Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

REPORTAJ

UPU la containere modulare

UPU la containere modulare

În perioada iulie-sep­tembrie 2023, Uni­ta­tea de Primiri Urgențe a Spitalului Județean Slo­bo­zia a fost relocată în niște containere modulare. Con­tai­nerele au fost instalate la poarta Spitalului, dincolo de gard. Liviu Patrichi, di­rectorul Spita­lului Județean de Urgență Slobozia susține că situația e una temporară și că se fac eforturi pentru a susține activitatea medicală la standardele obiș­nuite. Din containerele UPU însă, eforturile medicilor capătă proporții supraomenești. Pentru că nu containerele reprezintă problema, ci sistemul me­dical în ansamblul său.

La casă nouă, în containere... [citește_tot_articolul]

16 Iulie 2023, 13:15 (13024 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Ialomița tratează cu indiferență bolile profesionale

Ialomița tratează cu indiferență bolile profesionale

Un raport al Avocatului Poporului privind sănătatea și securitatea în muncă arată faptul că depistarea bolilor profesionale, la nivelul jude­țului Ialomița, este greu de realizat. Oficialii instituției au analizat valoarea sumelor acordate de angajatori pentru refacerea capacității de muncă a angajaților care s-au îmbolnăvit din cauza activi­tății desfășurate. Între 2020 și 2022, la nivelul județului nostru s-au plătit zero lei...

Un județ fără boli profesionale? Boala profesională este definită drept «afecțiunea declanșată de expunerea la locul de muncă la factori de risc fizici, organizato... [citește_tot_articolul]

15 Iulie 2023, 11:50 (11502 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Antrenorii de polițiști

Antrenorii de polițiști

Cu aproape 2 ani în urmă, Inspectoratul General al Poliției Române a conștientizat faptul că polițiștii au nevoie de instruire permanentă pentru a putea face față misiunilor de serviciu. Astfel, în fiecare Inspectorat de Poliție din te­ritoriu au fost înființate Birouri de Pregătire Profesională. În Ialomița, cei mai destonici traineri ai oamenilor legii sunt inspectorii principali Marian Gavrilă și Aurel Radu. Cu o carieră de peste 15 ani în Poliția Română, ambii încearcă, zi de zi, să-i facă pe polițiști să înțeleagă că protecția cetățenilor este o datorie de onoare!

Siguranța cetățenilor, o prioritate... [citește_tot_articolul]

14 Iulie 2023, 15:15 (3630 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Lipsă de fonduri pentru Tabăra «Pavilioane» din Amara

Pentru al doilea an

Lipsă de fonduri pentru Tabăra «Pavilioane» din Amara

2023 este al doilea an în care Direcția Județeană de Sport Ialomița nu primește fonduri pentru susținerea activității Taberei «Pavilioane» din Amara. Deși unitatea ar putea să pri­mească elevi și să organizeze evenimente publice, subfi­nanțarea determină instituția care o are în administrare să-i suspende, formal, activitatea. Până în prezent, reprezentații fostului Minister al Sportului, devenit între timp Agenția Națională pentru Sport, nu s-au arătat interesați să contribuie cu bani pentru finanțarea Taberei «Pavilioane» din Amara.

Obiectiv tratat cu indiferență Tabăra «Pavilioane... [citește_tot_articolul]

14 Iulie 2023, 11:05 (12752 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Munteni Buzău: Bătrână violată de un tânăr

Munteni Buzău: Bătrână violată de un tânăr

Un tânăr de 19 ani din localitatea Muteni Buzău a fost condamnat de Judecătoria Slobozia la 4 ani și 3 luni de închisoare cu executare, pentru «viol». Acesta a batjocorit o bătrână cu handicap fizic, în vârstă de 82 de ani. Cazul a fost investigat de Parchetul de pe lângă Judecătoria Slobozia.

Bătrânețe chinuită Actele de urmărire penală au scos la iveală faptul că tânărul de 19 ani, domiciliat în Munteni Buzău, ar fi încercat să constrângă o fată de aceeași vârstă cu el să întrețină raporturi sexuale. Acesta ar fi amenințat-o cu moartea, folosind un cuțit. Tânăra a reușit să scape... [citește_tot_articolul]

13 Iulie 2023, 15:10 (13759 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Mocioniu a asfaltat 30 de kilometri de «drumuri noi» la Slobozia

Mocioniu a asfaltat 30 de kilometri de «drumuri noi» la Slobozia

Îl mai țineți minte pe ex-primarul Adrian Mocioniu? Da, da! Cel care ne-a promis, după ce a ajuns să vadă toate administrațiile de la Bruxelles până în Turcia și de-acolo mai departe, până în inima Asiei, că o să ajungem să trăim la fel... Adică, într-un oraș european cu tramvaie suspendate, apă potabilizată prin osmoză inversă, iluminat stradal inteligent, pod peste Ialomița, autobuze electrice... Și câte toate, de ți-era mai mare dragul să adormi seara ascultându-i basmele?! Ei, bine, Adrian Mocioniu, îmboldit de Luciferii/Luceferii, sfinții și ceva mucenici ai social-democrației de Bărăgan mai vrea o dată primar. Și deja a produs primele sale discursuri electorale... [citește_tot_articolul]

13 Iulie 2023, 11:05 (19458 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Împrumutul de 18 milioane de lei pentru Slobozia a fost aprobat în unanimitate

Împrumutul de 18 milioane de lei pentru Slobozia a fost aprobat în unanimitate

Consiliul Local Slobozia a creditat administrația Soare pentru împrumutul de 18 milioane de lei, anunțat pu­blic de către consilierii PSD și PRO România. Ședința extraordinară pentru aprobarea acestui proiect de hotărâre s-a produs joi, 6 iulie 2023, în sistem on-line.

Vom împrumuta 18 milioane de lei Consilierii PSD și PRO România au votat în unanimitate, alături de consilierii PNL, pentru aprobarea contractării unui împrumut de 18 milioane de lei pentru cofinanțarea investițiilor europene aflate în derulare la Slobozia. Împrumutul urmează a fi rambursat în 5 ani și are «o perioadă... [citește_tot_articolul]

12 Iulie 2023, 13:20 (15852 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Slobozia: «FreeLand Festival» continuă!

Slobozia: «FreeLand Festival» continuă!

A doua ediție a «FreeLand Festival» Slobozia 2023 este considerată un succes, în pofida problemelor organizatorice generate de condițiile meteo. Conform estimărilor oficiale, în cele două seri în care s-au susținut concerte, numărul celor prezenți la Festival a depășit 15000 în fiecare seară. «Acest Festival rămâne unul al comunității. El a fost validat, ca și anul trecut, de numărul impresionant de tineri care au participat sâmbătă și duminică. Le mulțumesc tuturor celor care ne-au susținut eforturile!» a declarat primarul Sloboziei, Dragoș Soare a doua zi după încheierea evenimentului.

La un pas de eșec... [citește_tot_articolul]

11 Iulie 2023, 19:05 (10620 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

SPORT

23 de jucători pentru Târlungeni

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia

23 de jucători pentru Târlungeni

Unirea Slobozia a început excelent perioada de pregătire. Cu 3 victorii în meciurile amicale, dintre care una în fața Chindiei Târgoviște, antrenorul Adrian Mihalcea nu poate fi decât mulțumit. Campania de achiziții a început să dea roade, așa că perioada de pregătire centra­lizată găsește echipa în zodia optimismului. Ialomițenii au urcat, pe 10 iulie 2023, la munte, la Târlungeni, și vor petrece acolo 11 zile de cantonament cu pregătire fizică în ritm susținut, pregătire tehnico-tactică și 3 meciuri amicale. Pe 13 iulie a.c., Unirea va juca împotriva echipei de Liga a III-a, Olimpic Zărnești. Pe 15 iulie 2023, slobozenii se vor duela cu Metaloglobus București, iar 4 zile mai târziu, cu FC Brașov... [citește_tot_articolul]

11 Iulie 2023, 18:20 (9271 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Fiscul are de recuperat peste 5,5 milioane de lei din amenzile date în pandemie

Fiscul are de recuperat peste 5,5 milioane de lei din amenzile date în pandemie

Deși oficial am scăpat de pandemia de COVID-19, efectele crizei sa­nitare încă se resimt. Potrivit unei raportări a Administrației Județene a Finanțelor Publice Ialomița, la nivelul județului nostru, în anul 2020, pe timpul Stării de Urgență și al celei de Alertă, s-au aplicat amenzi de peste 6,7 milioane de lei. Din suma totală, doar 1,2 milioane de lei au fost plătiți de contravenienți. Restul banilor urmează să ajungă în conturile Fiscului în urma procedurilor de executare silită.

Demersuri pentru recuperarea restanțelor Impunerea Stării de Urgență pe teritoriul României, pentru... [citește_tot_articolul]

11 Iulie 2023, 17:40 (13350 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

SPORT

A revenit Dorin Radu, au mai plecat trei jucători

Fotbal, Liga a III-a, Recolta Gheorghe Doja

A revenit Dorin Radu, au mai plecat trei jucători

Recolta Gheorghe Doja continuă aventura în Liga a III-a, cu al 5-lea sezon consecutiv. Ialomițenii s-au reunit marți, 11 iulie 2023, sub comanda noului antrenor, Mirel Condei, care va fi secondat de Valentin Toma. Pentru moment, la echipă a apărut un singur jucător nou. În fapt, este vorba de revenirea în tricoul galben-roșu a tânărului mijlocaș Dorin Radu, 21 de ani. Fotbalistul care aparține de Unirea Slobozia a evoluat în primăvară la Dunărea Călărași. Are două goluri marcate pentru Recolta Gheorghe Doja, în sezonul 2021-2022. Conform conducerii echipei ialomițene, în aceste zile vor fi perfectate transferurile a 4-5 jucători care satisfac regula «under», urmând a fi aduși încă doi fotbaliști... [citește_tot_articolul]

11 Iulie 2023, 15:50 (5269 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

SPORT

Rebeca Gheorghe, la CSM Unirea Slobozia

Handbal, Divizia A

Rebeca Gheorghe, la CSM Unirea Slobozia

A rămas mai puțin de o săptămână până când echipa de handbal a Sloboziei, sub conducerea antrenorului Gheorghe Covaciu, va începe pregătirile pentru un nou sezon de Divizie A. Va fi un campionat greu, cu multe echipe bine închegate, în care conducerea CSM Unirea își propune promovarea în Liga Florilor. Pentru aceasta, se încearcă creionarea unui lot competitiv, iar campania de transferuri nu arată deloc rău. Au fost aduse portarul Ana Caraman, pivotul macedo­nean Sanja Dabevska, interul dreapta Natalya Striukova și, recent, Rebeca Gheorghe. Cea de a patra handbalistă venită la CSM Unirea Slobozia are 24 de ani și evoluează pe postul de pivot. Vine de la CSU Neptun Constanța, echipa unde și-a petrecut... [citește_tot_articolul]

11 Iulie 2023, 14:25 (4461 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Întăriri serioase la Fetești și Rovine

Fotbal, Liga a IV-a

Întăriri serioase la Fetești și Rovine

CSM Fetești și FC 2018 Rovine par să fie, pentru moment, echipele care se vor lupta pentru supremație în următorul sezon al Ligii a IV-a Ialomița. Feteștiul pare să se dezmorțească, să conștientizeze că re­prezintă o comunitate care merită mai mult din punct de vedere fotbalistic. Aflăm că se lucrează la mo­dernizarea vestiarelor, iar la nivelul lotului se fac eforturi serioase pentru consolidare. Echipa antrenată de Dumitru Vasilică va da piept cu competițiile mult mai devreme decât celelalte colege din Liga a IV-a. Câștigătoare a fazei județene a Cupei României, Feteștiul continuă aventura în această competiție cu faza grupelor zonale, unde va întâlni, pe 12 iulie 2023, în deplasare, echipa... [citește_tot_articolul]

11 Iulie 2023, 13:40 (5371 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

SPORT

Oana Dumitru, locul 7 la «Europene»

Lupte libere

Oana Dumitru, locul 7 la «Europene»

În perioada 4-9 iulie 2023, localitatea Kaposvar din Ungaria a găzduit Campionatul European de lupte adresat sportivilor sub 15 ani. Printre componenții delegației României s-a numărat și Oana Izabela Dumitru. Sportiva pregătită la CS Amara de antrenorul Marian Moraru, a concurat la categoria 58 kg și, în ciuda concurenței puternice, a terminat concursul pe un meritoriu loc 7. «Oana Izabela Dumitru confirmă așteptările pe care le-am avut pentru această competiție. A făcut un turneu bun, s-a luptat cu cele mai bune sportive din Europa și merită felicitări pentru evoluția sa!» a declarat antrenorul Marian Moraru. ... [citește_tot_articolul]

11 Iulie 2023, 12:20 (2904 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Contribuții scăzute la fondul Pilonului II de pensii

Ialomița: Contribuții scăzute la fondul Pilonului II de pensii

O analiză a Autorității de Supraveghere Financiară privind contribuția la fondul Pilonului II de pensii, în primele 3 luni ale anului în curs, plasează județul Ialomița pe ulti­mul loc, la nivel național, pentru acest indicator. Doar 2,9 milioane de lei au fost virați în conturile beneficiarilor, în această perioadă de timp.

Contribuții scăzute pentru Pilonul II Pensia Privată Obligatorie sau Pilonul II reprezintă direcționarea unei cote din contribuția lunară obligatorie la sistemul public de pensii către un fond de pensii administrat de entități private. Sistemul a fost introdus în... [citește_tot_articolul]

10 Iulie 2023, 15:20 (14116 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Infrastructură Drumuri și Poduri SA ar putea prelua Drumuri și Poduri SA

Din două se face una

Infrastructură Drumuri și Poduri SA ar putea prelua Drumuri și Poduri SA

Declinul economic accelerat al Drumuri și Poduri SA obligă administrația jude­țeană să ia în calcul falimentul acestei societății. O posibilă soluție pentru salvarea firmei o reprezintă pre­luarea «printr-o modalitate legală» a Drumuri și Poduri SA de către Infrastructură Dru­muri și Poduri SA. Reamintim că, în august 2022, Con­siliul Județean Ialomița a împrumutat Drumuri și Poduri SA cu 7 mili­oane de lei pentru redresarea econo­mică. «În cazul în care nu se reușește identificarea unei soluții de redresare, Drumuri și Poduri SA riscă falimentul. O posibilă soluție pentru salvarea firmei o reprezintă preluarea acestei socie­tăți printr-o modalitate legală de către Infrastructură Drumuri și Poduri... [citește_tot_articolul]

10 Iulie 2023, 10:50 (17290 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Localitățile riverane Brațului Borcea, sub asediul țânțarilor

Localitățile riverane Brațului Borcea, sub asediul țânțarilor

Cele 5 localități ialomițene riverane Brațului Borcea și Bălții Ialomiței cer Comitetului Județean pentru Situații de Urgență Ialomița să intervină pentru a stopa invazia țânțarilor care le afectează de câteva săptămâni. Auto­ritățile locale susțin faptul că nu pot efectua lucrări de dezinsecție, întrucât legea le interzice să acționeze în Balta Ialomiței. La fața locului a fost trimisă o echipă a Direcției de Sănătate Publică Ialomița care a efectuat un control formal în doc­u­mentele fiecărei administrații locale, fără a ajunge la o concluzie. Între timp, cetățenii care locuiesc în aceste zone suferă din cauza insectelor.

Se caută o soluție legală... [citește_tot_articolul]

9 Iulie 2023, 13:10 (10483 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Transportul funcționarilor, decontat ilegal de Primăria Movilița

Război în instanță câștigat de Prefectura Ialomița

Transportul funcționarilor, decontat ilegal de Primăria Movilița

Prefectura Ialomița a demonstrat în instanță faptul că o hotărâre a Consiliului Local Movilița este ilegală. În baza actului administrativ emis de autoritățile locale, funcțio­narii publici ai Primăriei Movilița ar fi beneficiat de decontarea cheltuie­lilor pentru transport. Un act normativ care să prevadă acest beneficiu pentru funcționarii din administrația locală va intra în vigoare după 1 ianuarie 2024.

Act administrativ desființat în instanță Potrivit Hotărârii Consiliului Local Movilița, funcționarii Primăriei Movilița, 15 la număr, ar fi trebuit să beneficieze de decontarea cheltuielilor... [citește_tot_articolul]

8 Iulie 2023, 12:40 (10805 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Centru de Dializă la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Centru de Dializă la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

bonus: Medicamente gratuite pentru bolnavii neurologici

Administrația Spitalului Județean de Urgență Slobozia intenționează să inaugureze un Centru de Dializă în cadrul instituției. Demersul s-ar putea concretiza o dată cu angajarea celui de-al doilea medic nefrolog la Slobozia. «Vom putea acorda acest tip de servicii medicale unui număr mult mai mare de pacienți...» susține Liviu Patrichi, managerul Spitalului Județean de Urgență Slobozia.

Un nou medic la Spitalul Slobozia De la 1 august 2023, Spitalul Județean de Urgență Slobozia își va completa schema de personal cu un nou medic nefrolog. Iar o dată cu angajarea acestuia, oficialii instituției... [citește_tot_articolul]

7 Iulie 2023, 15:05 (18262 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

«FreeLand Festival» este pregătit pentru 50000 de participanți

7-8-9 iulie 2023

«FreeLand Festival» este pregătit pentru 50000 de participanți

bonus: Slobozia-«Inima Bărăganului»

«FreeLand Festival» ar putea atinge un număr record de participanți pentru un eveniment aflat abia la a doua ediție. Organizatorii au pregătit 50000 de «brățări de acces» pentru zilele de 7-8-9 iulie 2023. În cele trei seri de spectacole vor concerta ZDOB ȘI ZDUB, INNA, VAMA, LOREDANA, FĂRĂ ZAHĂR, NICOLE CHERRY, PUYA, SUBCARPAȚI, FREELAND BAND, BLANCO, DJ ȘAGUNA și DJ MARKO. Intrarea la Festival va fi gratuită, iar participanții pot ajunge la locația evenimentului cu ajutorul curselor de transport care vor face legătura între centrul orașului și Pădurea Peri, în intervalul orar 10,00-24,00, pe toată perioada de desfășurare a Festivalului.

La Peri, la Peri, la Peri... [citește_tot_articolul]

7 Iulie 2023, 10:55 (5143 vizualizări - 2 comentarii)

Vineri 26 Iun 2026
302 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Ialomița: 4 elevi și 2 profesori, confirmați pozitiv la testul pentru depistarea SARS-CoV-2

Inspectoratul Școlar Județean Ialomița informează cu privire la faptul că 7 clase din unitățile de învățământ din Ialomița și-au suspendat cursurile din cauza apariției cazurilor de infecții cu virusul ...[citește_toată_știrea]

16 Februarie 2021, 18:10
(5884 vizualizări - 0 comentarii)


Broșteni: Tânără însărcinată, victimă a unui accident rutier

Broșteni: Tânără însărcinată, victimă a unui accident rutier

Un grav accident rutier s-a petrecut luni, 15 februarie 2021, pe raza localității Broșteni. Din primele informații, o femeie a lovit cu mașina o tânără care s-a angajat în traversarea străzii. Impactul ...[citește_toată_știrea]

16 Februarie 2021, 16:50
(4230 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni pentru combaterea răspândirii COVID-19, peste 100 de amenzi aplicate

Peste 100 de sancțiuni contravenționale au fost  aplicate, în ultimele 24 de ore, de polițiști și polițiști locali, împreună cu reprezentanți ai celorlalte instituții cu atribuții în domeniu, în cadrul ...[citește_toată_știrea]

16 Februarie 2021, 16:35
(4600 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 33 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Marți, 16 februarie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 7978, cu 33 de cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

16 Februarie 2021, 15:35
(1839 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Startul Campaniei de informare privind primirea Cererilor Unice de Plată în anului 2021

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) informează că luni, 15 februarie 2021, demarează Campania de informare a fermierilor cu privire la primirea Cererilor Unice de Plată în anului ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2021, 18:40
(7296 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Infracțiuni rutiere

La sfârșit de săptămână, polițiștii de la Rutieră au organizat acțiuni pentru creșterea gradului de siguranță în trafic, prevenirea producerii unor accidente de circulație, dar și pentru depistarea și sancționarea ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2021, 18:20
(1480 vizualizări - 0 comentarii)


Făcăeni: Haine contrafăcute, confiscate

Vineri, 12 februarie a.c., în cadrul unei acțiuni pe linia combaterii faptelor de comerț ilicite, polițiștii din cadrul Biroului de Investigare a Criminalității Economice Fetești au depistat un operator ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2021, 18:10
(2994 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni pentru combaterea răspândirii COVID-19, amenzi de 15000 de lei

Pe fondul numărului de cazuri de COVID-19 înregistrate, pentru prevenirea și combaterea infectării cu noul Coronavirus, sub autoritatea Instituției Prefectului-Județul Ialomița, în cursul zilei de duminică ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2021, 18:05
(1862 vizualizări - 0 comentarii)


DGASPC Ialomița: Sprijin pentru tinerii romi din județ

Direcția Generală de Asistență Socială și Protecția Copilului Ialomița, în parteneriat cu DGASPC Arad, DGASPC Buzău și DGASPC Mureș, implementează un proiect ce are drept scop creșterea șanselor de incluziune ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2021, 15:55
(5584 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 16 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Luni, 15 februarie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 7945, cu 16 cazuri mai mult față de ziua de duminică ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2021, 15:30
(2444 vizualizări - 0 comentarii)


Femeie din Cegani, dispărută

Femeie din Cegani, dispărută

Polițiștii din Ialomița caută o femeie, în vârstă de 32 de ani, care a plecat voluntar de la domiciliul său din localitatea Cegani într-o direcție necunoscută, fără a mai reveni. Persoanele care pot oferi ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2021, 10:10
(2434 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Posturi scoase la concurs

Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița organizează concursuri pentru ocuparea a 3 posturi de posturi de ofițer din sursă externă, în cadrul Biroului Protecția Animalelor. Posturile vacante scoase ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2021, 10:05
(4849 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 20 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Duminică, 14 februarie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 7929, cu 20 de cazuri mai mult față de ziua ...[citește_toată_știrea]

14 Februarie 2021, 15:35
(2036 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Bărbat împușcat accidental la o partidă de vânătoare organizată ilegal

Polițiștii și procurorii din Feteși fac cercetări în urma unui incident petrecut în seara zilei de vineri, 12 februarie a.c., într-o pădure aflată pe malul drept al fluviului Dunărea, în zona localității ...[citește_toată_știrea]

13 Februarie 2021, 17:30
(6253 vizualizări - 10 comentarii)


Balaciu: Copil de 10 ani, lovit de o mașină

Un copil de 10 ani, domiciliat în localitatea Balaciu, a fost preluat de un elicopter SMURD și transportat în stare gravă la spital, fiind victima unui accident rutier. Copilul a fost lovit de mașina condusă ...[citește_toată_știrea]

13 Februarie 2021, 17:00
(2979 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Balaciu accident


Grupul de Comunicare Strategică: 7 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 13 februarie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 7909, cu 7 cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

13 Februarie 2021, 16:20
(1377 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Camion încărcat cu cherestea, răsturnat într-un șanț

Țăndărei: Camion încărcat cu cherestea, răsturnat într-un șanț

Accident rutier în zona orașului Țăndărei, în dimineața zilei de vineri, 12 februarie 2021. Un camion care transporta 22 tone de cherestea s-a răsturnat într-un șanț de pe marginea drumului care leagă orașul ...[citește_toată_știrea]

12 Februarie 2021, 16:20
(6739 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Intoxicată cu fum în propria locuință

Țăndărei: Intoxicată cu fum în propria locuință

O bătrână de 86 de ani din Țăndărei a fost transportată de urgență la spital în stare de inconștiență, în dimineața zilei de vineri, 12 februarie a.c., după ce s-a intoxicat cu fumul degajat de un frigider ...[citește_toată_știrea]

12 Februarie 2021, 15:45
(2248 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 16 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Vineri, 12 februarie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 7902, cu 16 cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

12 Februarie 2021, 15:15
(2654 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Arestări într-un dosar de «trafic de persoane» și «trafic de minori»

Ialomița: Arestări într-un dosar de «trafic de persoane» și «trafic de minori»

Procurorii DIICOT și polițiștii ialomițeni au efectuat miercuri, 10 februarie a.c., două percheziții la domiciilile unor suspecți anchetați într-un dosar privind fapte de «trafic de persoane» și «trafic ...[citește_toată_știrea]

11 Februarie 2021, 17:30
(4949 vizualizări - 1 comentariu)


IPJ Ialomița: Acțiune preventivă

Miercuri, 10 februarie a.c., polițiștii ialomițeni au fost la datorie, acționând pentru verificarea respectării măsurilor impuse în contextul Stării de Alertă, precum și pentru prevenirea și limitarea infectării ...[citește_toată_știrea]

11 Februarie 2021, 16:00
(1189 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Vindea pește fără documente legale

Urziceni: Vindea pește fără documente legale

Un bărbat de 34 de ani a intrat în atenția polițiștilor după ce a fost depistat comercializând pește fără documente legale. Miercuri, 10 februarie a.c., acesta a fost oprit în trafic pe raza orașului Urziceni ...[citește_toată_știrea]

11 Februarie 2021, 15:30
(2499 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 15 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Joi, 11 februarie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 7886, cu 15 cazuri mai mult față de ziua de miercuri ...[citește_toată_știrea]

11 Februarie 2021, 15:15
(1984 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Alege cariera de pompier!

Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al Județului Ialomița recrutează candidați pentru participarea la concursul de admitere organizat în cadrul Școlii de Subofițeri de Pompieri și ...[citește_toată_știrea]

11 Februarie 2021, 14:30
(3297 vizualizări - 0 comentarii)


Tânăr din Manasia, reținut pentru «furt calificat»

Un tânăr în vârstă de 21 de ani, bănuit de comiterea unei infracțiuni de «furt calificat» în luna ianuarie a.c., a fost reținut de polițiștii ialomițeni în cadrul unei acțiuni în sistem integrat. Forțele ...[citește_toată_știrea]

10 Februarie 2021, 15:50
(1537 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 16 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 10 februarie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 7871, cu 16 cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

10 Februarie 2021, 15:25
(2133 vizualizări - 0 comentarii)


Căzănești: Petrecere privată întreruptă de polițiști

Luni, 8 februarie 2021, polițiștii orașului Căzănești s-au sesizat din oficiu cu privire la faptul că într-un imobil din oraș se desfășoară o petrecere privată, fără respectarea măsurilor de protecție sanitară ...[citește_toată_știrea]

9 Februarie 2021, 17:45
(2565 vizualizări - 0 comentarii)


Doi călărășeni, identificați și arestați la Slobozia

Doi bărbați din județul Călărași, în vârstă de 58 și 36 de ani, domiciliați în Oltenița și Dragalina, care se sustrăgeau unor pedepse privative de libertate au fost identificați de polițiști și încarcerați ...[citește_toată_știrea]

9 Februarie 2021, 17:40
(2262 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia arestare


Urziceni: Biciclist rănit într-un accident rutier

Un bărbat de 60 de ani a fost rănit în ziua de marți, 9 februarie a.c., în urma unui accident rutier produs pe raza municipiului Urziceni. Din primele informații, acesta a fost lovit de mașina condusă de ...[citește_toată_știrea]

9 Februarie 2021, 17:35
(2229 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Termen limită pentru depunerea declarațiilor fiscale

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează cu privire la faptul că joi, 25 februarie 2021, este data limită de depunere a următoarelor declarații fiscale: formularele 100, 101, 10 ...[citește_toată_știrea]

9 Februarie 2021, 17:30
(9453 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: AJFP Ialomița


Ultimele comentarii
Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Vasile în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 oRLandO în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...