Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

REPORTAJ

Rampa lui Adrian Mocioniu de la U20

Un primar care a confirmat

Rampa lui Adrian Mocioniu de la U20

În decembrie anul trecut, după 3 ani de așteptare, locatarii blocului U20 din Slobozia și-au strigat disperarea la ziar. În februarie, strigătul lor a fost auzit de către Renate Weber, Avocatul Poporului, care a solicitat oficial autorităților locale să respecte legea. Zilele acestea, adică pe 14 august 2020, rampa e... «în lucru». Ar putea fi prima realizare notabilă pentru cetățeni a lui Adrian Mocioniu, «primarul care a confirmat».

Minunea de la U20 E vineri, burta țipă că-i vremea prânzului, iar U20 e tocmai hăt, în fața părculețului de la Gară. Dar curiozita­tea e mai... [citește_tot_articolul]

23 August 2020, 12:40 (5880 vizualizări - 13 comentarii)

EVENIMENT

Ialomițean testat pentru COVID-19 cu 3 ore înainte de a merge la spital!

Revoltător

Ialomițean testat pentru COVID-19 cu 3 ore înainte de a merge la spital!

Ajuns la Spitalul Județean de Urgență Slobozia din cauza unor probleme la stomac, un bărbat din Ciulnița a aflat că i-au fost recoltate probe pentru testul COVID-19 cu 3 ore înainte de a se prezenta la medic! Omul a mers la spital în jurul prânzului, iar conform datelor din buletinul de ana­lize probele biologice i-au fost prelevate dimineața, când se afla acasă împreună cu familia. Contactați telefonic pentru a comenta situația, reprezentanții Spitalului Județean de Urgență Slobozia și cei ai Direcției de Sănătate Publică au preferat să-și paseze responsabilitatea, în loc să ofere o explicație pentru cele întâmplate...

«Directorul DSP mi-a închis telefonul!»... [citește_tot_articolul]

22 August 2020, 14:15 (6754 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

contraeditorial

răzbunarea e arma foștilor Președinți

Lăsând la o parte fonfleurile dlui Victor Viorel Ponta, servite pe post de gogoși electorale puțin crescute și nefăcute, cooptarea lui Victor Moraru drept candidat al PRO României la funcția de președinte al Consiliului Județean Ialomița închide jocurile politice ale «liderului» Marian Neacșu. Căci, într-adevăr, depunerea candidaturii lui Moraru din partea PRO România pentru un nou mandat la șefia Consiliului Județean Ialomița este «jocul» aceluiași Neacșu. Realitatea e că Marian Neacșu și ale sale «presiuni» asupra conducerii centrale a PSD au condus, într-un final, la varianta candidaturii senatorului social-democrat la președinția Consiliului Județean Ialomița. Marian Pavel nu luase în calcul... [citește_tot_articolul]

21 August 2020, 19:55 (5311 vizualizări - 2 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Moraru a intrat în Liga a II-a. Politică!

Moraru a intrat în Liga a II-a. Politică!

În urmă cu câteva zile, Unirea ’04 Slobozia a intrat în Liga a II-a. Este, neîndoielnic, o victorie meritată și îndelung așteptată de către suporteri. Pentru ca ea să existe, administrația ju­dețeană a plătit 3,4 milioane de lei susținând echipa. Iar de sărbătorit, i-am sărbătorit regulamentar, tri­mițându-l acolo pe reprezentantul nostru la nivel județean, Victor Moraru. Și, după cum puteți vedea în fotografia de mai sus, el a fost purtat pe brațe, ova­ționat la scenă deschisă și lăudat mai dihai ca Cezar, când s-a întors la Roma după ce l-a învins pe Scipio Africanul. Nu-l gelozim, că vanitatea e păcat mare, iar când îți plătești purtatul pe brațe din bani publici și te postezi pe rețelele de... [citește_tot_articolul]

21 August 2020, 18:15 (4475 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

În Ialomița

Primele sentințe într-un dosar de fraudă din bugetul Sănătății

Tribunalul Ialomița a dat recent primele sentințe într-un dosar cu fonduri destinate bugetului Sănătății. Conform actelor de urmărire penală, un medic de familie, un farmacist și trei asistente medicale ar fi prejudiciat bugetul asigurărilor de Sănătate cu 726 mii de lei, decontând la Casa Județeană de Asigurări de Sănătate Ialomița peste 4900 de retete medicale.

O anchetă complexă Inculpații trimiși în judecată de procurorii Parchetului Județean Ialomița sunt Carmen Lăcureanu, medic de familie în Țăndărei, Mariana Pandrea și fiul acesteia, Cristian Pandrea Sorescu, precum și asistentele... [citește_tot_articolul]

19 August 2020, 15:10 (5306 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

EXCLUSIV: Foștii inculpați ai «Dosarului Țăndărei» cer despăgubiri de 1 milion de euro statului român

EXCLUSIV: Foștii inculpați ai «Dosarului Țăndărei» cer despăgubiri de 1 milion de euro statului român

Achitați definitiv de Curtea de Apel Târgu Mureș, foștii inculpați din «Dosarul Țăndărei» vor să facă o adevărată revoluție în instanță. În urmă cu o săptămână, doi dintre aceștia au depus o acțiune comună la Tribunalul Ialomița în care cer statului român daune morale de 1 milion de euro, motivând faptul că arestarea lor preventivă din anul 2010 a fost ilegală. Oficialii Direcției de Investigare a Infracțiunilor de Crimă Organizată și Terorism (DIICOT), structura de Parchet care a instrumentat «Dosarul Țăndărei», au recunoscut public faptul că procurorul care investigat cazul a greșit ancheta. «Dosarul Țăndărei» a cărui finalitate a dus la achitarea a 25 de inculpați acuzați de «trafic de persoane... [citește_tot_articolul]

19 August 2020, 11:05 (13429 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

SPORT

Spre divizia secundă fără nume noi

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia

Spre divizia secundă fără nume noi

După frumoasa victorie contra celor de la Mostiștea Ulmu, jucătorii Unirii Slobozia au revenit rapid la pregătire. Atmosfera în lotul coordonat de Enache Costea este una foarte bună, toți fotbaliștii trăgând tare pentru o cât mai bună impresie la debutul în Liga a II-a. Timpul pentru pregătire este foarte scurt, startul în noul sezon al diviziei secunde urmând a se da cel mai probabil pe 5 sep­tembrie 2020. Faptul că și în noua stagiune echipele vor trebui să se testeze pentru COVID-19 din 14 în 14 zile apasă serios asupra buge­telor acestora. Este unul dintre motivele pentru care la Slobozia nu va fi o campanie de transferuri specta­culoasă. Se va merge pe conservarea actualului efectiv, rețetă... [citește_tot_articolul]

18 August 2020, 18:25 (3894 vizualizări - 1 comentariu)

SPORT

Se fac înscrieri pentru Centrul de copii

Handbal, HCM Slobozia

Se fac înscrieri pentru Centrul de copii

Deși suntem într-o perioadă vitregă pentru întreg fenomenul sportiv, condu­cerea HCM Slobozia își urmează, în măsura posibilităților, obiectivele. Poate cel mai important în momentul de față este acela de creare pe termen lung a unui puternic Centru de copii și juniori care mai târziu să asigure o pepinieră solidă pentru echipa mare. Și în Slobozia handbalul este unul dintre cele mai iubite sporturi, iar o cât mai largă reprezentare locală ar spori atașamentul suporterilor. Drumul este însă unul foarte lung, iar primul pas mărunt a fost deja făcut. «Din 17 august a.c., am demarat procesul de înscriere a copiilor. O luăm pas cu pas, de la cele mai fragede grupe de vârstă. Având în vedere restricțiile... [citește_tot_articolul]

18 August 2020, 17:40 (3930 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

«Frații» primarului Adrian Mocioniu

«Frații» primarului Adrian Mocioniu

În fluviile de dejecții electorale cu care ne călesc candidații administrației locale, am remarcat cu surprindere mirosul «tare» pe care îl emană această fotografie. Ea a fost realizată cu ceva săptămâni în urmă pentru a «celebra» asfaltarea unui petic de stradă în Cartierul Gării Noi, la 10 ani de la înființare. Ceea ce surprinde nu e însă calitatea îndoielnică a asfaltului. Nu! După cum puteți observa, în stânga primarelui pășește mândru de salariul său de 16000 de lei lunar administratorul Gheorghe Puia, adus la Primărie grație mult mai celebrului său frate, Mihai Puia, șeful DSVSA Ialomița. Iar în dreapta, ceva mai stingher, pășește Mihai Neacșu, fratele șefului de partid... [citește_tot_articolul]

18 August 2020, 14:50 (6575 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița riscă să piardă fonduri europene în valoare de 80 milioane de euro

Ialomița riscă să piardă fonduri europene în valoare de 80 milioane de euro

O  anchetă DNA-Serviciul Teritorial Bacău și o decizie controversată a Consiliului Județean Călărași sunt la un pas de a lăsa 8 localități din Ialomița fără o finanțare europeană în valoare de 80 milioane de euro. Cele 8 comunități fac parte din Asociația de Dezvoltare Intercomunitară «Ecoaqua», care încearcă să obțină de la Uniunea Europeană 260 milioane de euro pentru a realiza rețele de apă și canalizare pe raza celor două județe. Acesta este cel mai mare proiect ca va­loare inițiat în zona de Sud-Est a României, de la momentul intrării țării noastre în spațiul comunitar.

La un pas de a rata finanțarea... [citește_tot_articolul]

18 August 2020, 11:05 (14722 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

MINCIUNILE ADMINISTRATIVE ale lui Victor Moraru au picioare scurte

Adevărul oficial despre absorbția fondurilor europene în Ialomița

MINCIUNILE ADMINISTRATIVE ale lui Victor Moraru au picioare scurte

Administrația Moraru susține că a adus în Ialomița fonduri europene în valoare de 170 milioane de euro. În realitate, la nivelul Consiliului Județean Ialomița se derulează 8 proiecte cu fonduri europene și 6 proiecte prin PNDL 2. La prima vedere, pare mult și lăuda­bil. În realitate însă, sumele absorbite efectiv în cadrul acestor pro­iecte sunt infime, iar gradul de execuție efectivă a lucrărilor este nerelevant...

Minciunile care cosmetizează realitatea
Imediat după anunțarea candidaturii lui Marian Pavel la președinția Consiliului Județean Ialomița, Victor Moraru s-a metamorfozat... [citește_tot_articolul]

17 August 2020, 10:55 (7579 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

David(ul) de la Valea Ciorii

David(ul) de la Valea Ciorii

În urmă cu un an, reporterii ziarului nostru au descoperit la Murgeanca un profesor universitar din Anglia care lupta cu sistemul admi­nistrativ pentru elevii satului. Între timp, Mihaela Stan s-a decis să candideze pentru funcția de primar al comunei. O candidatură atipică și o decizie unică la nivel național. Mihaela Stan rescrie povestea biblică a luptei păstorului David cu un Goliat politic în fața căruia, de 30 de ani, toată suflarea județului se apleacă de spinare.

Așa ceva nu există
Pe Mihaela Stan, misionara edu­cațio­nală de la Murgeanca, sat apaținător comunei Valea... [citește_tot_articolul]

16 August 2020, 13:10 (5843 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primarul Nelu Chițoiu furnizează gratuit apă potabilă

Raiul mitei electorale de la Miloșești

Primarul Nelu Chițoiu furnizează gratuit apă potabilă

bonus: Luciu, satul grădinarilor fără apă

Societatea Apă Canal Miloșești SRL furnizează apă gratuit locuitorilor comunei. Această realitate incredibilă este girată de primarul localității, Nelu Chițoiu. Situația este neschimbată din 2017. Din cauza consumului necontrolat, apa este livrată locuitorilor «cu program»...

Situație unică la Milano Comuna Miloșești conduce detașat în topul ilegalităților ad­ministrative. De 3 ani, Nelu Chițoiu, primarul în funcție, girează furnizarea apei potabile pentru locuitorii comunei gratuit. Firma care asigură furnizarea apei, APĂ Canal Miloșești SRL, este controlată de către Consiliul local... [citește_tot_articolul]

15 August 2020, 12:20 (6122 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Spitalul Județean de Urgență Slobozia are nevoie de teste pentru depistarea COVID-19

Spitalul Județean de Urgență Slobozia are nevoie de teste pentru depistarea COVID-19

bonus: Un nou manager la spitalul din Fetești

Spitalul Județean de Urgență Slobozia este singura unitate medicală din județul Ialomița pe care Ministerul Sănătății a acreditat-o să realizeze teste pentru depistarea COVID-19. Testarea se reali­zează doar în cazul pacienților care se in­ter­nează și a celor care vin la Unitatea de Primiri Urgențe cu simptome specifice bolii. Marea problemă o reprezintă însă achiziția kit-urilor speciale pentru efectuarea testelor. Unitatea medicală a primit recent un aparat nou de testare, cumpărat de Consiliul Județean Ialomița, dar pe care nu îl poate folosi deocam­dată în lipsa respectivelor kit-uri. «Într-adevăr, achiziția kit-urilor se face cu dificultate... Este o situație la nivel național!» susțin reprezentanții... [citește_tot_articolul]

13 August 2020, 21:20 (8958 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Fotografii care NU au făcut istorie

Fotografii care NU au făcut istorie

Fotografia de mai sus este una unicat. A fost realizată în 2016, prin Parlamentului European, pe vremea când M&M doreau să transmită electoratului ialomițean că tandemul lor politic este indestructibil. La vremea respectivă, bietul Adrian Mocioniu habar n-avea că în august 2020 o să îi ceară lui Victor Moraru să repete ipostaza foto ca să aibă și el o șansă mică-mică la un al doilea mandat... În schimb, Victor Moraru a știut de-atunci că ziua aceasta va veni, iar el îi va spune lui Adrian Mocioniu că a băgat 2 milioane de lei în imaginea sa și că firma de consultanță i-a recomandat să nu-și asocieze statura sa istorico-titanică cu un pechinez politic renegat de P... [citește_tot_articolul]

13 August 2020, 20:30 (4493 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Elevi executați silit pentru neplata taxelor școlare

La Școala Postliceală Sanitară Slobozia

Elevi executați silit pentru neplata taxelor școlare

Indiferența i-a adus în fața instanței. Zeci de elevi ai Școlii Postliceale Sanitară, administrată de Liceul Tehnologic «Mihai Eminescu» din Slobozia, au fost dați în judecată și executați silit pentru neplata taxelor de școlarizare. Instituția are de recuperat aproximativ 100 mii de lei, debitele având o vechime de peste 5 ani.

Plata taxelor, o misiune imposibilă
Școala Postliceală Sanitară din Slobozia este cea mai veche instituție de învățământ cu acest profil din județul Ialomița. Administrată de Liceul Tehnologic «Mihai Eminescu», unitatea de învățământ are disponibile în... [citește_tot_articolul]

12 August 2020, 11:10 (4710 vizualizări - 6 comentarii)

SPORT

Apar primele noutăți

Handbal, HCM Slobozia

Apar primele noutăți

O dată bugetul stabilit, conducerea HCM Slobozia a început reconstrucția lotului. Singura jucătoare rămasă la echipă din lotul sezonului precedent este extrema stângă Cătălina Sava. Prima noutate apărută este interul stâng Ștefania Gheorghe. În vârstă de 19 ani, Ștefania Gheorghe provine dintr-o familie de sportivi. Tatăl ei, Daniel Gheorghe, este antrenorul secund al Daciei Mioveni. Tânăra handbalistă a evoluat ultima dată la Dunărea Brăila. Alte două hand­baliste cu ceva mai multă experiență urmează la rându-le să semneze cu echipa noastră. Pivotul Ana Maria Dumitrașcu (21 ani) a evoluat ultima dată în Liga Națională la Rapid. Originară din Râmnicu Vâlcea, unde a făcut primii pași în handbal... [citește_tot_articolul]

11 August 2020, 18:15 (2810 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Unirea Slobozia a promovat în «B»

Fotbal

Unirea Slobozia a promovat în «B»

Tribunele stadionului «1 Mai» au fost goale duminică. Returul barajului dintre Unirea Slobozia și Mostiștea Ulmu nu a beneficiat de aportul pu­blicului din motive binecunoscute. Dar Slobozia a găsit resursele necesare pentru a arăta cât de mult își iubește echipa. Sute de oameni au înconjurat stadionul și au căutat să prindă frânturi dintr-o victorie de neuitat. S-au bucurat la reușitele echipei, iar la final i-au acompaniat pe Lazăr și coechipierii săi în iureșul galben-albastru al bucuriei. Unirea revine după mai bine de 5 ani în divizia secundă și va fi părtașă la cel mai încins campionat din istoria acestui eșlon.

Toma nu a mai iertat... [citește_tot_articolul]

11 August 2020, 17:05 (4703 vizualizări - 10 comentarii)

EVENIMENT

Omorât cu sânge rece pentru 20 de lei

S-a întâmplat la Fetești

Omorât cu sânge rece pentru 20 de lei

Doi adolescenți de 17 ani din localitatea Bordușani au fost arestați luni, 10 august a.c., de Tribunalul Ialomița sub acuzația de «omor». Aceștia au jefuit un bărbat din Fetești, căruia i-au furat din portofel cei 20 de lei pe care-i avea. Cercetările continuă în acest caz pentru a se stabili întreaga situație de fapt.

Cadavru descoperit pe stradă Din informațiile organelor judiciare, fapta a fost comisă în noaptea de 8/9 august a.c., pe o stradă din apropierea centrului municipiului Fetești. Victima s-ar fi îndreptat către casă, purtând pe umăr o borsetă în care avea și portofelul... [citește_tot_articolul]

11 August 2020, 16:10 (9250 vizualizări - 5 comentarii)

Taguri: Fetești crimă

EVENIMENT

Ialomița: Poliția Transporturi Feroviare așteaptă vremuri mai bune

Ialomița: Poliția Transporturi Feroviare așteaptă vremuri mai bune

Cu deficit de personal și dotări, Serviciul Județean de Poliție Transporturi Feroviare Ialomița încearcă să țină la distanță hoții de călătorii din trenuri și gări. Ultima acțiune de amploare a instituției a fost în 2018, pe care a realizat-o în colaborare cu structura similară din Constanța.

Condiții mai bune pentru Poliția TF Serviciul Județean de Poliție Transporturi Feroviare din Ialomița are 5 puncte de lucru la Fetești, Slobozia, Țăndărei și Urziceni. În componența celui de la Fetești intră și atribuțiile Poliției Transporturi Navale, ai cărei agenți efectuează misiuni de suprave... [citește_tot_articolul]

11 August 2020, 16:05 (2517 vizualizări - 0 comentarii)

Vineri 26 Iun 2026
244 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
Drive test Hyundai la Europa FM

Drive test Hyundai la Europa FM

Importatorul mărcii Hyundai în România și Europa FM au demarat o colaborare menită să aducă modelele auto marca Hyundai mai aproape de ascultătorii postului național de radio. Astfel, pe durata a șase săptămîni ...[citește_toată_știrea]

8 Noiembrie 2010, 14:40
(14744 vizualizări - 0 comentarii)


Tîlhar reținut de polițiști

Vineri, 5 noiembrie a.c., polițiștii urziceneni au identificat, pe raza localității Sinești, un tînăr de 19 ani, din localitate, pe numele căruia Judecătoria Sectorului nr. 4 București a emis mandat de ...[citește_toată_știrea]

8 Noiembrie 2010, 14:30
(13638 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Evaziune cu morcovi

În cursul zilei de sîmbătă, 6 noiembrie a.c., polițiști din Fetești au organizat și desfășurat pe raza municipiului o acțiune ce a vizat identificarea persoanelor ce efectuează activități de comerț ilicit ...[citește_toată_știrea]

8 Noiembrie 2010, 14:25
(12349 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Tînăr acuzat de proxenetism în Spania, prins de polițiști

Încă un bărbat din Țăndărei a fost arestat de polițiști. Tînărul de 20 de ani a fost prins de polițiști miercuri, 4 noiembrie, pe numele său fiind emis un mandat de arestare european de către autoritățile ...[citește_toată_știrea]

5 Noiembrie 2010, 16:20
(15322 vizualizări - 0 comentarii)


Movilița: Braconier cercetat penal

Un tînăr de 22 de ani din Movilița este cercetat penal de polițiști după ce a fost prins pescuind într-o baltă privată. Bărbatul a fost descoperit joi, 4 noiembrie, cînd cu ajutorul unei plase monofilament ...[citește_toată_știrea]

5 Noiembrie 2010, 16:19
(13680 vizualizări - 0 comentarii)


Comerț ilegal cu legume-fructe

Joi, 4 noiembrie, polițiștii feteșteni au organizat o acțiune al cărei scop principal l-a constituit surprinderea și sancționarea faptelor de comerț ilegal. Astfel, în timpul verificărilor, polițiștii au ...[citește_toată_știrea]

5 Noiembrie 2010, 16:17
(16573 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Jandarmii vor asigura ordinea cu ocazia pelerinajului la moaștele Sf. Ioan Gură de Aur

Jandarmii vor asigura, în perioada 5-9 noiembrie 2010, măsurile de ordine ce se vor impune la evenimentul laic de mare importanță pentru creștinii ialomițeni și anume, aducerea la Mînăstirea «Sfinții Voievozi ...[citește_toată_știrea]

5 Noiembrie 2010, 11:23
(10138 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Exercițiu pentru gestionarea situațiilor de urgență la Fabrica de ulei-Expur

Luni, 8 noiembrie a.c., începînd cu ora 10.00, la sediul Fabricii de ulei Expur din Slobozia se va desfășura un exercițiu pentru gestionarea unor situații de urgență potențial produse la operatorul economic ...[citește_toată_știrea]

5 Noiembrie 2010, 11:15
(21837 vizualizări - 0 comentarii)


Incendii la Ivănești, Amara și Slobozia

Flăcările au cuprins joi, 4 noiembrie, în jurul orei 8.00, o baracă metalică pe care o femeie din Ivănești o folosea ca bucătărie și în care gătea la momentul izbucnirii incendiului. Din nefericire, aceasta ...[citește_toată_știrea]

5 Noiembrie 2010, 11:06
(15140 vizualizări - 0 comentarii)


1000 de pachete de țigări din Moldova, depistate în mașina unui slobozean

La primele ore ale dimineții de miercuri, 3 noiembrie, un slobozean a fost prins de polițiști cu 1000 de pachete de țigări de contrabandă. Bărbatul, de 46 de ani, a fost prins în trafic, în cartierul Bora ...[citește_toată_știrea]

4 Noiembrie 2010, 17:41
(19371 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Armă deținută ilegal

Un feteștean de 34 de ani a fost prins de polițiști deținînd o armă ilegal. Bărbatul a fost depistat miercuri, 3 noiembrie, în cadrul unei acțiuni specifice a polițiștilor din cadrul Serviciului Arme, ...[citește_toată_știrea]

4 Noiembrie 2010, 17:40
(15818 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești armă


Țăndărei: Cu pește la vînzare

Un comerciant «ambulant» de pește a fost prins de polițiștii din Țăndărei în timp ce încerca să vîndă «marfa» localnicilor. Bărbatul ce se deplasa la volanul unei mașini înmatriculate în Călărași avea ...[citește_toată_știrea]

4 Noiembrie 2010, 17:39
(16427 vizualizări - 0 comentarii)


Lemne «fără documente» la Perieți și Adîncata, confiscate

Comerț cu lemne la drumul mare. Asta au constatat polițiștii ialomițeni miercuri, 3 noiembrie, în localitățile Perieți și Adîncata. Lemnele erau vîndute de doi bărbați, de 29 respectiv 36 de ani, ambii ...[citește_toată_știrea]

4 Noiembrie 2010, 17:37
(13562 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Moaște sfinte pentru sărbătorirea hramului Mînăstirii «Sfinții Voievozi»

«În perioada 5-8 noiembrie 2010, cu binecuvîntarea Preasfințitului Părinte Episcop Vincențiu, Episcopia Sloboziei și Călărașilor organizează o serie de manifestări cu ocazia sărbătoririi hramului Mînăstirii ...[citește_toată_știrea]

3 Noiembrie 2010, 17:46
(15534 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Pecheziții în cartierul Bora

Locuințele a nouă persoane din cartierul slobozean Bora au fost percheziționate, miercuri, 3 noiembrie. 9 bărbați și 7 femei erau suspecții principali în mai multe dosare de furt aflate în evidențele Poliției ...[citește_toată_știrea]

3 Noiembrie 2010, 17:35
(15487 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Au furat gardul cimitirului din Urziceni și au fost prinși... după doi ani!

60 de panouri de gard furate de la cimitirul municipal din Urziceni au fost găsite de polițiști. Gardul a fost descoperit la locuința unui bărbat, de 38 de ani, din Grindu. Bunurile fuseseră furate de alți ...[citește_toată_știrea]

3 Noiembrie 2010, 17:33
(8419 vizualizări - 0 comentarii)


TIR în flăcări pe autostradă

O țigare aprinsă aruncată la întîmplare a fost sursa aprindere a unei rezerve de furaje în localitatea Gimbășani. Flăcările s-au aprins marți, 2 noiembrie și amenințau casa unui cetățean din localitate ...[citește_toată_știrea]

3 Noiembrie 2010, 17:32
(13307 vizualizări - 0 comentarii)


Luciu: Copil de 4 ani, victima unui accident rutier

Un copil de doar 4 ani, din localitatea Luciu, a fost marți, 2 noiembrie, victima unui accident rutier. Incidentul s-a produs din cauza faptului că minorul, lăsat nesupravegheat, a încercat să traverseze ...[citește_toată_știrea]

3 Noiembrie 2010, 17:30
(13094 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Luciu accident


Slobozia: Tînăr prins la volan cu permisul suspendat

Deși avea permisul de conducere suspendat, asta nu l-a împiedicat să conducă mașina. Este vorba de un tînăr slobozean, de 24 de ani, prins de polițiști conducînd fără permis, în noaptea de 2 spre 3 noiembrie ...[citește_toată_știrea]

3 Noiembrie 2010, 17:28
(13090 vizualizări - 0 comentarii)


Gheorghe Lazăr: Lemn vîndut ilegal

Temperaturile scăzute scot la iveală tot mai multe infracțiuni la regimul silvic. Ultima dintre acestea s-a produs marți, 2 noiembrie, în comuna Gheorghe Lazăr, unde polițiștii din localitate au prins în ...[citește_toată_știrea]

3 Noiembrie 2010, 17:24
(14291 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Sport a fost actualizată!

Cele mai noi știri din sportul ialomițean. ...[citește_toată_știrea]

3 Noiembrie 2010, 03:20
(9573 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

3 Noiembrie 2010, 03:04
(8215 vizualizări - 0 comentarii)


Făcăeni: Armă din primul război mondial, deținută de un localnic

Descoperire inedită la Făcăeni: o armă folosită în primul război mondial a fost găsită de polițiști la un localnic. Arma a fost găsită în posesia unui bărbat, de 45 de ani, din localitate, care a povestit ...[citește_toată_știrea]

2 Noiembrie 2010, 17:47
(16448 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Făcăeni armă


Gheorghe Doja: Băut și fără permis, la volan

Din ce în ce mai des, pe șoselele ialomițene sînt înregistrate cazuri de consum de alcool la volan sau conducere fără permis. De această dată, la Gheorghe Doja, noaptea trecută, polițiștii au depistat în ...[citește_toată_știrea]

2 Noiembrie 2010, 17:47
(14489 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: A încercat să-și întoarcă mașina în șosea și a lovit un scuter

A vrut să-și întoarcă mașina în mijlocul străzii și a sfîrșit provocînd un accident rutier. Victima, un tînăr de 22 de ani, a fost dusă de urgență la Spital fiind rănită... Marți, 1 noiembrie, o șoferiță ...[citește_toată_știrea]

2 Noiembrie 2010, 17:46
(13654 vizualizări - 0 comentarii)


Miloșești: Tineri reținuți pentru furt

După ce au furat 500 de lei dintr-o societate comercială, doi tineri de 20 de ani au fost reținuți pe bază de ordonanță pentru 24 de ore de către polițiști. Capetele de acuzare pe numele celor doi indivizi ...[citește_toată_știrea]

2 Noiembrie 2010, 17:46
(16779 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Miloșești furt


Gârbovi: Condamnat la închisoare, încarcerat

Un bărbat de 38 de ani, condamnat de magistrații ialomițeni la închisoare, a fost prins de polițiștii din Urziceni. Bărbatul se sustrăgea executării pedepsei dar a fost prins luni, 1 octombrie, aflîndu ...[citește_toată_știrea]

2 Noiembrie 2010, 17:45
(17202 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Gârbovi arestare


Bordușani: Dosare penale pentru furt de cereale

Cinci bărbați și două femei din Bordușani sînt acuzați de furt de cereale. Asta după ce în cadrul unei acțiuni intercomunale polițiștii din Bordușani și Făcăeni i-au prins în flagrant la furat de cereale ...[citește_toată_știrea]

2 Noiembrie 2010, 17:43
(15585 vizualizări - 0 comentarii)


Bordușani: Căruță lovită de o mașină

La sfîrșitul săptămînii trecute, vineri, 29 octombrie, la Bordușani, o căruță a fost lovită din spate de o mașină. Atelajul hipo, condus de o femeie de 56 de ani nu era semnalizat, motiv pentru care nu ...[citește_toată_știrea]

1 Noiembrie 2010, 17:09
(14159 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: «Șofer» fără permis, la plimbare

Inconștiența și teribilismul tinerilor produc multiple evenimente în traficul ialomițean. Iar acestea nu sînt deloc rare. Ultimul dintre acestea vizează un tînăr de 28 de ani, din Țăndărei, ce a avut ghinionul ...[citește_toată_știrea]

1 Noiembrie 2010, 17:08
(16285 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Vasile în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...