Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Covaciu a plecat, viitorul echipei pare incert

Handbal, Liga Națională, HCM Slobozia

Covaciu a plecat, viitorul echipei pare incert

HCM Slobozia mai beneficiază o dată de o situație specială și se menține pentru încă un sezon în Liga Națională (s-a mai întâmplat în campionaul 2016-2017, când Ploiești și Deva s-au retras în timpul sezonului și nu a mai retrogradat nimeni direct). De această conjunctură s-au bucurat pe deplin doar suporterii. Paradoxal, pentru conducerea Clubului și reprezentanții Primăriei Slobozia, principalul finanțator al echipei, bucuria a fost umbrită de griji. Bugetul Sloboziei nu a fost nici până acum prea darnic cu handbalul, acest aspect văzându-se în lotul de jucătoare și în rezultatele obținute în ultima vreme. Acum însă, după perioada grea prin care toată omenirea a trecut, municipalitatea pare... [citește_tot_articolul]

2 Iunie 2020, 17:20 (4282 vizualizări - 1 comentariu)

SPORT

Se reunesc pe 17 iunie 2020

Fotbal, Liga a III-a, Unirea Slobozia

Se reunesc pe 17 iunie 2020

Unirea Slobozia face parte din grupul restrâns de 26 de echipe angrenate în competițiile naționale care încă n-au încheiat sezonul. Galben-albaștrii mai au de jucat barajul de promovare în Liga Secundă, care se va derula la finele lunii iulie. Încă nu se știe exact care va fi adversarul Unirii. CS Afumați a dibuit un jucător folosit neregulamentar de Înainte Modelu în meciul direct, terminat la egalitate 1-1. Dacă ilfovenii vor avea câștig de cauză, vor câștiga la masa verde cu 3-0 și îi vor depăși în clasament pe cei de la Mostiștea Ulmu, calificându-se astfel pentru baraj.

«Ne este indiferent cu cine vom juca!»... [citește_tot_articolul]

2 Iunie 2020, 15:05 (4839 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Autoritățile din Miloșești, acuzate că ar «cosmetiza» rezultatele probelor de apă

Locuitorii comunei beau apă nepotabilă?

Autoritățile din Miloșești, acuzate că ar «cosmetiza» rezultatele probelor de apă

În ianuarie 2020, autoritățile din Miloșești au inaugurat o nouă sursă de apă. Valoarea investiției, finanțată de către Consiliul Județean Ialomița, s-a ridicat la 287 mii de lei. La 5 luni distanță, localnicii susțin că apa nu poate fi consumată. «Nu e bună de băut! Și ca să poată funcționa, iau probe de apă de la fântâna lui nea Fănică, că e singura din Milo­șești care are apă bună de băut...» susține, sub protecția anonimatului, unul dintre săteni. Primarul Nelu Chițoiu res­pinge această acuzație și susține că apa este «foarte bună».

De unde nu e, nici Dumnezeu nu cere!
Autoritățile... [citește_tot_articolul]

2 Iunie 2020, 11:10 (5758 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Malu: Ambulanță răsturnată în șanț

Malu: Ambulanță răsturnată în șanț

O ambulanță a fost implicată într-un accident rutier în dimineața zilei de luni, 1 iunie 2020, în zona localității Malu. Salvarea, în care se afla o tânără de 19 ani, gravidă la termen, s-a răsturnat într-un șanț de pe marginea DN2A. Primele indicii arată că șoferul ar fi încercat să evite un câine.

Cercetările sunt în curs Primele informații arată că mașina de ambulanță aparține Substației Urziceni a Serviciului Județean de Ambulanță Ialomița. Cadrele medicale, o asistentă și un ambulanțier, transportau de la Ion Roată către Spitalul Județean de Urgență Slobozia o tânără de 19 ani... [citește_tot_articolul]

1 Iunie 2020, 15:40 (3736 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Stația de autocar din fața Consiliului Județean a fost desființată

Stația de autocar din fața Consiliului Județean a fost desființată

În urmă cu 3 luni, înainte ca autoritățile județene să se jure cu mâna la piept că bugetul județului va fi sacrificat pentru combaterea pandemiei, Consiliul Județean Ialomița și-a cumpărat un autocar nou-nouț. Până mai ieri, acesta stătea abandonat în fața instituției, drept încă o dovadă că banii publici pot fi cheltuiți după bunul plac al aleșilor. Dar nu despre asta voiam să vă povestim...

Avem precedent. Și Regulament! În urmă cu vreun an, administrația locală era zguduită de un scandal model Garcea, varianta 2019. Un polițist local, deranjat de tupeul unui șofer de autocar rătăcit... [citește_tot_articolul]

1 Iunie 2020, 15:10 (9448 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Conflict instituțional între Consiliul Județean Ialomița și Instituția Prefectului din cauza Programului «Cornul și Laptele»

Conflict instituțional între Consiliul Județean Ialomița și Instituția Prefectului din cauza Programului «Cornul și Laptele»

Suspendat din cauza pandemiei de COVID-19, reprezentanții Consiliului Județean Ialomița au încercat să continue derularea Programului «Cornul și Laptele». Invocând o serie de acte normative ale Ministerului Agriculturii, aceștia au făcut demersuri pe lângă Comisia pentru «Corn și Lapte», din cadrul Pre­fecturii Ialomița, să aprobe distribuirea în Centrele de Carantină din județ a peste 150 mii de cutii de lapte și aproximativ 2 tone de mere. Retrase din școli, produsele au rămas în depozitele producătorilor și sunt la un pas să expire. Oficialii Prefecturii Ialomița au respins solicitarea, invocând lipsa de competență. Dacă produsele ar fi fost distribuite conform solicitării, Consiliul Județean... [citește_tot_articolul]

1 Iunie 2020, 10:55 (4990 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

«Reportaj de declarații» cu primarul Adrian Mocioniu

Senzațional! Țineți aproape! Numai la Slobozia!

«Reportaj de declarații» cu primarul Adrian Mocioniu

Înainte cu câteva luni de alegerile din septembrie (dacă or fi atunci!) pri­marul Adrian Mocioniu a înviat! Dă cu var borduri, face vizite omagiale prin parcuri, semnează contracte de investiții pe bandă rulantă și... se filmează pe străzile orașului. Iar declarațiile lui sunt atât de savuroase încât ne-am decis să le consemnăm pentru eternitate. Nu de alta, dar știți cum se spune: cine nu-și cunoaște istoria... e condamnat să o repete!

Fractura logică a declarațiilor publice Domnul primar Mocioniu se filmează la costum, așa cum se poartă de obicei. Materialul video e încărcat pe pagina... [citește_tot_articolul]

31 Mai 2020, 12:20 (11492 vizualizări - 19 comentarii)

SPORT

Marian Moraru, povești de luptător

Lupte libere, CS Amara

Marian Moraru, povești de luptător

Sâmbătă, 3 mai 2020, a fost «Ziua Luptă­torului» și tot atunci am găsit prilejul oportun de a purta o discuție lejeră cu an­trenorul de lupte libere Marian Moraru. Cu toate relaxările produse în ultima vreme, continuăm să ne hrănim din amintiri. Sportul încă face eforturi să revină la viață, dar va mai dura ceva vreme până când va reuși. Noroc că în Ialomița, cu toată viața sportivă extrem de pauperă, avem oameni ca Marian Moraru, care au ce povesti...

Un buzoian la Amara
Puțină lume știe că Marian Moraru este din Buzău. El se confundă cu orașul Amara de atât de mulți ani încât... [citește_tot_articolul]

30 Mai 2020, 13:55 (4047 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Investiții derulate de RAJA SA prin Programul Operațional Infrastructură Mare 2014–2020 în județul Ialomița

Investiții derulate de RAJA SA prin Programul Operațional Infrastructură Mare 2014–2020 în județul Ialomița

La nivelul Companiei RAJA SA timpul nu s-a oprit în loc în privința inves­ti­țiilor cu finanțare europeană. Prin Pro­gra­mul Operațional Infrastructură Mare (POIM) conti­nuăm implementarea pro­iectelor de moder­nizare și dezvoltare a sistemelor de apă și apă uzată, în beneficiul mediului și al populației deservite. Suntem preocupați constant să asigurăm apă potabilă de calitate și servicii centra­lizate de canalizare durabile, fiabile, performante.
POIM a fost elaborat pentru a răs­punde nevoilor de dezvoltare ale României identificate în acordul de par­teneriat 2014-2020 și reprezintă o conti­nuare a... [citește_tot_articolul]

30 Mai 2020, 12:20 (4690 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Mihai Geantă a fost reînvestit președinte al Casei Județene de Asigurări de Sănătate Ialomița

Lăsat fără funcție timp de 3 zile

Mihai Geantă a fost reînvestit președinte al Casei Județene de Asigurări de Sănătate Ialomița

La începutul acestei săptămâni, reprezentanții Casei Naționale de Asigurări de Sănătate l-au revocat din funcție pe Mihai Geantă, președintele al Casei Județene de Asigurări de Sănătate Ialomița. După 3 zile, oficialii de la București au revenit asupra deciziei și au decis să-l reînvestească în funcția de conducere pe Geantă.

Pregătiri pentru concurs În perioada în care Mihai Geantă a fost lăsat fără funcție, Casa Județean de Asigurări de Sănătate Ialomița a fost condusă de Doina Stan, directorul economic al instituției. După 3 zile de la această schimbare, oficialii CNAS au emis o... [citește_tot_articolul]

29 Mai 2020, 19:10 (10214 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Fonduri europene de 1,3 milioane de lei pentru medicii și asistentele din Ialomița care au tratat pacienți infectați cu COVID-19

Fonduri europene de 1,3 milioane de lei pentru medicii și asistentele din Ialomița care au tratat pacienți infectați cu COVID-19

bonus: Afacerea «Sylmed Invest» a juristului Marian Chițoiu

Peste 500 de cadre medicale din județul Ialomița care s-au expus riscului infectării cu noul Coronavirus (SARS-CoV-2) urmează să primească un spor financiar suplimentar oferit de Uniunea Europeană, prin Casa Națională de Asigurări de Sănătate. Valoarea sumelor pe care medicii și asistentele din județul nostru urmează să le primească este de 1,3 milioane de lei. Potrivit CJAS Ialomița, doi dintre furnizorii de servicii medicale care vor beneficia de ajutorul financiar al UE sunt privați.

Ajutor financiar european
Distribuirea ajutoarelor financiare europene s-a făcut în baza unor... [citește_tot_articolul]

29 Mai 2020, 13:10 (8298 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Apa distribuită ialomițenilor are probleme de potabilitate

Pericolul de la robinete

Apa distribuită ialomițenilor are probleme de potabilitate

Direcția de Sănătate Publică Ialomița trage un semnal de alarmă în ceea ce privește potabilitatea apei distribuită în rețelele publice. Un sfert din cele peste 500 de analize efectuate la apa care curge la robinetele ialomițenilor are probleme de potabilitate. În probele prelevate, în cursul anului trecut, au fost descoperite concentrații peste limita admisă a unor parametri precum clor, mangan, sodiu și chiar resturi de materii fecale.

Tratarea apei, marea problemă
Toate cele peste 500 de probe de apă analizate de specialiștii Direcției de Sănătate Publică Ialomița au fost prelevate... [citește_tot_articolul]

28 Mai 2020, 18:05 (6316 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Consiliul Județean vrea să reabiliteze podurile din Ialomița

Consiliul Județean vrea să reabiliteze podurile din Ialomița

Joi, 28 mai 2020, Consiliul Județean Ialo­mița va supune aprobării plenului 3 note conceptuale privitoare la reabilitarea a 3 poduri din Ialomița. Conform declarațiilor oficiale, într-o primă fază, ar putea fi reabilitate po­du­rile de la Țăndărei, Bucu și Fierbinți. Va­loarea notelor conceptuale oscilează între 400 și 500 mii de lei, iar valoarea estimată a acestor investiții se ridică la 18 milioane de lei.

Pe urmele ex-președintelui Ciupercă
Administrația județeană a declarat public că intenționează reabilitarea a 3 poduri din Ialomița. Este vorba despre podul peste râul Ialomița... [citește_tot_articolul]

28 Mai 2020, 12:10 (6883 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Parlamentarii PSD au inițiat un proiect de lege pentru despăgubirea fermierilor Parlamentarii PSD au inițiat un proiect de lege pentru despăgubirea fermierilor

Parlamentarii PSD au inițiat un proiect de lege pentru despăgubirea fermierilor

Seceta severă care a afectat anul acesta Ia­lomița generează iniți­ative legislative noi. Un proiect de lege, susținut de parlamentarii PSD Marian Pavel și Ștefan Mușoiu, asigură pentru anii care vor urma despăgubiri financiare garantate pentru fermieri. Pro­iectul a trecut de votul Senatului și va fi dezbătut miercuri, 27 mai 2020, în Camera Deputaților. «Fermierii au nevoie de garanții legislative în astfel de cazuri! Nu mai putem accepta ca ei să depindă de bunăvoința guvernanților, oricare ar fi ei...» a de­clarat deputatul PSD Ștefan Mușoiu, anterior susținerii inițiativei în plenul Camerei Deputaților.

O lege necesară pentru fermieri... [citește_tot_articolul]

27 Mai 2020, 20:10 (5621 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Ziua Internațională a Medicinei de Urgență», marcată la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Cadrele medicale ale Unității de Primiri Urgențe, alături de reprezentanții Inspectoratului pentru Situații de Urgență și cei ai Serviciului Județean de Ambulanță Ialomița, au marcat miercuri, 27 mai 2020, «Ziua Internațională a Medicinei de Urgență». Evenimentul s-a desfășurat în curtea Spitalului Județean de Urgență Slobozia, în cadrul acestuia fiind ținut un moment de reculegere în memoria pacienților decedați din cauza COVID-19.

Împreună pentru pacienți Prin manifestarea pe care au organizat-o, cadrele medicale care asigură situațiile de urgență la nivelul Spitalului Slobozia, ... [citește_tot_articolul]

27 Mai 2020, 17:50 (7145 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Vizită de lucru a ministrului Agriculturii în Ialomița: Despăgubirile pentru secetă, după 15 iunie 2020

Fermierii din zona de Est a județului Ialomița s-au întâlnit marți, 26 mai 2020, cu Adrian Oros, ministrul Agriculturii. Aceștia au purtat discuții ample referitoare la modalitatea prin care vor primi despăgubiri pentru culturile care le-au fost calamitate și despre viziunea Ministerului Agriculturii în ceea ce privește creșterea capacității de irigații în această zonă.

Despăgubiri, după 15 iunie  Ialomița se află în acest moment pe primele locuri la nivel național în ceea ce privește suprafețele calamitate din cauza secetei pedologice severe. Din peste 140 mii de hectare cultivate... [citește_tot_articolul]

26 Mai 2020, 19:20 (7039 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

Laurențiu Nicu, noul șef al Inspectoratului de Jandarmi Județean Ialomița

Laurențiu Nicu, noul șef al Inspectoratului de Jandarmi Județean Ialomița

De marți, 26 mai 2020, Inspectoratul de Jandarmi Județean Ialomița are un nou comandant. Acesta este locotenent-colonelul Laurențiu Nicu, care a fost împuternicit să exercite funcția de inspector șef al IJJ Ialomița pentru o perioadă de 6 luni.

Schimbare la solicitarea prefectului Reamintim că schimbarea produsă la nivelul conducerii Inspectoratului de Jandarmi Județean Ialomița vine după cea survenită la conducerea Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița, șeful IPJ Ialomița fiind înlocuit prin «promovare» la nivelul IGPR cu Mircea Ion Rus, fost inspector șef... [citește_tot_articolul]

26 Mai 2020, 16:25 (9579 vizualizări - 11 comentarii)

EVENIMENT

S-a întâmplat în Cartierul Vlașca din Fetești: Jandarmi alungați cu pietre și răniți

S-a întâmplat în Cartierul Vlașca din Fetești: Jandarmi alungați cu pietre și răniți

Doi jandarmi din Fetești au fost răniți în cursul zilei de luni, 25 mai 2020, în timp ce au intervenit pentru aplanarea unui conflict care ar fi izbucnit între două clanuri de romi din Cartierul Vlașca-Fetești. Militarii sunt internați la Spitalul Județean de Urgență Slobozia.

Cercetări într-un dosar de «ultraj» Din primele informații, se pare că jandarmii au participat alături de polițiști pentru a aplana un conflict izbucnit spontan între două clanuri de romi. Enervați de prezența forțelor de ordine, romii au început să arunce cu pietre. Doi dintre jandarmii care au participat la... [citește_tot_articolul]

26 Mai 2020, 12:40 (6270 vizualizări - 10 comentarii)

EVENIMENT

Acuzații grave aduse conducerii Spitalului Municipal Urziceni

În plină pandemie

Acuzații grave aduse conducerii Spitalului Municipal Urziceni

Scandal la Spitalul Municipal din Urziceni. Sub protecția anonimatului, o angajată a instituției a transmis opiniei publice o scrisoare prin care reclamă managementul abuziv al Danielei Ianuș, actualul director al instituției. Totodată, sesizarea scrisă îi este adresată și primarului din Urziceni, Constantin Sava, căruia i se reproșează faptul că a numit-o pe Ianuș la condu­cerea spitalului din oraș. Contactată telefonic, Daniela Ianuș a precizat că medicii și asistentele din subordine nu și-au manifestat nemulțumirea cu privire la activitatea sa...

Reclamații pe bandă rulantă
... [citește_tot_articolul]

26 Mai 2020, 10:55 (5869 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Spitalul Județean de Urgență Slobozia poate efectua teste pentru depistarea noului Coronavirus (SARS-CoV-2)

Spitalul Județean de Urgență Slobozia poate efectua teste pentru depistarea noului Coronavirus (SARS-CoV-2)

Mult așteptatele kit-uri folosite pentru testele prin care poate fi depistat noul Coronavirus (SARS-CoV-2) au ajuns la Spitalul Județean de Urgență Slobozia. Unitatea medicală a anuțat faptul că există 600 de teste, putând fi efectuate 3 teste într-o perioadă de 60 de minute.

Cine va fi testat? Potrivit unei informări remisă publicității, la Spitalul Județean de Urgență Slobozia vor beneficia de teste toate cazurile suspecte de COVID-19 care se prezintă la Unitatea de Primiri Urgențe, precum și pacienții care vor fi internați pe secțiile unității medicale. Prioritatea o reprezintă pacienții... [citește_tot_articolul]

25 Mai 2020, 20:10 (6403 vizualizări - 1 comentariu)

Miercuri 24 Iun 2026
312 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
Razie de amploare la Țăndărei

Razie de amploare la Țăndărei

Marți, 27 august a.c., polițiștii ialomițeni au desfășurat o razie pe raza localității Țăndărei, în cadrul căreia au fost efectuate 6 percheziții domiciliare pe linia nerespectării regimului armelor și ...[citește_toată_știrea]

27 August 2019, 18:50
(4410 vizualizări - 2 comentarii)

Taguri: Țăndărei razie


Bărcănești: Deținere ilegală de arme

Marți, 27 august a.c., polițiștii din cadrul Secției 4 Poliție Rurală Coșereni au depistat, în urma unei percheziții domiciliare, în casa unui bărbat de 50 de ani, din Bărcănești, o pușcă cu aer comprimat ...[citește_toată_știrea]

27 August 2019, 18:45
(2644 vizualizări - 0 comentarii)


Minor urmărit internațional, depistat în Țăndărei

Luni, 26 august a.c., polițiștii ialomițeni au depistat un tânăr de 16 ani, din Țăndărei, pe numele căruia autoritățile judiciare din Germania au emis un mandat european de arestare. Minorul este cercetat ...[citește_toată_știrea]

27 August 2019, 18:40
(4236 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Produse contrafăcute, confiscate

Luni, 26 august a.c., polițiștii slobozeni au depistat, în urma unui control, un tânăr de 26 de ani, din Bărbulești, în timp ce conducea pe raza municipiului Slobozia un autoturism ce avea inspecția tehnică ...[citește_toată_știrea]

27 August 2019, 18:35
(3757 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți sau fără permise, la volan

Ialomița: Beți sau fără permise, la volan

În perioada 24-25 august a.c., polițiștii ialomițeni au depistat în trafic șoferi care conduceau sub influența băuturilor alcoolice sau  fără permis de conducere. Este cazul a doi bărbați, de 21 și ...[citește_toată_știrea]

26 August 2019, 16:20
(2874 vizualizări - 0 comentarii)


Pietoni accidentați la Dridu și Sinești

La sfârșitul de săptămână precedent, doi pietoni au fost răniți ca urmare a unor accidente rutiere produse pe raza județului. Astfel, vineri, 23 august a.c., un bărbat de 34 de ani, din localitatea Jilavele ...[citește_toată_știrea]

26 August 2019, 16:10
(3850 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Focare de Pestă Porcină Africană la Gheorghe Doja și Mărculești

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița informează proprietarii/deținătorii de porcine, atât din exploatațiile comerciale cât și din gospodăriile populației, cu privire la ...[citește_toată_știrea]

26 August 2019, 15:15
(4103 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Se întrerupe curentul electric

În intervalul 26-30 august a.c., orele 8,00-16,00, E-Distribuție Dobrogea SA anunță întreruperea alimentării cu energie electrică din cauza unor lucrări de reparații la rețelele electrice în mai multe localități ...[citește_toată_știrea]

23 August 2019, 18:55
(5234 vizualizări - 0 comentarii)


Braconajul piscicol, în atenția polițiștilor ialomițeni

Braconajul piscicol, în atenția polițiștilor ialomițeni

Peste 60 de sancțiuni contravenționale au aplicat polițiștii din cadrul Poliției Municipiului Fetești și Secției 3 Poliție Rurală Stelnica, în cadrul unei ample acțiuni pe linia pisciculturii, combaterii ...[citește_toată_știrea]

23 August 2019, 18:10
(4157 vizualizări - 0 comentarii)


Accident între Movila și Fetești, patru victime

Miercuri, 21 august a.c., în jurul orelor 17,00, polițiștii rutieri din cadrul Poliției Fetești au intervenit la un eveniment rutier produs pe DJ212, în afara municipiului Fetești, soldat cu rănirea a patru ...[citește_toată_știrea]

22 August 2019, 18:15
(3050 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Depistat la volanul unui autoturism radiat din circulație

Miercuri, 21 august a.c., polițiștii ialomițeni au întocmit dosare penale unor persoane bănuite de comiterea de infracțiuni contra siguranței circulației pe drumurile publice. Astfel, un bărbat, de 36 de ...[citește_toată_știrea]

22 August 2019, 18:10
(2628 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiune împotriva «taximetriștilor-pirat»

Joi, 22 august a.c., polițiștii rutieri din cadrul Poliției Municipiului Slobozia au depistat în flagrant delict un bărbat, de 62 de ani, din localitatea Mărculești, în timp ce efectua transport neautorizat ...[citește_toată_știrea]

22 August 2019, 18:05
(2414 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi de peste 57 mii de lei, 6 permise reținute

Marți, 20 august a.c., polițiștii ialomițeni au organizat o acțiune pe raza județului pentru creșterea gradului de disciplină și combaterea cauzelor generatoare de accidente, săvârșite cu implicarea bicicliștilor ...[citește_toată_știrea]

21 August 2019, 16:40
(3382 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți sau fără permise, la volan

Marți, 20 august a.c., în jurul orelor 18,00, polițiștii din cadrul Secției nr. 6 Poliție Rurală Ion Roată au depistat un bărbat, de 49 de ani, din Slobozia, în timp ce conducea un autoturism pe DN2A, în ...[citește_toată_știrea]

21 August 2019, 16:20
(2670 vizualizări - 0 comentarii)


APM Ialomița: Decizie de încetare a suspendării autorizației integrate de mediu pentru SC Clean Tech International SRL

Printr-un comunicat de presă, Agenția pentru Protecția Mediului Ialomița anunță că a emis în data de 20.08.2019 Decizia nr. 2 de încetare a suspendării Autorizației Integrate de Mediu nr. 1/17.03.2014 emisă ...[citește_toată_știrea]

21 August 2019, 15:25
(6290 vizualizări - 3 comentarii)


Ialomița: Se întrerupe curentul electric

În intervalul 19-23 august a.c., orele 8,00-16,00, E-Distribuție Dobrogea SA anunță întreruperea alimentării cu energie electrică din cauza unor lucrări de reparații la rețelele electrice. Aceste lucrări ...[citește_toată_știrea]

20 August 2019, 11:20
(5062 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți la volan

Polițiștii Secției nr. 5 Poliție Rurală Jilavele au depistat în trafic un bărbat, de 56 de ani, din Rădulești, care conducea un autoturism pe drumul ce leagă Fierbinți-Târg de Rădulești în timp ce se afla ...[citește_toată_știrea]

20 August 2019, 11:15
(2498 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbat din Coșereni, prins cu cuțitul la brâu

Polițiștii din cadrul Secției nr. 4 Poliție Rurală Coșereni, cu ocazia desfășurării de activități specifice pe linia prevenirii și combaterii infracțiunilor cu violență în zona barurilor și a discotecilor ...[citește_toată_știrea]

20 August 2019, 11:10
(2763 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Coșereni cuțit


Urmărit internațional, depistat de polițiștii ialomițeni

La data de 15 august a.c., polițiștii din cadrul Secției nr. 5 Poliție Rurală Jilavele au acționat pe raza județului pentru depistarea peroanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag ...[citește_toată_știrea]

20 August 2019, 11:05
(4905 vizualizări - 0 comentarii)


Polițiștii din Ialomița caută un bărbat evadat din sediul Poliției Budești, județul Călărași

Polițiștii din Ialomița sunt în altertă, după ce un bărbat de 46 de ani, din județul Călărași, a evadat în cursul zilei de marți, 13 august 2019, din sediul Poliției Budești. Oamenii legii au instituit ...[citește_toată_știrea]

14 August 2019, 18:07
(3689 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Cercetat pentru «violență în familie»

Luni, 12 august a.c., Poliția Municipiului Slobozia a fost sesizată de o femeie, de 39 de ani, din Slobozia, cu privire la faptul că ar fi fost agresată pe stradă de concubinul ei, un bărbat de 50 de ani ...[citește_toată_știrea]

13 August 2019, 19:10
(3886 vizualizări - 0 comentarii)


A fost înființată oficial Filiala PLUS Ialomița

Sâmbătă, 10 august 2019, în urma Convenției Județene PLUS Ialomița, care s-a desfășurat la Slobozia, a fost constituită oficial filiala PLUS Ialomița, alegându-se echipa de conducere a acesteia pentru următorii ...[citește_toată_știrea]

13 August 2019, 15:20
(4695 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi de peste 250000 de lei, 32 de permise reținute

În perioada 9-11 august a.c., polițiștii ialomițeni au fost angrenați în activități de menținere a ordinii și liniștii publice pe raza județului, precum și de prevenire și combatere a accidentelor rutiere ...[citește_toată_știrea]

12 August 2019, 17:25
(5788 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Cercetați pentru încălcarea ordinelor de protecție

Duminică, 11 august a.c., polițiștii ialomițeni au fost sesizați cu privire la încălcarea a două ordine de protecție. În primul caz, un bărbat de 42 de ani, din Slobozia, a încălcat ordinul de protecție ...[citește_toată_știrea]

12 August 2019, 17:20
(4326 vizualizări - 0 comentarii)


Accidente la Malu, Perieți și Lăcusteni

Un accident rutier s-a produs în localitatea Malu, evenimentul fiind înregistrat sâmbătă, 10 august a.c., în jurul orelor 22,00, când un pieton a fost acroșat de un autoturism. Victima, un bărbat de ...[citește_toată_știrea]

12 August 2019, 16:15
(4452 vizualizări - 0 comentarii)


Incendii de vegetație la Slobozia și Fetești

Un incendiu de vegetație uscată a izbucnit în data de sâmbătă, 10 august a.c., în jurul orelor 11,30, pe un teren viran din Slobozia, Cartier Bora. Pentru stingerea flăcărilor au acționat pompierii de la ...[citește_toată_știrea]

12 August 2019, 16:10
(3217 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Bătrână găsită moartă în propria locuință

Sprijinul pompierilor a fost solicitat în cursul nopții de duminică spre luni, 11/12 august 2019, puțin trecut de miezul nopții, pentru asigurarea accesului în apartamentul unei femei de 79 de ani, cunoscută ...[citește_toată_știrea]

12 August 2019, 16:05
(3402 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: «Marți, 13! Ghinionul poate fi prevenit!»

Superstițiile din popor spun că, atunci când data de 13 (număr cu ghinion) coincide cu o zi de marți (ziua celor 3 ceasuri rele), aceasta se consideră a fi o zi cu adevărat  ghinionistă. Tocmai de ...[citește_toată_știrea]

12 August 2019, 15:50
(3297 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Controale pentru combaterea Pestei Porcine Africane

Pentru  prevenirea propagării Pestei Porcine Africane și în conformitate cu prevederi legale privind organizarea de acțiuni de control în trafic având ca obiectiv verificarea transporturilor de animale ...[citește_toată_știrea]

12 August 2019, 15:20
(3694 vizualizări - 0 comentarii)


anunț angajare

AMPA Agri Slobozia angajează
REPREZENTANT VÂNZĂRI
UTILAJE AGRICOLE

pentru zona Ialomița-Călărași
Relații la telefon 0723/251.698

9 August 2019, 19:35


Ultimele comentarii
mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Mihai în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Hendersohn în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Adrian în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune»

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...