Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

După viceprimarul Gradea, primarul interimar Gabriel Mușat este infectat cu noul Coronavirus!

Pandemia de COVID-19 a lăsat Primăria Slobozia fără conducere

După viceprimarul Gradea, primarul interimar Gabriel Mușat este infectat cu noul Coronavirus!

Primăria Slobozia a rămas fără conducere după ce primarul interimar Gabriel Mușat a fost confirmat pozitiv la testul pentru noul Coronavirus și, în consecință, a intrat în perioada de izolare și tratament. Desemnat să ocupe această funcție în urma încetării mandatului lui Adrian Mocioniu, Gabriel Mușat este al doilea oficial confirmat pozitiv la infecția cu SARS-CoV-2, după viceprimarul Rudolf Gradea. Revenind, în urma unei ședințe de îndată a Consiliului Local Slobozia organizată vineri, 11 septembrie a.c., atribuțiile primarului interimar ar fi trebuit delegate unuia dintre consilierii locali. În consecință, grupul PSD din cadrul Consiliului Local a înaintat propunerea privind desemnarea... [citește_tot_articolul]

11 Septembrie 2020, 19:25 (7370 vizualizări - 10 comentarii)

POLITICĂ

Deputatul PNL Gheorghe Tinel, în război cu reprezentanții locali ai AEP

Deputatul PNL Gheorghe Tinel, în război cu reprezentanții locali ai AEP

Acuzații grave aduse de deputatul PNL Gheorghe Tinel cu privire la activitatea desfășurată de reprezentanții din teritoriu ai Autorității Electorale Permanente. În cadrul unei conferințe de presă, acesta a reclamat public faptul că reprezentanții județeni ai AEP se opun măsurilor de protecție sanitară dispuse de Prefectura Ialomița și Direcția de Sănătate Publică în timpul procesului electoral din 27 septembrie 2020, dată la care se desfășoară Alegerile Locale. Reprezentanții locali ai AEP au contestat la București recomandarea dispusă de Prefectura Ialomița în legătură cu mutarea unor secții de votare, considerate insalubre, în alte locații.

O măsură contestată... [citește_tot_articolul]

11 Septembrie 2020, 14:10 (4457 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

«Dezastrul economic, ascuns până după Parlamentare!»

Deputatul PSD Ștefan Mușoiu

«Dezastrul economic, ascuns până după Parlamentare!»

«Dimensiunile dezastrului economic provocat de guvernarea liberală vor fi ținute la secret până după Alegerile Parlamentare. Cu toate că se încalcă termenul legal de transmitere către Parlament al Bugetului pentru anul viitor, respectiv data de 15 octombrie 2020, premierul Orban a anunțat că își dorește ca viitorul Legislativ să voteze Legea privind finanțarea României pentru 2021...» precizează deputatul PSD Ștefan Mușoiu printr-un comunicat de presă. «Astfel, vor fi trecute cu vederea, până spre sfârșitul anului, majorările de taxe și de impozite, anunțate voalat de ministrul Cîțu, decizia de a nu majora nici în 2021 salariile și pensiile, iminența unui nou acord cu FMI, care va agrava austeritatea... [citește_tot_articolul]

10 Septembrie 2020, 11:50 (3464 vizualizări - 8 comentarii)

EVENIMENT

«Legea mirosurilor» reglementează activitatea agenților economici

Ialomița mai are o șansă

«Legea mirosurilor» reglementează activitatea agenților economici

La jumătatea lunii iulie 2020 a intrat în vigoare «Legea mirosurilor». Lau­rențiu Ghiauru, directorul Agenției pentru Protecția Mediului Ialomița, susține că noile reglementări vor permite cetățenilor din Ialomița să oblige autoritățile publice la reacții și măsuri rapide de intervenție: «Noile reglementări generează responsabili­tăți suplimentare pentru Direcția de Sănătate Publică și autoritățile locale. Practic, acum orice cetățean poate cere autorităților un studiu de impact în cazul în care reclamă apariția unui disconfort olfactiv!».

O lege așteptată 30 de ani În Monitorul... [citește_tot_articolul]

9 Septembrie 2020, 14:50 (3333 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Victor Moraru a devenit Rockefeller pe banii contribuabililor

Victor Moraru a devenit Rockefeller pe banii contribuabililor

Inițial am vrut să ignorăm mesajul electoral al ex-Președintelui Moraru. E treaba fiecărui candidat cum își vinde sufletul diavolului pentru voturi. Numai că deunăzi ne-a sărit în ochi un pliant electoral în care «omul faptelor» sus­ține, mereu la persoana I, că a dat bani săracilor, a făcut danii la biserică și a finanțat sportul de performanță. Vă dăm câteva exemple: «Am acordat 125 de premii de recunoștință veteranilor...», «Am premiat 1451 de olimpici...», «Am sprijinit până acum 1300 de familii cu bani pentru nou-născuți...», «Am aprobat finanțarea a 18 terenuri de sport...», «Am investit în sistemul de sănătate...». Și exemplele ar putea continua, căci hârtia de pliant... [citește_tot_articolul]

9 Septembrie 2020, 10:55 (7085 vizualizări - 15 comentarii)

Click aici

SPORT

Cupa «Expur», la prima ediție

Tenis de câmp

Cupa «Expur», la prima ediție

Expur SA-Groupe Avril con­tinuă să se implice în sportul ialomi­țean. Alături de Clubul TenisCon va organiza, începând de sâmbătă, 12 septembrie a.c., la Slobozia, un turneu de tenis clasificat în categoria I. Cupa «Expur» este la prima ediție, adresându-se copiilor și junio­rilor de la categoriile de vârstă 10, 12, 14, 16, 18 ani precum și seniorilor. Va fi cu siguranță un eveniment sportiv interesant care va aduce la start peste 70 de sportivi din toată țara. «În ciuda dificilei perioade pe care o traversăm, Clubul nostru con­tinuă să organizeze turnee precum cel care va debuta sâmbătă... Mă bucur tare mult că firma Expur este partenerul nostru în organizarea acestei competiții!»... [citește_tot_articolul]

8 Septembrie 2020, 20:20 (3253 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Eficiența a făcut diferența

Fotbal, Liga a II-a, Concordia Chiajna-Unirea Slobozia 3-1

Eficiența a făcut diferența

Unirea Slobozia a plecat către Chiajna cu un moral excelent, dat de victoria contra celor de la Turris Turnu Măgurele. Concordia, echipă antrenată de Florin Bratu, este autoarea celei mai spectaculoase campanii din această vară. Ilfovenii urmăresc promovarea cu orice preț, iar cele 3 puncte din meciul cu Slobozia erau obligatorii. Conducerea Unirii a sperat într-o nouă evoluție bună a echipei, iar acest lucru chiar s-a întâmplat... «Nu mă așteptam la o replică atât de curajoasă din partea voastră...» avea să spună la final Florin Bratu. Doar că, în fotbal, curajul și ocaziile de gol nu țin de foame. Eficiența în fața porții face diferența, iar la acest capitol Chiajna a fost superioară.
... [citește_tot_articolul]

8 Septembrie 2020, 17:45 (3612 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Debutează la Oltenița

Fotbal, Liga a III-a, Recolta Gheorghe Doja

Debutează la Oltenița

Sâmbătă, 12 septembrie a.c., va debuta un nou sezon de Liga a III-a. Competiția va fi structurată pe 10 serii a câte 10 echipe. Reprezentanta județului Ialomița, Recolta Gheorghe Doja, va face parte din seria a III-a, alături de 4 echipe din Călărași (Agricola Borcea, Mostiștea Ulmu, Înainte Modelu, CSM Oltenița), 3 din Constanța (Axiopolis Cernavodă, Gloria Albești, Viitorul II) și 2 din Ilfov (Afumați și Popești Leordeni). Recolta va debuta în deplasare la Oltenița, urmând ca în etapa a II-a să primească vizita celor de la Axiopolis Cernavodă, meci care s-ar putea juca pe stadionul din Slobozia. Primul hop competițional al Recoltei va fi miercuri, 9 septembrie a.c., orele 16,30. Dojenii vor... [citește_tot_articolul]

8 Septembrie 2020, 17:20 (4990 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Alexeni, Albești și Munteni Buzău, cele mai afectate localități

Secetă pedologică extremă în Ialomița

Alexeni, Albești și Munteni Buzău, cele mai afectate localități

O  analiză a su­prafețelor calamitate din cauza lipsei apei din sol arată modul în care acest fenomen a distrus câmpurile în fiecare localitate din județul Ialomița. Con­form datelor, culturile agricole înființate pe câmpurile din Alexeni, Albești și Munteni Buzău au fost periclitate în proporție de peste 70%, conform datelor oficiale.

2020, un an greu pentru agricultori
Seceta pedologică extremă a produs pagube însemnate în județul Ialomița, atât pentru culturile înființate în toamna anului trecut, cât și pentru cele semănate în această primăvară. Ulti­mele estimări arată... [citește_tot_articolul]

8 Septembrie 2020, 15:05 (4654 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Gheorghe Petrache, trimis în judecată pentru «conflict de interese»

Candidat cu probleme penale, la Țăndărei

Gheorghe Petrache, trimis în judecată pentru «conflict de interese»

Lista candidaților la funcția de primar cu probleme penale din județul Ialomița este deschisă de Gheorghe Petrache, propu­nerea PRO România pentru Primăria Țăndărei. Acesta a fost trimis în judecată în urmă cu 4 luni, fiind acuzat de faptul că a aprobat plata din bani publici a unor facturi privind achiziția de medicamente pentru cabinetele medicale școlare, produse ce au fost distribuite de firma fratelui său. Facturile au fost semnate în perioada septembrie 2014-martie 2015, în care Gheorghe Petrache a deținut atât funcția de primar, cât și pe cea de viceprimar al orașului Țăndărei.

Inculpatul neagă acuzațiile... [citește_tot_articolul]

8 Septembrie 2020, 11:10 (5798 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Comandantul Poliției Țăndărei, infectat cu COVID-19

Comandantul Poliției Țăndărei, infectat cu COVID-19

UPDATE Două cazuri de infecție cu noul Coronavirus la Primăria Slobozia

Direcția de Sănătate Publică Ialomița a demarat luni, 7 septembrie a.c., o anchetă epidemiologică la Poliția Orașului Țăndărei. Decizia a fost adoptată după ce în cadrul instituției au fost confirmate două cazuri de COVID-19. Este vorba despre comandantul Poliției Țăndărei și un subordonat al acestuia, care își desfășura activitatea în cadrul Biroului de Investigații Criminale.

Măsuri dispuse de autorități Atât comandantul Poliției Orașului Țăndărei, cât și subordonatul acestuia, care își desfășura activitatea în cadrul Biroului de Investigații Criminale, au simptome ușoare de boală... [citește_tot_articolul]

7 Septembrie 2020, 18:15 (4645 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Cartierul Gării Noi rămâne neasfaltat

Slobozia electorală

Cartierul Gării Noi rămâne neasfaltat

În mai 2019, administrația Mocioniu anunța că până la sfârșitul anului Cartierul Gării Noi va fi asfaltat. În august 2020, primarul Adrian Mocioniu publica on-line fotografii electorale în care defila triumfător pe primii metri de asfalt turnați în cartier. La sfârșitul lunii august 2020, am fotografiat străzile asfaltate de către «primarul care a confirmat». Dezastrul edilitar din Cartierul Gării Noi nu are nevoie de comentarii. Vom consemna strict ce am văzut cu ochii noștri!

Asfalt electoral Vineri, 28 august 2020, înainte de prânz, în Cartierul Gării Noi nu e nici țipenie... [citește_tot_articolul]

7 Septembrie 2020, 15:20 (4256 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Dan Anton a falimentat SC Infrastructură Drumuri și Poduri SA (I)

Oamenii ex-președintelui Moraru jefuiesc bugetul județului

Dan Anton a falimentat SC Infrastructură Drumuri și Poduri SA (I)

Începând cu 31 iulie 2020, Dan Anton, unul dintre «oamenii de casă» ai ex-președintelui Consiliului Județean Ialomița, Victor Moraru, a fost reconfirmat în funcția de director general al SC Infrastructură Drumuri și Poduri SA. Decizia vine după ce Victor Moraru, constrâns de scandalurile publice generate de administrarea defectuoasă a activității firmei, a susținut public că va organiza un concurs pentru numirea în funcție a unui director «competent». În cei 2 ani de când conduce societatea, Dan Anton a reușit performanța de a o aduce în pragul falimentului. Foștii angajați ai societății susțin că «au lucrat pe moșia lui Anton ca slugile» și că au fost concediați atunci... [citește_tot_articolul]

7 Septembrie 2020, 10:55 (7304 vizualizări - 15 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Transferurile medicale, misiune imposibilă pentru Spitalul Municipal Urziceni

Transferurile medicale, misiune imposibilă pentru Spitalul Municipal Urziceni

Pandemia de COVID-19 blochează transferurile interspitalicești. Reprezentanții Spitalului Municipal Urzicnei susțin faptul că durează mai bine de 3 ore ca pacienții să fie transferați către o unitate medicală din Capitală. De o lună și jumătate, unitatea medicală tratează doar cazurile de COVID-19, medicii fiind obligați să transfere pacienții non-COVID-19 către alte spitale. «Și înainte era greu, dar acum este aproape imposibil!» susține Daniela Ianuș, ma­nagerul Spitalului Municipal Urziceni.

Bolnavii, obligați să aștepte Foarte aglomerate din cauza faptului că cele mai mari spitale... [citește_tot_articolul]

6 Septembrie 2020, 12:20 (7162 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

REPORTAJ

Portbagajul cu promisiuni electorale

Portbagajul cu promisiuni electorale

Titi Neagu locuiește pe strada 1 Mai. Și are în fața casei un autoturism în portbagajul căruia colecționează pliante electorale. Într-o seară, a ajuns pe rețelele de socializare. Și uite-așa, a devenit celebru la el acasă, în orașul-stațiune Amara.

Un om ca toți oamenii Dumitru Neagu e un om obișnuit. Nu face politică, are respect pentru autoritățile publice și se duce în fiecare zi la muncă. La stat, dar nu spune unde, ca să nu se interpre­teze... Ne primește în poartă, acolo unde are mașina. Și ne deschide, mândru, portbagajul. «Ideea mi-a venit prin 2017, când le-am primit pe primele... [citește_tot_articolul]

5 Septembrie 2020, 13:50 (4818 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

CJAS Ialomița refuză plata concediilor medicale pentru bolnavii de COVID-19

CJAS Ialomița refuză plata concediilor medicale pentru bolnavii de COVID-19

O  ștampilă face diferența între viață și moarte în cazul pacienților infectați cu SARS-CoV-2. În județul Ialomița, 60 de pacienți diagnosticați cu COVID-19, dar fără simptome, încearcă de aproximativ o lună să convingă Casa Județeană de Asigurări de Sănătate să le deconteze concediul medical aferent celor 14 zile în care au fost sub monitorizare medicală la domiciliu. Oficialii CJAS susțin faptul că oamenii au nevoie de un document parafat de un medic infecționist, pentru a demonstra faptul că, într-adevăr, au suferit de COVID-19. Situația este cu adevărat revoltătoare în condițiile în care pacienții dețin documentele eliberate de centrele medicale unde și-au făcut testele pentru depistarea... [citește_tot_articolul]

4 Septembrie 2020, 18:15 (5660 vizualizări - 8 comentarii)

EVENIMENT

Ajutoare financiare de peste 112 milioane de lei în Ialomița!

Fermierii au la dispoziție 10 zile pentru a solicita despăgubirile la culturile de toamnă calamitate

Ajutoare financiare de peste 112 milioane de lei în Ialomița!

Fermierii ialomițeni au la dispoziție 10 zile, începând de joi, 3 septembrie a.c., pentru a face demersuri în vederea obținerii despăgubirilor financiare acordate de Guvernul României pentru culturile calamitate de seceta pedologică extremă înființate în toamna anului trecut. Cererile privind solicitarea ajutorului financiar se depun la Centrele locale ale Agenției Județene de Plăți și Intervenție în Agricultură Ialomița sau la sediul din Slobozia al instituției.

117 mii de hectare, afectate de secetă
Acordarea ajutoarelor financiare pentru agricultorii ale căror culturi înființate... [citește_tot_articolul]

3 Septembrie 2020, 18:25 (4441 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

URBAN SA execută silit 662 de datornici din Slobozia

URBAN SA execută silit 662 de datornici din Slobozia

Nu toți locuitorii din Slobozia dau dovadă de responsabi­litate în ceea ce privește plata utilităților. O analiză a URBAN SA, firma care furnizează apă la nivelul orașului, arată faptul că societatea a deschis 662 de acțiuni de executare silită pe numele rău-platnicilor. Valoarea sumelor care trebuie recuperate prin aceste procese este de 3 milioane de lei. Cea mai veche datorie pe care un cetățean o are către firmă datează din anul 2011.

Facturile la apă, greu de plătit Plata facturilor la apă pare a fi o misiune imposibilă pentru locuitorii din Slobozia. URBAN SA, firma care furnizează... [citește_tot_articolul]

2 Septembrie 2020, 16:10 (6881 vizualizări - 13 comentarii)

EVENIMENT

Suspiciune de viol asupra unei fetițe de 11 ani, în satul Marsilieni

Suspiciune de viol asupra unei fetițe de 11 ani, în satul Marsilieni

O anchetă a fost deschisă în satul Marsilieni după ce o minoră de 11 ani ar fi fost batjocorită de un vecin, în vârstă de 57 de ani. Cazul a ieșit la iveală după ce polițiștii au intervenit pentru a stinge un conflict apărut între presupusul agresor și tatăl copilei. Deși bărbatul susține că nu este adevărat, minora a fost descoperită în locuința sa, întinsă pe pat. Direcția Generală de Asistență Socială și Protecția Copilului Ialomița a dispus institu­ționalizarea în regim de urgență a fetiței și a celor doi frați pe care îi are. «Verificările sunt în curs, fetița și frații săi sunt sub monitorizare!» susține Nicolae Badea, purtătorul de cuvânt al instituției.

Verificările sunt în curs... [citește_tot_articolul]

1 Septembrie 2020, 20:20 (6665 vizualizări - 3 comentarii)

SPORT

Enache, ce debut!

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia-Turris Turnu Măgurele 1-0

Enache, ce debut!

Enache Costea este unul dintre cei mai tineri antrenori din Liga a II-a. Va împlini 37 de ani în luna septembrie, mai tânăr cu o lună decât el fiind doar antrenorul Farului Constanța, Ianis Zicu. Multă lume a avut temeri cu privire la debutul acestuia în Liga a II-a. Antrenorul Unirii a arătat însă că a citit bine adversarul și a știut să-și mobilizeze exemplar jucătorii. Finalul meciului cu Turris l-a găsit, firește, bucuros pentru rezultat, dar cu gândul deja la următoa­rele confruntări. «Din punctul meu de vedere, am întâlnit astăzi cea mai bună echipă din Liga a II-a, cu mulți jucători cu experiență și un an­trenor foarte bun. Am învins, am făcut un meci bun, dar obiectivul nostru rămâne menținerea în liga secundă... De aceea trebuie să progresăm joc cu joc! Eu am încredere în jucătorii noștri. Cu toate că nu am avut o campanie de achiziții pompoasă și se spunea că acest lot nu este ca­pabil de rezultate deosebite, jucătorii au de­monstrat în meciul cu cei de la Turnu Măgurele că au capacitatea de a lupta de la egal la egal cu oricine. Mă bucur pentru Alexandru Muscă și pentru plusul pe care l-au adus echipei toți cei care au intrat pe parcurs...»... [citește_tot_articolul]

1 Septembrie 2020, 15:40 (5203 vizualizări - 7 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
308 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
Protopopiatul Slobozia: «Hai să dăm mână cu mână!»

Protopopiatul Slobozia: «Hai să dăm mână cu mână!»

În contextul «Anului omagial al unității de credință și de neam» și «Anului comemorativ al făuritorilor Marii Uniri din 1918», Protopopiatul Slobozia, în parteneriat cu Grădinița cu Program Normal «Pinocchio ...[citește_toată_știrea]

23 Ianuarie 2018, 18:15
(7019 vizualizări - 0 comentarii)


Polițiștii ialomițeni acționează permanent pentru siguranța cetățenilor

Pentru siguranța cetățenilor, aproape 400 de polițiști au acționat în perioada 19-21 ianuarie a.c., pe raza întregului județ, în sistem integrat, alături de celelalte structuri teritoriale din cadrul Ministerului ...[citește_toată_știrea]

23 Ianuarie 2018, 18:05
(5117 vizualizări - 0 comentarii)


Cod Galben de ninsori în județul Ialomița

Cod Galben de ninsori în județul Ialomița

Meteorologii Administrației Naționale de Meteorologie au emis o avertizare Cod Galben de ninsori pentru județul Ialomița. Atenționarea meteo intră în vigoare pe data de 22 ianuarie 2018, la ora 05,00, și ...[citește_toată_știrea]

21 Ianuarie 2018, 16:38
(5873 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărean arestat pentru infracțiuni comise pe teritoriul Ungariei

Polițiștii de Investigații Criminale au depistat un bărbat care era urmărit internațional pentru săvârșirea de infracțiuni contra persoanei, fapte comise în Ungaria. La data de 18 ianuarie a.c., polițiștii ...[citește_toată_știrea]

19 Ianuarie 2018, 17:20
(8293 vizualizări - 0 comentarii)


Accident la Adâncata

Miercuri, 17 ianuarie 2018, în jurul orei 13,30, Poliția a fost sesizată cu privire la faptul că pe raza comunei Adâncata s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea unei persoane. În timp ce ...[citește_toată_știrea]

18 Ianuarie 2018, 18:05
(6552 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi de aproape 40 mii de lei, 5 permise de conducere reținute

Pentru siguranța cetățenilor, peste 200 de polițiști au acționat pe parcursul zilei de miercuri, 16 ianuarie 2018, pe raza întregului județ, în sistem integrat, alături de celelalte structuri teritoriale ...[citește_toată_știrea]

18 Ianuarie 2018, 17:10
(9981 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Accident rutier din cauza condițiilor meteo

Vremea dă bătăi de cap autorităților din Ialomița. În această dimineață, pe șoseaua care leagă orașele Țăndărei și Hârșova, a fost produs un accident rutier, din cauza unui copac smuls de vânt și dărâmat ...[citește_toată_știrea]

18 Ianuarie 2018, 10:30
(4484 vizualizări - 0 comentarii)


Incendii la Adâncata și Cocora

Incendii la Adâncata și Cocora

A fost suficientă amplasarea necorespunzătoare a unor materiale combustibile față de o sobă cu acumulare de căldură și casa unui cetățean din comuna Adâncata a fost cuprinsă de flăcări. Acestea s-au extins ...[citește_toată_știrea]

17 Ianuarie 2018, 13:40
(6041 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Șomajul, în scădere ușoară

La sfârșitul lunii decembrie 2017, în evidențele  Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița se aflau înregistrați 6476 de șomeri, din care 1344 șomeri indemnizați, respectiv 5132 șomeri ...[citește_toată_știrea]

17 Ianuarie 2018, 11:35
(6456 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Expoziție «Portret Eminescu»

Peste 90 de portrete ale poetului Mihai Eminescu , realizate de artiști ilustratori din 92 de țări, sunt expuse in holul Centrului Cultural UNESCO «Ionel Perlea» cu ocazia «Zilei Culturii Naționale». Lucrările ...[citește_toată_știrea]

15 Ianuarie 2018, 12:40
(6244 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi de aproape 110000 de lei, 24 permise reținute

În ultimele 48 de ore polițiștii ialomițeni au acționat, pe raza județului, pentru prevenirea faptelor antisociale și menținerea ordinii și siguranței publice. Au fost organizate 15 acțiuni și s-a intervenit ...[citește_toată_știrea]

14 Ianuarie 2018, 20:30
(7237 vizualizări - 0 comentarii)


Încadrări din sursă externă la IPJ Ialomița

S-a dat startul reîncadrărilor de personal și angajărilor din sursă externă, în vederea completării deficitului de personal existent la nivelul Poliției Române. Inspectoratului de Poliție al Județului ...[citește_toată_știrea]

12 Ianuarie 2018, 19:05
(7937 vizualizări - 2 comentarii)


Ialomița: Lucrări de întreținere la rețeaua de energie electrică și de distribuție a gazelor naturale

Distrigaz Sud Rețele efectuează lucrări programate la rețeaua de distribuție a gazelor naturale pentru creșterea gradului de siguranță și continuitate în alimentarea cu gaze naturale. Astfel, Distrigaz ...[citește_toată_știrea]

12 Ianuarie 2018, 18:10
(9355 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Două accidente, două victime

Pe raza județului Ialomița s-au produs în cursul zilei de joi, 11 ianuarie 2018, două accidente rutiere, soldate cu rănirea a două persoane. Primul eveniment rutier s-a produs în jurul orei 20,00, când ...[citește_toată_știrea]

12 Ianuarie 2018, 16:10
(4842 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Se opresc gazele!

Distrigaz Sud Rețele efectuează lucrări programate la rețeaua de distribuție a gazelor naturale pentru creșterea gradului de siguranță și continuitate în alimentarea cu gaze naturale. Astfel, Distrigaz ...[citește_toată_știrea]

11 Ianuarie 2018, 20:05
(5299 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Depunere de cereri pentru motorina subvenționată

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură informează potențialii beneficiari că, până la data de 31 ianuarie 2018 inclusiv, se depun Cererile de plată a ajutorului pentru cantitățile de motorină ...[citește_toată_știrea]

11 Ianuarie 2018, 19:50
(6395 vizualizări - 0 comentarii)


Accident la Coșereni

Miercuri, 10 ianuarie 2018, în apropiere de localitatea Coșereni s-a produs un accident de circulație în urma căruia o persoană a fost rănită. Din verificările efectuate de polițiștii ajunși la fața locului ...[citește_toată_știrea]

11 Ianuarie 2018, 19:45
(6695 vizualizări - 0 comentarii)


ANOFM: 150 locuri de muncă în Spania

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, prin Serviciul de Ocupare EURES oferă 150 locuri de muncă vacante pentru muncă sezonieră, la recoltat și ambalat fructe, în regiunea Lleida-Spania ...[citește_toată_știrea]

11 Ianuarie 2018, 19:05
(5508 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiune a polițiștilor ialomițeni

Pentru siguranța cetățenilor, aproape 200 de polițiști au acționat, în perioada 10/11 ianuarie, pe raza întregului județ, în sistem integrat, alături de celelalte structuri teritoriale din cadrul Ministerului ...[citește_toată_știrea]

11 Ianuarie 2018, 18:20
(4433 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiune integrată a polițiștilor ialomițeni

Polițiștii acționează permanent pentru siguranța cetățenilor, prevenirea faptelor antisociale și menținerea ordinii și liniștii publice. Pentru siguranța cetățenilor, peste 100 de polițiști au acționat ...[citește_toată_știrea]

9 Ianuarie 2018, 17:15
(4718 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: S-au reluat plățile pentru subvenții

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură informează că începând de luni, 8 ianuarie 2018, s-a reluat plata regulară aferentă Campaniei 2017, fiind autorizați la plată 16148 fermieri, cu suma totală ...[citește_toată_știrea]

9 Ianuarie 2018, 16:10
(6639 vizualizări - 0 comentarii)


A fost devansat calendarul de admitere la școlile de Poliție

În luna ianuarie 2018, se desfășoară concursul de admitere la școlile de Poliție Câmpina și Cluj-Napoca. Calendarul de admitere a fost devansat. Astfel, activitățile încep pe 10 ianuarie a.c. și durează ...[citește_toată_știrea]

6 Ianuarie 2018, 14:20
(7999 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 4 accidente într-o singură zi!

Vineri, 5 ianuarie 2018, pe raza județului Ialomița s-au produs 4 accidente de circulație, în urma cărora șase persoane au fost rănite ușor. Victimele, cu vârste cuprinse între 20 și 86 de ani, au fost ...[citește_toată_știrea]

6 Ianuarie 2018, 13:45
(5786 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiune a polițiștilor ialomițeni

Polițiștii acționează permanent pentru siguranța cetățenilor, prevenirea faptelor antisociale și menținerea ordinii și liniștii publice. Pentru siguranța cetățenilor, peste 90 de polițiști au acționat, ...[citește_toată_știrea]

5 Ianuarie 2018, 16:05
(4709 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Analize detaliate pentru depistarea pesticidelor din alimente

În ultimele 3 luni ale anului 2017, laboratorul DSVSA Ialomița a efectuat analize privind determinarea de pesticide din produse de origine nonanimală (fructe și legume cu conținut ridicat de apă, citrice ...[citește_toată_știrea]

5 Ianuarie 2018, 12:20
(8517 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Bilanțul minivacanței de Revelion

În perioada 30 decembrie 2017-2 ianuarie 2018, aproape 250 de polițiști au acționat zilnic, pe raza județului Ialomița, pentru asigurarea climatului de ordine și siguranță publică. Structurile de Poliție ...[citește_toată_știrea]

5 Ianuarie 2018, 11:10
(6713 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Reținut pentru 24 de ore, după ce a tras cu arma în incinta Restaurantului «Central»

Focuri de armă în incinta Restaurantului «Central» din Slobozia. Un tânăr de 29 de ani a fost rănit cu un cuțit de un tânăr de 30 de ani, membru al unui clan de țigani din Țăndărei. După ce și-a înjunghiat ...[citește_toată_știrea]

3 Ianuarie 2018, 21:18
(9268 vizualizări - 10 comentarii)


Patru subofițeri, repartizați la ISU Ialomița

Patru subofițeri, repartizați la ISU Ialomița

Școala de Subofițeri Pompieri și Protecție Civilă Boldești a încheiat stagiul de pregătire a promoției 2017 și a trimis în țară forțe proaspete de muncă pentru inspectoratele județene pentru situatii de ...[citește_toată_știrea]

28 Decembrie 2017, 14:05
(5868 vizualizări - 0 comentarii)


Cocora: A intrat cu camionul în gard

Polițiștii Secției Rurale Grivița s-au sesizat din oficiu cu privire la faptul că pe raza comunei Cocora s-a produs un accident rutier soldat cu pagube materiale. Din verificările efectuate, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

28 Decembrie 2017, 11:25
(6324 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Cocora accident


Articole pirotehnice, confiscate de polițiștii ialomițeni

Poliția Română desfășoară acțiunea națională «Foc de Artificii», pentru verificarea legalității operațiunilor cu articole pirotehnice desfășurate de persoanele fizice și juridice. Polițiștii ialomițeni ...[citește_toată_știrea]

28 Decembrie 2017, 11:10
(4773 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Mihai în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Hendersohn în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Adrian în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...