Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Primarul Ciulniței răspunde oficial... pe Facebook

Avocatul Poporului contra «avocatul» Clean Tech

Primarul Ciulniței răspunde oficial... pe Facebook

În primăvara anului 2021, ca urmare a sutelor de sesizări venite din partea cetățenilor, instituția Avocatul Poporului a cerut oficial explicații autorităților statului privitor la activitatea firmei Clean Tech Ciulnița. Singura instituție care a refuzat să răs­pundă solicitării ar fi fost Primăria Ciulnița. La 6 luni distanță, după mediatizarea situației în spațiul public, Gheorghe Stelică acuză instituția Avocatul Poporului de «politizarea» situației... pe Facebook!

Și tăcerea e un răspuns Timp de 10 ani Clean Tech Ciulnița a poluat sistematic zona Ciulnița-Slobozia fără ca autoritățile... [citește_tot_articolul]

17 Decembrie 2021, 10:05 (6369 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Crimă în satul ialomițean Bucșa

Crimă în satul ialomițean Bucșa

Un tânăr de 24 de ani a ajuns în Centrul de Reținere și Arest Preventiv al Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița după ce a ucis un bărbat de 42 de ani. Crima s-a petrecut pe un islaz de la marginea satului Bucșa. Victima a fost ucisă cu un briceag.

Arestat preventiv pentru 30 de zile Mai mulți localnici din satul Bușca au sesizat la 112 faptul că pe islazul de la marginea localității s-ar fi produs un scandal. Cel care l-ar fi declanșat este tânărul de 24 de ani. Acesta ar fi fost deranjat că oile victimei sale, identificată în persoana unui bărbat de 42 de ani, ar fi pătruns... [citește_tot_articolul]

16 Decembrie 2021, 13:50 (7480 vizualizări - 5 comentarii)

Taguri: Bucșa crimă

Click aici

EVENIMENT

Ialomița are 3 Centre de Vaccinare anti-COVID-19 destinate copiilor

Ialomița are 3 Centre de Vaccinare anti-COVID-19 destinate copiilor

Autoritățile din Ialomița au stabilit care vor fi Centrele de Vaccinare anti-COVID-19 din județ unde se va putea realiza imunizarea copiilor, cu vârste cuprinse între 5 și 11 ani. Acestea vor funcționa în orașele Fetești, Urziceni și Slobozia.

Se așteaptă vaccinul În așteptarea unei date oficiale cu pri­vire la debutul campaniei de vacci­nare anti-COVID-19 destinată copii­lor cu vârste cuprinse între 5 și 11 ani, autoritățile sanitare din Ialomița au făcut demersuri pentru amenajarea Centrelor de Vaccinare destinate acestei categorii de populație. Potrivit unei decizii a Comi­tetului... [citește_tot_articolul]

16 Decembrie 2021, 10:20 (10762 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița: Valoarea ajutoarelor de înmormântare a ajuns la 4,5 milioane de euro

Ialomița: Valoarea ajutoarelor de înmormântare a ajuns la 4,5 milioane de euro

Statistică sumbră a Casei Județene de Pensii Ialomița. Valul 4 al pandemiei de COVID-19 a făcut ca numărul ajutoarelor de înmormântare acordate de instituție să crească. Statistic, în perioada ianuarie-noiembrie 2021, în Ialomița au fost oferite 4200 de astfel de subvenții, cu peste 600 mai mult decât în anul precedent. Valoarea ajutoarelor de înmormântare anul acesta a fost de 4,5 milioane de euro.

Avalanșă de cereri în octombrie și noiembrie 2021 Ajutorul de înmormântare este un sprijin financiar pe care statul îl acordă în urma decesului unei persoane asigurate sau pensionare sau... [citește_tot_articolul]

15 Decembrie 2021, 12:55 (7030 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Vizită de lucru a ministrului Gabriela Firea la Slobozia

Vizită de lucru a ministrului Gabriela Firea la Slobozia

Ministrul Familiei, Tineretului și Egalității de Șanse, Gabriela Firea a vizitat marți, 14 decembrie 2021, locuința protejată pentru victimele violenței domestice. Unitatea se află în administrarea Direcției Generale de Asistență Socială și Protecția Copilului Ialomița și a fost amenajată printr-un proiect cu finanțare europeană, din Fondul Social European.

Sprijin pentru victimele violenței domestice
Locuința protejată pentru victimele violenței domestice, administrată de Direcția Generală de Asistență Socială și Protecția Copilului Ialomița, a fost realizată cu ajutorul fondurilor... [citește_tot_articolul]

14 Decembrie 2021, 17:55 (5487 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primăria Slobozia organizează «Târgul de Crăciun 2021»

Primăria Slobozia organizează «Târgul de Crăciun 2021»

În perioada 19-24 decembrie a.c., admi­nistrația locală din Slobozia organizează «Târgul de Crăciun 2021». Astfel, în centrul orașului vor fi organizate spectacole stradale pentru toate gusturile. «Târgul de Crăciun» de la Slobozia își va deschide porțile duminică, 19 decembrie 2021. Invitații speciali ai Sărbătorilor de Iarnă de la Slobozia vor fi artiștii Mihai Trăistariu și Narcisa Suciu.

6 zile de sărbătoare la Slobozia Îmbrăcată în straie de sărbătoare, Piața Revoluției din Slobozia îi va primi pe cetățenii orașului la «Târgul de Crăciun 2021» începând de duminică, 19 decembrie... [citește_tot_articolul]

14 Decembrie 2021, 16:15 (6926 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

SPORT

Au plecat doi jucători, se pregătesc alți doi!

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia

Au plecat doi jucători, se pregătesc alți doi!

Unirea Slobozia iernează pe locul 8, iar jucătorii antrenați de Adrian Mihalcea nu și-au luat gândul de la o eventuală participare în play-off. Îi despart 4 puncte de locurile 5-6, ocupate de Steaua și FC Buzău, iar acestea pot fi recuperate în cele 3 etape rămase de jucat, din sezonul regulat, în primăvară. Unirea nu e la mâna ei, dar programul o ajută. Pentru aceasta, este necesară primenirea lotului în pauza de iarnă. Deocamdată, s-a dat startul plecărilor.

În primăvară, fără Turcu și Savu Primii doi jucători la serviciile cărora Unirea a renunțat sunt Turcu și Savu. Atacantul Cosmin... [citește_tot_articolul]

14 Decembrie 2021, 15:40 (5162 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

CSM Unirea Slobozia s-a despărțit de Andreea Dinu

Handbal, Divizia A

CSM Unirea Slobozia s-a despărțit de Andreea Dinu

CSM Unirea Slobozia continuă în aceste zile pregătirea pe plan local. Echipa se află la 2 puncte de prima poziție și speră să remonteze, o dată cu reluarea campionatului, acest handicap. Între timp, în lotul coordonat de antrenorul Constantin Frâncu a apărut prima plecare: pivotul Andreea Dinu, 21 de ani. Andreea a venit în vară de la Dunărea Brăila. A jucat foarte puțin la Slobozia, având pe postul său o concurență acerbă: Florea, Naumenko și Vlădescu. Conform apropiaților, «Dinuț», cum îi spun prietenii, ar intenționa să renunțe la handbal. În zilele următoare, am putea avea parte și de alte mișcări de trupe, atât la capitolul «veniri», cât și la «plecări». CSM Unirea Slobozia va participa,... [citește_tot_articolul]

14 Decembrie 2021, 14:10 (5803 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Marian Neacșu, omul și opera

Marian Neacșu, omul și opera

Marian Neacșu nu mai așteaptă numirea în funcția de secretar general al Guvernului pentru că a fost numit. Ialomița nu mai așteaptă nimic pentru că Marcel Ciolacu, președintele PSD a declarat că Marian Neacșu nu e «un tâlhar». Subscriem! Marian Neacșu nu e «un tâlhar»! El este un lider politic care refuză să-și asume greșelile personale și deciziile eronate adoptate în numele «binelui public». Iar revenirea acestuia într-o funcție publică de prim rang confirmă etichetele de «purtător de mapă», «trădător» și «condamnat penal»...

Nu aduce anu’ ce aduce Ciolacu Marian Neacșu se întoarce... [citește_tot_articolul]

14 Decembrie 2021, 12:40 (7436 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

SPORT

Amara, campioană de iarnă

Fotbal, Liga a IV-a

Amara, campioană de iarnă

Sâmbătă, 11 decembrie a.c., s-a desfășurat ultima etapă din turul Ligii a IV-a ialomițene. A fost o etapă interesantă, care încheie în mod fericit un tur de campionat în care echipele au avut fluctuații de formă. Au fost surprize plăcute, dar și echipe care au dezamăgit. Au făcut o figură frumoasă echipele din Amara, Rovine, Ion Roată și Roșiori. A dezamăgit inexplicabil Înfrățirea Jilavele, care se anunța una dintre candidatele la titlu după parcursul excelent din Cupă. Nu s-au regăsit în totalitate nici Abatorul, Țăndărei sau Munteni Buzău. Pe lângă aceasta, este deja clar că trebuie să mai așteptăm cel puțin un an ieșirea din mediocritate a Urziceniului.

Victorie clară cu Abatorul... [citește_tot_articolul]

14 Decembrie 2021, 11:10 (2742 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Birourile polițiștilor, transformate în depozite de anvelope

Slobozia: Birourile polițiștilor, transformate în depozite de anvelope

Condiții de muncă greu de imaginat la Poliția Municipiului Slobozia. Reprezentanții Sindica­tului «Diamantul» atrag atenția, pe rețelele de socializare, cu privire la faptul că polițiștii din cadrul Biroului de Ordine Publică sunt obligați să-și desfășoare activitatea în aceleași spații în care sunt depozitate anvelopele mașinilor de intervenție.

Obligați să împartă birourile cu anvelopele
«Găsești anvelopele dosite pe unde se poate, pe jos, pe sus, mai pe dedesubt, mai în spate, mai încolo, așa cum au reușit colegii noștri de la Ordine -ce coincidență!- Publică. Una peste alta, oamenii caută să se descurce în orice condiții, deși pare că le este testată limita de suportabilitate deoarece -ca un făcut- camera birou-depozit nu are geamuri și nici ventilare corespunzătoare iar anvelopele degajă un miros insuportabil și... toxic»... [citește_tot_articolul]

13 Decembrie 2021, 13:50 (9458 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița are Centru Județean de Excelență

Cu rezultate slabe la învățătură

Ialomița are Centru Județean de Excelență

Într-un județ precum Ialomița, în care performanțele școlare ale elevilor lasă de dorit, Ministerul Educației a decis să în­ființeze un Centru Județean de Excelență. Scopul instituției este acela de a promova elevii cu rezul­tate deosebite la învățătură. Finanțarea activității Centrului se face exclusiv de către Ministerul Educației care, în acest an școlar, a oferit apro­ximativ 500 mii de lei pentru funcționare.

Performanțele elevilor, încotro? Înființarea unui Centru Județean de Excelență pare greu de înțeles într-un județ în care performanțele școlare ale elevilor sunt aproape inexistente... [citește_tot_articolul]

13 Decembrie 2021, 09:55 (7390 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Sediu nou pentru Direcția Taxe și Impozite a Primăriei Fetești

Sediu nou pentru Direcția Taxe și Impozite a Primăriei Fetești

Administrația locală a municipiului Fetești a inaugurat recent noul spațiu în care funcționează Direcția Taxe și Impozite. Sediul a fost adaptat astfel încât să permită accesul contribuabililor, indiferent dacă aceștia sunt vaccinați sau nu împotriva COVID-19. «Am ales această locație pentru a ușura accesul cetățenilor către Direcția de Taxe și Impozite...» a declarat Laurențiu Șonchereche, primarul municipiului Fetești.

Măsuri în beneficiul cetățenilor În baza Hotărârii de Guvern nr. 1013,  accesul cetățenilor în instituțiile publice și serviciile subordonate acestora se face... [citește_tot_articolul]

12 Decembrie 2021, 14:50 (16199 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Peste 2000 de persoane, testate la Centrul amenajat de Primăria Slobozia

Peste 2000 de persoane, testate la Centrul amenajat de Primăria Slobozia

Primăria Slobozia este singura administrație locală din județul Ialomița care a decis să limiteze efectele pandemiei de COVID-19 prin testarea populației. Astfel, municipalitatea a înființat în centrul orașului un Punct de Testare Gratuită COVID, destinat cetățenilor orașului. Peste 2000 de persoane au fost testate într-o lună și jumătate de la deschidere. «Este un demers benefic pentru comunitatea noastră!» susțin oficialii Primăriei Slobozia.

Situație epidemiologică sub control
Creșterea cazurilor de COVID-19 la nivelul municipiului Slobozia, în cursul lunii octombrie 2021,... [citește_tot_articolul]

12 Decembrie 2021, 11:05 (3537 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Proiect social finanțat de Uniunea Europeană, inițiat de Primăria Țăndărei

Proiect social finanțat de Uniunea Europeană, inițiat de Primăria Țăndărei

Administrația locală din Țăndărei susține persoanele vulnerabile din comunitate. Astfel, a fost realizat un proiect cu finanțare europeană al cărei scop vizează integrarea pe piața muncii a persoanelor vulnerabile. Membrii grupului-țintă vor participa la cursuri de formare și reconversie profesională, astfel încât vor putea beneficia de calificări recunoscute de angajatori. Valoarea totală a proiectului social al administrației locale din Țăndărei este de 1,5 milioane de euro.

Sprijin pentru persoanele vulnerabile Proiectul social al Primăriei Țăndărei urmărește să ofere sprijin persoanelor... [citește_tot_articolul]

11 Decembrie 2021, 14:50 (8900 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

REPORTAJ

Jucăriile «stricate» ale lui Moș Crăciun

Jucăriile «stricate» ale lui Moș Crăciun

N e amintim de ei de Paște și de Crăciun. Dar mai ales de Crăciun... Atunci avem noi vreme, atunci ne lasă inima să fim «mai buni». Însă ei sunt acolo mereu... La marginea lumii noastre. În cana­lizări, lângă tomberoane, prin clădirile părăsite ale orașului. Fac parte din peisaj atâta timp cât rezistă. Iar când nu-i mai vedem, nu ne întrebăm niciodată ce s-a întâmplat cu ei. Sunt jucăriile «stricate» ale societății. Nimeni nu are timp să le repare. Nici măcar Moș Crăciun...

Mircea de la Gară Pe Mircea îl cunoaște toată lumea. E prietenos și popular. Nu face rău, nu înjură... Doarme... [citește_tot_articolul]

11 Decembrie 2021, 10:40 (5446 vizualizări - 3 comentarii)

POLITICĂ

«Programul de guvernare al PSD este orientat spre nevoile românilor!»

Deputatul social-democrat Ștefan Mușoiu

«Programul de guvernare al PSD este orientat spre nevoile românilor!»

Criza politică națională a luat sfârșit. Noul Cabinet Ciucă a fost învestit în funcție. Președintele executiv al PSD Ialomița, Ștefan Mușoiu, explică raționamentele pentru care PSD a trecut peste orice fel de neînțelegeri anterioare cu PNL și a acceptat să intre la guvernare într-o perioadă atât de dificilă pentru țară.

Despre noul Guvern Deputatul social-democrat Ștefan Mușoiu salută public ieșirea României din criza po­litică prelungită. Demnitarul PSD susține că în perioada imediat următoare vor apărea primele efecte concrete ale măsurilor adoptate în aceste momente. «Votul din ... [citește_tot_articolul]

10 Decembrie 2021, 16:40 (8787 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Piața Revoluției din Slobozia va fi «cosmetizată»

Soluția administrației Soare

Piața Revoluției din Slobozia va fi «cosmetizată»

Administrația Soare finalizează investiția din Piața Revoluției din Slobozia. Lucrările la parcarea subterană se reiau în primăvara anului 2022, proiectantul propunând soluții arhitectonice noi. Costurile etapei a doua a acestei investiții sunt estimate la 17 milioane de lei.

Primăria a avizat proiectul tehnic Noul arhitect al orașului Slobozia, Ioana Niculae, a avizat proiectul tehnic comandat proiectantului EURO AIM CONSULTING SRL pentru «lucrările executate și rămase a fi de executat» la investiția din Piața Revoluției din Slobozia. Conform planșelor prezentate în exclusivitate... [citește_tot_articolul]

10 Decembrie 2021, 09:55 (6939 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

Reparații de mântuială la Liceul Tehnologic «Iordache Zossima» Armășești

Reparații de mântuială la Liceul Tehnologic «Iordache Zossima» Armășești

Război în instanță între Liceul Tehnologic «Iordache Zossima» Armășești și firma care a executat repa­rația acoperișului unității de învățământ. Reprezentanții școlii reclamă calitatea proastă a lucrărilor și cer să le fie îna­poiate sumele pe care le-au plătit pentru execuție. Realizată în 2018, investiția a fost afectată din cauza condițiilor meteorologice din ultima perioadă de timp și, pentru că este încă în garanție, constructorul ar fi trebuit să suporte eventualele daune apărute, potrivit contractului încheiat. În realitate, situația a fost total opusă. «Ne-au spus că nu este vina lor că s-a stricat acoperișul...» susține Niculina Stan, directorul Liceului Tehnologic «Iordache Zossima»... [citește_tot_articolul]

9 Decembrie 2021, 13:40 (10017 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Cosâmbești: Posibile probleme de mediu, ignorate de autoritățile competente

Cosâmbești: Posibile probleme de mediu, ignorate de autoritățile competente

Drumul județean care leagă municipiul Slobozia de localitatea Cosâmbești a fost din nou inundat. Fenomenul a fost sesizat în zona conductelor prin care Combinatul Chimic deversează apele uzate în râul Ialomița. Întâmplarea s-a petrecut la câteva zile distanță după ce Popasul Trebeș, noul proprietar al platformei industriale, a făcut primele probe tehnologice. În momentul în care instalațiile tehnolo­gice au fost repornite, locuitorii din Slobozia au reclamat «scurgerile» de amoniac provenite de la Combinatul Chimic. Problema de mediu a fost adusă în atenția Gărzii de Mediu Ialomița, instituție care nu a formulat încă un răspuns oficial. De asemenea, prezența apelor uzate pe șosea a fost verificată... [citește_tot_articolul]

9 Decembrie 2021, 10:10 (10958 vizualizări - 8 comentarii)

Vineri 26 Iun 2026
280 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Valea Măcrișului: 121 tone de floarea-soarelui, ridicate în vederea confiscării

Efective din cadrul Serviciului de Investigare a Fraudelor Ialomița și Gărzii Financiare-Secția Ialomița au efectuat o verificare la un punct de lucru pentru colectarea cerealelor situat în comuna Valea ...[citește_toată_știrea]

27 August 2012, 17:41
(9822 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: «Luna prevenirii incendiilor»

În perioada 15 august-15 septembrie 2012, la nivel național se sărbătorește «Luna prevenirii incendiilor». Cu această ocazie, la nivelul Inspectoratului pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al județului ...[citește_toată_știrea]

22 August 2012, 18:00
(6878 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: Foc pe acoperișul blocului

Slobozia: Foc pe acoperișul blocului

Panică în rîndul locatarilor unui bloc aflat pe strada Ștefan cel Mare din Slobozia. Acoperișul imobilului a fost cuprins de flăcări. Speriați de faptul că flăcările s-ar putea extinde și la apartamentele ...[citește_toată_știrea]

22 August 2012, 18:00
(12012 vizualizări - 0 comentarii)


Manasia: N-a văzut gardul, din cauza alcoolului

Alcoolul i-a luat ochii, dar și direcția unui șofer, de 34 ani, din Manasia. Marți, 21 august 2012, acesta a fost implicat într-un accident de circulație. Pentru că s-a urcat băut la volan, acesta a pierdut ...[citește_toată_știrea]

22 August 2012, 17:05
(8019 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Manasia accident


Bărbulești: Acțiune a Poliției

Polițiștii din cadrul Secției Rurale Jilavele, în colaborare cu efective din cadrul Serviciului Rutier, au desfășurat marți, 21 august a.c., o acțiune integrată pe străzile din Bărbulești. Oamenii legii ...[citește_toată_știrea]

22 August 2012, 16:51
(7724 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Venituri suplimentare la buget de peste 2,170 milioane lei, 12 sesizări penale la Parchet

În luna iulie 2012, organele de control din cadrul DGFP Ialomița au stabilit  venituri suplimentare la bugetul general consolidat în sumă de peste 2,170 milioane lei, din care aproape 0,347 milioane ...[citește_toată_știrea]

22 August 2012, 16:45
(7974 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Cursuri de calificare pentru șomeri

AJOFM Ialomița aduce la cunoștința celor interesați că organizează cursuri de formare profesională pentru apicultor, bucătar, confecționer asamblor articole textile, frizer, coafor, manichiurist, pedichiurist ...[citește_toată_știrea]

22 August 2012, 16:36
(9656 vizualizări - 2 comentarii)


Jilavele: Bătrîn de 88 ani, izbit frontal de o mașină

Neacordarea de prioritate a fost cauza unui accident de circulație produs în comuna Jilavele. Astfel, un bărbat, de 62 ani, domiciliat în localitatea Limanu-Constanța, în timp ce conducea un autoturism ...[citește_toată_știrea]

22 August 2012, 16:30
(9537 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Jilavele accident


Mihail Kogălniceanu: Soț și soție, acroșați de un autoturism. Femeia a murit!

Pe DN2A, la intersecția cu DJ212, în apropierea comunei Mihail Kogălniceanu, s-a produs un accident rutier în urma căruia două persoane, soț și soție, au fost grav rănite, una dintre acestea decedînd ulterior ...[citește_toată_știrea]

22 August 2012, 16:27
(10047 vizualizări - 2 comentarii)


Movilița: La 16 ani, prins șofînd prin comună

Un minor în vîrstă de 16 ani, din comuna Movilița, este cercetat penal de polițiștii Secției de Poliție Rurală nr. 4 Coșereni după ce acesta a fost depistat conducînd un autoturism, deși nu poseda permis ...[citește_toată_știrea]

22 August 2012, 16:25
(8416 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Autoturism neînmatriculat și cu numere false, depistat în trafic

Un echipaj din cadrul Biroului Rutier Urziceni ce acționa pe Strada Regiei din localitate a oprit pentru control un autoturism cu numere de înmatriculare corespunzătoare municipiului București. Procedîndu ...[citește_toată_știrea]

22 August 2012, 16:25
(7330 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. Se pot introduce anunțuri on-line.

21 August 2012, 17:59


anunț angajare

SC AVICOLA SA Slobozia
angajează
pe bază de preselecție pentru post de
asistent manager, secretariat PR
persoană cu studii superioare la zi, educată, rezistentă la stres, adaptabilă la situații emoționale diferite, cunoscătoare a două limbi străine, cunoștințe PC
Verificarea aptitudinilor și înscrierile se vor face pînă la data de 24 august 2012, orele 9,30, la secretariatul instituției din Slobozia, Șos. Constanței, km 4-5, telefon 0243/221.200

21 August 2012, 17:45


Slobozia: Din nou înșelăciuni cu «ghicirea viitorului»

Săptămîna trecută, unei tinere de 26 ani, din comuna Mărculești, i-au fost furate bijuteriile de aur aflate asupra sa. Din cercetările efectuate a rezultat că tînăra, aflîndu-se în vizită la tatăl ei, internat ...[citește_toată_știrea]

19 August 2012, 23:20
(6447 vizualizări - 2 comentarii)


Fetești: Beat la volan

Polițiștii Biroului Rutier Fetești au oprit pentru verificări un autoturism înmatriculat în Capitală, la volanul căruia se afla un bărbat, de 45 ani, din comuna Movila. Întrucît emana halenă alcoolică, ...[citește_toată_știrea]

19 August 2012, 23:16
(8947 vizualizări - 2 comentarii)


Mînăstirea Dridu, amenințată de flăcări

Un incendiu produs joi, 16 august a.c., la o locuință a unui localnic din Dridu era să pună în pericol mînăstirea din localitate. Din fericire, focul a focul a fost stins la scurt timp de pompierii din ...[citește_toată_știrea]

19 August 2012, 22:56
(8914 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Dridu incendiu


Ialomița: Prins cu 142 km/h în localitate

Un tînăr de 27 ani, din Bacău, a fost prins de polițiștii Serviciului Rutier Ialomița în timp ce conducea, pe DN2A, în localitate, cu viteza de 142 km/h. Mai mult, înainte de a se urca la volan, tînărul ...[citește_toată_știrea]

19 August 2012, 22:52
(7281 vizualizări - 0 comentarii)


Roșiori: Și-a băgat prietenii în spital

Un tînăr de 21 ani, din București, a fost implicat într-un grav accident de circulație. Acesta s-a urcat la volan băut și s-a răsturnat cu mașina. Alături de el se afla prietena sa de 19 ani și un amic ...[citește_toată_știrea]

19 August 2012, 22:48
(8128 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Roșiori accident


Ialomița: Se fură din cîmp

Lovite de secetă, culturile agricole sînt acum amenințate de hoți. Polițiștii ialomițeni au prins nu mai puțin de 9 persoane plecate le furat pe cîmp. Mai grav este faptul că printre autori se numără și ...[citește_toată_știrea]

19 August 2012, 22:41
(6153 vizualizări - 2 comentarii)


DGFP Ialomița: 5,4 milioane lei, TVA de rambursat

În luna august 2012, la nivelul Direcției Generale a Finanțelor Publice Ialomița se va rambursa TVA (taxă pe valoarea adăugată) în suma de 5,4 milioane lei, din care s-a propus pentru compensare suma de ...[citește_toată_știrea]

17 August 2012, 15:15
(6633 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Rata șomajului, în creștere ușoară-6,03%

Potrivit datelor statistice ale Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, rata șomajului înregistrată, la finele lunii iulie 2012, la nivel județean, a fost de 6,03%. Procentul indică ...[citește_toată_știrea]

17 August 2012, 15:15
(5827 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. Se pot introduce anunțuri on-line!

16 August 2012, 18:41


Andrășești: Și-a înjunghiat nora de supărare

Scandal în sînul unei familii din Andrășești, în după-amiaza zilei de marți, 14 august 2012. Un bătrîn de 72 de ani a luat un cuțit de bucătărie și și-a înjunghiat nora, de 32 de ani, în picior. Omul este ...[citește_toată_știrea]

16 August 2012, 18:30
(11063 vizualizări - 2 comentarii)


«Pistolarii» din Bărbulești rămîn după gratii

Țiganii din Bărbulești, implicați în scandalul iscat în prima zi a anului 2012, rămîn în continuare la închisoare. Au decis magistrații Tribunalului Ialomița în urma procesului desfășurat marți, 14 august ...[citește_toată_știrea]

16 August 2012, 18:23
(8289 vizualizări - 1 comentariu)


Stejaru: Autobuz implicat într-un accident de circulație

Călătorii cursei Slobozia-București de la ora 11,00 au tras joi, 16 august 2012, o sperietură soră cu moartea. Autobuzul în care se aflau s-a izbit violent de un autocamion aflat în față la la cîțiva metri ...[citește_toată_știrea]

16 August 2012, 18:22
(11744 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Doi copii au spart magazinul din incinta Colegiului «Mihai Viteazul»

Sîmbătă, 11 august a.c., în jurul orelor 3,25, o grupă de jandarmi slobozeni a observat doi copii, care se plimbau pe bdul Matei Basarab, în fața sediului Prefecturii Ialomița. Avînd în vedere ora înaintată ...[citește_toată_știrea]

14 August 2012, 10:30
(10706 vizualizări - 1 comentariu)


DSVSA Ialomița: Avertizare asupra pestei porcine africane

În conformitate cu mesajul de alertă al Organizației Mondiale pentru Sănătatea Animală, în Ucraina-provincia Zaporozh`ye evoluează pestă porcină africană la porcii domestici. De asemenea, boala a evoluat ...[citește_toată_știrea]

14 August 2012, 10:14
(8515 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Măsuri de executare silită

În luna iulie 2012, pe linia colectării veniturilor bugetare, Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița, a întreprins o serie de măsuri de executare silită. Astfel, s-au emis aproape 1200 de somații ...[citește_toată_știrea]

14 August 2012, 10:11
(11985 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Programul «Biblionet» continuă

Alte 10 biblioteci locale din județul Ialomița au fost eligibile să facă parte din programul «Biblionet». Este vorba despre programul de implementare a serviciului de acces gratuit la internet în bibliotecile ...[citește_toată_știrea]

9 August 2012, 17:00
(8344 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Hoții «culeg» recoltele de pe cîmpuri

Într-o singură zi, mai precis miercuri, 8 august a.c., polițiștii au identificat pe raza județului 7 persoane plecate la furat pe cîmp. Hoții și-au încărcat în căruțe kilograme întregi de porumb și floarea ...[citește_toată_știrea]

9 August 2012, 16:59
(8340 vizualizări - 1 comentariu)


Ultimele comentarii
laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Vasile în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 oRLandO în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...