Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

REPORTAJ

Rampa lui Adrian Mocioniu de la U20

Un primar care a confirmat

Rampa lui Adrian Mocioniu de la U20

În decembrie anul trecut, după 3 ani de așteptare, locatarii blocului U20 din Slobozia și-au strigat disperarea la ziar. În februarie, strigătul lor a fost auzit de către Renate Weber, Avocatul Poporului, care a solicitat oficial autorităților locale să respecte legea. Zilele acestea, adică pe 14 august 2020, rampa e... «în lucru». Ar putea fi prima realizare notabilă pentru cetățeni a lui Adrian Mocioniu, «primarul care a confirmat».

Minunea de la U20 E vineri, burta țipă că-i vremea prânzului, iar U20 e tocmai hăt, în fața părculețului de la Gară. Dar curiozita­tea e mai... [citește_tot_articolul]

23 August 2020, 12:40 (5880 vizualizări - 13 comentarii)

EVENIMENT

Ialomițean testat pentru COVID-19 cu 3 ore înainte de a merge la spital!

Revoltător

Ialomițean testat pentru COVID-19 cu 3 ore înainte de a merge la spital!

Ajuns la Spitalul Județean de Urgență Slobozia din cauza unor probleme la stomac, un bărbat din Ciulnița a aflat că i-au fost recoltate probe pentru testul COVID-19 cu 3 ore înainte de a se prezenta la medic! Omul a mers la spital în jurul prânzului, iar conform datelor din buletinul de ana­lize probele biologice i-au fost prelevate dimineața, când se afla acasă împreună cu familia. Contactați telefonic pentru a comenta situația, reprezentanții Spitalului Județean de Urgență Slobozia și cei ai Direcției de Sănătate Publică au preferat să-și paseze responsabilitatea, în loc să ofere o explicație pentru cele întâmplate...

«Directorul DSP mi-a închis telefonul!»... [citește_tot_articolul]

22 August 2020, 14:15 (6754 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

contraeditorial

răzbunarea e arma foștilor Președinți

Lăsând la o parte fonfleurile dlui Victor Viorel Ponta, servite pe post de gogoși electorale puțin crescute și nefăcute, cooptarea lui Victor Moraru drept candidat al PRO României la funcția de președinte al Consiliului Județean Ialomița închide jocurile politice ale «liderului» Marian Neacșu. Căci, într-adevăr, depunerea candidaturii lui Moraru din partea PRO România pentru un nou mandat la șefia Consiliului Județean Ialomița este «jocul» aceluiași Neacșu. Realitatea e că Marian Neacșu și ale sale «presiuni» asupra conducerii centrale a PSD au condus, într-un final, la varianta candidaturii senatorului social-democrat la președinția Consiliului Județean Ialomița. Marian Pavel nu luase în calcul... [citește_tot_articolul]

21 August 2020, 19:55 (5311 vizualizări - 2 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Moraru a intrat în Liga a II-a. Politică!

Moraru a intrat în Liga a II-a. Politică!

În urmă cu câteva zile, Unirea ’04 Slobozia a intrat în Liga a II-a. Este, neîndoielnic, o victorie meritată și îndelung așteptată de către suporteri. Pentru ca ea să existe, administrația ju­dețeană a plătit 3,4 milioane de lei susținând echipa. Iar de sărbătorit, i-am sărbătorit regulamentar, tri­mițându-l acolo pe reprezentantul nostru la nivel județean, Victor Moraru. Și, după cum puteți vedea în fotografia de mai sus, el a fost purtat pe brațe, ova­ționat la scenă deschisă și lăudat mai dihai ca Cezar, când s-a întors la Roma după ce l-a învins pe Scipio Africanul. Nu-l gelozim, că vanitatea e păcat mare, iar când îți plătești purtatul pe brațe din bani publici și te postezi pe rețelele de... [citește_tot_articolul]

21 August 2020, 18:15 (4475 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

În Ialomița

Primele sentințe într-un dosar de fraudă din bugetul Sănătății

Tribunalul Ialomița a dat recent primele sentințe într-un dosar cu fonduri destinate bugetului Sănătății. Conform actelor de urmărire penală, un medic de familie, un farmacist și trei asistente medicale ar fi prejudiciat bugetul asigurărilor de Sănătate cu 726 mii de lei, decontând la Casa Județeană de Asigurări de Sănătate Ialomița peste 4900 de retete medicale.

O anchetă complexă Inculpații trimiși în judecată de procurorii Parchetului Județean Ialomița sunt Carmen Lăcureanu, medic de familie în Țăndărei, Mariana Pandrea și fiul acesteia, Cristian Pandrea Sorescu, precum și asistentele... [citește_tot_articolul]

19 August 2020, 15:10 (5306 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

EXCLUSIV: Foștii inculpați ai «Dosarului Țăndărei» cer despăgubiri de 1 milion de euro statului român

EXCLUSIV: Foștii inculpați ai «Dosarului Țăndărei» cer despăgubiri de 1 milion de euro statului român

Achitați definitiv de Curtea de Apel Târgu Mureș, foștii inculpați din «Dosarul Țăndărei» vor să facă o adevărată revoluție în instanță. În urmă cu o săptămână, doi dintre aceștia au depus o acțiune comună la Tribunalul Ialomița în care cer statului român daune morale de 1 milion de euro, motivând faptul că arestarea lor preventivă din anul 2010 a fost ilegală. Oficialii Direcției de Investigare a Infracțiunilor de Crimă Organizată și Terorism (DIICOT), structura de Parchet care a instrumentat «Dosarul Țăndărei», au recunoscut public faptul că procurorul care investigat cazul a greșit ancheta. «Dosarul Țăndărei» a cărui finalitate a dus la achitarea a 25 de inculpați acuzați de «trafic de persoane... [citește_tot_articolul]

19 August 2020, 11:05 (13429 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

SPORT

Spre divizia secundă fără nume noi

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia

Spre divizia secundă fără nume noi

După frumoasa victorie contra celor de la Mostiștea Ulmu, jucătorii Unirii Slobozia au revenit rapid la pregătire. Atmosfera în lotul coordonat de Enache Costea este una foarte bună, toți fotbaliștii trăgând tare pentru o cât mai bună impresie la debutul în Liga a II-a. Timpul pentru pregătire este foarte scurt, startul în noul sezon al diviziei secunde urmând a se da cel mai probabil pe 5 sep­tembrie 2020. Faptul că și în noua stagiune echipele vor trebui să se testeze pentru COVID-19 din 14 în 14 zile apasă serios asupra buge­telor acestora. Este unul dintre motivele pentru care la Slobozia nu va fi o campanie de transferuri specta­culoasă. Se va merge pe conservarea actualului efectiv, rețetă... [citește_tot_articolul]

18 August 2020, 18:25 (3894 vizualizări - 1 comentariu)

SPORT

Se fac înscrieri pentru Centrul de copii

Handbal, HCM Slobozia

Se fac înscrieri pentru Centrul de copii

Deși suntem într-o perioadă vitregă pentru întreg fenomenul sportiv, condu­cerea HCM Slobozia își urmează, în măsura posibilităților, obiectivele. Poate cel mai important în momentul de față este acela de creare pe termen lung a unui puternic Centru de copii și juniori care mai târziu să asigure o pepinieră solidă pentru echipa mare. Și în Slobozia handbalul este unul dintre cele mai iubite sporturi, iar o cât mai largă reprezentare locală ar spori atașamentul suporterilor. Drumul este însă unul foarte lung, iar primul pas mărunt a fost deja făcut. «Din 17 august a.c., am demarat procesul de înscriere a copiilor. O luăm pas cu pas, de la cele mai fragede grupe de vârstă. Având în vedere restricțiile... [citește_tot_articolul]

18 August 2020, 17:40 (3930 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

«Frații» primarului Adrian Mocioniu

«Frații» primarului Adrian Mocioniu

În fluviile de dejecții electorale cu care ne călesc candidații administrației locale, am remarcat cu surprindere mirosul «tare» pe care îl emană această fotografie. Ea a fost realizată cu ceva săptămâni în urmă pentru a «celebra» asfaltarea unui petic de stradă în Cartierul Gării Noi, la 10 ani de la înființare. Ceea ce surprinde nu e însă calitatea îndoielnică a asfaltului. Nu! După cum puteți observa, în stânga primarelui pășește mândru de salariul său de 16000 de lei lunar administratorul Gheorghe Puia, adus la Primărie grație mult mai celebrului său frate, Mihai Puia, șeful DSVSA Ialomița. Iar în dreapta, ceva mai stingher, pășește Mihai Neacșu, fratele șefului de partid... [citește_tot_articolul]

18 August 2020, 14:50 (6574 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița riscă să piardă fonduri europene în valoare de 80 milioane de euro

Ialomița riscă să piardă fonduri europene în valoare de 80 milioane de euro

O  anchetă DNA-Serviciul Teritorial Bacău și o decizie controversată a Consiliului Județean Călărași sunt la un pas de a lăsa 8 localități din Ialomița fără o finanțare europeană în valoare de 80 milioane de euro. Cele 8 comunități fac parte din Asociația de Dezvoltare Intercomunitară «Ecoaqua», care încearcă să obțină de la Uniunea Europeană 260 milioane de euro pentru a realiza rețele de apă și canalizare pe raza celor două județe. Acesta este cel mai mare proiect ca va­loare inițiat în zona de Sud-Est a României, de la momentul intrării țării noastre în spațiul comunitar.

La un pas de a rata finanțarea... [citește_tot_articolul]

18 August 2020, 11:05 (14722 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

MINCIUNILE ADMINISTRATIVE ale lui Victor Moraru au picioare scurte

Adevărul oficial despre absorbția fondurilor europene în Ialomița

MINCIUNILE ADMINISTRATIVE ale lui Victor Moraru au picioare scurte

Administrația Moraru susține că a adus în Ialomița fonduri europene în valoare de 170 milioane de euro. În realitate, la nivelul Consiliului Județean Ialomița se derulează 8 proiecte cu fonduri europene și 6 proiecte prin PNDL 2. La prima vedere, pare mult și lăuda­bil. În realitate însă, sumele absorbite efectiv în cadrul acestor pro­iecte sunt infime, iar gradul de execuție efectivă a lucrărilor este nerelevant...

Minciunile care cosmetizează realitatea
Imediat după anunțarea candidaturii lui Marian Pavel la președinția Consiliului Județean Ialomița, Victor Moraru s-a metamorfozat... [citește_tot_articolul]

17 August 2020, 10:55 (7579 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

David(ul) de la Valea Ciorii

David(ul) de la Valea Ciorii

În urmă cu un an, reporterii ziarului nostru au descoperit la Murgeanca un profesor universitar din Anglia care lupta cu sistemul admi­nistrativ pentru elevii satului. Între timp, Mihaela Stan s-a decis să candideze pentru funcția de primar al comunei. O candidatură atipică și o decizie unică la nivel național. Mihaela Stan rescrie povestea biblică a luptei păstorului David cu un Goliat politic în fața căruia, de 30 de ani, toată suflarea județului se apleacă de spinare.

Așa ceva nu există
Pe Mihaela Stan, misionara edu­cațio­nală de la Murgeanca, sat apaținător comunei Valea... [citește_tot_articolul]

16 August 2020, 13:10 (5843 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primarul Nelu Chițoiu furnizează gratuit apă potabilă

Raiul mitei electorale de la Miloșești

Primarul Nelu Chițoiu furnizează gratuit apă potabilă

bonus: Luciu, satul grădinarilor fără apă

Societatea Apă Canal Miloșești SRL furnizează apă gratuit locuitorilor comunei. Această realitate incredibilă este girată de primarul localității, Nelu Chițoiu. Situația este neschimbată din 2017. Din cauza consumului necontrolat, apa este livrată locuitorilor «cu program»...

Situație unică la Milano Comuna Miloșești conduce detașat în topul ilegalităților ad­ministrative. De 3 ani, Nelu Chițoiu, primarul în funcție, girează furnizarea apei potabile pentru locuitorii comunei gratuit. Firma care asigură furnizarea apei, APĂ Canal Miloșești SRL, este controlată de către Consiliul local... [citește_tot_articolul]

15 August 2020, 12:20 (6122 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Spitalul Județean de Urgență Slobozia are nevoie de teste pentru depistarea COVID-19

Spitalul Județean de Urgență Slobozia are nevoie de teste pentru depistarea COVID-19

bonus: Un nou manager la spitalul din Fetești

Spitalul Județean de Urgență Slobozia este singura unitate medicală din județul Ialomița pe care Ministerul Sănătății a acreditat-o să realizeze teste pentru depistarea COVID-19. Testarea se reali­zează doar în cazul pacienților care se in­ter­nează și a celor care vin la Unitatea de Primiri Urgențe cu simptome specifice bolii. Marea problemă o reprezintă însă achiziția kit-urilor speciale pentru efectuarea testelor. Unitatea medicală a primit recent un aparat nou de testare, cumpărat de Consiliul Județean Ialomița, dar pe care nu îl poate folosi deocam­dată în lipsa respectivelor kit-uri. «Într-adevăr, achiziția kit-urilor se face cu dificultate... Este o situație la nivel național!» susțin reprezentanții... [citește_tot_articolul]

13 August 2020, 21:20 (8958 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Fotografii care NU au făcut istorie

Fotografii care NU au făcut istorie

Fotografia de mai sus este una unicat. A fost realizată în 2016, prin Parlamentului European, pe vremea când M&M doreau să transmită electoratului ialomițean că tandemul lor politic este indestructibil. La vremea respectivă, bietul Adrian Mocioniu habar n-avea că în august 2020 o să îi ceară lui Victor Moraru să repete ipostaza foto ca să aibă și el o șansă mică-mică la un al doilea mandat... În schimb, Victor Moraru a știut de-atunci că ziua aceasta va veni, iar el îi va spune lui Adrian Mocioniu că a băgat 2 milioane de lei în imaginea sa și că firma de consultanță i-a recomandat să nu-și asocieze statura sa istorico-titanică cu un pechinez politic renegat de P... [citește_tot_articolul]

13 August 2020, 20:30 (4493 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Elevi executați silit pentru neplata taxelor școlare

La Școala Postliceală Sanitară Slobozia

Elevi executați silit pentru neplata taxelor școlare

Indiferența i-a adus în fața instanței. Zeci de elevi ai Școlii Postliceale Sanitară, administrată de Liceul Tehnologic «Mihai Eminescu» din Slobozia, au fost dați în judecată și executați silit pentru neplata taxelor de școlarizare. Instituția are de recuperat aproximativ 100 mii de lei, debitele având o vechime de peste 5 ani.

Plata taxelor, o misiune imposibilă
Școala Postliceală Sanitară din Slobozia este cea mai veche instituție de învățământ cu acest profil din județul Ialomița. Administrată de Liceul Tehnologic «Mihai Eminescu», unitatea de învățământ are disponibile în... [citește_tot_articolul]

12 August 2020, 11:10 (4710 vizualizări - 6 comentarii)

SPORT

Apar primele noutăți

Handbal, HCM Slobozia

Apar primele noutăți

O dată bugetul stabilit, conducerea HCM Slobozia a început reconstrucția lotului. Singura jucătoare rămasă la echipă din lotul sezonului precedent este extrema stângă Cătălina Sava. Prima noutate apărută este interul stâng Ștefania Gheorghe. În vârstă de 19 ani, Ștefania Gheorghe provine dintr-o familie de sportivi. Tatăl ei, Daniel Gheorghe, este antrenorul secund al Daciei Mioveni. Tânăra handbalistă a evoluat ultima dată la Dunărea Brăila. Alte două hand­baliste cu ceva mai multă experiență urmează la rându-le să semneze cu echipa noastră. Pivotul Ana Maria Dumitrașcu (21 ani) a evoluat ultima dată în Liga Națională la Rapid. Originară din Râmnicu Vâlcea, unde a făcut primii pași în handbal... [citește_tot_articolul]

11 August 2020, 18:15 (2810 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Unirea Slobozia a promovat în «B»

Fotbal

Unirea Slobozia a promovat în «B»

Tribunele stadionului «1 Mai» au fost goale duminică. Returul barajului dintre Unirea Slobozia și Mostiștea Ulmu nu a beneficiat de aportul pu­blicului din motive binecunoscute. Dar Slobozia a găsit resursele necesare pentru a arăta cât de mult își iubește echipa. Sute de oameni au înconjurat stadionul și au căutat să prindă frânturi dintr-o victorie de neuitat. S-au bucurat la reușitele echipei, iar la final i-au acompaniat pe Lazăr și coechipierii săi în iureșul galben-albastru al bucuriei. Unirea revine după mai bine de 5 ani în divizia secundă și va fi părtașă la cel mai încins campionat din istoria acestui eșlon.

Toma nu a mai iertat... [citește_tot_articolul]

11 August 2020, 17:05 (4703 vizualizări - 10 comentarii)

EVENIMENT

Omorât cu sânge rece pentru 20 de lei

S-a întâmplat la Fetești

Omorât cu sânge rece pentru 20 de lei

Doi adolescenți de 17 ani din localitatea Bordușani au fost arestați luni, 10 august a.c., de Tribunalul Ialomița sub acuzația de «omor». Aceștia au jefuit un bărbat din Fetești, căruia i-au furat din portofel cei 20 de lei pe care-i avea. Cercetările continuă în acest caz pentru a se stabili întreaga situație de fapt.

Cadavru descoperit pe stradă Din informațiile organelor judiciare, fapta a fost comisă în noaptea de 8/9 august a.c., pe o stradă din apropierea centrului municipiului Fetești. Victima s-ar fi îndreptat către casă, purtând pe umăr o borsetă în care avea și portofelul... [citește_tot_articolul]

11 August 2020, 16:10 (9249 vizualizări - 5 comentarii)

Taguri: Fetești crimă

EVENIMENT

Ialomița: Poliția Transporturi Feroviare așteaptă vremuri mai bune

Ialomița: Poliția Transporturi Feroviare așteaptă vremuri mai bune

Cu deficit de personal și dotări, Serviciul Județean de Poliție Transporturi Feroviare Ialomița încearcă să țină la distanță hoții de călătorii din trenuri și gări. Ultima acțiune de amploare a instituției a fost în 2018, pe care a realizat-o în colaborare cu structura similară din Constanța.

Condiții mai bune pentru Poliția TF Serviciul Județean de Poliție Transporturi Feroviare din Ialomița are 5 puncte de lucru la Fetești, Slobozia, Țăndărei și Urziceni. În componența celui de la Fetești intră și atribuțiile Poliției Transporturi Navale, ai cărei agenți efectuează misiuni de suprave... [citește_tot_articolul]

11 August 2020, 16:05 (2516 vizualizări - 0 comentarii)

Vineri 26 Iun 2026
250 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Slobozia: La un pas de moarte

Accident de circulație produs pe șoseaua care leagă Slobozia de Brăila. Un bărbat, de 34 de ani, a fost la un pas de a-și pierde viața după ce a intrat cu mașina într-un copac. Rănit în urma accidentului ...[citește_toată_știrea]

25 Aprilie 2014, 17:40
(4615 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Movilița: Trei victime în urma unui accident rutier

Dimineață de coșmar pentru doi șoferi și o pasageră. Cei trei au fost victimele unui accident rutier și au fost transportați la spital pentru acordarea de îngrijiri medicale. Polițiștii ialomițeni susțin ...[citește_toată_știrea]

25 Aprilie 2014, 13:25
(6191 vizualizări - 0 comentarii)


Ion Roată: Țigări de contrabandă, vîndute pe «sub mînă»

Comerț cu țigări de contrabandă la un magazin din comuna Ion Roată. Asta au descoperit polițiștii ialomițeni în urma unei acțiuni demarată pe raza localității. Marfa provenea din Ucraina și era comercializată ...[citește_toată_știrea]

25 Aprilie 2014, 12:25
(7620 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți mangă la volan

Doi șoferi, unul din Slobozia și un altul din Fetești, au fost depistați în trafic conducînd în stare de ebrietate. Ambii conducători auto s-au ales cu dosare penale. Șoferul depistat pe raza municipiului ...[citește_toată_știrea]

25 Aprilie 2014, 12:10
(6239 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Băuturi alcoolice, vîndute ilegal

Polițiștii din cadrul Serviciului de Investigare a Fraudelor au descoperit în sediul unei societăți comerciale băuturi alcoolice în valoare de 11 mii lei ce urmau a fi comercializate «la negru». Administratorul ...[citește_toată_știrea]

25 Aprilie 2014, 11:35
(3825 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Abateri de la Codul Rutier, sancționate de polițiști

Polițiștii ialomițeni au fost din nou la datorie pe șoselele județului. Oamenii legii au aplicat sancțiuni șoferilor certați cu normele rutiere. Conducătorii auto au fost amendați fie pentru că circulau ...[citește_toată_știrea]

25 Aprilie 2014, 09:15
(6156 vizualizări - 0 comentarii)


Amara: Deșeuri metalice, confiscate de polițiști

Acțiune a polițiștilor din Amara, oamenii legii controlînd modul în care se efectuează achizițiile deșeurilor metalice pe raza localității. În urma activităților, a fost aplicată o sancțiune de 1300 de ...[citește_toată_știrea]

25 Aprilie 2014, 08:45
(6531 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbulești: «Bandiți» băgați la răcoare

Doi tineri, de 20 și 24 de ani, din Bărbulești, au ajuns în sfîrșit după gratii. Deși pe numele lor Judecătoria Urziceni a emis un mandat de arestare preventivă și unul de executare a unei pedepse privative ...[citește_toată_știrea]

25 Aprilie 2014, 08:20
(8262 vizualizări - 0 comentarii)


Adîncata: Apele rîului Prahova amenință să iasă din matcă. Cod Roșu de inundații!

Pericol de inundații în Ialomița, în zona localității Adîncata. Apele rîului Prahova amenință să iasă din matcă. Autoritățile sînt în alertă și lucrează pentru consolidarea și supraînălțarea digului. Ploile ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2014, 13:35
(9412 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Noaptea de Înviere, sărbătorită în liniște

Peste 300 de polițiști din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au acționat în ultimele 24 de ore pe raza județului, pentru asigurarea unui climat de ordine și siguranță publică. Efectivele ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2014, 10:55
(8703 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Grupare infracțională specializată în furturi de animale, destructurată de polițiști

Polițiștii Serviciului de Investigații Criminale au destructurat o grupare infracțională specializată în furturi de animale, două persoane fiind reținute. Astfel, joi, 17 aprilie a.c., polițiștii de Investigații ...[citește_toată_știrea]

18 Aprilie 2014, 13:20
(9709 vizualizări - 0 comentarii)


Coșereni: Peste 1,2 tone carne de vită, confiscate

Coșereni: Peste 1,2 tone carne de vită, confiscate

Peste 1200 kg de carne de vită au fost confiscate într-un filtru al polițiștilor din Ialomița. În cursul zilei de astăzi, polițiștii Secției Rurale Coșereni, din cadrul IPJ Ialomița, au oprit pentru control ...[citește_toată_știrea]

17 Aprilie 2014, 17:15
(8995 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Peste 300 de polițiști «supraveghează» Sărbătorile Pascale

Peste 300 de polițiști vor acționa zilnic, în perioada 19-21 aprilie a.c., pe raza județului, pentru asigurarea unui climat de ordine și siguranță publică cu ocazia Sfintelor Sărbători Pascale. În perioada ...[citește_toată_știrea]

17 Aprilie 2014, 15:05
(5916 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Țigări de contrabandă, descoperite în trafic

În cursul zilei de marți, 16 aprilie a.c., polițiștii au depistat în trafic, în municipiul Slobozia, o persoană care transporta produse accizabile fără documente de proveniență. Așadar, în jurul orei 1 ...[citește_toată_știrea]

16 Aprilie 2014, 16:20
(4814 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Evaziunea din panificație, în vizorul polițiștilor

În cursul zilei de marți, 15 aprilie 2014, efectivele Serviciului de Investigare a Fraudelor împreună cu reprezentanți ai DSVSA și ITM Ialomița au efectuat verificări la două unități economice cu profil ...[citește_toată_știrea]

16 Aprilie 2014, 14:15
(10095 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Cantitate de peste 27000 litri de vin, retrasă de la comercializare

Efectivele Serviciului de Investigare a Fraudelor au efectuat marți, 15 aprilie a.c., împreună cu specialiști ai Direcției Agricole Județene Ialomița, verificări la o societate comercială, situată pe raza ...[citește_toată_știrea]

16 Aprilie 2014, 12:25
(6011 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Furturile de animale, în atenția polițiștilor

Un tînăr, în vîrstă de 27 de ani, din orașul Țăndărei, este cercetat de polițiști, fiind bănuit de polițiști că, în noaptea de 11/12 aprilie a.c., a pătruns în curtea unui concetățean și a sustras mai multe ...[citește_toată_știrea]

16 Aprilie 2014, 10:20
(4277 vizualizări - 0 comentarii)


Percheziții domiciliare în Ialomița. 11 persoane suspectate de furturi din locuințe, la audieri!

Polițiștii ialomițeni, alături de procurori din cadrul Parchetelor Slobozia și Urziceni au efectuat miercuri, 9 aprilie a.c., 14 percheziții domiciliare. Anchetatorii au reușit astfel să destructureze o ...[citește_toată_știrea]

9 Aprilie 2014, 18:10
(9477 vizualizări - 2 comentarii)


Slobozia: Victimă a unei înșelăciuni cu bijuterii false

O femeie de 67 de ani, din Slobozia, a fost înșelată de o persoană cu suma de 900 de lei. Respectiva persoană a convins-o pe femeie să achite suma de 900 de lei pentru cîteva bijuterii care, la prima vedere ...[citește_toată_știrea]

8 Aprilie 2014, 15:20
(7691 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Cercetați pentru permise de port armă expirate

Doi slobozeni, o femeie de 56 de ani și un bărbat de 58 de ani, sînt cercetați de polițiști după ce oamenii legii au descoperit faptul că aceștia dețin arme în mod ilegal. Persoanele în cauză aveau documentele ...[citește_toată_știrea]

8 Aprilie 2014, 12:15
(7525 vizualizări - 0 comentarii)


Infractor periculos, reținut la Slobozia

Polițiștii din cadrul Serviciului de Investigații Criminale au reușit să prindă un bărbat, de 39 de ani, căutat de autoritățile din Italia pentru comiterea a 5 infracțiuni deosebit de grave. El a fost reținut ...[citește_toată_știrea]

8 Aprilie 2014, 11:20
(5988 vizualizări - 0 comentarii)


Polițiștii ialomițeni, alături de elevi în programul «Școala Altfel»

Programul Ministerului Educației, denumit «Școala Altfel», se demarează în județul Ialomița cu sprijinul polițiștilor. Timp de o săptămînă, oamenii legii vor organiza dezbateri cu elevii din județ privind ...[citește_toată_știrea]

8 Aprilie 2014, 09:10
(6588 vizualizări - 0 comentarii)


DN21 Slobozia-Iazu: 6 răniți și 3 mașini avariate într-un accident rutier!

Noapte de coșmar pe șoseaua care face legătura între Slobozia și Iazu. Din cauza unei depășiri neregulamentare, s-a produs un grav accident rutier. În urma evenimentului, 6 persoane au fost rănite și 3 ...[citește_toată_știrea]

4 Aprilie 2014, 23:20
(7854 vizualizări - 2 comentarii)


95 de proiectile, descoperite lângă Slobozia

95 de proiectile, descoperite lîngă Slobozia

În după-amiaza zilei de joi, 3 aprilie 2014, în urma unui apel telefonic, echipajul pirotehnic din cadrul Inspectoratului pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al județului Ialomița a fost solicitat ...[citește_toată_știrea]

4 Aprilie 2014, 13:15
(7054 vizualizări - 0 comentarii)


«Școala Altfel» la Muzeul Județean Ialomița

În perioada 7-11 aprilie 2014, Muzeul Județean Ialomița va organiza evenimentul «Școala Altfel-Să știi mai multe, să fii mai bun!». Astfel, luni, 7 aprilie a.c., Muzeul Județean Ialomița va vernisa o expoziție ...[citește_toată_știrea]

4 Aprilie 2014, 12:40
(111382 vizualizări - 276 comentarii)


Producătorii agricoli, reuniți sub umbrela unui Consorțiu Național

Vineri, 4 aprilie 2014, Liga Asociațiilor Producătorilor Agricoli din România-LAPAR, alături de alte patru asociații din agricultură, respectiv PROAGRO, FCBR, ROMALIMENTA și ROMOVIS, au decis înființarea ...[citește_toată_știrea]

4 Aprilie 2014, 12:25
(4728 vizualizări - 0 comentarii)


«Ziua Porților Deschise» la Jandarmerie

Inspectoratul de Jandarmi Județean Ialomița îi invită pe cei interesați joi, 3 aprilie 2014, începînd cu  ora 11,00, pe platoul Centrului Cultural «Ionel Perlea», la «Ziua Porților Deschise». Evenimentul ...[citește_toată_știrea]

2 Aprilie 2014, 17:25
(5524 vizualizări - 0 comentarii)


APIA solicită producătorilor de lapte declarațiile anuale

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură-Centrul Județean Ialomița informează operatorii care achiziționează lapte, precum și producătorii deținători de cotă de lapte pentru vînzări directe că ...[citește_toată_știrea]

2 Aprilie 2014, 16:25
(6221 vizualizări - 0 comentarii)


Inspectorii DSVSA Ialomița, în control

În cursul primului trimestru al anului 2014, inspectori din cadrul DSVSA Ialomița au efectuat acțiuni de inspecție și control avînd ca tematică respectarea normelor de igienă sanitară veterinară în unitățile ...[citește_toată_știrea]

2 Aprilie 2014, 15:45
(5384 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Evaziune fiscală de peste 460000 de lei, depistată de polițiști

Administratorul unei societăți comerciale din Slobozia este cercetat de polițiștii Serviciului de Investigare a Fraudelor pentru comiterea infracțiunii de evaziune fiscală. Potrivit informațiilor, administratorul ...[citește_toată_știrea]

2 Aprilie 2014, 15:20
(6002 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Vasile în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 oRLandO în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...