Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Ialomițenii au plătit pentru mediatizarea președintelui Victor Moraru 2 milioane de lei

Realitatea sfârșitului de mandat la Consiliul Județean

Ialomițenii au plătit pentru mediatizarea președintelui Victor Moraru 2 milioane de lei

Timp de 4 ani, președintele Victor Moraru a folosit banii publici pentru promovarea imaginii personale. Valoarea acestor cheltuieli se ridică la aproximativ 2 milioane de lei. Fondurile publice au fost utilizate pentru încheierea unor contracte de comunicare media și publicitate în presa scrisă, audio-video, dar și în mediul on-line sau pentru publicitatea out-door. La aceste contracte se adaugă costurile pentru tipărirea și difuzarea oficiosului instituției, «Ialomița Ta», precum și participă­rile la evenimente publice unde Victor Moraru a fost singurul oficial mediatizat.

Cultul personalității pe bani publici... [citește_tot_articolul]

10 August 2020, 10:55 (9377 vizualizări - 9 comentarii)

REPORTAJ

Salvați Conacul «Ioan Chiroiu»!

Salvați Conacul «Ioan Chiroiu»!

Departe de Slobozia, în satul Condeești, Conacul «Ioan Chiroiu» alcătuiește salba clădirilor de patrimoniu construite în zona de Vest a județului la începutul secolului XX. Clădirea are nevoie să fie pusă în valoare, însă proprietarii se luptă din răsputeri cu instituțiile statului pentru un crâmpei de ajutor. În lipsa sprijinului institu­țional, bijuteria arhitectonică riscă să se dărâme, iar o dată cu ea și întreaga istorie arhitectonică din acest colț de lume...

Istoria unui Conac Pierdut în negura timpului, Conacul din satul Condeești a fost botezat după numele proprietarului său... [citește_tot_articolul]

9 August 2020, 13:10 (4871 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

RAJA SA a schimbat viața locuitorilor din Fetești

RAJA SA a schimbat viața locuitorilor din Fetești

În mai puțin de 10 ani, grație unor investiții în valoare de 85 mili­oane de lei, orașul Fetești a reușit să moderni­zeze rețeaua de apă și canalizare la standar­dele legislative în vigoare. În următoarea pe­rioadă, RAJA SA Constanța intenționează să investească alte 68,2 mili­oane de lei în extinderea frontului de captare a apei și rea­bilitarea rețelei existente. Aceste eforturi in­vestiționale au fost posibile prin implicarea administrației locale și susți­nerea oferită de către edilii locali de-a lungul acestor ani. Fetești este una dintre cele 5 localități din Ialomița, alături de Dridu, Fierbinți Târg, Căzănești și Țăndărei, care a beneficiat de investiții majore în sistemul de alimentare... [citește_tot_articolul]

8 August 2020, 18:10 (6932 vizualizări - 0 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Moștenirea administrației Moraru

Moștenirea administrației Moraru

Pe ultima sută de metri a manda­tului său, președintele Consi­liului Județean Ialomița propune 3 aventuri investiționale de anvergură, care vor afecta dezvoltarea economică a Ialomiței în următorii 10 ani. Prima are o valoare estimată de 200 milioane de euro și presupune transformarea aeroportului de la Alexeni într-un nod comercial aerian. A doua, semnată joi, 3 august 2020, generează investiții de 16 milioane de lei la Spitalul Județean de Urgență Slobozia. Iar a treia, semnată pe 4 august 2020, reprezintă o investiție de 2 milioane de lei în restaura­rea Bisericii de Lemn «Sf. Nicolae» din Slobozia. În urmă, ca realizări concrete, rămân câteva zeci de kilometri de drumuri asfaltate în ultimele... [citește_tot_articolul]

6 August 2020, 20:10 (6223 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

SPORT

Galben-albaștrii, cu un picior în Liga a II-a

Fotbal, Mostiștea Ulmu-Unirea Slobozia 0-2

Galben-albaștrii, cu un picior în Liga a II-a

Pe o căldură toropitoare, Unirea Slobozia s-a duelat pe Stadionul «Ion Comșa» din Călărași cu Mostiștea Ulmu în meciul tur al barajului pentru promovarea în Liga a II-a. Prima jumătate de oră nu a adus prea multă culoare în joc, elevii lui Enache Costea părând însă mult mai proaspeți. Unirea a etalat o apărare sigură, un mijloc compact și un atac imprevizibil. În minutul 37, Răduca dădea pentru prima dată fiori călărășenilor, dar mingea expediată de el lovea bara. 7 minute mai târziu, Adrian Moldovan este faultat în careu, dar șutul expediat de Toma de la punctul cu var, deși plasat, este mult prea slab, permițând portarului să respingă. După pauză, tot Unirea e la cârma jocului, iar golgheterul... [citește_tot_articolul]

6 August 2020, 13:10 (5084 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

DSP Ialomița cere «autorizație COVID-19» pentru transportul morților

Anomalie administrativă

DSP Ialomița cere «autorizație COVID-19» pentru transportul morților

Concurența de pe piața serviciilor fune­rare generează abuzuri la nivelul Di­rec­ției de Sănătate Publică Ialomița. Radu Paros, administratorul firmei de pompe funebre Petracom SRL, îl acuză pe Dan Noel, directorul DSP Ialomița, că i-a solicitat «auto­ri­zație COVID-19» pentru a-și putea desfășura activita­tea, în condițiile în care legislația nu o impune. În replică la acuzațiile care i-au fost aduse, direc­torul Dan Noel explică faptul că: «Este nevoie de auto­rizarea societății, nu doar a transportului! Aceasta este legislația în vigoare la momentul actual...».

Unde-i lege nu-i tocmeală... [citește_tot_articolul]

5 August 2020, 20:10 (6141 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Scandal pentru plata unei taxe de protecție între 4 familii de romi din Cartierul Vlașca

Intervenție a jandarmilor la Fetești

Scandal pentru plata unei taxe de protecție între 4 familii de romi din Cartierul Vlașca

Intervenție în forță a mascaților din cadrul Inspectoratului de Jandarmi Județean Ialomița în seara zilei de marți, 4 august 2020, în cartierul feteștean Vlașca. Aceștia au aplanat un conflict spontan provocat de 4 familii de romi. Miza scandalului l-ar reprezenta plata unei taxe de protecție. Surse judiciare susțin faptul că mai multe persoane vor fi audiate miercuri, 5 august a.c., la sediul Poliției Fetești.

Conflict spontan aplanat de jandarmi Din primele informații, se pare că scandalul a fost provocat de familia unui minor în vârstă de 10 ani, care s-a înecat zilele trecute... [citește_tot_articolul]

5 August 2020, 01:40 (23689 vizualizări - 2 comentarii)

SPORT

Drumul spre Liga a II-a trece prin Călărași

Fotbal, Unirea Slobozia

Drumul spre Liga a II-a trece prin Călărași

Au trecut mai bine de 5 ani de la ultima prezență a Unirii Slobozia în divizia secundă. A fost o perioadă frumoasă în care echipe precum Rapid sau Iași au plecat de pe «1 Mai» cu coada între picioare. Acea perioadă se poate reedita din sezonul viitor. Se anunță un campionat extrem de disputat în Liga a II-a, la start urmând a fi echipe de tradiție ca Rapid, Petrolul, «U» Cluj, Poli Timișoara sau FC U Craiova. Pe lângă acestea vor mai fi alte 5-6 formații care vor ținti promovarea. Aceasta este însă o discuție pe care o vom trata pe larg la momentul potrivit.

Dublă cu Ulmu fără spectatori... [citește_tot_articolul]

4 August 2020, 17:45 (5161 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

SPORT

Trofeul Municipiului Slobozia, la a XX-a ediție

Tenis de câmp, «Memorialul Ioan Pinter»

Trofeul Municipiului Slobozia, la a XX-a ediție

Trofeul Municipiului Slobozia «Memorialul Ioan Pinter» a debutat sâmbătă, 1 august 2020, ajungând la a XX-a ediție. Ținând cont de actualele împrejurări, faptul că se desfășoară și în acest an reprezintă o adevărată performanță. Îți dai seama de acest aspect dacă parcurgi tabloul competițiilor FRT și vezi câte sunt anulate. Criza sanitară a făcut ca multe concursuri să se îngrămădească în această perioadă, printre acestea fiind campionatele naționale adresate grupelor de vârstă 12 și 18 ani. Trofeul Municipiului Slobozia este inclus în circuitul național FRT și anul acesta se adresează doar categoriei 14 ani. În jur de 50 de copii din toate zonele țării își probează măestria rachetelor pe Arena... [citește_tot_articolul]

4 August 2020, 16:20 (4380 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Bărăganul Ciulnița înfruntă Steaua

Fotbal, Liga a IV-a

Bărăganul Ciulnița înfruntă Steaua

Miercuri, 5 august 2020, de la orele 17,00, campioana județului Ialomița, Bărăganul Ciulnița, joacă primul meci în drumul către Liga a III-a. Va fi o competiție extrem de grea pentru trupa antrenată de Marius Milea și Cosmin Pană. Prima adversară va fi Steaua București, campioana Capitalei. Echipa antrenată de Daniel Oprița are în componență mulți jucători cu experiență în primele două divizii, exemple fiind Băjenaru, Zaharia sau Morariu. Proba superiorității roș-albaș­trilor a fost dată în primul meci din această grupă. Steaua a trecut cu 8-1 de campioana județu­lui Giurgiu, Ar­geșul Mihăilești. «În ciuda scorului, până la un punct a fost un meci destul de echilibrat. Giurgiuvenii au dat o replică... [citește_tot_articolul]

4 August 2020, 14:10 (3723 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

SPORT

1 milion de lei pentru HCM Slobozia

Handbal

1 milion de lei pentru HCM Slobozia

După lupte seculare, ședința Consiliului Local Slobozia, din 30 iulie a.c., a adus și finanțarea pentru HCM Slobozia. Consilierii locali au votat în unanimitate sprijinirea financiară a echipei de handbal cu 1 milion de lei, bani care vor reprezenta bugetul pentru sezonul de ligă secundă 2020-2021. «Începând din această săptămână, am intrat în focuri pentru creionarea lotului de jucătoare. Suntem în discuții avansate cu multe handba­liste și eu cred că spre finele săptămânii vom concretiza primele transferuri...» a declarat președintele HCM Slobozia, Nicolae Goidea. Va fi un sezon handbalistic imprevizibil, mulți oameni din fenomen preconizând că acesta va începe undeva în luna octombrie... [citește_tot_articolul]

4 August 2020, 12:40 (2668 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Ialomițenii au restanțe la bănci în valoare de 154 milioane de lei

Ialomițenii au restanțe la bănci în valoare de 154 milioane de lei

Datorii imense la bănci ale ialomițenilor. Un Raport oficial al Băncii Naționale Române cu privire la situațiile credi­telor și depozitelor clienților nebancari arată faptul că ialomițenii au de plătit către entitățile bancare restanțe în va­loare de 154 milioane de lei. Totodată, în primul semestru al anului în curs, persoanele fizice din Ialomița au îm­prumutat de la bănci 7,4 miliarde de lei.

Au crescut restanțele la credite Potrivit datelor statistice raportate de Banca Națională a României, ialomițenii continuă să dea bătăi de cap băncilor. Conform unei situații statistice a instituției... [citește_tot_articolul]

4 August 2020, 10:50 (2629 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Afacerea «Autocarul» costă Ialomița 1,4 milioane de lei

Consiliul Județean cheltuie inutil banii publici

Afacerea «Autocarul» costă Ialomița 1,4 milioane de lei

Administrația Moraru a achiziționat în plină Stare de Urgență un autocar MAN în valoarea de 1,366 mi­lioane de lei! Autocarul a staționat timp de 3 luni în fața sediului, iar apoi a fost mutat în curtea firmei Polaris, fiindcă instituția nu dispune de o bază auto proprie. Oficial, autocarul a fost achiziționat «pentru deplasă­rile consilierilor județeni și salariaților la cursuri», însă, până la acest moment, autocarul nu a efectuat nicio cursă.

Uite, mamă, autocarul! În luna martie 2020, în plină Stare de Urgență, în fața Consiliului Județean Ialomița a apărut un autocar ... [citește_tot_articolul]

3 August 2020, 11:20 (4850 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Persoanele cu handicap își cer drepturile la Tribunalul Ialomița

Persoanele cu handicap își cer drepturile la Tribunalul Ialomița

Modificarea cadrului legal prin care o persoană cu handicap poate beneficia de dreptu­rile care i se cuvin îi aduce pe oamenii cu di­zabilități în fața instanțelor de judecată. Dacă în trecut aceștia puteau să solicite modificarea gradului de handicap în cadrul unei comisii speciale, în prezent aceștia trebuie să solicite acest drept doar prin calea instanței. Estimativ, pe rolul Tribunalului Ialomița, în ultimul an, s-au înregistrat 50 de astfel de acțiuni.

Erori legislative îndreptate de judecători
Ceea ce reclamanții solicită judecătorilor este schimbarea încadrării în gradul... [citește_tot_articolul]

2 August 2020, 15:50 (4293 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Porumbeii slobozenilor

Porumbeii slobozenilor

În urmă cu câteva săptămâni, o țiglă desprinsă din șarpanta unui bloc din Ansamblul PECO din Slobozia a căzut pe un trecător. Vinovații au fost găsiți porumbeii. Peste tot în oraș, podurile blocurilor sunt transformate în porumbare. Vinovați sunt porumbeii. În Piața Revoluției, zilnic, oamenii hrănesc până la sațiu stolul de porumbei aciuat în podul Centrului Cultural «Ionel Perlea» Vinovați sunt... ați ghicit, porumbeii!

Orașul porumbeilor de pripas
Acum câțiva ani aveau doar columbofilii, la marginea orașului. Erau frumoși, erau de rasă, câștigau concursuri de profil... De când... [citește_tot_articolul]

1 August 2020, 12:40 (4369 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Consiliul Județean plătește pentru auditoriul președintelui Moraru

Consiliul Județean plătește pentru auditoriul președintelui Moraru

Apetența administrației Moraru pentru cheltuirea fondurilor publice nu are limite. Iată o mostră, așa cum rezultă din datele publice oferite de către Muzeul Județean Ialomița, instituție aflată în subordinea Consiliului Județean. Si, implicit, a președintelui Victor Moraru care e «...unul dintre căpitanii lui Mihai Viteazul... Dacă nu chiar Mihai Viteazul!».

Istoria nu te iartă niciodată Florin Vlad conduce Muzeul Județean Ialomița de peste 20 de ani. Și, suntem convinși, a făcut și lucruri bune pentru instituție. Din păcate, va rămâne în istoria locală pentru declarațiile... [citește_tot_articolul]

31 Iulie 2020, 15:25 (5758 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Edilul localității s-a infectat cu SARS-CoV-2

Focar de COVID-19 la Primăria Roșiori

Edilul localității s-a infectat cu SARS-CoV-2

Primăria Roșiori și-a suspendat activitatea după ce primarul localității și alți doi funcționari au fost depistați pozitiv la testul pentru COVID-19. Edilul primește îngrijiri medicale într-o unitate medicală. Alți 14 funcționari ai instituției sunt izolați la domiciliu.

Primăria Roșiori a intrat în carantină Primăria Roșiori este a treia instituție publică din Ialomița care își suspendă activitatea din cauza COVID-19, după Primăriile Balaciu și Sfântu Gheorghe. Reprezentanții Comitetului Județean pentru Situații de Urgență au confirmat faptul că edilul localității, Nicu Cristea, alături... [citește_tot_articolul]

30 Iulie 2020, 17:40 (6908 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Spitalul suport COVID-19 din Fetești nu mai poate face internări

Spitalul suport COVID-19 din Fetești nu mai poate face internări

UPDATE Este nevoie de epidemiologi

Creșterea alarmantă a cazurilor de COVID-19 în județul Ialomița a lăsat fără locuri libere Spitalul Municipal «Anghel Saligny» din Fetești, unitate medicală devenită suport COVID-19. În lipsa locurilor, pacienții ar trebui transferați către Spitalul Municipal Urziceni, cea de-a doua unitate medicală pe care Ministerul Sănătății a desemnat-o să trateze pacienții cu probleme de sănătate provocate de noul Coronavirus. Din păcate, spitalul din Urziceni nu poate trata bolnavii de COVID-19 pentru că nu are medic specializat în Boli Infecțioase care să stabilească schemele de tratament.

Bolnavi fără speranță... [citește_tot_articolul]

30 Iulie 2020, 15:40 (7840 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: Reabilitarea Pieței Revoluției se amână pentru 2022

Slobozia: Reabilitarea Pieței Revoluției se amână pentru 2022

Autoritățile locale din Slobozia sunt fără soluții în ceea ce privește finalizarea proiectului de reabilitare a zonei centrale a orașului. Potrivit unor documente oficiale, abia în februarie 2021 municipalitatea va face demersuri pentru a scoate la licitație lucrările de reabilitare a Pieței Revoluției. Până atunci, Primăria Slobozia va cheltui aproximativ 300 mii de lei de lei pentru a actualiza studiile de fezabilitate și a realiza alte proiecte tehnice care să permită deschiderea șantierului. Între timp Adrian Mocioniu, primarul încă în funcție, lansează declarații prin care scuză eșecul administrației sale în legătură cu acest proiect: «Se lucrează la reproiectarea Pieței Revoluției... Am cerut proiectantului soluții de spațiu verde mai mult pentru că nu mai suportam betoanele acelea peste betoane!»... [citește_tot_articolul]

30 Iulie 2020, 11:20 (6709 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

Bazele de tratament din Amara au nevoie de turiști

Bazele de tratament din Amara au nevoie de turiști

Bazele de tratament din stațiunea Amara, singurele obiective cu potențial turistic din județul Ialomița, sunt puternic afectate de pandemia de COVID-19. Măsurile de protecție impuse de autorități cu scopul de a preveni răspândirea infecției cu noul Coronavirus dau peste cap planurile hotelierilor în ceea ce privește activitatea pe care o desfășoară. Unitățile de cazare din Amara funcționează la jumătate din capacitate și sunt nevoite să cheltuie mai mulți bani pentru a asigura protecția turiștilor împotriva infectării cu SARS-CoV-2. Cu toate acestea, raportările Casei Județene de Asigurări de Sănătate Ialomița arată că vara aceasta pentru tratamentele de recuperare, realizate în mare parte la... [citește_tot_articolul]

29 Iulie 2020, 15:50 (6091 vizualizări - 5 comentarii)

Joi 25 Iun 2026
299 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Fetești: Razie printre «micii infractori»

Polițiștii din Fetești, în colaborare cu efective ale Inspectoratului Județean de Jandarmi, au efectuat  în seara zilei de 8 august, în intervalul 18,00-22,00, o razie cu scop preventiv, încercînd ...[citește_toată_știrea]

9 August 2012, 16:57
(8716 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești razie


Ialomița: Hoți de cablu, «filați» de polițiști. Au fost somați cu focuri de armă înainte de afi prinși!

Patru bărbați, cu vîrste cuprinse între 22 și 35 ani, sînt cercetați de polițiști, întrucît au fost prinși în noaptea 8/9 august a.c. la furat de cablu telefonic. Văzîndu-se încolțiți, hoții au încercat ...[citește_toată_știrea]

9 August 2012, 16:53
(7659 vizualizări - 2 comentarii)


Fetești: Patroni cercetați penal

Doi patroni de firme din Fetești sînt cercetați de polițiștii de Investigare a Fraudelor pentru că nu și-au plătit dările către stat. Oamenii legii le-au bătut la ușă miercuri, 8 august a.c. Primul administrator ...[citește_toată_știrea]

9 August 2012, 16:49
(9264 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Încasări mai mici la buget față de anul trecut. Finanțele au colectat cu 14,6% mai puțin!

În luna iulie 2012 au fost încasate la bugetul general consolidat aproximativ 46,40 milioane lei, cu 14,65% mai puțin decît în aceeași lună a anului trecut. Potrivit unui comunicat al Direcției Generale ...[citește_toată_știrea]

9 August 2012, 16:48
(8274 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița.

8 August 2012, 12:54


Săveni: Copil de 8 ani lăsat nesupravegheat, victimă a unui accident rutier

Un copil de 8 ani, din comuna Săveni, a fost transportat la Spitalul de Urgență Slobozia după ce a fost implicat într-un accident rutier. Din primele cercetări efectuate la fața locului a rezultat faptul ...[citește_toată_știrea]

8 August 2012, 12:33
(12823 vizualizări - 1 comentariu)


Urziceni: Vindea parfumuri contrafăcute

Marți, 7 august a.c., în jurul orelor 12,20, jandarmi din Urziceni, aflîndu-se în timpul executării unei misiuni de menținere a ordinii și siguranței publice, s-au sesizat din oficiu despre faptul că, în ...[citește_toată_știrea]

8 August 2012, 12:23
(8075 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Doar 60 locuri de muncă vacante

Potrivit datelor statistice ale Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, la nivelul județului, miercuri, 8 august 2012, sînt disponibile doar 60 locuri de muncă. Cele mai multe posturi ...[citește_toată_știrea]

8 August 2012, 12:23
(10866 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Certificatele digitale pentru semnătura electronică, obligatoriu de reînnoit la un an

Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița reamintește contribuabililor interesați că certificatele digitale pentru semnătura electronică sînt valabile un an de zile. Pentru a putea fi utilizate în ...[citește_toată_știrea]

8 August 2012, 11:53
(10637 vizualizări - 0 comentarii)


Ciochina: Focul a mistuit peste 1,5 ha de pădure

Un apel primit la dispeceratul Inspectoratului anunța producerea unui incendiu de vegetație uscată în localitatea Ciochina. Echipajele ajunse la locul intervenției au constatat însă că focul se manifesta ...[citește_toată_știrea]

8 August 2012, 11:51
(10742 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Ciochina incendiu


Grindu: Incendiu la o hală dezafectată

Focul a izbucnit duminică, 5 august a.c., în jurul orei 18,30, la hala unei societăți comerciale din comună, pentru stingerea acestuia acționînd timp de 3 ore pompierii de la Secția Urziceni cu o autospecială ...[citește_toată_știrea]

8 August 2012, 11:50
(9596 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Grindu incendiu


IPJ Ialomița: Furturile produselor agricole din cîmp, în atenția polițiștilor

În cursul zilei de luni, 6 august a.c., cu ocazia ședinței consiliului de conducere, inspectorul șef al IPJ Ialomița, comisarul șef de poliție Ștefu Viorel a solicitat șefilor subunităților teritoriale ...[citește_toată_știrea]

8 August 2012, 11:48
(8548 vizualizări - 0 comentarii)


Șoferi băuți la volan au provocat accidente la Fetești și Amara

Duminică, 5 august a.c., în jurul orei 17,00, Poliția Fetești a fost sesizată prin 112 despre faptul că pe Strada Sirenei, din localitate, a avut loc un accident rutier soldat doar cu pagube materiale, ...[citește_toată_știrea]

7 August 2012, 18:14
(10450 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Autoturism sustras din Capitală, depistat de polițiști în trafic

Vineri, 3 august a.c., polițiștii Serviciului de Investigații Criminale Ialomița, în cadrul unei acțiuni pe linia prevenirii și combaterii furturilor de și din auto, au oprit pentru verificări un autoturism ...[citește_toată_știrea]

7 August 2012, 18:13
(9697 vizualizări - 1 comentariu)


Anunț angajare

SC RECYTEX Import Export SRL angajează

-agenți vînzări
-persoană contabilitate primară


Relații la telefon 0724/060.258

6 August 2012, 15:40


Slobozia: Jandarmii au amendat din nou «fetițele»

Slobozia: Jandarmii au amendat din nou «fetițele»

Efective din cadrul Detașamentului Mobil Slobozia au desfășurat mai multe acțiuni pe linia prevenirii și combaterii prostituției în urma cărora au întocmit două dosare penale. Astfel, în perioada 5-10 iulie ...[citește_toată_știrea]

6 August 2012, 10:18
(11061 vizualizări - 2 comentarii)


Urziceni: Jandarmii au intervenit în bătaia concubinilor

Sîmbătă, 4 august a.c., în jurul orelor 20,45, patrula de ordine publică din cadrul Detașamentului 4 Jandarmi Urziceni, aflîndu-se în serviciul de patrulare pe raza municipiului Urziceni, s-a sesizat din ...[citește_toată_știrea]

6 August 2012, 10:14
(7486 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Pistoale cu gaze, deținute fără drept

Ialomița: Pistoale cu gaze, deținute fără drept

Joi, 2 august a.c., polițiști din cadrul Serviciului Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase au depistat doi bărbați de 31, respectiv 68 ani, domiciliați în Țăndărei și Fetești care dețineau arme fără ...[citește_toată_știrea]

3 August 2012, 16:39
(7575 vizualizări - 3 comentarii)


Urziceni: Tînăr reținut după ce a furat dintr-o mașină

În urma activităților de cercetare efectuate de polițiștii de investigații criminale din cadrul Poliției Urziceni cu privire la comiterea unei infracțiuni de furt calificat, autorul a fost identificat și ...[citește_toată_știrea]

3 August 2012, 16:38
(9752 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița, locul II la faza zonală a Concursurilor Serviciilor Profesioniste pentru Situații de Urgență

ISU Ialomița, locul II la faza zonală a Concursurilor Serviciilor Profesioniste pentru Situații de Urgență

În perioada 1-3 august 2012, s-a desfășurat faza zonală a Concursurilor Serviciilor Profesioniste pentru Situații de Urgență, organizată de Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Știrbei»-Călărași ...[citește_toată_știrea]

3 August 2012, 16:33
(13375 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Tîlharii reținuți, arestați preventiv

Bărbații de 26, respectiv 30 ani, reținuți în cursul zilei de miercuri, 1 august a.c. pentru comiterea infracțiunii de tîlhărie, au fost arestați preventiv pentru 29 de zile. În fapt, în noaptea de 30/ ...[citește_toată_știrea]

2 August 2012, 17:23
(9739 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 38 locuri de muncă în străinătate

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița aduce la cunoștința persoanelor interesate că, prin intermediul rețelei EURES, sînt disponibile de 38 locuri de muncă în străinătate. Astfel, în ...[citește_toată_știrea]

2 August 2012, 17:23
(10101 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Pecheziție la un hoț din autoturisme

În dimineața zilei de miercuri, 1 august a.c., în jurul orei 5,30, polițiști de ordine publică și de investigații criminale, sprijiniți de grupa de intervenție a Serviciului de Intervenție Rapidă, au efectuat ...[citește_toată_știrea]

2 August 2012, 17:14
(7051 vizualizări - 0 comentarii)


Ograda: Prins de radar cu 117 km/oră în localitate. Era și beat la volan!

În cursul zilei de miercuri, 1 august a.c., în jurul orei 21,00, polițiștii rutieri aflați în exercitarea atribuțiilor de serviciu pentru monitorizarea traficului rutier au înregistrat cu aparatul radar ...[citește_toată_știrea]

2 August 2012, 17:14
(10726 vizualizări - 3 comentarii)


Grivița: Scandal pe subvenția la ovine, aplanat de mascați

Luni, 30 iulie a.c., la Grivița, membrii unei familii au sesizat Poliția pentru rezolvarea unei altercații legată de... plata subvenției la ovine. Concret, capul familiei, un bărbat de 56 ani, a solicitat ...[citește_toată_știrea]

1 August 2012, 17:25
(9711 vizualizări - 0 comentarii)


BMW furat din Franța, descoperit la Amara

BMW furat din Franța, descoperit la Amara

Polițiștii și inspectorii RAR Ialomița au indentificat în curtea unui tînăr, de 29 ani, un autoturism care figura furat din Franța. Astfel a fost adoptată măsura indisponibilizării autoturismului la sediul ...[citește_toată_știrea]

1 August 2012, 17:22
(8739 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Tîlharii atacă la drumul mare

Drumurile publice din Ialomița nu mai prezintă siguranță. Sînt împînzite de tîlhari. Trei tineri, cu vîrste cuprinse între 26 și 31 ani, sînt cercetați de polițiști pentru infracțiunea de tîlhărie. Aceștia ...[citește_toată_știrea]

1 August 2012, 17:21
(12158 vizualizări - 2 comentarii)


Slobozia: Șofer recalcitrant, reținut de polițiști

Un șofer de 30 ani a fost reținut marți, 31 iulie a.c., după ce a fugit de la locul accidentului pe care îl provocase. Mai mult, el le-a declarat polițiștilor faptul că nu el este autorul evenimentului ...[citește_toată_știrea]

1 August 2012, 17:20
(6984 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Doar 75 locuri de muncă vacante

Potrivit datelor statistice ale Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, la nivelul județului, luni, 30 iulie 2012, sînt disponibile doar 75 locuri de muncă. Cele mai multe posturi sînt ...[citește_toată_știrea]

30 Iulie 2012, 10:05
(9787 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Incidente electorale

În Ialomița, de la debutul campaniei electorale pentru Referendumul din 29 iulie 2012 și pînă în prezent au fost înregistrate 7 incidente electorale, toate în mediul rural, fiind întocmit un dosar penal ...[citește_toată_știrea]

28 Iulie 2012, 21:55
(11744 vizualizări - 2 comentarii)


Ultimele comentarii
spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 oRLandO în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...