Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Iau startul la Reșița

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia

Iau startul la Reșița

S-a tras la sorți țintarul Ligii a II-a, iar Unirea Slobozia începe campionatul, pentru a treia oară conse­cutiv, în compania unei nou-promovate. În 2021 a fost Unirea Dej, iar ialomițenii au învins cu 2-0, prin dubla lui Robert Mustacă. În 2022 a fost Minaur Baia Mare, iar Unirea a învins cu 3-0 prin golurile sembate de Rus, Afalna și Coadă. Acum, în 2023, Unirea joacă în deplasare cu CSM Reșița, revenită, după 2 ani, în eșalonul secund. Meciul va fi sâmbătă, 5 august 2023, cel mai probabil, la orele 11,00 (este greu de crezut că va fi televizat). Nu va fi un meci ușor, bănățenii întărindu-și substanțial lotul în această vară. Însă, cu siguranță, echipa antrenată de Adrian Mihalcea vrea să revină... [citește_tot_articolul]

25 Iulie 2023, 18:50 (5119 vizualizări - 1 comentariu)

REPORTAJ

Clean Tech face legea la Ciulnița

Clean Tech face legea la Ciulnița

Războiul dintre Clean Tech Ciul­nița și locuitorii din proximitate e mai vechi de 10 ani... Și în 10 ani s-au schimbat multe! Proprietarii fabricii, numărul de combatanți, valoarea investițiilor, minciunile... Un singur lucru a rămas la fel. Mirosul! La 40 de grade, în plină caniculă, mirosul care vine de la Clean Tech e inconfun­dabil. Miroase a hoit, a pene arse și a putred. Totul chimizat cu un soi de parfum care te face să icnești instantaneu. După 10 minute de respirat aerul ăsta, creierul intră în alertă și îți comandă să fugi. După un sfert de oră îți lăcrimează ochii. După o oră, respirația îți miroase și ea a hoit, iar gura ți se usucă. Pare ireal, dar se întâmplă la doi pași de Slobozia... [citește_tot_articolul]

25 Iulie 2023, 17:55 (13706 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

SPORT

Înfrângere în primul amical

Fotbal, Liga a III-a, Recolta Gheorghe Doja

Înfrângere în primul amical

Recolta Gheorghe Doja a dat startul meciurilor de pregătire în vederea celui de-al cincilea sezon consecutiv de Liga a III-a. Ialomițenii s-au duelat sâmbătă, 22 iulie 2023, cu Dunărea Călărași, pe terenul acesteia. La Călărași se vorbește din nou despre performanță, despre lupta pentru promovare, iar acest lucru se vede în campania de transferuri pe care dunărenii au demarat-o în această vară. Călărașiul a luat o opțiune serioasă pentru victorie încă din prima repriză, având la pauză 2-0. Recolta, echipă antrenată de călărășeanul Mirel Condei, a echilibrat jocul în partea secundă, când Andrei Comșa a marcat o dublă pentru ialomițeni. Condei a început meciul în formula Oprică-Barabaș, Lungu, ... [citește_tot_articolul]

25 Iulie 2023, 14:20 (10538 vizualizări - 3 comentarii)

SPORT

Cristina Drugă, Campioană Mondială «U23»

Canotaj

Cristina Drugă, Campioană Mondială «U23»

Povestea tinerei canotoare ialomițene Cristina Drugă, plecată spre marea performanță din comuna Săveni, a atins noi culmi în aceste zile. În urmă cu un an, Cristina devenea, în Belgia, Campioană Europeană la Tineret. Aminteam atunci de visul ei de a fi Campioană Mondială, împlinit, în parte, cu câteva zile în urmă. Orașul bulgar Plovdiv găzduiește în această pe­rioadă Campionatul Mondial de Canotaj adresat sportivilor sub 23 de ani. Prima medalie de aur pentru România a fost adusă de echipajul feminin de 4 vâsle. Din acest echipaj a făcut parte Cristina Drugă care, ală­turi de coechipierele sale, Emanuela Ciotău, Patricia Cireș și Alexandra Ungureanu, au făcut o cursă extraordinară, terminată... [citește_tot_articolul]

25 Iulie 2023, 13:40 (3559 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

SPORT

CSM Fetești, finalista fazei regionale

Fotbal, Cupa României

CSM Fetești, finalista fazei regionale

Evoluția bună din meciul cu CSL Ștefănești a continuat pentru CSM Fetești și în confruntarea, de pe propriul teten, cu prahovenii de la CSO Boldești Scăeni. După un început de meci mai nesigur, în care inspirația portarului Călugăru a blocat drumul spre gol al echipei adverse, ialomițenii punctează prin talentatul Daniel Grigore și înving cu 1-0. Feteștiul câștigă grupa și merge în finala fazei regionale unde se duelează, tot pe propriul teren, cu Viitorul Ileana, revelație a fotbalului călărășean. Meciul s-a jucat sâmbătă, 22 iulie 2023, iar după o primă repriză echilibrată, terminată fără gol, oaspeții pun stăpânire pe joc și câștigă cu 3-1. Golul de onoare al Feteștiului a fost marcat de Ureche... [citește_tot_articolul]

25 Iulie 2023, 12:05 (3602 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Compania Națională de Investiții va realiza proiectul noului sediu al Primăriei Fetești

Compania Națională de Investiții va realiza proiectul noului sediu al Primăriei Fetești

După 11 ani de așteptare, administrația locală din Fetești a reușit să convingă Compania Națională de Investiții să preia proiectul privind construirea noului sediu al Primăriei din localitate. În perioada următoare, oficialii CNI vor realiza caietul de sarcini și vor scoate la licitație proiectul tehnic și exe­cuția acestei investiții. Cel mai probabil, noul sediu va deveni funcțional după anul 2026.

Proiect predat către CNI În anul 2012, din cauza stării precare în care se afla fostul sediu al Primăriei muni­cipiului Fetești, fiind singura clădire din județul Ialomița cu risc ridicat... [citește_tot_articolul]

24 Iulie 2023, 15:10 (5502 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Ialomița se pregătește de «Festivalul Manelelor»

Ialomița se pregătește de «Festivalul Manelelor»

Febra festivalurilor face rava­gii în administrația ialomițeană. Încurajați de modelul «FreeLand», fiecare administrație, de la Urziceni la Fetești și de la Consiliul Județean la comune cu 1000 de locuitori visează să transforme sărbătorile locale de peste an în festivaluri. Ultima inițiativă de gen aparține Asociației «Partida Romilor»-filiala Ialomița. Dornică să își reconfirme prezența în spațiul public, Asociația va organiza în perioada 11-13 august 2023, un Festival dedicat romilor. Evenimentul va avea loc la Slobozia, cu sprijinul administrației locale. «Romii vor să fie respectați ca să poată respecta! Suntem bucuroși să fim par­teneri în acest proiect care își propune să pună în valoare... [citește_tot_articolul]

24 Iulie 2023, 11:10 (24182 vizualizări - 27 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița: S-a dublat cantitatea colectată de deșeuri reciclabile

Ialomița: S-a dublat cantitatea colectată de deșeuri reciclabile

La un an de la preluarea serviciilor de salubritate din județ, operatorul ADI ECOO 2009 SRL a reușit să dubleze cantitatea de deșeuri reciclate la nivelul județului Ialomița. Ținta declarată a societății este colectarea selectivă a 10% din cantitatea de deșeuri reciclabile pe care o colectează. În acest moment, ADI ECOO 2009 SRL deservește 61 de administrații locale.

Colectarea selectivă reduce costurile Eforturile operatorului ADI ECOO 2009 SRL de a colecta selectiv deșeurile reciclabile generează primele rezultate palpabile. La un an de la demararea acestui proces, cantitatea colectată... [citește_tot_articolul]

23 Iulie 2023, 13:05 (12659 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Podul rutier peste râul Ialomița din Țăndărei așteaptă reabilitarea

Podul rutier peste râul Ialomița din Țăndărei așteaptă reabilitarea

Consiliul Județean Ialomița caută surse de finanțare pentru un obiectiv de investiții foarte important pentru infrastructura rutieră a județului nostru. Este vorba despre podul rutier peste râul Ialomița din orașul Țăndărei, care face legătura cu municipiul Fetești și, mai departe, cu Autostrada Soarelui. Obiectivul a intrat în atenția autorităților în urma unei analize privind starea podurilor construite în perioada 1960-1970, potrivit căreia acesta are nevoie urgentă de reparații. Într-o situație similară se află alte 4 poduri din județ.

Se caută o sursă de finanțare Anul acesta,... [citește_tot_articolul]

22 Iulie 2023, 12:20 (10506 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița, pe ultimele locuri la nivel național în ceea ce privește vânzarea imobilelor

Ialomița, pe ultimele locuri la nivel național în ceea ce privește vânzarea imobilelor

Potrivit unui comunicat de presă al Agenției Naționale de Cadastru și Publicitate Imobiliară, Ialomița se află pe ultimele locuri la nivel național în ceea ce privește vânzarea imobilelor. Oficialii ANCPI arată faptul că în iunie 2023, prin comparație cu iunie 2022, numărul imobilelor tranzacționate la nivelul județului nostru s-a redus la jumătate.

Tranzacții reduse Potrivit datelor statistice publicate de ANCPI, în luna iunie 2022, la nivelul județului Ialomița s-au vândut peste 506 imobile (terenuri, case și apartamente), în tot județul. În iunie 2023, în Ialomița s-au vândut 25... [citește_tot_articolul]

21 Iulie 2023, 14:55 (12947 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Război în instanță între Agenția Națională de Integritate și Primăria Cocora

Război în instanță între Agenția Națională de Integritate și Primăria Cocora

Agenția Națională de Integritate a dat în judecată Primăria Cocora și Consiliul Local Cocora după ce a demonstrat starea de incompatibilitate a unui consilier local care, în prezent, nu mai exercită această funcție. ANI cere desființarea unui act administrativ folosit ca probă pentru a demonstra incidentul de integritate ce l-a vizat pe alesul local. Este vorba despre o hotărâre a Consiliului Local prin care fostul consilier și-a închiriat o pajiște aflată în domeniul privat al localității. Reprezentanții Primăriei Cocora nu au dorit să ofere un punct de vedere oficial cu privire la această situație.

Definitiv incompatibil... [citește_tot_articolul]

21 Iulie 2023, 11:05 (20496 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: A început campania arheologică 2023

Ialomița: A început campania arheologică 2023

Reprezentanții Muzeului Județean Ialomița au dat startul campaniei arheologice 2023, ce se va desfășura până în luna octombrie. Activitatea de cercetare arheologică sistematică se desfășoară pe un număr de 5 șantiere de pe arealul județului Ialomița.

Trecutul, scos la lumină de arheologi Cele 5 situri arheologice pe care se vor realiza săpături în campania arheologică de anul acesta sunt: tell-ul preistoric Bordușani-Popină, așezarea preistorică Săveni-La Movile, dava geto-dacică de la Piscu Crăsani, așezarea medieval-timpurie de la Vlădeni-Popina Blagodeasca și situl urban medieval... [citește_tot_articolul]

20 Iulie 2023, 14:45 (10121 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Centru rezidențial fără licență, descoperit la Slobozia Nouă

Centru rezidențial fără licență, descoperit la Slobozia Nouă

În urma amplelor controale desfă­șurate în urmă cu o săptămână, în județul Ialomița, privind activitatea centrelor rezidențiale, a fost descoperit un astfel de spațiu ce funcționa ilegal. Furnizorul de servicii sociale își desfășura activitatea la Slobozia Nouă și nu dispunea de licență de funcționare. Acesta a fost amendat cu suma de 20 mii de lei.

Beneficiari relocați Potrivit informațiilor oficiale, în incinta centrului se aflau 8 beneficiari, 4 adulți și 4 copii. În urma verificărilor s-a stabilit faptul că respectivul spațiu nu avea licență de funcționare, motiv pentru care s-a... [citește_tot_articolul]

20 Iulie 2023, 10:55 (18198 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Spitalul Orășenesc Țăndărei, tot mai aproape de inaugurarea Ambulatoriului integrat

Spitalul Orășenesc Țăndărei, tot mai aproape de inaugurarea Ambulatoriului integrat

Proiectul de construcție al Am­bulatoriului din curtea Spitalului Oră­șenesc Țăndărei prinde contur. Admi­nistrația locală a ora­șului, principalul beneficiar, a dat asigurări că investiția se va încheia la termen, adică la sfârșitul acestui an. «Avem toate premisele să încheiem proiectul la termen, așa cum prevede contractul!» susține Cristian Roman, primarul orașului Țăndărei.

Investiție de 11 milioane de lei Scopul acestui proiect este acela de a degreva activitatea Spitalului Orășenesc Țăndărei de cazurile care nu reprezintă urgențe medicale și, totodată, de a diversifica serviciile... [citește_tot_articolul]

19 Iulie 2023, 13:40 (17462 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomițenii au stat peste 100 de ani în concedii medicale

Record în Sănătate

Ialomițenii au stat peste 100 de ani în concedii medicale

În primul semestru al anului în curs, ia­lomițenii au stat în concediu medical peste 100 de ani. Este statistica oficială a Casei Județene de Asigurări de Sănătate Ialomița în ceea ce privește situația concediilor me­dicale raportate către ANAF, în perioada ianuarie-iunie 2023. Valoarea totală a in­demnizațiilor se ridică la 8,7 milioane de lei.

Sănătatea în cifre Statistica oficială a Casei Județene de Asigurări de Sănătate Ialomița arată faptul că, în perioada ianuarie-iunie 2023, numărul de concedii medicale raportate prin Declarația 112 depusă la ANAF de către angajatorii care își... [citește_tot_articolul]

18 Iulie 2023, 21:05 (12388 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Continuă șirul victoriilor amicale

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia

Continuă șirul victoriilor amicale

Din 10 iulie 2023, Unirea Slobozia este în cantonament la Târlungeni. Echipa antrenată de Adrian Mihalcea a urcat la munte după 3 victorii în 3 meciuri amicale, iar faptul că în zona Brașovului se pregătesc, în această perioadă, multe formații, le-a permis ialomițenilor să parafeze încă 3 jocuri de pregătire. Două dintre acestea s-au disputat deja și s-au încheiat favorabil. Iar cum o vorbă din bătrânii fotbalului spune că victo­riile aduc victorii, putem spera la un nou campionat bun al Unirii. Și mai este un aspect demn de punctat încă din start: doi dintre tinerii transferați în această vară, Alex Melniciuc și Laurențiu Vlăsceanu, au marcat în meciurile de la Brașov.

Succese cu Zărnești și Metaloglobus... [citește_tot_articolul]

18 Iulie 2023, 19:40 (5754 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Beneficiarii Urban SA Slobozia cer explicații privind calcularea facturilor

Beneficiarii Urban SA Slobozia cer explicații privind calcularea facturilor

bonus: Răspunsul Urban SA Slobozia la scrisoarea deschisă

În ultimele luni, schimbarea programului de facturare la nivelul Urban SA Slobozia a generat erori de facturare semnalate permanent de către beneficiari. Pentru unele dintre acestea, reprezentanții societății si-au cerut scuze public și au promis remedierea lor. Altele nu au fost niciodată explicate. Unul dintre cititorii ziarului nostru a solicitat redacției publicarea unei scrisori deschise către Urban SA Slobozia. Dat fiind faptul că scrisoarea reflectă, dincolo de problemele semnalate, o stare de spirit, am luat decizia de a publica integral aceste rânduri. Contactați telefo­nic pentru un punct de vedere, reprezentanții Urban SA Slobozia au dat asi­gurări că vor formula un răspuns public la... [citește_tot_articolul]

18 Iulie 2023, 17:20 (36748 vizualizări - 17 comentarii)

SPORT

Jucătoarele CSM Unirea Slobozia încep pregătirile

Handbal, Divizia A

Jucătoarele CSM Unirea Slobozia încep pregătirile

Luni, 17 iulie 2023, lotul CSM Unirea Slobozia s-a reunit pentru pregătirea noului sezon de Divizia A, unul în care echipa își dorește promovarea în Liga Florilor. Antrenorul Gheorghe Covaciu a avut la dispoziție, încă din prima zi, majoritatea jucătoarelor, inclusiv trei din cele patru handbaliste transferate în această vară: Ana Caraman, Rebeca Gheorghe și Natalia Striukova. În câteva zile, se va alătura și macedo­neanca Sanja Dabevska, aceasta mai având de rezolvat câteva probleme legate de viză. Din lotul de senioare vor face parte, din această vară, două jucătoare din lotul de junioare al clubului. Este vorba de Aylin Akpinar și Sonia Chiojdoiu, jucătoare de 17 ani care activează în linia... [citește_tot_articolul]

18 Iulie 2023, 15:05 (10336 vizualizări - 1 comentariu)

SPORT

CSM Fetești, debut curajos în Cupa României

Fotbal, Liga a IV-a

CSM Fetești, debut curajos în Cupa României

A început faza regională a Cupei României, în care deținătoarele trofeului județean sunt împărțite în grupe de câte 3, cu reguli inedite de punctaj. Deținătoarea trofeului din județul Ialomița, CSM Fetești, a fost repartizată în grupă cu reprezentanta jude­țului Ilfov-CSL Ștefănești și CSO Boldești-Scăeni, reprezentanta jude­țului Prahova. Primul meci al echipei ialomițene s-a disputat pe terenul celor de la Ștefănești. Feteștenii au făcut un meci foarte bun, nefiind timorați de faima pe care și-au construit-o echipele din Ilfov. Antrenorul Dumitru Vasilică a început meciul în următoarea formulă: Călugăru-Gene, Călin, Ureche, Gavrilă-A. Gogu, Cositoru-Gherasim, Marin, Tudor-Grigore. Au mai intrat... [citește_tot_articolul]

18 Iulie 2023, 13:40 (5751 vizualizări - 2 comentarii)

SPORT

Ștefania Gheorghe, Campioană Europeană Universitară

Handbal, CSM Unirea Slobozia

Ștefania Gheorghe, Campioană Europeană Universitară

Capitala Muntenegrului, Podgorița, a găzduit, săptămâna trecută, Campionatul European Universitar de Handbal. La feminin, România a fost reprezentată de Universitatea Ovidius din Constanța, care a avut-o în lot și pe handbalista CSM Unirea Slobozia, Ștefania Claudia Gheorghe. Interul stânga al echipei noastre a arătat o formă de joc excelentă, fapt care nu poate decât să ne bucure în perspectiva viitoarei stagiuni. Universi­tatea din Constanța a obținut victorii pe linie, iar Ștefania Gheorghe a avut o contribuție esențială la acest traseu. Jucătoarea Sloboziei a fost golghetera reprezentantei României, cu 28 de goluri marcate și, firește, a fost printre remarcatele tur­neului. Româncele au răpus... [citește_tot_articolul]

18 Iulie 2023, 12:10 (6211 vizualizări - 0 comentarii)

Vineri 26 Iun 2026
264 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
Pompierii ialomițeni, locul 2

Pompierii ialomițeni, locul 2

În perioada 1-3 august 2011, s-a desfășurat la Slobozia faza zonală a Concursurilor Serviciilor Profesioniste pentru Situații de Urgență, organizată de Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu ...[citește_toată_știrea]

3 August 2011, 14:24
(5394 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: A intrat cu scuterul în șanț

Poliția Urziceni a fost sesizată luni, 1 august a.c., cu privire la faptul că pe DC42 s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea unei persoane. Astfel, în timp ce un tînăr, de 31 ani, din comuna ...[citește_toată_știrea]

3 August 2011, 12:49
(7085 vizualizări - 0 comentarii)


Manasia: I-au furat din curte

Agenții Postului de Poliție Manasia au fost sesizați luni, 1 august a.c., de către o femeie de 56 ani, din Urziceni, despre faptul că persoane necunoscute au pătruns în curtea proprietății pe care o deține ...[citește_toată_știrea]

3 August 2011, 10:28
(6654 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Manasia furt


Amara: Concursuri sportive pe plajă

Amara: Concursuri sportive pe plajă

Direcția Județeană pentru Sport și Tineret Ialomița, Asociația Județeană «Sportul pentru Toți» Ialomița, cu sprijinul Primăriei Amara, desfășoară, în perioada 31 iulie-3 august 2011, acțiunea sportiv-recreativă ...[citește_toată_știrea]

3 August 2011, 10:26
(10161 vizualizări - 1 comentariu)


Țăndărei: «Șofer» fără permis

O patrulă de siguranță publică din cadrul Poliției Țăndărei a oprit pentru control în trafic pe raza localității un autoturism, condus de un tînăr localnic în vîrstă de 28 ani. Din verificările efectuate ...[citește_toată_știrea]

3 August 2011, 08:24
(6733 vizualizări - 1 comentariu)


Fetești: Surprinși în flagrant la furat de fier

Un feteștean de 55 ani a alertat Poliția în momentul în care a surprins două persoane care sustrăgeau fier de pe terenul său, unde deține o fundație pentru casă. La fața locului s-a deplasat o patrulă de ...[citește_toată_știrea]

3 August 2011, 07:03
(4266 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești furt


Primarul Sloboziei îl felicită pe elevul Octav Drăgoi, medaliat cu aur la Olimpiada Internațională de Matematică

Printr-un comunicat de presă, primarul Sloboziei, Gabi Ionașcu, felicită remarcabila performanță a elevului slobozean Octav Drăgoi, care a obținut medalia de aur la Olimpiada Internațională de Matematică ...[citește_toată_știrea]

2 August 2011, 12:22
(9442 vizualizări - 4 comentarii)


Munteni Buzău: S-au autoaprins furajele

În după-amiaza zilei de sîmbătă, 30 iulie, pompierii militari de la Garda Slobozia au fost solicitați să intervină pentru lichidarea unui incendiu izbucnit la depozitul de furaje al unui cetățean din localitatea ...[citește_toată_știrea]

2 August 2011, 12:16
(8219 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Adeverințe pentru cultivatorii de tutun care accesează credite

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură eliberează adeverințe către Beneficiarii schemei de plată națională directă complementară decuplată de producție, pentru suprafața cultivată cu tutun ...[citește_toată_știrea]

2 August 2011, 12:11
(11763 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: A intrat într-o căruță nesemnalizată

Poliția Fetești a fost sesizată vineri, 29 iulie a.c., cu privire la faptul că pe DN3B s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea a două persoane. Astfel, în timp ce un bărbat, de 38 ani, din ...[citește_toată_știrea]

2 August 2011, 12:09
(9211 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: Amenzi de aproape 90000 lei în două zile

În cadrul acțiunilor desfășurate la sfîrșit de săptămînă, polițiștii rutieri au aplicat 276 sancțiuni contravenționale, au reținut în vederea suspendării 14 permise de conducere și au retras 10 certificate ...[citește_toată_știrea]

2 August 2011, 11:31
(8029 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Declarația 112, depusă doar on-line cu certificat digital

Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița reamintește contribuabilor că «Declarația 112-privind plata contribuțiilor sociale, a impozitului pe venit și evidența angajaților asigurați» se va depune ...[citește_toată_știrea]

2 August 2011, 11:28
(10736 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: O hoață din buzunare, identificată de polițiști

Un bărbat de 52 ani, din Pogoanele-Buzău a sesizat Poliția Urziceni, prin 112, cu privire la faptul că în timp ce se afla pe strada Poștei din localitate, persoane necunoscute i-au sustras din buzunar suma ...[citește_toată_știrea]

2 August 2011, 11:27
(5762 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Plăți efectuate către fermieri

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură informează că a plătit, în perioada 27.07.2011-28.07.2011, suma de 187,9 milioane euro pentru măsuri delegate din Programul Național de Dezvoltare Rurală ...[citește_toată_știrea]

2 August 2011, 11:22
(10304 vizualizări - 0 comentarii)


Maia: A furat 16 capace de canalizare

Polițiștii cercetează un bărbat de 47 ani pentru săvîrșirea infracțiunii de furt. În urma investigațiilor desfășurate de către agenții Postului de Poliție Maia, privind furtul din data de 12 iulie a.c. ...[citește_toată_știrea]

2 August 2011, 11:20
(7926 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 148 locuri de muncă vacante

Potrivit datelor statistice ale Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, la nivelul județului, marți, 2 august 2011, sînt disponibile 148 locuri de muncă vacante. Cele mai multe posturi ...[citește_toată_știrea]

2 August 2011, 11:02
(7862 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Fără permise, la volan

Vineri seara, 29 iulie a.c., agenții Postului de Poliție Sălcioara au depistat în trafic, pe raza comunei, un localnic în vîrstă de 44 ani, care conducea un autoturism, deși figura în bazele de date ale ...[citește_toată_știrea]

2 August 2011, 10:59
(5866 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Faza zonală a concursurilor serviciilor profesioniste pentru situații de urgență

În perioada 1-3 august 2011, Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al județului Ialomița este gazda fazei zonale a concursurilor serviciilor profesioniste pentru situații de urgență ...[citește_toată_știrea]

2 August 2011, 10:58
(8014 vizualizări - 0 comentarii)


Dridu: Beat la volan

Polițiștii au identificat în trafic un bărbat de 46 ani, din comuna Dridu, în timp ce conducea un autoturism pe raza localității de domiciliu. Întrucît șoferul emana halenă alcoolică, a fost testat cu aparatul ...[citește_toată_știrea]

2 August 2011, 10:43
(8630 vizualizări - 0 comentarii)


Reviga: Trei minori furau din curte!

Agenții Postului de Poliție Reviga au fost sesizați duminică 31 iulie a.c. despre faptul că trei persoane au pătruns în curtea unei locuințe de pe raza comunei și sustrag bunuri. Polițiștii s-au deplasat ...[citește_toată_știrea]

2 August 2011, 10:41
(6095 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Reviga furt


Săveni: Tînăr de 17 ani, beat la volan s-a răsturnat cu mașina în șanț

Poliția Țăndărei a fost sesizată joi, 28 iulie a.c. despre faptul că pe strada Frățilești din comuna Săveni se află răsturnat un autoturism. Din cercetări s-a stabilit că autoturismul prezintă avarii multiple ...[citește_toată_știrea]

2 August 2011, 09:03
(5033 vizualizări - 0 comentarii)


Bordușani: Hoți identificați de polițiști

Doi tineri de 18, respectiv 21 ani, sînt cercetați de polițiști pentru săvîrșirea infracțiunii de furt calificat. Agenții Postului de Poliție Bordușani au fost sesizați vineri, 29 iulie a.c., de către un ...[citește_toată_știrea]

2 August 2011, 09:01
(8710 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Bordușani furt


Ialomița: Biciclist acroșat de un șofer de 80 ani

Joi, 28 iulie a.c., pe DN2, la km 38+500 m, în afara localității Movilița s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea unei persoane. În fapt, în timp ce un bărbat în vîrstă de 80 ani, din București ...[citește_toată_știrea]

2 August 2011, 08:55
(6668 vizualizări - 0 comentarii)


Coșereni: Grav accident de circulație soldat cu doi adolescenți morți

Coșereni: Grav accident de circulație soldat cu doi adolescenți morți

Joi, 28 iulie a.c., în jurul orei 21.30, Poliția a fost sesizată că în afara localității Coșereni s-a produs un accident de circulație soldat cu cinci victime. În timp ce un tînăr, în vîrstă de 21 ani, ...[citește_toată_știrea]

2 August 2011, 08:20
(7656 vizualizări - 1 comentariu)


DGFP Ialomița: Instruire pentru obținerea certificatului digital

Reprezentanții Direcției Generale a Finanțelor Publice Ialomița vor organiza întîlniri cu mediul de afaceri local pentru instruirea cu privire la obținerea certificatului digital. Astfel, în zilele de ...[citește_toată_știrea]

27 Iulie 2011, 14:40
(8402 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Șoferi băuți și fără permise, la volan

Marți 26 iulie polițiștii slobozeni au oprit în trafic o mașină ce se deplasa pe șoseaua Brăilei cu viteză și sinuos. În urma verificărilor sumare, polițiștii au concluzionat că șoferul, un bărbat, de ...[citește_toată_știrea]

27 Iulie 2011, 14:37
(7412 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Armă deținută ilegal

Un bărbat de 57 ani din Urziceni este cercetat penal de polițiștii ialomițeni pentru deținere ilegală de armă. Individul a fost prins marți, 26 iulie, de efectivele Serviciului Arme, Explozivi și Substanțe ...[citește_toată_știrea]

27 Iulie 2011, 14:37
(10085 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Hoț de motorină, reținut de polițiști

Un tînăr de 24 ani a fost arestat de polițiști după ce s-a dovedit a fi principalul autor al mai multor furturi. «Marți, 26 iulie, polițiștii slobozeni au finalizat cercetările privind un tînăr de 24 ani ...[citește_toată_știrea]

27 Iulie 2011, 14:36
(6907 vizualizări - 0 comentarii)


ISUJ Ialomița: Numărul intervențiilor, în creștere

Potrivit datelor statistice ale Inspectoratului pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu», referitoare la cel de-al doilea trimestru al anului în curs, pompierii ialomițeni au fost alertați în aproximativ ...[citește_toată_știrea]

27 Iulie 2011, 14:34
(7268 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

26 Iulie 2011, 18:05
(4465 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Vasile în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...