Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Ialomița, pe locul II la nivel național privind «mortalitatea infantilă»

Ialomița, pe locul II la nivel național privind «mortalitatea infantilă»

O analiză a Organizației «Salvați Copiii», pe baza informațiilor furnizate de Institutul Național de Statistică, plasează județul Ialomița pe locul al doilea la nivel național în ceea ce privește «mortalitatea infantilă». Lipsa accesului la servicii medicale prin care sarcinile să fie monitorizate pentru depistarea problemelor medicale reprezintă una dintre cauzele majore ale acestui fenomen.

 

Statistică îngrijorătoare Analiza ratei «mortalității infantile» a fost efectuată de Organizația «Salvați Copiii» România... [citește_tot_articolul]

20 Februarie 2026, 10:15 (1971 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Probleme de mediu, sancționate cu 6 milioane de lei de Garda de Mediu Ialomița

Probleme de mediu, sancționate cu 6 milioane de lei de Garda de Mediu Ialomița

Într-o comunicare oficială, Garda de Mediu Ialomița face un bilanț al activității de control pe care a realizat-o anul trecut. Potrivit instituției, valoarea sancți­unilor aplicate a fost de 6 milioane de lei. În toate cazurile a fost vorba despre nerespectarea legislației în legătură cu protecția mediului înconjurător.

 

Depozitarea deșeurilor neconforme, ținta comisarilor Gărzii de Mediu Ialomița În 2025, fie din oficiu, fie în baza sesizărilor primite din partea cetățenilor, Garda de Mediu Ialomița a efectuat peste 700 acțiuni de control... [citește_tot_articolul]

19 Februarie 2026, 12:05 (4450 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița, printre județele cu cea mai scăzută rată de promovare la examenul pentru obținerea permisului auto

În 2025

Ialomița, printre județele cu cea mai scăzută rată de promovare la examenul pentru obținerea permisului auto

O statistică a Serviciului Regim Permise și Înmatri­culări Ialomița arată că nu­mărul candidaților care au susținut cele două probe ale examenului pentru obținerea permisului de conducere se menține scăzut. În 2025, peste 17 mii de candidați au fost examinați la probele teoretică și practică, reușind să le promoveze puțin peste 8 mii dintre aceștia.

 

Mii de candidați, puțini promovați Cele două probe ale examenului pentru obținerea permisului auto au fost susținute de peste 17 mii de candidați, în 2025, la nivelul județului Ialomița. Statistica arată... [citește_tot_articolul]

19 Februarie 2026, 08:05 (10162 vizualizări - 14 comentarii)

EVENIMENT

Circulație restricționată pe mai multe drumuri naționale, două localități fără curent electric

Cod Portocaliu de viscol și ninsori în Ialomița

Circulație restricționată pe mai multe drumuri naționale, două localități fără curent electric

UPDATE Oameni blocați în zăpadă, ajutați de un polițist

Potrivit unei informări a Inspectoratului pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al județului Ialomița, la acest moment, din cauza condițiilor meteo nefavorabile, circulația rutieră a fost restricționată pe 5 drumuri naționale. De asemenea, două localități din județ sunt fără curent electric. 

 

Drumuri cu circulație restricționată ISU Ialomița informează că circulația este restricționată pentru autovehiculele cu masa totală maxim autorizată mai mare de 7,5 tone pe DN1D (Urziceni-limită cu județul Prahova), DN2 (Urziceni-limită cu județul Ilfov) și... [citește_tot_articolul]

18 Februarie 2026, 11:25 (5326 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița a înregistrat peste 54 mii de apeluri non-urgente la 112

În 2025

Ialomița a înregistrat peste 54 mii de apeluri non-urgente la 112

O statistică a Serviciului de Telecomunicații Speciale (STS) arată că, în 2025, în Ialomița s-au înregistrat peste 125 mii de apeluri la numărul de urgență 112. Dintre acestea, peste 54 mii de apeluri au fost non-urgente. În această categorie intră și apelarea abuzivă a numărului 112. Datele arată că mai bine de 10% dintre apelurile non-ur­gente au fost «false».

 

Apeluri nejustificate la numărul de urgență 112 În 2025, Serviciul de Telecomunicații Speciale a înregistrat peste 125 mii de apeluri la numărul de urgență 112. Operatorii... [citește_tot_articolul]

18 Februarie 2026, 11:20 (2025 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Aer poluat la Ciulnița. Depășiri ale nivelului de hidrogen sulfurat!

Aer poluat la Ciulnița. Depășiri ale nivelului de hidrogen sulfurat!

Joi, 12 februarie 2026, autoritățile de mediu au reluat monitorizarea calității aerului în comuna Ciulnița, după ce mai mulți localnici au reclamat din nou un miros înțepător specific hidrogenului sulfurat. Potrivit Agenției Naționale pentru Mediu și Arii Protejate (ANMAP), primele măsurători, din perioada 21.01-03.02.2026, au indicat în mai multe cazuri depășirea valorilor medii ale concentrației maxime admise pentru hidrogenul sulfurat. Drept urmare, autolaboratorul Direcției Județene de Mediu Călărași, din cadrul Agenției Naționale pentru Mediu și Arii Protejate (ANMAP), a reluat activitatea de monitorizare în zona cartierului nou din comuna Ciulnița.

 ... [citește_tot_articolul]

18 Februarie 2026, 07:40 (5153 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Școlile profesionale din Ialomița se transformă în licee tehnologice

Din anul școlar 2026-2027

Școlile profesionale din Ialomița se transformă în licee tehnologice

Reorganizarea învățământului profesional propusă de Ministerul Educației, din anul școlar 2026-2027, a intrat în linie dreaptă și în județul Ialomița. Conform informațiilor oferite de Inspectoratul Școlar Județean Ialomița, toate cele 5 școli profesionale din județ vor fi transformate în licee tehnologice.

 

Modificări legislative În 2025, Legea Educației s-a modificat astfel încât să nu mai existe școli profesionale și licee tehnologice, ci doar un singur tip de unitate de învățământ tehnologic. Astfel, Ministerul Educației... [citește_tot_articolul]

17 Februarie 2026, 10:40 (5860 vizualizări - 14 comentarii)

SPORT

La limită

Fotbal, SuperLiga, Dinamo București-Unirea Slobozia 1-0

La limită

În general, norocul e cum și-l face fiecare. În particular și cel puțin la nivel de fotbal, același noroc e de partea celor puternici. Cam așa și cu meciul-epilog al etapei 27 a SuperLigii de luni, 16 februarie 2026, când Unirea Slobozia a dat piept cu pretendenta la titlul actualului sezon, Dinamo București. Pe Arena Națională, în fața celor puțin peste 5000 de spectatori, ex-dinamovistul Claudiu Niculescu, la al doilea meci pe banca Sloboziei, a «făcut» norocul Unirii cam până dincolo de jumătatea celei de-a doua reprize... Apoi, norocul a trecut de partea potenților și Dinamo a câștigat la limită contra Sloboziei, 1-0.

 

Fără miză pentru Unirea... [citește_tot_articolul]

17 Februarie 2026, 08:55 (2200 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

SPORT

Au ratat play-off-ul

Handbal, Divizia A, CSU Neptun Constanța-CSM Unirea Slobozia 23-31 (10-15)

Au ratat play-off-ul

bonus: Campionatul Județean de handbal feminin Junioare 4

Etapa cu numărul 14, ultima a sezonului regulat al Diviziei A/Seria A handbal feminin, a reprezentat pentru echipa pregătită de Ion Ivan, CSM Unirea Slobozia, consemnarea unei noi victorii. «Victima» a fost CSU Neptun Constanța, partida disputându-se în depla­sare duminică, 15 februarie a.c., la Sala Sporturilor din Constanța. Cele două formații s-au mai întâlnit de trei ori în actualul sezon, de două ori în campionat și o dată în Cupa României, toate confruntările fiind câștigate de slobozence. Dezinvolt, CSM Unirea Slobozia a câștigat și cea de-a patra partidă contra constănțencelor, meciul terminându-se 23... [citește_tot_articolul]

17 Februarie 2026, 07:50 (6005 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Trimiși în judecată pentru «omor» după jumătate de an

Decizie a Parchetului Județean Ialomița

Trimiși în judecată pentru «omor» după jumătate de an

Procurorii Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița au trimis în judecată patru inculpați sub acuzația de «omor», fiind reținută forma agravantă a faptei, respectiv, «violența în familie». Trimiterea în judecată este o etapă procesuală care anunță încheierea urmăririi penale, demers pentru care anchetatorii ialomițeni au avut nevoie de aproape 6 luni pentru a lămuri întreaga situație de fapt.

 

Inculpați deferiți justiției Potrivit comunicărilor oficiale, procurorii Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița... [citește_tot_articolul]

16 Februarie 2026, 17:20 (2058 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Primăria Sfântu Gheorghe caută soluții pentru a renunța la serviciile operatorului ADI ECOO 2009

Primăria Sfântu Gheorghe caută soluții pentru a renunța la serviciile operatorului ADI ECOO 2009

Majorarea tarifelor pentru colectarea deșeurilor, intrată în vigoare de la 1 ianuarie 2026, a creat nemulțumiri la nivelul administrațiilor locale din aria de acoperire a operatorului de salubritate ADI ECOO 2009. Unele dintre primării au făcut demersuri pentru a renunța la serviciile operato­rului, în încercarea de a nu împovăra comunitățile pe care le reprezintă. Comuna Sfântu Gheorghe a inițiat un astfel de demers încă de anul trecut, dar solicitarea nu a primit avizul fa­vorabil din partea operatorului. Ter­menul limită privind aprobarea respectivei solicitări a expirat în urmă cu o lună și jumătate, iar cetățenii din localitate trebuie... [citește_tot_articolul]

16 Februarie 2026, 15:25 (8040 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Clinica Dentară Dr. Ardeleanu Slobozia-aparate dentare și ortodonție modernă în Cartierul Tineretului

Clinica Dentară Dr. Ardeleanu Slobozia-aparate dentare și ortodonție modernă în Cartierul Tineretului

În ultimii ani, Cartierul Tineretului din Slobozia a devenit una dintre cele mai dinamice zone rezidențiale ale orașului. Odată cu dezvoltarea zonei, au apărut și servicii medicale adaptate noilor nevoi ale comunității. Printre acestea se află Clinica Dentară Dr. Ardeleanu Slobozia, situată pe strada Walter Mărăcineanu nr. 8, care oferă servicii complete de stomatologie și, în mod special, tratamente ortodontice moderne.
Pentru pacienții care caută aparat dentar în Slobozia sau o evaluare ortodontică profesionistă, clinica a devenit... [citește_tot_articolul]

16 Februarie 2026, 12:10 (2028 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Sportivii CS Amara, rezultate meritorii la Turneul Internațional «Memorialul Antrenorilor Simon László & Balló Ferenc»

Lupte libere

Sportivii CS Amara, rezultate meritorii la Turneul Internațional «Memorialul Antrenorilor Simon László & Balló Ferenc»

Sala Sporturilor «Simon Ladislau» din Târgu Mureș a fost sâmbătă, 14 februarie 2026, gazda Turneului Internațional de Lupte Libere «Memorialul Antrenorilor Simon László & Balló Ferenc», competiție dedicată memoriei a doi antrenori de prestigiu ai acestui sport. Eveni­mentul a reunit sportivi din Republica Moldova, Ungaria, Slovacia, Bulgaria și România, oferind un cadru competitiv de nivel internațional pentru tinerii luptători. Secția Lupte din cadrul CS Amara, coordonată de inimosul profesor Marian Moraru, a participat la acest Turneu Internațional ajuns la ediția a XXI-a. Revenind, la eveniment au participat 381 de sportivi... [citește_tot_articolul]

16 Februarie 2026, 10:20 (1673 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Scandal cu bâte, agresori plasați sub control judiciar

La Miloșești

Scandal cu bâte, agresori plasați sub control judiciar

La sfârșitul săptămânii precedente, polițiștii din Grivița au reținut pentru 24 de ore, pe bază de ordonanță, patru tineri din comuna Miloșești care ar fi agresat trei persoane în incinta unui supermarket de pe raza localității. În prezent, cei patru se află sub control judiciar. Victimele au avut nevoie de până la 20 de zile de îngrijiri medicale din cauza leziunilor provocate, conform raportului medico-legal efectuat în acest caz.

 

Cercetările sunt în curs În ordonanța de dispunere a controlului judiciar s-a reținut că «... [citește_tot_articolul]

15 Februarie 2026, 09:50 (1892 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

«Împreună pentru Alina!»

strigătul disperat al unei mame

«Împreună pentru Alina!»

Iuliana Trepăduș este cadru didactic, mai precis învățătoare la Ciochina, la Școala Gimnazială din localitate. Într-adevăr, domnia sa ne-a contactat pentru a ne aduce la cunoștință un caz tulburător... Ne-a surprins abnegația implicării, reacția dascălului fiind remarcabilă. «Sunt femeie, mamă și încerc să sprijin! Cazul Alinei, mamă a trei fetițe minu­nate, toate mi-au fost eleve!, reprezintă pentru mine, dincolo de povești, cu cifre și statistici, chemarea de a ajuta...» ne spune Iuliana, pentru început.

«Alina este o femeie tânără, de 35 de ani, care locuiește în Ciochina, diagnosticată cu ciroză hepatică într-o fază avansată...»... [citește_tot_articolul]

14 Februarie 2026, 10:25 (4874 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița, sub media națională a contribuției la Produsul Intern Brut

Ialomița, sub media națională a contribuției la Produsul Intern Brut

Specialiștii în Economie au făcut o analiză a contribuției fiecărui județ la Produsul Intern Brut Național. Fără să mai surprindă pe nimeni, datele publicate arată că Ialomița se situează pe ultimele locuri la nivel național, contribuind cu doar 17,4 miliarde de lei la Produsul Intern Brut Național, conform estimărilor oficiale.

 

Ialomița, un județ tot mai sărac Media contribuției naționale la Produsul Intern Brut este de 2%. Datele statistice ale specialiștilor în Economie arată că Ialomița se situează cu mult sub acest prag. Calculele estimative arată că Ialomița... [citește_tot_articolul]

13 Februarie 2026, 09:50 (3627 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Statele europene în care ialomițenii preferă să trăiască

Statele europene în care ialomițenii preferă să trăiască

O analiză la nivel național, realizată de Institutul Național de Statistică, plasează Ialomița în pri­mele 20 de județe ale țării din punct de vedere al migrației. INS arată că 2% din locuitorii județului au ales să plece în străinătate, motivul in­vocat fiind reprezentat de condițiile economice ale țărilor occidentale. Spania, Germania și Marea Britanie se numără printre statele europene în care au ales să migreze ialomițenii plecați peste hotare.

 

Ialomițenii, atrași de condițiile de trai din Occident Ialomița este unul dintre județele slab-dezvoltate... [citește_tot_articolul]

12 Februarie 2026, 12:20 (1567 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Invazie de ciori în stațiunea Amara

Invazie de ciori în stațiunea Amara

Primăria Amara caută soluții pentru a opri invazia ciorilor din stațiunea Amara. Administrația locală susține faptul că numărul mare de păsări provoacă mizerie și distruge mobilierul urban instalat în zona spațiilor verzi ale stațiunii. Soluțiile trebuie armonizate cu legislația națională și europeană, având în vedere faptul că ciorile sunt o specie de păsări protejate de lege. Specialiștii le consideră esențiale pentru protecția biodiversității în fața dăunătorilor naturali. «Vom căuta soluțiile legale pentru a controla această invazie!» susține Valentin Moraru, primarul orașului Amara.

 

Primăria Amara reclamă problemele provocate de păsări... [citește_tot_articolul]

12 Februarie 2026, 08:05 (7382 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Costin Telehuz revine la conducerea Asociației Cultivatorilor de Cereale și Plante Tehnice Ialomița

Costin Telehuz revine la conducerea Asociației Cultivatorilor de Cereale și Plante Tehnice Ialomița

Asociația Cultivatorilor de Cereale și Plante Tehnice Ialomița, cea mai mare asociație de profil, și-a desemnat joi, 5 februarie 2026, noua conducere. Puternica organizație a fermierilor, având în «exploatare» aproximativ 125000 de hectare și peste 300 de membri, l-a (re)ales pe Costin Telehuz în funcția de președinte al Asociației.

 

Costin Telehuz, din nou la conducerea ACCPT Liberalul ialomițean Costin Telehuz a fost numit în funcția de secretar de stat în Ministerul Agriculturii în martie 2022, preluând această funcție din... [citește_tot_articolul]

11 Februarie 2026, 13:20 (6860 vizualizări - 1 comentariu)

ANCHETĂ

Anchetă penală la Fierbinți-Târg în urma morții unui muncitor care lucra la extinderea rețelei de apă și canalizare a orașului

Anchetă penală la Fierbinți-Târg în urma morții unui muncitor care lucra la extinderea rețelei de apă și canalizare a orașului

La începutul acestei săptămâni, luni, 9 februarie 2026, un bărbat de 39 de ani a murit în timp ce lucra la extinderea rețelei de apă și ca­nalizare a orașului Fierbinți-Târg. Pro­iectul a fost realizat de Primăria Fier­binți-Târg și este finanțat de Guvernul României prin Programul Național de Investiții «Anghel Saligny», având o va­loare de peste 7,9 milioane de lei. Datele arată că societatea la care figura ca angajat bărbatul, Digly Works SRL, fusese înființată în noiembrie 2025 și subcontractase lucrarea de la antreprenorii principali, asocierea de firme Rapid Instal SRL și Dineng DEV SRL. Cea din urmă societate... [citește_tot_articolul]

11 Februarie 2026, 07:50 (3850 vizualizări - 1 comentariu)

Marți 23 Iun 2026
248 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
Slobozia: Accident în zona Combinatului Chimic

Slobozia: Accident în zona Combinatului Chimic

În după-amiaza zilei de 30 ianuarie a.c., un autobuz al Combinatului Chimic din Slobozia a intrat în coliziune cu un alt autoturism. În urma impactului, o persoană a fost rănită...
Victima accidentului ...[citește_toată_știrea]

30 Ianuarie 2013, 18:14
(9130 vizualizări - 2 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. Se pot introduce anunțuri on-line!

30 Ianuarie 2013, 09:36


Bărbulești: A intrat cu mașina în pom

În cursul zilei de 26 ianuarie 2013, în jurul orei 11,00, pe DN1D, în localitatea Bărbulești, s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea unei persoane. Din cercetările efectuate de polițiști ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2013, 17:26
(6957 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: Acțiune pe DN21

Polițiștii Serviciului Rutier Ialomița, în colaborare cu efective din cadrul Inspectoratelor Județene de Poliție Brăila și Călărași au organizat și desfășurat acțiuni pe DN21 pentru asigurarea respectării ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2013, 17:08
(9375 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Arme neletale, deținute ilegal

Vineri, 25 ianuarie a.c., efective din cadrul Poliției Fetești au organizat și executat pe raza de competență o acțiune ce a vizat regimul deținerii, portului și folosirii armelor neletale supuse autorizării ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2013, 17:00
(8010 vizualizări - 0 comentarii)


Mihail Kogălniceanu: I-au furat haina

Vineri, 25 ianuarie a.c., în jurul orei 5,30, agenții din cadrul Postului de Poliție Mihail Kogălniceanu au fost sesizați de către un localnic de 25 ani cu privire la faptul că persoane necunoscute i-au ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2013, 16:33
(8618 vizualizări - 5 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi de peste 165000 lei în cadrul acțiunii «Riposta»

Pentru asigurarea unui climat de siguranță civică și crearea cadrului operațional necesar diminuării fenomenului infracțional, în perioada 25-27 ianuarie 2013, polițiștii ialomițeni au continuat seria activităților ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2013, 16:32
(7756 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Surprinși de jandarmi la furat de fier vechi

5 slobozeni au fost surprinși de jandarmi în timp ce sustrăgeau componente metalice, din incinta unei firme din Slobozia. Astfel, jandarmii grupei de intervenție Slobozia au fost sesizați în noaptea de ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2013, 13:06
(7169 vizualizări - 0 comentarii)


ITM Ialomița: Modificare a valorii salariului minim brut

Potrivit ITM Ialomița, începînd cu 1 februarie 2013, salariul de bază minim brut pe țară garantat în plată este de 750 lei lunar, reprezentînd 4,44 lei/oră pentru un program complet de lucru de 168,667 ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2013, 13:06
(10263 vizualizări - 3 comentarii)


APIA: 297,28 milioane euro, subvenții plătite agricultorilor

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură informează că, în perioada 17-18 ianuarie 2013, s-au plătit către agricultori subvenții în cuantum de 297,28 milioane euro (1,28 miliarde lei). Numărul ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2013, 11:17
(13352 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: 6,18 milioane lei, încasate prin măsuri de executare silită

Pe linia colectării veniturilor bugetare, în luna decembrie 2012, Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița, a întreprins mai multe măsuri de executare silită. Astfel, s-au emis peste 1470 de somații ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2013, 11:14
(10933 vizualizări - 0 comentarii)


Jilavele: Hoț din locuințe, reținut de polițiști

Polițiștii Secției Rurale Jilavele au efectuat o percheziție domiciliară la locuința unui bărbat, de 57 ani, din Jilavele, care se sustrăgea cercetărilor în mai multe dosare penale. Din verificările efectuate ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2013, 10:53
(9700 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Copil de 4 ani, lovit de o mașină

Pe strada General Magheru din Slobozia s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea unui copil de 4 ani. Din cercetările efectuate de polițiști s-a stabilit că în timp ce un tînăr, de 21 ani, ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2013, 10:50
(7991 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Slobozia accident


Fetești: Accident după ce două autoturisme s-au ciocnit frontal

Două persoane au suferit vătămări corporale în urma unui accident rutier produs pe strada Călărași, din Fetești. Din primele verificări efectuate la locul faptei s-a stabilit că în timp ce un bărbat, de ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2013, 10:44
(9884 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești accident


Infractor brăilean, arestat la Slobozia

Polițiștii de investigații criminale din cadrul Poliției Slobozia au documentat activitatea infracțională a unui bărbat, de 35 ani, din comuna Chișcani, județul Brăila, cercetat în 4 dosare penale. Din ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2013, 10:20
(7572 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiune preventivă la Bărbulești

Polițiști din cadrul Poliției Urziceni din structurile de ordine publică și rutier, în colaborare cu Secția de Poliție Rurală nr. 5 Jilavele au organizat și executat pe raza comunei Bărbulești o acțiune ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2013, 09:21
(10129 vizualizări - 0 comentarii)


Făcăeni: Suspecți de furt, identificați de polițiști

În urma activităților de cercetare-investigare desfășurate de către agenții Postului de Poliție Făcăeni, cu privire la comiterea infracțiunii de furt de către autori necunoscuți, au fost identificați suspecții ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2013, 08:43
(12427 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Făcăeni furt


Fetești: Beat la volan

Un șofer de 41 ani, din Fetești, a fost depistat de polițiștii rutieri în timp ce se deplasa la volanul unui autoturism sub influența băuturilor alcoolice. Întrucît emana halenă alcoolică, polițiștii au ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2013, 07:48
(8574 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Cod Galben de ninsori și viscol

Ialomița: Cod Galben de ninsori și viscol

Pentru intervalul 24 ianuarie 2013, ora 18,00-25 ianuarie 2013, ora 20,00, Administrația Națională de Meteorologie a emis o avertizare Cod Galben de ninsori și viscol care este valabilă ...[citește_toată_știrea]

23 Ianuarie 2013, 20:04
(8908 vizualizări - 1 comentariu)


Amara: A murit după ce s-a izbit cu mașina de un copac!

Tînărul Cosmin Chirilă, de 26 ani, din Slobozia și-a pierdut viața în dimineața zilei de miercuri, 23 ianuarie 2013, după ce s-a izbit cu mașina pe care o conducea de un copac de pe marginea drumului.. ...[citește_toată_știrea]

23 Ianuarie 2013, 17:59
(9431 vizualizări - 6 comentarii)

Taguri: Amara accident


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. Se pot introduce anunțuri on-line!

23 Ianuarie 2013, 17:28


AJOFM Ialomița: Locuri de muncă în Danemarca

AJOFM Ialomița informează că, prin intermediul rețelei EURES, sînt disponibile 35 de locuri de muncă în Danemarca. Acestea vizează culesul de căpșuni, doritorii urmînd să îndeplinească anumite criterii ...[citește_toată_știrea]

23 Ianuarie 2013, 14:42
(9725 vizualizări - 4 comentarii)


Slobozia: I-a furat telefonul mobil unei colege de clasă

Un minor de 16 ani este cercetat de polițiști sub acuzația de «furt calificat», după ce i-a sustras unei colege de clasă, în vîrstă de 15 ani, telefonul mobil. Telefonul a fost recuperat și restituit părții ...[citește_toată_știrea]

23 Ianuarie 2013, 14:20
(5825 vizualizări - 1 comentariu)


Țăndărei: Angajat de la Domeniul Public, prins luînd mită

La data de 21 ianuarie 2013, ofițerii Direcției Generale Anticorupție-Serviciul Județean Anticorupție Ialomița, sub coordonarea procurorului din cadrul Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița, l-au ...[citește_toată_știrea]

23 Ianuarie 2013, 13:42
(7490 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: La volan, sub influența alcoolului

În noaptea de 22/23 ianuarie a.c., un tînăr de 28 ani, din Slobozia, a fost descoperit de polițiști conducînd sub influența alcoolului. Pentru fapta sa, el s-a ales cu dosar penal. Șoferul a fost tras pe ...[citește_toată_știrea]

23 Ianuarie 2013, 13:16
(7318 vizualizări - 0 comentarii)


Muzeul Județean Ialomița: «Hai să-ntindem hora mare!»

Cu ocazia sărbătoririi a 154 de ani de la Unirea Principatelor Române, joi, 24 ianuarie 2013, începînd cu orele 10,30, la Muzeul Județean Ialomița se vor derula activități specifice organizate de preșcolari ...[citește_toată_știrea]

23 Ianuarie 2013, 12:47
(9012 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Încasări mai mari la bugetul general consolidat

În luna decembrie 2012 au fost încasate la bugetul general consolidat aproximativ 52,62 milioane lei, cu 24,81% mai mult decît în aceeași lună a anului trecut. În luna decembrie 2012 din bugetul de stat ...[citește_toată_știrea]

22 Ianuarie 2013, 10:18
(7254 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Campania națională «FOC-Flăcările Omoară Copii» continuă


În luna septembrie 2012, Inspectoratul General pentru Situații de Urgență a lansat campania națională de informare și educație preventivă «FOC-Flăcările Omoară Copii», proiect derulat cu sprijinul ...[citește_toată_știrea]

22 Ianuarie 2013, 10:17
(8354 vizualizări - 0 comentarii)


Scandal la un bar din Giurgeni. Un polițist a fost lovit cu o sticlă în cap!

18 persoane, cu vîrste cuprinse între 16 și 44 ani, au fost audiate de polițiști după ce în cursul nopții de sîmbătă spre duminică, 19/20 ianuarie 2013, în jurul orei 4,00, au fost implicate într-un conflict ...[citește_toată_știrea]

20 Ianuarie 2013, 15:29
(14714 vizualizări - 0 comentarii)


APIA Ialomița: Termen limită pentru depunerea cererilor de subvenție la motorină

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură reamintește că pînă la 31 ianuarie 2013 inclusiv se depun cererile pentru ajutorul de stat prin rambursare a diferenței de acciză pentru motorina utilizată ...[citește_toată_știrea]

18 Ianuarie 2013, 15:47
(13728 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...