Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

«Inculpat» și «victimă», în două anchete deschise în urma aceluiași eveniment

Cazul «Lucian Caloianu» de la Slobozia

«Inculpat» și «victimă», în două anchete deschise în urma aceluiași eveniment

Cazul polițistului Lucian Caloianu, care i-ar fi lovit pe bărbații încătu­șați de mascați ce, inițial, l-ar fi agresat pentru că le-a cerut să pună în mișcare mașina pe care o opriseră ilegal, este investigat în două dosare. Ambele s-au constituit în jurul aceluiași eveniment, însă calitatea omului legii este diferită. Într-unul este «victimă», în celălalt «inculpat».

«Victimă» și «inculpat» în același timp La începutul lunii decembrie 2022, în timp ce efectua o acțiune de patrulare în Slobozia, agentul Lucian Caloianu ar fi observat în centrul orașului o mașină care staționa neregulamentar... [citește_tot_articolul]

21 Februarie 2023, 15:35 (43498 vizualizări - 42 comentarii)

SPORT

Victorie amicală, în așteptarea Stelei

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia

Victorie amicală, în așteptarea Stelei

Gata! După aproape 3 luni de aș­teptare, pregătire și meciuri de verificare, Liga a II-a se trezește la viață. Echipa cu una dintre cele mai sărace campanii de achiziții, Unirea Slobozia, va avea un examen greu contra liderului CSA Steaua. Meciul se va juca vineri, 24 februarie 2023, orele 16,00 (în direct pe Digi, Orange și Prima Sport). Firește, pe Stadionul «1 Mai», nume care, credem noi, ar trebui schimbat. Dar, în fine, asta-i altă poveste. Ne întoarcem în prezent și spunem că semnele, cu o săptămână înaintea celei de-a doua «reprize» a campionatului, sunt bune. Unirea a învins, în ultimul amical al iernii, CS Tunari, liderul seriei a 4-a a Ligii a III-a. Meciul contra ilfovenilor s-a jucat... [citește_tot_articolul]

21 Februarie 2023, 14:20 (5239 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Înfrângerea care nu schimbă nimic

Handbal, Divizia A, CS Activ Prahova Ploiești-CSM Unirea Slobozia 31-29 (16-15)

Înfrângerea care nu schimbă nimic

CSM Unirea Slobozia a pierdut meciul de la Ploiești, ultimul cu adevărat dificil din sezonul regulat. În ciuda înfrângerii, echipa a jucat bine și a oferit momente frumoase pentru propriii suporteri. Cu puțină atenție, ne puteam întoarce din Prahova cu punct sau puncte. Slobozia a arătat potențial de creștere, iar asta e o veste foarte bună pentru barajul de promovare la care sigur va participa. Iar dacă nu ați putut fi alături de inimoasa noastră galerie, în Sala «Olimpia» din Ploiești, mai aveți o șansă de a vedea cele două echipe una în fața alteia. Și atunci va fi bai mare, pentru că, aproape sigur, se vor reîntâlni în primul tur al barajului.

Primă repriză aproape perfectă... [citește_tot_articolul]

21 Februarie 2023, 13:05 (11623 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Dublu eșec, cu echipe buzoiene

Fotbal, Liga a III-a, Recolta Gheorghe Doja

Dublu eșec, cu echipe buzoiene

În perioada 13-19 februarie 2023, Recolta Gheorghe Doja a efectuat un stagiu de pregătire centralizată la Ciuta/Buzău. S-a lăsat și cu două meciuri amicale, ambele cu echipe din județul Buzău, angrenate în lupta pentru promovare. Primul meci amical s-a derulat contra Metalului Buzău, locul 2 în seria a 2-a a Ligii a III-a. Buzoienii ex-feteșteanului Mircea Ștefan au trecut cu 2-1 de ialomițeni, golul Recoltei fiind marcat de Adrian Răduca. Antrenorul Adrian Cristea a început meciul cu: Răducanu-Petre, Lungu, Chebac, Andrei-Alexe, Barabaș-Tănase, Răduca, Drăgan-Năstase. Au mai jucat: Oprea, Comșa, Toma, Ene, Anton, Popescu, Țicu, Stere. A urmat amicalul cu CSM Râmnicu Sărat, liderul aceleeași serii... [citește_tot_articolul]

21 Februarie 2023, 12:10 (4256 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Andreea Ciochinaru, convocată la lotul național de cadete

Handbal, Junioare

Andreea Ciochinaru, convocată la lotul național de cadete

După ce a participat la stagiul de pre­gătire de la Râmnicu Vâlcea, unde a lăsat o impresie foarte bună, Andreea Ciochinaru a fost re­chemată la lotul național de cadete. De data aceasta, pentru o acțiune de nivel superior. Pivotul CSM Unirea Slobozia, în vârstă de 14 ani, va participa, alături de cadetele reprezentativei României (jucătoare născute în perioada 2008-2009), la un stagiu de 3 zile, la Izvorani (23-26 februarie 2023), iar apoi la Jocurile Mediteraneene, competiție ce se va derula, în perioada 26 februarie-5 martie 2023, în Nafplio, Grecia. «Sunt extrem de emoțio­nată și bucu­roasă că voi avea prilejul să îmi reprezint orașul și țara, iar aceasta mă ambiționează să realizez lucruri... [citește_tot_articolul]

21 Februarie 2023, 11:20 (13340 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Război în instanță între bisericile din Ialomița și primării pentru revendicarea cimitirelor

Război în instanță între bisericile din Ialomița și primării pentru revendicarea cimitirelor

De o lună și jumătate, 24 de parohii din județul Ialomița au dat în judecată tot atâtea administrații locale solicitând preluarea cimitirelor. Deși parohiile susțin faptul că prin această acțiune vor «să apere tradițiile creștine», miza acestor procese ar putea fi banii pe care bisericile i-ar putea obține în urma procesiunilor de înhumare. În multe cazuri, primăriile oferă locurile de veci din aceste cimitire cu titlu gratuit.

Acte anulate după 20 de ani Începând din ianuarie 2023 și până în prezent, Tribunalul Ialomița a fost învestit să judece 24 de acțiuni inițiate de tot atâtea... [citește_tot_articolul]

20 Februarie 2023, 14:20 (43456 vizualizări - 19 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Retail Park Slobozia», cel mai nou complex comercial care se va deschide în oraș

Investiție în valoare de 4,3 milioane de lei

«Retail Park Slobozia», cel mai nou complex comercial care se va deschide în oraș

bonus: Cinematograf privat, în centrul orașului

În mai puțin de un an și jumătate, pe varianta Sloboziei, în apropierea «Value Center», se va construi un nou complex comercial. Investitorul este PK Arsenic SRL, din București, iar în cadrul noului Centru va funcționa și un restaurant KFC. Valoarea investiției, potrivit documentelor oficiale, se ridică la 4,3 mi­lioane de lei.

Construcție în curs Potrivit datelor oficiale, investitorul bucureștean PK Arsenic SRL a obținut autorizația de construire în decembrie 2022. Potrivit memoriului depus la Agenția pentru Protecția Mediului Ialomița, în vederea eliberării autorizației integrate... [citește_tot_articolul]

20 Februarie 2023, 09:55 (59465 vizualizări - 16 comentarii)

EVENIMENT

Un bărbat judecat pentru «tâlhărie calificată», condamnat la 13 ani de închisoare cu executare

Sentință dură a Judecătoriei Slobozia

Un bărbat judecat pentru «tâlhărie calificată», condamnat la 13 ani de închisoare cu executare

Judecătoria Slobozia s-a pronunțat recent într-un dosar de «tâlhărie calificată», trimis în judecată de Parchetul Slobozia. În urma deliberărilor, magistrații l-au condamnat pe inculpat la 13 ani cu executare pentru fapta pe care a comis-o. Victima a avut nevoie de 6 zile de îngrijiri medicale din cauza leziunilor suferite.

Sentința nu este definitivă Fapta anchetată de procurorii Parchetului de pe lângă Judecătoria Slobozia s-a petrecut în luna august a anului trecut. Potrivit Rechizitoriului cauzei, «inculpatul a pătruns prin violare de domiciliu în curtea locuinței și apoi într-un... [citește_tot_articolul]

19 Februarie 2023, 12:15 (13384 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Sancțiuni în valoare de 10,8 milioane de lei aplicate șoferilor certați cu legea

În 2022, de la Poliția Rutieră Ialomița

Sancțiuni în valoare de 10,8 milioane de lei aplicate șoferilor certați cu legea

În urmă cu o săptămână, în cadrul unei conferințe de presă, reprezentanții Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au prezentat bilanțul activității pe care au desfășurat-o în 2022. Anul trecut polițiștii au aplicat peste 41 mii de amenzi, valoarea acestora fiind de 10,8 milioane de lei.

Amendați din cauza nerespectării limitelor de viteză Potrivit raportului oficial al reprezen­tanților Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița, «șoferii au fost sancționați îndeosebi pentru depășirea limitei legale de viteză, urmate de nepurtarea centurii de siguranță, neacordarea priorității... [citește_tot_articolul]

18 Februarie 2023, 11:10 (6397 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

«Alianța pentru Unirea Românilor reprezintă alternativa politică de care România are nevoie!»

Deputatul AUR Silviu-Titus Păunescu

«Alianța pentru Unirea Românilor reprezintă alternativa politică de care România are nevoie!»

Deputatul AUR Silviu-Titus Păunescu crede că sondajul CURS din ianuarie 2023 confirmă capacitatea Alianței pentru Unirea Românilor de a oferi o alternativă politică viabilă la guvernare în 2024. Deputatul AUR susține că «procentele confirmă efortul parlamentarilor AUR de a stopa abuzurile politice ale actualei guvernări!». Rea­mintim că, în perioada 2020-2022, deputatul Silviu-Titus Păunescu a inițiat 100 de propuneri le­gislative, două dintre acestea devenind reglementări legale.

De la vorbe la fapte Sondajul CURS dat publici­tății la sfârșitul lunii ianuarie 2023 plasează AUR pe locul... [citește_tot_articolul]

17 Februarie 2023, 15:20 (11348 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

35 milioane de euro pentru «spitalul» din curtea Spitalului Slobozia

Consiliul Județean Ialomița anunță public proiectele următorului mandat

35 milioane de euro pentru «spitalul» din curtea Spitalului Slobozia

Administrația Pavel anunță un nou proiect investițional în curtea Spitalului Județean Slobozia. Conform informațiilor disponibile la acest moment, clădirea P+8 va concentra secții medicale care nu sunt disponibile la acest moment și va costa aproximativ 35 de mili­oane de euro. «Este un proiect pentru următorul mandat, însă, dacă vrem să se concretizeze, primele demersuri trebuie făcute acum!» a declarat Alexandru Potor, administratorul public al județului Ialomița.

O clădire nou-nouță Ideea construirii unui nou corp de clădire în curtea Spitalului Slobozia revine pe agenda autorităților... [citește_tot_articolul]

17 Februarie 2023, 10:05 (13800 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Agentul care a invitat o elevă «la plimbare» va supraveghea în continuare școlile și liceele din oraș

Retrogradat din funcție

Agentul care a invitat o elevă «la plimbare» va supraveghea în continuare școlile și liceele din oraș

Comisia de Disciplină a Poliției Locale Slobozia a finalizat cercetările în cazul agentului care, înainte de vacanța de iarnă, a invitat «la plimbare» o elevă a Liceului «Alexandru Ioan Cuza» Slobozia, pentru a nu-i aplica o sancțiune. În urma deliberărilor, bărbatul a fost retro­gradat din funcție și i se va diminua salariul pe o perioadă de un an. Sancțiunea nu rezolvă însă problema de fond a cauzei, având în vedere că agentul va continua să efectueze misiuni ce implică și supravegherea școlilor și liceelor din oraș.

Comportament scandalos În decembrie 2022, cu câteva săptă­mâni înainte... [citește_tot_articolul]

16 Februarie 2023, 14:20 (35193 vizualizări - 16 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Peste 400 de amenzi pentru un slobozean!

Peste 400 de amenzi pentru un slobozean!

Un bărbat din Slobozia are de achitat bugetului local al orașului aproximativ 180 mii de lei. Suma reprezintă valoarea celor peste 400 de sancțiuni pe care le-a primit în ultimii 11 ani. Pentru că nu are venituri, acesta va fi dat în judecată pentru ca sancțiunile să fie transformate în muncă în folosul comunității.

Urmează sesizarea instanței Cele peste 400 de sancțiuni au ca obiect nerespectarea regulilor de circulație pe drumurile publice sau transportul de animale fără documente legale. Cea mai veche sancțiune pe care bărbatul a încasat-o a fost înregistrată în evidențele Primăriei... [citește_tot_articolul]

16 Februarie 2023, 10:05 (17299 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Investiții de 4 milioane de euro pentru renovarea energetică a instituțiilor publice

Administrația Soare a semnat

Investiții de 4 milioane de euro pentru renovarea energetică a instituțiilor publice

Joi, 9 februarie 2023, primarul Dragoș Soare a semnat, la sediul Minis­terului Dezvoltării, Lucrărilor Publice și Administrației, 3 dintre contractele de finanțare din cadrul PNRR, Componenta 5-«Valul Renovării». Valoarea in­vestițiilor se ridică la 4 milioane de euro.

Cu un pas mai aproape Administrația Soare a semnat joi, 9 februarie 2023, contractele de finanțare pentru «renovarea energe­tică moderată» a 3 instituții pu­blice din oraș. Investițiile, anunțate încă din ianuarie, au o valoare cumulată de 4 milioane de euro. Ulterior semnării proiectului, primarul Dragoș Soare a anunțat... [citește_tot_articolul]

15 Februarie 2023, 14:10 (10885 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Impactul mediatic al prostiei bâlbâite

Impactul mediatic al prostiei bâlbâite

Vă mai amintiți vorba aia a lui Creangă? «Știu că sunt prost, dar când mă uit în jur parcă prind curaj!». Așa și noi de-o săptămână încoace, de când am citit, în exclusivitate, într-o fițuică locală cu pretenții de regional pe 3 județe, un articol despre Valery Kuzmin, ambasadorul Federației Ruse în România. Nu insistăm că nu e cazul, evenimentul e consumat, iar g4media.ro a dat mai multă importanță acestui regretabil derapaj pseudo-mediatic decât era cazul. Ceea ce merită însă consemnat e impactul pe prostie în formă continuată. Pentru că, da, nimeni nu e fără de păcat și nimeni nu poate să ridice primul piatra... Și nici nu credem că există instituție... [citește_tot_articolul]

15 Februarie 2023, 09:55 (5102 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

REPORTAJ

ECO-Carnaval la «Dumbrava Minunată»

ECO-Carnaval la «Dumbrava Minunată»

bonus: Reporteri pentru mediul înconjurător la Liceul de Arte «Ionel Perlea» Slobozia

Preșcolarii Grădiniței «Dumbrava Minunată» din Slobozia au organizat vineri, 10 februarie 2022, un ECO-Carnaval al costumelor realizate din materiale reciclabile. De la costume de cosmonaut din staniol la roboți din carton și rochii din ziare, totul a fost încercat și totul a fost posibil. Carnavalul costumelor ECO face parte din Proiectul mondial «ECO ȘCOALA», proiect deru­lat de Grădinița «Dumbrava Minunată» încă din anul 2016.

3 săptămâni de pregătiri Vineri la 10,00, în sala de festivități a Grădiniției «Dumbrava Minunată» nu prea aveai loc să arunci un ac. Toată su­flarea Grădiniței... [citește_tot_articolul]

14 Februarie 2023, 18:20 (15292 vizualizări - 2 comentarii)

SPORT

Victorie amicală, cu Dinamo

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia

Victorie amicală, cu Dinamo

Am bătut din nou Dinamo și am făcut-o, iar, într-un meci amical. Veneam după un eșec, 0-2, cu Metaloglobus. Dragonii lui Costel Enache se pregăteau să părăsească frustranta perioadă a cantonamentului. Numai bine a picat meciul cu Dinamo. Băieții noștri au reușit să regleze paritatea victorii/înfrângeri, ca să nu aibă nimeni ceva de obiectat. Firește, «câinii roșii» au dat-o pe faptul că antrenorul Ovidiu Burcă a testat o serie de jucători mai puțin utilizați. Nu-i treaba noastră, Dinamo București e un brand care nici în amicale nu are voie să caute astfel de scuze... Meciul s-a jucat pe terenul sintetic al Bazei Sportive «Ion Țiriac» din București, fiind capul de afiș al zilei pe tabloul meciurilor... [citește_tot_articolul]

14 Februarie 2023, 17:15 (2892 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Lupta civică împotriva Clean Tech Ciulnița devine legală

AER Muntenia SUD preia ștafeta

Lupta civică împotriva Clean Tech Ciulnița devine legală

La începutul săptămânii în curs, Judecătoria Slobozia a eliberat actul de înființare a Asociației Ecologice Regionale AER Muntenia SUD. Asociația, înființată la inițativa protestatarilor din Slobozia și Ciulnița, își propune să continue într-o formă legală lupta împotriva poluării rezultate ca urmare a activității firmei Clean Tech Ciulnița. «Am obosit să fim arătați cu degetul drept nebuni... Asociația are rolul de a prelua lupta noastră. Și pentru că problemele de mediu nu se opresc la Ciulnița, așteptăm ca alături de noi să vină toți cetățenii care nu se consideră protejați și corect reprezentați în conflictele cu firmele care poluează mediul!» susține Dorina Milea, președintele Asociației... [citește_tot_articolul]

14 Februarie 2023, 16:20 (12908 vizualizări - 15 comentarii)

SPORT

3 puncte muncite

Handbal, Divizia A, CSM Unirea Slobozia-CSM II București 33-30 (17-15)

3 puncte muncite

Partida cu echipa secundă a vicecampi­oanei CSM București a fost mai complicată decât preconizam. Oaspetele au venit și cu ceva «artilerie grea», din lot făcând parte extrema dreaptă Mihaela Mihai și pivotul Andreea Ailincăi, jucătoare care sunt în anturajul primei echipe. Nu de la ele ne-au venit greu­tățile, ci de la alte tinere, ca Maxim și Mohamed, de care, cu siguranță, vom mai auzi. Concret, am avut un adversar bătăios, nu a fost ușor, dar meciul s-a terminat așa cum ne doream.

S-au desprins în partea secundă Slobozia începe în forță, își înghesuie adversara și o obligă să comită... [citește_tot_articolul]

14 Februarie 2023, 12:55 (11881 vizualizări - 2 comentarii)

SPORT

Cantonament de 7 zile, la Ciuta

Fotbal, Liga a III-a, Recolta Gheorghe Doja

Cantonament de 7 zile, la Ciuta

Vitregiile meteorologice, dar mai ales ale fotbalului românesc, au dat peste cap programul de pregătire al multor echipe. Nu putea face excepție Recolta Gheorghe Doja, care trebuia să dispute sâmbătă, 11 februarie 2023, un meci amical cu Dacia Unirea Brăila. Problemele de organizare ale brăilenilor au anulat această partidă. Elevii lui Adrian Cristea au trecut peste această sincopă, iar din 13 februarie 2023 se află, pentru 7 zile, în cantonament, la Ciuta, județul Buzău, locație pe care au ales-o și în campionatul precedent. Pe lângă pregătirea fizică și ședințele tehnico-tactice, jucătorii lui Adrian Cristea vor disputa pe 17 februarie 2023 un joc amical cu un adversar puternic pentru acest... [citește_tot_articolul]

14 Februarie 2023, 11:10 (13547 vizualizări - 0 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
259 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

ITM Ialomița: «Munca la negru», sancționată cu 170 mii de lei

Inspectorii ITM Ialomița a desfășurat, în perioada 18-25 mai 2020, un control privind «munca la negru», pe raza întregului județ. Dintre cei 38 de agenți economici verificați, 4 dintre aceștia nu aveau ...[citește_toată_știrea]

12 Iunie 2020, 17:40
(2253 vizualizări - 3 comentarii)


Fetești: Copil de 10 ani, lovit de o mașină

Un copil de 10 ani din Fetești a ajuns la spital după ce a fost călcat de o mașină. Joi, 11 iunie 2020, minorul a traversat strada prin loc nepermis, fiind lovit de automobilul condus de un bărbat, de ...[citește_toată_știrea]

12 Iunie 2020, 17:15
(3017 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești accident


Bărbat din Ilfov, arestat pentru infracțiuni la regimul rutier

Polițiștii de Investigații Criminale din cadrul Poliției Municipiului Slobozia au reușit identificarea unui bărbat, de 49 de ani, din județul Ilfov, pe numele căruia Judecătoria Buftea a emis un mandat ...[citește_toată_știrea]

12 Iunie 2020, 16:50
(3600 vizualizări - 0 comentarii)


Giurgeni: Cercetați penal pentru infracțiuni pisciole

Polițiștii din Giurgeni au descoperit pe malul Dunării un vagon în care se aflau mai multe elemente folosite la pescuit, precum și o cantitate de 20 kg de pește, speciile plătică, novac, scrumbie, caras ...[citește_toată_știrea]

12 Iunie 2020, 16:40
(2664 vizualizări - 0 comentarii)


Nereguli descoperite de inspectorii ITM Ialomița

În ultimele săptămâni, inspectorii Inspectoratului Teritorial de Muncă Ialomița au desfășurat o acțiune privind modul în care se asigură protecția muncii în cadrul firmelor care desfășoară activitate în ...[citește_toată_știrea]

12 Iunie 2020, 16:20
(1807 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 399 cazuri de COVID-19 în județul Ialomița

Vineri,12 iunie 2020, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică s-au înregistrat 399 de cazuri de COVID-19. ...[citește_toată_știrea]

12 Iunie 2020, 16:05
(2913 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Vitezomanii, depistați de radarul cu unde laser

Miercuri, 10 iunie a.c., polițiștii din cadrul Serviciului Rutier au desfășurat o acțiune pe linia combaterii nerespectării regimului legal de viteză pe DN2, în vederea reducerii riscului rutier. Au fost ...[citește_toată_știrea]

11 Iunie 2020, 15:10
(1864 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbat din Grindu, arestat pentru «conducere fără permis»

Miercuri, 10 iunie a.c., polițiștii ialomițeni au acționat pe raza de competență pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag de la executarea unor pedepse privative ...[citește_toată_știrea]

11 Iunie 2020, 14:45
(2576 vizualizări - 0 comentarii)


O femeie din Ograda a înșelat vânzătoarea unui magazin din Slobozia

Polițiștii ialomițeni au identificat o femeie, din Ograda, bănuită de o faptă de «înșelăciune» la un magazin alimentar de pe raza municipiului Slobozia. Ar fi înșelat o vânzătoare căreia i-a luat și banii ...[citește_toată_știrea]

11 Iunie 2020, 14:40
(7244 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Biciclist acroșat de un autoturism

Miercuri, 10 iunie a.c., în jurul orelor 17,40, ISU Ialomița a fost solicitat să intervină la un accident rutier produs pe raza municipiului Slobozia, în care un autoturism a acroșat un biciclist. La locul ...[citește_toată_știrea]

11 Iunie 2020, 14:20
(2358 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Urziceni: Razie de amploare și percheziții

Urziceni: Razie de amploare și percheziții

26 de percheziții domiciliare au avut loc în dimineața zilei de miercuri pe raza municipiului Urziceni și a comunelor învecinate, fiind vizate persoane bănuite de săvârșirea mai multor infracțiuni de «furt ...[citește_toată_știrea]

10 Iunie 2020, 19:10
(2543 vizualizări - 0 comentarii)


Accident rutier pe DN2, la ieșirea din Urziceni

Miercuri, 10 iunie a.c., în jurul orelor 10,30, ISU Ialomița a fost solicitat să intervină la un accident rutier produs pe DN2, la ieșirea din municipiul Urziceni, în care au fost implicate două autoturisme ...[citește_toată_știrea]

10 Iunie 2020, 15:30
(3654 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni accident


Ialomița: Percheziții la persoane bănuite de contrabandă cu țigări

Polițiștii din Călărași efectuează 17 percheziții domiciliare, în 7 județe, la locuințele unor persoane bănuite de contrabandă cu țigări la bordul navelor care tranzitează fluviul Dunărea. Astfel ...[citește_toată_știrea]

10 Iunie 2020, 15:15
(3739 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Incendiu la un depozit de lacuri și vopseluri

Slobozia: Incendiu la un depozit de lacuri și vopseluri

Sediul unui depozit de lacuri și vopseluri, amplasat în Slobozia, a fost cuprins de flăcări. Incendiul a izbucnit luni, 8 iunie 2020, într-un spațiu în care erau depozitate butoaie goale din tablă și plastic ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2020, 17:10
(4089 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia incendiu


Traian: Cercetat penal pentru că și-a lovit mama

Un bărbat de 38 de ani din localitatea Traian s-a ales cu un dosar penal pentru că și-a lovit mama. Incidentul s-a petrecut duminică, 7 iunie 2020. Femeia a sunat la 112, iar polițiștii au emis pe numele ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2020, 17:05
(2374 vizualizări - 0 comentarii)


Grivița: Suspecți de «furt calificat», în vizorul polițiștilor

Trei tineri, cu vârste cuprinse între 17 și 32 de ani, au intrat în atenția polițiștilor din Grivița după ce au fost prinși în flagrant transportând trei baloți de paie, pe care i-au sustras dintr-o gospodărie ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2020, 16:55
(2611 vizualizări - 0 comentarii)


Movilița: Panou electric cuprins de flăcări

Panoul electric al unei locuințe din comuna Movilița a luat foc în după amiaza zilei luni, 8 iunie 2020. Pompierii militari au localizat imediat incendiul, reușind să îl lichideze după mai bine de o oră ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2020, 16:50
(2991 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Mini-vacanță de Rusalii cu dosare penale

Mini-vacanța de Rusalii s-a terminat la Poliție pentru cinci conducători auto. Aceștia au fost identificați în trafic de polițiști conducând în stare de ebrietate. Cea mai mare alcoolemie în aerul expirat ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2020, 16:45
(2702 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Vegetație uscată în flăcări

Pompierii ialomițeni au intervenit pe raza localităților Traian, Țăndărei și Fetești pentru stingerea unor incendii de vegetație uscată. Flăcările au cuprins o suprafață de 4 hectare de teren. Cauza tuturor ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2020, 16:40
(2518 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Jucării și haine vândute ilegal

Polițiștii din cadrul Serviciului de Investigare a Criminalității Economice au desfășurat o acțiune pentru combaterea ilegalităților în domeniul comercializării produselor contrafăcute pe raza municipiului ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2020, 16:25
(2038 vizualizări - 0 comentarii)


Anunț privind admiterea în instituțiile de învățământ ale Ministerului Apărării Naționale care pregătesc personal pentru nevoile Ministerului Afacerilor Interne-sesiunea 2020

Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al Județului Ialomița, situat în municipiul Slobozia, str. Lacului, nr. 23, recrutează candidați pentru participarea la concursurile de admitere ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2020, 16:20
(4332 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 410 cazuri de COVID-19 în județul Ialomița

Marți, 9 iunie 2020, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică s-au înregistrat 410 de cazuri de COVID-19. ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2020, 16:05
(2677 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 396 de cazuri de COVID-19 în județul Ialomița

Luni, 8 iunie 2020, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică s-au înregistrat 396 de cazuri de COVID-19. Totodată, conform Comitetului Județean pentru Situații de Urgență ...[citește_toată_știrea]

8 Iunie 2020, 16:15
(3418 vizualizări - 0 comentarii)


Coșereni: Tinere de 17 ani, lovite de o mașină care s-a răsturnat pe trotuar

Coșereni: Tinere de 17 ani, lovite de o mașină care s-a răsturnat pe trotuar

Două tinere de 17 ani, din localitatea Coșereni, au ajuns în noaptea de sâmbătă spre duminică, 6/7 iunie 2020, la unități medicale din Slobozia și București, fiind victime ale unui accident rutier. Fetele ...[citește_toată_știrea]

7 Iunie 2020, 12:00
(3084 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Razie în Cartierul Vlașca

Polițiștii ialomițeni, alături de Gruparea Mobilă de Jandarmi Constanța, au efectuat vineri, 5 iunie 2020, o razie de amploare în Cartierul Vlașca din municipiul Fetești. Acțiunea a vizat prevenirea infracțiunii ...[citește_toată_știrea]

5 Iunie 2020, 18:10
(2763 vizualizări - 2 comentarii)


AJOFM Ialomița: 4,04%-șomajul în aprilie 2020

Potrivit Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, în luna aprilie 2020, rata șomajului înregistrată în județul Ialomița a fost de 4,04%. Astfel, în evidențele instituției, la data respectivă ...[citește_toată_știrea]

5 Iunie 2020, 18:05
(3432 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 391 de cazuri de COVID-19 în județul Ialomița

Vineri, 5 iunie 2020, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică s-au înregistrat 391 de cazuri de COVID-19. Totodată, conform Comitetului Județean pentru Situații de Urgență ...[citește_toată_știrea]

5 Iunie 2020, 16:05
(2735 vizualizări - 0 comentarii)


Făcăeni: Focuri de armă trase de polițiști pentru a opri un șofer băut

Miercuri, 3 iunie 2020, un tânăr de 25 de ani, din Făcăeni, care ar fi trebuit să fie izolat la domiciliu, a fost depistat la volanul unei mașini în stare de ebrietate și fără a avea permis de conducere ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2020, 20:40
(4895 vizualizări - 0 comentarii)


Amara: A intrat cu mașina într-un stâlp

Un bărbat de 31 de ani din Amara, care a provocat un accident rutier, a fost identificat de polițiști la domiciliul său. Incidentul s-a petrecut miercuri, 3 iunie 2020, când tânărul a pierdut controlul ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2020, 20:35
(3957 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Amara accident


302 ialomițeni s-au vindecat de COVID-19

Autoritățile sanitare din Ialomița au precizat faptul că numărul persoanelor bolnave de COVID-19 declarate vindecate a crescut la 302 în ultimele 24 de ore. Totuși, de la o zi la alta apar alte noi cazuri ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2020, 20:30
(3118 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...