Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

REPORTAJ

Rampa lui Adrian Mocioniu de la U20

Un primar care a confirmat

Rampa lui Adrian Mocioniu de la U20

În decembrie anul trecut, după 3 ani de așteptare, locatarii blocului U20 din Slobozia și-au strigat disperarea la ziar. În februarie, strigătul lor a fost auzit de către Renate Weber, Avocatul Poporului, care a solicitat oficial autorităților locale să respecte legea. Zilele acestea, adică pe 14 august 2020, rampa e... «în lucru». Ar putea fi prima realizare notabilă pentru cetățeni a lui Adrian Mocioniu, «primarul care a confirmat».

Minunea de la U20 E vineri, burta țipă că-i vremea prânzului, iar U20 e tocmai hăt, în fața părculețului de la Gară. Dar curiozita­tea e mai... [citește_tot_articolul]

23 August 2020, 12:40 (5880 vizualizări - 13 comentarii)

EVENIMENT

Ialomițean testat pentru COVID-19 cu 3 ore înainte de a merge la spital!

Revoltător

Ialomițean testat pentru COVID-19 cu 3 ore înainte de a merge la spital!

Ajuns la Spitalul Județean de Urgență Slobozia din cauza unor probleme la stomac, un bărbat din Ciulnița a aflat că i-au fost recoltate probe pentru testul COVID-19 cu 3 ore înainte de a se prezenta la medic! Omul a mers la spital în jurul prânzului, iar conform datelor din buletinul de ana­lize probele biologice i-au fost prelevate dimineața, când se afla acasă împreună cu familia. Contactați telefonic pentru a comenta situația, reprezentanții Spitalului Județean de Urgență Slobozia și cei ai Direcției de Sănătate Publică au preferat să-și paseze responsabilitatea, în loc să ofere o explicație pentru cele întâmplate...

«Directorul DSP mi-a închis telefonul!»... [citește_tot_articolul]

22 August 2020, 14:15 (6754 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

contraeditorial

răzbunarea e arma foștilor Președinți

Lăsând la o parte fonfleurile dlui Victor Viorel Ponta, servite pe post de gogoși electorale puțin crescute și nefăcute, cooptarea lui Victor Moraru drept candidat al PRO României la funcția de președinte al Consiliului Județean Ialomița închide jocurile politice ale «liderului» Marian Neacșu. Căci, într-adevăr, depunerea candidaturii lui Moraru din partea PRO România pentru un nou mandat la șefia Consiliului Județean Ialomița este «jocul» aceluiași Neacșu. Realitatea e că Marian Neacșu și ale sale «presiuni» asupra conducerii centrale a PSD au condus, într-un final, la varianta candidaturii senatorului social-democrat la președinția Consiliului Județean Ialomița. Marian Pavel nu luase în calcul... [citește_tot_articolul]

21 August 2020, 19:55 (5311 vizualizări - 2 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Moraru a intrat în Liga a II-a. Politică!

Moraru a intrat în Liga a II-a. Politică!

În urmă cu câteva zile, Unirea ’04 Slobozia a intrat în Liga a II-a. Este, neîndoielnic, o victorie meritată și îndelung așteptată de către suporteri. Pentru ca ea să existe, administrația ju­dețeană a plătit 3,4 milioane de lei susținând echipa. Iar de sărbătorit, i-am sărbătorit regulamentar, tri­mițându-l acolo pe reprezentantul nostru la nivel județean, Victor Moraru. Și, după cum puteți vedea în fotografia de mai sus, el a fost purtat pe brațe, ova­ționat la scenă deschisă și lăudat mai dihai ca Cezar, când s-a întors la Roma după ce l-a învins pe Scipio Africanul. Nu-l gelozim, că vanitatea e păcat mare, iar când îți plătești purtatul pe brațe din bani publici și te postezi pe rețelele de... [citește_tot_articolul]

21 August 2020, 18:15 (4475 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

În Ialomița

Primele sentințe într-un dosar de fraudă din bugetul Sănătății

Tribunalul Ialomița a dat recent primele sentințe într-un dosar cu fonduri destinate bugetului Sănătății. Conform actelor de urmărire penală, un medic de familie, un farmacist și trei asistente medicale ar fi prejudiciat bugetul asigurărilor de Sănătate cu 726 mii de lei, decontând la Casa Județeană de Asigurări de Sănătate Ialomița peste 4900 de retete medicale.

O anchetă complexă Inculpații trimiși în judecată de procurorii Parchetului Județean Ialomița sunt Carmen Lăcureanu, medic de familie în Țăndărei, Mariana Pandrea și fiul acesteia, Cristian Pandrea Sorescu, precum și asistentele... [citește_tot_articolul]

19 August 2020, 15:10 (5306 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

EXCLUSIV: Foștii inculpați ai «Dosarului Țăndărei» cer despăgubiri de 1 milion de euro statului român

EXCLUSIV: Foștii inculpați ai «Dosarului Țăndărei» cer despăgubiri de 1 milion de euro statului român

Achitați definitiv de Curtea de Apel Târgu Mureș, foștii inculpați din «Dosarul Țăndărei» vor să facă o adevărată revoluție în instanță. În urmă cu o săptămână, doi dintre aceștia au depus o acțiune comună la Tribunalul Ialomița în care cer statului român daune morale de 1 milion de euro, motivând faptul că arestarea lor preventivă din anul 2010 a fost ilegală. Oficialii Direcției de Investigare a Infracțiunilor de Crimă Organizată și Terorism (DIICOT), structura de Parchet care a instrumentat «Dosarul Țăndărei», au recunoscut public faptul că procurorul care investigat cazul a greșit ancheta. «Dosarul Țăndărei» a cărui finalitate a dus la achitarea a 25 de inculpați acuzați de «trafic de persoane... [citește_tot_articolul]

19 August 2020, 11:05 (13430 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

SPORT

Spre divizia secundă fără nume noi

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia

Spre divizia secundă fără nume noi

După frumoasa victorie contra celor de la Mostiștea Ulmu, jucătorii Unirii Slobozia au revenit rapid la pregătire. Atmosfera în lotul coordonat de Enache Costea este una foarte bună, toți fotbaliștii trăgând tare pentru o cât mai bună impresie la debutul în Liga a II-a. Timpul pentru pregătire este foarte scurt, startul în noul sezon al diviziei secunde urmând a se da cel mai probabil pe 5 sep­tembrie 2020. Faptul că și în noua stagiune echipele vor trebui să se testeze pentru COVID-19 din 14 în 14 zile apasă serios asupra buge­telor acestora. Este unul dintre motivele pentru care la Slobozia nu va fi o campanie de transferuri specta­culoasă. Se va merge pe conservarea actualului efectiv, rețetă... [citește_tot_articolul]

18 August 2020, 18:25 (3894 vizualizări - 1 comentariu)

SPORT

Se fac înscrieri pentru Centrul de copii

Handbal, HCM Slobozia

Se fac înscrieri pentru Centrul de copii

Deși suntem într-o perioadă vitregă pentru întreg fenomenul sportiv, condu­cerea HCM Slobozia își urmează, în măsura posibilităților, obiectivele. Poate cel mai important în momentul de față este acela de creare pe termen lung a unui puternic Centru de copii și juniori care mai târziu să asigure o pepinieră solidă pentru echipa mare. Și în Slobozia handbalul este unul dintre cele mai iubite sporturi, iar o cât mai largă reprezentare locală ar spori atașamentul suporterilor. Drumul este însă unul foarte lung, iar primul pas mărunt a fost deja făcut. «Din 17 august a.c., am demarat procesul de înscriere a copiilor. O luăm pas cu pas, de la cele mai fragede grupe de vârstă. Având în vedere restricțiile... [citește_tot_articolul]

18 August 2020, 17:40 (3930 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

«Frații» primarului Adrian Mocioniu

«Frații» primarului Adrian Mocioniu

În fluviile de dejecții electorale cu care ne călesc candidații administrației locale, am remarcat cu surprindere mirosul «tare» pe care îl emană această fotografie. Ea a fost realizată cu ceva săptămâni în urmă pentru a «celebra» asfaltarea unui petic de stradă în Cartierul Gării Noi, la 10 ani de la înființare. Ceea ce surprinde nu e însă calitatea îndoielnică a asfaltului. Nu! După cum puteți observa, în stânga primarelui pășește mândru de salariul său de 16000 de lei lunar administratorul Gheorghe Puia, adus la Primărie grație mult mai celebrului său frate, Mihai Puia, șeful DSVSA Ialomița. Iar în dreapta, ceva mai stingher, pășește Mihai Neacșu, fratele șefului de partid... [citește_tot_articolul]

18 August 2020, 14:50 (6580 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița riscă să piardă fonduri europene în valoare de 80 milioane de euro

Ialomița riscă să piardă fonduri europene în valoare de 80 milioane de euro

O  anchetă DNA-Serviciul Teritorial Bacău și o decizie controversată a Consiliului Județean Călărași sunt la un pas de a lăsa 8 localități din Ialomița fără o finanțare europeană în valoare de 80 milioane de euro. Cele 8 comunități fac parte din Asociația de Dezvoltare Intercomunitară «Ecoaqua», care încearcă să obțină de la Uniunea Europeană 260 milioane de euro pentru a realiza rețele de apă și canalizare pe raza celor două județe. Acesta este cel mai mare proiect ca va­loare inițiat în zona de Sud-Est a României, de la momentul intrării țării noastre în spațiul comunitar.

La un pas de a rata finanțarea... [citește_tot_articolul]

18 August 2020, 11:05 (14723 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

MINCIUNILE ADMINISTRATIVE ale lui Victor Moraru au picioare scurte

Adevărul oficial despre absorbția fondurilor europene în Ialomița

MINCIUNILE ADMINISTRATIVE ale lui Victor Moraru au picioare scurte

Administrația Moraru susține că a adus în Ialomița fonduri europene în valoare de 170 milioane de euro. În realitate, la nivelul Consiliului Județean Ialomița se derulează 8 proiecte cu fonduri europene și 6 proiecte prin PNDL 2. La prima vedere, pare mult și lăuda­bil. În realitate însă, sumele absorbite efectiv în cadrul acestor pro­iecte sunt infime, iar gradul de execuție efectivă a lucrărilor este nerelevant...

Minciunile care cosmetizează realitatea
Imediat după anunțarea candidaturii lui Marian Pavel la președinția Consiliului Județean Ialomița, Victor Moraru s-a metamorfozat... [citește_tot_articolul]

17 August 2020, 10:55 (7579 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

David(ul) de la Valea Ciorii

David(ul) de la Valea Ciorii

În urmă cu un an, reporterii ziarului nostru au descoperit la Murgeanca un profesor universitar din Anglia care lupta cu sistemul admi­nistrativ pentru elevii satului. Între timp, Mihaela Stan s-a decis să candideze pentru funcția de primar al comunei. O candidatură atipică și o decizie unică la nivel național. Mihaela Stan rescrie povestea biblică a luptei păstorului David cu un Goliat politic în fața căruia, de 30 de ani, toată suflarea județului se apleacă de spinare.

Așa ceva nu există
Pe Mihaela Stan, misionara edu­cațio­nală de la Murgeanca, sat apaținător comunei Valea... [citește_tot_articolul]

16 August 2020, 13:10 (5843 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primarul Nelu Chițoiu furnizează gratuit apă potabilă

Raiul mitei electorale de la Miloșești

Primarul Nelu Chițoiu furnizează gratuit apă potabilă

bonus: Luciu, satul grădinarilor fără apă

Societatea Apă Canal Miloșești SRL furnizează apă gratuit locuitorilor comunei. Această realitate incredibilă este girată de primarul localității, Nelu Chițoiu. Situația este neschimbată din 2017. Din cauza consumului necontrolat, apa este livrată locuitorilor «cu program»...

Situație unică la Milano Comuna Miloșești conduce detașat în topul ilegalităților ad­ministrative. De 3 ani, Nelu Chițoiu, primarul în funcție, girează furnizarea apei potabile pentru locuitorii comunei gratuit. Firma care asigură furnizarea apei, APĂ Canal Miloșești SRL, este controlată de către Consiliul local... [citește_tot_articolul]

15 August 2020, 12:20 (6122 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Spitalul Județean de Urgență Slobozia are nevoie de teste pentru depistarea COVID-19

Spitalul Județean de Urgență Slobozia are nevoie de teste pentru depistarea COVID-19

bonus: Un nou manager la spitalul din Fetești

Spitalul Județean de Urgență Slobozia este singura unitate medicală din județul Ialomița pe care Ministerul Sănătății a acreditat-o să realizeze teste pentru depistarea COVID-19. Testarea se reali­zează doar în cazul pacienților care se in­ter­nează și a celor care vin la Unitatea de Primiri Urgențe cu simptome specifice bolii. Marea problemă o reprezintă însă achiziția kit-urilor speciale pentru efectuarea testelor. Unitatea medicală a primit recent un aparat nou de testare, cumpărat de Consiliul Județean Ialomița, dar pe care nu îl poate folosi deocam­dată în lipsa respectivelor kit-uri. «Într-adevăr, achiziția kit-urilor se face cu dificultate... Este o situație la nivel național!» susțin reprezentanții... [citește_tot_articolul]

13 August 2020, 21:20 (8958 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Fotografii care NU au făcut istorie

Fotografii care NU au făcut istorie

Fotografia de mai sus este una unicat. A fost realizată în 2016, prin Parlamentului European, pe vremea când M&M doreau să transmită electoratului ialomițean că tandemul lor politic este indestructibil. La vremea respectivă, bietul Adrian Mocioniu habar n-avea că în august 2020 o să îi ceară lui Victor Moraru să repete ipostaza foto ca să aibă și el o șansă mică-mică la un al doilea mandat... În schimb, Victor Moraru a știut de-atunci că ziua aceasta va veni, iar el îi va spune lui Adrian Mocioniu că a băgat 2 milioane de lei în imaginea sa și că firma de consultanță i-a recomandat să nu-și asocieze statura sa istorico-titanică cu un pechinez politic renegat de P... [citește_tot_articolul]

13 August 2020, 20:30 (4493 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Elevi executați silit pentru neplata taxelor școlare

La Școala Postliceală Sanitară Slobozia

Elevi executați silit pentru neplata taxelor școlare

Indiferența i-a adus în fața instanței. Zeci de elevi ai Școlii Postliceale Sanitară, administrată de Liceul Tehnologic «Mihai Eminescu» din Slobozia, au fost dați în judecată și executați silit pentru neplata taxelor de școlarizare. Instituția are de recuperat aproximativ 100 mii de lei, debitele având o vechime de peste 5 ani.

Plata taxelor, o misiune imposibilă
Școala Postliceală Sanitară din Slobozia este cea mai veche instituție de învățământ cu acest profil din județul Ialomița. Administrată de Liceul Tehnologic «Mihai Eminescu», unitatea de învățământ are disponibile în... [citește_tot_articolul]

12 August 2020, 11:10 (4710 vizualizări - 6 comentarii)

SPORT

Apar primele noutăți

Handbal, HCM Slobozia

Apar primele noutăți

O dată bugetul stabilit, conducerea HCM Slobozia a început reconstrucția lotului. Singura jucătoare rămasă la echipă din lotul sezonului precedent este extrema stângă Cătălina Sava. Prima noutate apărută este interul stâng Ștefania Gheorghe. În vârstă de 19 ani, Ștefania Gheorghe provine dintr-o familie de sportivi. Tatăl ei, Daniel Gheorghe, este antrenorul secund al Daciei Mioveni. Tânăra handbalistă a evoluat ultima dată la Dunărea Brăila. Alte două hand­baliste cu ceva mai multă experiență urmează la rându-le să semneze cu echipa noastră. Pivotul Ana Maria Dumitrașcu (21 ani) a evoluat ultima dată în Liga Națională la Rapid. Originară din Râmnicu Vâlcea, unde a făcut primii pași în handbal... [citește_tot_articolul]

11 August 2020, 18:15 (2810 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Unirea Slobozia a promovat în «B»

Fotbal

Unirea Slobozia a promovat în «B»

Tribunele stadionului «1 Mai» au fost goale duminică. Returul barajului dintre Unirea Slobozia și Mostiștea Ulmu nu a beneficiat de aportul pu­blicului din motive binecunoscute. Dar Slobozia a găsit resursele necesare pentru a arăta cât de mult își iubește echipa. Sute de oameni au înconjurat stadionul și au căutat să prindă frânturi dintr-o victorie de neuitat. S-au bucurat la reușitele echipei, iar la final i-au acompaniat pe Lazăr și coechipierii săi în iureșul galben-albastru al bucuriei. Unirea revine după mai bine de 5 ani în divizia secundă și va fi părtașă la cel mai încins campionat din istoria acestui eșlon.

Toma nu a mai iertat... [citește_tot_articolul]

11 August 2020, 17:05 (4703 vizualizări - 10 comentarii)

EVENIMENT

Omorât cu sânge rece pentru 20 de lei

S-a întâmplat la Fetești

Omorât cu sânge rece pentru 20 de lei

Doi adolescenți de 17 ani din localitatea Bordușani au fost arestați luni, 10 august a.c., de Tribunalul Ialomița sub acuzația de «omor». Aceștia au jefuit un bărbat din Fetești, căruia i-au furat din portofel cei 20 de lei pe care-i avea. Cercetările continuă în acest caz pentru a se stabili întreaga situație de fapt.

Cadavru descoperit pe stradă Din informațiile organelor judiciare, fapta a fost comisă în noaptea de 8/9 august a.c., pe o stradă din apropierea centrului municipiului Fetești. Victima s-ar fi îndreptat către casă, purtând pe umăr o borsetă în care avea și portofelul... [citește_tot_articolul]

11 August 2020, 16:10 (9250 vizualizări - 5 comentarii)

Taguri: Fetești crimă

EVENIMENT

Ialomița: Poliția Transporturi Feroviare așteaptă vremuri mai bune

Ialomița: Poliția Transporturi Feroviare așteaptă vremuri mai bune

Cu deficit de personal și dotări, Serviciul Județean de Poliție Transporturi Feroviare Ialomița încearcă să țină la distanță hoții de călătorii din trenuri și gări. Ultima acțiune de amploare a instituției a fost în 2018, pe care a realizat-o în colaborare cu structura similară din Constanța.

Condiții mai bune pentru Poliția TF Serviciul Județean de Poliție Transporturi Feroviare din Ialomița are 5 puncte de lucru la Fetești, Slobozia, Țăndărei și Urziceni. În componența celui de la Fetești intră și atribuțiile Poliției Transporturi Navale, ai cărei agenți efectuează misiuni de suprave... [citește_tot_articolul]

11 August 2020, 16:05 (2518 vizualizări - 0 comentarii)

Sâmbătă 27 Iun 2026
245 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

IPJ Ialomița: Infractori arestați

În ultimele 48 de ore, polițiștii de Investigații Criminale din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au acționat pe raza de competență pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute ...[citește_toată_știrea]

24 Mai 2017, 17:25
(4134 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Concursuri tehnico-aplicative «Cu viața mea apăr viața» și «Prietenii pompierilor»

Devenite tradiție, concursurile tehnico-aplicative «Cu viața mea apăr viața» și «Prietenii pompierilor» adună și în acest an elevi din tot județul pentru a-și demonstra aptitudinile de mici salvatori. ...[citește_toată_știrea]

24 Mai 2017, 14:10
(5746 vizualizări - 0 comentarii)


anunț

Vând/schimb spațiu birouri
Slobozia, str. Aleea Rondă,
bl. 45, parter

(în spatele fostei brutării Tritipan),
intrare separată, boxă,
cu apartament, Slobozia, plus diferență.
Telefon 0723/218.746

23 Mai 2017, 20:05


Acțiuni ale IPJ Ialomița

La acest sfârșit de săptămână, 19-21 mai a.c., polițiștii din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au continuat acțiunile în locurile și zonele de interes operativ din județ, pentru prevenirea ...[citește_toată_știrea]

22 Mai 2017, 19:15
(5971 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Șomajul, în scădere ușoară

La sfârșitul lunii aprilie 2017, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița se aflau înregistrați 6514 șomeri, din care 969 șomeri indemnizați, respectiv 5541 șomeri neindemnizați ...[citește_toată_știrea]

22 Mai 2017, 17:25
(5045 vizualizări - 0 comentarii)


Campanie de donare de sânge inițiată de jandarmii ialomițeni

Pentru al nouălea an consecutiv, jandarmii ialomițeni desfășoară campania de donare de sânge «Donează sânge-Donează Viață!». Evenimentul se desfășoară în perioada 22-29 mai, iar pe această cale jandarmii ...[citește_toată_știrea]

19 Mai 2017, 19:20
(7329 vizualizări - 0 comentarii)


Echipamente de intervenție noi la ISU Ialomița

Inspectoratul pentru Situații de Urgență al Județului Ialomița a fost dotat cu o șenilată, utilă pentru acordarea primului ajutor în cazul unor intervenții dificile. Utilajul a fost achiziționat cu fonduri ...[citește_toată_știrea]

19 Mai 2017, 18:15
(6524 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Campanie informativă în liceele din Slobozia

Polițiștii ialomițeni au demarat o acțiune în scop informativ în liceele din Slobozia. Peste 100 de elevi din cadrul Liceului Pedagogic «Matei Basarab» și Liceului de Arte «Ionel Perlea» au fost informați ...[citește_toată_știrea]

19 Mai 2017, 17:35
(6047 vizualizări - 1 comentariu)


Sistare temporară a alimentării cu gaze naturale la Fetești

Distrigaz Sud Rețele efectuează lucrări programate la rețeaua de distribuție a gazelor naturale pentru creșterea gradului de siguranță și continuitate în alimentarea cu gaze naturale. În acest sens, Distrigaz ...[citește_toată_știrea]

18 Mai 2017, 19:40
(5739 vizualizări - 0 comentarii)


Infractori arestați de polițiștii ialomițeni

În ultimele 48 de ore, polițiștii de Investigații Criminale din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au acționat pe raza de competență pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute ...[citește_toată_știrea]

18 Mai 2017, 19:20
(7250 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Delictele silvice, în atenția polițiștilor

Polițiștii de Ordine Publică din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au acționat pe raza de competență pentru prevenirea și combaterea delictelor silvice. Astfel, în urma verificărilor ...[citește_toată_știrea]

18 Mai 2017, 19:15
(6372 vizualizări - 1 comentariu)


anunț angajare

societate de construcții
metalice București

angajează
lăcătuși și sudori CO2
-cunoștințe de desen tehnic
-experiență în domeniu
Se oferă pachet salarial atractiv
și cazare

Fabrica se află în București
Telefon 021/345.26.94

17 Mai 2017, 11:05


Slobozia: 4 mașini implicate într-un accident rutier

Slobozia: 4 mașini implicate într-un accident rutier

Accident rutier la Slobozia, în apropiere de Cartierul Slobozia Nouă. 4 mașini s-au ciocnit, în urma coliziunii tot atâtea persoane fiind transportate la Spitalul Județean de Urgență Slobozia pentru acordarea ...[citește_toată_știrea]

15 Mai 2017, 15:34
(11242 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi de peste 240000 de lei

Din dispoziția inspectorului general al Poliției Române, chestor principal de poliție Bogdan Despescu, au fost intensificate, pentru perioada 12-14 mai 2017, acțiunile menite să mențină un climat de siguranță ...[citește_toată_știrea]

15 Mai 2017, 15:20
(7946 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Subvenționarea uceniciei la locul de muncă

Potrivit prevederilor Legii nr. 279/2005, privind ucenicia la locul de muncă, angajatorii care doresc să organizeze ucenicie la locul de muncă potrivit domeniilor de activitate specifice, beneficiază de ...[citește_toată_știrea]

15 Mai 2017, 12:50
(6001 vizualizări - 0 comentarii)


Direcția Silvică Ialomița: Acțiune de replantare a puieților de brad

Direcția Silvică Ialomița: Acțiune de replantare a puieților de brad

În contextul preocupărilor și priorităților Direcției Silvice Ialomița pentru educarea generației tinere, în special a copiilor și elevilor, în spiritul dragostei și respectului față de pădure și mediu ...[citește_toată_știrea]

15 Mai 2017, 12:10
(5418 vizualizări - 0 comentarii)


Accident rutier între Slobozia Nouă și Iazu. O mașină cu patru persoane s-a răsturnat într-un șanț

Accident rutier între Slobozia Nouă și Iazu duminică, 14 mai 2017. Din primele informații este vorba despre un autoturism care a derapat și s-a răsturnat într-un șanț de pe marginea drumului. În automobil ...[citește_toată_știrea]

14 Mai 2017, 23:56
(10172 vizualizări - 0 comentarii)


VREI O CARIERĂ ÎN POLIȚIA ROMÂNĂ? ÎNSCRIE-TE LA CONCURSUL DE ADMITERE!

Cei care vor să urmeze o carieră de ofițer de poliție mai au doar 2 săptămâni pentru a se înscrie la concursul de admitere la Academia de Poliție «Alexandru Ioan-Cuza». Pentru cei care vor să se înscrie ...[citește_toată_știrea]

14 Mai 2017, 23:10
(7014 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni ale IPJ Ialomița

Din dispoziția inspectorului general al Poliției Române, chestor principal de poliție Bogdan Despescu, au fost intensificate, pentru perioada 12-14 mai 2017, acțiunile menite să mențină un climat de siguranță ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2017, 21:20
(4689 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Polițiștii, la datorie

Polițiștii din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița organizează, în perioada 12-14 mai 2017, mai multe acțiuni cu scop preventiv. Oamenii legii vor supraveghea traficul rutier și vor ...[citește_toată_știrea]

12 Mai 2017, 18:50
(5766 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Rambursări TVA de 1,1 milioane de lei

Administrația Județeană a Finanțelor Publice informează că, în luna mai 2017, instituția va efectua operațiuni de rambursare TVA în valoare de 1,1 milioane de lei. Defalcat la nivelul Serviciilor Fiscale ...[citește_toată_știrea]

12 Mai 2017, 16:35
(6781 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiune pentru dirijori în cadrul Festivalului-Concurs «Ionel Perlea»

Organizatorii Festivalului-Concurs «Ionel Perlea», dedicat memoriei compozitorului ialomițean Ionel Perlea, vor introduce de anul acesta o nouă secțiune în cadrul competiției muzicale. Este vorba despre ...[citește_toată_știrea]

12 Mai 2017, 15:20
(9609 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Prejudiciu de 3,1 milioane de lei, produs prin infracțiuni economice

Inspectorii fiscali din cadrul Administrației Județene a Finanțelor Publice au sesizat în luna aprilie 2017 organele de urmărire penală în cazul a 9 persoane juridice, societăți comerciale și persoane fizice ...[citește_toată_știrea]

11 Mai 2017, 19:15
(5463 vizualizări - 0 comentarii)


Brâul Maicii Domnului la Catedrala Urziceni

Moment de mare încărcătură spirituală la Urziceni, în perioada 17-21 mai 2017. Brâul Maicii Domnului de la Mânăstirea Kato Xenia, din Grecia, va fi adus la catedrala din municipiu. Evenimentul debutează ...[citește_toată_știrea]

11 Mai 2017, 18:10
(6587 vizualizări - 0 comentarii)


Circul «Americano Vargas»

angajează
muncitori necalificați
pentru Turneul 2017
-salariu-1800 lei
-se asigură cazare

Relații la telefon 0743/992.599

11 Mai 2017, 17:20


Grevă generală pe termen nelimitat la Garda de Mediu Ialomița

Comisarii Gărzii de Mediu Ialomița au intrat în grevă generală pe termen nelimitat, începând de miercuri, 10 mai 2017. Revendicările celor 10 angajați ai instituției vizează creșterea salariilor la nivelul ...[citește_toată_știrea]

10 Mai 2017, 17:40
(7754 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 45 de persoane, angajate ca urmare a «Bursei Generale a Locurilor de Muncă»

În data de 7 aprilie 2017 s-a desfășurat Bursa Generală a Locurilor de Muncă, acțiune organizată de Agenția Județeană pentru  Ocuparea Forței de Muncă Ialomița la Centrul Cultural UNESCO «Ionel Perlea ...[citește_toată_știrea]

10 Mai 2017, 17:20
(10353 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți și fără permise, la volan

Marți, 9 mai 2017, un bărbat de 36 de ani, din Coșereni, a fost reținut pentru 24 de ore sub aspectul săvârșirii infracțiunii de «conducere a unui autovehicul pe drumurile publice, având acest drept suspendat ...[citește_toată_știrea]

10 Mai 2017, 17:05
(6470 vizualizări - 0 comentarii)


Sistare temporară a alimentării cu gaze naturale la Fetești și Slobozia

Distrigaz Sud Rețele anunță opriri programate ale furnizării de gaz joi, 11 mai 2017, din cauza unor lucrări la rețeaua de distribuție. Afectați de aceste reparații vor fi locuitorii din Fetești, strada ...[citește_toată_știrea]

10 Mai 2017, 13:10
(8943 vizualizări - 0 comentarii)


Căzănești: Pietoni răniți într-un accident rutier

Căzănești: Pietoni răniți într-un accident rutier

Două femei, în vârstă de 21 și 43 de ani, și un bătrân, în vârstă de 73 de ani, au fost răniți după ce șoferul unui automobil, un cetățean francez de 60 de ani, i-a acroșat cu mașina pe care o conducea ...[citește_toată_știrea]

9 Mai 2017, 19:58
(8247 vizualizări - 2 comentarii)


Ultimele comentarii
Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...