Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

«Legea mirosurilor» reglementează activitatea agenților economici

Ialomița mai are o șansă

«Legea mirosurilor» reglementează activitatea agenților economici

La jumătatea lunii iulie 2020 a intrat în vigoare «Legea mirosurilor». Lau­rențiu Ghiauru, directorul Agenției pentru Protecția Mediului Ialomița, susține că noile reglementări vor permite cetățenilor din Ialomița să oblige autoritățile publice la reacții și măsuri rapide de intervenție: «Noile reglementări generează responsabili­tăți suplimentare pentru Direcția de Sănătate Publică și autoritățile locale. Practic, acum orice cetățean poate cere autorităților un studiu de impact în cazul în care reclamă apariția unui disconfort olfactiv!».

O lege așteptată 30 de ani În Monitorul... [citește_tot_articolul]

9 Septembrie 2020, 14:50 (3333 vizualizări - 4 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Victor Moraru a devenit Rockefeller pe banii contribuabililor

Victor Moraru a devenit Rockefeller pe banii contribuabililor

Inițial am vrut să ignorăm mesajul electoral al ex-Președintelui Moraru. E treaba fiecărui candidat cum își vinde sufletul diavolului pentru voturi. Numai că deunăzi ne-a sărit în ochi un pliant electoral în care «omul faptelor» sus­ține, mereu la persoana I, că a dat bani săracilor, a făcut danii la biserică și a finanțat sportul de performanță. Vă dăm câteva exemple: «Am acordat 125 de premii de recunoștință veteranilor...», «Am premiat 1451 de olimpici...», «Am sprijinit până acum 1300 de familii cu bani pentru nou-născuți...», «Am aprobat finanțarea a 18 terenuri de sport...», «Am investit în sistemul de sănătate...». Și exemplele ar putea continua, căci hârtia de pliant... [citește_tot_articolul]

9 Septembrie 2020, 10:55 (7085 vizualizări - 15 comentarii)

Click aici

SPORT

Cupa «Expur», la prima ediție

Tenis de câmp

Cupa «Expur», la prima ediție

Expur SA-Groupe Avril con­tinuă să se implice în sportul ialomi­țean. Alături de Clubul TenisCon va organiza, începând de sâmbătă, 12 septembrie a.c., la Slobozia, un turneu de tenis clasificat în categoria I. Cupa «Expur» este la prima ediție, adresându-se copiilor și junio­rilor de la categoriile de vârstă 10, 12, 14, 16, 18 ani precum și seniorilor. Va fi cu siguranță un eveniment sportiv interesant care va aduce la start peste 70 de sportivi din toată țara. «În ciuda dificilei perioade pe care o traversăm, Clubul nostru con­tinuă să organizeze turnee precum cel care va debuta sâmbătă... Mă bucur tare mult că firma Expur este partenerul nostru în organizarea acestei competiții!»... [citește_tot_articolul]

8 Septembrie 2020, 20:20 (3253 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Eficiența a făcut diferența

Fotbal, Liga a II-a, Concordia Chiajna-Unirea Slobozia 3-1

Eficiența a făcut diferența

Unirea Slobozia a plecat către Chiajna cu un moral excelent, dat de victoria contra celor de la Turris Turnu Măgurele. Concordia, echipă antrenată de Florin Bratu, este autoarea celei mai spectaculoase campanii din această vară. Ilfovenii urmăresc promovarea cu orice preț, iar cele 3 puncte din meciul cu Slobozia erau obligatorii. Conducerea Unirii a sperat într-o nouă evoluție bună a echipei, iar acest lucru chiar s-a întâmplat... «Nu mă așteptam la o replică atât de curajoasă din partea voastră...» avea să spună la final Florin Bratu. Doar că, în fotbal, curajul și ocaziile de gol nu țin de foame. Eficiența în fața porții face diferența, iar la acest capitol Chiajna a fost superioară.
... [citește_tot_articolul]

8 Septembrie 2020, 17:45 (3612 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Debutează la Oltenița

Fotbal, Liga a III-a, Recolta Gheorghe Doja

Debutează la Oltenița

Sâmbătă, 12 septembrie a.c., va debuta un nou sezon de Liga a III-a. Competiția va fi structurată pe 10 serii a câte 10 echipe. Reprezentanta județului Ialomița, Recolta Gheorghe Doja, va face parte din seria a III-a, alături de 4 echipe din Călărași (Agricola Borcea, Mostiștea Ulmu, Înainte Modelu, CSM Oltenița), 3 din Constanța (Axiopolis Cernavodă, Gloria Albești, Viitorul II) și 2 din Ilfov (Afumați și Popești Leordeni). Recolta va debuta în deplasare la Oltenița, urmând ca în etapa a II-a să primească vizita celor de la Axiopolis Cernavodă, meci care s-ar putea juca pe stadionul din Slobozia. Primul hop competițional al Recoltei va fi miercuri, 9 septembrie a.c., orele 16,30. Dojenii vor... [citește_tot_articolul]

8 Septembrie 2020, 17:20 (4990 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Alexeni, Albești și Munteni Buzău, cele mai afectate localități

Secetă pedologică extremă în Ialomița

Alexeni, Albești și Munteni Buzău, cele mai afectate localități

O  analiză a su­prafețelor calamitate din cauza lipsei apei din sol arată modul în care acest fenomen a distrus câmpurile în fiecare localitate din județul Ialomița. Con­form datelor, culturile agricole înființate pe câmpurile din Alexeni, Albești și Munteni Buzău au fost periclitate în proporție de peste 70%, conform datelor oficiale.

2020, un an greu pentru agricultori
Seceta pedologică extremă a produs pagube însemnate în județul Ialomița, atât pentru culturile înființate în toamna anului trecut, cât și pentru cele semănate în această primăvară. Ulti­mele estimări arată... [citește_tot_articolul]

8 Septembrie 2020, 15:05 (4654 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Gheorghe Petrache, trimis în judecată pentru «conflict de interese»

Candidat cu probleme penale, la Țăndărei

Gheorghe Petrache, trimis în judecată pentru «conflict de interese»

Lista candidaților la funcția de primar cu probleme penale din județul Ialomița este deschisă de Gheorghe Petrache, propu­nerea PRO România pentru Primăria Țăndărei. Acesta a fost trimis în judecată în urmă cu 4 luni, fiind acuzat de faptul că a aprobat plata din bani publici a unor facturi privind achiziția de medicamente pentru cabinetele medicale școlare, produse ce au fost distribuite de firma fratelui său. Facturile au fost semnate în perioada septembrie 2014-martie 2015, în care Gheorghe Petrache a deținut atât funcția de primar, cât și pe cea de viceprimar al orașului Țăndărei.

Inculpatul neagă acuzațiile... [citește_tot_articolul]

8 Septembrie 2020, 11:10 (5798 vizualizări - 10 comentarii)

EVENIMENT

Comandantul Poliției Țăndărei, infectat cu COVID-19

Comandantul Poliției Țăndărei, infectat cu COVID-19

UPDATE Două cazuri de infecție cu noul Coronavirus la Primăria Slobozia

Direcția de Sănătate Publică Ialomița a demarat luni, 7 septembrie a.c., o anchetă epidemiologică la Poliția Orașului Țăndărei. Decizia a fost adoptată după ce în cadrul instituției au fost confirmate două cazuri de COVID-19. Este vorba despre comandantul Poliției Țăndărei și un subordonat al acestuia, care își desfășura activitatea în cadrul Biroului de Investigații Criminale.

Măsuri dispuse de autorități Atât comandantul Poliției Orașului Țăndărei, cât și subordonatul acestuia, care își desfășura activitatea în cadrul Biroului de Investigații Criminale, au simptome ușoare de boală... [citește_tot_articolul]

7 Septembrie 2020, 18:15 (4645 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Cartierul Gării Noi rămâne neasfaltat

Slobozia electorală

Cartierul Gării Noi rămâne neasfaltat

În mai 2019, administrația Mocioniu anunța că până la sfârșitul anului Cartierul Gării Noi va fi asfaltat. În august 2020, primarul Adrian Mocioniu publica on-line fotografii electorale în care defila triumfător pe primii metri de asfalt turnați în cartier. La sfârșitul lunii august 2020, am fotografiat străzile asfaltate de către «primarul care a confirmat». Dezastrul edilitar din Cartierul Gării Noi nu are nevoie de comentarii. Vom consemna strict ce am văzut cu ochii noștri!

Asfalt electoral Vineri, 28 august 2020, înainte de prânz, în Cartierul Gării Noi nu e nici țipenie... [citește_tot_articolul]

7 Septembrie 2020, 15:20 (4256 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Dan Anton a falimentat SC Infrastructură Drumuri și Poduri SA (I)

Oamenii ex-președintelui Moraru jefuiesc bugetul județului

Dan Anton a falimentat SC Infrastructură Drumuri și Poduri SA (I)

Începând cu 31 iulie 2020, Dan Anton, unul dintre «oamenii de casă» ai ex-președintelui Consiliului Județean Ialomița, Victor Moraru, a fost reconfirmat în funcția de director general al SC Infrastructură Drumuri și Poduri SA. Decizia vine după ce Victor Moraru, constrâns de scandalurile publice generate de administrarea defectuoasă a activității firmei, a susținut public că va organiza un concurs pentru numirea în funcție a unui director «competent». În cei 2 ani de când conduce societatea, Dan Anton a reușit performanța de a o aduce în pragul falimentului. Foștii angajați ai societății susțin că «au lucrat pe moșia lui Anton ca slugile» și că au fost concediați atunci... [citește_tot_articolul]

7 Septembrie 2020, 10:55 (7304 vizualizări - 15 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Transferurile medicale, misiune imposibilă pentru Spitalul Municipal Urziceni

Transferurile medicale, misiune imposibilă pentru Spitalul Municipal Urziceni

Pandemia de COVID-19 blochează transferurile interspitalicești. Reprezentanții Spitalului Municipal Urzicnei susțin faptul că durează mai bine de 3 ore ca pacienții să fie transferați către o unitate medicală din Capitală. De o lună și jumătate, unitatea medicală tratează doar cazurile de COVID-19, medicii fiind obligați să transfere pacienții non-COVID-19 către alte spitale. «Și înainte era greu, dar acum este aproape imposibil!» susține Daniela Ianuș, ma­nagerul Spitalului Municipal Urziceni.

Bolnavii, obligați să aștepte Foarte aglomerate din cauza faptului că cele mai mari spitale... [citește_tot_articolul]

6 Septembrie 2020, 12:20 (7162 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

REPORTAJ

Portbagajul cu promisiuni electorale

Portbagajul cu promisiuni electorale

Titi Neagu locuiește pe strada 1 Mai. Și are în fața casei un autoturism în portbagajul căruia colecționează pliante electorale. Într-o seară, a ajuns pe rețelele de socializare. Și uite-așa, a devenit celebru la el acasă, în orașul-stațiune Amara.

Un om ca toți oamenii Dumitru Neagu e un om obișnuit. Nu face politică, are respect pentru autoritățile publice și se duce în fiecare zi la muncă. La stat, dar nu spune unde, ca să nu se interpre­teze... Ne primește în poartă, acolo unde are mașina. Și ne deschide, mândru, portbagajul. «Ideea mi-a venit prin 2017, când le-am primit pe primele... [citește_tot_articolul]

5 Septembrie 2020, 13:50 (4818 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

CJAS Ialomița refuză plata concediilor medicale pentru bolnavii de COVID-19

CJAS Ialomița refuză plata concediilor medicale pentru bolnavii de COVID-19

O  ștampilă face diferența între viață și moarte în cazul pacienților infectați cu SARS-CoV-2. În județul Ialomița, 60 de pacienți diagnosticați cu COVID-19, dar fără simptome, încearcă de aproximativ o lună să convingă Casa Județeană de Asigurări de Sănătate să le deconteze concediul medical aferent celor 14 zile în care au fost sub monitorizare medicală la domiciliu. Oficialii CJAS susțin faptul că oamenii au nevoie de un document parafat de un medic infecționist, pentru a demonstra faptul că, într-adevăr, au suferit de COVID-19. Situația este cu adevărat revoltătoare în condițiile în care pacienții dețin documentele eliberate de centrele medicale unde și-au făcut testele pentru depistarea... [citește_tot_articolul]

4 Septembrie 2020, 18:15 (5659 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ajutoare financiare de peste 112 milioane de lei în Ialomița!

Fermierii au la dispoziție 10 zile pentru a solicita despăgubirile la culturile de toamnă calamitate

Ajutoare financiare de peste 112 milioane de lei în Ialomița!

Fermierii ialomițeni au la dispoziție 10 zile, începând de joi, 3 septembrie a.c., pentru a face demersuri în vederea obținerii despăgubirilor financiare acordate de Guvernul României pentru culturile calamitate de seceta pedologică extremă înființate în toamna anului trecut. Cererile privind solicitarea ajutorului financiar se depun la Centrele locale ale Agenției Județene de Plăți și Intervenție în Agricultură Ialomița sau la sediul din Slobozia al instituției.

117 mii de hectare, afectate de secetă
Acordarea ajutoarelor financiare pentru agricultorii ale căror culturi înființate... [citește_tot_articolul]

3 Septembrie 2020, 18:25 (4441 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

URBAN SA execută silit 662 de datornici din Slobozia

URBAN SA execută silit 662 de datornici din Slobozia

Nu toți locuitorii din Slobozia dau dovadă de responsabi­litate în ceea ce privește plata utilităților. O analiză a URBAN SA, firma care furnizează apă la nivelul orașului, arată faptul că societatea a deschis 662 de acțiuni de executare silită pe numele rău-platnicilor. Valoarea sumelor care trebuie recuperate prin aceste procese este de 3 milioane de lei. Cea mai veche datorie pe care un cetățean o are către firmă datează din anul 2011.

Facturile la apă, greu de plătit Plata facturilor la apă pare a fi o misiune imposibilă pentru locuitorii din Slobozia. URBAN SA, firma care furnizează... [citește_tot_articolul]

2 Septembrie 2020, 16:10 (6881 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Suspiciune de viol asupra unei fetițe de 11 ani, în satul Marsilieni

Suspiciune de viol asupra unei fetițe de 11 ani, în satul Marsilieni

O anchetă a fost deschisă în satul Marsilieni după ce o minoră de 11 ani ar fi fost batjocorită de un vecin, în vârstă de 57 de ani. Cazul a ieșit la iveală după ce polițiștii au intervenit pentru a stinge un conflict apărut între presupusul agresor și tatăl copilei. Deși bărbatul susține că nu este adevărat, minora a fost descoperită în locuința sa, întinsă pe pat. Direcția Generală de Asistență Socială și Protecția Copilului Ialomița a dispus institu­ționalizarea în regim de urgență a fetiței și a celor doi frați pe care îi are. «Verificările sunt în curs, fetița și frații săi sunt sub monitorizare!» susține Nicolae Badea, purtătorul de cuvânt al instituției.

Verificările sunt în curs... [citește_tot_articolul]

1 Septembrie 2020, 20:20 (6665 vizualizări - 3 comentarii)

SPORT

Enache, ce debut!

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia-Turris Turnu Măgurele 1-0

Enache, ce debut!

Enache Costea este unul dintre cei mai tineri antrenori din Liga a II-a. Va împlini 37 de ani în luna septembrie, mai tânăr cu o lună decât el fiind doar antrenorul Farului Constanța, Ianis Zicu. Multă lume a avut temeri cu privire la debutul acestuia în Liga a II-a. Antrenorul Unirii a arătat însă că a citit bine adversarul și a știut să-și mobilizeze exemplar jucătorii. Finalul meciului cu Turris l-a găsit, firește, bucuros pentru rezultat, dar cu gândul deja la următoa­rele confruntări. «Din punctul meu de vedere, am întâlnit astăzi cea mai bună echipă din Liga a II-a, cu mulți jucători cu experiență și un an­trenor foarte bun. Am învins, am făcut un meci bun, dar obiectivul nostru rămâne menținerea în liga secundă... De aceea trebuie să progresăm joc cu joc! Eu am încredere în jucătorii noștri. Cu toate că nu am avut o campanie de achiziții pompoasă și se spunea că acest lot nu este ca­pabil de rezultate deosebite, jucătorii au de­monstrat în meciul cu cei de la Turnu Măgurele că au capacitatea de a lupta de la egal la egal cu oricine. Mă bucur pentru Alexandru Muscă și pentru plusul pe care l-au adus echipei toți cei care au intrat pe parcurs...»... [citește_tot_articolul]

1 Septembrie 2020, 15:40 (5167 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

Seceta pedologică extremă a distrus culturile de porumb și floarea-soarelui

În Ialomița

Seceta pedologică extremă a distrus culturile de porumb și floarea-soarelui

Lipsa precipitațiilor din această vară a afectat într-o proporție ridicată culturile de porumb și floarea-soarelui. Estimările de până acum ale Direcției pentru Agricultură Județeană Ialomița arată faptul că peste 80% din suprafețele pe care aceste plante au fost însămân­țate au fost calamitate din cauza secetei. În timp ce oficialii Direcției pentru Agricultură Județeană fac bilanțul acestor pagube, agricultorii încă așteaptă să primească despăgubirile promise de Guvernul României pentru culturile de toamnă calamitate...

Culturi distruse de secetă Conform datelor furnizate de Direcția... [citește_tot_articolul]

1 Septembrie 2020, 11:40 (5838 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

Administrația Sloboziei a abandonat Ștrandul Municipal

Administrația Sloboziei a abandonat Ștrandul Municipal

Tratat cu indiferență de administrația locală, Ștrandul Municipal al Sloboziei se află într-un stadiu avansat de degradare. Responsabilitatea cade pe umerii Servi­ciului Patrimoniu al Primăriei Slobozia, ai cărui funcționari nu au reușit să facă nici până acum un caiet de sarcini corespunzător astfel încât concesionarea obiectivului să fie scoasă la licitație publică. Acest demers trenează pe masa de lucru a funcționarilor din cadrul Serviciului Patrimoniu de 1 an... «Legea ne obligă să facem carte funciară dacă vrem să concesionăm. La asta lucrăm acum!» susține Eduard Plăiașu, șeful Serviciului Patrimoniu al Primăriei Slobozia.

Primăria în care nu se întâmplă nimic... [citește_tot_articolul]

31 August 2020, 15:10 (4018 vizualizări - 8 comentarii)

EVENIMENT

Tehnologia transformă copiii din Ialomița în victime ale «pornografiei infantile»

Tehnologia transformă copiii din Ialomița în victime ale «pornografiei infantile»

Statistică îngrijorătoare a organelor judiciare locale din Ialomița. În ultimul an și jumătate, se constată o creștere a cazurilor de «por­nografie infantilă» anchetate și judecate. Potrivit datelor, din cele 27 de dosare trimise în judecată de procurorii DIICOT Slobozia, 17 au avut ca obiect fapte de «pornografie infantilă». Mai grav este faptul că, în cele mai multe cazuri, imaginile în care sunt surprinși copii în ipostaze compromițătoare au fost filmate în incinta unităților de învățământ. «Am avut în monitorizare și cazuri de copii de vârstă mică...» susțin reprezentanții Direcției Generale de Asistență Socială și Protecția Copilului Ialomița.

Copiii, în pericol... [citește_tot_articolul]

31 August 2020, 10:55 (4896 vizualizări - 4 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
287 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Accident la Cotorca

Un accident rutier s-a produs în satul Cotorca, aparținând comunei Ciocârlia. Astfel, duminică, 11 iulie a.c., în jurul orelor 12,00, Detașamentul de Pompieri Urziceni a intervenit cu o autospecială de ...[citește_toată_știrea]

12 Iulie 2021, 14:05
(2894 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Cotorca accident


AJOFM Ialomița: 4,42%-rata șomajului în luna mai 2021

La sfârșitul lunii mai 2021, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița erau înregistrați 4146 șomeri (din care 1863 femei), rata șomajului fiind de 4,42%, cu 0,29 puncte procentuale ...[citește_toată_știrea]

12 Iulie 2021, 11:55
(2377 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: Niciun caz nou de COVID-19 în județul Ialomița!

Duminică, 11 iulie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a rămas la 10794, nefiind înregistrat vreun caz nou față ...[citește_toată_știrea]

11 Iulie 2021, 16:25
(1869 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbulești: Trei persoane rănite într-un accident rutier

Bărbulești: Trei persoane rănite într-un accident rutier

În dimineața zilei de duminică, 11 iulie a.c., la ora 3,30, în zona localității Bărbulești, s-a produs un accident rutier. Din verificările efectuate de polițiști a reieșit că în timp ce un bărbat, în vârstă ...[citește_toată_știrea]

11 Iulie 2021, 13:10
(2110 vizualizări - 2 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 1 caz nou de COVID-19 în județul Ialomița

Sâmbătă, 10 iulie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10794, fiind înregistrat 1 caz nou față de ziua ...[citește_toată_știrea]

10 Iulie 2021, 16:40
(4007 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Parfumuri contrafăcute, confiscate de polițiști

În ziua de joi, 8 iulie a.c, polițiștii din Urziceni au confiscat 24 de cutii cu parfumuri ce păreau a fi contrafăcute. Bunurile erau comercializate pe stradă de un bărbat, de 47 de ani, din Bărbulești ...[citește_toată_știrea]

9 Iulie 2021, 19:15
(3990 vizualizări - 2 comentarii)


Urziceni: Doi răniți în urma unui accident rutier

Urziceni: Doi răniți în urma unui accident rutier

Accident de circulație pe șoseaua care leagă municipiile Urziceni și București. Evenimentul rutier a fost anunțat la 112 în ziua de vineri, 9 iulie 2021. Din verificările efectuate a reieșit că tragedia ...[citește_toată_știrea]

9 Iulie 2021, 19:05
(3694 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Urziceni accident


Grindu: Reținut pentru fapte de «violență» și «distrugere»

Un tânăr de 30 de ani, domiciliat în localitatea Grindu, a fost reținut pentru 24 de ore în ziua de joi, 8 iulie 2021. Activitatea infracțională reținută în sarcina acestuia constă în faptul că, la data ...[citește_toată_știrea]

9 Iulie 2021, 18:50
(3121 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Copiii din oraș, polițiști pentru o zi

Slobozia: Copiii din oraș, polițiști pentru o zi

Vineri, 9 iulie a.c., polițiștii rutieri și cei de Ordine Publică din cadrul Poliției Municipiului Slobozia au fost sesizați direct de un grup de peste 60 de copii din cadrul Clubului Interact, cu privire ...[citește_toată_știrea]

9 Iulie 2021, 18:40
(3037 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Atenție, se întrerupe energia electrică!

E-Distribuție Dobrogea informează cu privire la faptul că în perioada 12-16 iulie a.c., se vor desfășura lucrări de reparații ale liniilor de înaltă tensiune. Din această cauză în anumite localități din ...[citește_toată_știrea]

9 Iulie 2021, 17:35
(3763 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: Niciun caz nou de COVID-19 în județul Ialomița!

Vineri, 9 iulie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a rămas la 10793, nefiind înregistrat vreun caz nou față de ...[citește_toată_știrea]

9 Iulie 2021, 16:45
(2758 vizualizări - 0 comentarii)


Verificări în teren realizate de APIA

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) informează că începând de vineri, 09.07.2021, inspectorii APIA și cei ai instituțiilor de specialitate delegate demarează controlul la fața locului ...[citește_toată_știrea]

9 Iulie 2021, 14:25
(3140 vizualizări - 0 comentarii)


Movila: Îngroziți de un șofer băut

Un bărbat de 53 de ani, din localitatea Movila, a băgat spaima în cetățenii din localitate. După ce și-a făcut curaj cu mai multe pahare cu băutură, acesta s-a urcat la volanul unei mașini și a început ...[citește_toată_știrea]

8 Iulie 2021, 19:20
(2851 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: La volan, cu permisul suspendat

Miercuri, 7 iulie a.c., polițiștii din Slobozia au oprit, pentru control, o autoutilitară care se deplasa pe șoseaua de centură a orașului. La volanul acesteia a fost identificat un bărbat, în vârstă de ...[citește_toată_știrea]

8 Iulie 2021, 18:55
(2596 vizualizări - 0 comentarii)


Glodeanu Siliștea: Doi răniți în urma unui accident rutier

Glodeanu Siliștea: Doi răniți în urma unui accident rutier

Pompierii din Urziceni au intervenit joi, 8 iulie a.c., în cazul unui accident rutier, în care a fost implicat un autoturism care s-a răsturnat într-un șanț în afara părții carosabile. La locul evenimentului ...[citește_toată_știrea]

8 Iulie 2021, 18:40
(2805 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: Niciun caz nou de COVID-19 în județul Ialomița!

Joi, 8 iulie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a rămas la 10793, nefiind înregistrat vreun caz nou față de ziua ...[citește_toată_știrea]

8 Iulie 2021, 16:35
(3622 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Se efectuează plata ajutorului de stat pentru ameliorarea raselor

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA), prin Centrele Județene, informează că efectuează plata ajutorului de stat în sectorul creșterii animalelor, solicitat prin cererile de plată aferente ...[citește_toată_știrea]

8 Iulie 2021, 14:10
(3607 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi de peste 28000 de lei

Pe parcursul zilei de marți, 6 iulie a.c., polițiștii ialomițeni au intervenit la 62 de evenimente sesizate pe numărul unic pentru apeluri de urgență 112, au constatat 7 infracțiuni și au aplicat 117 sancțiuni ...[citește_toată_știrea]

7 Iulie 2021, 17:20
(2884 vizualizări - 1 comentariu)


Bărbat din Adâncata, surprins băut la volan

Marți, 6 iulie a.c., în jurul orelor 23,00, polițiștii din Fierbinți-Târg, în timp ce efectuau activități de supraveghere a traficului rutier în localitatea Fierbinții de Sus, au oprit, pentru control, ...[citește_toată_știrea]

7 Iulie 2021, 17:10
(2463 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: Niciun caz nou de COVID-19 în județul Ialomița!

Miercuri, 7 iulie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a rămas la 10793, nefiind înregistrat vreun caz nou față de ...[citește_toată_știrea]

7 Iulie 2021, 16:35
(2522 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Atenție, se oprește apa în Cartierul Buliga-Fetești

Pentru realizarea operațiunilor periodice de întreținere a rezervorului destinat înmagazinării apei potabile ce deservește Cartierul Buliga din Fetești, RAJA Constanța va sista furnizarea apei joi, 8 iulie ...[citește_toată_știrea]

7 Iulie 2021, 14:55
(2210 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: A prezentat un permis de conducere italian «fals»

În cursul zilei de luni, 5 iulie a.c., în jurul orelor 14,00, polițiștii din Țăndărei au oprit pentru  control un autoturism condus de un bărbat, în vârstă de 28 de ani. Bărbatul a prezentat pentru ...[citește_toată_știrea]

6 Iulie 2021, 19:10
(2023 vizualizări - 0 comentarii)


anunț angajare

Agro Oil Service SRL
cu sediul în Slobozia, bdul Matei Basarab,
bl. MB20, sc. B-C, parter
angajează
-laborant gradator pentru
Punctele de Lucru Fetești, Slobozia
și Ivănești cu sau fără experiență,
se asigură cursuri de specializare
-șoferi profesioniști Categoria B, C, E,
atestatul ADR reprezintă un avantaj
Oferim salariu atractiv,
mediu de lucru pozitiv,
cursuri perfecționare,
posibilități de promovare

Relații la telefon 0788/601.501
Persoana de contact: Bogdan Țigău
e-mail: [email protected],
Siloz Fetești

6 Iulie 2021, 19:05


Slobozia: Ordin de protecție provizoriu emis de polițiști

Polițiștii din Slobozia au emis luni, 5 iulie a.c., un ordin de protecție provizoriu pe numele unui bărbat, de 43 de ani. Acesta a fost reclamat de soția acestuia, o femeie în vârstă de 42 de ani, că i ...[citește_toată_știrea]

6 Iulie 2021, 19:00
(1802 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Măsuri preventive pentru limitarea răspândirii noului Coronavirus

În ultimele 24 de ore, au fost organizate și desfășurate în sistem integrat acțiuni punctuale, fiind vizate, în special zonele aglomerate, zonele de agrement, centrele comerciale, restaurantele și mijloacele ...[citește_toată_știrea]

6 Iulie 2021, 18:45
(4455 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Atenție, se oprește apa în localitatea Dridu-Snagov!

Marți, 6 iulie a.c., conducta de alimentare cu apă, cu diametrul de 110 mm, de la intersecția străzilor Stejarului cu Gutuiului din localitatea Dridu-Snagov, județul Ialomița, a înregistrat o avarie. În ...[citește_toată_știrea]

6 Iulie 2021, 18:05
(4765 vizualizări - 0 comentarii)


Tânăr din Coșereni, conducea beat și fără permis un moped neînmatriculat

Un tânăr, de 23 de ani, din Coșereni s-a ales cu un dosar penal pentru mai multe infracțiuni la regimul rutier. Astfel, în seara zilei de luni, 5 iulie a.c., acesta a fost depistat, în flagrant delict, ...[citește_toată_știrea]

6 Iulie 2021, 16:45
(3281 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: Niciun caz nou de COVID-19 în județul Ialomița!

Marți, 6 iulie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a rămas la 10793, nefiind înregistrat vreun caz nou față de ziua ...[citește_toată_știrea]

6 Iulie 2021, 16:35
(2838 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: Niciun caz nou de COVID-19 în județul Ialomița!

Luni, 5 iulie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a rămas la 10793, nefiind înregistrat vreun caz nou față de ziua ...[citește_toată_știrea]

5 Iulie 2021, 16:25
(1944 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța a prelungit Comandamentul pentru Situații de Urgență

Având în vedere atenționările meteorologice pentru următoarea perioadă, de vreme severă cu precipitații abundente și perioade cu manifestări de instabilitate atmosferică, cantitățile de apă putând acumula ...[citește_toată_știrea]

5 Iulie 2021, 14:40
(2686 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...