Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Administrația județeană pariază pe RAJA Constanța

Un pas mai aproape de Masterplan

Administrația județeană pariază pe RAJA Constanța

Consiliul Județean Ialomița s-a reunit luni, 30 august 2021, în cadrul unei ședințe publice ordinare. În cadrul ședinței, admi­nistratorul public al județului, Alexandru Potor, a prezentat pu­blic intențiile autorităților județene de a accepta condiționat Masterplanul propus de RAJA Constanța. Masterplanul pentru reabilitarea sistemului de apă și apă uzată reprezintă o condiție obligatorie pentru atragerea fondurilor europene în investiții pentru sistemele de apă din localitățile județului Ialomița.

Schimbare de optică Timp de 12 ani, administrația județeană a evitat parteneriatul cu... [citește_tot_articolul]

31 August 2021, 20:15 (3956 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Serviciul de Permise și Înmatriculări Ialomița are o nouă conducere

Serviciul de Permise și Înmatriculări Ialomița are o nouă conducere

Serviciul Public Comunitar Regim Permise de Conducere și Înmatriculare a Vehiculelor Ialomița are un nou șef. Este vorba despre ofițerul de poliție Viorel Aldea. Acesta a fost declarat admis la concursul organizat de Prefectura Ialomița și Direcția Regim Permise de Conducere și Înmatriculare a Vehiculelor pentru ocuparea funcției de conducere a SRPCIV Ialomița. Acesta a reușit să obțină nota 7,56.

Un singur candidat înscris la concurs O dată cu pensionarea fostului șef al Serviciului Public Comunitar Regim Permise de Conducere și Înmatriculare a Vehiculelor Ialomița (SRPCIV), Octavian... [citește_tot_articolul]

31 August 2021, 18:40 (23718 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Parlamentarul Silviu Titus Păunescu, propunere de vicepreședinte al AUR

Parlamentarul Silviu Titus Păunescu, propunere de vicepreședinte al AUR

Deputatul AUR de Ialomița, Silviu Titus Păunescu ar putea deveni unul dintre vicepreședinții Alianței pentru Unirea Românilor. Domnia sa a fost nomina­lizat pentru această funcție, însă decizia finală se va adopta la Congresul Național al AUR de la sfârșitul acestui an.

Parlamentar ialomițean, vicepreședinte AUR național Deputatul AUR de Ialomița, Silviu Titus Păunescu ar putea deveni unul dintre vicepreședinții Alianței pentru Unirea Românilor la nivel național. Nomina­lizarea sa a fost făcută în contextul în care numărul de susținători ai AUR a crescut exponențial în ultimul an. ... [citește_tot_articolul]

31 August 2021, 17:50 (6893 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Un punct câștigat sau două pierdute?

Fotbal, Liga a II-a, Astra Giurgiu-Unirea Slobozia 1-1

Un punct câștigat sau două pierdute?

Aceasta este întreba­rea după meciul cu Astra în care băieții lui Mihalcea au ratat cât pentru 3 jocuri, iar portarul giur­giuvean, Moroz, are probabil și acum dureri, la câte mingi l-au bombardat. Una peste alta, ne bucură faptul că specialiștii fotbalului românesc consideră egalul scris de Astra în fața Unirii o surpriză. Slobozia începe să fie văzută cu alți ochi la nivelul Ligii a II-a, iar echipa noastră trebuie să confirme în etapele viitoare că statutul de outsi­der nu i se mai potrivește. Urmează o serie de 6 meciuri extrem de dificilă.

Start ca la Brașov Gurău-Ibrian, Dinu... [citește_tot_articolul]

31 August 2021, 17:10 (2055 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

SPORT

14 echipe în seria Sloboziei

Handbal, CSM Unirea Slobozia

14 echipe în seria Sloboziei

CSM Unirea Slobozia va face parte din Seria A a Diviziei A de handbal feminin, alături de CSM II București, Spartac București, Școala 181 București, Activ Ploiești, Danubius Călărași, Neptun Constanța, CNE Sfântu Gheorghe, Corona Brașov, CSM Galați, CSM Bacău, Știința Bacău, HCF Piatra Neamț și CSM Roman. Campionatul va debuta pe 12 septembrie a.c., când CSM Unirea va primi vizita celor de la CSM Bacău. Va urma o deplasare la Galați, iar apoi confruntarea de pe teren propriu cu Corona Brașov. Echipa care se va clasa pe locul 1, după cele 26 de etape, va promova direct. Locul 2 va disputa baraj de promovare cu locul 11 sau 12 din Liga Florilor. Sunt 3 echipe care și-au anunțat clar intențiile de... [citește_tot_articolul]

31 August 2021, 15:55 (3659 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

SPORT

Debut cu dreptul

Fotbal, Liga a III-a, CSM Fetești-CSM Oltenița 2-0

Debut cu dreptul

Meciul de revenire a fotbalului feteștean în Liga a III-a nu a beneficiat de asistența de care s-a bucurat meciul de baraj, dar, pe teren, jucătorii și-au făcut datoria. Chiar dacă a avut 5 jucători noi în primul 11, antrenorul Mircea Ștefan a găsit formula câștigătoare. Garnitura de start, în jocul cu Oltenița, a fost Călugăru-Gene, Călin, Babaua, Dobre-Gogan, Grigore, Matei, Rădan-Predescu, Tudor. În partea secundă au mai jucat Căutiș, Radicof, Dragu, L. Gogu. După 18 minute echilibrate, diferența a făcut-o Daniel Grigore, al cărui șut din marginea careului a lovit stâlpul stâng și a intrat în poartă, păcălindu-l pe portarul oltenițean. Au fost apoi ocazii de-o parte și de alta. La Fetești,... [citește_tot_articolul]

31 August 2021, 14:40 (2140 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Au rezistat doar o repriză

Fotbal, Liga a III-a, Farul Constanța 2-Recolta Gheorghe Doja 4-1

Au rezistat doar o repriză

A început noul sezon de Liga a III-a, iar Recolta Gheorghe Doja a întâlnit, la Constanța, satelitul Farului. Marius Milea a tri­mis în teren următorii jucători: Băluță-Petre, David, Bucurică, Andrei (Popescu ’64)-Gheorghe (Alecu ’46), Alexe, Ene (Cositoru ’69), Neagu-Năstase (Anton ’69), Vasile (Comșa ’64). În prima repriză, am urmărit un joc echilibrat, în care Băluță s-a opus cu succes la acțiunile periculoase ale Farului, iar Recolta a beneficiat de două penalty-uri. Primul, în minutul 29, a fost executat de Năstase care a tras plasat, în dreapta portarului, însă suficient de slab încât să-i permită acestuia să rețină. La al doilea, în minutul 38, Alexe nu i-a dat nicio șansă lui Mușat, iar... [citește_tot_articolul]

31 August 2021, 13:25 (7239 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

După miros, în curtea stației de epurare din Slobozia

După miros, în curtea stației de epurare din Slobozia

Retehnologizarea stației de epurare a orașului Slobozia a costat 7 milioane de euro. Adică 28 milioane de lei în 2012, când a devenit parțial funcțională. De-atunci nimeni nu a mai schimbat nimic... Iar costurile pentru fiecare lună de funcționare a celor 10 motoare energofage cu care a fost dotată stația se ridică la 100 mii de lei. Și parcă totul ar fi suportabil dacă n-ar mirosi așa de tare!

Acolo unde aerul e irespirabil În curtea stației de epurare a orașului Slobozia aerul e irespirabil. Apoi, te obișnuiești, cum te obișnuiești cu toate relele... Gabriel Șamit este șeful stației... [citește_tot_articolul]

31 August 2021, 13:05 (7281 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Orașul Amara va avea 3 blocuri ANL

Orașul Amara va avea 3 blocuri ANL

Ruinele din centrul orașului Amara, amplasate în imediata apropiere a Poliției Amara, vor fi transformate în blocuri ANL. În total, vor fi 35 de apartamente și garsoniere. Cu o valoare de 5,4 milioane de lei, proiectul se va finaliza în 24 de luni. «Ne bucură faptul că această inițiativă se concretizează!» a precizat Alin Sandu, primarul orașului Amara.

Blocuri construite în 2 ani Administrația locală din Amara a fost notificată de Agenția Națională de Locuințe privind construcția unor blocuri ANL în orașul-stațiune. Blocurile vor fi ridicate în imediata apropiere a Poliției Orașului... [citește_tot_articolul]

30 August 2021, 14:55 (5625 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița investițiilor cu fonduri europene

Administrația Pavel se apropie de bilanțul de an

Ialomița investițiilor cu fonduri europene

Administrația Pavel susține că investițiile finanțate din fonduri europene au șanse de finalizare în acest mandat. Prioritatea o reprezintă cele 4 proiecte de investiții care au drept țintă modernizarea Spitalului Județean Slobozia. Oficialii județeni sunt însă optimiști și în privința celorlalte investiții, respectiv cele în infrastructura rutieră și «cultura istorică». Reamintim că valoarea totală a investițiilor cofinanțate din fonduri europene la nivelul județului Ialomița este de 317,18 milioane de lei.

Un pariu riscant pentru Ialomița Administrația județeană derulează la acest... [citește_tot_articolul]

30 August 2021, 10:55 (7100 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Controale pe ultima sută de metri în școlile ialomițene

Controale pe ultima sută de metri în școlile ialomițene

Dacă în anii trecuți pregătirea unităților de învățământ pentru noul an școlar era în plină desfășurare în această perioadă, de anul acesta situația s-a schimbat complet. Inspectoratul Școlar Județean Ialomița va verifica stadiul pregătirilor pentru noul an școlar cu o săptămână înainte de primirea elevilor în clase. Fără a avea o imagine clară asupra situației din școli, oficialii instituției declară că totul este sub control și că nu vor fi probleme.

Niciodată nu e prea târziu Pregătirea școlilor pentru noul an școlar reprezenta o prioritate pentru majoritatea instituțiilor publice... [citește_tot_articolul]

29 August 2021, 12:55 (4166 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Jaf în Cartierul «Pepinieră» din Slobozia: Locuința unui om de afaceri, spartă de hoți

Jaf în Cartierul «Pepinieră» din Slobozia: Locuința unui om de afaceri, spartă de hoți

O amplă anchetă a fost deschisă de Poliția Municipiului Slobozia și Parchetul de pe lângă Judecătoria Slobozia după ce în noaptea de vineri spre sâmbătă, 27/28 august a.c., locuința unui om de afaceri din Slobozia a fost jefuită. Cei trei hoți, cu fețele acoperite de cagule, ar fi sustras un seif în care s-ar fi aflat sume de bani și bijuterii. Cercetările la fața locului sunt în plină desfășurare.

Poliția are un cerc de suspecți Din primele informații, se pare că omul de afaceri ar fi plecat de acasă, în locuință rămând bona alături de doi dintre copiii săi. În momentul spargerii... [citește_tot_articolul]

28 August 2021, 16:20 (11807 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomițenii au împrumutat de la bănci 8,3 miliarde de lei

În primul semestru din 2021

Ialomițenii au împrumutat de la bănci 8,3 miliarde de lei

Conform unei statistici oficiale a Băncii Naționale a României, în primul semestru al anului în curs, la nivelul județului Ialomița, au fost încheiate contracte de credit destinate persoanelor fi­zice în valoare de 8,3 miliarde de lei. În privința restanțelor, BNR apreciază faptul că ialomițenii care s-au împrumutat la bănci trebuie să returneze 183 mi­lioane de lei. În ceea ce privește depozitele, valoarea sumelor pe care ialomițenii le dețin în conturile deschise la bănci este de 3,3 miliarde de lei, conform aceleiași statistici realizată de Banca Națională a României.

Situația creditelor populației... [citește_tot_articolul]

28 August 2021, 13:10 (5192 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

În octombrie 2021 încep lucrările la pasajul de la Drajna!

Zicere de la ministrul Transporturilor, Cătălin Drulă

În octombrie 2021 încep lucrările la pasajul de la Drajna!

Lucrările pentru construirea pasajului suprateran de la Drajna peste Magistrala feroviară București-Constanța vor începe în octombrie 2021. «Contractul a fost semnat miercuri, 25 august 2021!» a anunțat ministrul Transporturilor,  Cătălin Drulă.

Ministrul a anunțat pe Facebook Ministrul Transporturilor, Cătălin Drulă, a anunțat pe pagina sa de Facebook că pasajul de la Drajna e cu un pas mai aproape de realizare. «Astfel, vom scăpa de cozile la trecerea la nivel cu calea ferată și timpii mari de așteptare pe relația Slobozia-Autostrada A2-Călărași. Proiectul are o lungime de 2... [citește_tot_articolul]

27 August 2021, 18:05 (11798 vizualizări - 16 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Tânărul fugar, identificat și reținut la Alexeni

Evadatul din Urziceni, greu de prins de către polițiști. Se ascunde la Gârbovi!

Tânărul fugar, identificat și reținut la Alexeni

Polițiștii ialomițeni încearcă, fără rezultat, să-l prindă pe tânărul de 18 ani care marți seara, 24 august a.c., a fugit din sediul Poliției Urziceni, în timp ce urma să fie audiat. Deși l-au văzut de câteva ori, oamenii legii nu au reușit să pună mâna pe el. Infractorul a fost văzut pe străzile din Gârbovi, localitatea unde s-ar ascunde de vigilența polițiștilor.

Căutat cu elicopterul MAI Sătenii din Gârbovi nu mai au liniște de când polițiștii au luat la pas fiecare stradă din localitate în încercarea de a-l prinde pe tânărul de 18 ani care marți seara, 24 august a.c., a fugit din... [citește_tot_articolul]

27 August 2021, 17:20 (25317 vizualizări - 34 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Vocile care vor reprezenta Ialomița la Festivalul «Trofeul Tinereții»

Vocile care vor reprezenta Ialomița la Festivalul «Trofeul Tinereții»

La cea de a 53-a ediție a Festivalului «Trofeul Tinereții», Ialomița va fi reprezentată de trei participanți. Este vorba despre Cristina Frățilă, Robert Iosifescu și Alina Nădrag. Prima participantă locuiește chiar în orașul-stațiune și a așteptat cu sufletul la gură să împlinească vârsta necesară participării la acest concurs muzical. Ceilalți doi au mai fost prezenți pe scena Festivalului «Trofeul Tinereții» în edițiile anterioare, fiecare plecând acasă cu un premiu. În acest an, fiecare dintre ei speră ca «Trofeul Tinereții» să rămână acasă, în Ialomița. Festivalul «Trofeul Tinereții» se va desfășura anul acesta în... [citește_tot_articolul]

27 August 2021, 12:35 (3545 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Unirea și Recolta merg mai departe

Fotbal, Cupa României

Unirea și Recolta merg mai departe

De 7 ani nu s-a mai întâmplat ca două echipe ialomițene să se califice în ultimul tur preliminar al Cupei României. În 2014, protagoniste erau Viitorul Axintele și Unirea Slobozia. Acum, performerele sunt cele două echipe susținute de Consiliul Județean, respectiv Unirea Slobozia și Recolta Gheorghe Doja. Ca și în 2014, este posibil să vedem o confruntare între cele două, ceea ce ar însemna că județul ar avea sigur o echipă pe tabloul principal al Cupei României.

Victorie frumoasă pentru Recolta Echipa din Gheorghe Doja s-a duelat cu viitoarea colegă de serie, Agricola Borcea. A fost... [citește_tot_articolul]

26 August 2021, 19:40 (4222 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Ograda: Trimis în judecată pentru «uciderea unor animale»

Ograda: Trimis în judecată pentru «uciderea unor animale»

Legislația în ceea ce privește protecția animalelor începe să fie pusă în aplicare în Ialomița. Procurorii Parchetului de pe lângă Judecătoria Slobozia au tri­mis în judecată un bărbat din localitatea Ograda sub acuzația de «uciderea unor animale». Este primul caz de acest gen anchetat de organele judiciare locale și trimis în judecată.

Oi omorâte cu un tractor Ancheta procurorilor Parchetului de pe lângă Judecătoria Slobozia a debutat în momentul în care un cioban din Ograda a reclamat faptul că i-au fost omorâte mai multe oi de către un alt cetățean. Datele arată că proprietarul animalelor... [citește_tot_articolul]

26 August 2021, 15:55 (3622 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Spitalele din Ialomița încep pregătirile pentru Valul 4 al pandemiei de COVID-19

Spitalele din Ialomița încep pregătirile pentru Valul 4 al pandemiei de COVID-19

În așteptarea Valului 4 al pandemiei de COVID-19, Direcția de Sănătate Publică Ialomița face verificări în toate cele 4 spitale din județ, pentru a identifica vulnerabilitățile pe care unitățile medicale le întâmpină. Marea problemă a tuturor spitalelor ialomițene este lipsa de medici specialiști care să le poată asigura asistență medicală pacienților infectați cu tulpina Delta a noului Coronavirus. DSP Ialomița a trimis notificări către Ministerul Sănătății prin care solicită detașarea de medici specialiști în Anestezie și Terapie Intensivă și Pediatrie. «Trebuie să fim pregătiți să facem față noului val de îmbolnăviri. Cifrele zilnice nu sunt îmbucurătoare...» a precizat Dan Noel, directorul... [citește_tot_articolul]

26 August 2021, 11:10 (5969 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Primăria Slobozia a alocat 1,3 milioane de lei pentru unitățile de învățământ din oraș

Bani pentru confortul elevilor

Primăria Slobozia a alocat 1,3 milioane de lei pentru unitățile de învățământ din oraș

Consiliul Local Slobozia a decis alocarea a 1,3 milioane de lei «pentru lucrări de reparații și achiziții de mobilier școlar». Banii vor fi utilizați de către unitățile școlare din Slobozia care au solicitat aceste fonduri. Lucrările de reparații sunt în curs, iar oficialii grădinițelor și școlilor din oraș speră la alocări bugetare mai mari până la sfârșitul anului 2021.

Bani pentru elevii orașului Consiliul Local Slobozia a votat în plenul ședinței din 11 august a.c. alocarea a 1,3 milioane de lei «pentru lucrări de reparații și achiziții de mobiler școlar» în unitățile școlare din... [citește_tot_articolul]

25 August 2021, 13:20 (7099 vizualizări - 2 comentarii)

Joi 25 Iun 2026
305 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

DGFP Ialomița: Modificare legislativ-fiscală la achizițiile intracomunitare

Persoanele juridice și fizice care desfășoară activități economice în mod independent sau exercită profesii libere și au efectuat achiziții intracomunitare de bunuri în luna iulie 2012 sînt obligate să ...[citește_toată_știrea]

7 Septembrie 2012, 13:37
(11275 vizualizări - 0 comentarii)


Coșereni: Bătrînă de 77 ani, izbită de o mașină

În județul Ialomița, traversarea pietonilor prin locuri nesemnalizate și nemarcate corespunzător a stat la baza producerii în luna august a.c. a 7 accidente rutiere, în urma cărora 3 persoane au decedat ...[citește_toată_știrea]

7 Septembrie 2012, 13:34
(9216 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: 4,52 milioane lei, TVA de rambursat

În luna septembrie2012, la nivelul Direcției Generale a Finanțelor Publice a județului Ialomița se va rambursa taxă pe valoarea adăugată în suma de 4,52 milioane lei, din care s-a propus pentru compensare ...[citește_toată_știrea]

7 Septembrie 2012, 13:32
(7619 vizualizări - 0 comentarii)


PD-L Ialomița solicită demisia inspectorului școlar general, Otilia Dumitru

«PD-L Ialomița solicită demisia inspectorului școlar general al Inspectoratului Școlar Județean Ialomița, Otilia Dumitru, pentru cele întîmplate la Bacalaureat în acest an» se arată într-un comunicat de ...[citește_toată_știrea]

7 Septembrie 2012, 13:31
(8534 vizualizări - 3 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. Se pot introduce anunțuri on-line!

5 Septembrie 2012, 18:17


Slobozia: Sprijin pentru copiii cu dizabilități

Marți, 4 septembrie a.c., în cartierul Bora din Slobozia a fost inaugurat «Complexul de Servicii-Case de Tip Familial», destinat copiilor cu dizabilități din oraș. Capacitatea complexului este de 36 de ...[citește_toată_știrea]

5 Septembrie 2012, 17:24
(8381 vizualizări - 0 comentarii)


Sfîntu Gheorghe: A intrat cu tractorul în tren

Accident feroviar în seara zilei de marți, 4 septembrie a.c., la trecerea de nivel cu calea ferată din comuna ialomițeană Sfîntu Gheorghe. Un tractor a fost izbit în plin de un tren de marfă. Din fericire ...[citește_toată_știrea]

5 Septembrie 2012, 17:24
(9711 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: Amendat pentru că și-a înjurat profesorii!

Curtea Liceului Tehnologic «Alexandru Ioan Cuza» din Slobozia a fost în după-amiaza zilei de joi, 30 august a.c., scena unui protest spontan. Supărat că nu a reușit să treacă o corigență, un elev a început ...[citește_toată_știrea]

31 August 2012, 17:48
(20384 vizualizări - 23 comentarii)


Pietoni răniți în accidente la Urziceni și Adîncata

Un bărbat de 40 ani, din Urziceni, a fost transportat în cursul zilei de joi, 30 august a.c., la Spitalul Municipal după ce a fost implicat într-un eveniment rutier. Accidentul s-a produs la ora 17,45, ...[citește_toată_știrea]

31 August 2012, 17:41
(10339 vizualizări - 1 comentariu)


Perieți: Pistol cu aer comprimat deținut ilegal, confiscat

Perieți: Pistol cu aer comprimat deținut ilegal, confiscat

În cursul zilei de joi, 30 august a.c., polițiști din cadrul Serviciului Arme Explozivi și Substanțe Periculoase și Secția Rurală Slobozia au efectuat o percheziție domiciliară la locuința unui bărbat, ...[citește_toată_știrea]

31 August 2012, 17:35
(13158 vizualizări - 1 comentariu)


Jandarmii ialomițeni în sărbătoare: S-au împlinit 119 de la înființarea Jandarmeriei Rurale din România

Eveniment marcant la Inspectoratul Județean de Jandarmi Ialomița. Oamenii în uniformă au serbat marți, 28 august a.c., 119 ani de la înființarea Jandarmeriei Rurale din România. La sfîrșitul săptămînii ...[citește_toată_știrea]

31 August 2012, 17:06
(8911 vizualizări - 1 comentariu)


Alexeni: Acroșat pe DN2A

Marți, 28 august a.c., pe raza localității Alexeni s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea unei persoane. Conform cercetărilor preliminare, un pieton care s-a angajat în traversarea părții ...[citește_toată_știrea]

30 August 2012, 16:02
(8336 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Alexeni accident


Căzănești: Beat cui la volan a provocat un accident

În cursul zilei de miercuri, 29 august a.c., Poliția Căzănești a fost sesizată cu privire la faptul că pe strada Gării, din localitate, s-a produs un accident de circulație. Din cercetările efectuate de ...[citește_toată_știrea]

30 August 2012, 16:00
(8339 vizualizări - 0 comentarii)


Alexeni: Minori prinși la furat

Trei tineri, în vîrstă de 15 și 16 ani, din comuna Alexeni, sînt cercetați de polițiști pentru comiterea infracțiunii de furt calificat. Fapta a fost sesizată Poliției de către un bătrîn de 79 ani, din ...[citește_toată_știrea]

30 August 2012, 15:58
(7193 vizualizări - 0 comentarii)


Miloșești: Anexe gospodărești incendiate de la o butelie

Miloșești: Anexe gospodărești incendiate de la o butelie

Joi, 30 august a.c., la Miloșești, anexele unei gospodării au luat foc din cauza unei acumulări de gaze provenită de la o butelie. Potrivit cercetărilor preliminare, flacăra focului de la aragaz s-a stins ...[citește_toată_știrea]

30 August 2012, 15:58
(9054 vizualizări - 0 comentarii)


Anunț angajare

Societate Comercială
angajează
muncitori sau echipă pentru placări cu polistiren în București
Relații la telefon 0747/171.715

30 August 2012, 14:40


Hoți din Brăila, prinși în flagrant la Țăndărei

Patru persoane, cu vîrste cuprinse între 19 și 21 ani, domiciliați în județul Brăila, sînt cercetate pentru furt calificat, după ce au fost depistate în flagrant, în cursul nopții de marți spre miercuri ...[citește_toată_știrea]

30 August 2012, 14:38
(7225 vizualizări - 0 comentarii)


Anunț angajare

Societate Comercială din Slobozia cu profil vînzare piese auto
angajează
vînzător (gestionar) piese auto import
Relații la telefon 0740/047.619

30 August 2012, 14:37


Slobozia: Pistol cu gaze, fără permis

În cursul zilei de marți, 28 august a.c., polițiști din cadrul Serviciului Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase au depistat, în urma unei acțiuni desfășurate, un bărbat de 57 ani, din Slobozia, care ...[citește_toată_știrea]

30 August 2012, 13:01
(9758 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Copaci dărîmați de vînt

Vîntul puternic înregistrat luni, 27 august a.c., pe teritoriul județului Ialomița a dus la prăbușirea unui copac pe acoperișul unei case. Evenimentul a avut loc în jurul orei 19,10, în cartierul Slobozia ...[citește_toată_știrea]

30 August 2012, 12:55
(8167 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia furtună


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. Se pot introduce anunțuri on-line!

29 August 2012, 18:21


Anunț

Direcția Generală de Asistență Socială și Protecția Copilului Ialomița caută să închirieze un apartament cu 4 sau 5 camere complet mobilat și utilat în vederea găzduirii unor voluntari străini pe perioadă de 1 an.
Se solicită o ofertă scrisă care să cuprindă adresa, descrierea apartamentului, numărul de camere, utilitățile, dotările deținute, date de contact în vederea vizitării locației și oferirii altor detalii etc.
Cei interesați sînt rugați să prezinte oferta la sediul DGASPC Ialomița din str. C.D. Gherea, nr. 1 (lîngă Șc. nr.6 Slobozia,
în spatele Pieței Mari), pînă pe data de 7.09.2012.
Pentru informații suplimentare ne puteți contacta la telefon 0243/231.088, între orele 8,00-16,00, persoană de contact Raluca Romaniuc.

29 August 2012, 18:08


Reviga: Atenție! Cad oameni din... nuc!

Temperaturile ridicate înregistrate la sfîrșitul săptămînii l-au băgat în spital pe un bărbat, de 53 ani, din Reviga. În noaptea de sîmbătă/duminică, 25/26 august a.c., omul a ajuns în stare gravă la Spitalul ...[citește_toată_știrea]

27 August 2012, 21:00
(8635 vizualizări - 0 comentarii)


Crimă la Coșereni. Și-a ucis prietenul de pahar cu parul!

Omor la drumul mare vineri, 25 august a.c., pe străzile din Coșereni. După ce au uitat numărul paharelor cu băutură turnate pe gît, doi localnici, de 37 și 47 ani, s-au luat la ceartă. Scandalul s-a terminat ...[citește_toată_știrea]

27 August 2012, 20:55
(10731 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Coșereni crimă


Fetești: O fetiță de 3 ani a murit după ce bunica sa i-a administrat cafea măcinată pe post de medicament!

Poliția a fost sesizată duminică, 26 august a.c., de către un reprezentant al Spitalului Fetești, cu privire la faptul că la camera de gardă a fost adusă o minoră de 2 ani și 11 luni, care ulterior a decedat ...[citește_toată_știrea]

27 August 2012, 20:48
(13008 vizualizări - 1 comentariu)


Păltiniș: Copil de 8 ani, acroșat de un autoturism

Duminică, 26 august a.c., în jurul orei 11,00, pe DN2A, în localitatea Păltiniș, s-a produs un accident de circulație soldat cu vătămarea corporală a unei persoane. Din cercetările efectuate de polițiști ...[citește_toată_știrea]

27 August 2012, 20:46
(7802 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Șoferi beți la volan

Patru ialomițeni, cu vîrste cuprinse între 22 și 40 ani, sînt cercetați de polițiștii rutieri întrucît au fost depistați la volanul unor autoturisme avînd o îmbibație alcoolică peste limitele legale. În ...[citește_toată_știrea]

27 August 2012, 20:44
(8229 vizualizări - 0 comentarii)


Axintele: Doi copii i-au furat bicicletele

Vineri, 24 august a.c., agentul Postului de Poliție Axintele a fost sesizat de către o femeie din comună, despre faptul că persoane necunoscute i-au sustras din curtea locuinței două biciclete. În cadrul ...[citește_toată_știrea]

27 August 2012, 20:43
(10788 vizualizări - 1 comentariu)


ISU Ialomița: Casă în flăcări la Rovine, miriști incendiate

În dimineața zilei de duminică, 26 august a.c., în urma unui scurtcircuit electric, locuința unui cetățean din localitatea Rovine a fost cuprinsă de flăcări. Pompierii de la Garda Slobozia și Serviciul ...[citește_toată_știrea]

27 August 2012, 17:45
(9979 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: Tinere cercetate după ce au înșelat o vînzătoare

Două tinere, în vîrstă de 19, respectiv 26 de ani, ambele domiciliate în municipiul Brăila, sînt cercetate de polițiștii Biroului de Investigații Criminale Slobozia, sub aspectul săvîrșirii infracțiunii ...[citește_toată_știrea]

27 August 2012, 17:42
(7479 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 oRLandO în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...