Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

APIA introduce teledetecția prin «fotointerpretare asistată»

APIA introduce teledetecția prin «fotointerpretare asistată»

Pentru o mai bună gesti­onare a suprafețelor agricole declarate de fermieri și pentru o mai bună monitorizare, Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură introduce o nouă metodă de teledetecție. Verificările se realizează acum în timp real și au la bază o procedură digitalizată, denumită «fotointerpretare asistată». Conform datelor APIA Ialomița, la nivelul județului nostru, în 2022, au fost declarate de către fermieri peste 378 mii de hectare.

Monitorizare cu ajutorul sateliților Noua metodă de teledetecție se reali­zează cu ajutorul sateliților «Sentinel», incluși în programul... [citește_tot_articolul]

7 Aprilie 2023, 14:55 (12269 vizualizări - 3 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Dulceață de cireși japonezi «made in Slobozia»

Dulceață de cireși japonezi «made in Slobozia»

Mai țineți minte «Slobozia Europeană» pro­misă de administrațiile precedente? Tramvaie suspendate, autobuze electrice, Târguri de Crăciun ca la Viena, lapte și miere ca în Rai... Ei, bine, administrația Soare e mai brează și îndrăznește mai mult de-atât. După cum observați în imaginea alăturată, ea propune plantarea în scuarurile de pe bulevardul Unirii a unor pomi ornamentali asiatici. Surse independente de voința noastră susțin că ar fi vorba de celebrii cireși japonezi care adună tot mapamondul la Tokio, în luna aprilie. Da, da, ați înțeles bine! După ani și ani în care DADP a ciuntit toți pomii din oraș în numele siguranței cetățenilor, acum încearcă să își spele păcatele plantând... [citește_tot_articolul]

7 Aprilie 2023, 10:50 (22423 vizualizări - 23 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Polițistul local care a invitat «la plimbare» o elevă, reținut pentru «proxenetism»

EXCLUSIV: Independent a avut dreptate!

Slobozia: Polițistul local care a invitat «la plimbare» o elevă, reținut pentru «proxenetism»

UPDATE: Mandat de arestare preventivă pentru 30 de zile pe numele agentului

La începutul acestui an, ziarul Independent atrăgea atenția opiniei publice și autorităților cu privire la atitudinea necorespunzătoare a unui polițist local din Slobozia, care a invitat «la plimbare» o elevă de 15 ani a Liceului Tehnologic «Alexandru Ioan Cuza» din oraș. Miercuri, 5 aprilie a.c., agentul, pe numele său Valentin Dragoș Munteanu, a fost reținut pentru 24 de ore sub acuzația de «proxenetism». În urma dezvăluirii făcute de ziarul Independent, Poliția Locală Slobozia a inițiat o verificare internă, în urma căruia agentului i-a fost diminuat salariul, dar a fost... [citește_tot_articolul]

6 Aprilie 2023, 12:20 (30983 vizualizări - 27 comentarii)

EVENIMENT

EXCLUSIV: S-a schimbat (din nou) șeful IPJ Ialomița!

De la IGPR, în fruntea Poliției ialomițene

EXCLUSIV: S-a schimbat (din nou) șeful IPJ Ialomița!

bonus: Raul Belciug, adjunct la IPJ Călărași

Reprezentanții Poliției Române au înlocuit marți, 4 aprilie a.c., comanda Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița. În funcția de inspector șef al instituției a fost numit un comisar șef din cadrul Direcției Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase a Inspectoratului General al Poliției Române.

Va rămâne la Slobozia 3 luni Potrivit informațiilor oficiale, comisarul șef Mihai Adrian Aldea, din cadrul Direcției Arme Explozivi și Substanțe Periculoase a Inspectoratului General al Poliției Române, a fost numit în funcția de inspector șef al Inspectoratului de Poliție al Județului... [citește_tot_articolul]

6 Aprilie 2023, 11:40 (33446 vizualizări - 19 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Bibliotecă în aer liber, inaugurată la 1 iunie 2023

Slobozia: Bibliotecă în aer liber, inaugurată la 1 iunie 2023

După modelele patentate în orașele mari ale țării, DADP Slobozia urmează să edifice o bibliotecă în aer liber destinată copiilor și adulților. Biblioteca ar urma să fie amplasată în Parcul «Ialomița» și va permite celor interesați să citească vo­lumele puse la dispoziție de municipalitate în aer liber. Inițiativa îi aparține Marianei Iancu, șeful Serviciului Salubrizare din cadrul DADP: «Vrem să facem lucruri cu care orașul să se poată mândri. Printre ele și biblioteca asta... Dar o să povestim despre ea când va fi gata!».

Biblioteca din parc Asemeni orașelor mari ale țării, Slobozia... [citește_tot_articolul]

6 Aprilie 2023, 11:10 (13046 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Urban SA Slobozia s-a lansat în cursa pentru accesarea investițiilor în infrastructura de apă

3 dintr-un șir lung de proiecte

Urban SA Slobozia s-a lansat în cursa pentru accesarea investițiilor în infrastructura de apă

Operatorul regional de apă și apă uzată al Ialomiței, Urban SA, caută surse de finanțare pentru extinderea in­fras­tructurii și realizarea de investiții noi. La acest moment firma are «în lucru» 3 dosare de finanțare care presupun «dezvoltarea infrastructurii de apă și apă uzată» la nivelul județului. Investițiile ar putea ge­nera creșterea accesului populației la serviciile oferite de către societate, precum și diminuarea chel­tuielilor de funcționare a firmei.

Obrazul subțire cu cheltuială se ține
Transformarea Urban SA în operator regional obligă firma să dinamizeze procesul... [citește_tot_articolul]

5 Aprilie 2023, 13:20 (14845 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

«Pădurea Copiilor» de la Slobozia

«Pădurea Copiilor» de la Slobozia

După o lună de dispute pro și contra, Asociația «Pădurea Copiilor» a demarat primul proiect de împădurire a terenurilor neproductive din jurul Sloboziei. Acțiunea a fost dublată de 300 de voluntari din Slobozia și zonele limitrofe ora­șului. Sâmbătă, 1 aprilie 2023, adulții și copiii care au plantat pri­mele 4 hectare de pădure pe unul dintre terenurile virane de la mar­ginea Sloboziei au demonstrat că pădurea nu are culoare politică...

Sâmbătă, de 1 aprilie 2023 Sâmbăta, la Slobozia, nici iarba nu crește. D-apăi pomii! Dar la 9,30, ora la care e anunțat evenimentul, primii vo­luntari... [citește_tot_articolul]

4 Aprilie 2023, 19:25 (12533 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița: Medicii de familie lucrează în cabinete vechi și fără dotări

Ialomița: Medicii de familie lucrează în cabinete vechi și fără dotări

La nivelul județului Ialomița, medicina de familie are nevoie de mai mult sprijin din partea autorităților locale. Estimativ, 80% dintre cabinetele în care medicii își des­fășoară activitatea, mai ales în mediul rural, duc lipsă de dotări materiale. O alternativă ar fi reprezentat-o fondurile europene, acordate prin Planul Național de Redresare și Reziliență, însă reprezentanții Asociației Medicilor de Familie Ialomița susțin faptul că specialiștii s-au arătat neîncrezători în această oportunitate, iar din acest motiv nu au făcut demersuri pentru accesarea banilor europeni.

Realitatea din cabinetele medicale... [citește_tot_articolul]

4 Aprilie 2023, 17:10 (10070 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

SPORT

Meci cenușiu, remiză albă

Fotbal, Liga a II-a, CSM Slatina-Unirea Slobozia 0-0

Meci cenușiu, remiză albă

De la meciurile cu Slatina nu avem amintiri tocmai plăcute. În urmă cu două sezoane am pierdut la «masa verde», din cauza ciudatului Regulament care a funcționat în pandemie. În sezonul regulat din acest campionat, Unirea a fost egalată la ultima fază a meciului și a pierdut două puncte care, ca multe altele, au cântărit enorm în ratarea play-off-ului. Sâmbătă, 1 aprilie 2023, Unirea a intrat pe Stadionul «1 Mai» (din Slatina, nu din Slobozia), cu gândul la un rezultat bun, poate chiar o victorie care să spargă, în sfârșit, ghinio­nul. După înfrângerea deloc digerabilă cu Șelimbăr, antrenorul Enache Costea i-a scos din rândul titularilor pe experimentații Ibrian, Lazăr și Rus, adoptând... [citește_tot_articolul]

4 Aprilie 2023, 15:05 (6336 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Cădere liberă

Fotbal, Liga a III-a, Recolta Gheorghe Doja-Agricola Borcea 1-4

Cădere liberă

Ialomițenilor nu le mai place în play-off, indiferent de localitate sau culori. După ce Unirea Slobozia a eșuat, a doua echipă susținută financiar de Consiliul Județean Ialomița a dat cu piciorul (că doar suntem la fotbal) prezenței în grupa pentru promo­vare. Recolta Gheorghe Doja a fost de două ori la mâna ei, dar a pierdut cu Dunărea Călărași, iar apoi cu Farul 2. Singura victorie a primăverii, obținută contra celor de la CS Amara, a fost una chinuită, concretizată abia după ce amărenii au rămas cu doi jucători mai puțin. Înfrângerea drastică din prima etapă a play-out-ului, chiar pe propriul teren, a venit ca o confirmare a stilului minimalist în care a fost construit lotul... [citește_tot_articolul]

4 Aprilie 2023, 13:20 (6811 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

USR acuză PSD de politizarea Autorității Electorale Permanente

USR acuză PSD de politizarea Autorității Electorale Permanente

USR acuză coaliția PSD-PNL-UDMR de modificarea condițiilor de angajare la Autoritatea Electorală Permanentă, instituție care verifică între altele corectitudinea procesului electoral, astfel încât acum poate fi mai ușor politizat. Senatorul USR Radu Mihail a declarat public că «PSD se pregătește să captureze cea mai importantă instituție pentru alegerile democratice din România». Autoritatea Electorală Permanentă este o instituție-cheie în organizarea alegerilor și în controlul finanțării partidelor politice.

Contează cine numără voturile Într-un comunicat de presă remis publicității... [citește_tot_articolul]

4 Aprilie 2023, 12:40 (7636 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Rovine se împiedică. Urmează meci de foc la Ciulnița!

Fotbal, Liga a IV-a

Rovine se împiedică. Urmează meci de foc la Ciulnița!

Prima etapă a play-off/play-out-ului conceput de AJF Ialomița s-a lăsat și cu ceva surprize. Bărăganul Ciulnița a trecut greu de Înfrățirea Jilavele. După o primă repriză fără goluri, Ciulnița a trecut cu 2-0 de Jilavele, prin golurile marcate, în repriza secundă, de Mihalcea și Georgescu. Principala adversară a Ciulniței, FC Rovine, a pierdut două puncte mari pe teren propriu, fiind egalată, pe finalul partidei, de Victoria Munteni Buzău. În rest, băieții de la Ion Roată au trecut de Victoria Țăndărei, iar CSM Fetești a zdrobit Abatorul Slobozia. Bărăganul Ciulnița este lider, având două puncte peste FC Rovine și 5 peste CSM Fetești. În aceste condiții, meciul din etapa viitoare, între... [citește_tot_articolul]

4 Aprilie 2023, 11:10 (9861 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Cotorca: Trimiși în judecată pentru «pornografie infantilă»

Cotorca: Trimiși în judecată pentru «pornografie infantilă»

Patru membri ai aceleiași familii, domiciliați pe raza satului Cotorca, au fost tri­miși în judecată de procu­rorii DIICOT-Structura Centrală, sub acuzația de «pornografie infantilă». Aceștia își exploatau propriii copii, producând materiale pornografice pe care le vindeau pe internet.

Se așteaptă decizia instanței Datele cuprinse în rechizitoriul întocmit de procurorii DIICOT-Structura Centrală arată faptul că doi copii minori, o fetiță și un băiețel, au fost obligați să întrețină raporturi sexuale cu cei patru adulți în grija cărora se aflau. Scenele de sex erau apoi filmate și distribuite... [citește_tot_articolul]

3 Aprilie 2023, 15:10 (9128 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Administrația Soare vrea pod peste Ialomița, la calea ferată

Negocieri cu Compania Națională de Administrare a Infrastructurii Rutiere

Administrația Soare vrea pod peste Ialomița, la calea ferată

La începutul lunii martie 2023, administrația Soare a solicitat Companiei Națională de Administrare a Infras­tructurii Rutiere «încheierea unui parteneriat (...) având drept obiect realizarea unei infrastructuri tip lucrare de artă». Sintaxa ascunde intenția edilului Sloboziei de a obține finanțare pentru un nou pod rutier peste Ialomița, în imediata vecinătate a podului de cale ferată, «care să permită realizarea unei alternative pentru intrarea în oraș prin zona de Vest pentru traficul către zona Moldova».

Pofta vine visând Goana administrației locale pentru lucrări... [citește_tot_articolul]

3 Aprilie 2023, 10:55 (13003 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Încep exproprierile pentru construcția digului de apărare în zona Urziceni-Bărbulești

Guvernul României a decis

Încep exproprierile pentru construcția digului de apărare în zona Urziceni-Bărbulești

După 16 ani de așteptare, Guvernul României a decis, în urmă cu o săptămână, începerea procedurilor de expropriere a imobilelor amplasate în zona Urziceni-Bărbulești, unde Agenția Națională «Apele Române» încearcă să construiască un dig de protecție împotriva inundațiilor, pe râul Ialomița. Suprafața propusă pentru expropriere depășește 31 mii de mp.

Un demers întârziat Prima mențiune referitoare la construcția unui dig de apărare împotriva inun­dațiilor în zona Urziceni-Bărbulești a fost realizată în anul 2007 când Guvernul României aprobă, printr-o Hotărâre de Guvern, «indicatorii... [citește_tot_articolul]

2 Aprilie 2023, 13:05 (12531 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia, pe harta organizatorilor Olimpiadelor Școlare Naționale

Slobozia, pe harta organizatorilor Olimpiadelor Școlare Naționale

A devenit deja o tradiție ca județul Ialomița să organizeze Etapele Naționale ale olimpiadelor școlare. Anul acesta, două dintre cele mai importante astfel de competiții dedicate elevilor se vor desfășura, de luna viitoare, în municipiul Slobozia. «Demonstrăm că Slobozia oferă învățământ de calitate!» au subliniat oficialii Inspectoratului Școlar Județean Ialomița.

Olimpiadele Școlare Naționale, în sfârșit, în Ialomița În anul școlar trecut, Slobozia a organizat Olimpiada Națio­nală, pentru liceu, la disciplina Limba și Literatura Română. Anul acesta, alte două Olimpiade Naționale se... [citește_tot_articolul]

1 Aprilie 2023, 12:20 (11074 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

«Educație prin Șah», program realizat de Casa Corpului Didactic Ialomița

«Educație prin Șah», program realizat de Casa Corpului Didactic Ialomița

Casa Corpului Didactic din Ialomița reprezintă singura instituție din țară care a inițiat un program de instruire ce-i ajută pe profesori să poată preda la clasă elevilor cursuri de șah. Inițiativa CCD Ialomița a fost promovată de Federația Română de Șah și transformată într-un proiect public destinat formării profesionale a cadrelor didactice. Până acum peste 300 de profesori s-au înscris la acest curs.

Șah în școlile din toată țara Federația Română de Șah a inițiat un program național ce are ca scop studiul acestui sport în toate școlile din țară, de­numit «Educație prin șah». Înainte... [citește_tot_articolul]

31 Martie 2023, 14:50 (9732 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Ordin de protecție, emis de polițiști pe numele unui minor de 13 ani

S-a întâmplat la Slobozia

Ordin de protecție, emis de polițiști pe numele unui minor de 13 ani

Un minor de 13 ani, extrem de agresiv, a intrat în atenția polițiștilor după ce și-ar fi bătut mama. În prezent, acesta este sub monitorizare în cadrul unui centru specializat al Direcției Generale de Asistență Socială și Protecția Copilului Ialomița. Polițiștii au emis pe numele său un ordin de protecție provizoriu.

Minorul este sub monitorizare Ordinele provizorii de pro­tecție au fost legiferate cu scopul de a proteja victimele violenței domestice. În baza acestor documente emise de Poliție, agresorii nu au voie să se apropie de victimele lor, iar dacă încalcă aceste restricții,... [citește_tot_articolul]

31 Martie 2023, 11:10 (20987 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Peste 400 de slobozeni au ieșit la pensie mai devreme cu 2 ani

Pentru că legea le-a permis

Peste 400 de slobozeni au ieșit la pensie mai devreme cu 2 ani

La aproape un an de la modificarea legislativă care le permite persoanelor care au locuit în zone poluate să se pensioneze anticipat fără a fi penalizate, peste 400 de cetățeni din Slobozia au decis să se pensioneze. Casa Județeană de Pensii Ialomița așteaptă ca numărul pensionărilor să crească.

O lege în sprijinul pensionarilor În mai 2022, în Monitorul Oficial a fost introdusă o modificare a Legii Pensiilor, potrivit căreia persoanele care au locuit în zone afectate de poluarea remanentă au posibilitatea să se pensioneze cu 2 ani mai devreme de termen, fără a fi penalizate. În schimb... [citește_tot_articolul]

30 Martie 2023, 15:15 (16457 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Școlile ialomițene nu pot oferi «meseriași» pentru piața muncii

«Învățământul dual», un eșec

Școlile ialomițene nu pot oferi «meseriași» pentru piața muncii

În plină criză de «meseriași», specialiștii din piața muncii și-au îndreptat atenția către școli, în speranța că unitățile de învățământ i-ar putea forma. Așa a apărut noțiunea de «învățământ dual», o modalitate prin care elevii îmbină teoria și practica, iar la finalul studiilor pot să obțină un loc de muncă. Ialomița încearcă de aproape 7 ani să pună bazele acestui tip de educație, însă a reușit să formeze până în prezent doar 4 clase din cele 10 promise Ministerului Educației. Angajatorii care fac parte din acest proiect susțin că oricât s-ar strădui școlile, marea problemă o reprezintă dezinteresul elevilor față de studiu și dorința de a învăța o meserie...

Ialomița are nevoie de meseriași... [citește_tot_articolul]

30 Martie 2023, 11:05 (10569 vizualizări - 1 comentariu)

Vineri 26 Iun 2026
278 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Fetești: Beat la volan

Agenți din cadrul Poliției Fetești au depistat, pe Strada Călărași din localitate, un autoturism la volanul căruia se afla un tînăr, de 25 de ani, din Fetești. Întrucît emana halenă alcoolică, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

7 Mai 2010, 13:28
(25505 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești șofer beat


Slobozia: Prins la volan cu permisul suspendat

În cursul zilei de joi, 6 mai a.c. polițiștii rutieri au depistat în trafic, pe Șoseaua Brăilei, din Slobozia, un autoturism la volanul căruia se afla un bărbat, de 52 de ani din municipiu. Procedînd la ...[citește_toată_știrea]

7 Mai 2010, 13:26
(25198 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: șofer penal


Slobozia: Se fură din supermarket

Joi, 6 mai a.c., Poliția Municipiului Slobozia a fost sesizată de două ori, la intervale orare diferite, de către agentul de pază al unui supermarket din municipiu, despre faptul că a surprins două persoane ...[citește_toată_știrea]

7 Mai 2010, 13:21
(17813 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: furt supermarket


Andrășești: Scandal la Postul de Poliție

Trei bărbați din Căzănești au fost sancționați contravențional cu amenzi a căror valoare depășește 5000 de lei și sînt cercetați și penal. Asta după ce, pentru a-și scăpa prietenul de rigorile legii, au ...[citește_toată_știrea]

7 Mai 2010, 13:13
(32535 vizualizări - 5 comentarii)


Fetești: Infractor încarcerat

Miercuri, 5 mai, polițiștii Biroului de Investigații Criminale Fetești au identificat, reținut și încarcerat în arestul Inspectoratului un bărbat, de 45 de ani, domiciliat în municipiu, pe numele căruia ...[citește_toată_știrea]

6 Mai 2010, 16:59
(25784 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Oale confiscate de polițiști

Polițiștii slobozeni, în colaborare cu jandarmi și polițiști comunitari, în cursul zilei de miercuri, 5 martie a.c., au acționat în sistem integrat pe raza municipiului reședință de județ urmărind prevenirea ...[citește_toată_știrea]

6 Mai 2010, 16:57
(22170 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Polițiști în școli

În cursul zilei de miercuri, 5 mai, la nivelul municipiului Urziceni și al comunei Gheorghe Doja au fost desfășurate multiple activități preventive în incinta și în zona adiacentă unităților de învățămînt ...[citește_toată_știrea]

6 Mai 2010, 16:48
(22868 vizualizări - 0 comentarii)


Campania SAPS 2010: Peste 814000 cereri de plată depuse la APIA

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură reamintește fermierilor care și-au completat declarația de suprafață prin intermediul aplicației IPA Online că trebuie să depună la Centrele APIA și o ...[citește_toată_știrea]

6 Mai 2010, 14:25
(19777 vizualizări - 0 comentarii)


Rata șomajului-12,2%

La sfîrșitul lunii aprilie 2010, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița au fost înregistrate 12851 persoane, din care 6598 șomeri indemnizați, respectiv 6253 șomeri neindemnizați ...[citește_toată_știrea]

6 Mai 2010, 09:34
(15771 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Prinși în flagrant la furat de fier vechi

La începutul săptămînii, luni, 3 mai, jandarmii slobozeni, aflați în patrulare în zona fostului Complex Gheorghe Lazăr, au auzit zgomote suspecte în incintă. Intrînd în curtea Complexului, au observat într ...[citește_toată_știrea]

6 Mai 2010, 09:18
(22897 vizualizări - 1 comentariu)


Țăndărei: Comerciant ambulant prins de jandarmi

Marți, 4 aprilie, jandarmii din Țăndărei au fost sesizați despre faptul că, pe o stradă din localitate, o persoană comercializează articole de îmbrăcăminte ce poartă diverse inscripții. Urmare a cercetărilor ...[citește_toată_știrea]

6 Mai 2010, 09:17
(23188 vizualizări - 0 comentarii)


Jilavele: Biciclist mort urmare a unui accident

Marți, 4 mai a.c., în jurul orei 16.45, pe DN1D, în apropierea localității Jilavele, s-a produs un accident rutier, în urma căruia o persoană a decedat. Potrivit cercetărilor, polițiștii au stabilit că ...[citește_toată_știrea]

5 Mai 2010, 14:00
(14282 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră: În 48 de ore, amenzi de peste 43000 de lei

Poliția Rutieră, în ultimele 48 de ore, a aplicat 216 sancțiuni contravenționale. 85 au fost acordate șoferilor care au depășit viteza maximă admisă pe drumurile publice sau au efectuat opriri neregulamentare ...[citește_toată_știrea]

5 Mai 2010, 13:55
(18065 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Sport a fost actualizată!

Cele mai noi știri din sportul ialomițean. ...[citește_toată_știrea]

5 Mai 2010, 10:42
(15549 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

5 Mai 2010, 09:15
(13211 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 543 de bărbați, în concediu pentru creșterea copilului

Potrivit datelor statistice date publicității de reprezentanții Agenției de Prestații Sociale, instituție creată pentru plata tuturor tipurilor de alocații, tot mai mulți bărbați solicită acordarea de indemnizații ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2010, 18:14
(20086 vizualizări - 0 comentarii)


Miloșești: Arestat după ce a înjunghiat un tînăr

În cursul zilei de marți, 4 mai, un tînăr, de 28 de ani, din Miloșești, a fost arestat, pe numele acestuia Tribunalul Ialomița emițînd un mandat de arestare preventivă pe o perioadă de 29 de zile, pentru ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2010, 18:08
(24933 vizualizări - 3 comentarii)


Fetești: Școlile, în atenția polițiștilor

Luni, 3 mai, în intervalul orar 10,00-18.00, polițiștii dinFetești, în colaborare cu jandarmi și polițiști de frontieră au acționat în unitățile de învățămînt și în zona adiacentă acestora, acțiunea avînd ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2010, 18:07
(23887 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Furt de energie electrică

Marți dimineață, începînd cu ora 07,00, polițiștii din Țăndărei, în colaborare cu jandarmi și reprezentanți ai societății furnizoare de energie electrică au acționat, timp de două ore, în cartierul Strachina ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2010, 18:06
(22052 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Accident pe Matei Basarab

La începutul săptămînii, respectiv luni, 3 mai, pe bulevardul Matei Basarab din Slobozia s-a produs un accident rutier. Cauza producerii accidentului a fost neacordarea priorității de trecere la schimbarea ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2010, 18:05
(23833 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița, raiul asistaților social: În doar trei luni, 2 milioane de lei pentru beneficiarii Legii 416

Suma cheltuită și raportată de autorități săptămîna precedentă tinde să demonstrează neputința celor în drept în privința eradicării fenomenului ajutorului social. Mii de familii din județul Ialomița beneficiază ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2010, 18:01
(13014 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Tînăr surprins băut la volan de două ori în aceeași noapte

Sîmbătă, 1 mai a.c., în vizorul polițiștilor din Țăndărei au intrat discotecile din mediul rural. Acțiunea a presupus legitimarea a peste 50 de persoane, 26 de autovehicule fiind controlate. De asemenea ...[citește_toată_știrea]

3 Mai 2010, 15:22
(24172 vizualizări - 1 comentariu)


Fetești: Încercînd să parcheze, a lovit-o cum mașina pe trotuar

Duminică, 2 mai a.c., în jurul orei 14.30, Poliția Municipiului Fetești a fost sesizată de o femeie din localitate despre faptul că sora sa, în vîrstă de 27 de ani, a fost victima unui eveniment rutier ...[citește_toată_știrea]

3 Mai 2010, 15:20
(12124 vizualizări - 0 comentarii)


Gheorghe Lazăr: Îi lucra în curte și i-a furat banii din casă

Sîmbătă, 1 mai a.c., polițiștii din Gheorghe-Lazăr au fost sesizați de un localnic asupra faptului că, de la începutul acestui an și pînă în luna aprilie, persoane necunoscute i-ar fi sustras, în repetate ...[citește_toată_știrea]

3 Mai 2010, 15:11
(21700 vizualizări - 0 comentarii)


Orezu: Tînăr de 17 ani, «șofer» fără permis

În cursul după-amiezii de duminică, 2 mai a.c., polițiștii din Ciochina au depistat pe raza localității Orezu un autoturism la volanul căruia se afla un localnic. Oprind regulamentar autovehiculul, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

3 Mai 2010, 15:06
(25934 vizualizări - 0 comentarii)


De 1 Mai polițiștii au lăsat 9 șoferi fără permise

De 1 și 2 Mai, abaterile de la normele rutiere au fost sancționate cu fermitate de către polițiști. Astfel, au fost verificați peste 150 de participanți la trafic, fiind sancționați peste 100 de conducători ...[citește_toată_știrea]

3 Mai 2010, 15:04
(23284 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Exerciții demonstrative ale jandarmilor

Urziceni: Exerciții demonstrative ale jandarmilor

Inspectoratul de Jandarmi Județean Ialomița a organizat duminică 3 mai a.c., în municipiul Urziceni, mai multe exerciții demonstrative pregătite de jandarmii din cadrul Detașamentului Mobil Slobozia și ...[citește_toată_știrea]

3 Mai 2010, 11:45
(22058 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Prins cu 138 de kg de scrumbie

În cadrul acțiunii pentru prevenirea și combaterea faptelor de braconaj piscicol, polițiștii au depistat joi, 29 aprilie a.c., în jurul orei 14.45, pe DN 2A, în localitatea Țăndărei, un autoturism la volanul ...[citește_toată_știrea]

30 Aprilie 2010, 18:25
(15353 vizualizări - 1 comentariu)


Mandat de arestare pentru un recidivist

Un bărbat, în vîrstă de 30 de ani, din localitatea Valea Ciorii, recidivist, a fost încarcerat în arestul Inspectoratului în cursul zilei de joi, 29 aprilie, după ce instanța a emis pe numele său un mandat ...[citește_toată_știrea]

30 Aprilie 2010, 18:25
(15600 vizualizări - 1 comentariu)


Acțiune pentru prevenirea furturilor de animale

În cursul nopții de joi spre vineri, 29/30 aprilie a.c., în intervalul orar 22.00-03.00, Poliția Municipiului Slobozia a organizat și executat o acțiune împreună cu agenți din cadrul Posturilor de Poliție ...[citește_toată_știrea]

30 Aprilie 2010, 18:24
(13024 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Vasile în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...