Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Primul succes al verii

Fotbal, Recolta Gheorghe Doja-Recolta Bărcănești 7-1

Primul succes al verii

Duelul amical al Recoltelor a fost câștigat clar de echipa antrenată de Mirel Condei. În ciuda acestui fapt, echipa din Bărcănești, angrenată în competiția Ligii a IV-a, a lăsat o impresie bună întregii asistențe. În cele din urmă, pe lângă factorul fizic, experiența și valoarea superioară a dojenilor și-au spus cuvântul. Echipa din Liga a III-a s-a impus cu 7-1. Ionuț Drăgan și Dorin Radu au reușit câte o dublă, celelalte 3 goluri fiind marcate de Adrian Răduca, Mihăiță Năstase și Vlăduț Popescu. Pentru Recolta Gheorghe Doja urmează miercuri, 2 august 2023, primul meci oficial din noul sezon. Dojenii vor debuta în Cupa României, în deplasare, la fosta colegă de divizie, CS Amara. Meciul va începe... [citește_tot_articolul]

1 August 2023, 14:20 (2844 vizualizări - 4 comentarii)

SPORT

Andrei Luca, transfer interesant la FC Rovine

Fotbal, Liga a IV-a

Andrei Luca, transfer interesant la FC Rovine

Extrem de activă pe piața transferurilor, FC Rovine a ajuns deja la a opta achiziție. Conform comunicatului clubului ialomițean, mijlocașul Andrei Marin Luca, 30 de ani, vine la Rovine de la clubul german FC Eintracht Iandshut. Pe Andrei Luca îl știm din sezonul 2012-2013, când a fost adus la Slobozia de la Universitatea Cluj, de antrenorul de atunci al Unirii, Marin Dună. A stat doar un sezon la galben-albaștri, dar a revenit în fotbalul ialomițean, evoluând în Liga a III-a, la Viitorul Axintele. Atât Marin Dună cât și antrenorul celor de la Axintele, Ion Nica, au avut, la vremea respectivă, numai cuvinte frumoase despre Luca. Și iată-l acum revenit pentru a treia aventură în fotbalul ialomițean... [citește_tot_articolul]

1 August 2023, 13:05 (2933 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

SPORT

«Cupa Municipiului Slobozia» își continuă povestea

Tenis de câmp

«Cupa Municipiului Slobozia» își continuă povestea

Saptămâna trecută, Arena Tenis Con a găzduit «Cupa Municipiului Slobozia», competiție care a ajuns la a 23-a ediție. Evenimentul sportiv a fost dedicat me­moriei fostului primar al Sloboziei, Ioan Pinter, cel care a avut un rol esențial în demararea acestei competiții. Turneul nu mai are anvergura de altădată, dar și-a păstrat aerul «aristocratic», fiind inclus în Circuitul Național FRT, pentru tenismeni cu vârste sub 14 ani. Prin urmare, a fost prezentă o parte însemnată a celor mai buni jucători din această categorie. S-a jucat la masculin și feminin, atât la simplu, cât și la dublu. Din păcate, jucătorii din Slobozia au părăsit turneul încă din primele tururi. Cu toate acestea, competiția a... [citește_tot_articolul]

1 August 2023, 11:40 (5750 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

O femeie a născut în fața Spitalului Municipal Urziceni, pe trotuar

O femeie a născut în fața Spitalului Municipal Urziceni, pe trotuar

Amenzi de 11 mii de lei aplicate pentru modul în care medicii au tratat mama. Poliția a deschis un dosar penal!

Caz șocant la Urziceni, acolo unde o femeie a născut în fața spitalului din oraș, sub privirile nepăsătoare ale personalului medical. La câteva minute de la naștere, mama a fost preluată de un echipaj al Serviciului Județean de Ambulanță Ialomița și transportată la Spitalul Județean de Urgență Slobozia.

Bebeluș născut pe trotuar
Din primele informații se pare că femeia s-a prezentat în dimineața zilei de luni, 31 iulie a.c., la Camera de Gardă a Spitalului Municipal Urziceni, fiind în travaliu. Medicii i-ar fi spus că nu au linie de gardă pentru Neonatologie și că nu o pot ajuta... [citește_tot_articolul]

31 Iulie 2023, 16:30 (60924 vizualizări - 18 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Malul lacului Amara a fost igienizat în zona plajelor publice

Malul lacului Amara a fost igienizat în zona plajelor publice

Deși nici anul acesta plajele publice din Amara nu vor fi deschise publicului, administrația locală a făcut primele investiții în noua imagine a lacului. Grație unui acord cu Ministerul Mediului, administrația locală a obținut permisiunea de a igieniza malul lacului. În cadrul acestui proces, malul lacului a fost stabilizat cu pietre de granit, iar fundul lacului a fost curățat în zona plajelor publice. «Vrem ca turiștii să beneficieze de toate condițiile pe care le putem oferi... Acesta este primul pas, iar până la sfârșitul verii 2023 vor fi instalate și pontoanele mobile pe cele două plaje unde se execută lucrări de reabilitare!» a precizat primarul orașului Amara. Reamintim că la acest moment... [citește_tot_articolul]

31 Iulie 2023, 15:10 (26173 vizualizări - 17 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița, pe harta «sărăciei educaționale»

Ialomița, pe harta «sărăciei educaționale»

bonus: Liceele militare, alternativa pentru o carieră de succes

Conform datelor statistice, mai bine de 80% din învățământul liceal din județul Ialomița se desfășoară în cadrul liceelor tehnologice și școlilor profesionale. Un raport al Orga­nizației «Salvați Copiii Româ­nia» arată faptul că unitățile de învățământ nu au capacitatea de a le oferi elevilor educație de calitate și nu pot să-i încurajeze să-și dezvolte aptitudinile sau să se poată integra pe piața muncii. Iar toate aceste deficiențe se văd cu ochiul liber după fiecare sesiune a Bacalaureatului. De la an la an însă, aceste unități caută soluții pentru a-și îmbunătăți oferta educațională.

Învățământul tehnologic, în impas... [citește_tot_articolul]

31 Iulie 2023, 10:55 (3126 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

DGASPC Ialomița a început procesul de dezinstituționalizare

DGASPC Ialomița a început procesul de dezinstituționalizare

Cel mai mare furnizor de servicii sociale din județ, Direcția Generală de Asistență Socială și Protecția Copilului Ialomița, a început procesul de dezinstituționalizare pentru persoanele adulte cu handicap. Astfel, vor fi construite centre dedicate acestora și se vor face demersuri în vederea in­serției în fami­liile de care aparțin. Până în 2030, con­form planului, DGASPC Ialomița trebuie să reducă numărul persoa­nelor instituționalizate la 107.

Demers în curs de implementare Dezinstuționalizarea este o măsură legală prin care se încearcă inserția în fa­miliile din care provin a persoanelor... [citește_tot_articolul]

30 Iulie 2023, 12:40 (25206 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Isus, inculpat într-un dosar penal după ce a bătut un polițist din Fierbinți-Târg

Isus, inculpat într-un dosar penal după ce a bătut un polițist din Fierbinți-Târg

Un bărbat pe nume Isus V. este inculpat într-un dosar penal, instrumentat de procurorii Parchetului de pe lângă Judecătoria Urziceni. Acesta a fost trimis recent în judecată după ce a bătut un polițist. Surse judiciare susțin faptul că Isus este un client mai vechi al organelor judiciare locale din zona Urziceniului, în trecut fiind anchetat și pentru alte fapte penale.

Se așteaptă soluția instanței Isus V., originar din satul Sitaru, aflat la granița dintre județele Ialomița și Ilfov, și-a vărsat nervii pe un polițist din orașul Fierbinți-Târg. În primăvara anului 2018, Isus se afla... [citește_tot_articolul]

29 Iulie 2023, 13:10 (15724 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Forumul APPR pariază 350000 de euro pe «FarmConect»

În perioada 31 august-3 septembrie 2023

Forumul APPR pariază 350000 de euro pe «FarmConect»

Forumul APPR a organizat miercuri, 5 iulie 2023, o conferință de prezentare a celei de a doua ediții a Târgului agriculturii românești «Farm­Co­nect». Aflat la a doua ediție, eve­nimentul își propune să atragă atenția asupra oportu­nităților agricole pe care le oferă Ialomița și să transforme Slobozia într-unul dintre epicentrele economice ale agriculturii românești. «Ca și anul trecut, ne propunem două obiective principale: primul este să do­vedim că Ialomița este un județ primitor pentru investitori, iar al doilea este un obiectiv educațional. Vrem ca publicul să în­țeleagă ce se întâmplă în domeniul agricol și să fie informat corect atunci când ia decizii!» a precizat Nicolae Sitaru, președintele... [citește_tot_articolul]

28 Iulie 2023, 16:35 (4296 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Procese în instanță ale cetățenilor străini pentru menținerea dreptului de ședere pe teritoriul Ialomiței

Procese în instanță ale cetățenilor străini pentru menținerea dreptului de ședere pe teritoriul Ialomiței

Peste 100 de cetățeni străini, majoritatea muncitori veniți din țări asiatice să lucreze pe raza județului Ialomița, au dat în judecată Biroul de Imigrări Ialomița, nemulțumiți de faptul că instituția a făcut de­mersuri în vederea re­patrierii acestora. Ofi­cialii Biroului de Emi­grări Ialomița susțin faptul că respectivele persoane au încălcat pre­vederile în ceea ce pri­vește dreptul de ședere pe teritoriul României.

Procesele, în curs de soluționare Potrivit procedurilor legale, Biroul de Imigrări Ialomița are obligația de a verifica periodic respectarea dreptului de ședere acordat... [citește_tot_articolul]

28 Iulie 2023, 15:20 (14927 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Investiții de 15,1 milioane de lei pentru unitățile de învățământ din oraș

Slobozia e parte din «România Educată»

Investiții de 15,1 milioane de lei pentru unitățile de învățământ din oraș

Primarul municipiului Slobozia, Dragoș Soare, a semnat joi, 26 iulie 2023, alături de Ligia Deca, ministrul Educației, contractul de finanțare pentru proiectul «Dotarea unităților de învățământ preuniversitar și a unităților conexe din Municipiul Slobozia». Semnarea acestor contracte de finanțare a investițiilor în unitățile de învățământ este unul dintre cele mai importante momente din istoria învățământului românesc, fiind vorba despre cea mai mare investiție care a avut loc vreodată în România în acest domeniu. Totalul sumelor se ridică la peste 1 miliard de euro, fonduri alocate creșterii calității a peste 5600 de unități de învățământ.

A venit rândul școlilor... [citește_tot_articolul]

28 Iulie 2023, 13:40 (10407 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Urban SA are de înlocuit 2 kilometri de rețea de apă la Slobozia

«Moștenirea» administrației Ionașcu

Urban SA are de înlocuit 2 kilometri de rețea de apă la Slobozia

În urmă cu 13 ani, administrația Ionașcu cheltuia aproximativ 23 milioane de lei pentru înlocuirea celor 42 kilometri de rețea de alimentare cu apă din Slobozia prin tehnologia «tub în tub». Datele oficiale confirmă faptul că unele tronsoane din această rețea de apă nu au fost înlocuite niciodată! Într-o corespodență oficială cu Primăria Slobozia, Urban SA estimează lungimea rețelei de țevi de oțel neînlocuite la aproximativ 2 kilometri.

«Moștenirea» lui Ionașcu Săptămâna trecută, Urban SA a anunțat că execută «lucrări de înlocuire a conductei metalice ce traversează Bulevardul Matei... [citește_tot_articolul]

28 Iulie 2023, 11:05 (12794 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Amara se confruntă cu «o criză de apă la robinete»

Irigații cu apă potabilă

Amara se confruntă cu «o criză de apă la robinete»

În fiecare vară, stațiunea Amara se confruntă cu «o criză de apă la robinete». Autoritățile locale caută soluții pentru a determina locuitorii orașului să reunțe la irigarea grădinilor cu apă din rețea. Primarul Alin-Sorin Sandu susține un proiect de investiții în valoare de 8,3 mili­oane de lei care ar permite dublarea volumului de apă distribuit. La acest moment, Amara consumă 220 mc de apă pe oră și produce aproximativ 80 mc de apă pe oră...

Amara nu are apă la robinete În fiecare vară, orașul-stațiune Amara se confruntă cu «o criză a apei la robinetele consumatorilor». Comitetul... [citește_tot_articolul]

27 Iulie 2023, 14:50 (13011 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Autoritatea Județeană de Transport Ialomița caută soluții pentru licitarea traseelor «neprofitabile»

Autoritatea Județeană de Transport Ialomița caută soluții pentru licitarea traseelor «neprofitabile»

bonus: Condiții decente de transport pe ruta Slobozia-Amara

9 trasee destinate transportului public județean din Ialomița, care cuprind localități din Centrul și Estul județului, așteaptă de peste 5 ani să fie licitate de către transportatori. Oficialii Autorității Județene Transport Ialomița din cadrul Consiliului Județean Ialomița susțin că scot la licitație aceste trasee, dar operatorii nu se arată interesați de ele, invocând faptul că nu pot aduce suficient profit. «Sperăm că, până la urmă, vor exista societăți interesate!» susțin reprezentanții Autorității Județene de Transport.

Măsuri pentru preluarea traseelor Cele 9 trasee, considerate... [citește_tot_articolul]

27 Iulie 2023, 11:05 (12585 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Bucu, comuna fără «depozitări necontrolate de deșeuri»

Exemple de bună practică

Bucu, comuna fără «depozitări necontrolate de deșeuri»

bonus: Fără bani, gropile de gunoi ard singure

Oficial, Ialomița nu mai are «gropi de gunoi» la marginea localităților. În realitate, comunele din Ialomița care au reușit să stopeze acest fenomen pot fi numărate pe degete. Comuna Bucu rămâne un exemplu de bună practică, la 14 ani de la închiderea oficială a gropilor de gunoi. O inițiativă similară a fost susținută, prin intermediul ADI Ialomița, la Manasia. Pentru restul județului, autoritățile închid ochii, iar «gropile de gunoi neconforme» au fost transformate în «depozitări necontrolate de deșeuri».

Cu un exemplu nu se face primăvară În 2009, județul Ialomița închidea oficial... [citește_tot_articolul]

26 Iulie 2023, 13:40 (8499 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Titularizarea, examenul de foc al profesorilor ialomițeni

Titularizarea, examenul de foc al profesorilor ialomițeni

O analiză a rezultatelor obținute de profesorii ialomițeni la examenul de Titularizare, înainte de corectarea contestațiilor, arată faptul că dascălii nu s-au pregătit pentru această testare. Și anul acesta, Ialomița s-a situat sub media națională în ceea ce privește procentul de promovare. Dincolo de rezultate, rămâne problema valabilității posturilor pentru care profesorii și-au dorit să obțină un loc definitiv în Învățământ. De la un an la altul, aceste locuri sunt tot mai puține...

Rezultate sub așteptări La fel ca și în cazul elevilor, și profesorii au obținut rezultate sub așteptări... [citește_tot_articolul]

25 Iulie 2023, 19:35 (12214 vizualizări - 4 comentarii)

SPORT

Iau startul la Reșița

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia

Iau startul la Reșița

S-a tras la sorți țintarul Ligii a II-a, iar Unirea Slobozia începe campionatul, pentru a treia oară conse­cutiv, în compania unei nou-promovate. În 2021 a fost Unirea Dej, iar ialomițenii au învins cu 2-0, prin dubla lui Robert Mustacă. În 2022 a fost Minaur Baia Mare, iar Unirea a învins cu 3-0 prin golurile sembate de Rus, Afalna și Coadă. Acum, în 2023, Unirea joacă în deplasare cu CSM Reșița, revenită, după 2 ani, în eșalonul secund. Meciul va fi sâmbătă, 5 august 2023, cel mai probabil, la orele 11,00 (este greu de crezut că va fi televizat). Nu va fi un meci ușor, bănățenii întărindu-și substanțial lotul în această vară. Însă, cu siguranță, echipa antrenată de Adrian Mihalcea vrea să revină... [citește_tot_articolul]

25 Iulie 2023, 18:50 (5119 vizualizări - 1 comentariu)

REPORTAJ

Clean Tech face legea la Ciulnița

Clean Tech face legea la Ciulnița

Războiul dintre Clean Tech Ciul­nița și locuitorii din proximitate e mai vechi de 10 ani... Și în 10 ani s-au schimbat multe! Proprietarii fabricii, numărul de combatanți, valoarea investițiilor, minciunile... Un singur lucru a rămas la fel. Mirosul! La 40 de grade, în plină caniculă, mirosul care vine de la Clean Tech e inconfun­dabil. Miroase a hoit, a pene arse și a putred. Totul chimizat cu un soi de parfum care te face să icnești instantaneu. După 10 minute de respirat aerul ăsta, creierul intră în alertă și îți comandă să fugi. După un sfert de oră îți lăcrimează ochii. După o oră, respirația îți miroase și ea a hoit, iar gura ți se usucă. Pare ireal, dar se întâmplă la doi pași de Slobozia... [citește_tot_articolul]

25 Iulie 2023, 17:55 (13705 vizualizări - 8 comentarii)

SPORT

Înfrângere în primul amical

Fotbal, Liga a III-a, Recolta Gheorghe Doja

Înfrângere în primul amical

Recolta Gheorghe Doja a dat startul meciurilor de pregătire în vederea celui de-al cincilea sezon consecutiv de Liga a III-a. Ialomițenii s-au duelat sâmbătă, 22 iulie 2023, cu Dunărea Călărași, pe terenul acesteia. La Călărași se vorbește din nou despre performanță, despre lupta pentru promovare, iar acest lucru se vede în campania de transferuri pe care dunărenii au demarat-o în această vară. Călărașiul a luat o opțiune serioasă pentru victorie încă din prima repriză, având la pauză 2-0. Recolta, echipă antrenată de călărășeanul Mirel Condei, a echilibrat jocul în partea secundă, când Andrei Comșa a marcat o dublă pentru ialomițeni. Condei a început meciul în formula Oprică-Barabaș, Lungu, ... [citește_tot_articolul]

25 Iulie 2023, 14:20 (10535 vizualizări - 3 comentarii)

SPORT

Cristina Drugă, Campioană Mondială «U23»

Canotaj

Cristina Drugă, Campioană Mondială «U23»

Povestea tinerei canotoare ialomițene Cristina Drugă, plecată spre marea performanță din comuna Săveni, a atins noi culmi în aceste zile. În urmă cu un an, Cristina devenea, în Belgia, Campioană Europeană la Tineret. Aminteam atunci de visul ei de a fi Campioană Mondială, împlinit, în parte, cu câteva zile în urmă. Orașul bulgar Plovdiv găzduiește în această pe­rioadă Campionatul Mondial de Canotaj adresat sportivilor sub 23 de ani. Prima medalie de aur pentru România a fost adusă de echipajul feminin de 4 vâsle. Din acest echipaj a făcut parte Cristina Drugă care, ală­turi de coechipierele sale, Emanuela Ciotău, Patricia Cireș și Alexandra Ungureanu, au făcut o cursă extraordinară, terminată... [citește_tot_articolul]

25 Iulie 2023, 13:40 (3555 vizualizări - 3 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
318 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

AJFP Ialomița: Întâlnirile între contribuabili și inspectorii fiscali se pot face prin programări on-line

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița reamintește contribuabililor că se pot programa on-line pentru întâlnirea cu un inspector fiscal din cadrul instituției. Pe site-ul www.anaf.ro ...[citește_toată_știrea]

19 Octombrie 2020, 13:50
(2956 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 1683 cazuri de COVID-19 în Ialomița

Duminică, 18 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 1683, cu 47 cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

18 Octombrie 2020, 16:05
(2187 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 1636 cazuri de COVID-19 în Ialomița

Vineri, 16 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 1636, cu 49 cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

16 Octombrie 2020, 16:05
(2207 vizualizări - 0 comentarii)


Mihail Kogălniceanu: Băut și fără permis, la volan

Un bărbat, de 36 de ani, din comuna Mihail Kogălniceanu, a fost depistat în flagrant noaptea joi spre vineri, 15/16 octombrie a.c., de polițiștii ialomițeni, în timp ce conducea un autoturism pe drumurile ...[citește_toată_știrea]

16 Octombrie 2020, 14:10
(2384 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni pentru prevenirea și limitarea infectării cu noul coronavirus

În ultimele 24 de ore, sub autoritatea Instituției Prefectului, echipe mixte formate din polițiști din cadrul IPJ Ialomița, jandarmi și polițiști locali au acționat pentru verificarea respectării modului ...[citește_toată_știrea]

16 Octombrie 2020, 14:05
(3527 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Dosare penale pentru infracțiuni rutiere

Miercuri, 14 octombrie a.c., în jurul orelor 11,30, polițiștii din cadrul Serviciului Rutier,  în timp ce desfășurau activități de supraveghere a traficului rutier pe DN2 (E85), în afara  localității ...[citește_toată_știrea]

15 Octombrie 2020, 17:30
(2716 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: 5 persoane, depistate că nu respectă măsura izolării la domiciliu

În ultimele 24 de ore, forțele de ordine au depistat 5 persoane care nu respectă măsura izolării la domiciliu și peste 50 de persoane care nu purtau mască de protecție în spațiile unde aceasta este obligatorie ...[citește_toată_știrea]

15 Octombrie 2020, 17:25
(3686 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 1587 cazuri de COVID-19 în Ialomița

Joi, 15 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 1587, cu 14 cazuri mai mult față de ziua de miercuri ...[citește_toată_știrea]

15 Octombrie 2020, 16:05
(1857 vizualizări - 1 comentariu)


RAJA Constanța: Lipsă apă în orașul Căzănești

Joi, 15 octombrie 2020, s-a înregistrat o avarie pe conducta de alimentare cu apă de pe strada Prunului din orașul Căzănești/Ialomița. Pentru remedierea acesteia, echipele de intervenție RAJA Constanța ...[citește_toată_știrea]

15 Octombrie 2020, 15:40
(2256 vizualizări - 0 comentarii)


Serviciul Județean Anticorupție Ialomița: Concurs de film de scurt metraj cu tematică «Anticorupție»

Direcția Generală Anticorupție, în parteneriat cu Asociația Pro Democrația și Fundația Hanns Seidel România, derulează în perioada octombrie-decembrie 2020 proiectul «#Integritate 2020», în cadrul căruia ...[citește_toată_știrea]

14 Octombrie 2020, 18:35
(5504 vizualizări - 0 comentarii)


ITM Ialomița: 124 de controale, amenzi de 255000 de lei

Inspectoratul Teritorial de Muncă Ialomița a desfășurat în luna septembrie 2020 un număr de 124 acțiuni de control în domeniul relațiilor de muncă, în urma cărora s-au aplicat sancțiuni contravenționale ...[citește_toată_știrea]

14 Octombrie 2020, 18:20
(2023 vizualizări - 0 comentarii)


Fierbinți-Târg: Depistat în flagrant conducând sub influența aloolului

Marți, 13 octombrie a.c., în jurul orelor 11,00, polițiștii din cadrul Postului de Poliție Dridu au depistat un bărbat, de 48 de ani, din orașul Fierbinți-Târg, conducând un autoturism pe raza localității ...[citește_toată_știrea]

14 Octombrie 2020, 18:10
(5183 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni pentru prevenirea răspândirii noului Coronavirus

În ultimele 24 de ore, polițiștii ialomițeni au continuat să acționeze pentru a verifica modul în care se respectă prevederile legale impuse în contextul actual. 60 de persoane au fost sancționate contravențional ...[citește_toată_știrea]

14 Octombrie 2020, 18:05
(2772 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 1573 cazuri de COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 14 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 1573, cu 30 cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

14 Octombrie 2020, 16:05
(2163 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 1543 cazuri de COVID-19 în Ialomița

Marți, 13 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 1543, cu 16 cazuri mai mult față de ziua de luni ...[citește_toată_știrea]

13 Octombrie 2020, 16:05
(1953 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiunea «Truck&Bus»

Autobuze, microbuze, precum și alte autovehicule de transport persoane sau mărfuri vor fost oprite, pentru control, de polițiștii rutieri. Activitățile au loc, simultan, în toate statele membre ...[citește_toată_știrea]

13 Octombrie 2020, 15:10
(3017 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: «Marți, 13! Acasă în siguranță!»

Anul acesta, ziua de marți, 13 are o dublă însemnătate pentru structurile profesioniste pentru situații de urgență, întrucât marcăm în același timp «Ziua Informării Preventive» și «Ziua Internațională a ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2020, 22:40
(2641 vizualizări - 1 comentariu)


RAJA Constanța: Avarie la intersecția străzilor Dumbravei cu Popa Șapcă din Fetești/Cartierul Fetești-Gară

Pentru executarea lucrărilor de înlocuire a unei vane de legătură pe conducta de alimentare cu apă de la intersecția străzilor Dumbravei cu Popa Șapcă din Fetești/Cartierul Fetești-Gară, RAJA Constanța ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2020, 19:35
(5468 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Dosare penale pentru infracțiuni rutiere

Sâmbătă, 10 octombrie a.c., în jurul orelor orei 3,30, polițiștii din Slobozia, în timp ce efectuau un filtru rutier pe raza comunei Scânteia, au oprit un autoturism condus de un bărbat, de 52 de ani. ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2020, 17:40
(2188 vizualizări - 0 comentarii)


Maia: Lemne confiscate de polițiști

Vineri, 9 octombrie a.c., pe raza comunei Maia, polițiștii din cadrul Secției de Poliție Rurală nr. 5 Jilavele au depistat în trafic un bărbat, de 42 de ani, din comuna Nuci, în timp ce transporta cu o ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2020, 17:35
(5128 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Bătrân de 78 de ani, dispărut

Urziceni: Bătrân de 78 de ani, dispărut

Polițiștii din Ialomița caută un bărbat, în vârstă de 78 de ani, care a plecat voluntar de la domiciliul său din municipiul Urziceni într-o direcție necunoscută, fără a mai reveni. Persoanele care pot oferi ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2020, 17:25
(2024 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni pentru combaterea răspândirii COVID-19

Polițiștii ialomițeni, sub autoritatea Instituției Prefectului Ialomița, au continuat să acționeze, în sistem integrat, alături de celelalte structuri, în vederea verificării respectării măsurilor impuse ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2020, 17:20
(2937 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 1527 cazuri de COVID-19 în Ialomița

Luni, 12 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 1527, cu 30 cazuri mai mult față de ziua de duminică ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2020, 16:05
(2541 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 1497 cazuri de COVID-19 în Ialomița

Duminică, 11 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 1497, cu 30 cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2020, 16:05
(2625 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 1467 cazuri de COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 10 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 1467, cu 29 cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

10 Octombrie 2020, 16:05
(1916 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbulești: Trei persoane, rănite într-un accident rutier

Bărbulești: Trei persoane, rănite într-un accident rutier

Traficul rutier a fost blocat în ziua de vineri, 9 octombrie a.c., în zona localității Bărbulești din cauza unui accident rutier în care au fost implicate două autoturisme. În urma impactului au rezultat ...[citește_toată_știrea]

9 Octombrie 2020, 19:30
(2705 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Polițiștii au verificat respectarea măsurilor de protecție sanitară

Peste 130 de polițiști, jandarmi și polițiști locali au acționat pe raza județului Ialomița, în ultimele 24 de ore, pentru a verifica modul în care ialomițenii respectă măsurile de protecție sanitară.  ...[citește_toată_știrea]

9 Octombrie 2020, 19:25
(2978 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 1438 cazuri de COVID-19 în Ialomița

Vineri, 9 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 1438, cu 15 cazuri mai mult față de ziua de joi ...[citește_toată_știrea]

9 Octombrie 2020, 16:05
(2061 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Cod Portocaliu de ploi abundente

Ialomița: Cod Portocaliu de ploi abundente

Potrivit Administrației Naționale de Meteorologie, începând din noaptea de joi spre vineri, 8/9 octombrie 2020, ora 3,00, și până vineri, 9 octombrie 2020, orele 21,00, județele Ialomița, Călărași și Constanța ...[citește_toată_știrea]

8 Octombrie 2020, 19:10
(2971 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 1423 cazuri de COVID-19 în Ialomița

Joi, 8 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 1423, cu 36 cazuri mai mult față de ziua de miercuri ...[citește_toată_știrea]

8 Octombrie 2020, 16:05
(2607 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Mihai în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Hendersohn în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Adrian în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune»

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...