Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Urziceni: Doi morți și doi răniți într-un accident rutier

Urziceni: Doi morți și doi răniți într-un accident rutier

Grav accident rutier pe șoseaua de centură a municipiului Urziceni, în seara zilei de marți, 2 iunie 2020. În urma impactului dintre două autovehicule, două persoane au murit, iar alte două au fost rănite. Supraviețuitorii au fost transportați cu ambulanțele la spital. Traficul în zona accidentului a fost blocat, șoferii fiind redirecționați pe rute ocoliotoare.

Verificările sunt în curs
Din primele informații, se pare că accidentul rutier s-a produs în zona sensului giratoriu de la ieșirea de pe șoseaua de centură a municipiului Urziceni, către localitatea Bărbulești. Implicate... [citește_tot_articolul]

3 Iunie 2020, 01:00 (4490 vizualizări - 1 comentariu)

POLITICĂ

«Vor fi investiții macroeconomice pentru Ialomița!»

Deputatul PNL Gheorghe Tinel

«Vor fi investiții macroeconomice pentru Ialomița!»

bonus: «Mocioniu minte!»

Deputatul PNL Gheorghe Tinel a anunțat recent că Ialomița va deveni epicentrul unui nou reviriment economic. El a declarat că primul pas îl reprezintă deblocarea investiției pentru pasajul de la Drajna. Deputatul liberal estimează că investiția de la Drajna va fi inițiată până la sfârșitul acestui an. Deputatul ialomițean susține că ea va fi dublată de investiții similare pentru construirea unui al doilea pod peste râul Ialomița și transformarea Brăila-Slobozia-Călărași într-un drum expres...

PNL mai face un pas În urmă cu câteva zile, deputatul PNL Gheorghe Tinel a anunțat deblocarea... [citește_tot_articolul]

2 Iunie 2020, 19:20 (5201 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

SPORT

Covaciu a plecat, viitorul echipei pare incert

Handbal, Liga Națională, HCM Slobozia

Covaciu a plecat, viitorul echipei pare incert

HCM Slobozia mai beneficiază o dată de o situație specială și se menține pentru încă un sezon în Liga Națională (s-a mai întâmplat în campionaul 2016-2017, când Ploiești și Deva s-au retras în timpul sezonului și nu a mai retrogradat nimeni direct). De această conjunctură s-au bucurat pe deplin doar suporterii. Paradoxal, pentru conducerea Clubului și reprezentanții Primăriei Slobozia, principalul finanțator al echipei, bucuria a fost umbrită de griji. Bugetul Sloboziei nu a fost nici până acum prea darnic cu handbalul, acest aspect văzându-se în lotul de jucătoare și în rezultatele obținute în ultima vreme. Acum însă, după perioada grea prin care toată omenirea a trecut, municipalitatea pare... [citește_tot_articolul]

2 Iunie 2020, 17:20 (4283 vizualizări - 1 comentariu)

SPORT

Se reunesc pe 17 iunie 2020

Fotbal, Liga a III-a, Unirea Slobozia

Se reunesc pe 17 iunie 2020

Unirea Slobozia face parte din grupul restrâns de 26 de echipe angrenate în competițiile naționale care încă n-au încheiat sezonul. Galben-albaștrii mai au de jucat barajul de promovare în Liga Secundă, care se va derula la finele lunii iulie. Încă nu se știe exact care va fi adversarul Unirii. CS Afumați a dibuit un jucător folosit neregulamentar de Înainte Modelu în meciul direct, terminat la egalitate 1-1. Dacă ilfovenii vor avea câștig de cauză, vor câștiga la masa verde cu 3-0 și îi vor depăși în clasament pe cei de la Mostiștea Ulmu, calificându-se astfel pentru baraj.

«Ne este indiferent cu cine vom juca!»... [citește_tot_articolul]

2 Iunie 2020, 15:05 (4839 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Autoritățile din Miloșești, acuzate că ar «cosmetiza» rezultatele probelor de apă

Locuitorii comunei beau apă nepotabilă?

Autoritățile din Miloșești, acuzate că ar «cosmetiza» rezultatele probelor de apă

În ianuarie 2020, autoritățile din Miloșești au inaugurat o nouă sursă de apă. Valoarea investiției, finanțată de către Consiliul Județean Ialomița, s-a ridicat la 287 mii de lei. La 5 luni distanță, localnicii susțin că apa nu poate fi consumată. «Nu e bună de băut! Și ca să poată funcționa, iau probe de apă de la fântâna lui nea Fănică, că e singura din Milo­șești care are apă bună de băut...» susține, sub protecția anonimatului, unul dintre săteni. Primarul Nelu Chițoiu res­pinge această acuzație și susține că apa este «foarte bună».

De unde nu e, nici Dumnezeu nu cere!
Autoritățile... [citește_tot_articolul]

2 Iunie 2020, 11:10 (5758 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Malu: Ambulanță răsturnată în șanț

Malu: Ambulanță răsturnată în șanț

O ambulanță a fost implicată într-un accident rutier în dimineața zilei de luni, 1 iunie 2020, în zona localității Malu. Salvarea, în care se afla o tânără de 19 ani, gravidă la termen, s-a răsturnat într-un șanț de pe marginea DN2A. Primele indicii arată că șoferul ar fi încercat să evite un câine.

Cercetările sunt în curs Primele informații arată că mașina de ambulanță aparține Substației Urziceni a Serviciului Județean de Ambulanță Ialomița. Cadrele medicale, o asistentă și un ambulanțier, transportau de la Ion Roată către Spitalul Județean de Urgență Slobozia o tânără de 19 ani... [citește_tot_articolul]

1 Iunie 2020, 15:40 (3736 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Stația de autocar din fața Consiliului Județean a fost desființată

Stația de autocar din fața Consiliului Județean a fost desființată

În urmă cu 3 luni, înainte ca autoritățile județene să se jure cu mâna la piept că bugetul județului va fi sacrificat pentru combaterea pandemiei, Consiliul Județean Ialomița și-a cumpărat un autocar nou-nouț. Până mai ieri, acesta stătea abandonat în fața instituției, drept încă o dovadă că banii publici pot fi cheltuiți după bunul plac al aleșilor. Dar nu despre asta voiam să vă povestim...

Avem precedent. Și Regulament! În urmă cu vreun an, administrația locală era zguduită de un scandal model Garcea, varianta 2019. Un polițist local, deranjat de tupeul unui șofer de autocar rătăcit... [citește_tot_articolul]

1 Iunie 2020, 15:10 (9448 vizualizări - 11 comentarii)

EVENIMENT

Conflict instituțional între Consiliul Județean Ialomița și Instituția Prefectului din cauza Programului «Cornul și Laptele»

Conflict instituțional între Consiliul Județean Ialomița și Instituția Prefectului din cauza Programului «Cornul și Laptele»

Suspendat din cauza pandemiei de COVID-19, reprezentanții Consiliului Județean Ialomița au încercat să continue derularea Programului «Cornul și Laptele». Invocând o serie de acte normative ale Ministerului Agriculturii, aceștia au făcut demersuri pe lângă Comisia pentru «Corn și Lapte», din cadrul Pre­fecturii Ialomița, să aprobe distribuirea în Centrele de Carantină din județ a peste 150 mii de cutii de lapte și aproximativ 2 tone de mere. Retrase din școli, produsele au rămas în depozitele producătorilor și sunt la un pas să expire. Oficialii Prefecturii Ialomița au respins solicitarea, invocând lipsa de competență. Dacă produsele ar fi fost distribuite conform solicitării, Consiliul Județean... [citește_tot_articolul]

1 Iunie 2020, 10:55 (4990 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

«Reportaj de declarații» cu primarul Adrian Mocioniu

Senzațional! Țineți aproape! Numai la Slobozia!

«Reportaj de declarații» cu primarul Adrian Mocioniu

Înainte cu câteva luni de alegerile din septembrie (dacă or fi atunci!) pri­marul Adrian Mocioniu a înviat! Dă cu var borduri, face vizite omagiale prin parcuri, semnează contracte de investiții pe bandă rulantă și... se filmează pe străzile orașului. Iar declarațiile lui sunt atât de savuroase încât ne-am decis să le consemnăm pentru eternitate. Nu de alta, dar știți cum se spune: cine nu-și cunoaște istoria... e condamnat să o repete!

Fractura logică a declarațiilor publice Domnul primar Mocioniu se filmează la costum, așa cum se poartă de obicei. Materialul video e încărcat pe pagina... [citește_tot_articolul]

31 Mai 2020, 12:20 (11497 vizualizări - 19 comentarii)

Click aici

SPORT

Marian Moraru, povești de luptător

Lupte libere, CS Amara

Marian Moraru, povești de luptător

Sâmbătă, 3 mai 2020, a fost «Ziua Luptă­torului» și tot atunci am găsit prilejul oportun de a purta o discuție lejeră cu an­trenorul de lupte libere Marian Moraru. Cu toate relaxările produse în ultima vreme, continuăm să ne hrănim din amintiri. Sportul încă face eforturi să revină la viață, dar va mai dura ceva vreme până când va reuși. Noroc că în Ialomița, cu toată viața sportivă extrem de pauperă, avem oameni ca Marian Moraru, care au ce povesti...

Un buzoian la Amara
Puțină lume știe că Marian Moraru este din Buzău. El se confundă cu orașul Amara de atât de mulți ani încât... [citește_tot_articolul]

30 Mai 2020, 13:55 (4047 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Investiții derulate de RAJA SA prin Programul Operațional Infrastructură Mare 2014–2020 în județul Ialomița

Investiții derulate de RAJA SA prin Programul Operațional Infrastructură Mare 2014–2020 în județul Ialomița

La nivelul Companiei RAJA SA timpul nu s-a oprit în loc în privința inves­ti­țiilor cu finanțare europeană. Prin Pro­gra­mul Operațional Infrastructură Mare (POIM) conti­nuăm implementarea pro­iectelor de moder­nizare și dezvoltare a sistemelor de apă și apă uzată, în beneficiul mediului și al populației deservite. Suntem preocupați constant să asigurăm apă potabilă de calitate și servicii centra­lizate de canalizare durabile, fiabile, performante.
POIM a fost elaborat pentru a răs­punde nevoilor de dezvoltare ale României identificate în acordul de par­teneriat 2014-2020 și reprezintă o conti­nuare a... [citește_tot_articolul]

30 Mai 2020, 12:20 (4691 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Mihai Geantă a fost reînvestit președinte al Casei Județene de Asigurări de Sănătate Ialomița

Lăsat fără funcție timp de 3 zile

Mihai Geantă a fost reînvestit președinte al Casei Județene de Asigurări de Sănătate Ialomița

La începutul acestei săptămâni, reprezentanții Casei Naționale de Asigurări de Sănătate l-au revocat din funcție pe Mihai Geantă, președintele al Casei Județene de Asigurări de Sănătate Ialomița. După 3 zile, oficialii de la București au revenit asupra deciziei și au decis să-l reînvestească în funcția de conducere pe Geantă.

Pregătiri pentru concurs În perioada în care Mihai Geantă a fost lăsat fără funcție, Casa Județean de Asigurări de Sănătate Ialomița a fost condusă de Doina Stan, directorul economic al instituției. După 3 zile de la această schimbare, oficialii CNAS au emis o... [citește_tot_articolul]

29 Mai 2020, 19:10 (10215 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Fonduri europene de 1,3 milioane de lei pentru medicii și asistentele din Ialomița care au tratat pacienți infectați cu COVID-19

Fonduri europene de 1,3 milioane de lei pentru medicii și asistentele din Ialomița care au tratat pacienți infectați cu COVID-19

bonus: Afacerea «Sylmed Invest» a juristului Marian Chițoiu

Peste 500 de cadre medicale din județul Ialomița care s-au expus riscului infectării cu noul Coronavirus (SARS-CoV-2) urmează să primească un spor financiar suplimentar oferit de Uniunea Europeană, prin Casa Națională de Asigurări de Sănătate. Valoarea sumelor pe care medicii și asistentele din județul nostru urmează să le primească este de 1,3 milioane de lei. Potrivit CJAS Ialomița, doi dintre furnizorii de servicii medicale care vor beneficia de ajutorul financiar al UE sunt privați.

Ajutor financiar european
Distribuirea ajutoarelor financiare europene s-a făcut în baza unor... [citește_tot_articolul]

29 Mai 2020, 13:10 (8300 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Apa distribuită ialomițenilor are probleme de potabilitate

Pericolul de la robinete

Apa distribuită ialomițenilor are probleme de potabilitate

Direcția de Sănătate Publică Ialomița trage un semnal de alarmă în ceea ce privește potabilitatea apei distribuită în rețelele publice. Un sfert din cele peste 500 de analize efectuate la apa care curge la robinetele ialomițenilor are probleme de potabilitate. În probele prelevate, în cursul anului trecut, au fost descoperite concentrații peste limita admisă a unor parametri precum clor, mangan, sodiu și chiar resturi de materii fecale.

Tratarea apei, marea problemă
Toate cele peste 500 de probe de apă analizate de specialiștii Direcției de Sănătate Publică Ialomița au fost prelevate... [citește_tot_articolul]

28 Mai 2020, 18:05 (6317 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Consiliul Județean vrea să reabiliteze podurile din Ialomița

Consiliul Județean vrea să reabiliteze podurile din Ialomița

Joi, 28 mai 2020, Consiliul Județean Ialo­mița va supune aprobării plenului 3 note conceptuale privitoare la reabilitarea a 3 poduri din Ialomița. Conform declarațiilor oficiale, într-o primă fază, ar putea fi reabilitate po­du­rile de la Țăndărei, Bucu și Fierbinți. Va­loarea notelor conceptuale oscilează între 400 și 500 mii de lei, iar valoarea estimată a acestor investiții se ridică la 18 milioane de lei.

Pe urmele ex-președintelui Ciupercă
Administrația județeană a declarat public că intenționează reabilitarea a 3 poduri din Ialomița. Este vorba despre podul peste râul Ialomița... [citește_tot_articolul]

28 Mai 2020, 12:10 (6884 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Parlamentarii PSD au inițiat un proiect de lege pentru despăgubirea fermierilor Parlamentarii PSD au inițiat un proiect de lege pentru despăgubirea fermierilor

Parlamentarii PSD au inițiat un proiect de lege pentru despăgubirea fermierilor

Seceta severă care a afectat anul acesta Ia­lomița generează iniți­ative legislative noi. Un proiect de lege, susținut de parlamentarii PSD Marian Pavel și Ștefan Mușoiu, asigură pentru anii care vor urma despăgubiri financiare garantate pentru fermieri. Pro­iectul a trecut de votul Senatului și va fi dezbătut miercuri, 27 mai 2020, în Camera Deputaților. «Fermierii au nevoie de garanții legislative în astfel de cazuri! Nu mai putem accepta ca ei să depindă de bunăvoința guvernanților, oricare ar fi ei...» a de­clarat deputatul PSD Ștefan Mușoiu, anterior susținerii inițiativei în plenul Camerei Deputaților.

O lege necesară pentru fermieri... [citește_tot_articolul]

27 Mai 2020, 20:10 (5622 vizualizări - 8 comentarii)

EVENIMENT

«Ziua Internațională a Medicinei de Urgență», marcată la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Cadrele medicale ale Unității de Primiri Urgențe, alături de reprezentanții Inspectoratului pentru Situații de Urgență și cei ai Serviciului Județean de Ambulanță Ialomița, au marcat miercuri, 27 mai 2020, «Ziua Internațională a Medicinei de Urgență». Evenimentul s-a desfășurat în curtea Spitalului Județean de Urgență Slobozia, în cadrul acestuia fiind ținut un moment de reculegere în memoria pacienților decedați din cauza COVID-19.

Împreună pentru pacienți Prin manifestarea pe care au organizat-o, cadrele medicale care asigură situațiile de urgență la nivelul Spitalului Slobozia, ... [citește_tot_articolul]

27 Mai 2020, 17:50 (7146 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Vizită de lucru a ministrului Agriculturii în Ialomița: Despăgubirile pentru secetă, după 15 iunie 2020

Fermierii din zona de Est a județului Ialomița s-au întâlnit marți, 26 mai 2020, cu Adrian Oros, ministrul Agriculturii. Aceștia au purtat discuții ample referitoare la modalitatea prin care vor primi despăgubiri pentru culturile care le-au fost calamitate și despre viziunea Ministerului Agriculturii în ceea ce privește creșterea capacității de irigații în această zonă.

Despăgubiri, după 15 iunie  Ialomița se află în acest moment pe primele locuri la nivel național în ceea ce privește suprafețele calamitate din cauza secetei pedologice severe. Din peste 140 mii de hectare cultivate... [citește_tot_articolul]

26 Mai 2020, 19:20 (7040 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

Laurențiu Nicu, noul șef al Inspectoratului de Jandarmi Județean Ialomița

Laurențiu Nicu, noul șef al Inspectoratului de Jandarmi Județean Ialomița

De marți, 26 mai 2020, Inspectoratul de Jandarmi Județean Ialomița are un nou comandant. Acesta este locotenent-colonelul Laurențiu Nicu, care a fost împuternicit să exercite funcția de inspector șef al IJJ Ialomița pentru o perioadă de 6 luni.

Schimbare la solicitarea prefectului Reamintim că schimbarea produsă la nivelul conducerii Inspectoratului de Jandarmi Județean Ialomița vine după cea survenită la conducerea Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița, șeful IPJ Ialomița fiind înlocuit prin «promovare» la nivelul IGPR cu Mircea Ion Rus, fost inspector șef... [citește_tot_articolul]

26 Mai 2020, 16:25 (9581 vizualizări - 11 comentarii)

EVENIMENT

S-a întâmplat în Cartierul Vlașca din Fetești: Jandarmi alungați cu pietre și răniți

S-a întâmplat în Cartierul Vlașca din Fetești: Jandarmi alungați cu pietre și răniți

Doi jandarmi din Fetești au fost răniți în cursul zilei de luni, 25 mai 2020, în timp ce au intervenit pentru aplanarea unui conflict care ar fi izbucnit între două clanuri de romi din Cartierul Vlașca-Fetești. Militarii sunt internați la Spitalul Județean de Urgență Slobozia.

Cercetări într-un dosar de «ultraj» Din primele informații, se pare că jandarmii au participat alături de polițiști pentru a aplana un conflict izbucnit spontan între două clanuri de romi. Enervați de prezența forțelor de ordine, romii au început să arunce cu pietre. Doi dintre jandarmii care au participat la... [citește_tot_articolul]

26 Mai 2020, 12:40 (6270 vizualizări - 10 comentarii)

Joi 25 Iun 2026
291 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
Slobozia: Accident rutier cu cinci victime

Slobozia: Accident rutier cu cinci victime

Două autoturisme au fost implicate într-un accident rutier în după-amiaza zilei de sîmbătă, 14 noiembrie, în municipiul Slobozia. În urma impactului, cinci persoane au fost rănite. O autospecială de descarcerare ...[citește_toată_știrea]

18 Noiembrie 2015, 12:10
(3477 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


«Modele de bună practică din activitatea social-filantropică desfășurată în parohiile din Episcopia Sloboziei și Călărașilor»

Episcopia Sloboziei și Călărașilor, prin Sectorul Social-Misionar, va organiza joi, 19 noiembrie 2015, ediția a III-a a Conferinței Județene cu tema «Modele de bună practică din activitatea social-filantropică ...[citește_toată_știrea]

18 Noiembrie 2015, 11:25
(7400 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Rata șomajului, în scădere ușoară

La sfîrșitul lunii octombrie 2015, în evidențele  Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița se aflau înregistrați 7104 șomeri, din care 1567șomeri indemnizați, respectiv 5537 șomeri ...[citește_toată_știrea]

18 Noiembrie 2015, 10:05
(4355 vizualizări - 0 comentarii)


Movilița: Tineri reținuți pentru furturi din curțile consătenilor

Polițiștii Secției Rurale Coșereni au reținut pe bază de ordonanță de reținere pentru 24 de ore, patru tineri, cu vîrste cuprinse între 16 și 20 de ani, toți domiciliați în comuna Movilița. Cei în cauză ...[citește_toată_știrea]

13 Noiembrie 2015, 18:55
(6198 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Movilița furt


Fetești: Biciclist băut, acroșat de un autoturism

Poliția a fost sesizată miercuri, 11 noiembrie 2015, în jurul orei 18,40, cu privire la faptul că pe raza municipiului Fetești s-a produs un eveniment rutier soldat cu rănirea unei persoane. În timp ce ...[citește_toată_știrea]

13 Noiembrie 2015, 17:05
(3303 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești accident


Ialomița: Beți și fără permise, la volan

Polițiștii rutieri au depistat pe șoselele ialomițene doi bărbați, de 41 și 42 de ani, din comuna Borănești, respectiv județul Prahova, în timp ce conduceau două autoturisme deși nu posedau permise de conducere ...[citește_toată_știrea]

13 Noiembrie 2015, 15:35
(4471 vizualizări - 1 comentariu)


Axintele: Furt de la vecini

Polițiștii au surprins în flagrant miercuri, 11 noiembrie 2015, un bărbat de 32 de ani, din comuna Axintele, care avea asupra sa bunuri pe care le-ar fi sustras din locuința unui consătean. Bunurile au ...[citește_toată_știrea]

13 Noiembrie 2015, 13:10
(5802 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Axintele furt


14 noiembrie-Ziua Mondială a Diabetului Zaharat

În fiecare an, data de 14 noiembrie este marcată la nivel internațional drept Ziua Mondială a Diabetului Zaharat, cu ocazia căreia medicii activi în această specialitate inițiază campanii de informare cu ...[citește_toată_știrea]

10 Noiembrie 2015, 18:10
(4191 vizualizări - 0 comentarii)


Sfîntu Gheorghe: Copil de 3 ani, acroșat de o mașină

Luni, 9 noiembrie a.c., s-a produs un accident rutier pe DN2A, în localitatea Sfîntu Gheorghe. Cu ocazia cercetărilor efectuate la fața locului, polițiștii au stabilit că în timp ce un bărbat, de 45 de ...[citește_toată_știrea]

10 Noiembrie 2015, 17:20
(5684 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: Expoziție de pictură, grafică, sculptură și artă decorativă

Miercuri, 11 noiembrie 2015, de la orele 11,00, în foaierul Casei Municipale de Cultură, este vernisată expoziția «Mituri Contemporane». Evenimentul se află sub egida Salonului Național de Artă Plastică ...[citește_toată_știrea]

10 Noiembrie 2015, 16:40
(5337 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 3 accidente, șase persoane rănite

La acest sfîrșit de săptămînă, 6-8 noiembrie a.c., pe șoselele ialomițene s-au produs 3 accidente rutiere, soldate cu rănirea a șase persoane. Primul dintre acestea s-a produs vineri, 6 noiembrie a.c., ...[citește_toată_știrea]

10 Noiembrie 2015, 16:05
(3122 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Controale la cluburi, baruri, discoteci, săli de cinematograf și spectacole

La sfîrșit de săptămînă, 7-8 noiembrie 2015, Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al județului Ialomița a organizat și desfășurat o serie de acțiuni de control la spații cu afluență ...[citește_toată_știrea]

10 Noiembrie 2015, 15:25
(6599 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: A murit după ce a intrat cu mașina în stîlp

Un accident rutier s-a produs în dimineața zilei de luni, 9 noiembrie 2015, în jurul orei 5,00, pe DN21, pe raza Cartierului Bora al municipiului Slobozia, după ce un autoturism a intrat într-un stîlp de ...[citește_toată_știrea]

10 Noiembrie 2015, 13:20
(4646 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Bărbulești: Cal căzut într-o groapă, salvat de pompieri

Duminică, 8 noiembrie 2015, în jurul orelor 22,40, pompierii au fost solicitați să intervină pentru salvarea unui cal, căzut într-o groapă de aproximativ 6 m adîncime dintr-o curte de pe raza localității ...[citește_toată_știrea]

10 Noiembrie 2015, 12:05
(4924 vizualizări - 0 comentarii)


Mihail Kogălniceanu: Bombă de aviație, descoperită la arat

Mihail Kogălniceanu: Bombă de aviație, descoperită la arat

O bombă de aviație de 75 de kg a fost descoperită de un cetățean pe un teren arabil de pe raza localității Mihail Kogălniceanu. Evenimentul a fost anunțat la 112 în după-amiaza zilei de sîmbătă, 7 noiembrie ...[citește_toată_știrea]

10 Noiembrie 2015, 11:05
(7321 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Mistreț cu trichineloză, împușcat pe fondul de vînătoare Cegani

Miercuri, 4 noiembrie 2015, au fost organizate, pe teritoriul județului Ialomița, partide de vînătoare la mistreți pe fondurile de vînătoare de la Cegani și Cabâl, în urma cărora au fost vînați doi porci ...[citește_toată_știrea]

6 Noiembrie 2015, 19:10
(5999 vizualizări - 0 comentarii)


Tovărășia: O femeie a suferit arsuri în urma unui incendiu

O femeie a suferit arsuri după ce locuința acesteia a fost cuprinsă de flăcări. Evenimentul s-a produs în localitatea Tovărășia, după ce aceasta a folosit focul deschis în interiorul locuinței. Două autospeciale ...[citește_toată_știrea]

6 Noiembrie 2015, 17:55
(5714 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Controale la cluburi, baruri, discoteci, săli de cinematograf și spectacole

În baza programului de măsuri transmis de Inspectoratul General pentru Situații de Urgență și a HG nr. 915/2015, privind stabilirea criteriilor pentru oprirea funcționării ori utilizării construcțiilor ...[citește_toată_știrea]

6 Noiembrie 2015, 16:20
(4005 vizualizări - 6 comentarii)


Infractor din Bărbulești, predat autorităților franceze

Joi, 5 noiembrie a.c., polițiștii Serviciului de Investigații Criminale din cadrul IPJ Ialomița au depistat un bărbat, de 39 de ani, din comuna Bărbulești, pe numele căruia exista un mandat european de ...[citește_toată_știrea]

6 Noiembrie 2015, 15:30
(4152 vizualizări - 0 comentarii)


Algerian depistat cu «ședere ilegală» în Ialomița

Polițiștii Inspectoratului General pentru Imigrări-Biroul  pentru Imigrări Ialomița, în cooperare cu polițiști ai Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au desfașurat o acțiune pe linia prevenirii ...[citește_toată_știrea]

6 Noiembrie 2015, 14:10
(4766 vizualizări - 0 comentarii)


superOFERTĂ

casă deosebită Amara

6 Noiembrie 2015, 13:25


AFIR Ialomița: 734 milioane de euro solicitate prin 6082 de proiecte, în prima sesiune anuală a PNDR 2020

Agenția pentru Finanțarea Investițiilor Rurale (AFIR) a primit pînă în prezent 6082 de proiecte pentru toate submăsurile de finanțare din cadrul Programului Național de Dezvoltare Rurală (PNDR) 2014-20 ...[citește_toată_știrea]

4 Noiembrie 2015, 19:25
(5328 vizualizări - 1 comentariu)


Giurgeni: «Rapsozii la ei acasă»

Giurgeni: «Rapsozii la ei acasă»

Centrul Județean pentru Conservarea și Promovarea Culturii Tradiționale Ialomița organizează vineri, 6 noiembrie a.c., în localitatea Giurgeni, evenimentul «Rapsozii  la ei acasă». Evenimentul debutează ...[citește_toată_știrea]

4 Noiembrie 2015, 18:20
(3329 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Întîlniri cu contribuabilii persoane fizice și juridice

Administrația Județeana a Finanțelor Publice Ialomița informează persoanele interesate că va organiza întîlniri de lucru cu contribuabilii, pentru a aduce la cunoștința acestora modificările legislative ...[citește_toată_știrea]

4 Noiembrie 2015, 17:15
(6580 vizualizări - 1 comentariu)


AFIR Ialomița: Sectorul ZOOTEHNIC aferent investițiilor în exploatații agricole a atins disponibilul alocat

Agenția pentru Finanțarea Investițiilor Rurale (AFIR) anunță că valoarea totală nerambursabilă a tuturor cererilor de finanțare depuse pînă în acest moment pentru sectorul zootehnic din cadrul submăsurii ...[citește_toată_știrea]

4 Noiembrie 2015, 16:15
(5384 vizualizări - 0 comentarii)


Roșiori: A murit ars de viu

Un incendiu produs la locuința unui localnic din Roșiori, pe data de 30 octombrie a.c., a dus la moartea proprietarului respectivei gospodării. Este vorba despre un bătrîn, de 71 de ani, imobilizat la pat ...[citește_toată_știrea]

4 Noiembrie 2015, 15:40
(3522 vizualizări - 0 comentarii)


Braconajul piscicol, în atenția polițiștilor ialomițeni

Braconajul piscicol, în atenția polițiștilor ialomițeni

Acțiune a polițiștilor ialomițeni pentru prevenirea și combaterea braconajului piscicol. Pe parcursul derulării activităților au fost efectuate 7 controale, au fost verificate 14 ambarcațiuni și o amenajare ...[citește_toată_știrea]

4 Noiembrie 2015, 14:40
(3492 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 3 accidente rutiere în 48 de ore

Biroul de Presă al Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița anunță producerea a numai puțin de 3 accidente rutiere pe raza județului. În urma evenimentelor rutiere, trei persoane au fost rănite ...[citește_toată_știrea]

4 Noiembrie 2015, 14:10
(4943 vizualizări - 0 comentarii)


Făcăeni: Prins în timp ce fura nisip

Un cetățean, în vîrstă de 20 de ani, din Făcăeni, s-a ales cu un dosar penal după ce în căruța sa a fost descoperită peste o tonă de nisip, pe care l-ar fi furat din curtea unui consătean. Prejudiciul a ...[citește_toată_știrea]

4 Noiembrie 2015, 13:55
(4457 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Făcăeni furt nisip


Polițiștii din Țăndărei, pe urmele hoților

În urma unor percheziții domiciliare, desfășurate pe data de 3 noiembrie a.c. la Țăndărei, polițiștii au dat de urma a doi bărbați, cu vîrste de 17 și 45 de ani, suspectați de comiterea infracțiunii de ...[citește_toată_știrea]

4 Noiembrie 2015, 13:35
(4659 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Țăndărei furt


Ultimele comentarii
spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 oRLandO în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...