Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

RETROSPECTIVĂ

Ialomița de acum 25 de ani... (II 2001)

Ialomița de acum 25 de ani... (II 2001)

Februarie 2001. Ialomița își reamenaja cursul politic, social-democrația reimpunându-și dominația asupra județului. Erau vremurile când eșichierul politic la nivel local se reconfigura, polurile de putere chiar din interiorul PDSR trasând liniile după care se ghida Ialomița. Cu proaspătul instalat la «butoanele» Prefecturii Ialomița, Marian Bălan și «alesul numărul 1» la șefia Consiliului Județean, Gheorghe Savu (suplimentar, și președinte al Organizației PDSR Ialomița), Ialomița schimba directori de descentralizate, privatiza la foc automat firme încă ale Statului și încerca schimbări de generații. Erau timpurile când disputele... [citește_tot_articolul]

27 Februarie 2026, 12:20 (5092 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Gropile din asfalt, problema nerezolvată a Primăriei Slobozia

Gropile din asfalt, problema nerezolvată a Primăriei Slobozia

bonus: Notificări ale Poliției Rutiere din cauza stării drumurilor județene

Cu o rețea de străzi care se întinde pe 95 de km, Slobozia trebuie să facă demersuri pentru întreținerea lor. Datele oficiale obținute de reporterii Independent arată că aproape jumătate din lungimea totală a arterelor de circulație are nevoie de reparații. Administrația locală se bazează doar pe sprijinul Direcției de Administrare a Domeniului Public Slobozia, insuficient capacitată pentru a putea repara străzile pe care circulăm zi de zi.

 

Zeci de kilometri de străzi, sute de gropi Documentele oficiale consultate... [citește_tot_articolul]

27 Februarie 2026, 08:05 (2110 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Școlile ialomițene tratează cu indiferență «Statutul Elevului»

Școlile ialomițene tratează cu indiferență «Statutul Elevului»

Adoptat oficial în urmă cu 10 ani, «Statutul Elevului» este un document care stabilește drepturi și obligații pentru elevii care merg la școală și responsabilități pentru unitățile de învățământ față de susținerea și dezvoltarea interesului elevilor pentru Educație. Pe baza unor chestionare, Consiliul Județean al Elevilor Ialomița obține și di­seminează informații cu privire la modul în care atât elevii, cât și instituțiile de învățământ respectă «Statutul Elevului». Potrivit unui Raport oficial al acestei entități, șco­lile din județ mai au de lucrat în ceea ce privește asumarea prevederilor pe care le impune... [citește_tot_articolul]

26 Februarie 2026, 12:20 (2657 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Zeci de tineri din Slobozia rămân fără terenurile acordate gratuit pentru construcția de locuințe

Zeci de tineri din Slobozia rămân fără terenurile acordate gratuit pentru construcția de locuințe

bonus: Se actualizează valoarea chiriilor pentru locuințele ANL

Anunțată încă de anul trecut, decizia Primăriei Slobozia de a retrage dreptul de folosință acordat tinerilor care au concesionat terenurile puse la dispoziție cu titlu gratuit, în baza Legii 15/2003, va fi pusă în practică. În cadrul ședinței ordinare a Consiliului Local Slobozia ce se va desfășura joi, 26 februarie 2026, aleșii locali vor vota pentru retragerea acestui drept, fiind promovate mai multe inițiative în acest sens. Municipalitatea și-a motivat decizia prin faptul că tinerii care au primit terenurile nu au făcut demersurile necesare pentru ridicarea construcțiilor.

 

Primăria a decis în favoarea retragerii terenurilor... [citește_tot_articolul]

26 Februarie 2026, 07:55 (38763 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Sală de sport transformată în sală de forță la Liceul Tehnologic Fierbinți-Târg

Cu voie de la becul lui Iuksel

Sală de sport transformată în sală de forță la Liceul Tehnologic Fierbinți-Târg

Primăria din Fierbinți-Târg este acuzată că a transformat sala de sport al Liceului Tehnologic din oraș în sală de forță. Administrația locală a dat în folosință obiectivul, reabilitat cu bani europeni și din bugetul localității, unei societăți private care, în prezent, desfășoară o astfel de afacere. Ceea ce-i nemul­țumește pe cetățeni este faptul că intrarea în respectiva sală se face contracost, deși este un bun al comunității și ar trebui utilizat în mod gratuit, mai ales de către elevi. Administrația locală vine la rându-i cu precizări, explicând faptul că «se lucrează la un Regulament al sălii de sport».

 ... [citește_tot_articolul]

25 Februarie 2026, 10:20 (5958 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Detalii din ancheta «CAR Învățământ Slobozia»: Două entități financiare-nebancare, prejudiciu de 49 milioane de lei!

Detalii din ancheta «CAR Învățământ Slobozia»: Două entități financiare-nebancare, prejudiciu de 49 milioane de lei!

În așteptarea unei soluții din partea Parchetului de pe lângă Curtea de Apel București în ancheta «CAR Învățământ Slobozia», reporterii ziarului nostru au reușit să intre în posesia plângerii penale depusă la dosarul penal de către Asociația «CAR Învățământ Slobozia», o altă entitate financiară care, potri­vit documentului, a funcționat în paralel cu ceea ce păgubiții știau că este «CAR Învățământ Slobozia». Informațiile care se regăsesc în actul oficial transmis redacției ziarului nostru arată faptul că faptele reclamate și anchetate de procurori s-au produs prin sentințe judecătorești... [citește_tot_articolul]

24 Februarie 2026, 15:20 (5406 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

SPORT

Responsabilitatea asumată a unei înfrângeri

Fotbal, SuperLiga, Unirea Slobozia-Universitatea Craiova 0-3

Responsabilitatea asumată a unei înfrângeri

În antepenultima etapă a se­zonului regulat din SuperLiga, cea cu numărul 28, de duminică, 22 februarie a.c., Unirea Slobozia a încasat acasă «un scor de neprezentare» contra Universității Craiova, oltenii administrând 0-3 fără comentarii. Rezumând, la inaugurarea reabilitatului Stadion «1 Mai» din Slobozia, investiție care ar fi depășit 3 milioane de euro, UTA slobozeanului Mihalcea a învins Unirea cu 3-1, în timp ce aprinderea în premieră a nocturnei de aproape 500 mii de euro a fost umbrită de eșecul contra craiovenilor, 0-3...

 

«Din păcate, nu s-a putut mai mult!»... [citește_tot_articolul]

24 Februarie 2026, 12:55 (6119 vizualizări - 2 comentarii)

SPORT

Senioare în play-out, Junioare în sezon

Handbal, CSM Unirea Slobozia

Senioare în play-out, Junioare în sezon

Handbalistele senioare ale CSM Unirea Slobozia și-au aflat oponentele în play-out-ul actualului sezon competițional 2025-2026 al Diviziei A handbal feminin. Astfel, elevele antrenorului Ion Ivan vor întâlni «acasă» joi, 26 februarie 2026, CS Județean Prahova, duminică, 15 martie a.c. urmând să joace în «deplasare» cu CSM Făgăraș. La o săptămână distanță, duminică, 22 martie 2026, se va disputa partida CSM Unirea Slobozia-CSU Neptun Constanța, în timp ce duminică, 5 aprilie a.c., va începe returul play-out-ului, CSM Unirea Slobozia jucând î... [citește_tot_articolul]

24 Februarie 2026, 10:05 (5575 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Concesionarea terenurilor agricole, afacerea «ratată» a Consiliului Județean Ialomița

Venituri lipsă de peste 2 milioane de euro pentru perioada 2024-2026

Concesionarea terenurilor agricole, afacerea «ratată» a Consiliului Județean Ialomița

Terenurile agricole aflate în patrimoniul Consiliului Județean Ialomița, cele aproape 9000 de hectare, reprezintă în prezent o mare problemă pentru instituție. Actual, cel puțin 2000 de hectare, suprafețe aflate în extravilanul localităților Giurgeni și Vlădeni, sunt neconcesio­nate, firmele concesionare câștigătoare a unor licitații publice renunțând la exploatarea terenurilor și obligând astfel Consiliul Județean Ialomița să se îndrepte spre executarea silită pentru recuperarea redevențelor datorate. Încă de la finele anului 2025 s-au constatat disfuncționalități în încasarea sumelor datorate, instituția județeană acționâ... [citește_tot_articolul]

23 Februarie 2026, 09:50 (3884 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Operatorul Ecoaqua Călărași poate continua investițiile inițiate și în județul Ialomița

Înalta Curte de Casație și Justiție a decis

Operatorul Ecoaqua Călărași poate continua investițiile inițiate și în județul Ialomița

Înalta Curte de Casație și Justiție s-a pronunțat definitiv în procesul intentat de operatorul Ecoaqua Călărași împotriva Ministerului Investițiilor și Proiectelor Europene. Curtea Supremă a dat dreptate societății și obligă MIPE să ramburseze cele două solicitări care valorează 13,107 milioane de lei. Decizia instanței este definitivă și dă undă verde pentru continuarea proiectului de investiții în infrastructura de apă și canalizare ce vizează 31 de localități din județul Călărași și alte 7 din județul Ialomița. Valoarea întregii investiții este de aproape 401 milioane de euro.

 

Proiect blocat din cauza unui litigiu... [citește_tot_articolul]

22 Februarie 2026, 09:20 (3900 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Polițiștii ialomițeni au sancționat peste 57 mii de șoferi pentru încălcarea Codului Rutier

Polițiștii ialomițeni au sancționat peste 57 mii de șoferi pentru încălcarea Codului Rutier

Activitățile preventive desfășurate de polițiștii ialomițeni pe parcursul anului 2025, pe șoselele din județ, au generat o creștere a sancțiu­nilor contravenționale aplicate șoferilor certați cu regulile de circulație. Într-o statistică oficială a Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița se arată că, anul trecut, oamenii legii au aplicat peste 57 mii de sancțiuni contravenționale pentru încălca­rea Codului Rutier. Lipsa centurilor de siguranță, vorbitul la telefon în timpul deplasării sau neacordarea de prioritate au fost principalele abateri care au ge­nerat aceste sancțiuni.

 

Polițiștii ialomițeni, la datorie pe șoselele din județ... [citește_tot_articolul]

21 Februarie 2026, 10:10 (24687 vizualizări - 55 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Drumuri naționale și județene închise din cauza condițiilor meteo

Cod Galben de viscol și ninsori în județul Ialomița

Drumuri naționale și județene închise din cauza condițiilor meteo

UPDATE Restricții de circulație, pentru camioane, pe DN2C Slobozia-Grivița

Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița informează cu privire la faptul că mai multe drumuri județene și naționale au fost închise din cauza condițiilor meteorologice nefavorabile. Ialomița este în continuare sub efectele avertizării meteo Cod Galben de viscol și ninsori, transmisă de Administrația Națională de Meteorologie. 


Drumuri cu circulație închisă 

Potrivit IPJ Ialomița, la ora 07,00, în județul Ialomița au fost închise următoarele drumuri:

- DN21A Țăndărei-limită județul Brăila

- DJ213 Chirana-limită cu județul Brăila... [citește_tot_articolul]

21 Februarie 2026, 07:20 (4751 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița, pe locul II la nivel național privind «mortalitatea infantilă»

Ialomița, pe locul II la nivel național privind «mortalitatea infantilă»

O analiză a Organizației «Salvați Copiii», pe baza informațiilor furnizate de Institutul Național de Statistică, plasează județul Ialomița pe locul al doilea la nivel național în ceea ce privește «mortalitatea infantilă». Lipsa accesului la servicii medicale prin care sarcinile să fie monitorizate pentru depistarea problemelor medicale reprezintă una dintre cauzele majore ale acestui fenomen.

 

Statistică îngrijorătoare Analiza ratei «mortalității infantile» a fost efectuată de Organizația «Salvați Copiii» România... [citește_tot_articolul]

20 Februarie 2026, 10:15 (1975 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Probleme de mediu, sancționate cu 6 milioane de lei de Garda de Mediu Ialomița

Probleme de mediu, sancționate cu 6 milioane de lei de Garda de Mediu Ialomița

Într-o comunicare oficială, Garda de Mediu Ialomița face un bilanț al activității de control pe care a realizat-o anul trecut. Potrivit instituției, valoarea sancți­unilor aplicate a fost de 6 milioane de lei. În toate cazurile a fost vorba despre nerespectarea legislației în legătură cu protecția mediului înconjurător.

 

Depozitarea deșeurilor neconforme, ținta comisarilor Gărzii de Mediu Ialomița În 2025, fie din oficiu, fie în baza sesizărilor primite din partea cetățenilor, Garda de Mediu Ialomița a efectuat peste 700 acțiuni de control... [citește_tot_articolul]

19 Februarie 2026, 12:05 (4475 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița, printre județele cu cea mai scăzută rată de promovare la examenul pentru obținerea permisului auto

În 2025

Ialomița, printre județele cu cea mai scăzută rată de promovare la examenul pentru obținerea permisului auto

O statistică a Serviciului Regim Permise și Înmatri­culări Ialomița arată că nu­mărul candidaților care au susținut cele două probe ale examenului pentru obținerea permisului de conducere se menține scăzut. În 2025, peste 17 mii de candidați au fost examinați la probele teoretică și practică, reușind să le promoveze puțin peste 8 mii dintre aceștia.

 

Mii de candidați, puțini promovați Cele două probe ale examenului pentru obținerea permisului auto au fost susținute de peste 17 mii de candidați, în 2025, la nivelul județului Ialomița. Statistica arată... [citește_tot_articolul]

19 Februarie 2026, 08:05 (10187 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Circulație restricționată pe mai multe drumuri naționale, două localități fără curent electric

Cod Portocaliu de viscol și ninsori în Ialomița

Circulație restricționată pe mai multe drumuri naționale, două localități fără curent electric

UPDATE Oameni blocați în zăpadă, ajutați de un polițist

Potrivit unei informări a Inspectoratului pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al județului Ialomița, la acest moment, din cauza condițiilor meteo nefavorabile, circulația rutieră a fost restricționată pe 5 drumuri naționale. De asemenea, două localități din județ sunt fără curent electric. 

 

Drumuri cu circulație restricționată ISU Ialomița informează că circulația este restricționată pentru autovehiculele cu masa totală maxim autorizată mai mare de 7,5 tone pe DN1D (Urziceni-limită cu județul Prahova), DN2 (Urziceni-limită cu județul Ilfov) și... [citește_tot_articolul]

18 Februarie 2026, 11:25 (5346 vizualizări - 14 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița a înregistrat peste 54 mii de apeluri non-urgente la 112

În 2025

Ialomița a înregistrat peste 54 mii de apeluri non-urgente la 112

O statistică a Serviciului de Telecomunicații Speciale (STS) arată că, în 2025, în Ialomița s-au înregistrat peste 125 mii de apeluri la numărul de urgență 112. Dintre acestea, peste 54 mii de apeluri au fost non-urgente. În această categorie intră și apelarea abuzivă a numărului 112. Datele arată că mai bine de 10% dintre apelurile non-ur­gente au fost «false».

 

Apeluri nejustificate la numărul de urgență 112 În 2025, Serviciul de Telecomunicații Speciale a înregistrat peste 125 mii de apeluri la numărul de urgență 112. Operatorii... [citește_tot_articolul]

18 Februarie 2026, 11:20 (2029 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Aer poluat la Ciulnița. Depășiri ale nivelului de hidrogen sulfurat!

Aer poluat la Ciulnița. Depășiri ale nivelului de hidrogen sulfurat!

Joi, 12 februarie 2026, autoritățile de mediu au reluat monitorizarea calității aerului în comuna Ciulnița, după ce mai mulți localnici au reclamat din nou un miros înțepător specific hidrogenului sulfurat. Potrivit Agenției Naționale pentru Mediu și Arii Protejate (ANMAP), primele măsurători, din perioada 21.01-03.02.2026, au indicat în mai multe cazuri depășirea valorilor medii ale concentrației maxime admise pentru hidrogenul sulfurat. Drept urmare, autolaboratorul Direcției Județene de Mediu Călărași, din cadrul Agenției Naționale pentru Mediu și Arii Protejate (ANMAP), a reluat activitatea de monitorizare în zona cartierului nou din comuna Ciulnița.

 ... [citește_tot_articolul]

18 Februarie 2026, 07:40 (5280 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Școlile profesionale din Ialomița se transformă în licee tehnologice

Din anul școlar 2026-2027

Școlile profesionale din Ialomița se transformă în licee tehnologice

Reorganizarea învățământului profesional propusă de Ministerul Educației, din anul școlar 2026-2027, a intrat în linie dreaptă și în județul Ialomița. Conform informațiilor oferite de Inspectoratul Școlar Județean Ialomița, toate cele 5 școli profesionale din județ vor fi transformate în licee tehnologice.

 

Modificări legislative În 2025, Legea Educației s-a modificat astfel încât să nu mai existe școli profesionale și licee tehnologice, ci doar un singur tip de unitate de învățământ tehnologic. Astfel, Ministerul Educației... [citește_tot_articolul]

17 Februarie 2026, 10:40 (5886 vizualizări - 14 comentarii)

SPORT

La limită

Fotbal, SuperLiga, Dinamo București-Unirea Slobozia 1-0

La limită

În general, norocul e cum și-l face fiecare. În particular și cel puțin la nivel de fotbal, același noroc e de partea celor puternici. Cam așa și cu meciul-epilog al etapei 27 a SuperLigii de luni, 16 februarie 2026, când Unirea Slobozia a dat piept cu pretendenta la titlul actualului sezon, Dinamo București. Pe Arena Națională, în fața celor puțin peste 5000 de spectatori, ex-dinamovistul Claudiu Niculescu, la al doilea meci pe banca Sloboziei, a «făcut» norocul Unirii cam până dincolo de jumătatea celei de-a doua reprize... Apoi, norocul a trecut de partea potenților și Dinamo a câștigat la limită contra Sloboziei, 1-0.

 

Fără miză pentru Unirea... [citește_tot_articolul]

17 Februarie 2026, 08:55 (2220 vizualizări - 2 comentarii)

Luni 29 Iun 2026
217 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Angajatorii din construcții, controlați de ITM

În perioada 15-16 iulie, reprezentanții Inspectoratul Teritorial de Muncă Ialomița au organizat o acțiune de control în cadrul Campaniei privind promovarea și controlul măsurilor de îmbunătățire a mediului ...[citește_toată_știrea]

26 Iulie 2010, 19:45
(19548 vizualizări - 0 comentarii)


Sudiți: Copil la volan

Culmea șofatului a fost atinsă la Sudiți. Un copil de 14 ani a fost prins conducînd o mașină în interiorul comunei. Sfios, minorul depistat a spus polițiștilor că nu deține permis de conducere, dezvăluindu ...[citește_toată_știrea]

26 Iulie 2010, 19:20
(20036 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Sudiți copil șofer


Țăndărei: A adormit la volan

La sfîrșitul săptămînii precedente, sîmbătă, 24 iulie, în apropierea localității Țăndărei s-a produs un accident de circulație. Cauza principală a producerii incidentului rutier a fost stabilită ca fiind ...[citește_toată_știrea]

26 Iulie 2010, 19:20
(12090 vizualizări - 0 comentarii)


Discotecile, la control

Polițiștii din Țăndărei au organizat în noaptea de sîmbătă spre duminică, respectiv 24 spre 25 iulie, o acțiune al cărei scop principal a fost prevenirea și combaterea infracțiunilor comise cu violență ...[citește_toată_știrea]

26 Iulie 2010, 19:18
(20698 vizualizări - 0 comentarii)


Proiectul de reabilitare și modernizare a sistemului de alimetare cu apă a Feteștiului, în linie dreaptă

Primarul municipiului Fetești, Gheorghe Catrinoiu a participat joi, 22 iulie a.c., la deschiderea ofertelor depuse în vederea atribuirii contractului de achiziție servicii «Asistență Tehnică pentru Reabilitarea ...[citește_toată_știrea]

26 Iulie 2010, 13:35
(22307 vizualizări - 0 comentarii)


A ars în propria-i casă

Un feteștean, de 73 de ani, a ars de viu în propria-i casă. Focul a izbucnit în toiul nopții de duminică spre luni, 25 spre 26 iulie a.c. Incendiul, anunțat în jurul orei 3.25 prin 112, a mistuit rapid ...[citește_toată_știrea]

26 Iulie 2010, 13:05
(13748 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești incendiu


Accident

Un accident rutier s-a produs sîmbătă, 24 iulie a.c., pe DN2A, în apropiera orașului Țăndărei. În urma impactului, două persoane au rămas prinse într-un autoturism, una dintre ele fiind scoasă de echipajul ...[citește_toată_știrea]

26 Iulie 2010, 13:04
(13459 vizualizări - 0 comentarii)


I-a luat foc bordul mașinii

În timp ce se deplasa pe Autostrada A2, din direcția București către Constanța, în dreptul km 143, bordul unui autoturism Volkswagen Sharan al unui cetățean din județul Ilfov a fost cuprins de flăcări. ...[citește_toată_știrea]

26 Iulie 2010, 13:04
(21886 vizualizări - 0 comentarii)


«Strategia de dezvoltare locală a municipiului Fetești»

Primăria Municipiului Fetești și compania de consultanță Addvances au organizat luni, 26 iulie a.c., la Galeriile de Artă «Lumina», dezbaterea «Strategia de dezvoltare locală a municipiului Fetești». Documentul ...[citește_toată_știrea]

26 Iulie 2010, 12:32
(17175 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Hoț prins în flagrant

În miez de noapte, Poliția Slobozia a fost sesizată de un tînăr, de 22 de ani, din localitate, prin 112. Slobozeanul le-a relatat polițiștilor cum o persoană a pătruns în interiorul sediului unei firme ...[citește_toată_știrea]

24 Iulie 2010, 12:59
(19166 vizualizări - 0 comentarii)


Fată de 14 ani dată dispărută, depistată de polițiști

O fată de 14 ani, din Slobozia, pe numele său Chirea Valentina Iuliana, a fost dată dispărută din 17 iulie a.c. În urma cercetărilor polițiștilor, fata a fost depistată pe raza satului Marsilieni, comuna ...[citește_toată_știrea]

24 Iulie 2010, 12:58
(17710 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Baruri și săli de jocuri, la control

Poliția Municipiului Slobozia a organizat și executat acțiuni ce au vizat prevenirea și combaterea infracționalității stradale, a faptelor cu violență precum și menținerea unui climat de ordine și siguranță ...[citește_toată_știrea]

24 Iulie 2010, 12:57
(19443 vizualizări - 2 comentarii)


S-a sinucis aruncându-se în râul Ialomița

S-a sinucis aruncîndu-se în rîul Ialomița

O femeie de 60-65 ani, a cărei identitate nu a fost încă stabilită, s-a sinucis aruncîndu-se în rîul Ialomița. Femeia a ales să se arunce în apele tulburi ale rîului în zona podului. Gestul necugetat al ...[citește_toată_știrea]

24 Iulie 2010, 12:48
(22898 vizualizări - 0 comentarii)


Mașină furată din Ungaria, găsită la Amara

Mașină furată din Ungaria, găsită la Amara

Miercuri, 21 iulie, la primele ore ale dimineții polițiștii ialomițeni au organizat și executat o acțiune pentru depistarea autoturismelor ce figurează urmărite internațional. În cadrul acțiunii, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

23 Iulie 2010, 09:10
(17076 vizualizări - 1 comentariu)


Urziceni: Furturile din locuințe, în atenția polițiștilor

Miercuri, 21 iulie, polițiștii din Urziceni au organizat și executat o acțiune ce a vizat prevenirea și combaterea furturilor din locuințe și societăți comerciale și prevenirea și combaterea sustragerilor ...[citește_toată_știrea]

23 Iulie 2010, 09:05
(16718 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Acțiuni în trafic

Polițiștii rutieri au desfășurat în ultimele două zile acțiuni în trafic. În cursul acțiunii, polițiștii au aplicat 196 de sancțiuni contravenționale, pentru 76 de conducători auto care au depășit viteza ...[citește_toată_știrea]

23 Iulie 2010, 09:03
(18050 vizualizări - 0 comentarii)


Colegiul Prefectural: Inspectorul general școlar Stavăr, la raport

Poate cel mai important punct de pe ordinea de zi a ședinței Colegiului Prefectural va fi «Prezentarea raportului privind desfășurarea și procentul de promovabilitate înregistrat în Ialomița la examenul ...[citește_toată_știrea]

21 Iulie 2010, 18:37
(18006 vizualizări - 2 comentarii)


Urziceni: Au încercat să-i fure geanta unui poștaș

Marți, 20 iulie a.c., în jurul orei 15.00, Poliția Urziceni a fost sesizată, prin 112, asupra unei tentative de tîlhărie. Astfel, în timp ce se afla pe Aleea Cîmpului, din localitate, un bărbat, de 58 de ...[citește_toată_știrea]

21 Iulie 2010, 18:22
(18817 vizualizări - 1 comentariu)


Infractori încarcerați pentru executarea pedepselor

Doi bărbați au fost reținuți marți, 20 iulie a.c., de polițiști, fiind «conduși» în Arestul Poliției. Ce doi, în vîrstă de 33, respectiv 20 de ani, se sustrăgeau executării unor pedepse privative de libertate ...[citește_toată_știrea]

21 Iulie 2010, 18:18
(11260 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni preventive ale Poliției

În cursul zilei de marți, 20 iulie a.c., efective din cadrul Poliției Slobozia au organizat și executat acțiuni atît în mediul urban, cît și în cel rural. Astfel, s-a acționat în Piața Agroalimentară, ...[citește_toată_știrea]

21 Iulie 2010, 18:15
(20367 vizualizări - 1 comentariu)


Manasia: Tînăr înecat în Ialomița

Un tînăr de 16 ani a dispărut marți seară, 20 iulie a.c., în jurul orei 19.30, în apele rîului Ialomița, la nu mai mult de o zi după ce trupul unui băiat de 13 ani a fost recuperat din Dunăre. Tînărul a ...[citește_toată_știrea]

21 Iulie 2010, 12:03
(14668 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Sport a fost actualizată!

Cele mai noi știri din sportul ialomițean. ...[citește_toată_știrea]

20 Iulie 2010, 18:20
(10003 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

20 Iulie 2010, 18:06
(10699 vizualizări - 0 comentarii)


Anunț angajare

Anunț angajare

SC ELCASIO scoate la concurs posturi de
1. agenți vînzări (cu și fără experiență)
2. merchandiser
• Pachet salarial atractiv
CV-urile pot fi depuse la sediul firmei din Slobozia, șos. Brăilei ...[citește_toată_știrea]

20 Iulie 2010, 17:58
(20817 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: S-a trezit cu hoții în casă

În timp ce dormea în propria-i locuință, un bărbat din Fetești s-a trezit, la miezul nopții, cu hoții în casă. Speriat, bărbatul a început să țipe în momentul cînd un tînăr îi furase de pe noptieră telefonul ...[citește_toată_știrea]

20 Iulie 2010, 15:38
(21277 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești hoți


Slobozia: La volan, fără permis

Luni, 19 iulie, polițiștii slobozeni au depistat în trafic o mașină la volanul căreia se afla un tînăr, de 28 ani, ce nu deținea permis de conducere. Pentru fapta sa, bărbatul s-a ales cu dosar penal, fiind ...[citește_toată_știrea]

20 Iulie 2010, 15:37
(19107 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Fetiță de 7 luni, rănită într-un accident rutier

La începutul săptămînii, luni 19 iulie, în apropierea municipiului Fetești s-a produs un accident de circulație în urma căruia o persoană a fost rănită. Polițiștii feteșteni au stabilit că în timp ce un ...[citește_toată_știrea]

20 Iulie 2010, 15:37
(18210 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești accident


Bordușani: Hoț minor prins de polițiști

În cursul dimineții de luni, 19 iulie, polițiștii din Bordușani, au fost sesizați de patronul unui magazin din localitate despre faptul că în noaptea ce tocmai trecuse, hoții îi furaseră trei țevi PVC. ...[citește_toată_știrea]

20 Iulie 2010, 15:36
(17339 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Bordușani hoț


Fetești: Prădată de hoți la Maternitatea Spitalului

O femeie internată la Maternitatea Spitalului din Fetești a reclamat polițiștilor faptul că i-a fost furată o borsetă ce conținea o sumă de bani și documentele personale. Incidentul s-a petrecut week-end ...[citește_toată_știrea]

19 Iulie 2010, 15:56
(12883 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Se fură capace de canalizare

Un tînăr de 19 ani a fost prins de polițiști în timp ce încerca să fure trei capace de canalizare. Evenimentul s-a petrecut la Urziceni, duminică, 18 iulie, cînd un echipaj de siguranță publică l-a depistat ...[citește_toată_știrea]

19 Iulie 2010, 15:54
(18310 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
#pasajladrajna în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Succesor în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...