Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

POLITICĂ

USR Ialomița reclamă public modul în care judecătorii români i-au achitat pe traficanții de copii din Țăndărei

USR Ialomița reclamă public modul în care judecătorii români i-au achitat pe traficanții de copii din Țăndărei

La 6 luni de la achitarea definitivă a inculpaților din dosarul traficului de copii din Țăndărei, reprezentanții organizației județene a USR Ialomița atrag atenția cu privire la modul în care s-a desfășurat procesul. În opinia acestora, sentința dată de magistrații Tribunalului Harghita și menținută de cei ai Curții de Apel Târgu Mureș reprezintă o palmă dată întregului sistem de justiție din România.

«Avem judecători capabili de corectitudine?» Se întreabă retoric reprezentanții USR Ialomița într-o postare pe rețelele de socializare. Aceștia critică public modul în care s-a judecat... [citește_tot_articolul]

12 Mai 2020, 10:55 (6720 vizualizări - 8 comentarii)

EVENIMENT

Orașul Țăndărei iese oficial din carantină!

Orașul Țăndărei iese oficial din carantină!

Reprezentanții Departamentului pentru Situații de Urgență au aprobat luni, 11 mai 2020, propunerea Comitetului Județean pentru Situații de Urgență Ialomița în ceea ce privește ridicarea carantinei instituită la Țăndărei. Anunțul a fost făcut public de către Marcel Vela, ministrul Afacerilor Interne.

La Țăndărei, carantina a fost ridicată
Ministrul Afacerilor Interne, Marcel Vela, a anunțat luni, 11 mai 2020, faptul că va fi ridicată carantina instituită la Țăndărei. Decizia se regăsește în Ordonanța Militară Nr. 11, emisă de instituția pe care o reprezintă. Încă de duminică, ... [citește_tot_articolul]

11 Mai 2020, 23:00 (8847 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Asociația Cultivatorilor de Cereale și Plante Tehnice Ialomița cere intervenția Ministerului Agriculturii

«Atribuțiile echipelor de constatare a calamităților nu sunt clare pentru membri!»

Asociația Cultivatorilor de Cereale și Plante Tehnice Ialomița cere intervenția Ministerului Agriculturii

Asociația Cultivatorilor de Cereale și Plante Tehnice Ialomița (ACCPT) reclamă public practicile arbitrare ale comisiilor de constatare și evaluare a despăgubirilor pentru culturile calamitate din Ialomița. Printr-o adresă oficială, ACCPT Ialomița reclamă probleme semnalate de agricultori și cere intervenția Ministerului Agriculturii și Dezvoltării Rurale.

Agricultorii invită la dialog ACCPT Ialomița a transmis Ministerului Agriculturii o adresă oficială în care reclamă problemele întâmpinate de agricultori în relația cu autoritățile locale. Cităm din conținutul adresei: «Echipele (în număr de 5 în Ialomița) sunt insuficiente și nu acoperă terenul în ritmul scontat, având în vedere că aproape o treime din suprafața județului face obiectul controlului. Atribuțiile în interiorul acestor echipe nu sunt clare pentru membri, existând situații în care reprezentantul APIA insistă să evalueze gradul de calamitare (prerogativa specialistului DAJ) în loc să se rezume la identificarea în spațiu a parcelelor. Nu în ultimul rând, există tendința de a diminua procentul de daună în urma ultimelor ploi (slabe cantitativ, de altfel) ignorând harta rezervelor de apă în sol la INMH, care arată clar că pe teritoriul județului Ialomița continuă efectul secetei pedologice severe și extreme»... [citește_tot_articolul]

11 Mai 2020, 18:35 (4245 vizualizări - 13 comentarii)

EVENIMENT

Fermierii contestă metodologia de acordare a despăgubirilor pentru suprafețele calamitate

Dezastru si haos în agricultura ialomițeană

Fermierii contestă metodologia de acordare a despăgubirilor pentru suprafețele calamitate

bonus: Vlădeni-studiu de caz

Ialomița are 100000 de hectare de terenuri agricole calamitate de seceta pedologică severă. Până la acest moment, comisiile de constatare și evaluare au verificat mai puțin de 50% din suprafețele raportate. Metodologia de evaluare a pagubelor este neclară și generează aprecieri arbitrare. În unele dintre localitățile județului, primarii stabilesc din birou gradul de calamitare al suprafețelor agricole...

Secetă pedologică severă si haos legislativ
În noiembrie anul trecut, Daniel Alexandru, directorul Laboratorului de Agrometeorologie din cadrul Administrației Naționale de Meteorologie... [citește_tot_articolul]

11 Mai 2020, 18:20 (6991 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Autoritățile locale din Fetești au dat startul lucrărilor de dezinsecție

Autoritățile locale din Fetești au dat startul lucrărilor de dezinsecție

Chiar dacă multe administrații locale sunt blocate din cauza pandemiei provocată de COVID-19, la Fetești reprezentanții Primăriei continuă lucrările de utilitate publică. Astfel, cele mai importante străzi din oraș vor fi reparate, iar din această săptămână se desfășoară prima campanie de dezinsecție din acest sezon cald.

Proiectele edilitare continuă Cu fonduri obținute prin Programul Național de Dezvoltare Locală (PNDL), administrația locală din Fetești va moderniza în perioada următoare străzile Tineretului, Ceahlăului, General Alexandru Averescu și Grâușor. Lucrările au fost sistate... [citește_tot_articolul]

11 Mai 2020, 14:55 (3979 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Spitalul Municipal Urziceni are nevoie de un medic infecționist

Pentru a deveni spital suport COVID-19

Spitalul Municipal Urziceni are nevoie de un medic infecționist

Pregătirile pentru a deveni al doilea spital suport pentru tratarea pacienților infectați cu noul Coronavirus din județul Ialomița sunt în plină desfășurare la Spitalul Municipal Urziceni. Unitatea medicală și-a modificat toate cirucuitele astfel încât să corespundă protocolului stabilit de Ministerul Sănătății cu privire la modul în care trebuie desfășurată activitatea într-o astfel de entitate sanitară. Cu toate acestea, spitalul din Urziceni are nevoie de un medic infecționist pentru a putea trata bolnavii. Tot Ministerul Sănătății a stabilit ca doar medicii specialiști în Boli Infecțioase să realizeze schemele de tratament specifice pacienților care suferă de COVID-19.

... [citește_tot_articolul]

11 Mai 2020, 11:10 (4024 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Comitetul Județean pentru Situații de Urgență Ialomița a solicitat ridicarea carantinei la Țăndărei

În cadrul unei ședințe desfășurată duminică, 10 mai 2020, reprezentanții Comitetului Județean pentru Situații de Urgență Ialomița au aprobat ridicarea carantinei impusă la Țăndărei. Totuși decizia are nevoie de aprobarea Departamentului pentru Situații de Urgență pentru a se concretiza.


Ridicarea carantinei după o lună Măsura carantinei la Țăndărei a fost impusă în baza Ordonanței Militare Nr. 7, din data de 4 aprilie 2020. Decizia a fost adoptată după solicitarea Comitetului Județean pentru Situații de Urgență Ialomița, ca urmare a creșterii incidenței cazurilor de COVID-19... [citește_tot_articolul]

11 Mai 2020, 10:50 (7830 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Două săptămâni de dezinsecție la Slobozia

A început sezonul țânțarilor

Două săptămâni de dezinsecție la Slobozia

Slobozia se pregătește pentru dezinsecția de primăvară. Conform informațiilor oficiale, prima etapă se va desfășura în perioada 12-13 mai 2020, când vor fi vizate parcurile orașului. Ulterior, în perioada 19-29 mai 2020, eforturile autorităților se vor extinde la nivelul întregii localități.

Sulfac Trio pentru parcuri DADP Slobozia a primit undă verde pentru dezinsecția parcurilor orașului. Conform informațiilor oficiale, în perioada 12-13 mai 2020 vor fi vizate toate parcurile din Slobozia. «Pentru că la acea dată interdicția de a vizita parcurile e în vigoare, dezinsecția se va face... [citește_tot_articolul]

10 Mai 2020, 12:20 (3369 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița a înregistrat 450 de firme în șomaj tehnic

În luna aprilie 2020

Ialomița a înregistrat 450 de firme în șomaj tehnic

Numărul firmelor ialomițene care au depus documentația privind acordarea șomajului tehnic pentru luna aprilie a crescut la 450. Conform estimărilor oficiale, este de așteptat ca numărul solicitărilor să crească. «Deja avem 450 și apar cereri noi în fiecare zi...» declară Georgian Mocănescu, directorul AJOFM Ialomița.

Din ce în ce mai mulți După primele 7 zile ale lunii mai, oficialii AJOFM au constatat o creștere substanțială a numărului de firme care solicită subvenția pentru acordarea șomajului tehnic angajaților. Conform ultimelor date oficiale, numărul... [citește_tot_articolul]

9 Mai 2020, 16:10 (3485 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Locuitorii din Țăndărei au dreptul să meargă la serviciu și să desfășoare activități agricole

Comitetul Județean pentru Situații de Urgență a decis

Locuitorii din Țăndărei au dreptul să meargă la serviciu și să desfășoare activități agricole

Comitetul Județean pentru Situații de Urgență Ialomița a adoptat vineri, 8 mai 2020, noi măsuri în ceea ce privește orașul Țăndărei, singura localitate aflată în carantină din județul Ialomița din cauza pandemiei provocată de noul Coronavirus. Potrivit noilor decizii, cetățenii orașului care au locurile de muncă în alte localități sau desfășoară activități în domeniul agriculturii au dreptul să părăsească orașul. Măsurile îi vizează și pe angajatorii acestor persoane, care sunt obligați să asigure condiții separate de muncă de restul personalului. Totodată, este premis și accesul rudelor din alte localități pentru îndeplinirea formalităților de înmormântare.

Noi măsuri impuse de autorități la Țăndărei... [citește_tot_articolul]

9 Mai 2020, 10:50 (10235 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Procurorii din Urziceni au deschis un dosar penal pe numele afaceristului Viorel Cataramă

Procurorii din Urziceni au deschis un dosar penal pe numele afaceristului Viorel Cataramă

Procurorii Parchetului de pe lângă Judecătoria Urziceni au deschis vineri, 8 mai 2020, un dosar penal pe numele lui Viorel Cataramă. Acesta este acuzat de «zădărnicirea combaterii bolilor», după ce joi, 7 mai 2020, omul de afaceri a mers la Bărbulești și a luat în brațe un bărbat bolnav de COVID-19.

Anchetă în curs În ultimele zile, milionarul Viorel Cataramă, printre altele și președinte al Partidului Dreapta Liberală, a făcut numeroase afirmații halucinante în spațiul public referitoare la faptul că virusul SARS-CoV-2 nu ar exista. Mai mult, acesta a explicat faptul că vrea... [citește_tot_articolul]

8 Mai 2020, 20:30 (10490 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Orașul arde și Turcu’ se piaptănă!

Orașul arde și Turcu’ se piaptănă!

Cu sau fără vaccin pentru COVID-19, viața merge mai departe. Toți suntem de acord cu acest lucru, iar dacă nu suntem, curând nu vom avea încotro... La Urziceni însă, administrația locală a transformat optimismul în ridicol. Noua pagină de Facebook a administrației, plină ochi de realizări edilitare, anunță cu mândrie că spațiile verzi, sala de fitness, piscina orașului sunt pregătite pentru contribuabili. «S-a făcut curat și la sala de fitness, unde s-a văruit și s-a pus totul la punct», «Astăzi se taie iarba pe Calea București și în cartierul nou de peste calea ferată», «Operațiunea de curățare a piscinelor continuă» sunt numai câteva dintre postările motivaționale... [citește_tot_articolul]

8 Mai 2020, 15:20 (4457 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primarul Mocioniu nu se joacă

Slobozia: «Capcane» edilitare pentru cetățeni în Cartierul Gării Noi

Lucrările de asfaltare din Cartierul Gării Noi din Slobozia vor costa 6,7 milioane de lei. La prima strigare, că nici nu au început... Între timp, cetățenii din cartier se confruntă cu noi provocări din partea administrației. După «piscinele» cu noroaie deschise de 11 ani și stâlpii de iluminat în mijlocul trotuarelor au apărut și... capcanele tip «canalizare».

Drumul de la Facebook la realitate De când a început pandemia, administrația Mocioniu nu mai prididește să se laude cât e mediul on-line de lung și de lat cu realizările sale epocale. Ultima dată, primarul Mocioniu declara cu... [citește_tot_articolul]

8 Mai 2020, 11:05 (4178 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Spitalele din Ialomița sunt obligate să aștepte până la 5 zile rezultatele testelor pentru COVID-19

Spitalele din Ialomița sunt obligate să aștepte până la 5 zile rezultatele testelor pentru COVID-19

În lipsa unei posibilități de testare la nivelul județului, toate unitățile medicale din Ialomița sunt obligate să transporte probele suspecților de COVID-19 la București. Reprezentanții spitalelor ialomițene susțin faptul că rezultatele analizelor sunt transmise cu dificultate. Estimativ, durează între 3 și 5 zile pentru ca un spital să primească rezultatul unui test. Spitalul Județean de Urgență Slobozia dispune de aparatura necesară efecturării acestor analize specifice, însă așteaptă de aproximativ o lună kit-urile speciale care trebuie să sosească din Statele Unite ale Americii. Nimeni nu știe însă când aceste kit-uri vor ajunge și la Slobozia având în vedere că termenul a fost modificat... [citește_tot_articolul]

7 Mai 2020, 16:50 (7239 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Doar 149 de ialomițeni din peste 8300 și-au plătit amenzile primite pentru nerespectarea Ordonanțelor Militare

Din 21 de milioane s-au încasat 139 mii de lei

Doar 149 de ialomițeni din peste 8300 și-au plătit amenzile primite pentru nerespectarea Ordonanțelor Militare

Potrivit informațiilor oficiale oferite de Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița, de la momentul impunerii Stării de Urgență și până în prezent doar 149 de ialomițeni și-au plătit amenzile pe care le-au primit de la forțele de ordine pentru nerespectarea Ordonanțelor Militare. Estimativ, peste 8300 de ialomițeni au fost sancționați fie că nu au respectat măsurile de izolare la domiciliu, fie pentru că au ieșit din case fără a avea declarațiile pe proprie răspundere completate corespunzător. Cei care refuză să achite amenzile riscă să fie executați silit, spun oficialii Fiscului ialomițean.

Grad scăzut de încasare a amenzilor... [citește_tot_articolul]

7 Mai 2020, 11:10 (4840 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

«Dublu standard pentru COVID-19 în Ialomița!»

Senatorul PSD Marian Pavel acuză

«Dublu standard pentru COVID-19 în Ialomița!»

Senatorul PSD Marian Pavel susține că autoritățile județene folosesc un standard dublu în adoptarea deciziilor legate de pandemie. «Eu nu doresc carantinarea localității Bărbulești... Dar este inadmisibil să folosești un standard dublu atunci când ești responsabil de viața concetățenilor tăi!» a declarat senatorul Pavel.

La Țăndărei da, la Bărbulești ba Modul în care autoritățile județene au gestionat propunerea de carantinare a localității Bărbulești este contestat de către senatorul PSD Marian Pavel. Acesta declară că este inadmisibil să tratezi pericolul reprezentat de extinderea... [citește_tot_articolul]

6 Mai 2020, 18:20 (10322 vizualizări - 19 comentarii)

EVENIMENT

Pompier din Urziceni, infectat cu noul Coronavirus

Pompier din Urziceni, infectat cu noul Coronavirus

Militarul ISU s-a îmbolnăvit în cadrul familiei

Pandemia provocată de noul Coronavirus face victime și în rândul personalului Inspectoratului pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al județului Ialomița. Un pompier, angajat al Detașamentului de Intervenție Urziceni, a fost depistat pozitiv la testul pentru COVID-19. Bărbatul are simptome ușoare și a fost transferat la un spital de boli infecțioase din București.

30 de militari ISU, în izolare la domiciliu
Potrivit informațiilor oficiale ale reprezentanților ISU Ialomița, bărbatul a fost testat în urmă cu aproximativ 3 zile, rezultatele fiind pozitive. De asemenea, întreg... [citește_tot_articolul]

6 Mai 2020, 12:30 (6630 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Pacienți în stare gravă din cauza noului Coronavirus, tratați cu succes la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Pacienți în stare gravă din cauza noului Coronavirus, tratați cu succes la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Două cazuri grave de infecție COVID-19 au fost tratate cu succes la Spitalul Județean de Urgență Slobozia. Este vorba despre doi pacienți în vârstă diagnosticați și cu alte afecțiuni care, după o aproximativ o lună de îngrijiri medicale, urmează să fie externați și să se întoarcă acasă. De la debutul pandemiei și până în prezent, Spitalul Județean de Urgență Slobozia a tratat 51 de pacienți care au suferit de COVID-19.

Bolnavi testați la internare Cei doi pacienți, o femeie și un bărbat, s-au internat la Spitalul Județean de Urgență Slobozia în urmă cu aproximativ o lună. Cei doi au... [citește_tot_articolul]

5 Mai 2020, 17:40 (14212 vizualizări - 20 comentarii)

EVENIMENT

5000 de elevi din Ialomița nu au acces la internet!

Școala on-line doar în statistici

5000 de elevi din Ialomița nu au acces la internet!

Potrivit informațiilor Inspectoratului Școlar Județean Ialomița, la nivelul județului există 5000 de elevi care nu pot participa la cursurile on-line. Chiar dacă, potrivit declarațiilor oficialilor instituției, Ialomița se situează pe un loc bun la nivel național în ceea ce privește accesul elevilor la internet, dezinteresul afișat de autoritățile locale în a-i ajuta pe cei care nu dispun de laptopuri, tablete sau telefoane inteligente este mare. Aflate în administrarea primăriilor, școlile sunt tratate cu indiferență chiar și pe timpul pandemiei provocată de noul Coronavirus.

Școala on-line în cifre... [citește_tot_articolul]

5 Mai 2020, 11:20 (6985 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

În orașul Țăndărei se mențin restricțiile de circulație și după 15 mai 2020

Din cauza carantinei

În orașul Țăndărei se mențin restricțiile de circulație și după 15 mai 2020

În cursul zilei de luni 4 mai 2020, președintele României, Klaus Iohannis, a făcut noi declarații de presă. Acesta a făcut publice noile măsuri de stopare a pademiei provocată de noul Coronavirus, începând cu data de 15 mai 2020, când starea de urgență va fi înlocuită cu starea de alertă. Deși președintele a vorbit despre unele măsuri de relaxare, mai ales în ceea ce privește restricțiile de circulație, acestea nu vor viza însă localitățile aflate în carantină. În Ialomița, în urmă cu o lună, s-a dispus măsura carantinării localității Țăndărei. La data respectivă, jumătate din cazurile de COVID-19 înregistrate la nivelul județului proveneau din orașul Țăndărei.

Carantina se menține... [citește_tot_articolul]

4 Mai 2020, 17:30 (31092 vizualizări - 26 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
269 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Grupul de Comunicare Strategică: 150 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Luni, 25 octombrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 16454, fiind înregistrate 150 de noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

25 Octombrie 2021, 16:55
(7652 vizualizări - 0 comentarii)


Protopopiatul Slobozia: «Sfântul Cuvios Dimitrie cel Nou, în mijlocul copiilor»

Protopopiatul Slobozia: «Sfântul Cuvios Dimitrie cel Nou, în mijlocul copiilor»

Protopopiatul Slobozia, împreună cu Grădinița cu Program Prelungit «Piticot» au desfășurat vineri, 22 octombrie 2021, activitatea cu tema «Sfântul Cuvios Dimitrie cel Nou, în mijlocul copiilor». Din cauza ...[citește_toată_știrea]

25 Octombrie 2021, 15:50
(5359 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 130 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Duminică, 24 octombrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 16304, fiind înregistrate 130 de noi cazuri ...[citește_toată_știrea]

24 Octombrie 2021, 16:50
(7678 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: A murit într-un accident rutier

Urziceni: A murit într-un accident rutier

Un grav accident rutier s-a produs în dimineața zilei de duminică, 24 octombrie a.c., pe DN2, în zona municipiului Urziceni. În timp ce se deplasa în direcția Buzău-București, un conducător auto a pierdut ...[citește_toată_știrea]

24 Octombrie 2021, 11:45
(7481 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni accident


Grupul de Comunicare Strategică: 159 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 23 octombrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 16174, fiind înregistrate 159 de noi cazuri ...[citește_toată_știrea]

23 Octombrie 2021, 17:10
(2456 vizualizări - 0 comentarii)


Accident pe raza localității Ciochina

Accident pe raza localității Ciochina

Vineri, 22 octombrie a.c., în jurul orelor 13,30, trei echipaje de pompieri din Slobozia au intervenit cu o autospecială de stingere cu apă și spumă, o descarcerare și o ambulanță SMURD la un accident rutier ...[citește_toată_știrea]

22 Octombrie 2021, 18:05
(3857 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Ciochina accident


Grupul de Comunicare Strategică: 153 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Vineri, 22 octombrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 16015, fiind înregistrate 153 de noi cazuri ...[citește_toată_știrea]

22 Octombrie 2021, 17:05
(5903 vizualizări - 0 comentarii)


IJJ Ialomița: Stagiu de practică încheiat cu succes de elevii jandarmi

IJJ Ialomița: Stagiu de practică încheiat cu succes de elevii jandarmi

Șapte elevi din cadrul Școlilor Militare de Subofițeri Jandarmi Drăgășani și Fălticeni și-au încheiat stagiul de practică desfășurat la Inspectoratul de Jandarmi Județean Ialomița. Timp de aproape 3 luni ...[citește_toată_știrea]

22 Octombrie 2021, 16:45
(4065 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Termen limită pentru depunerea Formularului 398

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informeză contribuabilii că luni, 1 noiembrie 2021, este termenul limită de depunere a Formularului 398 «Declarație specială de TVA (VAT Return)», pentru ...[citește_toată_știrea]

22 Octombrie 2021, 16:45
(6089 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi aplicate de polițiști pentru nerespectarea măsurilor de prevenire a răspândirii SARS-CoV-2

În urma activităților desfășurate pe raza întregului județ, au fost verificate 59 de societăți comerciale, peste 140 de locații de interes, 22 mijloace de transport persoane, fiind totodată legitimate ...[citește_toată_știrea]

22 Octombrie 2021, 16:15
(5744 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Șomajul tehnic

Angajatorii care se încadrează în categoria domeniilor supuse restricțiilor conform HG nr. 1090/2021 și a căror activitate a fost întreruptă total sau parțial, din cauza pandemiei de COVID-19, vor depune ...[citește_toată_știrea]

22 Octombrie 2021, 15:00
(2787 vizualizări - 0 comentarii)


Gheorghe Doja: Bătrân de 77 de ani, rănit într-un accident rutier

Gheorghe Doja: Bătrân de 77 de ani, rănit într-un accident rutier

În dimineața zilei de vineri, 22 octombrie a.c., pe raza comunei Gheorghe Doja s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea unei persoane. Din verificările efectuate de polițiști a reieșit că ...[citește_toată_știrea]

22 Octombrie 2021, 14:30
(5360 vizualizări - 0 comentarii)


Ciochina: Trei persoane au fost rănite într-un accident rutier

Ciochina: Trei persoane au fost rănite într-un accident rutier

În dimineața zilei de vineri, 22 octombrie a.c., pe raza comunei Ciochina s-a produs un accident rutier. Din verificările efectuate de polițiști a reieșit că evenimentul rutier s-a produs ca urmare a coliziunii ...[citește_toată_știrea]

22 Octombrie 2021, 12:00
(4226 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Ciochina accident


Primăria Slobozia: Campanie gratuită de testare COVID-19

Administrația locală din Slobozia dă startul unei campaniei de testare antigenică rapidă gratuită «Slobozia se testează». Astfel, în fața Instituției Prefectului va fi amplasat un punct de testare ...[citește_toată_știrea]

21 Octombrie 2021, 19:20
(7776 vizualizări - 1 comentariu)


IPJ Ialomița: Condiții de participare la concursurile organizate de Poliția Română

Pentru a preveni răspândirea virusului SARS-CoV-2 și a-i proteja pe participanții la concursurile organizate de Poliția Română, candidații sunt obligați să respecte unele măsuri. Astfel, vor avea acces ...[citește_toată_știrea]

21 Octombrie 2021, 18:40
(11174 vizualizări - 0 comentarii)


Manasia: Pește confiscat

Manasia: Pește confiscat

În ziua de miercuri, 20 septembrie a.c., polițiștii din Manasia au depistat în flagrant, pe raza localității Manasia, un bărbat în vârstă de 43 de ani, din Urziceni, în timp ce transporta cu autoturismul ...[citește_toată_știrea]

21 Octombrie 2021, 18:25
(4350 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 188 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Joi, 21 octombrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 15862, fiind înregistrate 188 de noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

21 Octombrie 2021, 16:30
(6243 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: «Salonul de toamnă 2021»

Miercuri, 3 noiembrie 2021, de la orele 14,00,  la Galeriile «Arcadia» din Centrului Cultural «Ionel Perlea» Slobozia se va desfășura vernisajul expoziției «Salonul de toamnă 2021» al Uniunii Artiștilor ...[citește_toată_știrea]

21 Octombrie 2021, 15:55
(5774 vizualizări - 0 comentarii)


Incendii la Munteni-Buzău și Fetești

Incendii la Munteni-Buzău și Fetești

Miercuri, 20 octombrie a.c., pompierii din Slobozia și Urziceni au fost solicitați să intervină pentru stingerea unui incendiu produs la o șiră de baloți aflată într-o gospodărie din Munteni-Buzău. Trei ...[citește_toată_știrea]

21 Octombrie 2021, 12:20
(4332 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Un copil de 15 ani a furat scuterul bunicului/Ion Roată: Slobozean beat la volan

În cursul zilei de marți, 19 octombrie a.c., în jurul orelor 17,30, polițiștii rutieri din Țăndărei au oprit în trafic un moped condus de un minor, în vârstă de 15 ani. În urma verificărilor efectuate în ...[citește_toată_știrea]

20 Octombrie 2021, 17:35
(2347 vizualizări - 1 comentariu)


Acțiuni ale polițiștilor ialomițeni

Marți, 19 octombrie a.c., polițiștii ialomițeni au organizat noi acțiuni pentru creșterea gradului de siguranță al cetățenilor, menținerea ordinii și liniștii publice și verificarea respectării măsurilor ...[citește_toată_știrea]

20 Octombrie 2021, 17:30
(1812 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbat din Bucu, arestat pentru «viol»

Polițiștii din cadrul Secției 1 Poliție Rurală Slobozia au acționat pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag de la executarea unor pedepse privative de libertate ...[citește_toată_știrea]

20 Octombrie 2021, 17:20
(3266 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Bucu arestare viol


Grupul de Comunicare Strategică: 268 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 20 octombrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 15674, fiind înregistrate 268 de noi cazuri ...[citește_toată_știrea]

20 Octombrie 2021, 16:40
(4963 vizualizări - 0 comentarii)


Protopopiatul Slobozia: Campanie de donare de sânge

Protopopiatul Slobozia: Campanie de donare de sânge

Marți, 19 octombrie 2021, în parteneriat cu Centrul de Transfuzie Sanguină Slobozia, Protopopiatul Slobozia a organizat o campanie de donare de sânge la sediul Centrului social din Parohia Cocora. Campania ...[citește_toată_știrea]

20 Octombrie 2021, 12:15
(7865 vizualizări - 0 comentarii)


Broșteni: Accident rutier provocat de un șofer băut

Un accident rutier soldat cu pagube materiale s-a produs luni, 18 octombrie a.c., pe raza localității Broșteni. Potrivit informațiilor, evenimentul s-a produs în urma coliziunii dintre două autovehicule ...[citește_toată_știrea]

19 Octombrie 2021, 18:00
(4737 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Minor depistat la volanul unei mașini

Polițiștii ialomițeni au deschis un dosar penal după ce au identificat în trafic un minor, de 17 ani. Acesta a fost prins conducând pe raza orașului Urziceni, în ziua de luni, 18 octombrie 2021. Oamenii ...[citește_toată_știrea]

19 Octombrie 2021, 17:45
(6589 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amendați pentru că au încălcat măsura carantinării

Plasați în carantină obligatorie prin decizii ale Direcției de Sănătate Publică Ialomița, 5 ialomițeni au fost amendați de polițiști pentru că nu au fost descoperiți la domiciliul pe care l-au declarat ...[citește_toată_știrea]

19 Octombrie 2021, 17:30
(3793 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 273 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Marți, 19 octombrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 15406, fiind înregistrate 273 de noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

19 Octombrie 2021, 16:55
(6562 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Încasări la bugetul consolidat de 836,34 milioane de lei în primele 9 luni din 2021

Pentru perioada ianuarie-septembrie 2021, Administrația Județeană a Finanțelșor Publice a contabilizat venituri nete la bugetul general consolidat al statului în sumă totală de 836,34 milioane de lei, cu ...[citește_toată_știrea]

19 Octombrie 2021, 12:20
(4024 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Acordarea șomajului tehnic

În contextul epidemiologic generat de răspândirea coronavirusului SARS-CoV-2, AJOFM Ialomița continuă aplicarea măsurilor de protecție socială a angajaților. Astfel, se reia plata indemnizației sub formă ...[citește_toată_știrea]

18 Octombrie 2021, 19:20
(7125 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! ZANFIR în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...