Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Peste 35 milioane de lei, investiți în 17 localități ialomițene

Prin Administrația Fondului de Mediu

Peste 35 milioane de lei, investiți în 17 localități ialomițene

Luni, 9 februarie 2025, la sediul Consiliului Județean Ialomița, în prezența președintelui Administrației Fondului pentru Mediu, Florin Bănică, au fost semnate contractele de finanțare ale unor localități ialomițene cu AFM. «35 milioane de lei vor investiți în județul Ialomița!» a ținut să declare președintele Consiliului Județean Ialomița, Marian Pavel, cu referire la valoarea totală a proiectelor de investiții din 17 localități ialomițene. Astfel, «pentru „iluminat public“ va fi alocată suma de 24,6 mili­oane de lei, în timp ce pentru „infrastructură apă-canal“ va fi distribuită valoarea de 10,6 mi­lioane de lei» după... [citește_tot_articolul]

10 Februarie 2026, 12:20 (2529 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Victorie cu ultima clasată

Handbal, Divizia A, CSM Unirea Slobozia-ACS Spartac București 44-25 (21-11)

Victorie cu ultima clasată

Duminică, 8 februarie 2026, în penultima etapă a Diviziei A/Seria A handbal feminin, senioarele Clubului Sportiv Municipal Unirea Slobozia au întâlnit echipa ultimă clasată, ACS Spartac București. Partida s-a disputat la Sala Polivalentă din Călărași, Sala «Andreea Nica» din Slobozia găzduind o competiție tradițională de tenis de masă. Revenind, elevele antrenorului Ion Ivan s-au impus fără probleme în fața ACS Spartac București, la pauză tabela înregistrând un avans de 10 goluri în favoarea slobozencelor: 21-11. În partea secundă, ecartul handbalistelor CSM Unirea Slobozia s-a majorat, partida încheindu-se cu scorul de 44-2... [citește_tot_articolul]

10 Februarie 2026, 11:45 (5030 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Din nou proiecte de hotărâri «tehnice» la ședința extraordinară online a Consiliului Județean Ialomița

Din nou proiecte de hotărâri «tehnice» la ședința extraordinară online a Consiliului Județean Ialomița

Luni, 9 februarie a.c., Consiliul Județean Ialomița a fost convocat într-o ședință extraordinară, consilierii județeni aprobând online doar 3 proiecte de hotărâri. Din nou «tehnice», proiectele au vizat aprobări de devize și indicatori tehnico-economici pentru obiective de investiții ale Consiliului Județean Ialomița. Astfel, în ceea ce privește pro­iectul privind «Modernizarea DJ201: intersecție cu DJ213A (Mărculești)-intersecție cu DJ212; DJ212: intersecție cu DJ201-intersecție cu DN2A (Țăndărei)», s-a aprobat modificarea indicatorilor tehnico-economici aferenți obiectivului de investiții, valoarea totală a pro­iectului... [citește_tot_articolul]

10 Februarie 2026, 10:05 (2527 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Antrenorul principal al dojenilor vrea «o poziționare în prima jumătate a clasamentului»

Fotbal, Liga 3, Recolta Gheorghe Doja

Antrenorul principal al dojenilor vrea «o poziționare în prima jumătate a clasamentului»

La finele lunii februarie 2026, mai exact sâmbătă, 28 februarie a.c., Recolta Gheorghe Doja va relua meciurile oficiale din Liga 3/Seria 3, fiind programată partida cu liderul la zi al Seriei 3, respectiv Popești Leordeni. Recolta Gheorghe Doja ocupă poziția 9 în clasamentul Ligii 3/Seria 3, acumulând 18 puncte (6 victorii, 11 înfrângeri). În acest context, antrenorul principal al Recoltei Gheorghe Doja, Mirel Condei, a ținut să transmită anumite aspecte despre echipă, «modificările din lot» și «obiectivele echipei pentru restul sezonului» fiind principalele teme. Astfel, Mirel Condei a comentat despre «plecările... [citește_tot_articolul]

10 Februarie 2026, 08:20 (1717 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

APIA Ialomița, plăți către fermieri de peste 500 milioane de lei

În 2025

APIA Ialomița, plăți către fermieri de peste 500 milioane de lei

La nivelul județului Ialomița, Agricultura a reprezentat și în 2025 principalul sector de ac­tivitate care a ajutat la atragerea fondurilor europene. Cu sprijinul Agenției de Plăți și Intervenții pentru Agricul­tură Ialomița, fermierii ialomițeni au încasat aju­toare financiare de peste 500 milioane de lei, conform statisticilor oficiale.

 

Bani europeni pentru fermieri O parte semnificativă a fondurilor europene de care au beneficiat fermierii ialomițeni au fost acordate în baza Cererilor Unice de Plată. Agenția de Plăți și Intervenție în Agricultură... [citește_tot_articolul]

9 Februarie 2026, 12:20 (3085 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

O familie din Țăndărei a încasat ilegal alocații din 4 state europene pe numele a 13 copii!

2 milioane de lei prejudiciu, anchetă la Poliție

O familie din Țăndărei a încasat ilegal alocații din 4 state europene pe numele a 13 copii!

După o muncă de documentare de aproape 4 ani, Agenția Județeană de Plăți și Inspecție Socială Ialomița a reușit să demonstreze că zeci de ialomițeni au reușit să păcălească vigilența asistenților sociali din diferite state ale Uniunii Europene, încasând sume record sub forma ajutoarelor financiare acordate pentru creșterea copiilor. În Ialomița, prejudiciul se ridică la peste 4 milioane de lei, conform primelor date. Instituția a sesizat Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița, iar în cauză a fost deschisă o anchetă penală de către polițiști. «Ni s-a comunicat că ve­rificările sunt în curs...» au transmis oficialii AJPIS Ialomița... [citește_tot_articolul]

9 Februarie 2026, 07:50 (6443 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

50 milioane de lei pentru 6 localități ialomițene în vederea realizării rețelei de gaze naturale

50 milioane de lei pentru 6 localități ialomițene în vederea realizării rețelei de gaze naturale

Asociația de Dezvoltare Intercomunitară «Lunca Ialomiței», din care fac parte comunele Bucu, Gheorghe Lazăr, Scânteia, Mărculești, Cosâmbești și Valea Ciorii, a semnat contractul de finanțare cu Ministerul Dezvoltării, Lucrărilor Publice și Administrației în vedere realizării rețelei de gaze naturale. Valoarea proiectului este de 50 milioane de lei, fondurile fiind alocate din bugetul Guvernului României.

 

Rețea de gaze naturale în mediul rural Interesul pentru dezvoltarea rețelelor de gaze naturale în mediul rural a determinat localitățile... [citește_tot_articolul]

8 Februarie 2026, 10:20 (16082 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Statul a plătit lunar 6000 de lei pentru sănătatea orală a ialomițenilor

În 2025

Statul a plătit lunar 6000 de lei pentru sănătatea orală a ialomițenilor

Stomatologia rămâne una dintre cele mai subfinanțate specialități medicale. Conform informațiilor oferite de Casa Județeană de Asigurări de Sănătate Ialomița, fie­care medic aflat în relații contractuale cu instituția a primit lunar doar 6000 de lei pentru efectuarea mano­perelor. Având în vedere valorile mici pe care le au sumele decontate, foarte puțini medici stomatologi fac demersuri pentru a încheia contracte cu reprezentanții CJAS Ialomița.

 

Un serviciu medical subfinanțat În Ialomița profesează peste 100 de medici stomatologi... [citește_tot_articolul]

7 Februarie 2026, 09:55 (4553 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

«Întru mulți ani, Stăpâne!»

«Întru mulți ani, Stăpâne!»

De la începutul rândurilor următoare, evlavioși peste măsură cum ne știți, am început să cântăm «Întru mulți ani, Stăpâne!», că doar așa se doinește când arhiereul intră în Sfânta Biserică. Și cum Dani al nostru a împlinit 32 de ani de arhierie, ne-am gândit să jubilăm alături de Prea Sfinția Sa și să marcăm momentul. Căci, profanilor care sunteți, să știți că nu-i deloc simplu să păstorești două județe cu grad de «mare preot» și să fii deosebit de atent/îngrijorat la cele lumești din jur. Așadar, rangul de «arhiereu» desemnează în Biserica Ortodoxă... [citește_tot_articolul]

6 Februarie 2026, 15:25 (6724 vizualizări - 16 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primăria Slobozia caută soluții pentru implementarea Proiectului «ELENA» în școli

Aflat în întârziere

Primăria Slobozia caută soluții pentru implementarea Proiectului «ELENA» în școli

bonus: S-a majorat indemnizația de hrană pentru nevoiașii din Slobozia

Debutul lucrărilor de eficien­tizare energetică a unităților de învățământ din Slobozia, prin Programul «ELENA», creează haos în comunitatea locală. Părinții susțin că s-ar fi propus revenirea la școala online pe tot parcursul implementării proiectului, iar această inițiativă a fost categoric respinsă. Reprezentanții Primăriei Slobozia, instituția care gestionează proiectul la nivel local, susțin însă că se caută soluții pentru ca impactul lucrărilor asupra activității școlare să fie unul cât mai mic. «Cu siguranță școala online nu este o soluție... Vom căuta alături de constructori cele mai bune alternative de lucru pentru ca activitatea școlară să nu fie dată peste cap!»... [citește_tot_articolul]

6 Februarie 2026, 10:15 (7227 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Măsurarea calității aerului, misiune imposibilă pentru autorități

În Ialomița

Măsurarea calității aerului, misiune imposibilă pentru autorități

Anual, Direcția Județeană de Mediu Ialomița, fosta Agenție pentru Protecția Mediului Ialomița, prezintă publicității un raport detaliat cu privire la starea factorilor de mediu din județ. Documentul cuprinde o secțiune special dedicată calității aerului, subiect de interes public având în vedere scandalurile provocate de poluările olfactive generate de activitatea industrială desfășurată mai ales în apropiere de Slobozia. DJM Ialomița susține însă că nu poate furniza informații relevante despre calitatea aerului respirat de ialomițeni pentru că aparatele utilizate pentru măsurat au înregistrat probleme tehnice.

 

Probleme tehnice în măsurarea calității aerului... [citește_tot_articolul]

5 Februarie 2026, 12:05 (5193 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Spitalul din Slobozia va beneficia de scări exterioare pentru evacuare în caz de incendiu

Ședința ordinară a Consiliului Județean Ialomița

Spitalul din Slobozia va beneficia de scări exterioare pentru evacuare în caz de incendiu

Prima ședință ordinară a Consiliului Județean Ialomița din 2026, desfășurată miercuri, 28 ianuarie a.c., a fost în sistem online, consilierii județeni având spre aprobare o serie de 4 proiecte de hotărâri. Ordinea de zi a fost suplimentată, la capitolul «diverse» fiind prezentat un raport al președintelui Consiliului Județean Ialomița privind situația gestionării bunurilor din domeniul public și privat al județului, precum și pomposul «Plan Strategic cu privire la prioritățile siguranței persoanei și ordinii publice al Autorității Teritoriale de Ordine Publică pentru anul 2026».

 

O ședință «tehnică»... [citește_tot_articolul]

5 Februarie 2026, 07:50 (5702 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

SPORT

Prepeliță și Vlădoiu, DEMIȘI! Claudiu Niculescu, noul antrenor al Unirii Slobozia!

Fotbal, SuperLiga, Unirea Slobozia

Prepeliță și Vlădoiu, DEMIȘI! Claudiu Niculescu, noul antrenor al Unirii Slobozia!

Conducerea Unirii Slobozia a anunțat public despărțirea de «cuplul» Andrei Prepeliță-Ion Jean Vlădoiu miercuri, 4 februarie 2026, după momente tensionate la nivelul Clubului. Reamintim că «tandemul» de tehnicieni, Andrei Prepeliță în rol de «principal» dar secund pe hârtie și Ion Jean Vlădoiu, principal în acte datorită licenței PRO deținute dar «secund» în practică au fost instalați la începutul lunii iunie 2025, după plecarea intempestivă a fostului tehnician Adrian Mihalcea la UTA Arad. Revenind, tot miercuri, 4 februarie 2026, a fost anunțată venirea ca antrenor principal a lui Claudiu Niculescu, ex-atacantul... [citește_tot_articolul]

4 Februarie 2026, 19:20 (6778 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

«Pachetul de Solidaritate rămâne o decizie obligatorie, nu un subiect de negociere!»

Deputatul PSD Ștefan Țintă

«Pachetul de Solidaritate rămâne o decizie obligatorie, nu un subiect de negociere!»

«După ședința Consiliului Politic Național poziția noastră este limpede. Echipa PSD merge înainte fără ezitare, iar Pachetul de Solidaritate rămâne o decizie obligatorie, nu un subiect de negociere!» precizează public deputatul social-democrat Ștefan Țintă. În continuare, același parlamentar mai arată că Partidul Social Democrat susține planul pre­zentat de ministrul Muncii, Petre Florin Manole, «prin care seniorii primesc ajutoare în două tranșe, de Paște și de Crăciun: 1000 lei pentru pensiile sub 1500 lei, 800 lei pentru pensiile între 1500 și 2000 lei și 600 lei pentru pensiile între 2000 și 3000 lei». «Vorbim despre 2,8 mili­oane de români sprijiniți direct, într-un moment în care PSD pregătește în regim de urgență un plan amplu de relansare economică. Este o datorie morală față de cei care au clădit această țară, oameni care merită res­pect, stabilitate, siguranță!»... [citește_tot_articolul]

4 Februarie 2026, 15:20 (3218 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Clasă pentru pregătirea instructorilor de Oină la Liceul Tehnologic «Alexandru Ioan Cuza» Slobozia

Clasă pentru pregătirea instructorilor de Oină la Liceul Tehnologic «Alexandru Ioan Cuza» Slobozia

Reprezentanții Inspecto­ratului Școlar Județean Ialomița au confirmat că, în planul de școlarizare pentru anul școlar 2026-2027, Liceul Tehnologic «Alexandru Ioan Cuza» a făcut demersurile necesare pentru înființarea unei clase destinată formării instructorilor de Oină. Sportul național al României se bucură de o mare popularitate în rândul elevilor din Ialomița, instituții de învățământ din mediul rural și urban având în componență echipe de Oină.

 

Prima clasă la nivel național Școli din localități precum ... [citește_tot_articolul]

4 Februarie 2026, 10:10 (4618 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

SPORT

A patra dintr-o nouă serie de înfrângeri consecutive

Fotbal, SuperLiga, Petrolul Ploiești-Unirea Slobozia 1-0

A patra dintr-o nouă serie de înfrângeri consecutive

Etapa «intermediară» cu numărul 25 a SuperLigii de marți, 3 februarie a.c., a programat un meci în deplasare pentru Unirea Slobozia, contra Petrolului Ploiești. Și a fost a patra înfrângere consecutivă dintr-o nouă serie de eșecuri, Unirea Slobozia cedând în prelungirile partidei cu 0-1. Echipa încă pregătită de «tandemul» Prepeliță-Vlădoiu a disputat meciul în nota «obișnuită», cu un joc încâlcit, fără ocazii și profitând de norocul propriului portar, Rusu fiind în mare formă. Festivalul de ratări al ploieștenilor, derulat pe întreaga perioadă a partidei, s-a încheiat inevitabil... [citește_tot_articolul]

3 Februarie 2026, 19:40 (3504 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

Urban SA Slobozia, cel mai mare operator de apă și canalizare din Ialomița

Urban SA Slobozia, cel mai mare operator de apă și canalizare din Ialomița

Început în anul 2016, procesul de extindere al ariei de operare a Urban SA Slo­bozia va continua până în 2028. Repre­zentanții societății susțin că până la data stabi­lită vor fi asigurate servicii de apă și canalizare în cel puțin 30 de localități din Ialomița. Astfel, Urban SA Slobozia își va consolida poziția de cel mai mare operator care oferă astfel de servicii în Ialomița. «Urban are capacitatea de a oferi servicii de calitate, continuare procesului de extindere fiind firesc!» a declarat Adrian Stoicescu, directorul general al Urban SA.

 

Aria de operare a Urban SA... [citește_tot_articolul]

3 Februarie 2026, 14:20 (10371 vizualizări - 7 comentarii)

SPORT

«Liga a doua, uită-te/Unirea se-ntoarce în B!»

Fotbal, SuperLiga, Unirea Slobozia-Hermannstadt 2-3

«Liga a doua, uită-te/Unirea se-ntoarce în B!»

În partida etapei 24 a SuperLigii, de sâmbătă, 31 ianuarie 2026, Hermannstadt s-a impus pe te­renul Unirii, Slobozia bifând astfel și a doua înfrângere «acasă», pe recent reabilitatul Stadion «1 Mai». În fața celor puțin peste o mie de suporteri ialomițeni, Hermannstadt a câștigat cu 3-2, ex-uniristul Afalna, camerunezul ajuns la Sibiu după ceva dispute cu banca tehnică a Sloboziei, marcând două goluri, în timp ce țăndăreanul mijlocaș Aurelian Chițu a marcat o boabă întru completarea tabloului înfrângerii. Pentru Unirea a marcat, tot de două ori, atacantul peruan Re­nato Espinosa... [citește_tot_articolul]

3 Februarie 2026, 13:05 (2103 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Victorii și înfrângeri

Handbal, CSM Unirea Slobozia

Victorii și înfrângeri

Joi, 29 ianuarie 2026, handbalistele senioare ale CSM Unirea Slobozia au disputat, în cadrul etapei 11 a Seriei A/Divizia A handbal feminin, partida contra handbalistelor CS Rapid București DivA. Meciul a fost la discreția slobo­zencelor, CS Rapid București DivA reușind doar în prima parte a primei reprize să țină piept iureșului CSM Unirea Slobozia. Elevele antrenorului Ion Ivan au controlat partida, tabela înregistrând la final 40-32 în favoarea handbalistelor senioare CSM Unirea Slobozia, după ce la pauză acestea conduceau cu 21-16. Pe de altă parte, în etapa 12 a Seriei A/Divizia A handbal feminin, duminică, 1 februarie 2026, a fost... [citește_tot_articolul]

3 Februarie 2026, 09:50 (5475 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Laboratorul anti-drog al Serviciului de Medicină Legală Ialomița se lasă așteptat

Laboratorul anti-drog al Serviciului de Medicină Legală Ialomița se lasă așteptat

Promis încă din anul 2024, laboratorul anti-drog al Serviciului de Medicină Legală Ialomița încă nu a fost realizat. În continuare, testele de confirmare pentru prezența substanțelor interzise în cazul șoferilor depistați pe șosele de polițiștii ialomițeni sub efectul drogurilor se efectuează la Institutul Național de Medicină Legală «Mina Minovici» din București.

 

Un demers nerealizat În anul 2024, reprezentanții Spita­lului Județean de Urgență Slobozia anunțau intenția achiziției unor echipamente medicale care să permită Serviciului... [citește_tot_articolul]

2 Februarie 2026, 12:10 (2705 vizualizări - 0 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
274 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Sfârșit de săptămână plin de șoferi băuți la volan pe șoselele ialomițene

Un bărbat în vârstă de 61 de ani, din comuna Gura Ialomiței a fost depistat în flagrant sâmbătă, 18 decembrie a.c., de polițiștii Secției nr. 7 Poliție Rurală Platonești în timp ce conducea un autoturism ...[citește_toată_știrea]

20 Decembrie 2021, 17:25
(5707 vizualizări - 0 comentarii)


Drăgoești: Înșelăciune prin metoda «accidentul»

Duminică, 19 decembrie a.c., la Drăgoești, o femeie în vârstă de 79 de ani a reclamat faptul că a fost victima metodei «accidentul», suma de bani pusă la dispoziție unor necunoscuți fiind de 4200 de lei ...[citește_toată_știrea]

20 Decembrie 2021, 17:15
(3828 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: 4 persoane, amendate pentru nerespectarea carantinei/izolării

Duminică, 19 decembrie a.c., polițiștii ialomițeni au identificat 4 persoane care au încălcat măsura carantinării la adresa de domiciliu declarată Direcției de Sănătate Publică, precum și 10 persoane care ...[citește_toată_știrea]

20 Decembrie 2021, 17:05
(5359 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 3 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Luni, 20 decembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 19486, fiind înregistrate 3 noi cazuri față de ...[citește_toată_știrea]

20 Decembrie 2021, 15:30
(4586 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: A început plata subvenției la motorină aferentă trimestrului III/2021

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură, prin Centrele Județene, aduce la cunoștința opiniei publice că efectuează plata aferentă ajutorului de stat la motorina utilizată în agricultură pentru ...[citește_toată_știrea]

20 Decembrie 2021, 13:00
(19166 vizualizări - 0 comentarii)


Programul casieriilor RAJA în perioada sărbătorilor de Crăciun și Anul Nou

RAJA Constanța aduce la cunoștință tuturor abonaților că, și în perioada sărbătorilor de Crăciun și Anul Nou, activitatea structurilor care asigură continuitatea serviciilor de alimentare cu apă și de canalizare ...[citește_toată_știrea]

20 Decembrie 2021, 12:15
(9715 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Se oprește apa în cartierele Fetești Oraș și Vlașca!

Pentru executarea unei lucrări de deviere a conductei de distribuție apă, cu diametrul de 250 mm, din orașul Fetești, RAJA Constanța va întrerupe furnizarea apei potabile, marți, 21 decembrie 2021, în intervalul ...[citește_toată_știrea]

20 Decembrie 2021, 12:00
(2965 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Plata ajutorului de stat în sectorul creșterii animalelor

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA), prin Centrele Județene, informează că efectuează plata ajutorului de stat în sectorul creșterii animalelor pentru diferențele lunilor martie, mai ...[citește_toată_știrea]

20 Decembrie 2021, 11:00
(4733 vizualizări - 0 comentarii)


DN2: Trei răniți în urma unui accident rutier

DN2: Trei răniți în urma unui accident rutier

Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița informează că în seara zilei de duminică, 19 decembrie a.c., pe DN2, între localitățle Movilița și Sinești, s-a produs un accident de circulație, ca urmare ...[citește_toată_știrea]

19 Decembrie 2021, 23:05
(4432 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: DN2 accident


Grupul de Comunicare Strategică: 8 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Duminică, 19 decembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 19483, fiind înregistrate 8 noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

19 Decembrie 2021, 15:40
(2340 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 8 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 18 decembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 19475, fiind înregistrate 8 noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

18 Decembrie 2021, 16:15
(1349 vizualizări - 0 comentarii)


Bucu: Camion încărcat cu cereale, răsturnat pe marginea drumului

Bucu: Camion încărcat cu cereale, răsturnat pe marginea drumului

Vineri, 17 decembrie a.c., pompierii militari din cadrul Detașamentului Slobozia au fost solicitați, prin apel 112, să intervină la un accident rutier produs în urma derapajului unui autotren ce a ieșit ...[citește_toată_știrea]

17 Decembrie 2021, 17:30
(5490 vizualizări - 1 comentariu)


Tânăr din Borănești, la volan cu un permis fals

Un bărbat de 35 de ani, domiciliat în comuna Borănești, s-a ales cu un dosar penal după ce a prezentat polițiștilor care l-au oprit în trafic un permis fals. Astfel, joi, 16 decembrie a.c., acesta a fost ...[citește_toată_știrea]

17 Decembrie 2021, 16:30
(7300 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: La volan sub influența băuturilor alcoolice

Joi, 16 decembrie a.c., polițiștii au întocmit un dosar penal pe numele unui bărbat de 47 de ani, din comuna Roșiori, surprins în trafic în stare de ebrietate. Acesta avea o alcoolemie de 0,50 miligrame ...[citește_toată_știrea]

17 Decembrie 2021, 16:00
(5071 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Cercetat penal pentru că și-ar fi lovit fosta concubină

Joi, 16 decembrie a.c., polițiștii din Slobozia au emis un ordin de protecție provizoriu pe numele unui bărbat de 41 de ani. Acesta a fost reclamat că ar fi agresat-o pe fosta sa concubină, o femeie de ...[citește_toată_știrea]

17 Decembrie 2021, 15:40
(2557 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 9 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Vineri, 17 decembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 19467, fiind înregistrate 9 noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

17 Decembrie 2021, 15:22
(3101 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Termene limită pentru depunerea de formulare fiscale

Administrația Județeană a Finanțelor Publice informează cu privire la faptul că luni, 27 decembrie 2021, este termenul limită pentru depunerea  «Declarației recapitulativă privind livrările/achizițiile/prestările intracomunitare ...[citește_toată_știrea]

16 Decembrie 2021, 17:00
(17556 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 6 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Joi, 16 decembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 19458, fiind înregistrate 6 noi cazuri față de ...[citește_toată_știrea]

16 Decembrie 2021, 15:30
(2783 vizualizări - 0 comentarii)


Grivița: Reținut pentru «furt calificat»

Un bărbat de 43 de ani, din localitatea Grivița, a fost reținut de polițiști pentru 24 de ore sub acuzația de «furt calificat». Din datele oamenilor legii, în cursul nopții de 11/12 decembrie a.c., suspectul ...[citește_toată_știrea]

16 Decembrie 2021, 14:45
(3207 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Un bărbat a dispărut de la domiciliul din Cosâmbești

IPJ Ialomița: Un bărbat a dispărut de la domiciliul din Cosâmbești

Polițiștii ialomițeni fac verificări pentru identificarea numitului Dumitru Tudoran, în vârstă de 63 de ani. Bărbatul ar fi plecat de de la domiciliul din comuna Cosâmbești la data de 13 decembrie a.c. ...[citește_toată_știrea]

16 Decembrie 2021, 14:30
(8303 vizualizări - 0 comentarii)


Un nou câine de serviciu pentru Inspectoratul de Jandarmi Județean Ialomița

Un nou câine de serviciu pentru Inspectoratul de Jandarmi Județean Ialomița

Inspectoratul de Jandarmi Județean Ialomița are un nou câine de serviciu. În vârstă de 5 luni, patrupedul din rasa Malinois Ciobănesc Belgian s-a născut la Centrul Chinologic din Sibiu. Animalul va fi partenerul ...[citește_toată_știrea]

15 Decembrie 2021, 15:30
(6568 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 4 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 15 decembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 19452, fiind înregistrate 4 noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

15 Decembrie 2021, 15:15
(3354 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Reținut pentru «furt»

Marți, 14 decembrie a.c.,un tânăr de 20 de ani a fost reținut pentru 24 de ore de polițiștii din Slobozia, după ce a spart o mașină și a furat un colet din respectivul automobil. Cel care a sesizat dispariția ...[citește_toată_știrea]

15 Decembrie 2021, 14:35
(4114 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Acțiuni preventive pentru siguranța elevilor

Marți, 14 decembrie a.c., polițiștii din Fetești au desfășurat o acțiune cu scopul de prevenire a delincvenței juvenile. Astfel, 140 de elevi din oraș au fost informați cu privire la modalitățile concrete ...[citește_toată_știrea]

15 Decembrie 2021, 14:30
(5543 vizualizări - 0 comentarii)


Dridu: Braconier prins în flagrant de polițiști

Dridu: Braconier prins în flagrant de polițiști

Marți, 14 decembrie a.c., polițiștii din Jilavele, în timp ce efectuau o acțiune în zona lacului de acumulare Dridu în vederea prevenirii și combaterii braconajului piscicol, au depistat pe mal un bărbat ...[citește_toată_știrea]

15 Decembrie 2021, 14:25
(2771 vizualizări - 2 comentarii)


ITM Ialomița: Crește valoarea salariului de bază minim brut, începând cu 1 ianuarie 2022

De la 1 ianuarie 2022, salariul de bază minim brut pe țară garantat în plată se stabilește în bani, fără a include sporuri și alte adaosuri, la suma de 2550 de lei lunar, pentru un program normal de lucru ...[citește_toată_știrea]

15 Decembrie 2021, 13:30
(8674 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Controale efectuate de inspectorii fiscali

În luna noiembrie, inspectorii fiscali ai Administrației Județene a Finanțelor Publice Ialomița au efectuat 31 de acțiuni de control. Astfel, au fost stabilite obligații suplimentare în valoare de 1,87 ...[citește_toată_știrea]

14 Decembrie 2021, 15:20
(2782 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 8 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Marți, 14 decembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 19448, fiind înregistrate 8 noi cazuri față de ...[citește_toată_știrea]

14 Decembrie 2021, 15:15
(3010 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni preventive desfășurate de polițiști

Luni, 13 decembrie a.c., sub autoritatea Instituției Prefectului, Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița, împreună cu celelalte structuri ale Ministerului Afacerilor Interne, alături de toate autoritățile ...[citește_toată_știrea]

14 Decembrie 2021, 13:00
(2822 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Expoziție de pictură la Centrul Cultural «Ionel Perlea»

Joi, 16 decembrie a.c., începând cu orele 17,00, Galeriile «Arcadia» din cadrul Centrului Cultural «Ionel Perlea» vor găzdui expoziția artistului plastic Victor Grigore. Călărășean la origine, acesta va ...[citește_toată_știrea]

14 Decembrie 2021, 12:30
(3293 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...