Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

«Fructe, corn și lapte», în cantități mai mici pentru elevii din județul Ialomița

«Fructe, corn și lapte», în cantități mai mici pentru elevii din județul Ialomița

Transformat în «Programul pentru Școli al României», fostul program guvernamental «Laptele și Cornul» pare să aibă unele deficiențe la nivelul județului Ialomița. Astfel, elevii din județ primesc produse în cantități mai mici decât cele stabilite prin Hotărârea de Guvern în baza căreia se derulează acest program. Oficialii Consiliului Județean Ialomița susțin că au primit semnale din partea școlilor în ceea ce privește cantitatea de fructe distribuite în uni­tățile de învățământ. «Am făcut verificări și am constatat faptul că, într-adevăr, la fructe nu s-au respectat cantitățile!» susține Alexandru Dinu, vicepreședintele Consiliului Județean Ialomița. Există însă suspiciuni și cu privire la faptul... [citește_tot_articolul]

10 Februarie 2022, 13:50 (12918 vizualizări - 1 comentariu)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Victor Moraru, secretar general adjunct al Guvernului

Victor Moraru, secretar general adjunct al Guvernului

Victor Moraru, ex-președintele Consiliului Județean Ialomița, ar putea deveni unul dintre cei 4 secretari generali adjuncți ai Guvernului României. Marian Neacșu, secretarul gene­ral al instituției încearcă să atingă acest obiectiv pretextând că numărul mare de ministere din acest moment impune extinderea schemei pe personal a Secretariatului Guvernului.

De la 2 la 4 secretari adjuncți Schema de personal a Secre­tariatului General al Guvernului României prevede 2 secretari adjuncți. Cele două posturi se dovedesc însă insuficiente pentru datoriile politice ale secretarului general Marian... [citește_tot_articolul]

10 Februarie 2022, 10:05 (9402 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița are buget pentru anul 2022

Ialomița are buget pentru anul 2022

Administrația publică județeană a organizat miercuri, 2 februarie a.c., o dezbatere publică în care a prezentat proiectul de buget pentru anul 2022. Conform acestuia, instituția are la dispoziție 406,9 milioane de lei pentru asigurarea investițiilor județene previzionate pentru anul 2022. Filosofia bugetară a instituției pentru anul în curs o reprezintă cofinan­țarea proiectelor de investiții finanțate din fonduri europene și naționale. «Primul lucru pe care am încercat să îl facem a fost să asigurăm cofinanțarea tuturor proiectelor de investiții cofinanțate din alte surse decât cele ale Consiliului Județean!» a declarat Marian Pavel, președintele Consiliului Județean Ialomița în debutul întâlnirii... [citește_tot_articolul]

9 Februarie 2022, 12:40 (10243 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Bătălia pentru viitorul sistem de apă și apă uzată de la Amara

Ex-primarul Victor Moraru, primarul Alin Sandu și consilierii PSD

Bătălia pentru viitorul sistem de apă și apă uzată de la Amara

Ex-primarul orașului Amara, Victor Moraru, acuză actuala adminis­tra­ție că renunță la investiții în valoare de 8 milioane de lei în favoarea Urban SA Slobozia. În replică, primarul orașului Amara, Alin Sandu, explică într-o postare publică starea deplorabilă în care se află sistemul de apă și apă uzată al orașului. Prinși între ciocanul ignoranței patriotarde și nicovala ordinelor de partid, consilierii PSD sabotează ultimele șanse investiționale ale unui oraș gestionat defectuos în ultimele mandate...

Dezinformare cu premeditare Victor Moraru, primar al localității Amara între 20... [citește_tot_articolul]

8 Februarie 2022, 17:40 (6619 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

SPORT

Pe locul 2, la finalul turului

Handbal, Divizia A, Spartac București-CSM Unirea Slobozia 22-43 (10-21)

Pe locul 2, la finalul turului

CSM Unirea Slobozia a făcut un tur de campionat peste așteptări. S-a vorbit în presezon despre Ploiești, Brașov sau Galați ca principale combatante ale seriei estice, însă doar ultima a confirmat. Unirea Slobozia a învins la Ploiești, iar lumea handbalului a văzut că nu-i de joacă cu fetele lui Constantin Frâncu. Apoi, de la Slobozia a plecat cu traista goală Corona Brașov, iar faptul că CSM Unirea ia lucrurile în serios a devenit certitudine. Cu tot respectul pentru adversarele de duminică, 6 februarie 2022, trebuie să spunem că ultima etapă a reprezentat o simplă oportunitate de a mai înmagazina 3 puncte.

Joc de voie cu Spartac... [citește_tot_articolul]

8 Februarie 2022, 14:45 (3842 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Elevii ialomițeni, predispuși la tentative de suicid și «bullying»

Efectele pandemiei

Elevii ialomițeni, predispuși la tentative de suicid și «bullying»

Pandemia de COVID-19 a întors pe dos economia, sistemul medical și edu­cația. Cursurile on-line și limitarea in­teracțiunii dintre elevi i-au făcut pe aceștia să devină mai vulnerabili și predispuși la tentative de suicid. Autoritățile ialomițene recunosc faptul că media se­sizărilor cu privire la acest gen de fapte în rândul adolescenților a cunoscut o creștere în ultimii 2 ani. De asemenea, în școli sunt semnalate tot mai multe cazuri de «bullying». «Atunci când suntem sesizați cu privire la toate aceste aspecte noi luăm măsurile impuse de lege. Tratăm fiecare caz cu responsa­bilitate!» susține Nicolae Badea, purtătorul de cuvânt al Direcției Generale de Asistență Socială și Protecția Copilului... [citește_tot_articolul]

8 Februarie 2022, 14:10 (10707 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

SPORT

A fost amical, nu teatru

Fotbal, Unirea Slobozia-Unirea Constanța 4-4

A fost amical, nu teatru

Fotbaliștii Unirii Slobozia, antrenați de Adrian Mihalcea, se află în cantonament la Snagov, acolo unde vor rămâne până pe 11 februarie 2022. Pe lângă antrenamentele zilnice, Ibrian&Co au un bogat program de meciuri amicale. Deschiderea a fost făcută sâmbătă, 5 februarie a.c., când, în incinta bazei FCSB, Unirea Slobozia s-a duelat cu omonima din Constanța. Rezultatul final a fost unul surprinzător având în vedere că adversara este una dintre echipele aproape retrogradate din al doilea eșalon. A fost, totuși, vorba de un meci amical, venit în mijlocul perioadei de pregătire, când oboseala poate pune frână concentrării. Așa s-a întâmplat în minutul 10, când Ciprian Perju și-a învins propriul... [citește_tot_articolul]

8 Februarie 2022, 12:20 (2370 vizualizări - 1 comentariu)

SPORT

Recolta Gheorghe Doja trece lejer de juniorii Unirii

Fotbal, Liga a III-a

Recolta Gheorghe Doja trece lejer de juniorii Unirii

Fotbaliștii de la Recolta Gheorghe Doja au continuat suita meciurilor amicale cu adversari sub valoarea sau experiența lor. După ce le-au depășit pe FC Rovine și Victoria Țăndărei, elevii lui Adrian Cristea s-au duelat cu tinerii jucători din echipa «U17» a Unirii Slobozia. Firește, a fost un meci la în­demâna celor de la Recolta care, la pauză, conduceau deja cu 4-0. Năstase a reușit o dublă, a punctat și Răduca, iar tânărul Dorin Radu a marcat cu un șut din 20 de metri. În partea a doua, scorul final, 5-0 pentru Recolta, a fost stabilit de Ionel Alexe. Adrian Cristea a început cu următorii jucători: Oprea-Petre, Chebac, Bucurică, Andrei-Bălan, Cositoru-Radu, Răduca, Chiriță-Năstase. Au mai jucat... [citește_tot_articolul]

8 Februarie 2022, 11:55 (3834 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Incertitudini la CSM Fetești

Fotbal, Liga a III-a

Incertitudini la CSM Fetești

Codașă în clasament, CSM Fetești rămâne codașă și în privința campaniei de transferuri. Echipele pe care Feteștiul le va întâlni în play-out s-au descurcat considerabil mai bine la acest capitol. Astfel, decalajul valoric, în loc să se estompeze, a crescut. Feteștenii mai au la dispoziție câteva zile pentru a-și fortifica lotul, 14 februarie 2022 fiind ultima zi a perioadei de transferuri. Singurul transfer cert este, în fapt, o revenire: mijlocașul Denis Dincă, 23 de ani. Acesta a fost în lotul de 21 de jucători pe care CSM Fetești i-a deplasat la Ciuta, județul Buzău, pentru o perioadă de pregătire centrali­zată. De aici ne-au venit informații vagi. Echipa nu a susținut niciun meci amical, dar... [citește_tot_articolul]

8 Februarie 2022, 11:10 (2715 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Pandemia de COVID-19 închide Colegiul Național «Mihai Viteazul» pentru 5 zile

Slobozia: Pandemia de COVID-19 închide Colegiul Național «Mihai Viteazul» pentru 5 zile

Colegiul Național «Mihai Viteazul» Slobozia își suspendă cursurile pentru 5 zile, din cauza pandemiei de COVID-19. Conducerea unității susține că a luat această decizie în urma îmbolnăvirii profesorilor și personalului auxiliar.

Elevii învață în sistem on-line Potrivit declarațiilor profesorului Vitalie Buzu, directorul Colegiului Național «Mihai Viteazul» Slobozia, la acest moment 7 angajați ai instituției de învățământ, profesori și personal auxiliar, au fost diagnosticați cu boala infecțioasă COVID-19. Pentru că ceilalți profesori nu puteau suplini orele colegilor aflați în carantină... [citește_tot_articolul]

7 Februarie 2022, 20:05 (10688 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița importă forță de muncă din Asia

Ialomița importă forță de muncă din Asia

Din cauza lipsei forței de muncă pe plan local, angajatorii din Ialomița apelează la cea din străinătate. Țări asiatice precum Nepal, Sri Lanka, Vietnam sau Bangladesh au devenit exportatoare de forță de muncă și pentru județul nostru. Potrivit Inspectoratului General pentru Imigrări, în 2021, au fost acordate peste 500 de avize de muncă pe raza județului Ialomița. Este o creștere semnificativă, prin comparație cu ultimii 2 ani, explică reprezentanții autorităților locale. Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă susține că, în prima lună a anului în curs, angajatorii din județ au pus la dispoziție 159 de locuri de muncă pentru persoanele din afara granițelor țării care vor să muncească... [citește_tot_articolul]

7 Februarie 2022, 14:05 (10973 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Proprietarii blocului J2 fac administrație pe cont propriu

Slobozia nu mai poate aștepta

Proprietarii blocului J2 fac administrație pe cont propriu

Locatarii blocului J2 din Slobozia și-au construit propriul sistem de iluminat public stradal, acuzând administrația locală că refuză să se implice în rezolvarea problemelor reclamate de cetățeni. În replică, administrația Soare oferă... justificări!

Prin noi înșine În luna decembrie a anului 2021, locatarii locului J2 din Piața «Cuza Vodă» au solicitat Primăriei Slobozia remedierea sistemului de iluminat public stradal în zonă. După luni de așteptare, exasperați de lipsa de reacție a administrației locale, lo­catarii blocului au improvizat un sistem de iluminat propriu. «Locuitorii blocului J2 mulțumesc domnului primar Dragoș Soare din cauza căruia de aproximativ 3 luni cartierul din care fac parte este în beznă! Datorită acestei implicări, ne-am hotărât să ne luminăm singuri... și nu suntem singurul cartier în situația aceasta. Votați Dragoș Soare care vreți... Nouă ne-a ajuns!»... [citește_tot_articolul]

7 Februarie 2022, 09:55 (4670 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Puncte de colectare selectivă a deșeurilor, în comuna Traian

Puncte de colectare selectivă a deșeurilor, în comuna Traian

Ialomița este departe de a rezolva pro­blema colectării selective a deșeurilor. Cu toate acestea, unele administrații locale fac eforturi pentru a crește de la o lună la alta cantitatea colectată de deșeuri ce poate fi adunată. În localitatea Traian, de exemplu, administrația locală a implementat un sistem prin care încearcă să gestioneze colectarea selectivă a deșeurilor. «Am reușit să-i facem pe cetățeni să devină mai respon­sabili, prin comunicare și informare...» susține Fănel Năstase, primarul loca­lității Traian.

Autoritățile locale se implică Administrația locală din Traian este... [citește_tot_articolul]

6 Februarie 2022, 12:05 (11258 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

REPORTAJ

Vaccinarea noastră cea de toate zilele

Vaccinarea noastră cea de toate zilele

Vineri, 28 ianuarie 2022, autoritățile din Ialomița au fost gazde bune pentru «Caravana vaccinării», singura caravană din țară «dedicată educației despre sănătatea publică, în context pandemic». Eveni­mentul a fost marcat oficial în Sala «Europa» din cadrul Consiliului Județean Ialomița. Apoi fiecare și-a dat masca jos și și-a văzut de treburile lui...

Caravana trece, autoritățile rămân «Caravana vaccinării» s-a vrut a fi un eveniment administrativ de anvergură, al cărui scop declarat a fost să ne atragă atenția nouă, populației, asupra pericolului pe care îl reprezintă pandemia. La... [citește_tot_articolul]

5 Februarie 2022, 15:55 (4992 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Pagube de 3,3 milioane de lei înregistrate în urma incendiilor

Ialomița: Pagube de 3,3 milioane de lei înregistrate în urma incendiilor

O analiză a Inspectoratului pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al Județului Ialomița arată că, în 2021, va­loarea pagubelor produse în urma incendiilor înregistrate pe raza județului nostru a fost de 3,3 milioane de lei. Anul trecut, pe lângă bunurile materiale, flăcările au luat și trei vieți omenești...

Aproximativ 9000 de intervenții într-un an Potrivit estimărilor oficiale, pompierii ialomițeni au desfășurat, în 2021, aproximativ 9000 de intervenții pentru situații de urgență. Incendiile reprezintă 200 din numărul total al intervențiilor la care au participat militarii... [citește_tot_articolul]

5 Februarie 2022, 11:20 (4281 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Mânăstirea Balaciu primește 154 hectare de pădure

Mediere administrativă

Mânăstirea Balaciu primește 154 hectare de pădure

Mânăstirea Balaciu va intra în posesia a 154 de hectare de pădure în zona localităților Balaciu și Sfântu Gheorghe. Decizia a fost amânată timp de mai mulți ani din cauza unor blocaje admi­nistrative. Rezolvarea conflictului a fost posibilă la intervenția Prefecturii Ialomița, care a organizat o în­tâlnire informală între părțile implicate. «Practic, situația e rezolvată. Așteptăm reprezentanții Direcției Silvice pentru a măsura suprafețele de pădure care urmează să fie retrocedate!» declară Viorel Trandafir, secretarul comunei Balaciu.

E și Prefectura bună la ceva Joi, 27 ianuarie... [citește_tot_articolul]

4 Februarie 2022, 14:50 (15852 vizualizări - 17 comentarii)

EVENIMENT

Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița se mută în containere

Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița se mută în containere

Din cauza lucrărilor de modernizare care se desfă­șoară la Spitalul Județean de Urgență Slobozia, Ser­viciul Județean de Ambu­lanță Ialomița va fi relocat. Astfel, în timp ce perso­na­lul administrativ va fi mutat în sediul unei societăți comerciale din Slobozia, medicii și asistentele își vor desfășura activitatea în 6 containere ce vor fi amplasate în curtea din spate a Spitalului Județean de Urgență Slobozia.

Activitate desfășurată în containere Modernizarea Spitalului Județean de Urgență Slobozia și Ambulatoriului Integrat au determinat mutarea instituțiilor care își desfășurau... [citește_tot_articolul]

4 Februarie 2022, 10:10 (12485 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Centru de evaluare COVID-19 la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Centru de evaluare COVID-19 la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

În cadrul Spitalului Județean de Urgență Slobozia funcțio­nează singurul Centru de eva­luare COVID-19 operațional din județul Ialomița. Entitatea sanitară a fost creată pentru a minimiza presiunea pusă pe cadrele medicale ale unității. «Pacienții beneficiază de consultații medicale și sunt internați în spital doar dacă medicii Centrului consideră că este necesar...» susține Liviu Patrichi, managerul Spitalului Județean de Urgență Slobozia.

Investigații medicale pentru pacienții COVID-19 La nivelul județului Ialomița există 4 Centre de evaluare COVID-19, însă operațional, deocamdată... [citește_tot_articolul]

3 Februarie 2022, 14:05 (10628 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Cadre medicale în pericol din cauza nepăsării jandarmilor

Anchetă internă în cadrul Inspectoratului de Jandarmi Județean Ialomița după un scandal la Spitalul Urziceni

Cadre medicale în pericol din cauza nepăsării jandarmilor

Reprezentanții Inspectoratului de Jandarmi Județean Ialomița au deschis o anchetă internă după ce 4 subofițeri sunt acuzați că nu au intervenit să aplaneze un conflict, deși au fost solicitați în acest sens. Scandalul a fost provocat în incinta Spitalului Municipal Urziceni de către un grup de romi recalcitranți. «Jandarmii au venit și se uitau la medici și asistente cum se rugau de scanda­lagii să-i lase în pace!» susțin oficialii unității medicale. În cauză, poli­țiștii au deschis un dosar penal pentru «tulburarea ordinii și liniștii publice».

Filmul unui scandal Pe data de 18 ianuarie... [citește_tot_articolul]

3 Februarie 2022, 09:55 (4862 vizualizări - 17 comentarii)

EVENIMENT

Ambulatoriul Integrat al Spitalului Fetești a fost inaugurat

Ambulatoriul Integrat al Spitalului Fetești a fost inaugurat

bonus: Centru multifuncțional pe bani europeni

Investiție în Sănătate la Fetești. Administrația locală a inaugurat joi, 20 ianuarie a.c., Ambulatoriul Integrat al Spitalului Municipal «Anghel Saligny». Construit cu fonduri europene, proiectul are o valoare de 10,6 milioane de lei și reprezintă prima inițiativă de acest gen realizată în județul Ialomița încheiată cu succes.

Fonduri europene pentru Sănătate Ambulatoriul Integrat al Spitalului Municipal din Fetești a fost inclus în proiectul «Extinderea și dotarea cu echipamente medicale a Ambulatoriului din structura Spitalului Municipal „Anghel Saligny“-Fetești», care a obținut finanțare... [citește_tot_articolul]

2 Februarie 2022, 16:20 (11291 vizualizări - 2 comentarii)

Sâmbătă 27 Iun 2026
269 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Urziceni: Înșelăciune pe stradă

O femeie de 35 de ani, din comuna Ion Roată, a sesizat Poliția că a fost victima unei infracțiuni de înșelăciune. Victima a fost abordată de o femeie care a spus că o poate ajuta să se însănătoșească. ...[citește_toată_știrea]

13 August 2014, 08:50
(7777 vizualizări - 0 comentarii)


Dramă în familia polițistului care s-a împușcat în cap la Fetești. Omul legii a fost înmormîntat!

După cîteva săptămîni de luptă cu viața, agentul de la Postul de Poliție Transporturi Feroviare Fetești care a încercat să se sinucidă cu arma din dotare și-a găsit sfîrșitul pe patul de spital. El a fost ...[citește_toată_știrea]

13 August 2014, 07:40
(8771 vizualizări - 0 comentarii)


Razie la Gheorghe Doja

Polițiștii Serviciului Investigarea Fraudelor și ai Secției Rurale Slobozia au acționat pe raza comunei Gheorghe Doja pe linia prevenirii și combaterii faptelor antisociale. Au fost aplicate sancțiuni contravenționale ...[citește_toată_știrea]

12 August 2014, 13:30
(8380 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Depunerea Raportărilor contabile

Administrația Județeana a Finantelor Publice Ialomița reamintește contribuabililor că data de 18 august 2014 este termenul limită pentru depunerea Raportărilor contabile la 30 iunie 2014. Obligația depunerii ...[citește_toată_știrea]

12 August 2014, 09:20
(6603 vizualizări - 0 comentarii)


Protopopiatul Urziceni, premiat la Sibiu

Cu binecuvîntarea Preasfințitului Părinte Vincențiu, episcopul Sloboziei și Călărașilor, copiii de la Cercul de Pictură «Sfîntul Apostol Luca» al Protopopiatului Urziceni au participat la Olimpiada «Meșteșuguri ...[citește_toată_știrea]

11 August 2014, 16:35
(6412 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Șomajul, în creștere ușoară

La sfîrșitul lunii iulie 2014, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița se aflau înregistrați 7299 de șomeri, din care 1590 șomeri indemnizați, respectiv 5709 șomeri neindemnizați ...[citește_toată_știrea]

11 August 2014, 15:25
(4885 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Precizări asupra sistemului TVA la încasare

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează persoanele impozabile care au aplicat sistemul TVA la încasare și al căror cod de TVA a fost anulat la cerere, au obligația sa colecteze ...[citește_toată_știrea]

11 August 2014, 13:15
(5910 vizualizări - 0 comentarii)


Perieți: Bărbat înecat în lac

Un bărbat, în vîrstă de 44 de ani, plecat la scăldat împreună cu cîțiva prieteni, a pierit în apa lacului Perieți de pe raza localității cu același nume. Apelul la 112 cu privire la dispariția bărbatului ...[citește_toată_știrea]

11 August 2014, 10:15
(7747 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Perieți înecat


Trafic rutier RESTRICȚIONAT în Slobozia

Biroul Rutier Slobozia informează că, începînd cu data de 11 august 2014, în zona Instituției Prefectului-Județul Ialomița vor fi demarate lucrările de amenajare a unei parcări subterane, de capacitate ...[citește_toată_știrea]

10 August 2014, 15:45
(5637 vizualizări - 1 comentariu)


IPJ Ialomița: Acțiunea «Blocada»

Efective mărite din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița acționează pentru asigurarea unui climat corespunzător de ordine publică, în perioada 5-31 august 2014, în acest sens fiind organizate ...[citește_toată_știrea]

10 August 2014, 10:15
(6781 vizualizări - 1 comentariu)


AJOFM Ialomița: Cursuri gratuite de formare profesională

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița vine în întîmpinarea persoanelor aflate în căutarea unui loc de muncă, prin organizarea de cursuri de calificare profesională în următoarele meserii ...[citește_toată_știrea]

9 August 2014, 20:35
(10692 vizualizări - 0 comentarii)


APIA Ialomița: Peste 4,72 milioane de lei, subvenție la motorină

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură-Centrul Județean Ialomița informează că, în perioada 01.08.2014-06.08.2014, s-a efectuat plata aferentă cererilor depuse în trimestrul I 2014 pentru ajutorul ...[citește_toată_știrea]

9 August 2014, 17:25
(8237 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Bărbat de 61 de ani, din Perieți, bănuit de furturi din autoturisme

Polițiștii de Investigații Criminale cercetează un bărbat, în vîrstă de 61 de ani, din comuna Perieți, sub aspectul comiterii mai multor infracțiuni de furt calificat și tentativă la furt calificat. Cel ...[citește_toată_știrea]

9 August 2014, 13:30
(6331 vizualizări - 0 comentarii)


Scandal la Bărbulești. Șapte persoane au fost reținute pentru acte de violență!

Revoltele se țin lanț în comuna Bărbulești. Polițiștii Secției Rurale Jilavele au reținut șapte cetățeni de etnie romă, care au provocat un scandal. Din cercetările oamenilor legii reiese faptul că 13 cetățeni ...[citește_toată_știrea]

5 August 2014, 15:50
(6217 vizualizări - 0 comentarii)


APIA Ialomița: Adeverințe pentru accesarea de credite la subvenția pe suprafață

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură-Centrul Județean Ialomița informează că, începînd cu data de 06.08.2014, va elibera adeverințe pentru beneficiarii Schemei de Plată Unică pe Suprafață ...[citește_toată_știrea]

5 August 2014, 14:10
(12577 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: Escrocii continuă să facă victime

Deși, în nenumărate rînduri, Poliția a atras atenția cu privire la modurile de operare folosite de escroci, există încă situații în care inventivitatea infractorilor continuă să facă victime. Luni, 4 august ...[citește_toată_știrea]

5 August 2014, 12:45
(7478 vizualizări - 2 comentarii)


Cocora: Minor dispărut de acasă

Cocora: Minor dispărut de acasă

În cursul zilei de luni, 4 august 2014, Poliția a fost sesizată cu privire la faptul că minorul CURTE SORIN, de 17 ani, din comuna Cocora, a plecat voluntar de la o stînă de animale situată ...[citește_toată_știrea]

5 August 2014, 11:30
(6036 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Cocora dispărut


anunț angajare

service Real Test
angajează
consilier recepție service
se solicită
-experiență min. 2 ani
se oferă
-pachet salarial atractiv
vă rugăm depuneți CV
la e-mail [email protected]

Relații la tel. 0243/232.132

5 August 2014, 09:20


Locul 3 pentru pompierii ialomițeni la faza zonală a Concursurilor Serviciilor Profesioniste pentru Situații de Urgență

În perioada 30.07-01.08.2014 s-a desfășurat, la Tulcea, faza zonală a Concursurilor Serviciilor Profesioniste pentru Situații de Urgență, competiție organizată de Inspectoratul pentru Situații de Urgență ...[citește_toată_știrea]

5 August 2014, 07:20
(8182 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Doi morți și un rănit în accidente rutiere

Două accidente rutiere s-au produs pe șoselele ialomițene, în urma acestora rezultînd decesul a două persoane și rănirea alteia. Primul eveniment rutier s-a produs vineri, 1 august a.c., în jurul orei ...[citește_toată_știrea]

4 August 2014, 19:50
(6734 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbat din Bărbulești, acuzat de furt în Luxemburg

Polițiștii de Investigații Criminale au depistat un bărbat care era urmărit internațional pentru săv]rșirea mai multor infracțiuni de furt în Luxemburg. Polițiștii Serviciului de Investigații Criminale ...[citește_toată_știrea]

4 August 2014, 18:40
(6342 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Femeie accidentată pe trecerea de pietoni

Pe raza municipiului Slobozia s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea unui pieton. Astfel, în timp ce un tînăr în vîrstă de 29 de ani, din Slobozia, conducea un autoturism pe bulevardul ...[citește_toată_știrea]

1 August 2014, 13:05
(7192 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Slobozia accident


Bărbulești: Bănuit de tentativă de viol, reținut de polițiști

Polițiștii au încarcerat în Centrul de Reținere și Arestare Preventivă al Inspectoratului un bărbat de 36 de ani, bănuit de comiterea infracțiunii de tentativă de viol. Poliția a fost sesizată la data de ...[citește_toată_știrea]

1 August 2014, 11:15
(7793 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Prețurile medii la produsele agricole

Administrația Județeana a Finantelor Publice Ialomița înștiințează contribuabilii interesați că a fost aprobată Hotărîrea Consiliului Județean Ialomița nr. 53/2014, privind modificarea Hotărîrii Consiliului ...[citește_toată_știrea]

1 August 2014, 10:45
(7332 vizualizări - 0 comentarii)


Pompierii caută o persoană posibil înecată, în lacul Movilița

Trupul unui bărbat, în vîrstă de 31 de ani, din localitatea Movilița, este căutat de pompieri, după ce un martor a anunțat că bărbatul a intrat în apă și nu a mai ieșit. La fața locului s-au deplasat pompierii ...[citește_toată_știrea]

1 August 2014, 07:50
(9223 vizualizări - 1 comentariu)


Pompierii ialomițeni, în sprijinul sinistraților din Teleorman

La ordinul inspectorului general al Inspectoratului General pentru Situații de Urgență, colonel dr Nicolae Cornea, zece subofițeri din cadrul Inspectoratului pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» ...[citește_toată_știrea]

30 Iulie 2014, 17:05
(6746 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Cercetat pentru port ilegal de cuțit

Polițiștii din Urziceni au deschis un dosar penal pe numele unui bărbat de 56 de ani. Acesta purta asupra sa, fără drept, un cuțit cu o lamă de 28 de centimetri. Cel în cauză a fost identificat de o patrulă ...[citește_toată_știrea]

30 Iulie 2014, 16:50
(5362 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Tîlhari trimiși după gratii

Doi tineri, de 24 și 25 de ani, au fost reținuți de polițiști sub acuzația de tîlhărie. Aceștia se află în prezent în Centrul de Reținere și Arest al Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița. Potrivit ...[citește_toată_știrea]

30 Iulie 2014, 15:50
(4990 vizualizări - 0 comentarii)


Platonești: Femeie dispărută de la domiciliu

Platonești: Femeie dispărută de la domiciliu

Polițiștii Secției Rurale Platonești au fost sesizați cu privire la faptul că o femeie, de 35 de ani, a plecat de la domiciliul său, situat pe raza comunei și nu a revenit pînă în prezent.
Din cercetările ...[citește_toată_știrea]

29 Iulie 2014, 15:30
(4475 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Faza zonală a Concursurilor Serviciilor Profesioniste pentru Situații de Urgență

În perioada 30.07-01.08.2014, Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Delta» al județului Tulcea va fi gazda fazei zonale a concursurilor serviciilor profesioniste pentru situații de urgență, competiție ...[citește_toată_știrea]

29 Iulie 2014, 10:40
(8117 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...