Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Ședință extraordinară la Consiliul Județean Ialomița

Ședință extraordinară la Consiliul Județean Ialomița

Marți, 18 noiembrie 2025, Consiliul Județean Ialomița a organizat o ședință extraordinară, în sistem on-line. Ordinea de zi a cuprins 4 proiecte de hotărâri. Unul dintre acestea a vizat aprobarea «promovării» a doi dintre funcționarii din cadrul aparatului de specialitate al instituției, un alt proiect de hotărâre supus aprobării făcând referire la transferul de proprietate către primăriile din județ a echipamentelor digitale achiziționate pentru școlile din județ prin PNRR.

 

Ședință extraordinară, în sistem on-line În atenția consilierilor... [citește_tot_articolul]

18 Noiembrie 2025, 18:05 (11069 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Modificările Codului Penal i-au respins candidatura la Primăria Valea Ciorii lui Ștefan Ionescu

Modificările Codului Penal i-au respins candidatura la Primăria Valea Ciorii lui Ștefan Ionescu

Biroul Electoral de Circumscripție Valea Ciorii a respins luni, 17 noiembrie 2025, candidatura socialul democra­tului Ștefan Ionescu la funcția de primar al comunei Valea Ciorii. Repre­zentanții entității au respins cu 6 voturi «pentru» și 3 «împotrivă», candidatura acestuia. Motivele care au stat la baza deciziei se regăsesc într-o serie de modificări aduse Codului Penal, dar și prin adoptarea Legii «Fără penali în funcții publice».

 

Situația de fapt Ca urmare a anchetei pe care Direcția Națională Anticorupție a deschis... [citește_tot_articolul]

18 Noiembrie 2025, 15:50 (10874 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

SPORT

Înfrângere a senioarelor în fața liderului Diviziei A, victorii ale Junioarelor

Handbal, CSM Unirea Slobozia

Înfrângere a senioarelor în fața liderului Diviziei A, victorii ale Junioarelor

Duminică, 16 noiembrie 2025, handbalistele senioare ale CSM Unirea Slobozia au disputat unul dintre cele mai importante meciuri ale sezonului, partida de pe teren propriu împotriva liderului la zi al Diviziei A handbal feminin, CS Star Mioveni, fiind probabil derby-ul etapei 8, prima a Returului. Meciul a fost un adevărat regal handbalistic pentru spectatorii prezenți, atmosfera creată de galeriile echipelor fiind electrizantă. Revenind la partidă, argeșencele au intrat mai bine în meci, din startul reprizei luând un avans de 4 goluri. Elevele antreno­rului Ion Ivan au recuperat din han­dicap, slo­bozencele fiind conduse la pauză la o diferență de doar un gol ... [citește_tot_articolul]

18 Noiembrie 2025, 14:05 (9385 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Un nou termen de finalizare a lucrărilor pentru Stadionul «1 Mai» din Slobozia

Un nou termen de finalizare a lucrărilor pentru Stadionul «1 Mai» din Slobozia

Reprezentanții conducerii Unirii Slobozia, echipa-fanion a Ialomiței, au avansat în urmă cu câteva zile un nou termen pentru finalizarea lucrărilor la Stadionul «1 Mai» din municipiul reședință de județ. Lucrările propriu-zise, care au inclus, printre altele, refacerea supra­feței de joc, acoperirea parțială a tribunelor, precum și amplasarea noii instalații de nocturnă, sunt într-un stadiu avansat, conduce­rea Unirii Slobozia considerând că, în luna ianuarie 2026, Unirea Slobozia ar putea juca «acasă» un prim meci în primul eșalon fotbalistic. Următoarea partidă, cea din etapa 17 a SuperLigii, va fi disputată de Unirea Slobozia... [citește_tot_articolul]

18 Noiembrie 2025, 11:40 (14685 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

SPORT

«Cupa Crăciunului» la Bazinul de Înot din Slobozia

«Cupa Crăciunului» la Bazinul de Înot din Slobozia

Sâmbătă, 13 decembrie 2025, Clubul Sportiv Municipal Unirea Slobozia organizează «Cupa Crăciunului» la înot. Competiția, devenită deja tradiție, se va desfășura la Bazinul de Înot din municipiul reședință de județ. Concursul este adresat copiilor și adolescenților, cu vârste cuprinse între 5 și 18 ani, înscrierile efectuându-se până la data de vineri, 28 noiembrie 2025.

... [citește_tot_articolul]

18 Noiembrie 2025, 08:25 (9193 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Risc semnificativ la inundații în județul Ialomița

Risc semnificativ la inundații în județul Ialomița

Sistemul de Gospodărie a Apelor Ialomița, structura teritorială a Administrației Naționale Apele Române, arată într-un raport oficial că Ialomița prezintă un risc semnificativ la inundații. Totul din cauza digurilor de protecție împotriva inundațiilor care necesită întreținere și reparații. În anumite sectoare se intervine, dar este nevoie de mai multe demersuri pentru a crește gradul de siguranță. Totul se limitează însă la bani care, din păcate, sunt foarte greu de obținut.

 

Diguri cu probleme Lungimea totală a digurilor din Ialo­mița... [citește_tot_articolul]

17 Noiembrie 2025, 12:10 (11168 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Creșterea tarifelor pentru colectarea deșeurilor nemulțumește primarii din Ialomița

Creșterea tarifelor pentru colectarea deșeurilor nemulțumește primarii din Ialomița

Deși acceptată de majoritatea administrațiilor locale care fac parte din ADI ECOO 2009, majorarea taxei de salubrizare începând cu 1 ianuarie 2026 a creat un val de nemulțumire în rândul primarilor din județ. Creșterea tarifelor înseamnă costuri mai mari pentru aceste servicii, având în vedere că o parte din cheltuieli sunt suportate din bugetele locale. În mediul rural operatorul ADI ECOO 2009 are prea puține contracte încheiate direct cu beneficiarii, așa că primăriile au impus o taxă locală specială pe care oamenii ar trebui să o plătească în momentul în care achită impozitele anuale. Doar că încasările sunt foarte mici... [citește_tot_articolul]

17 Noiembrie 2025, 07:50 (11034 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

Lipsă de asistenți sociali în primăriile ialomițene

Lipsă de asistenți sociali în primăriile ialomițene

Avocatul Poporului a realizat o analiză a modului în care sunt oferite servicii de suport pentru vârstnicii care trăiesc în singurătate. Instituția a conclu­zionat faptul că accesul la servicii sociale oferite de primării este greoi, din cauza faptului că administrațiile locale nu dispun de personal suficient. O astfel de situație se regăsește și în județul Ialomița, îndeo­sebi în cadrul primă­riilor din mediul urban.

 

Este nevoie de forță de muncă Primăriile orașelor ialomițene au înființate Servicii de Asistență Socială și... [citește_tot_articolul]

16 Noiembrie 2025, 09:40 (12385 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primăria Amara are «drept de explorare» asupra nămolului sapropelic

Primăria Amara are «drept de explorare» asupra nămolului sapropelic

Trecut din administrarea Apelor Române în cea a Primăriei Amara, Lacul Amara necesită noi analize pentru a se demonstra calitățile curative ale apei și, implicit, ale nămolului sapropelic. În urma demersurilor inițiate, Primăria Amara a obținut «dreptul de explorare» a nămolului, principala resursă naturală a localității. Acest document conferă administrației locale posibilitatea să continue demersurile pentru obținerea «dreptului de exploatare» care va permite comercializarea nămolului cu proprietăți curative.

 

Demersuri instituționale pentru valorificarea nămolului de la Amara... [citește_tot_articolul]

15 Noiembrie 2025, 10:20 (10223 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Zeci de școli din Ialomița sunt fără autorizații la incendiu sau sanitare

Zeci de școli din Ialomița sunt fără autorizații la incendiu sau sanitare

Obținerea autorizațiilor de securitate la incendiu sau cele sa­nitare reprezintă o provocare pentru directorii școlilor din județ. Deși legislația îi obligă să le dețină, zeci de școli din Ialo­mița funcționează fără aceste documente. Situația trenează de cel puțin 5 ani, fără ca vreo instituție abilitată să ia măsuri. Lipsa obținerii autorizațiilor a fost împiedicată de șantierele deschise ca urmare a proiectelor de reabilitare, însă sunt și situații punctuale care împiedică obținerea acestor documente.

 

O problemă care trenează Autorizația de... [citește_tot_articolul]

14 Noiembrie 2025, 09:55 (2890 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ordin de protecție pe numele colegelor de clasă care au agresat-o

S-a întâmplat la Fetești

Ordin de protecție pe numele colegelor de clasă care au agresat-o

Incident periculos petrecut la începutul lunii octombrie în cadrul Liceului Tehnologic de Industrie Alimentară din Fetești. O adolescentă a obținut în instanță un ordin de protecție împotriva a altor două colege de școală după ce ar fi fost agresată. Singura măsură pe care școala a luat-o a fost să le scadă fetelor care și-au lovit colega nota la purtare. O anchetă a Inspectoratului Școlar Județean Ialomița arată că unitatea de învățământ a respectat procedurile. Între timp, polițiștii din Fetești au deschis un dosar penal în acest caz.

 

Un scandal continuu... [citește_tot_articolul]

13 Noiembrie 2025, 12:15 (1652 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Consiliul Județean Ialomița, din nou în proces cu Drumuri și Poduri SA

Consiliul Județean Ialomița, din nou în proces cu Drumuri și Poduri SA

După executarea silită a Drumuri și Poduri SA pentru neachitarea la termen a împrumutului de 7 mili­oane de lei, Consiliul Județean Ialomița cere insti­tuției și plata unei dobânzi aferente acestui împrumut de 1,3 milioane de lei. Recuperarea dobânzii a fost solicitată de Consiliul Concurenței, care a înaintat o adresă către administrația județeană în acest sens. Mai departe, oficialii Drumuri și Poduri SA au reclamat întreaga situație în instanță și contestă demersurile prin care le-a fost cerută plata dobânzii.

 

Din nou în sala de judecată... [citește_tot_articolul]

13 Noiembrie 2025, 07:55 (7269 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Consiliul Județean Ialomița cere recepția Ambulatoriului spitalului din Slobozia

Consiliul Județean Ialomița cere recepția Ambulatoriului spitalului din Slobozia

La mai bine de 2 ani distanță de la momentul în care ar fi trebuit să primească primii pacienți, Ambulatoriul de Specialitate al spitalului din Slobozia încă nu este finalizat. Teoretic, lucrările s-au terminat, dar problemele abia acum încep să apară. Cel puțin în ceea ce privește si­guranța la incendiu. Consiliul Județean Ialomița și reprezentanții Spitalului Județean de Urgență Slobozia vor ca pe 18 noiembrie 2025 să solicite aprobarea recepției investiției, dar totul depinde de ceea ce specialiștii în securitate la incendiu din cadrul Inspectora­tului pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al Județului Ialomița, alături de cei ai Inspectoratului... [citește_tot_articolul]

12 Noiembrie 2025, 09:50 (3164 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Curtea de Conturi reclamă executarea silită ilegală a Primăriei Amara în scandalul Intergroup Engeneering

Curtea de Conturi reclamă executarea silită ilegală a Primăriei Amara în scandalul Intergroup Engeneering

Aflată în pragul falimentului din cauza datoriei pe care o are către Intergroup Engeneering SRL, Primăria Amara a fost executată silit în mod ilegal. Cel puțin aceasta este concluzia la care a ajuns Curtea de Conturi a României în urma unei misiuni de audit pe care a întreprins-o în cadrul administrației locale a orașului stațiune. Mai mult, auditorii susțin că executorii judecătorești angajați de societate au acționat ilegal.

 

Concluziile Curții de Conturi a României Curtea de Conturi a României a dat publicității un raport detaliat... [citește_tot_articolul]

11 Noiembrie 2025, 15:20 (14649 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Cinci înfrângeri consecutive!

Fotbal, SuperLiga, Unirea Slobozia-CFR Cluj 0-1

Cinci înfrângeri consecutive!

Runda 16 a returului sezonului regulat al SuperLigii 2025-2026 a consfințit o nouă înfrângere a Unirii Slobozia, duminică, 9 noiembrie 2025, CFR Cluj reușind să se impună la limită pe terenul slobozenilor cu 0-1. A fost o partidă fără istoric pentru Unirea, statistica consemnând însă posibilul ofsaid de la singurul gol al partidei, clujenii fiind «sprijiniți» de decizia VAR pentru rezultatul final înscris pe tabelă. În clasamentul provizoriu, Unirea Slobozia ocupă poziția 11 cu cele 18 puncte acumulate (5 victorii, 3 egaluri, 8 înfrângeri), «peste» fiind Universitatea Cluj (20 puncte), în timp ce «sub»... [citește_tot_articolul]

11 Noiembrie 2025, 13:55 (4560 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

SPORT

Handbalul slobozean strălucește!

Handbal, CSM Unirea Slobozia

Handbalul slobozean strălucește!

Ultima etapă a Turului Seriei A/Divizia A handbal feminin, cea cu numărul 7, a programat partida dintre CSM Unirea Slobozia și CSU Neptun Constanța. Meciul s-a disputat duminică, 9 noiembrie 2025, la Sala «Andreea Nica» din Slobozia. Dacă în prima repriză constănțencele au reușit să țină piept iureșului slobozean, la pauză înregistrându-se un neverosimil 15-15, în cea de-a doua parte a partidei elevele antrenorului Ion Ivan s-au dezlănțuit. La finalul meciului a fost o diferență de 10 goluri, CSM Unirea Slobozia câștigând detașat cu 36-26. În clasamentul Seriei A/Divizia A handbal feminin, CSM Unirea Slobozia ocupă în continuare locul... [citește_tot_articolul]

11 Noiembrie 2025, 12:10 (9223 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Victorie pe teren propriu

Fotbal, Liga 3, Recolta Gheorghe Doja-FC Voluntari 2 3-0

Victorie pe teren propriu

Așa cum vă anunțam, etapa 12 din Liga 3/Se­ria 3 a programat pentru Recolta Gheorghe Doja întâlnirea cu FC Voluntari 2. Dojenii s-au impus clar împotriva celor de la FC Voluntari 2, partida disputându-se sâmbătă, 8 noiembrie 2025. Golurile Recoltei au fost marcate de mijlocașul Ionuț Alexe în prima repriză, atacantul Costin Anton înscriind în cea de-a doua, mijlocașul Denis Milotin închizând tabela spre finalul celui de al doilea mitan. Prin această victorie, Recolta Gheorghe Doja urcă pe poziția 9 în clasamentul Seriei 3 a Ligii a III-a cu 12 puncte acumulate, următoarea partidă fiind programată tot pe teren propriu, î... [citește_tot_articolul]

11 Noiembrie 2025, 10:45 (8703 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

George Dragomir, sabrerul legitimat la CSM Unirea Slobozia, argint cu Echipa României!

George Dragomir, sabrerul legitimat la CSM Unirea Slobozia, argint cu Echipa României!

În alcãtuirea George Dragomir, Vlad Covaliu, Rãzvan Ursachi, Radu Nițu, Echipa masculinã de Sabie a României a câștigat Argintul la Cupa Mondialã de Sabie de la Alger. Astfel, România, cu scrimerul legitimat la CSM Unirea Slobozia, George Dragomir, în componențã, a învins Chile în primul tur, cu 45-29, în Optimi s-a impus în fața Poloniei, cu 45-33, în Sferturi a dispus de Uzbekistan, cu 45-30, iar în Semifinale a câștigat în fața Japoniei, cu 45-40. Echipa masculinã de Sabie a României a fost învinsã de Franța, cu 45-3... [citește_tot_articolul]

11 Noiembrie 2025, 08:20 (7902 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

«Digitalizarea» și «creativitatea», provocări pentru profesorii ialomițeni

«Digitalizarea» și «creativitatea», provocări pentru profesorii ialomițeni

Un raport al Inspectoratului Școlar Județean Ialomița, care analizează starea Educației din județ pe parcursul anului școlar 2024-2025, arată faptul că mulți dintre profesorii din județ nu reușesc să țină pasul cu inovația în Educație. Cadrele didactice nu știu să folosească dispozitivele digitale și duc lipsă de creativitate atunci când își desfășoară cursurile, prefe­rând stilul clasic de predare. Surprinzător, în Învățământul ialomițean, prin diferite organisme, se organizează cursuri de digitalizare pentru profesori, dar aceștia nu au reușit încă să se familiarizeze cu tehnologia.

 

Raport despre starea Educației... [citește_tot_articolul]

10 Noiembrie 2025, 12:10 (9979 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

«Suntem interesați să achiziționăm fostul sediu al BCR, locație închiriată de Consiliul Județean Ialomița!»

Administrația Marian Pavel și «ciorba reîncălzită» a unui sediu administrativ

«Suntem interesați să achiziționăm fostul sediu al BCR, locație închiriată de Consiliul Județean Ialomița!»

Vestitul fost sediu al Băncii Comerciale Române din Slobozia revine în centrul atenției opiniei publice. Actualul sediu închiriat al principalei instituții județene este, din nou, dorit de Consiliul Județean Ialomița, preșe­dintele Marian Pavel manifestându-și public intenția de a se achiziționa fostul sediu al BCR. «Da, există interes pentru achiziționarea acestui obiectiv, Consiliul Județean Ialomița având nevoie de un sediu!» declară președintele instituției, Marian Pavel.

 

Istoric al fostului sediu BCR Undeva pe la î... [citește_tot_articolul]

10 Noiembrie 2025, 09:55 (15140 vizualizări - 11 comentarii)

Vineri 26 Iun 2026
295 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

RAJA Constanța: Lipsă apă în Cartierul Coloniști din Fetești!

Pentru remedierea unei avarii survenite pe conducta de alimentare cu apă, cu diametrul de 250 mm, de pe strada Țăndărei din Fetești, echipele RAJA sunt nevoite să întrerupă furnizarea apei potabile către ...[citește_toată_știrea]

19 Noiembrie 2021, 15:30
(3324 vizualizări - 0 comentarii)


Sărățeni: Ordin de protecție provizoriu, emis de polițiști

Joi, 18 noiembrie a.c., polițiștii din cadrul Postului de Poliție Sărățeni au fost sesizați cu privire la faptul că o femeie, în vârstă de 40 de ani, ar fi fost lovită de concubin. În urma verificărilor ...[citește_toată_știrea]

19 Noiembrie 2021, 15:20
(2529 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Verificări ale polițiștilor în contextul COVID-19

Joi, 18 noiembrie a.c., polițiștii ialomițeni au acționat în colaborare cu celelalte structuri, în sistem integrat, privind verificarea respectării normelor legale impuse în contextul pandemic actual. ...[citește_toată_știrea]

19 Noiembrie 2021, 15:15
(10633 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: În doar 24 de ore, 5 dosare penale pentru infracțiuni rutiere!

Miercuri, 17 noiembrie a.c., polițiștii rutieri din Țăndărei au depistat în flagrant, pe DN2A, în orașul Țăndărei, un autoturism condus de o femeie în vârstă de 36 de ani, care nu deține permis de conucere ...[citește_toată_știrea]

18 Noiembrie 2021, 15:30
(5248 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 53 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Joi, 18 noiembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 19071, fiind înregistrate 53 de noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

18 Noiembrie 2021, 15:15
(1706 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi pentru nerespectarea măsurilor de protecție sanitară

Miercuri, 17 noiembrie a.c., sub autoritatea Instituției Prefectului, Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița, împreună cu celelalte structuri ale Ministerului Afacerilor Interne, alături de toate ...[citește_toată_știrea]

18 Noiembrie 2021, 14:55
(2268 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Ajutor de minimis în sectorul apicol

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) informează apicultorii că în perioada 19-26 noiembrie 2021 inclusiv se depun cereri de acordare a ajutorului de minimis pentru compensarea efectelor ...[citește_toată_știrea]

18 Noiembrie 2021, 14:05
(8038 vizualizări - 0 comentarii)


CHAT, un nou serviciu electronic al ANAF

Agenția Națională de Administrare Fiscală lansează CHAT, un nou serviciu electronic disponibil pe www.anaf.ro, începând cu data de 22.11.2021. Acest serviciu se află în fază de testare până la sfârșitul ...[citește_toată_știrea]

18 Noiembrie 2021, 13:20
(6288 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 58 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 17 noiembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 19018, fiind înregistrate 58 de noi cazuri ...[citește_toată_știrea]

17 Noiembrie 2021, 15:40
(3968 vizualizări - 0 comentarii)


Călărășean arestat de polițiștii ialomițeni

Polițiștii din cadrul Serviciului de Investigații Criminale au acționat pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag de la executarea unor pedepse privative de libertate ...[citește_toată_știrea]

17 Noiembrie 2021, 14:30
(1431 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiune a polițiștilor feteșteni în zona școlilor

Marți, 16 noiembrie a.c., în intervalul orar 8,00-16,00, polițiștii din Fetești au desfășurat o acțiune pe linia prevenirii faptelor cu violență, a delincvenței juvenile și victimizării minorilor în zona ...[citește_toată_știrea]

17 Noiembrie 2021, 14:25
(5254 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Farmacii amendate pentru că nu au eliberat bonuri fiscale

Polițiștii din cadrul Biroului de Investigare a Criminalității Economice Fetești au sancționat cu o amendă în valoare de 21500 de lei un operator economic cu puncte de lucru în municipiul Fetești și comunele ...[citește_toată_știrea]

17 Noiembrie 2021, 14:10
(6467 vizualizări - 1 comentariu)


Perieți: Conducea cu 108 km/h în localitate

Un bărbat de 38 de ani din Slobozia s-a ales cu un dosar penal pentru infracțiuni la regimul rutier. Luni, 15 noiembrie a.c., acesta a fost depistat conducând în interiorul localității Perieți cu 108 km ...[citește_toată_știrea]

16 Noiembrie 2021, 16:40
(4119 vizualizări - 1 comentariu)


Surprinsă la volan fără permis pe străzile Sloboziei

O tânără de 19 ani, din Călărași, și iubitul acesteia, în vârstă de 31 de ani, din Cernavodă, s-au ales cu dosare penale pentru că au încălcat Codul Rutier. În seara zilei de luni, 15 noiembrie a.c., aceștia ...[citește_toată_știrea]

16 Noiembrie 2021, 16:25
(3049 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Posturi scoase la concurs din sursă externă

Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița scoate la concurs 4 posturi de ajutor șef de post, 1 de agent în cadrul structurii de Financiar Contabilitate, 2 posturi agent în cadrul Serviciului de Comunicații ...[citește_toată_știrea]

16 Noiembrie 2021, 16:15
(13668 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 46 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Marți, 16 noiembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 18960, fiind înregistrate 46 de noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

16 Noiembrie 2021, 16:05
(4586 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni preventive ale polițiștilor

În ultimele 24 de ore, polițiștii au intervenit la 42 de evenimente, din care 40 sesizate pe numărul unic pentru apeluri de urgență 112, au constatat 9 infracțiuni și au aplicat 312 sancțiuni contravenționale ...[citește_toată_știrea]

16 Noiembrie 2021, 15:55
(4130 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 15 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Luni, 15 noiembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 18914, fiind înregistrate 15 noi cazuri față de ...[citește_toată_știrea]

15 Noiembrie 2021, 15:30
(2704 vizualizări - 0 comentarii)


Braconajul piscicol, în atenția polițiștilor ialomițeni

Braconajul piscicol, în atenția polițiștilor ialomițeni

Sâmbătă, 13 noiembrie a.c., în jurul orelor 16,00, polițiștii din Țăndărei au depistat în trafic un autoturism ce transporta pește fără documente de provenineță. Autovehiculul în cauză, condus de un bărbat ...[citește_toată_știrea]

15 Noiembrie 2021, 14:05
(2305 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi de aproape 25000 de lei pentru purtarea necorespunzătoare a măștii de protecție

La sfârșit de săptămână, polițiștii ialomițeni au desfășurat 18 acțiuni punctuale în mediul rural și urban, organizate atât independent, cât și împreună cu Inspectoratul Județean de Jandarmi Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

15 Noiembrie 2021, 13:55
(3210 vizualizări - 1 comentariu)


Grupul de Comunicare Strategică: 64 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Duminică, 14 noiembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 18899, fiind înregistrate 64 de noi cazuri ...[citește_toată_știrea]

14 Noiembrie 2021, 16:05
(3635 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 11 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 13 noiembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 18835, fiind înregistrate 11 noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

13 Noiembrie 2021, 16:15
(3647 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 67 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Vineri, 12 noiembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 18824, fiind înregistrate 67 de noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

12 Noiembrie 2021, 16:05
(3751 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: 1,48 milioane de lei, obligații suplimentare de plată stabilite de Inspecția Fiscală

Inspectorii cu atribuțiuni de control din cadrul AJFP Ialomița-Activitatea de Inspecție Fiscală au efectuat, în luna octombrie a.c., 16 inspecții fiscale (din care 10 la contribuabili persoane juridice ...[citește_toată_știrea]

12 Noiembrie 2021, 11:25
(4911 vizualizări - 1 comentariu)


Razie la Fetești: Amenzi de peste 95000 de lei!

Miercuri, 10 noiembrie a.c., în intervalul orar 8,00-12,00, 49 de polițiști ialomițeni, cu sprijinul a 22 de jandarmi din cadrul Inspectoratului Județean de Jandarmi Ialomița au desfășurat o acțiune pe ...[citește_toată_știrea]

11 Noiembrie 2021, 16:55
(3085 vizualizări - 2 comentarii)

Taguri: Fetești razie


Ialomița: Infracțiuni rutiere

Miercuri, 10 noiembrie a.c., în jurul orei 1,00, polițiștii din cadrul Serviciului Rutier au oprit pentru control o autoutilitară care se deplasa pe DN2A, în localitatea Țăndărei, din direcția Slobozia ...[citește_toată_știrea]

11 Noiembrie 2021, 16:40
(2108 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: 5 persoane care nu au respectat carantinarea la domiciliu, sancționate

5 persoane care au încălcat măsura carantinării la domiciliu au fost depistate și sancționate de polițiști și 110 amenzi au fost aplicate pentru nerespectarea măsurilor de protecție individuală și interdicțiilor ...[citește_toată_știrea]

11 Noiembrie 2021, 16:35
(10925 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Încasări de 104,04 milioane de lei la bugetul general consolidat

Printr-un comunicat de presă, Administrația Județeană a Finanțelor Publice anunță că, în luna octombrie 2021, a fost colectată la bugetul general consolidat suma totală de 104,04 milioane de lei, cu 14 ...[citește_toată_știrea]

11 Noiembrie 2021, 16:20
(1884 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 57 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Joi, 11 noiembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 18757, fiind înregistrate 57 de noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

11 Noiembrie 2021, 16:05
(5327 vizualizări - 0 comentarii)


Accident mortal la ieșire din Ograda

Accident mortal la ieșire din Ograda

Un tragic accident s-a produs în dimineața zilei de miercuri, 11 noiembrie 2021, la ieșire din localitatea Ograda spre Țăndărei. A fost o coliziune violentă între un autocamion și un autoturism, soldată ...[citește_toată_știrea]

11 Noiembrie 2021, 13:05
(9275 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Vasile în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 oRLandO în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...