Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Administrația Potor a plătit din bugetul local funcționarea patinoarului din Piața Revoluției

Sărbători de Iarnă pe banii slobozenilor

Administrația Potor a plătit din bugetul local funcționarea patinoarului din Piața Revoluției

Distracția oferită cu ocazia Sărbătorilor de Iarnă de Primăria Slobozia, prin amplasarea patinoarului din Piața Revoluției, a fost suportată integral din bugetul local al orașului. Con­form unui «Protocol de Colaborare», încheiat între municipalitate și societatea care deține patinoarul, firma constănțeană Alicom CUB SRL, administrația locală și-a asumat să achite integral facturile utilităților necesare pentru funcționarea patinoarului. Același reprezentant mai deține însă o societate, Stretobit SRL, și a încheiat un contract pentru ampla­sarea unui patinoar și în municipiul Câmpina, județul Prahova. Autori­tățile locale... [citește_tot_articolul]

16 Ianuarie 2026, 08:05 (25326 vizualizări - 20 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia riscă să piardă fonduri europene în valoare de 36,2 milioane de lei

Slobozia riscă să piardă fonduri europene în valoare de 36,2 milioane de lei

Primăria Slobozia a ajuns în situația în care ar putea să piardă o investiție cu fonduri europene în valoare de 36,2 milioane de lei. Este vorba despre proiectul privind Autobaza de Transport, parte a inițiativelor municipalității de modernizare a transportului public local. Proiectul este de peste 3 ani în conservare, după ce contractul cu firma care a câștigat licitația organizată pentru implementarea proiectului a fost sistat. Termenul-limită pentru finalizarea investiției este sfârșitul lui 2026, iar oficialii Agenției de Dezvoltare Regională Sud-Muntenia au atras atenția cu privire la riscurile privind pierderea finanțării. Singurele demersuri pe care... [citește_tot_articolul]

15 Ianuarie 2026, 12:10 (14358 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Inspectoratul Școlar Județean Ialomița, condus de preotul Ion Marian 

Schimbări în fruntea Învățământului Ialomițean

Inspectoratul Școlar Județean Ialomița, condus de preotul Ion Marian 

bonus: Luminița Barcari a părăsit PNL Ialomița

De o săptămână, Inspectoratul Școlar Județean Ialomița este condus de preotul Ion Marian, profesor de Religie și inspector în cadrul IȘJ Ialomița pentru această disciplină. Numirea sa a fost făcută în baza unei decizii a Ministerului Educației. În septembrie 2025, aceeași instituție delega atribuțiile acestei funcții inspectorului școlar general adjunct Marian Baboi. Adjunctul IȘJ ar fi trebuit să asigure conducerea Învățământului ialomițean până la finalul lunii februarie 2026, însă Ministerul Educației a revenit asupra Ordinului pe care l-a emis la începutul anului școlar 2025-2026. Miza acestei predări de ștafetă ar fi însă controlul... [citește_tot_articolul]

15 Ianuarie 2026, 07:55 (74173 vizualizări - 58 comentarii)

EVENIMENT

«15 ianuarie-Ziua Culturii Naționale» la Conacul Bolomey

«15 ianuarie-Ziua Culturii Naționale» la Conacul Bolomey

Consiliul Județean Ialomița, prin Centrul Județean pentru Conservarea și Promovarea Culturii Tradiționale Ialomița și Muzeul Județean Ialomița, organizează o amplă manifestare pu­blică dedicată «Zilei Culturii Naționale». Evenimentul se des­fășoară în cadrul Conacului Bolomey.

 

Programul evenimentului cultural Programul manifestării cuprinde vizionarea materialelor video documentare: «Infinitul lui Constantin Brâncuși», «Mihai Eminescu-omul din spatele mitului», «Cultura românească în timpul lui Mihai Eminescu... [citește_tot_articolul]

14 Ianuarie 2026, 17:10 (5290 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Consiliul Județean Ialomița își acoperă «golurile de casă» cu excedentul bugetar din 2025

Consiliul Județean Ialomița își acoperă «golurile de casă» cu excedentul bugetar din 2025

Consiliul Județean Ialomița s-a întrunit marți, 13 ianuarie 2026, în cadrul unei ședințe extraordinare online, ordinea de zi cuprinzând un singur proiect de hotărâre. Astfel, consilierii județeni au votat «aprobarea utilizării excedentului bugetului local rezultat la sfârșitul exercițiului bugetar al anului 2025». Pe scurt, a fost aprobată utilizarea sumei de 30 milioane de lei, din excedentul bugetului rezultat la sfârșitul anului 2025, drept sursă de finanțare a cheltuielilor secțiunii de dezvoltare aferentă anului 2026. Mai mult, a fost aprobată utilizarea din excedentul bugetar al anilor precedenți «a unor sume pentru acoperirea temporară a golurilor de casă provenite din decalajele între veniturile și cheltuielile secțiunii de funcțio­nare în anul 2026»... [citește_tot_articolul]

14 Ianuarie 2026, 10:20 (4300 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Canalizări inundate și igrasie în blocurile din Cartierul «500» al Sloboziei

Canalizări inundate și igrasie în blocurile din Cartierul «500» al Sloboziei

Aproape jumătate din blocurile Cartierului «500» din Slobozia au probleme din cauza infiltrării apei de ploaie în subsoluri. Oamenii au solicitat Primăriei Slobozi sprijin în repetate rânduri, iar autoritățile locale au făcut constatări, au dat asigurări că se vor găsi soluții, însă acestea auîntârziat să apară. Oamenii reclamă indiferența pe care administrația locală o afișează față de problemele pe care le semnalează.

 

Pereți umezi, igrasie și mucegai Cele mai afectate de această situație sunt apartamentele aflate la parterul blocurilor... [citește_tot_articolul]

13 Ianuarie 2026, 16:05 (8132 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

SPORT

Avem stadion, vom avea și echipă...

Fotbal, SuperLiga, Unirea Slobozia

Avem stadion, vom avea și echipă...

Sfârșitul de an 2025 și debutul lui 2026 au fost efervescente pentru Unirea, slobozenii reușind în ultima etapă din 2025, cea cu numărul 21 de sâmbătă, 20 decembrie 2025, «fabuloasa» victorie contra celor de la Metaloglobus, 3-2, precum și izbăvitoarea finalizare a propriului stadion, «1 Mai» găzduind, în premieră, amicalul cu Oțelul Galați de sâmbătă, 10 ianuarie 2026, încheiat indecis 0-0. Jocul împotriva gălățenilor a fost precedat de omologarea parțială a arenei din Slobozia, Federația Română de Fotbal, alături de Liga Profesionistă de Fotbal permi­țând Sloboziei să găzduiască meciuri din SuperLiga.

... [citește_tot_articolul]

13 Ianuarie 2026, 14:10 (7936 vizualizări - 5 comentarii)

POLITICĂ

Deputatul PSD Ștefan Țintă consideră «EROARE MAJORĂ» declarațiile Președintelui Nicușor Dan pe tema Acordului Comercial UE-Mercosur!

Deputatul PSD Ștefan Țintă consideră «EROARE MAJORĂ» declarațiile Președintelui Nicușor Dan pe tema Acordului Comercial UE-Mercosur!

Printr-o postare publică, deputatul PSD Ștefan Țintă îi cere Președintelui României, Nicușor Dan, retractarea unor declarații privind Acordul Comercial dintre Uniunea Europeană și statele Mercosur. «Îi cer public Președintelui Nicușor Dan retragerea postării publicate pe pagina prezidențială în urmă cu două zile, postare în care se afirmă explicit că România a votat în favoarea Acordului comercial dintre Uniunea Europeană și statele Mercosur!» precizează deputatul social-democrat. Mai mult, viceliderul Grupului Parlamentar PSD din Camera Deputaților, parlamentarul Ștefan Țintă adaugă că «afirmația Președintelui este inexactă și produce confuzie gravă în spațiul public, fiind inadmisibil ca o astfel de confuzie să plece de la cel mai înalt nivel al statului!»... [citește_tot_articolul]

13 Ianuarie 2026, 12:35 (4305 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Frații scrimeri George și Eduard Dragomir, în topul clasamentului sportivilor ialomițeni pe 2025

Frații scrimeri George și Eduard Dragomir, în topul clasamentului sportivilor ialomițeni pe 2025

La finalul anului 2025, Direcția Județeană de Sport Ialomița a întocmit un clasament al sportivilor ialomițeni, Marin Cruțu, directorul executiv al instituției, nominalizând doi scrimeri în fruntea topului la nivel local. Astfel, pe prima poziție în ceea ce privește Sporturile Olimpice figurează sabrerul George Dragomir, sportivul Clubului Sportiv Municipal Unirea Slobozia cucerind, alături de Echipa Națională de sabie a României, medalia de bronz la Campionatul Mondial desfășurat la Tbilisi/Georgia. Mai mult, George Dragomir a devenit vicecampion național și a urcat pe locul 3 la Cupa României, împreună cu ceilalți sabreri... [citește_tot_articolul]

13 Ianuarie 2026, 10:10 (4134 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

PSD îl susține pe ministrul Justiției și denunță tentativa de subminare a procedurilor legale privind numirea șefilor Parchetelor!

PSD îl susține pe ministrul Justiției și denunță tentativa de subminare a procedurilor legale privind numirea șefilor Parchetelor!

Printr-un comunicat de presă, Partidul Social Democrat arată că «îl susține fără rezerve pe ministrul Justiției, Radu Marinescu», «condamnând manevra josnică prin care acesta a fost acuzat de plagiat, imediat după ce a anunțat că numirile șefilor la Parchetele de rang înalt nu vor fi de natură politică». «Este în mod evident un atac politic menit să determine înlăturarea ministrului. Dacă demersul ar fi fost de bună credință, acuzațiile la adresa ministrului ar fi fost formulate în momentul numirii sale la conducerea Ministerului Justiției, nu fix acum când a declanșat procedurile legale pentru numirea șefilor de Parchete, afirmând că nu va permite imixtiuni politice!»... [citește_tot_articolul]

13 Ianuarie 2026, 08:20 (9291 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Consiliul Superior al Magistraturii a respins cererile de transfer ale judecătorilor din Ialomița

Consiliul Superior al Magistraturii a respins cererile de transfer ale judecătorilor din Ialomița

În perioada noiembrie-decembrie 2025, mai mulți judecători care profesează în cadrul celor 4 judecătorii din Ialomița au făcut demersuri pentru a se transfera în alte instanțe, aflate pe raza orașelor mari precum Constanța sau București. Analiza documentelor publicate de Consiliul Superior al Magistraturii arată că toate aceste solicitări au fost respinse.

 

Magistrații vor continua să profeseze în Ialomița Diminunarea numărului de magistrați care profesează în judecătoriile din Ialomița a determinat Consiliul Superior al Magistraturii să regâ... [citește_tot_articolul]

12 Ianuarie 2026, 09:40 (4673 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Rată scăzută de vaccinare anti-HPV în județul Ialomița 

Rată scăzută de vaccinare anti-HPV în județul Ialomița 

Conform unei statistici oficiale a Institutului Național de Sănătate Publică, Ialomița se numără printre județele din țară unde vaccinarea împotriva virusului HPV nu se bucură de o mare popularitate. Deși recomandarea pentru imunizare se impune și în cazul bărbaților, în Ialomița cele mai multe doze de vaccin au fost administrate adolescentelor sau femeilor tinere. INSP arată că, în cele 12 luni ale anului 2025, puțin peste 2000 de persoane din județ s-au imunizat împotriva virusului HPV.

 

Vaccinarea împotriva HPV în Ialomița Ministerul... [citește_tot_articolul]

10 Ianuarie 2026, 09:55 (4104 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Bunuri imobiliare de 1 miliard de lei, sub sechestrul Fiscului ialomițean

Bunuri imobiliare de 1 miliard de lei, sub sechestrul Fiscului ialomițean

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița are sub sechestru peste 2000 de imobile. Valoarea tuturor bunurilor imobiliare asupra cărora Fiscul a impus această măsură este de 1 miliard de lei. Cel mai vechi sechestru a fost impus în anul 2014. Valorificarea bunurilor imobiliare sechestrate este însă viciată de numeroase probleme administrative și judiciare.

 

Sechestre pe bunurile contribuabililor Sechestrarea bunurilor, mobile sau imobile, reprezintă cea mai drastică măsură pe care ANAF o impune atunci când nu poate recupera creanțele înregistrate... [citește_tot_articolul]

8 Ianuarie 2026, 09:40 (12259 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Mijloacele de transport în comun din Ialomița, fără acces pentru persoanele cu dizabilități

Mijloacele de transport în comun din Ialomița, fără acces pentru persoanele cu dizabilități

Operatorii de transport public, printre care se numără și CFR Călători-Gara Fetești, au fost verificați pe parcursul anului 2025 de către inspectorii Agenției Județene pentru Plăți și Inspecție Socială Ialomița. Scopul controalelor a fost acela de a verifica accesul în mijloacele de transport în comun pentru persoanele cu dizabilități. La finalul controalelor, instituția a dispus remedierea deficiențelor până la jumătatea anului 2026.

 

Controale pe baza petițiilor înaintate Conform unui raport oficial al Agenției Județene de Plăți și Inspecție Socială ... [citește_tot_articolul]

7 Ianuarie 2026, 10:10 (5876 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Camera de Conturi Ialomița nu a mai făcut sesizări penale

De 4 ani

Camera de Conturi Ialomița nu a mai făcut sesizări penale

Legea conferă dreptul Curții de Conturi a României să sesizeze organele de urmărire penală atunci când, în timpul misiunilor de audit, funcționarii instituției des­coperă abateri ce intră sub incidența Codului Penal. Până în 2021, Camera de Conturi Ialomița sesiza Parchetele din județ cu situații ce aveau aspect de infracțiune. Din 2021 și până în pre­zent, auditorii ialomițeni nu au mai inițiat un astfel de demers.

 

0 (zero) sesizări penale din 2021 și până acum Curtea de Conturi a României, prin structurile sale teritoriale... [citește_tot_articolul]

5 Ianuarie 2026, 09:40 (6455 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomițenii au înmatriculat peste 8000 de autoturisme second-hand 

În 2025

Ialomițenii au înmatriculat peste 8000 de autoturisme second-hand 

O analiză a Institutului Național de Statistică arată că ialomițenii preferă să achiziționeze autoturisme second-hand. Numai în 2025 la nivelul județului au fost înmatriculate peste 8000 de autovehicule second-hand. Cele mai multe, arată statisticienii, au fost achiziționate în străinătate.

 

Mașini vechi pe șosele Cu o valoare mult mai mică decât cea a autoturismelor noi, cele second-hand se bucură de o mare popularitate în rândul ialomițenilor. Institutul Național de Statistică arată că, pe tot parcursul anului 2025, la nivelul județului Ialomița... [citește_tot_articolul]

4 Ianuarie 2026, 09:50 (3305 vizualizări - 1 comentariu)

RETROSPECTIVĂ

Cele mai importante evenimente ale anului reflectate în paginile Independent (IV)

RETROSPECTIVĂ 2025

Cele mai importante evenimente ale anului reflectate în paginile Independent (IV)

Subiecte de brumărel-octombrie 2025 Luna octombrie 2025 debuta în trombă pentru Independent, un titlu de primă pagină accentuând declinul demografic al Ialomiței: «Numărul deceselor, aproape dublu față de cel al nașterilor». «Ancheta „CAR Învățământ Slobozia“, blocată de „obiecțiuni“» sau «DNA, invocată pentru „elucidarea“ situației de la Stația de Epurare a Sloboziei/O nouă amendă pentru Urban SA din cauza mirosurilor neplăcute»... [citește_tot_articolul]

3 Ianuarie 2026, 10:20 (3161 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Salarii plătite necuvenit funcționarilor Primăriei Giurgeni și consilierilor locali

Salarii plătite necuvenit funcționarilor Primăriei Giurgeni și consilierilor locali

Curtea de Conturi a României sesizează o serie de abateri financiare în cadrul Primăriei Giurgeni. Auditorii atrag atenția cu privire la faptul că administrația locală a plătit necuvenit indemnizații salariale unor funcționari, dar și consilie­rilor locali, în cursul anului 2024. Instituția atrage atenția Primăriei Giurgeni asupra faptului că prejudiciul creat trebuie recuperat până la finalul lunii aprilie 2026.

 

Majorări salariale necuvenite În august 2025, Curtea de Conturi a României, prin Camera de Conturi Ialomița, a realizat o misiune... [citește_tot_articolul]

2 Ianuarie 2026, 09:50 (10285 vizualizări - 1 comentariu)

RETROSPECTIVĂ

Cele mai importante evenimente ale anului reflectate în paginile Independent (III)

RETROSPECTIVĂ 2025

Cele mai importante evenimente ale anului reflectate în paginile Independent (III)

Articole în cuptor-iulie 2025 Debutul lunii iulie 2025 în Independent a presupus consemnarea evenimentului inaugurării oficiale a Conacului Bolomey, edificiul reabilitat cu peste 40 milioane de lei de către Consiliul Județean Ialomița fiind deschis publicului. «Slobozia împrumută 30 mi­lioane de lei pentru acoperirea cheltuielilor neeligibile ale Programului „ELENA“» a reprezentat titlul unui articol amplu din Independent, pe prima... [citește_tot_articolul]

1 Ianuarie 2026, 09:55 (2953 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Primăria Slobozia amână inaugurarea complexului de locuințe sociale din Cartierul Bora

Primăria Slobozia amână inaugurarea complexului de locuințe sociale din Cartierul Bora

De 3 ani, Primăria Slobozia promite persoanelor asistate un complex modern de locuințe sociale. Deși construcția spațiilor s-a finalizat, acestea nu pot fi date în folosință din cauza unor pro­bleme administrative. Se pare că situația este generată de lipsa utilităților, în special a racordării la rețeaua de energie electrică. În prezent, administrația locală face demersuri pentru inițierea unui nou plan privind racordarea la rețeaua de electricitate, după ce primarul Alexandru Potor ar fi decis anularea vechiului plan, rea­lizat și avizat favorabil în mandatul fostului primar Dragoș Soare.

 

Locuințele sociale își așteaptă locatarii... [citește_tot_articolul]

31 Decembrie 2025, 09:50 (8540 vizualizări - 4 comentarii)

Joi 25 Iun 2026
256 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Grupul de Comunicare Strategică: 32 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 10 martie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 8500, cu 32 de cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

10 Martie 2021, 15:05
(2737 vizualizări - 0 comentarii)


ANAF: Ghidul privind persoanele fizice care optează pentru plata contribuției de asigurari sociale și asigurări sociale de sănătate

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează persoanele fizice care vor să facă plăți opționale pentru contribuția la pensii sau dacă vor să fie asigurați în sistemul sanitar de stat ...[citește_toată_știrea]

10 Martie 2021, 14:05
(9695 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la o casă din Fetești

La Fetești, pompierii militari din cadrul Stației de Pompieri Fetești au fost solicitați marți, 9 martie 2021, în jurul orelor 19,05, să intervină pentru localizarea și lichidarea unui incendiu izbucnit ...[citește_toată_știrea]

10 Martie 2021, 11:40
(2964 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești incendiu


Reîncepe calvarul la Slobozia: Start nou pentru lucrările de reabilitare a podului peste Ialomița

Direcția Regională de Drumuri și Poduri Constanța a anunțat că începând cu luni, 8 martie 2021, s-au reluat lucrările de reparații la podul peste râul Ialomița, situat pe drumul național DN21, km 89+66 ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2021, 19:10
(6544 vizualizări - 2 comentarii)


Ialomița: Atenție, revin ninsorile!

Ialomița: Atenție, revin ninsorile!

Administrația Națională de Meteorologie a emis marți, 9 martie a.c., o atenționare Cod Galben de ninsori însemnate cantitativ, pentru perioada 10 martie 2021, ora 3,00-11 martie 2021, ora 6,00. Conform ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2021, 19:05
(1710 vizualizări - 0 comentarii)


anunț

firmă de construcții
angajează lucrători
cu/fără experiență
pentru lucrări în județul Ialomița
-inginer constructor
-fierari-betoniști/dulgheri
-zidari/finisori etc

se oferă condiții de lucru optime
Relații suplimentare
la telefon 0754/093.656

9 Martie 2021, 17:20


Munteni Buzău: Locuință cuprinsă de flăcări

Munteni Buzău: Locuință cuprinsă de flăcări

În dimineața zilei de marți, 9 martie 2021, pompierii din Slobozia au intervenit pentru stingerea unui incendiu produs la o locuință din comuna Munteni Buzău. În urma evenimentului a ars mobilierul din ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2021, 16:40
(5501 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Sancțiuni aplicate pentru nerespectarea măsurilor de protecție sanitară

În ultimele 24 de ore, 93 polițiști și 26 de polițiști locali au acționat pentru verificarea respectării măsurilor impuse în contextul Stării de Alertă, precum și pentru prevenirea și limitarea infectării ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2021, 16:20
(4027 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Incendii de vegetație uscată la Dridu, Movilița și Fetești

Pompierii ialomițeni au intervenit luni, 8 martie a.c., pentru stingerea unor incendii de vegetație ce s-au manifestat pe raza localităților Dridu, Movilița și Fetești. În toate cazurile, flăcările au fost ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2021, 16:10
(4479 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 47 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Marți, 9 martie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 8468, cu 47 de cazuri mai mult față de ziua de luni ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2021, 15:45
(3152 vizualizări - 0 comentarii)


Jandarmul care s-a împușcat la Centrala Nucleară Cernavodă locuia în Fetești

Gest șocant al unui jandarm care asigura paza la Unitatea Specială 1 a Centralei Nucleare din Cernavodă. Militarul de 43 de ani s-a împușcat în cap cu arma din dotare. Datele arată că acesta locuia în municipiul ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2021, 11:10
(5716 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 9 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Luni, 8 martie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 8421, cu 9 cazuri mai mult față de ziua de duminică ...[citește_toată_știrea]

8 Martie 2021, 15:40
(1525 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Anularea obligațiilor de plată accesorii

Administrația Județeană a Finațelor Publice Ialomița reamintește contribuabilii interesați că pot beneficia de anularea unor obligații bugetare accesorii, aferente obligațiilor bugetare principale restante ...[citește_toată_știrea]

8 Martie 2021, 13:40
(3266 vizualizări - 0 comentarii)


Acoperișul unei locuințe din Țăndărei, în flăcări de la un coș de fum

Acoperișul unei locuințe din Țăndărei, în flăcări de la un coș de fum

În noaptea de duminică spre luni, 7/8 martie 2021, în jurul orei 1,30, pompierii militari din cadrul Gărzii de Pompieri Țăndărei au fost solicitați să intervină în Țăndărei pentru localizarea și lichidarea ...[citește_toată_știrea]

8 Martie 2021, 12:05
(4537 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Alerga goală pușcă prin centrul orașului

Slobozia: Alerga goală pușcă prin centrul orașului

O tânără de 38 de ani din Slobozia a fost surprinsă alergând complet dezbrăcată în centrul Sloboziei. Tânăra a fost filmată de mai mulți trecători, imaginile făcând înconjurul internetului. Aceasta se află ...[citește_toată_știrea]

8 Martie 2021, 10:10
(8166 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 15 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Duminică, 7 martie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 8412, cu 15 cazuri mai mult față de ziua de sâmbătă ...[citește_toată_știrea]

7 Martie 2021, 16:05
(2751 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 21 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 6 martie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 8397, cu 21 de cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2021, 15:20
(3314 vizualizări - 0 comentarii)


Drăgoești: Autoritățile se pregătesc să carantineze localitatea

Din cauza ratei de incidență crescută înregistrată la nivelul comunității, comuna Drăgoești se pregătește să intre în carantină pentru 14 zile. O solicitare în acest sens a fost transmisă de către Direcția ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2021, 18:05
(5169 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 28 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Vineri, 5 martie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 8376, cu 28 de cazuri mai mult față de ziua de joi ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2021, 15:50
(2278 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni preventive privind respectarea măsurilor de siguranță sanitară

În ultimele 24 de ore, polițiștii ialomițeni au desfășurat ample acțiuni privind modul în care populația respectă măsurile de siguranță sanitară. Astfel, au fost verificate 632 persoane, dintre care 19 ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2021, 14:05
(1809 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia Nouă: Accident grav, cu șase victime

Slobozia Nouă: Accident grav, cu șase victime

Un grav accident rutier s-a petrecut în cartierul Slobozia Nouă, în dimineața zilei de vineri, 5 martie 2021. Din primele informații, se pare că vina pentru producerea evenimentului rutier i-ar aparține ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2021, 11:20
(7564 vizualizări - 4 comentarii)


DSVSA Ialomița: Focare active de Pestă Porcină Africană la Făcăeni

Într-o informare publică, Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor precizează faptul că la data de 3 martie 2021, în localitatea Făcăeni, au fost identificate focare active de Pestă ...[citește_toată_știrea]

4 Martie 2021, 18:20
(4129 vizualizări - 0 comentarii)


Dridu: Au încercat să scape de mașina pe care au accidentat-o

Doi tineri de 17 și 21 de ani au intrat în vizorul polițiștilor încercând să șteargă urmele accidentului în care au fost implicați. Totul a ieșit la iveală în seara zilei de 3 martie a.c., când aceștia ...[citește_toată_știrea]

4 Martie 2021, 18:05
(6194 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Dridu accident


Alexeni: La volan în stare de ebrietate și fără permis

Miercuri, 3 martie a.c., polițiștii din Ion Roată au depistat în flagrant, pe raza comunei Alexeni, un șofer ce conducea un autoturism sub influența băuturilor alcoolice. De asemenea, bărbatul în vârstă ...[citește_toată_știrea]

4 Martie 2021, 17:40
(2297 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni preventive pentru respectarea măsurilor de protecție sanitară

În ultimele 24 de ore, 76 polițiști și 31 de polițiști locali au acționat pentru verificarea respectării măsurilor impuse în contextul Sstării de Alertă, precum și pentru prevenirea și limitarea infectării ...[citește_toată_știrea]

4 Martie 2021, 17:20
(4362 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 36 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Joi, 4 martie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 8348, cu 36 de cazuri mai mult față de ziua de miercuri ...[citește_toată_știrea]

4 Martie 2021, 16:05
(2455 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: La volan cu un permis fals

Un bărbat în vârstă de 44 de ani, din Țăndărei, este cercetat penal de polițiștii ialomițeni după ce a prezentat un permis de conducere fals. Astfel, marți, 2 martie a.c., în jurul orei 8,30, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2021, 16:45
(4501 vizualizări - 3 comentarii)


Urziceni: Amenzi la o înmormântare

În ultimele 24 de ore, peste 90 de polițiști, jandarmi și polițiști locali au acționat, sub coordonarea Instituției Prefectului-Județul Ialomița, pentru verificarea modului în care se respectă prevederile ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2021, 16:40
(7875 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 35 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 3 martie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 8312, cu 35 de cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2021, 15:40
(2796 vizualizări - 0 comentarii)


DN2 Slobozia-Bucu: Accident rutier cu șase victime

DN2 Slobozia-Bucu: Accident rutier cu șase victime

În dimineața zilei de miercuri, 3 martie a.c., pe șoseaua care leagă localitățile Bucu și Slobozia, s-a produs un accident rutier. Din primele informații, evenimentul s-ar fi produs în urma coliziunii dintre ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2021, 11:25
(3773 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: DN2 accident


Ultimele comentarii
Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Vasile în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 oRLandO în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...