Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

14 echipe în seria Sloboziei

Handbal, CSM Unirea Slobozia

14 echipe în seria Sloboziei

CSM Unirea Slobozia va face parte din Seria A a Diviziei A de handbal feminin, alături de CSM II București, Spartac București, Școala 181 București, Activ Ploiești, Danubius Călărași, Neptun Constanța, CNE Sfântu Gheorghe, Corona Brașov, CSM Galați, CSM Bacău, Știința Bacău, HCF Piatra Neamț și CSM Roman. Campionatul va debuta pe 12 septembrie a.c., când CSM Unirea va primi vizita celor de la CSM Bacău. Va urma o deplasare la Galați, iar apoi confruntarea de pe teren propriu cu Corona Brașov. Echipa care se va clasa pe locul 1, după cele 26 de etape, va promova direct. Locul 2 va disputa baraj de promovare cu locul 11 sau 12 din Liga Florilor. Sunt 3 echipe care și-au anunțat clar intențiile de... [citește_tot_articolul]

31 August 2021, 15:55 (3650 vizualizări - 6 comentarii)

SPORT

Debut cu dreptul

Fotbal, Liga a III-a, CSM Fetești-CSM Oltenița 2-0

Debut cu dreptul

Meciul de revenire a fotbalului feteștean în Liga a III-a nu a beneficiat de asistența de care s-a bucurat meciul de baraj, dar, pe teren, jucătorii și-au făcut datoria. Chiar dacă a avut 5 jucători noi în primul 11, antrenorul Mircea Ștefan a găsit formula câștigătoare. Garnitura de start, în jocul cu Oltenița, a fost Călugăru-Gene, Călin, Babaua, Dobre-Gogan, Grigore, Matei, Rădan-Predescu, Tudor. În partea secundă au mai jucat Căutiș, Radicof, Dragu, L. Gogu. După 18 minute echilibrate, diferența a făcut-o Daniel Grigore, al cărui șut din marginea careului a lovit stâlpul stâng și a intrat în poartă, păcălindu-l pe portarul oltenițean. Au fost apoi ocazii de-o parte și de alta. La Fetești,... [citește_tot_articolul]

31 August 2021, 14:40 (2139 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Au rezistat doar o repriză

Fotbal, Liga a III-a, Farul Constanța 2-Recolta Gheorghe Doja 4-1

Au rezistat doar o repriză

A început noul sezon de Liga a III-a, iar Recolta Gheorghe Doja a întâlnit, la Constanța, satelitul Farului. Marius Milea a tri­mis în teren următorii jucători: Băluță-Petre, David, Bucurică, Andrei (Popescu ’64)-Gheorghe (Alecu ’46), Alexe, Ene (Cositoru ’69), Neagu-Năstase (Anton ’69), Vasile (Comșa ’64). În prima repriză, am urmărit un joc echilibrat, în care Băluță s-a opus cu succes la acțiunile periculoase ale Farului, iar Recolta a beneficiat de două penalty-uri. Primul, în minutul 29, a fost executat de Năstase care a tras plasat, în dreapta portarului, însă suficient de slab încât să-i permită acestuia să rețină. La al doilea, în minutul 38, Alexe nu i-a dat nicio șansă lui Mușat, iar... [citește_tot_articolul]

31 August 2021, 13:25 (7227 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

După miros, în curtea stației de epurare din Slobozia

După miros, în curtea stației de epurare din Slobozia

Retehnologizarea stației de epurare a orașului Slobozia a costat 7 milioane de euro. Adică 28 milioane de lei în 2012, când a devenit parțial funcțională. De-atunci nimeni nu a mai schimbat nimic... Iar costurile pentru fiecare lună de funcționare a celor 10 motoare energofage cu care a fost dotată stația se ridică la 100 mii de lei. Și parcă totul ar fi suportabil dacă n-ar mirosi așa de tare!

Acolo unde aerul e irespirabil În curtea stației de epurare a orașului Slobozia aerul e irespirabil. Apoi, te obișnuiești, cum te obișnuiești cu toate relele... Gabriel Șamit este șeful stației... [citește_tot_articolul]

31 August 2021, 13:05 (7279 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Orașul Amara va avea 3 blocuri ANL

Orașul Amara va avea 3 blocuri ANL

Ruinele din centrul orașului Amara, amplasate în imediata apropiere a Poliției Amara, vor fi transformate în blocuri ANL. În total, vor fi 35 de apartamente și garsoniere. Cu o valoare de 5,4 milioane de lei, proiectul se va finaliza în 24 de luni. «Ne bucură faptul că această inițiativă se concretizează!» a precizat Alin Sandu, primarul orașului Amara.

Blocuri construite în 2 ani Administrația locală din Amara a fost notificată de Agenția Națională de Locuințe privind construcția unor blocuri ANL în orașul-stațiune. Blocurile vor fi ridicate în imediata apropiere a Poliției Orașului... [citește_tot_articolul]

30 August 2021, 14:55 (5625 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița investițiilor cu fonduri europene

Administrația Pavel se apropie de bilanțul de an

Ialomița investițiilor cu fonduri europene

Administrația Pavel susține că investițiile finanțate din fonduri europene au șanse de finalizare în acest mandat. Prioritatea o reprezintă cele 4 proiecte de investiții care au drept țintă modernizarea Spitalului Județean Slobozia. Oficialii județeni sunt însă optimiști și în privința celorlalte investiții, respectiv cele în infrastructura rutieră și «cultura istorică». Reamintim că valoarea totală a investițiilor cofinanțate din fonduri europene la nivelul județului Ialomița este de 317,18 milioane de lei.

Un pariu riscant pentru Ialomița Administrația județeană derulează la acest... [citește_tot_articolul]

30 August 2021, 10:55 (7099 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Controale pe ultima sută de metri în școlile ialomițene

Controale pe ultima sută de metri în școlile ialomițene

Dacă în anii trecuți pregătirea unităților de învățământ pentru noul an școlar era în plină desfășurare în această perioadă, de anul acesta situația s-a schimbat complet. Inspectoratul Școlar Județean Ialomița va verifica stadiul pregătirilor pentru noul an școlar cu o săptămână înainte de primirea elevilor în clase. Fără a avea o imagine clară asupra situației din școli, oficialii instituției declară că totul este sub control și că nu vor fi probleme.

Niciodată nu e prea târziu Pregătirea școlilor pentru noul an școlar reprezenta o prioritate pentru majoritatea instituțiilor publice... [citește_tot_articolul]

29 August 2021, 12:55 (4166 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Jaf în Cartierul «Pepinieră» din Slobozia: Locuința unui om de afaceri, spartă de hoți

Jaf în Cartierul «Pepinieră» din Slobozia: Locuința unui om de afaceri, spartă de hoți

O amplă anchetă a fost deschisă de Poliția Municipiului Slobozia și Parchetul de pe lângă Judecătoria Slobozia după ce în noaptea de vineri spre sâmbătă, 27/28 august a.c., locuința unui om de afaceri din Slobozia a fost jefuită. Cei trei hoți, cu fețele acoperite de cagule, ar fi sustras un seif în care s-ar fi aflat sume de bani și bijuterii. Cercetările la fața locului sunt în plină desfășurare.

Poliția are un cerc de suspecți Din primele informații, se pare că omul de afaceri ar fi plecat de acasă, în locuință rămând bona alături de doi dintre copiii săi. În momentul spargerii... [citește_tot_articolul]

28 August 2021, 16:20 (11805 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomițenii au împrumutat de la bănci 8,3 miliarde de lei

În primul semestru din 2021

Ialomițenii au împrumutat de la bănci 8,3 miliarde de lei

Conform unei statistici oficiale a Băncii Naționale a României, în primul semestru al anului în curs, la nivelul județului Ialomița, au fost încheiate contracte de credit destinate persoanelor fi­zice în valoare de 8,3 miliarde de lei. În privința restanțelor, BNR apreciază faptul că ialomițenii care s-au împrumutat la bănci trebuie să returneze 183 mi­lioane de lei. În ceea ce privește depozitele, valoarea sumelor pe care ialomițenii le dețin în conturile deschise la bănci este de 3,3 miliarde de lei, conform aceleiași statistici realizată de Banca Națională a României.

Situația creditelor populației... [citește_tot_articolul]

28 August 2021, 13:10 (5192 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

În octombrie 2021 încep lucrările la pasajul de la Drajna!

Zicere de la ministrul Transporturilor, Cătălin Drulă

În octombrie 2021 încep lucrările la pasajul de la Drajna!

Lucrările pentru construirea pasajului suprateran de la Drajna peste Magistrala feroviară București-Constanța vor începe în octombrie 2021. «Contractul a fost semnat miercuri, 25 august 2021!» a anunțat ministrul Transporturilor,  Cătălin Drulă.

Ministrul a anunțat pe Facebook Ministrul Transporturilor, Cătălin Drulă, a anunțat pe pagina sa de Facebook că pasajul de la Drajna e cu un pas mai aproape de realizare. «Astfel, vom scăpa de cozile la trecerea la nivel cu calea ferată și timpii mari de așteptare pe relația Slobozia-Autostrada A2-Călărași. Proiectul are o lungime de 2... [citește_tot_articolul]

27 August 2021, 18:05 (11797 vizualizări - 16 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Tânărul fugar, identificat și reținut la Alexeni

Evadatul din Urziceni, greu de prins de către polițiști. Se ascunde la Gârbovi!

Tânărul fugar, identificat și reținut la Alexeni

Polițiștii ialomițeni încearcă, fără rezultat, să-l prindă pe tânărul de 18 ani care marți seara, 24 august a.c., a fugit din sediul Poliției Urziceni, în timp ce urma să fie audiat. Deși l-au văzut de câteva ori, oamenii legii nu au reușit să pună mâna pe el. Infractorul a fost văzut pe străzile din Gârbovi, localitatea unde s-ar ascunde de vigilența polițiștilor.

Căutat cu elicopterul MAI Sătenii din Gârbovi nu mai au liniște de când polițiștii au luat la pas fiecare stradă din localitate în încercarea de a-l prinde pe tânărul de 18 ani care marți seara, 24 august a.c., a fugit din... [citește_tot_articolul]

27 August 2021, 17:20 (25301 vizualizări - 34 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Vocile care vor reprezenta Ialomița la Festivalul «Trofeul Tinereții»

Vocile care vor reprezenta Ialomița la Festivalul «Trofeul Tinereții»

La cea de a 53-a ediție a Festivalului «Trofeul Tinereții», Ialomița va fi reprezentată de trei participanți. Este vorba despre Cristina Frățilă, Robert Iosifescu și Alina Nădrag. Prima participantă locuiește chiar în orașul-stațiune și a așteptat cu sufletul la gură să împlinească vârsta necesară participării la acest concurs muzical. Ceilalți doi au mai fost prezenți pe scena Festivalului «Trofeul Tinereții» în edițiile anterioare, fiecare plecând acasă cu un premiu. În acest an, fiecare dintre ei speră ca «Trofeul Tinereții» să rămână acasă, în Ialomița. Festivalul «Trofeul Tinereții» se va desfășura anul acesta în... [citește_tot_articolul]

27 August 2021, 12:35 (3545 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Unirea și Recolta merg mai departe

Fotbal, Cupa României

Unirea și Recolta merg mai departe

De 7 ani nu s-a mai întâmplat ca două echipe ialomițene să se califice în ultimul tur preliminar al Cupei României. În 2014, protagoniste erau Viitorul Axintele și Unirea Slobozia. Acum, performerele sunt cele două echipe susținute de Consiliul Județean, respectiv Unirea Slobozia și Recolta Gheorghe Doja. Ca și în 2014, este posibil să vedem o confruntare între cele două, ceea ce ar însemna că județul ar avea sigur o echipă pe tabloul principal al Cupei României.

Victorie frumoasă pentru Recolta Echipa din Gheorghe Doja s-a duelat cu viitoarea colegă de serie, Agricola Borcea. A fost... [citește_tot_articolul]

26 August 2021, 19:40 (4221 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ograda: Trimis în judecată pentru «uciderea unor animale»

Ograda: Trimis în judecată pentru «uciderea unor animale»

Legislația în ceea ce privește protecția animalelor începe să fie pusă în aplicare în Ialomița. Procurorii Parchetului de pe lângă Judecătoria Slobozia au tri­mis în judecată un bărbat din localitatea Ograda sub acuzația de «uciderea unor animale». Este primul caz de acest gen anchetat de organele judiciare locale și trimis în judecată.

Oi omorâte cu un tractor Ancheta procurorilor Parchetului de pe lângă Judecătoria Slobozia a debutat în momentul în care un cioban din Ograda a reclamat faptul că i-au fost omorâte mai multe oi de către un alt cetățean. Datele arată că proprietarul animalelor... [citește_tot_articolul]

26 August 2021, 15:55 (3622 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Spitalele din Ialomița încep pregătirile pentru Valul 4 al pandemiei de COVID-19

Spitalele din Ialomița încep pregătirile pentru Valul 4 al pandemiei de COVID-19

În așteptarea Valului 4 al pandemiei de COVID-19, Direcția de Sănătate Publică Ialomița face verificări în toate cele 4 spitale din județ, pentru a identifica vulnerabilitățile pe care unitățile medicale le întâmpină. Marea problemă a tuturor spitalelor ialomițene este lipsa de medici specialiști care să le poată asigura asistență medicală pacienților infectați cu tulpina Delta a noului Coronavirus. DSP Ialomița a trimis notificări către Ministerul Sănătății prin care solicită detașarea de medici specialiști în Anestezie și Terapie Intensivă și Pediatrie. «Trebuie să fim pregătiți să facem față noului val de îmbolnăviri. Cifrele zilnice nu sunt îmbucurătoare...» a precizat Dan Noel, directorul... [citește_tot_articolul]

26 August 2021, 11:10 (5963 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primăria Slobozia a alocat 1,3 milioane de lei pentru unitățile de învățământ din oraș

Bani pentru confortul elevilor

Primăria Slobozia a alocat 1,3 milioane de lei pentru unitățile de învățământ din oraș

Consiliul Local Slobozia a decis alocarea a 1,3 milioane de lei «pentru lucrări de reparații și achiziții de mobilier școlar». Banii vor fi utilizați de către unitățile școlare din Slobozia care au solicitat aceste fonduri. Lucrările de reparații sunt în curs, iar oficialii grădinițelor și școlilor din oraș speră la alocări bugetare mai mari până la sfârșitul anului 2021.

Bani pentru elevii orașului Consiliul Local Slobozia a votat în plenul ședinței din 11 august a.c. alocarea a 1,3 milioane de lei «pentru lucrări de reparații și achiziții de mobiler școlar» în unitățile școlare din... [citește_tot_articolul]

25 August 2021, 13:20 (7098 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Aflat la audieri, un tânăr de 18 ani a fugit din sediul Poliției Urziceni sărind pe geam!

Aflat la audieri, un tânăr de 18 ani a fugit din sediul Poliției Urziceni sărind pe geam!


Polițiștii ialomițeni au fost mobilizați pentru a da de urma unui tânăr, de 18 ani, care a fugit din sediul Poliției Urziceni. Tânărul de 18 ani urma să fie audiat într-un dosar aflat în lucru la Poliția Urziceni, reușind să fugă de sub ochii polițiștilor. În prezent, sunt instituite filtre rutiere în tot județul Ialomița. Tânărul a fugit din sediul Poliției Urziceni sărind pe geam.


Căutat în tot județul Ialomița Tânărul de 18 ani, cu domiciliul în Iași, era cercetat într-un dosar privind fapte de «furt calificat» și «conducere a unui autovehicul fără permis», alături... [citește_tot_articolul]

24 August 2021, 22:40 (7964 vizualizări - 8 comentarii)

EVENIMENT

«Întru mulți ani, Stăpâne!»

Aniversare arhierească la Episcopia Sloboziei și Călărașilor

«Întru mulți ani, Stăpâne!»

Luni, 23 august 2021, în vreme ce AUR declara public «zi de doliu național», Ialomița ortodoxă cinstea aniver­sarea Preasfințitului Vincențiu, episcopul Sloboziei și Călărașilor. Preasfinția Sa a împlinit 67 de ani și păstorește sufletele noastre pline de păcate din 28 iunie 2009. Aniversarea a fost sărbătorită semipublic, cadrul restrâns impunând invitarea și a oficialilor administrației ialomițene.

Unul este Dumnezeu, al doilea e El Preasfințitul Vincențiu, episcopul Sloboziei și Călărașilor, a împlinit 67 de ani. Potrivit site-ului Episcopiei Sloboziei și Călărașilor, și... [citește_tot_articolul]

24 August 2021, 20:15 (5439 vizualizări - 12 comentarii)

SPORT

Gheorghe Doja și Fetești intră în competiție

Fotbal, Liga a III-a

Gheorghe Doja și Fetești intră în competiție

Recolta Gheorghe Doja și CSM Fetești au fost repartizate, pentru noul sezon de Liga a III-a, în seria a 3-a alături de CS Afumați, CS Popești Leordeni, FC Voluntari 2, FC Farul Constanța 2, Gloria Albești, CSM Oltenița, Agricola Borcea și Înainte Modelu. Este o serie echilibrată în partea de jos, primele două locuri părând deja acontate de Afumați și Popești Leordeni. Se va juca tur-retur, dar, spre deosebire de sezonul trecut, vom avea și play-off/play-out. Totodată, Gheorghe Doja și Fetești sunt obligate să evite ultimele două locuri care, de data aceasta, sunt direct retro­gradabile.

Recolta vrea mai mult... [citește_tot_articolul]

24 August 2021, 16:10 (3751 vizualizări - 2 comentarii)

SPORT

Slobozia a luat tot aurul

Tenis de câmp, Campionatul Național pe echipe U10

Slobozia a luat tot aurul

Săptămâna trecută, Federația Română de Tenis a organizat pe tere­nu­rile Centrului Național din București, Campionatul Național pe Echipe adresat copiilor sub 10 ani. Slobozia a fost reprezentată, atât la feminin, cât și la masculin, de echipe care au surprins plăcut prin prestațiile lor. CSS, la feminin, și CSM Unirea Slobozia, la masculin, s-au calificat pe tabloul de 4, unde s-a jucat în sistem fiecare cu fiecare, timp de 3 zile.

Victorii pe linie CSS Slobozia, antrenată de profesorul Ion Savu, s-a bazat pe jucătoarele Maria Dogaru și Daria Duret. S-au jucat două meciuri de simplu... [citește_tot_articolul]

24 August 2021, 14:35 (3943 vizualizări - 2 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
273 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» Ialomița: Salonul Anual de Carte, a XXXI-a ediție

În perioada 1-31 octombrie 2022, Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» Ialomița organizează în municipiul Slobozia, sub patronajul Consiliului Județean Ialomița, cea de a XXXI-a ediție a Salonului Anual ...[citește_toată_știrea]

28 Septembrie 2022, 15:40
(3122 vizualizări - 0 comentarii)


IȘJ Ialomița: 30 de școli din județ, incluse în Programul Național pentru Reducerea Abandonului Școlar

În luna martie a acestui an, Ministerul Educației a lansat Programul Național pentru Reducerea Abandonului Școlar, inițiativă finanțată prin Programul Național de Redresare și Reziliență. La nivelul județului ...[citește_toată_știrea]

27 Septembrie 2022, 19:30
(6393 vizualizări - 0 comentarii)


IȘJ Ialomița: Atelier de informare și diseminare în cadrul Programului «Erasmus+»

Inspectoratul Școlar Județean Ialomița a primit acreditare pe domeniul Educației Școlare, pentru perioada 01.01.2021-31.12.2027. Această acreditare permite instituției să dezvolte proiecte în cadrul Programului ...[citește_toată_știrea]

27 Septembrie 2022, 18:40
(2666 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 14 noi cazuri de COVID-19

Marți, 27 septembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 29562, fiind înregistrate 14 cazuri noi față de ziua de luni, 26 septembrie a.c., când au ...[citește_toată_știrea]

27 Septembrie 2022, 16:15
(3397 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Venituri de 739,52 milioane de lei, colectate în perioada ianuarie-august 2022

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița a contabilizat, în perioada ianuarie-august 2022, venituri nete la bugetul general consolidat al statului în sumă totală de 739,52 milioane de lei. ...[citește_toată_știrea]

26 Septembrie 2022, 17:55
(8970 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 11 noi cazuri de COVID-19

Luni, 26 septembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 29548, fiind înregistrate 11 cazuri noi față de ziua de duminică, 25 septembrie a.c., când ...[citește_toată_știrea]

26 Septembrie 2022, 16:04
(3755 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la o casă din Țăndărei, depozit de furaje în flăcări la Bordușelu

Incendiu la o casă din Țăndărei, depozit de furaje în flăcări la Bordușelu

Vineri, 23 septembrie a.c., pompierii din Țăndărei au fost solicitați să intervină pentru lichidarea unui incendiu produs la o locuință din Țăndărei. La sosirea forțelor de intervenție, incendiul se manifesta ...[citește_toată_știrea]

26 Septembrie 2022, 13:55
(2520 vizualizări - 0 comentarii)


Accidente la Urziceni și Ograda

Vineri, 23 septembrie a.c., două echipaje de pompieri din Urziceni au intervenit la un accident rutier produs între 3 autoturisme, în Urziceni. În sprijin a intervenit și un echipaj al Serviciului Județean ...[citește_toată_știrea]

26 Septembrie 2022, 13:40
(10825 vizualizări - 0 comentarii)


AFIR va primi pentru finanțare toate cererile fermierilor depuse pentru decontarea primelor de asigurare

Agenția pentru Finanțarea Investițiilor Rurale anunță eliminarea plafonului pentru depunerea cererilor de finanțare prin submăsura 17.1 «Prime de asigurare a culturilor, a animalelor și a plantelor» din ...[citește_toată_știrea]

26 Septembrie 2022, 12:20
(12409 vizualizări - 0 comentarii)


Coșereni: Doi copii, victime ale unui accident rutier

Duminică, 25 septembrie a.c., două echipaje de pompieri din cadrul Detașamentului Urziceni au intervenit în cazul unui accident rutier produs în localitatea Coșereni, în care au fost implicate două autoturisme ...[citește_toată_știrea]

25 Septembrie 2022, 23:10
(2621 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Niciun caz nou de COVID-19!

Duminică, 25 septembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 rămas la 29537, nefiind înregistrate cazuri noi față de ziua de sâmbătă, 24 septembrie a.c., când ...[citește_toată_știrea]

25 Septembrie 2022, 16:10
(2584 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 9 noi cazuri de COVID-19

Sâmbătă, 24 septembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 29537, fiind înregistrate 9 cazuri noi față de ziua de vineri, 23 septembrie a.c., când ...[citește_toată_știrea]

24 Septembrie 2022, 16:50
(2027 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la o casă din Țăndărei

Incendiu la o casă din Țăndărei

Pompierii din Țăndărei au fost solicitați să intervină vineri, 23 septembrie a.c., pentru lichidarea unui incendiu produs la o locuință din orașul Țăndărei. La sosirea forțelor de intervenție incendiul ...[citește_toată_știrea]

23 Septembrie 2022, 21:40
(14933 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 1 nou caz de COVID-19

Vineri, 23 septembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 29528, fiind înregistrat 1 caz nou față de ziua de joi, 22 septembrie a.c., când au fost ...[citește_toată_știrea]

23 Septembrie 2022, 16:15
(3864 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: 1,9 milioane de lei, obligații suplimentare stabilite în luna august 2022

Inspectorii Activității de Inspecție Fiscală din cadrul Administrației Județene a Finanțelor Publice Ialomița au efectuat, în luna august 2022, controale la contribuabili persoane fizice și juridice, stabilind ...[citește_toată_știrea]

23 Septembrie 2022, 13:30
(12610 vizualizări - 0 comentarii)


Rovine: Locuință cuprinsă de flăcări

Rovine: Locuință cuprinsă de flăcări

Trei echipaje de pompieri din cadrul Detașamentului Slobozia au intervenit joi, 22 septembrie a.c., pentru stingerea unui incendiu produs la o locuință în satul Rovine. Au ars două camere de locuit, acoperișul ...[citește_toată_știrea]

23 Septembrie 2022, 13:00
(4185 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Rovine incendiu


APIA: Sprijin în valoare de 1,3 milioane de lei pentru crescătorii de animale

Ministerul Agriculturii și Dezvoltării Rurale, prin Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA), efectuează plata ajutorului de stat în sectorul creșterii animalelor, solicitat prin cererile ...[citește_toată_știrea]

23 Septembrie 2022, 12:00
(3558 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Drogat la volan

Polițiștii ialomițeni au continuat activitățile de prevenire și combatere a consumului de droguri. Astfel, miercuri, 21 septembrie a.c., în jurul orelor 22,00, polițiștii Biroului Rutier Fetești au depistat ...[citește_toată_știrea]

22 Septembrie 2022, 18:55
(11971 vizualizări - 0 comentarii)


Tânăr din Stelnica, dosar penal pentru conducerea unui autovehicul neînmatriculat

Miercuri, 21 septembrie a.c., în jurul orei 10,00, polițiștii din cadrul Biroului Rutier Fetești, împreună cu un reprezentant RAR, au oprit pentru control un autoturism condus de un tânăr de 26 de ani, ...[citește_toată_știrea]

22 Septembrie 2022, 18:45
(10972 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Aproape 700 kg de tutun, confiscate de polițiști

IPJ Ialomița: Aproape 700 kg de tutun, confiscate de polițiști

Joi, 22 septembrie a.c., polițiștii Serviciului de Investigare a Criminalității din cadrul IPJ Ialomița au efectuat 5 percheziții domiciliare în județul Călărași, la locuințele unor persoane bănuite de ...[citește_toată_știrea]

22 Septembrie 2022, 17:40
(4408 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 10 noi cazuri de COVID-19

Joi, 22 septembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 29527, fiind înregistrate 10 cazuri noi față de ziua de miercuri, 21 septembrie a.c., când ...[citește_toată_știrea]

22 Septembrie 2022, 16:15
(3739 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Noi cote de impozitare pentru veniturile obținute din participarea la jocurile de noroc

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii interesați că, începând cu data de 1 august 2022, au intrat în vigoare prevederile OG nr. 16/2022, pentru modificarea și completare ...[citește_toată_știrea]

22 Septembrie 2022, 15:10
(12220 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Luni, 26 septembrie 2022, termenul limită de depunere a unor declarații fiscale

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița reamintește contribuabililor că 26 septembrie 2022 este termenul de depunere a următoarelor declarații, pentru perioada de raportare încheiată: Formularul 100 ...[citește_toată_știrea]

22 Septembrie 2022, 14:15
(10944 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 16 noi cazuri de COVID-19

Miercuri, 21 septembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 29517, fiind înregistrate 16 cazuri noi față de ziua de marți, 20 septembrie a.c., când ...[citește_toată_știrea]

21 Septembrie 2022, 16:20
(2348 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 18 noi cazuri de COVID-19

Marți, 20 septembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 29501, fiind înregistrate 18 cazuri noi față de ziua de luni, 19 septembrie a.c., când au ...[citește_toată_știrea]

20 Septembrie 2022, 16:15
(1922 vizualizări - 0 comentarii)


Bordușani: Adolescentă reținută pentru «tâlhărie»

Luni, 19 septembrie a.c., polițiștii din cadrul Secției nr. 3 Poliție Rurală Stelnica au fost sesizați de un bătrân de 81 de ani, din Bordușani, cu privire la faptul că în data de 9 septembrie a.c., a fost ...[citește_toată_știrea]

20 Septembrie 2022, 14:30
(3034 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Atenție, se oprește apa în orașul Fetești!

RAJA Constanța va executa de marți, 20 septembrie 2022, orele 23,00, până miercuri, 21 septembrie 2022, ora 5,30, înlocuirea unei vane de legătură pentru sectorizarea sistemului de la nivelul conductei ...[citește_toată_știrea]

20 Septembrie 2022, 00:55
(4999 vizualizări - 0 comentarii)


Substanțe interzise, depistate asupra a doi tineri din Slobozia

Substanțe interzise, depistate asupra a doi tineri din Slobozia

În noaptea de sâmbătă spre duminică, 17/18 septembrie a.c., în timp ce patrulau pe bulevardul Matei Basarb din Slobozia, jandarmii au observat doi tineri, de 16, respectiv 17 ani, care păreau agitați și ...[citește_toată_știrea]

19 Septembrie 2022, 16:50
(15131 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: 8 noi cazuri de COVID-19

Luni, 19 septembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 29483, fiind înregistrate 8 cazuri noi față de ziua de duminică, 18 septembrie a.c., când ...[citește_toată_știrea]

19 Septembrie 2022, 16:40
(2454 vizualizări - 0 comentarii)


Maestrul chitarei Maxim Belciug concertează pentru prima dată la Slobozia

Maestrul chitarei Maxim Belciug concertează pentru prima dată la Slobozia

Joi, 22 septembrie 2022, de la orele 19,00, Sala «Europa» din Slobozia găzduiește un recital extraordinar de chitară susținut de carismaticul chitarist Maxim Belciug, unul dintre cei mai apreciați muzicieni ...[citește_toată_știrea]

19 Septembrie 2022, 15:05
(5561 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Mihai în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Hendersohn în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Adrian în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...