Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

REPORTAJ

UPU la containere modulare

UPU la containere modulare

În perioada iulie-sep­tembrie 2023, Uni­ta­tea de Primiri Urgențe a Spitalului Județean Slo­bo­zia a fost relocată în niște containere modulare. Con­tai­nerele au fost instalate la poarta Spitalului, dincolo de gard. Liviu Patrichi, di­rectorul Spita­lului Județean de Urgență Slobozia susține că situația e una temporară și că se fac eforturi pentru a susține activitatea medicală la standardele obiș­nuite. Din containerele UPU însă, eforturile medicilor capătă proporții supraomenești. Pentru că nu containerele reprezintă problema, ci sistemul me­dical în ansamblul său.

La casă nouă, în containere... [citește_tot_articolul]

16 Iulie 2023, 13:15 (13024 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Ialomița tratează cu indiferență bolile profesionale

Ialomița tratează cu indiferență bolile profesionale

Un raport al Avocatului Poporului privind sănătatea și securitatea în muncă arată faptul că depistarea bolilor profesionale, la nivelul jude­țului Ialomița, este greu de realizat. Oficialii instituției au analizat valoarea sumelor acordate de angajatori pentru refacerea capacității de muncă a angajaților care s-au îmbolnăvit din cauza activi­tății desfășurate. Între 2020 și 2022, la nivelul județului nostru s-au plătit zero lei...

Un județ fără boli profesionale? Boala profesională este definită drept «afecțiunea declanșată de expunerea la locul de muncă la factori de risc fizici, organizato... [citește_tot_articolul]

15 Iulie 2023, 11:50 (11502 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Antrenorii de polițiști

Antrenorii de polițiști

Cu aproape 2 ani în urmă, Inspectoratul General al Poliției Române a conștientizat faptul că polițiștii au nevoie de instruire permanentă pentru a putea face față misiunilor de serviciu. Astfel, în fiecare Inspectorat de Poliție din te­ritoriu au fost înființate Birouri de Pregătire Profesională. În Ialomița, cei mai destonici traineri ai oamenilor legii sunt inspectorii principali Marian Gavrilă și Aurel Radu. Cu o carieră de peste 15 ani în Poliția Română, ambii încearcă, zi de zi, să-i facă pe polițiști să înțeleagă că protecția cetățenilor este o datorie de onoare!

Siguranța cetățenilor, o prioritate... [citește_tot_articolul]

14 Iulie 2023, 15:15 (3630 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Lipsă de fonduri pentru Tabăra «Pavilioane» din Amara

Pentru al doilea an

Lipsă de fonduri pentru Tabăra «Pavilioane» din Amara

2023 este al doilea an în care Direcția Județeană de Sport Ialomița nu primește fonduri pentru susținerea activității Taberei «Pavilioane» din Amara. Deși unitatea ar putea să pri­mească elevi și să organizeze evenimente publice, subfi­nanțarea determină instituția care o are în administrare să-i suspende, formal, activitatea. Până în prezent, reprezentații fostului Minister al Sportului, devenit între timp Agenția Națională pentru Sport, nu s-au arătat interesați să contribuie cu bani pentru finanțarea Taberei «Pavilioane» din Amara.

Obiectiv tratat cu indiferență Tabăra «Pavilioane... [citește_tot_articolul]

14 Iulie 2023, 11:05 (12750 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Munteni Buzău: Bătrână violată de un tânăr

Munteni Buzău: Bătrână violată de un tânăr

Un tânăr de 19 ani din localitatea Muteni Buzău a fost condamnat de Judecătoria Slobozia la 4 ani și 3 luni de închisoare cu executare, pentru «viol». Acesta a batjocorit o bătrână cu handicap fizic, în vârstă de 82 de ani. Cazul a fost investigat de Parchetul de pe lângă Judecătoria Slobozia.

Bătrânețe chinuită Actele de urmărire penală au scos la iveală faptul că tânărul de 19 ani, domiciliat în Munteni Buzău, ar fi încercat să constrângă o fată de aceeași vârstă cu el să întrețină raporturi sexuale. Acesta ar fi amenințat-o cu moartea, folosind un cuțit. Tânăra a reușit să scape... [citește_tot_articolul]

13 Iulie 2023, 15:10 (13757 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Mocioniu a asfaltat 30 de kilometri de «drumuri noi» la Slobozia

Mocioniu a asfaltat 30 de kilometri de «drumuri noi» la Slobozia

Îl mai țineți minte pe ex-primarul Adrian Mocioniu? Da, da! Cel care ne-a promis, după ce a ajuns să vadă toate administrațiile de la Bruxelles până în Turcia și de-acolo mai departe, până în inima Asiei, că o să ajungem să trăim la fel... Adică, într-un oraș european cu tramvaie suspendate, apă potabilizată prin osmoză inversă, iluminat stradal inteligent, pod peste Ialomița, autobuze electrice... Și câte toate, de ți-era mai mare dragul să adormi seara ascultându-i basmele?! Ei, bine, Adrian Mocioniu, îmboldit de Luciferii/Luceferii, sfinții și ceva mucenici ai social-democrației de Bărăgan mai vrea o dată primar. Și deja a produs primele sale discursuri electorale... [citește_tot_articolul]

13 Iulie 2023, 11:05 (19458 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Împrumutul de 18 milioane de lei pentru Slobozia a fost aprobat în unanimitate

Împrumutul de 18 milioane de lei pentru Slobozia a fost aprobat în unanimitate

Consiliul Local Slobozia a creditat administrația Soare pentru împrumutul de 18 milioane de lei, anunțat pu­blic de către consilierii PSD și PRO România. Ședința extraordinară pentru aprobarea acestui proiect de hotărâre s-a produs joi, 6 iulie 2023, în sistem on-line.

Vom împrumuta 18 milioane de lei Consilierii PSD și PRO România au votat în unanimitate, alături de consilierii PNL, pentru aprobarea contractării unui împrumut de 18 milioane de lei pentru cofinanțarea investițiilor europene aflate în derulare la Slobozia. Împrumutul urmează a fi rambursat în 5 ani și are «o perioadă... [citește_tot_articolul]

12 Iulie 2023, 13:20 (15851 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Slobozia: «FreeLand Festival» continuă!

Slobozia: «FreeLand Festival» continuă!

A doua ediție a «FreeLand Festival» Slobozia 2023 este considerată un succes, în pofida problemelor organizatorice generate de condițiile meteo. Conform estimărilor oficiale, în cele două seri în care s-au susținut concerte, numărul celor prezenți la Festival a depășit 15000 în fiecare seară. «Acest Festival rămâne unul al comunității. El a fost validat, ca și anul trecut, de numărul impresionant de tineri care au participat sâmbătă și duminică. Le mulțumesc tuturor celor care ne-au susținut eforturile!» a declarat primarul Sloboziei, Dragoș Soare a doua zi după încheierea evenimentului.

La un pas de eșec... [citește_tot_articolul]

11 Iulie 2023, 19:05 (10617 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

SPORT

23 de jucători pentru Târlungeni

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia

23 de jucători pentru Târlungeni

Unirea Slobozia a început excelent perioada de pregătire. Cu 3 victorii în meciurile amicale, dintre care una în fața Chindiei Târgoviște, antrenorul Adrian Mihalcea nu poate fi decât mulțumit. Campania de achiziții a început să dea roade, așa că perioada de pregătire centra­lizată găsește echipa în zodia optimismului. Ialomițenii au urcat, pe 10 iulie 2023, la munte, la Târlungeni, și vor petrece acolo 11 zile de cantonament cu pregătire fizică în ritm susținut, pregătire tehnico-tactică și 3 meciuri amicale. Pe 13 iulie a.c., Unirea va juca împotriva echipei de Liga a III-a, Olimpic Zărnești. Pe 15 iulie 2023, slobozenii se vor duela cu Metaloglobus București, iar 4 zile mai târziu, cu FC Brașov... [citește_tot_articolul]

11 Iulie 2023, 18:20 (9270 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Fiscul are de recuperat peste 5,5 milioane de lei din amenzile date în pandemie

Fiscul are de recuperat peste 5,5 milioane de lei din amenzile date în pandemie

Deși oficial am scăpat de pandemia de COVID-19, efectele crizei sa­nitare încă se resimt. Potrivit unei raportări a Administrației Județene a Finanțelor Publice Ialomița, la nivelul județului nostru, în anul 2020, pe timpul Stării de Urgență și al celei de Alertă, s-au aplicat amenzi de peste 6,7 milioane de lei. Din suma totală, doar 1,2 milioane de lei au fost plătiți de contravenienți. Restul banilor urmează să ajungă în conturile Fiscului în urma procedurilor de executare silită.

Demersuri pentru recuperarea restanțelor Impunerea Stării de Urgență pe teritoriul României, pentru... [citește_tot_articolul]

11 Iulie 2023, 17:40 (13349 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

SPORT

A revenit Dorin Radu, au mai plecat trei jucători

Fotbal, Liga a III-a, Recolta Gheorghe Doja

A revenit Dorin Radu, au mai plecat trei jucători

Recolta Gheorghe Doja continuă aventura în Liga a III-a, cu al 5-lea sezon consecutiv. Ialomițenii s-au reunit marți, 11 iulie 2023, sub comanda noului antrenor, Mirel Condei, care va fi secondat de Valentin Toma. Pentru moment, la echipă a apărut un singur jucător nou. În fapt, este vorba de revenirea în tricoul galben-roșu a tânărului mijlocaș Dorin Radu, 21 de ani. Fotbalistul care aparține de Unirea Slobozia a evoluat în primăvară la Dunărea Călărași. Are două goluri marcate pentru Recolta Gheorghe Doja, în sezonul 2021-2022. Conform conducerii echipei ialomițene, în aceste zile vor fi perfectate transferurile a 4-5 jucători care satisfac regula «under», urmând a fi aduși încă doi fotbaliști... [citește_tot_articolul]

11 Iulie 2023, 15:50 (5265 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

SPORT

Rebeca Gheorghe, la CSM Unirea Slobozia

Handbal, Divizia A

Rebeca Gheorghe, la CSM Unirea Slobozia

A rămas mai puțin de o săptămână până când echipa de handbal a Sloboziei, sub conducerea antrenorului Gheorghe Covaciu, va începe pregătirile pentru un nou sezon de Divizie A. Va fi un campionat greu, cu multe echipe bine închegate, în care conducerea CSM Unirea își propune promovarea în Liga Florilor. Pentru aceasta, se încearcă creionarea unui lot competitiv, iar campania de transferuri nu arată deloc rău. Au fost aduse portarul Ana Caraman, pivotul macedo­nean Sanja Dabevska, interul dreapta Natalya Striukova și, recent, Rebeca Gheorghe. Cea de a patra handbalistă venită la CSM Unirea Slobozia are 24 de ani și evoluează pe postul de pivot. Vine de la CSU Neptun Constanța, echipa unde și-a petrecut... [citește_tot_articolul]

11 Iulie 2023, 14:25 (4459 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Întăriri serioase la Fetești și Rovine

Fotbal, Liga a IV-a

Întăriri serioase la Fetești și Rovine

CSM Fetești și FC 2018 Rovine par să fie, pentru moment, echipele care se vor lupta pentru supremație în următorul sezon al Ligii a IV-a Ialomița. Feteștiul pare să se dezmorțească, să conștientizeze că re­prezintă o comunitate care merită mai mult din punct de vedere fotbalistic. Aflăm că se lucrează la mo­dernizarea vestiarelor, iar la nivelul lotului se fac eforturi serioase pentru consolidare. Echipa antrenată de Dumitru Vasilică va da piept cu competițiile mult mai devreme decât celelalte colege din Liga a IV-a. Câștigătoare a fazei județene a Cupei României, Feteștiul continuă aventura în această competiție cu faza grupelor zonale, unde va întâlni, pe 12 iulie 2023, în deplasare, echipa... [citește_tot_articolul]

11 Iulie 2023, 13:40 (5371 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

SPORT

Oana Dumitru, locul 7 la «Europene»

Lupte libere

Oana Dumitru, locul 7 la «Europene»

În perioada 4-9 iulie 2023, localitatea Kaposvar din Ungaria a găzduit Campionatul European de lupte adresat sportivilor sub 15 ani. Printre componenții delegației României s-a numărat și Oana Izabela Dumitru. Sportiva pregătită la CS Amara de antrenorul Marian Moraru, a concurat la categoria 58 kg și, în ciuda concurenței puternice, a terminat concursul pe un meritoriu loc 7. «Oana Izabela Dumitru confirmă așteptările pe care le-am avut pentru această competiție. A făcut un turneu bun, s-a luptat cu cele mai bune sportive din Europa și merită felicitări pentru evoluția sa!» a declarat antrenorul Marian Moraru. ... [citește_tot_articolul]

11 Iulie 2023, 12:20 (2904 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Contribuții scăzute la fondul Pilonului II de pensii

Ialomița: Contribuții scăzute la fondul Pilonului II de pensii

O analiză a Autorității de Supraveghere Financiară privind contribuția la fondul Pilonului II de pensii, în primele 3 luni ale anului în curs, plasează județul Ialomița pe ulti­mul loc, la nivel național, pentru acest indicator. Doar 2,9 milioane de lei au fost virați în conturile beneficiarilor, în această perioadă de timp.

Contribuții scăzute pentru Pilonul II Pensia Privată Obligatorie sau Pilonul II reprezintă direcționarea unei cote din contribuția lunară obligatorie la sistemul public de pensii către un fond de pensii administrat de entități private. Sistemul a fost introdus în... [citește_tot_articolul]

10 Iulie 2023, 15:20 (14116 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Infrastructură Drumuri și Poduri SA ar putea prelua Drumuri și Poduri SA

Din două se face una

Infrastructură Drumuri și Poduri SA ar putea prelua Drumuri și Poduri SA

Declinul economic accelerat al Drumuri și Poduri SA obligă administrația jude­țeană să ia în calcul falimentul acestei societății. O posibilă soluție pentru salvarea firmei o reprezintă pre­luarea «printr-o modalitate legală» a Drumuri și Poduri SA de către Infrastructură Dru­muri și Poduri SA. Reamintim că, în august 2022, Con­siliul Județean Ialomița a împrumutat Drumuri și Poduri SA cu 7 mili­oane de lei pentru redresarea econo­mică. «În cazul în care nu se reușește identificarea unei soluții de redresare, Drumuri și Poduri SA riscă falimentul. O posibilă soluție pentru salvarea firmei o reprezintă preluarea acestei socie­tăți printr-o modalitate legală de către Infrastructură Drumuri și Poduri... [citește_tot_articolul]

10 Iulie 2023, 10:50 (17289 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Localitățile riverane Brațului Borcea, sub asediul țânțarilor

Localitățile riverane Brațului Borcea, sub asediul țânțarilor

Cele 5 localități ialomițene riverane Brațului Borcea și Bălții Ialomiței cer Comitetului Județean pentru Situații de Urgență Ialomița să intervină pentru a stopa invazia țânțarilor care le afectează de câteva săptămâni. Auto­ritățile locale susțin faptul că nu pot efectua lucrări de dezinsecție, întrucât legea le interzice să acționeze în Balta Ialomiței. La fața locului a fost trimisă o echipă a Direcției de Sănătate Publică Ialomița care a efectuat un control formal în doc­u­mentele fiecărei administrații locale, fără a ajunge la o concluzie. Între timp, cetățenii care locuiesc în aceste zone suferă din cauza insectelor.

Se caută o soluție legală... [citește_tot_articolul]

9 Iulie 2023, 13:10 (10483 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Transportul funcționarilor, decontat ilegal de Primăria Movilița

Război în instanță câștigat de Prefectura Ialomița

Transportul funcționarilor, decontat ilegal de Primăria Movilița

Prefectura Ialomița a demonstrat în instanță faptul că o hotărâre a Consiliului Local Movilița este ilegală. În baza actului administrativ emis de autoritățile locale, funcțio­narii publici ai Primăriei Movilița ar fi beneficiat de decontarea cheltuie­lilor pentru transport. Un act normativ care să prevadă acest beneficiu pentru funcționarii din administrația locală va intra în vigoare după 1 ianuarie 2024.

Act administrativ desființat în instanță Potrivit Hotărârii Consiliului Local Movilița, funcționarii Primăriei Movilița, 15 la număr, ar fi trebuit să beneficieze de decontarea cheltuielilor... [citește_tot_articolul]

8 Iulie 2023, 12:40 (10804 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Centru de Dializă la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Centru de Dializă la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

bonus: Medicamente gratuite pentru bolnavii neurologici

Administrația Spitalului Județean de Urgență Slobozia intenționează să inaugureze un Centru de Dializă în cadrul instituției. Demersul s-ar putea concretiza o dată cu angajarea celui de-al doilea medic nefrolog la Slobozia. «Vom putea acorda acest tip de servicii medicale unui număr mult mai mare de pacienți...» susține Liviu Patrichi, managerul Spitalului Județean de Urgență Slobozia.

Un nou medic la Spitalul Slobozia De la 1 august 2023, Spitalul Județean de Urgență Slobozia își va completa schema de personal cu un nou medic nefrolog. Iar o dată cu angajarea acestuia, oficialii instituției... [citește_tot_articolul]

7 Iulie 2023, 15:05 (18262 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

«FreeLand Festival» este pregătit pentru 50000 de participanți

7-8-9 iulie 2023

«FreeLand Festival» este pregătit pentru 50000 de participanți

bonus: Slobozia-«Inima Bărăganului»

«FreeLand Festival» ar putea atinge un număr record de participanți pentru un eveniment aflat abia la a doua ediție. Organizatorii au pregătit 50000 de «brățări de acces» pentru zilele de 7-8-9 iulie 2023. În cele trei seri de spectacole vor concerta ZDOB ȘI ZDUB, INNA, VAMA, LOREDANA, FĂRĂ ZAHĂR, NICOLE CHERRY, PUYA, SUBCARPAȚI, FREELAND BAND, BLANCO, DJ ȘAGUNA și DJ MARKO. Intrarea la Festival va fi gratuită, iar participanții pot ajunge la locația evenimentului cu ajutorul curselor de transport care vor face legătura între centrul orașului și Pădurea Peri, în intervalul orar 10,00-24,00, pe toată perioada de desfășurare a Festivalului.

La Peri, la Peri, la Peri... [citește_tot_articolul]

7 Iulie 2023, 10:55 (5143 vizualizări - 2 comentarii)

Joi 25 Iun 2026
328 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Un mort și un rănit într-un grav accident rutier

Marți, 24 noiembrie, la intrare în localitatea Albești, s-a petrecut un grav accident rutier. În timp ce se deplasa cu o autoutilitată, în condiții de vizibilitate redusă, conducătorul auto a pierdut controlul ...[citește_toată_știrea]

25 Noiembrie 2009, 16:38
(13133 vizualizări - 0 comentarii)


FenomenalUrziceni-Sevilla 1-0

Fenomenal
Urziceni-Sevilla 1-0

Într-un meci absolut FENOMENAL, Unirea Urziceni a învins în această seară o forță a fotbalului european, FC Sevilla. Potrivit statisticilor, Unirea Urziceni a obținut în acest sezon de Champions League ...[citește_toată_știrea]

25 Noiembrie 2009, 01:01
(16045 vizualizări - 0 comentarii)


Gripa nouă face noi victime printre ialomițeni

Gripa nouă face noi victime printre ialomițeni

România a înregistrat cel de-al doilea deces prin gripă nouă. În doar ultimele 24 de ore, Ministerul Sănătății a confirmat infestarea cu virusul A/H1N1 a încă 190 de persoane. Ialomița se înscrie în rîndul ...[citește_toată_știrea]

24 Noiembrie 2009, 18:17
(10366 vizualizări - 0 comentarii)


Fetiță de 10 ani, lovită de o mașină

O minoră, de doar 10 ani, din localitatea Movilița, a fost victima unui accident rutier. Copila a vrut să traverseze strada în fugă dar nu s-a asigurat, fiind lovită de o mașină condusă de un cetățean portughez ...[citește_toată_știrea]

24 Noiembrie 2009, 18:12
(10791 vizualizări - 0 comentarii)


Urmărit general, identificat la Fetești

Polițiștii feteșteni au depistat sîmbătă, 21 noiembrie, în jurul prînzului, un bărbat ce era urmărit general din luna octombrie 2009. Cătălin B., de 40 ani a fost găsit de polițiști în zona unui centru ...[citește_toată_știrea]

24 Noiembrie 2009, 18:12
(11547 vizualizări - 0 comentarii)


Scandalagiu beat, cu cuțitul în centrul satului

Sîmbătă, 21 noiembrie, agenții Postului de Poliție Scînteia au fost alarmați de o tînără din Slobozia despre faptul că un bărbat înarmat cu un cuțit provoacă scandal în centrul satului Iazu. Intervenind ...[citește_toată_știrea]

24 Noiembrie 2009, 18:11
(12190 vizualizări - 0 comentarii)


Hoți prinși de polițiști

La finele săptămînii precedente, vineri, 20 noiembrie, polițiștii au fost sesizați cu privire la comiterea unui furt dintr-un magazint situat pe raza localității Ion Roată. Valoarea bunurilor sustrase, ...[citește_toată_știrea]

24 Noiembrie 2009, 18:10
(10910 vizualizări - 0 comentarii)


La volan fără permis

În noaptea de vineri spre sîmbătă, respectiv 20 spre 21 noiembrie, în jurul oreler 1,00, un bărbat din localitatea Munteni Buzău s-a ales cu dosar penal după ce polițiștii l-au prins la volanul unei mașini ...[citește_toată_știrea]

24 Noiembrie 2009, 18:09
(10588 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la un utilaj răspânditor de asfalt

Incendiu la un utilaj răspînditor de asfalt

Un incendiu la un utilaj răspînditor de asfalt s-a petrecut vineri, 20 noiembrie 2009, în jurul orelor 18,00, în apropierea gropii de gunoi ecologice a municipiului Slobozia, unde se executau lucrări de ...[citește_toată_știrea]

23 Noiembrie 2009, 14:40
(12293 vizualizări - 0 comentarii)


PSD Ialomița, «sugar» prefectural

PSD Ialomița, «sugar» prefectural

În urmă cu o săptămînă, inflamați de entuziasmul electoral, pesediștii ialomițeni i-au remis prefectului Mădălin Teculescu o scrisoare publică în care îl acuză de grave încălcări ale legii și acțiuni de ...[citește_toată_știrea]

21 Noiembrie 2009, 01:13
(16452 vizualizări - 0 comentarii)


A încercat să mituiască un polițist

Un polițist din Țăndărei a sesizat Direcția Generală Anticorupție Ialomița asupra încercării unei persoane de a-l mitui. Bărbatul, din Vrancea, a încercat să-l mituiască pe polițist pentru ca acesta să ...[citește_toată_știrea]

20 Noiembrie 2009, 16:47
(11461 vizualizări - 0 comentarii)


Minori accidentați

Minori accidentați

Miercuri, 18 noiembrie, la Slobozia, o fetiță de 8 ani a fost ușor rănită într-un accident rutier. Copilul a traversat strada prin loc nepermis și fără să se asigure, fiind accidentat de o mașină ce circula ...[citește_toată_știrea]

19 Noiembrie 2009, 18:41
(10096 vizualizări - 0 comentarii)


Arme confiscate de polițiști

Polițiștii Serviciului Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase au desfășurat în perioada 20 octombrie-15 noiembrie o serie de activități vizînd legalitatea deținerii și folosirii armelor neletale. În urma ...[citește_toată_știrea]

19 Noiembrie 2009, 18:38
(10585 vizualizări - 0 comentarii)


Training pentru angajații Penitenciarului Slobozia

Training pentru angajații Penitenciarului Slobozia

Joi și vineri, respectiv, 19 și 20 noimebrie, reprezentanții Penitenciarului Slobozia participă la o sesiune de training pentru implementarea proiectului «Creșterea șanselor de incluziune socială a persoanelor ...[citește_toată_știrea]

19 Noiembrie 2009, 12:51
(11241 vizualizări - 0 comentarii)


Beat la volan

Marți, 17 noiembrie, în urma unui filtru rutier, polițiștii din Fetești au depistat un bărbat, de 22 ani, din Bordușani, în timp ce conducea o mașină fiind în stare de ebrietate. Actual, tînărul este cercetat ...[citește_toată_știrea]

18 Noiembrie 2009, 18:12
(11281 vizualizări - 0 comentarii)


Atenție la înșelăciuni!

Polițiștii ialomițeni avertizează populația cu privire la înșelăciunile ce se petrec în fiecare zi. Ultima produsă a constat în furtul dintr-un magazin a genții personale a vînzătoarei. Astfel, trei persoane ...[citește_toată_știrea]

18 Noiembrie 2009, 18:11
(11269 vizualizări - 0 comentarii)


Accident cu o căruță

Un accident rutier s-a produs marți dimineață, 17 noiembrie, în localitatea ialomițeană Bărbulești. Urmare a incidentului rutier, un bătrîn de 83 ani a fost ușor rănit. Pe scurt, victima se afla într-o ...[citește_toată_știrea]

18 Noiembrie 2009, 18:11
(13600 vizualizări - 0 comentarii)


La volan fără permis

Deși nu deținea permis de conducere, un tînăr de 20 ani, din Urziceni, a decis să-și conducă mașina neînmatriculată în România, fiind identificat de polițiști. Pe numele tînărului a fost întocmit dosar ...[citește_toată_știrea]

18 Noiembrie 2009, 18:10
(13358 vizualizări - 0 comentarii)


Amenzi de peste 2100 lei aplicate de polițiștii feteșteni

Polițiștii feteșteni au acționat, marți, 17 noiembrie, în zona piețelor, barurilor și a locurilor de cazare, pentru prevenirea comiterii unor fapte ilegale. În timpul celor 43 de controale efectuate, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

18 Noiembrie 2009, 18:10
(11091 vizualizări - 0 comentarii)


Sorin Iordache, câștigător al Cupei de Toamnă Galați la tenis de câmp

Sorin Iordache, cîștigător al Cupei de Toamnă Galați la tenis de cîmp

Sorin Iordache, un băiețel de 11 ani, este legitimat la Tenis Con Slobozia. Campion național în acest an, a reușit zilele acestea o spectaculoasă performanță, cîștigînd unul din cele mai puternice turnee ...[citește_toată_știrea]

18 Noiembrie 2009, 12:46
(11899 vizualizări - 0 comentarii)


«Munca la negru», sancționată mai aspru

Potrivit unui comunicat de presă, reprezentanții Inspectoratului teritorial de Muncă Ialomița au sancționat de la începutul anului 33 de angajatori pentru practicarea formelor de muncă ilegale. Astfel, ...[citește_toată_știrea]

18 Noiembrie 2009, 12:40
(11977 vizualizări - 0 comentarii)


Campanie anti-fumat, la Slobozia

Reprezentanții Direcției de Sănătate Publică, în parteneriat cu alte instituții, marchează joi, 19 noiembrie, la Slobozia, «Ziua Națională fără tutun». «Campania „Renunță la fumat în fiecare zi!“ organizată ...[citește_toată_știrea]

18 Noiembrie 2009, 12:38
(13248 vizualizări - 0 comentarii)


A murit căzînd într-o fîntînă

Tragedie în comuna Maltezi. Un bărbat cu probleme de vedere a murit luni, 16 noiembrie, la primele ore ale dimineții, după ce a căzut într-o fîntînă secată de apă. Pompierii ialomițeni au intervenit de ...[citește_toată_știrea]

17 Noiembrie 2009, 19:33
(10782 vizualizări - 0 comentarii)


CEC-uri de 1,5 milioane, false

Polițiștii Serviciului de Investigare a Fraudelor din cadrul IPJ Ialomița au demarat începerea urmăririi penale pe numele unui cetățean din Țăndărei. În sarcina bărbatului, de 34 ani, anchetatorii au reținut ...[citește_toată_știrea]

17 Noiembrie 2009, 19:21
(11738 vizualizări - 0 comentarii)


Campania electorală «dă de furcă» polițiștilor

Incidentele electorale nu se opresc în județul nostru. Polițiștii ialomițeni au cercetat și soluționat în perioada 6-17 noiembrie nu mai puțin de 6 reclamații electorale, în localitățile Mihail Kogălniceanu ...[citește_toată_știrea]

17 Noiembrie 2009, 19:03
(10434 vizualizări - 0 comentarii)


Urmărit general, prins la Fierbinți

Polițiștii din orașul Fierbinți-Tîrg au prins pe raza localității un tînăr în vîrstă de 23 ani ce era urmărit general încă din luna februarie 2009. Pe numele bărbatului exista un mandat de arestare, instnața ...[citește_toată_știrea]

17 Noiembrie 2009, 18:52
(10521 vizualizări - 0 comentarii)


A furat de la Primărie

Luni, 16 noiembrie, polițiștii din Amara au prins un hoț din localitate la scurt timp după ce acesta furase mai multe materiale de construcții dintr-un șantier al Primăriei. Bărbatul, Silviu T., de 31 ani ...[citește_toată_știrea]

17 Noiembrie 2009, 18:40
(12032 vizualizări - 1 comentariu)


Traficul rutier și școlile, în vizorul Poliției

Luni, 16 noiembrie, polițiștii ialomițeni au desfășurat o amplă acțiune de verificare în trafic a autoturismelor înmatriculate în străinătate. În cadrul acțiunii au fost constatate 23 de abateri, fiind ...[citește_toată_știrea]

17 Noiembrie 2009, 18:20
(11188 vizualizări - 0 comentarii)


Conflict la Bărbulești

Conflict la Bărbulești

Sîmbătă, 14 noiembrie, prin 112, în jurul orelor 17.15, Poliția a fost sesizată asupra unui scandal iscat între localnicii din Bărbulești. Imediat după primirea sesizării, s-a dispus deplasarea în zonă ...[citește_toată_știrea]

16 Noiembrie 2009, 18:18
(10750 vizualizări - 0 comentarii)


Prins după ce a furat un autoturism

Un bărbat în vîrstă de 39 ani, din orașul Amara, cunoscut cu antecedente penale, este cercetat de polițiștii ialomițeni pentru furt calificat. Acesta este suspectat că în ziua de 5 noiembrie a.c. a sustras ...[citește_toată_știrea]

16 Noiembrie 2009, 17:28
(12424 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 oRLandO în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...