Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Reorganizarea unităților de Parchete de pe lângă judecătorii, în vizorul Ministerului Justiției

Reorganizarea unităților de Parchete de pe lângă judecătorii, în vizorul Ministerului Justiției

Printr-un proiect de la finele lunii februarie 2026, Ministerul Justiției propune desființarea a cel puțin 130 unități de Parchete de pe lângă judecătorii. Parchetele de pe lângă judecătorii rămase vor avea sediile principale în municipiile reședință de județ, fostele unități transformându-se în sedii secundare. Reorganizarea Parchetelor propusă de actualul ministru al Justiției, social-democratul Radu Marinescu, aduce drept exemplu cazul Parchetului de pe lângă Judecătoria Fetești, încadrat la categoria «problemă generalizată la unitățile de Parchet cu schemă redusă», neocuparea funcțiilor de conducere prin concurs sau examen deși î... [citește_tot_articolul]

23 Martie 2026, 07:55 (2238 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Încă 10 microbuze electrice pentru elevii școlilor rurale

Investiție în Educație a Consiliului Județean Ialomița

Încă 10 microbuze electrice pentru elevii școlilor rurale

«Elevii din județul Ialomița beneficiază de un transport școlar mai modern și ecologic, o dată cu introducerea a încă 10 microbuze electrice în școlile rurale. Proiectul, finanțat prin Planul Național de Redresare și Reziliență, „Componenta C15-Educație, Reforma 6, Investiția 10“, face parte dintr-un program amplu care vizează atât creșterea accesului la Educație, cât și reducerea impactului asupra mediului» se arată într-un comunicat al Consiliului Județean Ialomița. Astfel, instituția județeană implementează o nouă etapă a proiectului «Microbuze electrice pentru elevi», prin repartizarea a 10 microbuze electrice către unitățile... [citește_tot_articolul]

22 Martie 2026, 15:35 (1931 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Tânăr reținut pentru «lipsire de libertate» și «tentativă de viol asupra unui minor»

Ialomița: Tânăr reținut pentru «lipsire de libertate» și «tentativă de viol asupra unui minor»

Un tânăr de 23 de ani a fost reținut de polițiști după ce a sechestrat și a încercat să violeze o tânără de 17 ani din Grivița. Din fericire, agresorul a fost prins în scurt timp de către polițiști. Acesta a fost prezentat instanței cu propunere de arestare preventivă pentru 30 de zile.

 

Sechestrată și obligată să întrețină raporturi sexuale cu agresorul Alerta a fost dată de o tânără de 17 ani, din comuna Grivița, care a utilizat discret funcția SOS a telefonului mobil pentru a apela numărul unic de urgență 112. Aceasta ar fi fost blocată ... [citește_tot_articolul]

22 Martie 2026, 10:50 (5697 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: Copii neglijați de mamă, preluați de Protecția Copilului

Slobozia: Copii neglijați de mamă, preluați de Protecția Copilului

Direcția Generală de Asistență Socială și Protecția Copilului Ialo­mița a deschis o anchetă într-un caz de neglijență a minorilor. Printr-un apel la 112, instituția a fost sesizată de un copil, în vârstă de 12 ani, cu privire la faptul că a fost lăsat singur în casă de mama sa, alături de alături de alți doi frați mai mici. Asistenții sociali ai DGASPC Ialomița s-au deplasat către locuința în care minorii se aflau și au dispus internarea lor temporară într-un centru pe care instituția îl administrează.

 

Verificările sunt în curs... [citește_tot_articolul]

21 Martie 2026, 14:55 (2574 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Domnu’ Guru vă iubim!

Domnu’ Guru vă iubim!

Sâmbătă, 14 martie 2026, domnu’ Guru Călin a aterizat la Fierbinți, în «patria» primarelui Iusein cel fără de moarte politică. Acuma, edilul Iuksel, premonitoriu, a prefațat printr-o postare pe FB vizita Apostolului suveranist Georgescu, încercând cumva să prevină valul de naționaliști așteptați să invadeze localitatea. Cum nu vrem să discutăm despre virgula dintre subiect și predicat din postarea primarelui Iusein, neremarcată de comentatoarea Magda Grecu, profesor de Limbă Română și consilier județean PSD în timpul liber, se cuvine să spunem de ce domnu’ Guru Călin a ajuns la Fierbinți... [citește_tot_articolul]

21 Martie 2026, 09:40 (2666 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

RETROSPECTIVĂ

Ialomița de acum 25 de ani... (III 2001)

Ialomița de acum 25 de ani... (III 2001)

Luna martie 2001. Ialomița de acum 25 de ani își oglindea imaginea în ziarul Independent, articolele din ziarul nostru cuprinzând întreaga paletă de subiecte ale vremii. Fără doar și poate, Independent reprezenta deja un reper în presa locală, cititorii apreciind abundența informațiilor prezentate. După un sfert de secol, unele dintre subiectele de-atunci revin parcă în actualitate, semn că Ialomiței încă îi mai sunt necesare perioade de timp pentru transformări palpabile.

 

Așadar, într-un prim număr din martie 2001,... [citește_tot_articolul]

20 Martie 2026, 13:10 (5688 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Lucrările la Sala Polivalentă din Slobozia, reluate din aprilie 2026

Lucrările la Sala Polivalentă din Slobozia, reluate din aprilie 2026

Proiectul Sălii Polivalente din Slobozia, de­pus undeva prin vara anului 2018 pe mandatul ex-edilului Adrian Mocioniu, cu o va­loare ini­țială de 66,50 milioane de lei, figu­rează în pre­zent pe lista lucrărilor în execuție la Compania Națională de Investiții cu o valoare de 82,04 milioane de lei. Între timp, în ianuarie 2023, oficialii Sloboziei semnează contractul de finanțare pentru proiectarea și execuția Sălii de Sport Polivalentă din municipiul reședință de județ, sub mandatul ex-primarului Dragoș Soare parafându-se și ordinul de începere al lucrărilor, de această dată cu o valoare actua­lizată de 70,75 milioane de lei. Aceasta... [citește_tot_articolul]

20 Martie 2026, 08:20 (2225 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Femeie bătută cu bestialitate în incinta unui motel din Slobozia

Femeie bătută cu bestialitate în incinta unui motel din Slobozia

O femeie de 40 de ani a ajuns în stare gravă la Spitalul Județean de Urgență Slobozia după ce a fost bătută cu bestialitate în incinta unui motel din oraș. Incidentul s-ar fi produs în dimineața zilei de joi, 19 martie 2026. Agresorul, un tânăr de 24 de ani, a fost identificat de polițiști. Polițiștii au fost sesizați de către reprezentanții unității de cazare: «La fața locului s-au deplasat polițiștii, iar în urma verificărilor efectuate, s-a stabilit că, pe fondul unui conflict spontan, femeia a fost agresată fizic, fiind lovită în zona feței cu un obiect contondent». Dosarul penal deschis în cauză a fost preluat de Parchetul de pe lângă Judecătoria Slobozia, însă ar putea fi declinat către Parchetul de pe lângă Tribunalul Ialomița. Aproape desfigurată, victima a avut nevoie de consultații și intervenții medicale chirurgicale.... [citește_tot_articolul]

19 Martie 2026, 16:15 (9824 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Unitate de Accidente Vasculare Cerebrale acute, la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Unitate de Accidente Vasculare Cerebrale acute, la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Spitalul Județean de Urgență Slobozia așteaptă «undă verde» de la Minis­terul Sănătății pentru înfiin­țarea unei Unități de Acci­dente Vasculare Cerebrale acute, ce va funcționa în cadrul Secției Neurologie a unității medicale. Scopul acestei Unități vizează mo­nitorizarea pacienților care au bene­ficiat de tromboliză, o procedură medicală aplicată persoanelor care au suferit un accident vascular.

 

Sprijin pentru pacienții cu AVC De mai bine de 2 ani, Spitalul Județean de Urgență Slobozia dispune de toate faci­litățile necesare pentru... [citește_tot_articolul]

19 Martie 2026, 12:20 (3660 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Bloc vandalizat de persoane posibil consumatoare de droguri

Se întâmplă la Slobozia

Bloc vandalizat de persoane posibil consumatoare de droguri

Problema consumului de droguri revine în atenția opiniei publice după ce locatarii blocului U2 din Slobozia au sesizat pe adresa redacției noastre modul în care persoane necunoscute, posibil consumatoare ale substanțelor interzise, au vandalizat imobilul. Oamenii reclamă si­tu­ația și vor ca autoritățile să adopte măsuri. Între timp, DIICOT-Serviciul Teritorial Ialomița a cerut instanței de judecată ares­tarea a doi cetățeni din Sri Lanka, acuzați de «trafic de droguri».

 

Locatarii cer autorităților să intervină Incidentul de la blocul... [citește_tot_articolul]

19 Martie 2026, 07:55 (3959 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Taxa pe gunoi», redusă la nivelul orașelor Fierbinți-Târg și Căzănești

Prin hotărâre a Consiliului Județean Ialomița

«Taxa pe gunoi», redusă la nivelul orașelor Fierbinți-Târg și Căzănești

În sistem online, Consiliul Județean Ialomița s-a convocat într-o ședință extraordinară marți, 17 martie 2026. Pe ordinea de zi a plenului Consiliului a existat un singur proiect de hotărâre, cel prin care, de fapt, s-a redus «taxa pe gunoi» la nivelul a două orașe, respectiv Fierbinți-Târg și Căzănești.

 

Ședință cu o singură hotărâre Consilierii județeni au avut de adoptat un singur proiect de hotărâre la ședința extraordinară de marți, 17 martie 2026. Cel referitor la «acordarea unui mandat special reprezentantului legal al UAT Județul Ialomița»... [citește_tot_articolul]

18 Martie 2026, 12:20 (2737 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primăria Slobozia, obligată să revoce retragerea terenurilor pentru tineri

Primăria Slobozia, obligată să revoce retragerea terenurilor pentru tineri

Administrația locală din Slobozia a fost obligată să revoce o parte dintre hotă­rârile Consiliului Local prin care s-a dispus retragerea dreptului de folo­sință gratuită asupra terenurilor acordate în baza Legii 15/2003. Decizia a fost adoptată după ce o parte dintre tinerii rămași fără respectivele tere­nuri au demonstrat că Primăria Slobo­zia, în mod eronat, le-a anulat dreptul de a beneficia de aceste terenuri.

 

Scandal pe terenurile acordate tinerilor Încă din vara anului trecut, administrația locală din Slobozia a decis să facă demersuri... [citește_tot_articolul]

18 Martie 2026, 09:10 (4655 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Adrian Stoicescu, directorul general al Urban SA Slobozia, a demisionat!

Presiunea «poluării olfactive»

Adrian Stoicescu, directorul general al Urban SA Slobozia, a demisionat!

În plin scandal al «poluării olfactive», directorul general al Urban SA Slobozia, Adrian Stoicescu a demisionat din funcție. Alături de acesta, și directorul de Dezvoltare, Dan Manea a demisonat... Informația a fost confirmată de Marian Pavel, președintele Consiliului Jude­țean Ialomița, instituție care reprezintă acționarul majoritar al operatorului regional de apă și canalizare Urban SA Slobozia. Între timp, în spațiul public au apărut noi informații referitoare la activitatea stației de epurare exploa­tată de Urban SA Slobozia, obiectivul fiind consi­derat «principala sursă de poluare olfactivă» la nivelul munici­... [citește_tot_articolul]

17 Martie 2026, 17:05 (16847 vizualizări - 22 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Craterul» cauzat de explozia pungii de gaz de la Amara se extinde!

«Craterul» cauzat de explozia pungii de gaz de la Amara se extinde!

Într-o zi de vineri, 29 august 2025, în jurul orelor 15,00, un apel la numărul de urgență 112 solicita intervenția autorităților pentru ceea ce părea, la prima vedere, o scurgere de gaz în orașul Amara. Era vizată zona Uzinei de Apă din orașul-stațiune, lucrările de forare pentru noi puțuri de apă la Amara fiind cele care ar fi «deranjat» pungile de gaz din zonă... Astfel începea povestea «craterului» cauzat de explozia unei pungi de gaz, Amara intrând în atenția opiniei publice la nivel național.

 

Povestea «craterului»... [citește_tot_articolul]

17 Martie 2026, 16:20 (4666 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Atât s-a putut!

Fotbal, SuperLiga/play-out, FC Botoșani-Unirea Slobozia 3-2

Atât s-a putut!

Prima partidă din play-out-ul Superligii sezonului 2025-2026 a consemnat și prima înfrângere pentru Unirea Slobozia în partida contra celor de la FC Botoșani de luni, 16 martie 2026. A părut, chiar până spre finalul partidei, că Zeița Fortuna a zâmbit mefistofelic Unirii, slobozenii sperând în miracolul unei victorii. Impasibil însă, regele-fotbal răzbună ocazii și, fără menajamente, lovește în cei slabi. Amarul preves­tește parcă liga inferioară spre care se îndreaptă senin condusă de Niculescu palida Unire din Slobozia...

 

Puncte pe apa Ialomiței... [citește_tot_articolul]

17 Martie 2026, 14:40 (4439 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

SPORT

Lider în play-out

Handbal, Divizia A, CSM Făgăraș-CSM Unirea Slobozia 23-31 (7-19)

Lider în play-out

După ce handbalistele senioare ale CSM Unirea Slobozia au câștigat prima etapă din play-out-ul Diviziei A handbal feminin sezonul 2025-2026 contra celor de la CS Județean Prahova cu 35-27 (16-13), elevele antrenorului Ion Ivan au întâlnit duminică, 15 martie 2026, CSM Făgăraș. Partida etapei cu numărul 2 din play-out s-a disputat în Sala «Radu Negru» din Făgăraș, meciul finalizându-se cu o nouă victorie a handbalistelor CSM Unirea Slobozia. Spre finalul primei reprize din partida de la Făgăraș scorul era 7-7, ultimele minute ale primei părți fiind la discreția handbalistelor CSM Unirea Slobozia. S-au marcat 12 goluri consecutive, tabela îngheț... [citește_tot_articolul]

17 Martie 2026, 12:05 (1630 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Dojenii, înfrângere cu Dinamo 2

Fotbal, Liga 3, Dinamo București 2-Recolta Gheorghe Doja 3-1

Dojenii, înfrângere cu Dinamo 2

În deplasare, Recolta Gheorghe Doja a pierdut pe terenul celor de la Dinamo București 2 în etapa 20 a Ligii 3/Seria 3. Partida s-a consumat vineri, 13 martie a.c., meciul fiind controlat în mare parte de echipa secundă a dinamoviștilor. Dinamo București 2 a început în forță contra dojenilor, deschizând scorul rapid, încă din minutul 5, finalizându-se o fază ofensivă bine construită și, în același timp, taxându-se o eroare gravă în defensiva Recoltei Gheorghe Doja. Contrar așteptărilor, replica dojenilor nu a întârziat să apară, în minutul 13 Recolta Gheorghe Doja restabilind egalitatea, profitându-se de... [citește_tot_articolul]

17 Martie 2026, 09:55 (2593 vizualizări - 1 comentariu)

SPORT

Spadasinul Eduard Dragomir, bronz la Campionatul Național de sabie tineret

Scrimă, CSM Unirea Slobozia

Spadasinul Eduard Dragomir, bronz la Campionatul Național de sabie tineret

Sâmbătă, 14 martie 2026, la Campionatul Național de sabie tineret, sabrerul legitimat la CSM Unirea Slobozia, Eduard Dragomir, s-a poziționat pe treapta a treia a podiumului. Parcursul scrimerului slobozean antrenat de profesorul Marin Cruțu s-a oprit în Semifina­lele competiției, Eduard Dragomir pierzând în fața unui scrimer de la CSA Steaua București, Cristian Macovei (11-15). De reținut că în Sferturile tabloului principal, Eduard Dragomir l-a învins pe sportivul legitimat la CS Dinamo București, Casian Cîdu (15-9). Să notăm la final și locul 8 obținut de un alt spa­dasin CSM Unirea Slobozia, Cristian Gavrilă fiind învins în ... [citește_tot_articolul]

17 Martie 2026, 08:45 (1731 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Mamele minore, un fenomen care ia amploare și în Ialomița

Mamele minore, un fenomen care ia amploare și în Ialomița

O analiză a Organizației «Salvați Copiii» România evidențiază faptul că feno­menul mamelor minore este încă pre­zent în Ialomița. În perioada 2024-2025, peste 300 de tinere sub 18 ani au devenit mame, potrivit experților. «Salvați Copiii» România atrage atenția cu privire la importanța introducerii în programele școlare a unor cursuri dedicate educației sexuale.

 

Statistică îngrijorătoare Tinerele sub 18 ani care devin mame reprezintă o problemă care trenează de ani buni și în Ialomița, însă... [citește_tot_articolul]

16 Martie 2026, 12:10 (1278 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Primăriile ialomițene au risipit milioane de lei pe stații de tratare a apei ineficiente

Pericolul vine de la robinet

Primăriile ialomițene au risipit milioane de lei pe stații de tratare a apei ineficiente

În anii de dinaintea aderării României la Uniunea Europeană și post aderare, primăriile din Ialomița au realizat zeci de proiecte de amenajare a sta­țiilor de tratare. Valoarea acestor investiții este de ordinul a milioane de lei, însă ceea ce contează este faptul că nici în prezent acestea nu sunt funcționale. Direcția de Sănătate Publică Ialomița arată într-un raport oficial faptul că niciuna dintre loca­litățile din județ nu poate oferi apă potabilă din cauza «deficiențelor de tratare». O analiză a rapoartelor întoc­mite în perioada 2019-2025 arată faptul că, anual, DSP Ialomița a precizat aceste aspecte fără a fi adoptată... [citește_tot_articolul]

16 Martie 2026, 07:55 (2831 vizualizări - 3 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
240 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Incendiu la o casă din Fetești

La Fetești, pompierii militari din cadrul Stației de Pompieri Fetești au fost solicitați marți, 9 martie 2021, în jurul orelor 19,05, să intervină pentru localizarea și lichidarea unui incendiu izbucnit ...[citește_toată_știrea]

10 Martie 2021, 11:40
(2964 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești incendiu


Reîncepe calvarul la Slobozia: Start nou pentru lucrările de reabilitare a podului peste Ialomița

Direcția Regională de Drumuri și Poduri Constanța a anunțat că începând cu luni, 8 martie 2021, s-au reluat lucrările de reparații la podul peste râul Ialomița, situat pe drumul național DN21, km 89+66 ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2021, 19:10
(6542 vizualizări - 2 comentarii)


Ialomița: Atenție, revin ninsorile!

Ialomița: Atenție, revin ninsorile!

Administrația Națională de Meteorologie a emis marți, 9 martie a.c., o atenționare Cod Galben de ninsori însemnate cantitativ, pentru perioada 10 martie 2021, ora 3,00-11 martie 2021, ora 6,00. Conform ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2021, 19:05
(1709 vizualizări - 0 comentarii)


anunț

firmă de construcții
angajează lucrători
cu/fără experiență
pentru lucrări în județul Ialomița
-inginer constructor
-fierari-betoniști/dulgheri
-zidari/finisori etc

se oferă condiții de lucru optime
Relații suplimentare
la telefon 0754/093.656

9 Martie 2021, 17:20


Munteni Buzău: Locuință cuprinsă de flăcări

Munteni Buzău: Locuință cuprinsă de flăcări

În dimineața zilei de marți, 9 martie 2021, pompierii din Slobozia au intervenit pentru stingerea unui incendiu produs la o locuință din comuna Munteni Buzău. În urma evenimentului a ars mobilierul din ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2021, 16:40
(5500 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Sancțiuni aplicate pentru nerespectarea măsurilor de protecție sanitară

În ultimele 24 de ore, 93 polițiști și 26 de polițiști locali au acționat pentru verificarea respectării măsurilor impuse în contextul Stării de Alertă, precum și pentru prevenirea și limitarea infectării ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2021, 16:20
(4022 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Incendii de vegetație uscată la Dridu, Movilița și Fetești

Pompierii ialomițeni au intervenit luni, 8 martie a.c., pentru stingerea unor incendii de vegetație ce s-au manifestat pe raza localităților Dridu, Movilița și Fetești. În toate cazurile, flăcările au fost ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2021, 16:10
(4478 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 47 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Marți, 9 martie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 8468, cu 47 de cazuri mai mult față de ziua de luni ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2021, 15:45
(3152 vizualizări - 0 comentarii)


Jandarmul care s-a împușcat la Centrala Nucleară Cernavodă locuia în Fetești

Gest șocant al unui jandarm care asigura paza la Unitatea Specială 1 a Centralei Nucleare din Cernavodă. Militarul de 43 de ani s-a împușcat în cap cu arma din dotare. Datele arată că acesta locuia în municipiul ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2021, 11:10
(5713 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 9 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Luni, 8 martie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 8421, cu 9 cazuri mai mult față de ziua de duminică ...[citește_toată_știrea]

8 Martie 2021, 15:40
(1525 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Anularea obligațiilor de plată accesorii

Administrația Județeană a Finațelor Publice Ialomița reamintește contribuabilii interesați că pot beneficia de anularea unor obligații bugetare accesorii, aferente obligațiilor bugetare principale restante ...[citește_toată_știrea]

8 Martie 2021, 13:40
(3266 vizualizări - 0 comentarii)


Acoperișul unei locuințe din Țăndărei, în flăcări de la un coș de fum

Acoperișul unei locuințe din Țăndărei, în flăcări de la un coș de fum

În noaptea de duminică spre luni, 7/8 martie 2021, în jurul orei 1,30, pompierii militari din cadrul Gărzii de Pompieri Țăndărei au fost solicitați să intervină în Țăndărei pentru localizarea și lichidarea ...[citește_toată_știrea]

8 Martie 2021, 12:05
(4534 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Alerga goală pușcă prin centrul orașului

Slobozia: Alerga goală pușcă prin centrul orașului

O tânără de 38 de ani din Slobozia a fost surprinsă alergând complet dezbrăcată în centrul Sloboziei. Tânăra a fost filmată de mai mulți trecători, imaginile făcând înconjurul internetului. Aceasta se află ...[citește_toată_știrea]

8 Martie 2021, 10:10
(8164 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 15 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Duminică, 7 martie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 8412, cu 15 cazuri mai mult față de ziua de sâmbătă ...[citește_toată_știrea]

7 Martie 2021, 16:05
(2742 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 21 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 6 martie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 8397, cu 21 de cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2021, 15:20
(3303 vizualizări - 0 comentarii)


Drăgoești: Autoritățile se pregătesc să carantineze localitatea

Din cauza ratei de incidență crescută înregistrată la nivelul comunității, comuna Drăgoești se pregătește să intre în carantină pentru 14 zile. O solicitare în acest sens a fost transmisă de către Direcția ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2021, 18:05
(5159 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 28 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Vineri, 5 martie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 8376, cu 28 de cazuri mai mult față de ziua de joi ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2021, 15:50
(2274 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni preventive privind respectarea măsurilor de siguranță sanitară

În ultimele 24 de ore, polițiștii ialomițeni au desfășurat ample acțiuni privind modul în care populația respectă măsurile de siguranță sanitară. Astfel, au fost verificate 632 persoane, dintre care 19 ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2021, 14:05
(1798 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia Nouă: Accident grav, cu șase victime

Slobozia Nouă: Accident grav, cu șase victime

Un grav accident rutier s-a petrecut în cartierul Slobozia Nouă, în dimineața zilei de vineri, 5 martie 2021. Din primele informații, se pare că vina pentru producerea evenimentului rutier i-ar aparține ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2021, 11:20
(7564 vizualizări - 4 comentarii)


DSVSA Ialomița: Focare active de Pestă Porcină Africană la Făcăeni

Într-o informare publică, Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor precizează faptul că la data de 3 martie 2021, în localitatea Făcăeni, au fost identificate focare active de Pestă ...[citește_toată_știrea]

4 Martie 2021, 18:20
(4127 vizualizări - 0 comentarii)


Dridu: Au încercat să scape de mașina pe care au accidentat-o

Doi tineri de 17 și 21 de ani au intrat în vizorul polițiștilor încercând să șteargă urmele accidentului în care au fost implicați. Totul a ieșit la iveală în seara zilei de 3 martie a.c., când aceștia ...[citește_toată_știrea]

4 Martie 2021, 18:05
(6183 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Dridu accident


Alexeni: La volan în stare de ebrietate și fără permis

Miercuri, 3 martie a.c., polițiștii din Ion Roată au depistat în flagrant, pe raza comunei Alexeni, un șofer ce conducea un autoturism sub influența băuturilor alcoolice. De asemenea, bărbatul în vârstă ...[citește_toată_știrea]

4 Martie 2021, 17:40
(2297 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni preventive pentru respectarea măsurilor de protecție sanitară

În ultimele 24 de ore, 76 polițiști și 31 de polițiști locali au acționat pentru verificarea respectării măsurilor impuse în contextul Sstării de Alertă, precum și pentru prevenirea și limitarea infectării ...[citește_toată_știrea]

4 Martie 2021, 17:20
(4353 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 36 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Joi, 4 martie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 8348, cu 36 de cazuri mai mult față de ziua de miercuri ...[citește_toată_știrea]

4 Martie 2021, 16:05
(2454 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: La volan cu un permis fals

Un bărbat în vârstă de 44 de ani, din Țăndărei, este cercetat penal de polițiștii ialomițeni după ce a prezentat un permis de conducere fals. Astfel, marți, 2 martie a.c., în jurul orei 8,30, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2021, 16:45
(4498 vizualizări - 3 comentarii)


Urziceni: Amenzi la o înmormântare

În ultimele 24 de ore, peste 90 de polițiști, jandarmi și polițiști locali au acționat, sub coordonarea Instituției Prefectului-Județul Ialomița, pentru verificarea modului în care se respectă prevederile ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2021, 16:40
(7874 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 35 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 3 martie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 8312, cu 35 de cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2021, 15:40
(2795 vizualizări - 0 comentarii)


DN2 Slobozia-Bucu: Accident rutier cu șase victime

DN2 Slobozia-Bucu: Accident rutier cu șase victime

În dimineața zilei de miercuri, 3 martie a.c., pe șoseaua care leagă localitățile Bucu și Slobozia, s-a produs un accident rutier. Din primele informații, evenimentul s-ar fi produs în urma coliziunii dintre ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2021, 11:25
(3773 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: DN2 accident


Cotorca: Doi răniți, în urma unui accident rutier

Cotorca: Doi răniți, în urma unui accident rutier

Pompierii și polițiștii ialomițeni au intervenit miercuri, 3 martie a.c., pentru acordarea primului ajutor victimelor unui accident rutier petrecut în zona localității Cotorca. Din evenimentul rutier au ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2021, 09:30
(3350 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Cotorca accident


APIA: A demarat Campania de primire a Cererilor Unice de Plată 2021

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) informează că începând cu data de luni, 1 martie 2021, a demarat Campania de primire a Cererilor Unice de Plată 2021.Fermierii interesați vor putea ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2021, 18:35
(3130 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Mihai în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Hendersohn în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Adrian în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...