Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Primăriile din Ialomița cheltuie un sfert din bugete pentru «indemnizațiile de invaliditate»

Primăriile din Ialomița cheltuie un sfert din bugete pentru «indemnizațiile de invaliditate»

Organizația civică «Geek for Democracy» a reali­zat o analiză privind modul în care administrațiile locale din Ialomița cheltuie fondurile publice. Datele arată că, în majoritatea cazurilor, sumele sunt cheltuite pentru plata «indemnizațiilor de invaliditate». Anul trecut, la nivelul județului Ialomița, indemnizațiile plătite direct din bugetele administrațiilor locale au depășit 200 mi­lioane de lei.

 

Bani publici pentru Asistență Socială Analiza pe care reprezentanții platformei «Geek for Democracy» au... [citește_tot_articolul]

9 Martie 2026, 07:55 (3385 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Parteneriat între Primăria Fetești și Consiliul Județean Ialomița pentru dezvoltarea unui proiect dedicat agriculturii ecologice

Parteneriat între Primăria Fetești și Consiliul Județean Ialomița pentru dezvoltarea unui proiect dedicat agriculturii ecologice

Primăria Municipiului Fetești a fost notificată de Consiliul Județean Ialomița în vede­rea încheierii unui parteneriat ce ar asigura fondurile necesare implementării unui proiect cu finanțare europeană dedicat agri­culturii ecologice. Acest proiect are capacitatea de a oferi fermierilor sprijin de dezvoltare și acces la mo­dele cooperative în acest domeniu.

 

Proiect conceput în Franța, implementat și în Ialomița Proiectul este inițiat de o comunitate urbană din Franța, în cadrul apelului «Horizon Europe-Farm2Fork», dedicat... [citește_tot_articolul]

8 Martie 2026, 09:55 (3637 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Complexul de Servicii Sociale Țăndărei, sprijin pentru vârstnicii din comunitate

Complexul de Servicii Sociale Țăndărei, sprijin pentru vârstnicii din comunitate

Aflat în subordinea Consiliului Local Țăndărei, Complexul de Servicii Sociale din oraș a făcut demersuri pe tot parcursul anului trecut pentru a veni în sprijinul vârstnicilor din comunitate. Cu o capacitate de 35 de locuri, Centrul a fost alături de toți beneficiarii săi.

 

Servicii sociale pentru persoanele în vârstă, la Țăndărei «Pe parcursul anului 2025, instituția de asistență socială, cu o capacitate de 35 (treizeci și cinci) locuri, a furnizat ser­vicii sociale specifice unui cămin pentru persoane vârstnice» susțin reprezentanții... [citește_tot_articolul]

7 Martie 2026, 10:25 (2899 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

«Dintr-un singur „subsol“ am scos 500 kg de deșeuri!»

Urban SA Slobozia atrage atenția asupra transformării «subsolurilor» în «gropi de gunoi»

«Dintr-un singur „subsol“ am scos 500 kg de deșeuri!»

Public, Urban SA Slobozia, cel mai mare operator de apă și canalizare din Ialomița, atrage atenția asupra «subsolurilor» de bloc, transformate de slobozeni în «gropi de gunoi». «În mod constant, echipele Urban găsesc în subsoluri ambalaje din sticlă și PET, capace de toaletă, găleți, mobilier, materiale textile, moloz și resturi din renovări. În instalațiile sanitare sunt aruncate șervețele umede, pampers, absorbante și bețișoare de urechi, iar lista cu obiecte care NU au voie să fie aruncate în grupurile sanitare poate continua!» se precizează într-un comunicat al Urban SA Slobozia. Mai mult, reprezentanții Urban SA Slobozia... [citește_tot_articolul]

6 Martie 2026, 12:20 (2457 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Din ciclul «a înnebunit cultura». La Slobozia.

Din ciclul «a înnebunit cultura». La Slobozia.

Că tot vrea primarele Sloboziei să lumineze festiv reședința județului de «1 Martie» cu ornamentele de la Crăciun și abia marți, 24 februarie 2026, s-a strâns patinoarul, ne-a semnalizat un cititor avid de evenimente culturale asupra unei remarcabile întâmplări de la jumătatea lunii decembrie 2025. Căci, firesc, când cultura costă mulți bani, ni se atrage atenția. Cu atât mai mult cu cât, în continuare, prostimea plătește. Să revenim așadar la evenimentul «Așteptând Crăciunul», căci așa s-a numit spectacolul susținut de maestrul Grigore Leșe și poetul Mircea Dinescu la Sala «Europa» a Consiliului Județean... [citește_tot_articolul]

6 Martie 2026, 08:15 (4665 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Liceele tehnologice din Ialomița se bazează pe «învățământul cu frecvență redusă»

Liceele tehnologice din Ialomița se bazează pe «învățământul cu frecvență redusă»

Amenințate cu retrogradarea sau comasarea, liceele tehnologice din Ialomița fac eforturi pentru a-și menține personalitatea juridică. Astfel, unitățile de învățământ și-au îndreptat atenția către clasele destinate «învățământului cu frecvență redusă» sau «seral». Oficialii Inspectoratului Școlar Județean Ialomița susțin faptul că alegerea nu este deloc întâmplătoare în condițiile în care foarte mulți oameni aleg să revină la școală chiar și la 15 ani distanță de la momentul în care au ales să nu mai frecventeze.

 

«Învățământul cu frecvență redusă», o soluție de avarie... [citește_tot_articolul]

5 Martie 2026, 12:15 (3474 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Parchetele din Ialomița, sufocate de dosare și fără procurori

Parchetele din Ialomița, sufocate de dosare și fără procurori

Parchetul de pe lângă Tribunalul Ialomița a dat publicității Raportul activității desfășurată atât de instituție, cât și de cele trei unități subordonate, în anul 2025. Documentul arată încă o dată faptul că cele patru Parchete din Ialomița sunt încărcate de dosare, în timp ce numărul pro­curorilor care profesează în cadrul lor este tot mai redus. Fără o politică de resurse umane coerentă a Consiliului Superior al Magistraturii și Parchetului General, accesul la Justiție, din perspectiva răspunderii penale, va rămâne viciat pentru că, în lipsa magistraților, soluționarea anchetelor va fi amânată la nesfârșit.

... [citește_tot_articolul]

5 Martie 2026, 08:10 (2795 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

«Centrul pentru persoane vârstnice Movila» și «Centrul de Zi „Prosocial“ Slobozia»

Ședința Consiliului Județean Ialomița

«Centrul pentru persoane vârstnice Movila» și «Centrul de Zi „Prosocial“ Slobozia»

Ultima ședință a Consiliului Județean Ialomița de joi, 26 februarie 2026, a supus atenției celor prezenți a câtorva proiecte de hotărâri ce demonstrează aplecarea conducerii județene asupra componentei «sociale» la nivel local, proiectele de anvergură ale instituției fiind dezbătute în cadrul ședinței. Astfel, «Planul anual de acțiune privind serviciile sociale administrate și finanțate din bugetul Consiliului Județean Ialomița pentru anul 2026», «aprobarea devizului general și a indicatorilor tehnico-economici actualizați, faza execuție lucrări, pentru obiectivul de investiții „Centrul pentru persoane vârstnice Movila“ al Direcției Generale de Asistență Socială și Protecția Copilului Ialomița»... [citește_tot_articolul]

4 Martie 2026, 12:35 (2753 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Tarife mai mici pentru tarabele din Bazarul Municipal și Piața Agroalimentară

Slobozia: Tarife mai mici pentru tarabele din Bazarul Municipal și Piața Agroalimentară

Gradul de ocupare al Bazarului Municipal a scăzut semnificativ din cauza tarifelor de închiriere prea mari pentru tarabe impuse de Servicii Publice Slobozia SRL. Pe cale de consecință, societatea aflată în subordinea municipalității a decis să diminueze tarifele practicate. O decizie similară a fost adoptată și în cazul tarabelor din Piața Agro­alimentară Slobozia. În mod surprinzător, supermarketurile care au închiriat spațiile pe care Servicii Publice Slobozia SRL le deține la nivelul orașului sunt de 3 ori mai mici decât cele impuse comer­cianților din Bazarul Municipal sau Piața Agroalimentară. Oficialii societății dau vina pe managementul deficitar... [citește_tot_articolul]

4 Martie 2026, 08:20 (4615 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Drumuri și Poduri SA și Fiscul Ialomițean, război în instanță pentru declararea insolvenței

Proces cu scandal la Tribunalul Ialomița

Drumuri și Poduri SA și Fiscul Ialomițean, război în instanță pentru declararea insolvenței

bonus: Firma Drumuri și Poduri SA, în vizorul DNA

Conform datelor oficiale, la începutul lunii decembrie 2025, Drumuri și Poduri SA, una dintre societățile Consiliului Județean Ialomița, și-a cerut insolvența la Tribunalul Ialomița. Firma are datorii de 3,4 milioane de lei și creanțe de peste 12,4 milioane de lei. Ceea ce ar fi părut o simplă procedură, s-a transformat însă într-un adevărat război juridic după ce Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița s-a opus intrării în insolvență. Fiscul ialomițean reclamă nerespectarea procedurilor legale impuse de un astfel de demers.

 

Insolvență acceptată de Tribunalul Ialomița... [citește_tot_articolul]

3 Martie 2026, 16:10 (4684 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

SPORT

În «graficul» sezonului trecut

Fotbal, SuperLiga, Unirea Slobozia-Rapid București 1-2

În «graficul» sezonului trecut

Penultima etapă a sezonului regulat 2025-2026 a SuperLigii, cea cu numărul 29, a programat partida dintre Unirea Slobozia și Rapid București, luni, 2 martie a.c., nocturna Stadionului «1 Mai» din Slobozia aprinzându-se din nou pentru cei puțin peste 4000 de spectatori prezenți. Rapidul a câștigat meciul, Unirea recunoscându-și înfrângerea. S-a terminat 1-2 pentru giuleșteni și Slobozia se îndreaptă spre aceeași «performanță» din sezonul trecut: salvarea de la retrogradare!

 

Niculescu a încercat să «închidă» poarta Sloboziei... [citește_tot_articolul]

3 Martie 2026, 14:35 (3153 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Debut cu surprize în play-out

Handbal, CSM Unirea Slobozia

Debut cu surprize în play-out

Așa cum vă anunțam, CSM Unirea Slobozia a ratat prezența la turneul de promovare în Liga Florilor, evoluând în play-out-ul actua­lului sezon 2025-2026 al Diviziei A handbal feminin. După ce handbalistele senioare ale CSM Unirea Slobozia și-au aflat oponentele din play-out, elevele antrenorului Ion Ivan au întâlnit joi, 26 februarie 2026, CS Județean Prahova, prima confruntare des­fășurându-se la Sala «Olimpia» din Ploiești. Din startul partidei, determinarea prahoven­celor a fost aprigă, la jumătatea primei reprize CS Județean Prahova având un avans constant de 5 goluri. Finalul primului mitan a aparținut... [citește_tot_articolul]

3 Martie 2026, 12:55 (3134 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

«Cupa Orașului Amara la lupte libere», a III-a ediție

«Cupa Orașului Amara la lupte libere», a III-a ediție

Sâmbătă, 28 februarie 2026, la Sala de Sport «Tudorița Chidu» din Amara s-a desfășurat a III-a ediție a «Cupei Orașului Amara la lupte libere». Competiția a adunat la start peste 100 de luptători, cu vârste cuprinse între 8 și 16 ani, fete și băieți, de la 8 cluburi de profil din Ialomița, Călărași, București, Buzău și Constanța. «Cupa Orașului Amara la lupte libere» s-a dovedit și în acest an una cu un grad ridicat de dificultate, mai ales pentru luptătorii înce­pători. Evenimentul a consemnat meciuri încinse, atmosfera transformând competiția într-o adevărată etalare de tehnici și talente. Marian Moraru... [citește_tot_articolul]

3 Martie 2026, 10:20 (3268 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Înfrângere în fața liderului

Fotbal, Liga 3, SC Popești Leordeni-Recolta Gheorghe Doja 2-0

Înfrângere în fața liderului

Pe terenul sintetic de la Baza FRF din Buftea, în primul meci al anului 2026, vineri, 27 februarie a.c., SC Popești-Leordeni a dispus cu 2-0 de Recolta Gheorghe Doja în runda 18 a Ligii 3/Seria3. Meciul a fost dominat de liderul Seriei, SC Popești Leordeni deschizând scorul încă din minutul 27, în minutul 55 marcându-se al doilea gol și stabilindu-se scorul final al întâlnirii. Recolta Gheorghe Doja a început partida cu determinare și agresivitate, ialomițenii împingând liniile sus și încercând să pună presiune. În repriza secundă, SC Popești Leordeni și-a impus jocul, demonstrând că luptă pentru promovare... [citește_tot_articolul]

3 Martie 2026, 08:40 (3090 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Câini salvați de la eutanasiere cu ajutorul voluntarilor și asociațiilor

La Slobozia

Câini salvați de la eutanasiere cu ajutorul voluntarilor și asociațiilor

bonus: Câine împușcat intenționat, anchetă în așteptare

Mai mulți voluntari și organizații nonguvernamentale care militează pentru drepturile animalelor au atras atenția în spațiu public referitor la intenția autorităților din Slobozia de a eutanasia o parte a câinilor fără stăpân din Adăpostul de Câini Comunitari Slobozia. Patrupedele au fost salvate printr-o campanie masivă de adopții, desfășurată pe parcursul a două săptămâni. Reprezentanții Direcției de Administrare a Domeniului Public din Slobozia și-au motivat decizia din cauza supraaglomerării adăpostului. Mai mult, aceștia atrag atenția că este nevoie de campanii de sterilizare și recomandă cetățenilor, în special din mediul rural, să nu mai lase animalele... [citește_tot_articolul]

2 Martie 2026, 12:20 (6169 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Instanțele ialomițene au avut de soluționat peste 42 mii de dosare

În 2025

Instanțele ialomițene au avut de soluționat peste 42 mii de dosare

Bilanțul Tribunalului Ia­lo­mița și al celor trei instanțe subordonate, Judecătoriile Slobo­zia, Urziceni și Fetești, arată că anul trecut magistrații au avut de soluționat peste 42 mii de dosare. Aceștia au reușit să emită hotărâri jude­cătorești doar pentru jumătate dintre acestea, potrivit datelor oficiale. Cele mai multe cauze s-au aflat pe rolul Judecătoriei Slobozia.

 

Date din activitatea instanțelor Raportul de activitate pentru anul 2025 al Tribunalului Ialo­mița și al celor trei Judecătorii, Slobozia, Urziceni și Fetești, arată că cele patru... [citește_tot_articolul]

2 Martie 2026, 07:55 (1285 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

CleanTech Ciulnița, sancțiune de 50 mii de lei aplicată de Garda de Mediu Ialomița

CleanTech Ciulnița, sancțiune de 50 mii de lei aplicată de Garda de Mediu Ialomița

După două activități de mo­nitorizare a calității aerului din zona localității Ciulnița, comi­sarii Gărzii de Mediu au constatat probleme în privința poluării olfactive rezultată din activitatea industrială desfă­șurată de fabrica administrată de CleanTech Ciulnița. Comisarii susțin că a fost în­călcat Planul de Gestionare a Mirosurilor, iar astfel au aplicat societății o sancțiune de 50 mii de lei.

 

Războiul fără sfârșit împotriva mirosurilor Sunt aproape două decenii de când fa­brica deținută de compania CleanTech își desfășoară... [citește_tot_articolul]

1 Martie 2026, 09:50 (2840 vizualizări - 2 comentarii)

POLITICĂ

«Efervescența» politicii ialomițene sau radiografia activității partidelor

«Efervescența» politicii ialomițene sau radiografia activității partidelor

Așa cum probabil nu știați și, sincer, vă înțelegem, «joaca» redistribuirii a trimis în Parlamentul României după Alegerile din 1 decembrie 2024 anumite «personalități». Mandate «întregi», adică voturile acordate raportate la numărul de alegători, au obținut deputatul Partidului Social Democrat, Ștefan Țintă, și cvasinecunoscutul deputat al Alianței pentru Unirea Românilor, coordonator AUR pentru Ialomița, Silviu Florin Oancea. Ceilalți deputați cu care s-a pricopsit Ialomița au fost «redistribuiții» Florin Caragață și Sorin George Oltenașu, parașutați de regina «interzisă» a suveranismului Diana Șoșoacă... [citește_tot_articolul]

28 Februarie 2026, 10:05 (2266 vizualizări - 2 comentarii)

RETROSPECTIVĂ

Ialomița de acum 25 de ani... (II 2001)

Ialomița de acum 25 de ani... (II 2001)

Februarie 2001. Ialomița își reamenaja cursul politic, social-democrația reimpunându-și dominația asupra județului. Erau vremurile când eșichierul politic la nivel local se reconfigura, polurile de putere chiar din interiorul PDSR trasând liniile după care se ghida Ialomița. Cu proaspătul instalat la «butoanele» Prefecturii Ialomița, Marian Bălan și «alesul numărul 1» la șefia Consiliului Județean, Gheorghe Savu (suplimentar, și președinte al Organizației PDSR Ialomița), Ialomița schimba directori de descentralizate, privatiza la foc automat firme încă ale Statului și încerca schimbări de generații. Erau timpurile când disputele... [citește_tot_articolul]

27 Februarie 2026, 12:20 (5067 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Gropile din asfalt, problema nerezolvată a Primăriei Slobozia

Gropile din asfalt, problema nerezolvată a Primăriei Slobozia

bonus: Notificări ale Poliției Rutiere din cauza stării drumurilor județene

Cu o rețea de străzi care se întinde pe 95 de km, Slobozia trebuie să facă demersuri pentru întreținerea lor. Datele oficiale obținute de reporterii Independent arată că aproape jumătate din lungimea totală a arterelor de circulație are nevoie de reparații. Administrația locală se bazează doar pe sprijinul Direcției de Administrare a Domeniului Public Slobozia, insuficient capacitată pentru a putea repara străzile pe care circulăm zi de zi.

 

Zeci de kilometri de străzi, sute de gropi Documentele oficiale consultate... [citește_tot_articolul]

27 Februarie 2026, 08:05 (2108 vizualizări - 3 comentarii)

Vineri 26 Iun 2026
295 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

APM Ialomița: Zi pentru combaterea ambroziei

Conducerea Agenției Naționale pentru Protecția Mediului a propus ziua de sâmbătă, 28 septembrie a.c., o zi a mișcării civice pentru mediu și sănătate cu implicare națională când, într-o singură zi, prin ...[citește_toată_știrea]

18 Septembrie 2019, 20:20
(2890 vizualizări - 1 comentariu)


Gheorghe Lazăr: Beat la volan

Marți, 17 septembrie 2019, polițiștii ialomițeni au depistat în trafic un bărbat, de 29 de ani, din comuna Gheorghe Lazăr, în timp ce conducea un autoturism pe DN2A, deși anterior consumase băuturi alcoolice ...[citește_toată_știrea]

18 Septembrie 2019, 20:15
(3006 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Campania «Clean Stations»

Miercuri, 18 septembrie a.c., la nivel național, Poliția Română, prin Direcția de Poliție Transporturi a desfășurat o acțiune pentru prevenirea și combaterea faptelor ilegale în zona stațiilor CFR. Astfel ...[citește_toată_știrea]

18 Septembrie 2019, 20:10
(2826 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 320 locuri de muncă în Europa

Angajatorii din Spațiul Economic European oferă, prin intermediul rețelei EURES România, 320 locuri de muncă vacante. Țările vizate sunt Austria, Franța, Germania, Irlanda, Norvegia, Olanda, Polonia și ...[citește_toată_știrea]

17 Septembrie 2019, 20:10
(2779 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi de peste 83 mii de lei, 12 permise reținute

Luni, 16 septembrie a.c., polițiștii ialomițeni au acționat pe raza întregului județ pentru menținerea unui climat de ordine și siguranță publică. Astfel, polițiștii au intervenit la 98 evenimente, cele ...[citește_toată_știrea]

17 Septembrie 2019, 19:55
(3663 vizualizări - 0 comentarii)


Târgul «Pâinea și Vinul» la Muzeul Agriculturii

În perioada 20-22 septembrie 2019, orele 11,00-18,00, la Muzeul Național al Agriculturii se va desfășura, în cadrul Târgului «Pâinea și Vinul», expoziția și lansarea albumului «Pâinea noastră cea de toate ...[citește_toată_știrea]

17 Septembrie 2019, 19:50
(5355 vizualizări - 0 comentarii)


«Săptămâna Mobilității Europene», la Slobozia

În perioada 16-22 septembrie a.c., se desfășoară la nivel european Campania «Săptămâna Mobilității Europene». Astfel, Primăria municipiului Slobozia, prin Direcția Educație, Cultură și Tineret, în parteneriat ...[citește_toată_știrea]

17 Septembrie 2019, 19:45
(2425 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: La volan, fără permis

Luni, 16 septembrie a.c., polițiștii ialomițeni au depistat în trafic doi conducători auto, de 22 și 39 de ani, în timp ce conduceau pe drumurile publice fără a avea acest drept. În fapt, polițiștii Secției ...[citește_toată_știrea]

17 Septembrie 2019, 19:40
(1972 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Campanie vaccinare vulpi

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor informează locuitorii județului că, începând cu data de 23 septembrie 2019, în funcție de condițiile meteorologice, se va desfășura, la nivel ...[citește_toată_știrea]

17 Septembrie 2019, 19:35
(3003 vizualizări - 0 comentarii)


Accident rutier grav la ieșire din Slobozia, două persoane decedate

Accident rutier grav la ieșire din Slobozia, două persoane decedate

Grav accident de circulație produs în seara zilei de vineri, 13 septembrie 2019, la ieșirea din Slobozia către Constanța. Trei persoane au fost grav rănite, în urma impactului a două mașini. La fața locului ...[citește_toată_știrea]

13 Septembrie 2019, 21:20
(6705 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


ISU Ialomița: 13 Septembrie-«ZIUA POMPIERILOR DIN ROMÂNIA»

În luna iunie a anului 1848 unda de șoc revoluționară din Franța s-a propagat rapid în Țara Românească. După 3 luni de conflicte, la 13 septembrie 1848 a avut loc Bătălia din Dealul Spirii, ultima confruntare ...[citește_toată_știrea]

11 Septembrie 2019, 20:45
(3136 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Campania «10 PENTRU SIGURANȚĂ»

IPJ Ialomița: Campania «10 PENTRU SIGURANȚĂ»

Polițiștii ialomițeni, însoțiți de reprezentanți ai structurilor teritoriale ale Ministerului Afacerilor Interne au desfășurat activități informativ-preventive în școlile de pe raza județului, în cadrul ...[citește_toată_știrea]

11 Septembrie 2019, 20:10
(2474 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Sancțiuni aplicate pentru nerespectarea măsurilor de prevenire a Pestei Porcine Africane

DSVSA Ialomița: Sancțiuni aplicate pentru nerespectarea măsurilor de prevenire a Pestei Porcine Africane

Noua epidemie de Pestă Porcină Africană aduce și sancțiuni pentru crescătorii de animale din Ialomița. În ultimele săptămâni, au fost aplicate amenzi de peste 30 mii de lei din cauza nerespectării măsurilor ...[citește_toată_știrea]

10 Septembrie 2019, 20:05
(5519 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Început de an școlar, în siguranță

IPJ Ialomița: Început de an școlar, în siguranță

Peste 180 de polițiști au fost în misiune, în zona grădinițelor, școlilor și liceelor din județul Ialomița, pentru un început în siguranță al noului an școlar. Polițiștii prezenți la festivitățile specifice ...[citește_toată_știrea]

9 Septembrie 2019, 19:20
(3883 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Se întrerupe curentul electric

În intervalul 9-14 septembrie a.c., orele 8,00-16,00, E-Distribuție Dobrogea SA anunță întreruperea alimentării cu energie electrică din cauza unor lucrări de reparații la rețelele electrice. Aceste lucrări ...[citește_toată_știrea]

6 Septembrie 2019, 19:30
(5320 vizualizări - 0 comentarii)


Lilieci: Accident rutier soldat cu două victime

Joi, 5 septembrie a.c., în jurul orelor 5,30, pe raza localității Lilieci s-a produs un accident rutier soldat cu rănirea a două persoane. În timp ce un bărbat, de 57 de ani, din București, conducea pe ...[citește_toată_știrea]

6 Septembrie 2019, 19:25
(2926 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Lilieci accident


Ialomița: La volan, fără permis

Joi, 5 septembrie a.c., polițiștii ialomițeni au depistat în trafic un bărbat, de 26 de ani, din Bărbulești, în timp ce conducea un autovehicul pe raza localității Ciochina, deși avea acest drept suspendat ...[citește_toată_știrea]

6 Septembrie 2019, 19:20
(2583 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Erou pentru patru frați din Bucșa

IPJ Ialomița: Erou pentru patru frați din Bucșa

Un luptător al Serviciului pentru Acțiuni Speciale din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița a devenit «părinte spiritual» pentru patru copii din satul Bucșa. Cristi Stan ...[citește_toată_știrea]

6 Septembrie 2019, 18:25
(3119 vizualizări - 1 comentariu)


Protopopiatul Slobozia: Proiectul «Vreau să merg la școală»

În perioada 30 august-6 septembrie 2019, Protopopiatul Slobozia, împreună cu Părintele Laurențiu Cioranu au organizat a V-a ediție a proiectului social-filantropic «Vreau să merg la școală». Scopul proiectului ...[citește_toată_știrea]

6 Septembrie 2019, 18:15
(2762 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 4,76%-rata șomajului în luna iulie 2019

La sfârșitul lunii iulie 2019, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița erau înregistrați 4506 șomeri (din care 2093 femei), rata șomajului fiind de 4,76%. Din totalul de ...[citește_toată_știrea]

3 Septembrie 2019, 20:25
(4091 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Verificarea microbuzelor școlare

IPJ Ialomița: Verificarea microbuzelor școlare

Marți, 3 septembrie 2019, polițiștii rutieri au desfășurat sesiuni de instruire a conducătorilor de autovehicule destinate transportului de elevi către unitățile de învățământ. În cadrul activităților au ...[citește_toată_știrea]

3 Septembrie 2019, 20:05
(3992 vizualizări - 0 comentarii)


Reviga: Trei tineri, răniți într-un accident rutier

Reviga: Trei tineri, răniți într-un accident rutier

Trei tineri, cu vârste cuprinse între 17 și 21 de ani, au fost la un pas de moarte după ce au fost implicati într-un accident rutier. Evenimentul s-a petrecut în dimineața zilei de sâmbătă, 31 august 2 ...[citește_toată_știrea]

31 August 2019, 14:35
(5474 vizualizări - 11 comentarii)

Taguri: Reviga accident


Ialomița: Se întrerupe curentul electric

În intervalul 2-6 septembrie a.c., între orele 8,00-16,00, E-Distribuție Dobrogea SA anunță întreruperea alimentării cu energie electrică din cauza unor lucrări de reparații la rețelele electrice în mai ...[citește_toată_știrea]

30 August 2019, 20:20
(4870 vizualizări - 0 comentarii)


Urmărit internațional, depistat la Bărbulești

Joi, 29 august a.c., polițiștii ialomițeni au identificat pe raza comunei Bărbulești un bărbat, de 46 de ani, din Craiova, care era urmărit internațional. Autoritățile judiciare din Germania au emis pe ...[citește_toată_știrea]

30 August 2019, 18:50
(3679 vizualizări - 0 comentarii)


Accident mortal în apropiere de Urziceni

Joi, 29 august a.c., în jurul orelor 2,30, în apropiere de localitatea Urziceni s-a produs un accident rutier soldat cu decesul unei persoane. În fapt, în timp ce un tânăr, de 21 de ani, din comuna Coșereni ...[citește_toată_știrea]

30 August 2019, 18:35
(4198 vizualizări - 0 comentarii)


Sărățeni: Beat la volan

Polițiștii din cadrul Secției de Poliție Rurală nr. 6 Ion Roată au depistat în trafic, joi, 29 august a.c., un bărbat de 48 de ani, din Sărățeni, în timp ce conducea un autovehicul pe raza localității de ...[citește_toată_știrea]

30 August 2019, 18:25
(3072 vizualizări - 0 comentarii)


Contul meu RAJA-mai mult timp pentru abonați, mai multă grijă față de mediul înconjurător

Sigur, ușor, rapid, ... oricând ! Un singur click, mai multe facilități! Cu platforma on-line Contul meu RAJA clienții noștri, indiferent de ...[citește_toată_știrea]

29 August 2019, 17:20
(7146 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: RAJA Constanța


Protopopiatul Urziceni: «Donează sânge, salvează o viață!»

Miercuri, 28 august a.c., în intervalul orar 8,00-12,00, Protopopiatul Urziceni, din cadrul Episcopiei Sloboziei și Călărașilor, împreună cu membrii Biroului de Asistență Socială și Serviciul Social acreditat ...[citește_toată_știrea]

28 August 2019, 20:20
(4763 vizualizări - 0 comentarii)


Lipsă apă în Cartierul Sinistrați din orașul Țăndărei

Pentru remedierea unei avarii pe conducta de alimentare cu apă, cu diametrul de 160 mm, de pe strada Armanului, din orașul Țăndărei, RAJA SA este nevoită să întrerupă furnizarea apei potabile miercuri, ...[citește_toată_știrea]

28 August 2019, 13:55
(4525 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Expoziție aniversară «Închinare Sfintei Cruci»

Marți, 27 august 2019, PS Vincențiu, episcopul Sloboziei și Călărașilor, însoțit de consilieri eparhiali, a mers la Muzeul Național al Agriculturii din Slobozia la vernisajul celei de-a doua ediții a expoziției ...[citește_toată_știrea]

27 August 2019, 19:10
(2939 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Vasile în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 oRLandO în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...