în comun o acțiune pentru prevenirea infracționalității stradale. În cadrul acțiunii, polițiștii au legitimat ...[citește_toată_știrea]

19 Februarie 2010, 18:13
(16887 vizualizări - 0 comentarii)


Patroni trimiși în judecată

În cursul zilei de 18 februarie a.c., polițiștii Biroului de Investigare a Fraudelor Urziceni au finalizat cercetările în două dosare penale în care reprezentanții unor agenți economici sînt cercetați pentru ...[citește_toată_știrea]

19 Februarie 2010, 16:13
(12328 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la Țăndărei

Joi, 19 februarie, la locuința unui cetățean din Țăndărei s-a produs un incendiu. După ce a supraalimentat soba cu lemne, fiul proprietarului, în vîrstă de 22 de ani, a aprins focul, lăsînd sistemul de ...[citește_toată_știrea]

19 Februarie 2010, 16:06
(17107 vizualizări - 0 comentarii)


Aproape de un rezultat mare Liverpool-Unirea 1-0

Unirea a rămas aceeași echipă combativă de pe vremea lui Petrescu. Ronny Levy a gîndit o așezare compactă la mijloc care a funcționat aproape perfect 80 de minute, iar cînd au apărut fisuri le-a rezolvat ...[citește_toată_știrea]

19 Februarie 2010, 01:12
(23066 vizualizări - 0 comentarii)


Anton Barbu și-a dat demisia din funcția de director al Agenției de Plăți

Anton Barbu, în cursul zilei de joi, 18 februarie a.c., și-a depus demisia din funcția de director al Agenției Județene de Plăți și Intervenție pentru Agricultură Ialomița. Anunțul a fost făcut în cadrul ...[citește_toată_știrea]

18 Februarie 2010, 16:19
(19085 vizualizări - 4 comentarii)


Concedierile colective și șomajul, în atenția Prefecturii

Joi, 18 februarie a.c., în sala de ședințe a Instituției Prefectului s-a desfășurat ședința Comisiei de Dialog Social a Județului Ialomița. Drept principale puncte pe ordinea de zi să amintim informarea ...[citește_toată_știrea]

18 Februarie 2010, 12:33
(14800 vizualizări - 0 comentarii)


Reduceri de tarife pentru operațiunile la Registrul Comerțului

În ședința de miercuri, 17 februarie a.c., Guvernul a aprobat o hotărîre privind taxele și tarifele pentru operațiunile efectuate de Oficiul Național al Registrului Comerțului și oficiile registrului comerțului ...[citește_toată_știrea]

18 Februarie 2010, 11:51
(12599 vizualizări - 0 comentarii)


Salvați din apele rîului Ialomița de pompieri

Patru persoane au rămas izolate de ape miercuri, 17 februarie a.c., pe raza localității Bucu, la un canton ce aparține Ocolului Silvic Slobozia. Este vorba de trei bărbați și o femeie, toți din comuna ...[citește_toată_știrea]

18 Februarie 2010, 11:40
(11099 vizualizări - 0 comentarii)


Proiectil activ într-o mașină cu nisip

Un proiectil de calibru 122 mm cu încărcătură activă a fost descoperit în această dimineață în materialul antiderapant dintr-o autoutilitară aparținînd unei societăți comerciale din Fetești. Elementul de ...[citește_toată_știrea]

18 Februarie 2010, 11:40
(14739 vizualizări - 0 comentarii)


Birou pentru eliberarea de caziere judiciare la Fetești

Joi, 18 februarie a.c., la ora 13,00, la sediul Poliției Municipiului Fetești va fi inaugurat un Birou pentru eliberarea certificatului de cazier judiciar. La inaugurare vor participa șeful Inspectoratului ...[citește_toată_știrea]

18 Februarie 2010, 07:12
(17866 vizualizări - 1 comentariu)


Infractor după gratii

Un ialomițean în vîrstă de 40 de ani, din comuna Ciulnița, a fost arestat preventiv pentru 29 de zile în cursul zilei de marți, 16 februarie, și se află în prezent în arestul Inspectoratului. Împotriva ...[citește_toată_știrea]

17 Februarie 2010, 16:53
(14285 vizualizări - 0 comentarii)


A bătut un copil de numai 4 luni pentru că plîngea foarte tare

Polițiștii efectuează cercetări cu privire la împrejurările în care un minor de numai 4 luni a suferit vătămări corporale. Astfel, în seara zilei de 14 februarie a.c., în jurul orei 19,30, polițiștii Orașului ...[citește_toată_știrea]

17 Februarie 2010, 16:50
(12478 vizualizări - 0 comentarii)


Prefectul Teculescu și persoanele vîrstnice

În sala de ședințe a Instituției Prefectului s-a desfășurat miercuri, 17 februarie 2010, ședința Comitetului Consultativ de Dialog Civic pentru Problemele Persoanelor Vîrstnice Ialomița. Discuțiile purtate ...[citește_toată_știrea]

17 Februarie 2010, 16:41
(16507 vizualizări - 0 comentarii)


31 se sancțiuni contravenționale aplicate de polițiștii slobozeni

Polițiștii slobozeni, în colaborare cu jandarmi și polițiști comunitari au acționat marți, 16 februarie a.c., pe raza municipiului reședință de județ, pe linia prevenirii oricăror fapte de natură a tulbura ...[citește_toată_știrea]

17 Februarie 2010, 12:55
(14506 vizualizări - 0 comentarii)


Infracțiuni economice

Polițiștii Serviciului de Investigare a Fraudelor Ialomița au început urmărirea penală în 5 dosare penale, în care 5 persoane sînt cercetate pentru săvîrșirea a 9 infracțiuni economice. Astfel, în urma ...[citește_toată_știrea]

17 Februarie 2010, 12:51
(13532 vizualizări - 0 comentarii)


Proaspăt eliberat din pușcărie, din nou infractor

Un conductor de bilete aflat în serviciu în trenul ce se afla în mișcare între Punctul oprire CF Brîncoveni și Halta de mișcare Slobozia Sud, a fost agresat fizic de către un călător, care nu poseda bilet ...[citește_toată_știrea]

17 Februarie 2010, 12:49
(15211 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Sport a fost actualizată!

Cele mai noi știri din sportul ialomițean. ...[citește_toată_știrea]

16 Februarie 2010, 19:04
(14684 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Vasile în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...