Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Spitalul Fetești are nevoie de medici și echipamente pentru a trata bolnavii COVID-19

Spitalul Fetești are nevoie de medici și echipamente pentru a trata bolnavii COVID-19

Desemnat să devină spital suport pentru tratarea pacienților COVID-19, Spitalul Municipal «Anghel Saligny» Fetești se confruntă cu o sumedenie de lipsuri. Unitatea medicală nu are echipamente de protecție pentru personalul medical, dar nici medici. Singurul medic specializat în Anestezie și Terapie Intensivă, care lucra aici cu jumătate de normă, a plecat să-și desfășoare activitatea la Spitalul Colentina, unitate medicală suport pentru bolnavii COVID-19 din Capitală.

Se caută soluții Marți, 31 martie 2020, Ministerul Sănătății a făcut publică lista celor 160 de unități medicale din... [citește_tot_articolul]

1 Aprilie 2020, 11:10 (7244 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomițeancă de 60 de ani, moartă din cauza infecției cu noul Coronavirus

Ialomițeancă de 60 de ani, moartă din cauza infecției cu noul Coronavirus

O femeie de 60 de ani din județul Ialomița reprezintă al 70-lea deces înregistrat în țara noastră din cauza COVID-19. Conform Grupului de Comunicare Strategică, aceasta avea și alte afecțiuni precum insuficiență renală cronică, hipertensiune arterială și infecție cu virusul hepatic B. Primele simptome au apărut pe data de 23 martie 2020, iar pe 25 martie 2020 a fost internată pe Secția Nefrologie a Spitalului Județean de Urgență Slobozia. Rezultatul testului a venit pe data de 28 martie 2020, iar decesul a survenit marți, 31 martie 2020, în cadrul unității medicale. Se pare că femeia nu călătorise în străinătate și nu a avut contact cu niciun alt caz de infecție cu noul Coronavirus.... [citește_tot_articolul]

31 Martie 2020, 18:40 (7857 vizualizări - 25 comentarii)

EVENIMENT

Dezinfecția celor 1500 de scări de bloc din Ialomița, o misiune dificilă

Dezinfecția celor 1500 de scări de bloc din Ialomița, o misiune dificilă

Dezinfectarea scărilor de bloc pare a fi greu de dus la îndeplinire în orașele ialomițene în care există blocuri. Marea provocare o reprezintă achiziția dispozitivelor ce trebuie montate la intrarea în scară, care au devenit greu de găsit. Din cele 7 orașe ale județului doar 4 au blocuri, numărul estimativ al scărilor fiind de 1500. Conform Sistemului Informatic Colaborativ pentru Achiziții Publice (SICAP), primăriile orașelor ialomițene unde există blocuri au cheltuit până în prezent 120 mii de lei pentru achiziția de dezinfectanți, mănuși chirurgicale sau măști de protecție.

Marea dezinfecție de la Slobozia... [citește_tot_articolul]

31 Martie 2020, 18:10 (6205 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primăria Slobozia începe dezinfectarea scărilor de bloc

Primăria Slobozia începe dezinfectarea scărilor de bloc

Primăria Municipiului a demarat, în dimineața zilei de marți, 31 martie 2020, dezinfectarea scărilor de bloc pentru prevenirea infecției cu coronavirus. La intrările în blocurile de locuințe vor fi montate covorașe dezinfectante, iar pe scările de bloc și în lifturi va fi pulverizat un biocid cu spectru larg de acțiune (Aquazix Ag). Operațiunea de dezinfecție este derulată de către DADP Slobozia, care intervine etapizat cu 26 de angajați și 12 atomizoare, pentru acoperirea tuturor zonelor din oraș într-un timp cât mai scurt. La nivelul municipiului, sunt peste 780 de scări de bloc. Măsura dezinfectării acestor spații private a fost luată în discuție de Comitetul Local pentru Situații de Urgență... [citește_tot_articolul]

31 Martie 2020, 14:45 (4887 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Ajutoare de urgență pentru persoanele izolate la domiciliu

Slobozia: Ajutoare de urgență pentru persoanele izolate la domiciliu

Joi, 26 martie 2020, consilierii locali din Slobozia au aprobat acordarea de ajutoare de urgență pentru persoanele izolate la domiciliu. Pachetele vor conține alimente de bază și articole igienico-sanitare. Valoarea acestor pachete oscilează între 120 și 250 de lei, în funcție de numărul de persoane.

Alocări bugetare pentru izolații la domiciliu Consilierii locali din Slobozia au aprobat un proiect de hotărâre prin care acordă ajutoare de urgență pentru persoanele izolate la domiciliu. Decizia a fost adoptată joi, 26 martieva.c., în cadrul ședinței Consiliului Local cu unanimitate de... [citește_tot_articolul]

31 Martie 2020, 13:10 (4821 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Al patrulea ialomițean ucis de noul Coronavirus

COVID-19 a mai luat o viață

Al patrulea ialomițean ucis de noul Coronavirus

Grupul de Comunicare Strategică a confirmat al patrulea deces provocat de COVID-19 înregistrat în Ialomița. Este vorba despre un bărbat în vârstă de 52 de ani care duminică, 29 martie 2020, s-a prezentat la Unitatea de Primiri Urgențe a Spitalului Județean de Urgență Slobozia, cu simptomatologie specifică.

Pacient fără familie... Conform informațiilor Grupului de Comunicare Strategică, bărbatul de 52 de ani nu se afla în evidența niciunui medic de familie sau specialist, motiv pentru care nu s-a putut stabili dacă acestea suferea de vreo altă afecțiune. De asemenea, pacientul omorât... [citește_tot_articolul]

31 Martie 2020, 00:00 (4583 vizualizări - 5 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Totul va fi bine!

Totul va fi bine!

DADP Slobozia oferă primul exemplu de respon­sabilitate și spirit civic de la facerea Direcției încoace. După cum puteți vedea în imaginea alăturată, luni, 16 martie 2020, câțiva angajați coordonați de un sobor de șefi în frunte cu administratorul public Gheorghe Puia, au replantat pomii din Piața Revoluției din Slobozia. Veți spune, poate, isterizați ca și noi de Coronavirus, că asta era ultima noastră grijă. Ei, bine, greșiți! Acești oameni oferă exemple tonice de normalitate din adâncul gropii săpate cu o zi în urmă și până în vârful copăcelului care se va usca și el până la toamnă. Priviți numai! Întâi că sunt 5 oameni și două cazmale. Apoi șefii care n-au încăput toți în poză, că erau mai... [citește_tot_articolul]

30 Martie 2020, 16:05 (5324 vizualizări - 12 comentarii)

EVENIMENT

Grad scăzut de transparență în primăriile din Ialomița

Grad scăzut de transparență în primăriile din Ialomița

Reprezentanții Uniunii Salvați România au demarat un proiect prin care încearcă să transparentizeze și să digitalizeze administrația publică locală. Așa a apărut «Harta transpa­ren­ței», o inițiativă care evidențiază modul în care pri­măriile oferă cetățenilor acces la informațiile și actele admi­nistrative pe care le emit. Trecută la rându-i pe această hartă, Ialomița are probleme în ceea ce pri­vește transparența decizională. 25 de administrații locale nu au mai făcut publice Hotărârile de Consiliu Local de aproximativ 2 ani. Edilii ialomițeni caută scuze și dau vina pe lipsa de personal specializat care să ofere accesul cetățenilor la actele pe care le-au emis.

Administrație fără transparență... [citește_tot_articolul]

30 Martie 2020, 11:05 (4370 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Trei ialomițeni infectați cu noul Coronavirus au murit

Trei ialomițeni infectați cu noul Coronavirus au murit

Numărul morților provocat de COVID - 19 în România a ajuns la 37. Ultimii trei români decedați sunt din județul Ialomița. Este vorba despre trei bărbați cu vârste cuprinse între 39 și 77 de ani. Conform Grupului de Comunicare Strategică, niciunul dintre pacienți nu a avut istoric de călătorie și nici contact cunoscut cu caz confirmat.

Bilanțul negru al autorităților... [citește_tot_articolul]

29 Martie 2020, 02:00 (9871 vizualizări - 28 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Comunitatea romă din Căzănești se pregătește să iasă din izolare

La un pas de explozie

Comunitatea romă din Căzănești se pregătește să iasă din izolare

În urmă cu o săptămână, autoritățile din Căzănești se confruntau cu primele conflicte interetnice generate de aplicarea măsurilor privind izolarea romilor întorși acasă. Acum, autoritățile locale se tem de că nu vor putea gestiona conflictele în cazul în care romii vor fi lăsați să iasă din case. «Au fost învățați să ceară! Acesta este modul lor de a trăi... Dar au părăsit țara în vreme ce primeau ajutoare sociale, iar acum nu le mai pot încasa! Trebuie să identificăm o soluție legală pentru acestă situație...» declară primarul orașului Căzănești, Alexandru Măchiță.

Primele valuri, primele probleme... [citește_tot_articolul]

28 Martie 2020, 12:40 (21739 vizualizări - 21 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Aproape 1 milion de lei pentru un loc de joacă în Cartierul Bora!

Primarul Mocioniu continuă seria investițiilor din fonduri europene

Aproape 1 milion de lei pentru un loc de joacă în Cartierul Bora!

În vreme ce Consiliul Județean Ialomița ia în calcul realocarea fondurilor destinate investițiilor, administrația din Slobozia continuă cursa investițiilor edilitare. Joi, 26 martie 2020, în cadrul ședinței Consiliului Local Slobozia, consilierii locali i-au reproșat primarului Adrian Mocioniu că «aceste preocupări sunt inadecvate...». Plenul Consiliului a aprobat, in extremis, o investiție de 918 mii de lei pentru realizarea unui parc pentru copii în Cartierul Bora.

Sedință la scenă deschisă
Ședința Consiliului Local Slobozia de joi, 26 martie a.c., s-a desfășurat în... [citește_tot_articolul]

27 Martie 2020, 12:50 (11669 vizualizări - 26 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primăria Slobozia, reclamată în instanță de constructorul ACM 4

Primăria Slobozia, reclamată în instanță de constructorul ACM 4

Firma Antrepriză Construcții Montaj Nr. 4 București (ACM 4), societatea care a câștigat licitația pentru proiectul de reabilitare a Pieței Revoluției din Slobozia, a intentat un nou proces împotriva administrației locale. Reprezen­tanții firmei cer plata unor penali­tăți de întârziere aferente neachitării lucrărilor efectuate în perioada iuile 2016-mai 2019, în valoare de 240 mii de lei. Aceasta este a treia ac­țiune de acest gen pe care ACM 4 a deschis-o.

Un nou proces pe numele Primăriei Slobozia
Deși între Primăria Slobozia și constructorul Antrepriză Construcții Montaj Nr... [citește_tot_articolul]

27 Martie 2020, 11:20 (4150 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

COVID-19 paralizează spitalele din Ialomița

Autoritățile nu au soluții concrete

COVID-19 paralizează spitalele din Ialomița

Spitalul Municipal «Anghel Saligny» Fetești este propunerea autorităților din Ialomița în ceea ce privește transformarea în unitate medicală care să trateze cazurile de COVID-19 înregistrate în județ. Spitalul din Fetești se confruntă însă cu numeroase lipsuri, de la cele de ordin material, până la cele legate de medici sau asistente. Oficial, în județul Ialomița 24 de cadre medicale se află în izolare la domiciliu din cauza unei paciente infectate cu noul Coronavirus și depistată pozitiv, la 3 zile după ce a fost investigată în cadrul a două unități sanitare...

Cazuri tratate doar pe hârtie... [citește_tot_articolul]

26 Martie 2020, 16:10 (13022 vizualizări - 18 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Prefectura Ialomița refuză să ofere informații publice!

Panică și haos din cauza lipsei de comunicare

Prefectura Ialomița refuză să ofere informații publice!

Subprefectul Emil Barbu a fost acuzat public de «incompetență». Prezent la ședința Consiliului Județean Ialomița din 26 martie a.c., el a refuzat să răspundă întrebărilor consilierilor județeni și reprezentanților presei. El a invocat o dispoziție guvernamentală care interzice furnizarea informațiilor privitoare la COVID-19. «De ce ați mai venit? Plecați acasă! Sunteți incompetent!» a fost replica audienței.

Secretomanie instituțională Instituția Prefectului Ialomița a încetat la începutul acestei săptămâni să mai ofere informații publice privitoare la evoluția cazurilor de... [citește_tot_articolul]

26 Martie 2020, 15:50 (9252 vizualizări - 18 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Consiliul Județean Ialomița alocă noi fonduri pentru combaterea COVID-19

Nota de plată depășește 3 milioane de lei

Consiliul Județean Ialomița alocă noi fonduri pentru combaterea COVID-19

Consiliul Județean Ialomița s-a reunit joi, 26 martie 2020, în cadrul unei ședințe extraordinare. La ședință au fost prezenți 25 din cei 31 de consilieri județeni în funcție. Consilierii prezenți au decis alocarea de noi fonduri pentru combaterea COVID-19. Valoarea totală a fondurilor alocate de la apariția pandemiei și până în prezent depășește 3 milioane de lei.

Bani da, echipamente ba Consiliul Județean Ialomița a organizat o joi, 26 martie 2020, o nouă ședință extraordinară. În cadrul acesteia, consilierii județeni au decis rectificarea bugetului județului și al Spitalului Județean... [citește_tot_articolul]

26 Martie 2020, 14:40 (4646 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

«Autoritățile știu ce au de făcut!»

Deputatul PNL Gheorghe Tinel

«Autoritățile știu ce au de făcut!»

Deputatul PNL Gheorghe Tinel este încrezător în capacitatea instituțiilor publice din Ialomița de a gestiona riscurile generate de apariția COVID-19. El declară că va respecta perioada de autoizolare până la depășirea pericolului imediat.

Și parlamentarii pot fi disciplinați Ieșit luni, 23 martie a.c., din perioada de izolare impusă după apariția COVID-19 în Parlament, deputatul liberal Gheorghe Tnel susține că va rămâne la domiciliu. «Respect măsurile de prevenție impuse de autorități! Este o perioada dificilă pentru toți, cu siguranță cea mai dificilă pe care am trăit-o noi vreodată... [citește_tot_articolul]

26 Martie 2020, 13:50 (5361 vizualizări - 14 comentarii)

EVENIMENT

Coronavirusul ține la distanță donatorii de Centrul de Transfuzii Sanguine

Coronavirusul ține la distanță donatorii de Centrul de Transfuzii Sanguine

Activitatea Centrului de Transfuzii Sanguine din Slobozia este afectată de epidemia provocată de noul Coronavirus. Numărul donatorilor scade de la o zi la alta... Reprezentanții instituției fac apel la populație să vină să doneze sânge, respectând măsurile de protecție impuse de autorități.

Este nevoie de donatori! Potrivit estimărilor, în martie 2019, media zilnică a donatorilor care treceau pragul Centrului de Transfuzii Sanguine din Slobozia era de 30-35 de persoane. În prezent, din cauza epidemiei provocată de noul Coronavirus, numărul celor care vin să doneze sânge a scăzut dramatic... [citește_tot_articolul]

26 Martie 2020, 12:10 (5014 vizualizări - 1 comentariu)

POLITICĂ

Marian Neacșu decide viitorul politic al județului

Drumul de la Luceafăr la Lucifer

Marian Neacșu decide viitorul politic al județului

Alegerile Locale din Ialomița bat la ușă și cu și fără COVID-19. Iar supravie­țuirea politică e mai importantă decât o biată pandemie. Așa că în culisele filialelor locale ale partidelor se poartă, de la începutul anului încoace, o luptă pe viață și pe moarte. Iar cel care domină scena politicii la acest moment e Marian Neacșu, președintele filialei ialomițene a PRO România.

Unde ești tu, Țepeș, Doamne?! Rămas cel mai competitiv produs de export al mahalalei politice locale, Marian Neacșu s-a întors acasă călare pe calul troian al PRO România. A făcut ochii roată, a înțeles dintr-o... [citește_tot_articolul]

26 Martie 2020, 10:10 (7213 vizualizări - 8 comentarii)

EVENIMENT

Cursuri pe internet pentru 80% dintre elevii ialomițeni

Cursuri pe internet pentru 80% dintre elevii ialomițeni

Oficialii Inspectoratului Școlar Județean Ialomița au dat publicității o situație cu privire la modul în care se desfășoară cursurile on-line la nivelul județului nostru. Statistica arată faptul că 80% dintre elevi au resursele tehnologice necesare pentru a participa la cursurile susținute de profesori pe internet.

Lecțiile s-au mutat pe calculator Din cauza pandemiei provocată de noul Coronavirus (SARS-Cov-2), autoritățile centrale au luat decizia de a suspenda activitatea în toate unitățile de învățământ din țară. Având în vedere această situație, profesorii au mutat activitatea din... [citește_tot_articolul]

25 Martie 2020, 11:15 (5156 vizualizări - 2 comentarii)

SPORT

HCM Slobozia suspendă plata contractelor

Handbal, Liga Națională, Consecințe ale Stării de Urgență

HCM Slobozia suspendă plata contractelor

Pandemia de Coronavirus lovește puternic fenomenul sportiv. Conducerea HCM Slobozia a hotărât ca în această perioadă să suspende contractele tuturor angajaților și colaboratorilor, incluzându-se astfel jucătoarele și antrenorii. Aceeași decizie a luat-o și SCM Craiova, urmând ca și alte cluburi să recurgă la măsuri similare. Suspendarea contractelor a intrat în vigoare miercuri, 18 martie a.c., și va fi valabilă pe întreaga perioadă în care este în vigoare Starea de Urgență. «Am decis să suspendăm toate contractele de activitate sportivă, de muncă sau prestări servicii. La acest moment, activitatea sportivă (jocuri, pregătire și, mai ales, antrenamente) este suspendată, nemaiexistând, practic... [citește_tot_articolul]

25 Martie 2020, 11:05 (3653 vizualizări - 0 comentarii)

Luni 22 Iun 2026
243 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

AJFP Ialomița: Rambursări TVA de peste 68,42 milioane de lei în perioada ianuarie-septembrie 2024

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița, prin structurile sale fiscal-teritoriale, a rambursat în perioada ianuarie-septembrie 2024, conform selecției naționale, TVA în valoare ...[citește_toată_știrea]

30 Octombrie 2024, 12:40
(4518 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița atenționează crescătorii de păsări

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița informează proprietarii/deținătorii de păsări, atât din exploatațiile comerciale cât și din gospodăriile populației, ...[citește_toată_știrea]

30 Octombrie 2024, 11:05
(736 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Avarie pe strada Mircea cel Mare din Fetești!

Pentru executarea lucrărilor de remediere a unei avarii survenite pe conducta de alimentare cu apă de pe strada Mircea cel Mare din Fetești, echipele RAJA Constanța sistează furnizarea apei potabile ...[citește_toată_știrea]

30 Octombrie 2024, 10:20
(4290 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Reținut pentru «tâlhărie»

Luni, 28 octombrie 2024, polițiștii au identificat un tânăr de 19 ani, bănuit de comiterea infracțiunii de «tâlhărie» asupra a doi tineri de 16 și 18 ani, din municipiul Slobozia ...[citește_toată_știrea]

29 Octombrie 2024, 15:30
(1626 vizualizări - 1 comentariu)


RAJA Constanța: Lipsă apă în Cartierul Coloniști din Fetești!

În vederea executării lucrărilor de remediere a unei avarii survenite pe conducta de alimentare cu apă, cu diametrul de 180 mm, de pe strada Țăndărei din Fetești, echipele RAJA Constanța sistează ...[citește_toată_știrea]

29 Octombrie 2024, 11:15
(1906 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: A încălcat ordinul de protecție

Polițiștii din Slobozia au fost sesizați vineri, 25 octombrie a.c., în jurul orelor 21,00, de către o femeie în vârstă de 50 de ani, din Slobozia, cu privire la faptul că soțul său ...[citește_toată_știrea]

28 Octombrie 2024, 14:15
(1482 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Infracțiuni rutiere

Polițiștii rutieri au depistat în trafic un bărbat, în vârstă de 64 de ani, din Jilavele, în timp ce conducea un autoturism aflându-se sub influența băuturilor alcoolice ...[citește_toată_știrea]

28 Octombrie 2024, 14:05
(659 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Miercuri, 30 octombrie 2024, termen-limită pentru depunerea Formularului 394

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița reamintește contribuabililor că miercuri, 30 octombrie 2024, este termenul-limită de depunere a «Declarației informative privind livrările ...[citește_toată_știrea]

28 Octombrie 2024, 10:10
(6922 vizualizări - 0 comentarii)


Ciocârlia: Doi bărbați și-au pierdut viața într-un grav accident rutier 

Ciocârlia: Doi bărbați și-au pierdut viața într-un grav accident rutier 

Un grav accident rutier s-a produs sâmbătă, 26 octombrie 2024, pe raza localității Ciocârlia. Potrivit Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița, din primele verificări efectuate a ...[citește_toată_știrea]

26 Octombrie 2024, 08:20
(3228 vizualizări - 0 comentarii)


Alexeni: 400 kg de pește, confiscate de polițiști

Alexeni: 400 kg de pește, confiscate de polițiști

Polițiștii au depistat vineri, 25 octombrie 2024, în comuna Alexeni, trei bărbați, cu vârste cuprinse între 41 și 46 de ani, din Slobozia, în timp ce transportau într-un ...[citește_toată_știrea]

25 Octombrie 2024, 14:10
(1761 vizualizări - 0 comentarii)


Protopopiatul Slobozia: Acțiune desfășurată în parteneriat cu Grădinița «Piticot»

Protopopiatul Slobozia: Acțiune desfășurată în parteneriat cu Grădinița «Piticot»

Protopopiatul Slobozia, în parteneriat cu Grădinița cu Program Prelungit «Piticot» din municipiul reședință de județ, au desfășurat vineri, 25 octombrie 2024, activitatea cu tema « ...[citește_toată_știrea]

25 Octombrie 2024, 14:00
(3370 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Serviciul Call Center

RAJA Constanța: Serviciul Call Center

Serviciul de Call Center pus la dispoziția clienților de către RAJA Constanța vine în întâmpinarea tuturor abonaților, funcționând sub forma unui robot telefonic ce răspunde la ...[citește_toată_știrea]

25 Octombrie 2024, 08:05
(589 vizualizări - 0 comentarii)


Protopopiatul Urziceni: Campanie de donare de sânge

Protopopiatul Urziceni: Campanie de donare de sânge

Pentru a veni în sprijinul semenilor aflați în suferință, miercuri, 23 octombrie 2024, Protopopiatul Urziceni din cadrul Episcopiei Sloboziei și Călărașilor a continuat acest demers prin ...[citește_toată_știrea]

24 Octombrie 2024, 12:30
(900 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: 1,153 miliarde de lei, încasări la bugetul de stat în perioada ianuarie-septembrie 2024

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița a contabilizat, de la începutul anului și până la 30 septembrie 2024, venituri nete la bugetul general consolidat al statului î ...[citește_toată_știrea]

24 Octombrie 2024, 10:20
(5297 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Amenzi aplicate la târgurile de toamnă

Pentru prevenirea apariției toxiinfecțiilor alimentare, ca urmare a manipulării, depozitării, preparării, expunerii și comercializării produselor alimentare către consumatorul final, în condiții ...[citește_toată_știrea]

24 Octombrie 2024, 08:50
(974 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: 5 percheziții la Slobozia într-un dosar de «înșelăciune» și «evaziune fiscală»

IPJ Ialomița: 5 percheziții la Slobozia într-un dosar de «înșelăciune» și «evaziune fiscală»

În cadrul operațiunii «JUPITER», sub coordonarea Parchetului de pe lângă Înalta Curte de Casație și Justiție și Inspectoratului General al Poliției Române, marți, ...[citește_toată_știrea]

23 Octombrie 2024, 08:05
(6142 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Infracțiuni rutiere

Sâmbătă, 19 octombrie a.c., în jurul orelor 17,30, polițiștii din Ion Roată au oprit în trafic, în comuna Balaciu, un autoturism condus de un bărbat, în vârstă de ...[citește_toată_știrea]

21 Octombrie 2024, 16:10
(444 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiune cu efective mărite la Slobozia

Vineri, 18 octombrie a.c., polițiștii au organizat în Slobozia și în comunele arondate o acțiune cu efective mărite, în acest sens acționându-se în zonele în care ...[citește_toată_știrea]

21 Octombrie 2024, 16:05
(886 vizualizări - 0 comentarii)


Tânăr din Fetești, depistat cu «substanțe interzise» ascunse în chiloți

Sâmbătă noaptea, 19 octombrie a.c., în jurul orelor 23,00, echipajul de jandarmi care executa o misiune de verificare a unei săli de jocuri de noroc din Fetești a depistat un tânăr ...[citește_toată_știrea]

21 Octombrie 2024, 12:10
(2634 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești droguri


AJFP Ialomița: Luni, 21 octombrie 2024, termen-limită de depunere a declarațiilor fiscale pentru aplicarea/încetarea aplicării sistemului TVA la încasare

 Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița reamintește contribuabililor că luni, 21 octombrie 2024, este termenul de depunere al următoarelor declarații, în scopul notificării ...[citește_toată_știrea]

21 Octombrie 2024, 10:35
(6312 vizualizări - 0 comentarii)


Case în flăcări la Amara și Luciu

Case în flăcări la Amara și Luciu

Trei echipaje din cadrul Detașamentului de Pompieri Slobozia au intervenit, cu două autospeciale de stingere cu apă și spumă și o ambulanță SMURD, pentru gestionarea unei situații de urgență generată ...[citește_toată_știrea]

21 Octombrie 2024, 10:15
(1113 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Amara Luciu incendiu


RAJA Constanța: Factura electronică

RAJA Constanța: Factura electronică

RAJA Constanța încurajează clienții să aleagă soluțiile digitale, factura electronică reprezentând o opțiune rapidă, sigură, eficientă, dar cel mai important, prietenoasă cu mediul. Factura ...[citește_toată_știrea]

21 Octombrie 2024, 10:10
(4217 vizualizări - 0 comentarii)


Accidente la Urziceni și Fetești

Vineri, 18 octombrie a.c., în jurul orelor 14,00, pompierii din Urziceni au intervenit la un accident rutier produs în municipiul Urziceni, în care au fost implicate două autoturisme ...[citește_toată_știrea]

21 Octombrie 2024, 10:05
(1405 vizualizări - 0 comentarii)


Hramul Bisericii «Sfântul Mare Mucenic Dimitrie, Izvorâtorul de Mir» din Slobozia

Hramul Bisericii «Sfântul Mare Mucenic Dimitrie, Izvorâtorul de Mir» din Slobozia

În perioada 24-27 octombrie 2024, slujitorii și credincioșii Parohiei «Sfântul Mare Mucenic Dimitrie, Izvorâtorul de Mir» din Slobozia (Șoseaua Nordului, nr. 12) î ...[citește_toată_știrea]

21 Octombrie 2024, 09:20
(3773 vizualizări - 0 comentarii)


E-mailuri false în numele ANAF

O nouă campanie de e-mailuri false, transmise în numele ANAF, este în desfășurare în această perioadă. Contribuabililor, persoane fizice, le este transmisă o «notă informativă ...[citește_toată_știrea]

21 Octombrie 2024, 08:40
(4896 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Reținut pentru «furt calificat»

Joi, 17 octombrie 2024, polițiștii din Slobozia au identificat și reținut, pentru o perioadă de 24 de ore, un bărbat, de 44 de ani, bănuit de săvârșirea infracțiunii de «furt calificat» ...[citește_toată_știrea]

18 Octombrie 2024, 15:00
(930 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: 17 persoane audiate pentru port ilegal de «obiecte periculoase»!

IPJ Ialomița: 17 persoane audiate pentru port ilegal de «obiecte periculoase»!

Vineri, 18 octombrie 2024, polițiștii din Fetești s-au sesizat din oficiu cu privire la 17 persoane, cu vârste cuprinse între 20 și 50 de ani, din Fetești și Țăndărei, care ar fi practicat ...[citește_toată_știrea]

18 Octombrie 2024, 13:00
(1050 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Percheziții ale DIICOT-Biroul Teritorial Ialomița la domiciliile a doi traficanți de droguri

Țăndărei: Percheziții ale DIICOT-Biroul Teritorial Ialomița la domiciliile a doi traficanți de droguri

Miercuri, 16 octombrie 2024, procurorii DIICOT-Biroul Teritorial Ialomița au efectuat două percheziții domiciliare la Țăndărei. Deschiderile reprezintă o etapă procesuală într-un dosar penal ce ...[citește_toată_știrea]

16 Octombrie 2024, 16:30
(4376 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiune cu efective mărite de polițiști și jandarmi la Bărbulești

Marți, 15 octombrie a.c., polițiștii din Urziceni, împreună cu cei din Jilavele au organizat în comuna Bărbulești o acțiune cu efective mărite, având ca scop menținerea și asigurarea ...[citește_toată_știrea]

16 Octombrie 2024, 15:40
(2146 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Activități informativ-preventive ale polițiștilor

În cursul zilei de marți, 15 octombrie a.c., polițiștii de proximitate din Urziceni au desfășurat activități informativ-preventive, la Colegiul Național «Grigore Moisil» din municipiul ...[citește_toată_știrea]

16 Octombrie 2024, 15:35
(551 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! ZANFIR în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! ozzy ada în Lipsa fondurilor întârzie reparația podurilor din județul Ialomița Gigel în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Cetățean în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Cetatean în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! patrik în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...