Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Bully-Trotinetă vrea președinte al Tineretului Social-Democrat

Bully-Trotinetă vrea președinte al Tineretului Social-Democrat

Planul A: Parlamentarul ialomițean PSD Andrei Pop, devenit celebru pentru o lege care nu poate fi apli­cată, are ambiții politice noi. El ar vrea să devină pre­ședinte al tineretului social-democrat din România, funcție ocupată de aproape 3 ani de Gabriel Petrea. Pentru că nu are pedigree de ministru ca Petrea și nu este susținut nici măcar de propria Organizație (nu fiți supărat, domnu’ Pop, nimeni nu e profet în țara lui!), cel mai tânăr al doilea parlamentar al țării a decis să adopte o strategie de campanie surprinzătoare. El i-a luat locul deputatului PNL Gheorghe Tinel (PNL) și apare la toate emisiunile politice și talk-show-urile de noapte... [citește_tot_articolul]

24 Februarie 2020, 14:10 (5393 vizualizări - 12 comentarii)

EVENIMENT

Medic agresat de părinții unui copil la Spitalul Municipal Urziceni

Medic agresat de părinții unui copil la Spitalul Municipal Urziceni

Incident la Spitalul Municipal din Urziceni, petrecut în urmă cu o săptămână. Un medic pediatru al unității medicale a fost agresat, în timpul serviciului, de părinții unuia dintre copiii internați. Oamenii s-au revoltat pentru că medicul i-a rugat să aștepte câteva minute pe hol pentru a verifica starea de sănătate a copilului. Repre­zen­tanții Spitalului Municipal Urziceni susțin faptul că au depus o plângere și reclamă faptul că se confruntă des cu astfel de situații. Mai grav este faptul că din cauza scandalurilor provocate de pacienți sau rudele acestora, medicii refuză să mai profezeze în cadrul unității medicale. În prezent, Spitalul Municipal Urziceni are nevoie de 7 medici specialiști... [citește_tot_articolul]

24 Februarie 2020, 09:55 (6660 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Freelancing, trendul tinerilor ialomițeni

Freelancing, trendul tinerilor ialomițeni

Potrivit celor mai recente statistici date de Eurostat, România ocupă locul 4 în Europa, cu 17% români din populația activă profesional care se ocupă cu freelancing. Conform raportărilor Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă, în Ialomița 400 de tineri caută lunar un loc de muncă. Potrivit logicii Eurostat, 300 dintre aceștia și-ar dori să devină liber profesioniști și să își urmeze propriile pasiuni...

Despre freelancing Freelancing este cel mai nou termen utilizat pentru a defini conceptul de liber profesionist. Pentru a vă face mai clar acest... [citește_tot_articolul]

23 Februarie 2020, 10:50 (4270 vizualizări - 0 comentarii)

REPORTAJ

Avocat la 13 ani

Avocat la 13 ani

Se numește Cristian Gabriel Moraru și este elev al Școlii Gimnaziale «Barbu Catargiu» din comuna Maia, județul Ialomița. Și este singurul elev din școală care a cerut ore opționale de Educație Juridică. «Vreau să îi apăr pe cei care spun adevărul până la capăt!» ne spune. Și îl credem!

La marginea lumii Școala din Maia e la marginea lumii, pe o stradă lăturalnică și desfundată. N-o găsești dacă nu întrebi și n-o bagi de seamă dacă nu o cauți... Dar e școala lui Cristian și pentru el e cea mai frumoasă de pe pământ. Pentru că aici a găsit profesori care îi cultivă pasiunile și îl încurajează... [citește_tot_articolul]

22 Februarie 2020, 12:40 (6401 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

ANCHETĂ

Afaceri administrative de 5 milioane de euro în «eurocomuna» Valea Ciorii

Afaceri administrative de 5 milioane de euro în «eurocomuna» Valea Ciorii

bonus: Afacerile care trag să moară

În urmă cu 3 ani, comuna Valea Ciorii accesa un proiect european în valoare de 5 milioane de euro pentru «dezvoltare comunitară prin măsuri integrate». În anul de grație 2020, din cele 5 milioane de euro au rămas în urmă 17 containere cu «afaceri locale», 14 locuri de muncă și zeci de dosare care confirmă finalizarea cu succes a proiectului. Realitatea, ca de obicei, este ceva mai nuanțată...

Sărăcie de 5 milioane de euro Proiectul «Eurocomuna-Dezvoltare comunitară prin măsuri integrate în comuna Valea Ciorii, județul Ialomița» a fost unul din cele 5 proiecte finanțate din FSE prin... [citește_tot_articolul]

21 Februarie 2020, 15:40 (13024 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Fantezii edilitare cu gaze naturale, marcă înregistrată Consiliul Județean

Ultimatum administrativ

Fantezii edilitare cu gaze naturale, marcă înregistrată Consiliul Județean

Consiliul Județean Ialomița intenționează să înființeze o Asociație de Dezvoltare Intercomunitară care să gestioneze exclusiv «procedurile de înființare și extindere a rețelei de distribuție de gaze naturale». Miza acestei inițiative o re­prezintă controlul asupra administrațiilor locale și asupra fondurilor pentru elaborarea studiilor de fezabilitate.

Un șlagăr administrativ Consiliul Județean Ialomița a lansat în urmă cu câteva zile un ultimatum către ad­ministrațiile publice locale interesate de investiții în extinderea rețelelor de gaze naturale. Conform documentului, instituția... [citește_tot_articolul]

21 Februarie 2020, 11:10 (4642 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primarul Mocioniu a semnat pentru o investiție de 28 milioane de lei

Un nou proiect megalomanic la Slobozia

Primarul Mocioniu a semnat pentru o investiție de 28 milioane de lei

Marți, 18 februarie 2020, primarul Adrian Mocioniu a semnat contractul de finanțare pentru «reabilitarea căilor de rulare ale transportului public» din Slobozia. Proiectul are o valoare de 28 milioane de lei și ar urma sa fie finalizat până în anul 2023...

Bani europeni pentru Slobozia
Pentru că parcarea subterană nu a fost de ajuns pentru slobozeni, administrația locală a decis că Slobozia are nevoie și de «reabilitarea căilor de rulare ale transportului public». Proiectul, demarat în urmă cu 3 ani, a ajuns în faza procedurilor de semnare a contractului de finanțare... [citește_tot_articolul]

20 Februarie 2020, 17:20 (12797 vizualizări - 23 comentarii)

EVENIMENT

Consiliul Local a aprobat bugetul Sloboziei pentru 2020

Pe repede înainte

Consiliul Local a aprobat bugetul Sloboziei pentru 2020

Luni, 17 februarie 2020, Consiliul local Slobozia s-a reunit în cadrul unei șe­dințe extraordinare. Cel mai important proiect de pe ordinea de zi a fost cel privind aprobarea bugetului Sloboziei pentru anul 2020. Primăria Slobozia nu a respectat procedura legală de a supune bugetul dezbaterii publice.

Buget votat la limită Bugetul Sloboziei pentru anul 2020 a fost votat la limită, de 12 din cei 14 consi­lieri locali prezenți în sală. Cele două abțineri aparțin grupului PNL. Conform proiectului de hotărâre, bugetul Sloboziei pentru anul 2020 este de 103,2 milioane de lei. Bugetul Sloboziei... [citește_tot_articolul]

20 Februarie 2020, 10:10 (5111 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

«Slobozia nu e groapa de gunoi a nimănui!»

Dragoș Soare, candidat PNL la Primăria Slobozia

«Slobozia nu e groapa de gunoi a nimănui!»

Dragoș Soare, primul politician care și-a anunțat candidatura la Primăria Slobozia, a susținut marți, 18 februarie 2020, o conferință de presă. El a acuzat public administrația locală de incompetență, corupție și abuz. Conferința de presă a fost susținută alături de deputatul PNL Gheorghe Tinel, la sediul Organizației.

Începe campania pentru locale
Dragoș Soare, candidatul PNL la Primăria Slobozia, a lansat primele atacuri publice împotriva actualei guvernări locale. Dragoș Soare a susținut public că primarul Adrian Mocioniu este «lipsit de respect față de concetățenii săi care îi plătesc salariul»... [citește_tot_articolul]

19 Februarie 2020, 15:05 (15860 vizualizări - 24 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Nicolae Sitaru, cronica unei demisii anunțate

adio PLUS, adio Cioloș

Nicolae Sitaru, cronica unei demisii anunțate

bonus: N-a fost un consilier județean rău

Săptămâna trecută, Nicolae Sitaru a anunțat că se retrage din politică. Lasă în urmă două mandate de consilier județean, două partide pe care le-a girat și un hambar de promisiuni electorale neonorate. O dată cu el dispare și ultima fărâmă de încredere a naivilor care și-au închipuit că politica se poate face și cu oameni integri...

Adio, PLUS Nicolae Sitaru a anunțat săptămâna trecută printr-un comunicat de presă că renunță la calitatea de membru de partid în PLUS Ialomița, filială care l-a curtat îndelung pentru a se bucura de notorietatea sa politică. «Având în vedere că în Adunarea generală a Asociației Producătorilor de Porumb din România am fost ales președinte al Asociației sunt obligat, conform deontologiei funcției pe care o ocup, să nu aparțin niciunui partid politic!»... [citește_tot_articolul]

19 Februarie 2020, 11:20 (6596 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Procurorii DIICOT din Slobozia și polițiștii spanioli, pe urmele unei rețele infracționale specializată în furturi

Descinderi la palatele romilor din Țăndărei

Procurorii DIICOT din Slobozia și polițiștii spanioli, pe urmele unei rețele infracționale specializată în furturi

Organele judiciare au revenit la palatele romilor din Țăndărei. Marți, 18 februarie 2020, procurorii DIICOT din Slobozia, împreună cu polițiști din Spania, au desfășurat 7 percheziții domiciliare pe raza orașului. Vizați au fost mai mulți suspecți, membri ai unei rețele infracționale, specializată în furturi de bijuterii din magazinele de lux spaniole. Pe numele a două persoane ar fi fost emise mandate europene de arestare de către autoritățile din Spania.

Sechestre puse pe bunurile suspecților Din primele informații, ancheta a început în Spania, acolo unde romii din Țăndărei ar fi... [citește_tot_articolul]

18 Februarie 2020, 19:15 (33386 vizualizări - 35 comentarii)

Click aici

SPORT

«La Cluj, jucătoarele au evoluat execrabil!»

Handbal, Liga Națională, HCM Slobozia, președintele Nicolae Goidea este tranșant

«La Cluj, jucătoarele au evoluat execrabil!»

Viața handbalistică merge mai departe. Fetele de la HCM Slobozia au meci în Cupă la Baia Mare, iar peste 10 zile reiau jocurile din campionat, deplasându-se la Craiova. Totuși, înfrângerea rușinoasă de la Cluj continuă să doară, iar președintelui Nicolae Goidea îi este greu să treacă peste aceasta. Întrebat despre cauzele usturătorului eșec, acesta a făcut o analiză tran­șantă: «Evoluție execrabilă a jucătoarelor care au crezut că victoria se poate obține doar prin simpla lor prezență pe teren... Au avut în față handbaliste de 16, 17, 18 ani, care au dat o lecție de handbal de manual mai experimentatelor sportive ale echipei noastre în frunte cu Ivan, Toma și Georgescu. La Cluj s-a jucat pe valoare... [citește_tot_articolul]

18 Februarie 2020, 16:05 (6279 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

SPORT

3 amicale până la startul returului

Fotbal, Liga a III-a, Unirea Slobozia

3 amicale până la startul returului

Fotbaliștii Unirii Slobozia au pus punct celei mai grele perioade din pauza competițională, cantonamentul de 10 zile de la Izvorani. Elevii lui Enache Costea au disputat săptămâna trecută și un joc amical cu o altă reprezentantă a Ligii a III-a, CS Balotești. Meciul contra ilfovenilor a adus cea mai bună prestație din această iarnă pentru Toma și compania. Unirea Slobozia s-a impus cu 6-0, prin go­lurile reușite de Ibrian, Unguru și Dinu plus tripa realizată de nou ve­nitul Alexandru Muscă. Galben al­baștrii au beneficiat de un week-end liber, urmând ca până la startul returului să mai dispute 3 jocuri amicale. Următorul meci de pre­gătire îl vor juca împotriva celor de la CSM Focșani. Partida... [citește_tot_articolul]

18 Februarie 2020, 14:55 (3420 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

SPORT

Rezultate excelente la Reghin

Lupte libere, CS Amara

Rezultate excelente la Reghin

În perioada 14-15 februarie a.c., orașul Reghin a găzduit Turneul Internațional de Lupte «Memorial Voicu Ștefănescu și Benedek Levente». La această competiție au participat peste 230 de sportivi, printre aceștia aflându-se și o delegație a celor de la CS Amara. Copiii antrenați de Marian Moraru s-au întors, așa cum ne-au obișnuit, cu o serie de rezultate foarte bune. Au terminat pe cea mai înaltă treaptă a podiumului Oana Dumitru (cat. 34 kg) și Alexandru Minea (cat. 32 kg). Medalia de argint a fost cucerită de Răzvan Jeaca (cat. 60 kg). Amara a obținut și două medalii de bronz, prin Robert Gresianu (cat. 35 kg) și Cristian Toader (cat. 62 kg). Pe lângă luptătorii români, la competiție au mai... [citește_tot_articolul]

18 Februarie 2020, 13:40 (3471 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița nu mai are sediu

Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița nu mai are sediu

Proiectele de modernizare a Spitalului Județean de Urgență Slobozia lasă Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița fără sediu. În ultimii 2 ani, instituția a primit 3 notificări din partea Consiliului Județean Ialomița cu privire la eliberarea spațiilor pe care le utili­zează în prezent, în cadrul Spitalului Slobozia. Oficialii Serviciului Județean de Ambulanță Ialomița au făcut la rândul lor demersuri pe lângă Primăria Slobozia pentru obținerea unui nou sediu, însă până acum nu au primit niciun răspuns. «Avem o corespondență purtată cu Primăria Slobozia, dar nu am primit niciodată răspuns din partea dânșilor!» a ex­plicat situația Olimpia Popescu, directorul Serviciului Județean de Ambulanță ... [citește_tot_articolul]

18 Februarie 2020, 10:05 (5693 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Scandal sexual în Olanda cu tinere din Ialomița

Scandal sexual în Olanda cu tinere din Ialomița

Procurorii olandezi au pus în mișcare urmărirea penală pe numele unui tânăr de 30 de ani din zona Fetești. Acesta este acuzat că ar fi obligat cinci tinere să practice prostituția pe străzile capitalei Amsterdam. În prezent, proxenetul se află în custodia autorităților judiciare olandeze și urmează să fie judecat. Anchetatorii cer acum date autorităților române cu privire la alte fapte de natură penală pe care acesta le-ar fi comis în trecut.

50 de euro pentru o partidă de sex Surse judiciare au explicat faptul că tinerele au fost racolate și duse în Olanda prin deja cunoscuta metodă... [citește_tot_articolul]

17 Februarie 2020, 14:50 (7067 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Apă infestată cu substanțe chimice și materii fecale

Pericolul nevăzut de la robinete

Apă infestată cu substanțe chimice și materii fecale

Apa furnizată în rețelele publice pune în pericol sănătatea ialomițenilor. Situația este confirmată de Direcția de Sănătate Publică Ialomița, ai cărei specialiști au întocmit un Raport privind calitatea apei potabile la nivelul județului. Datele prezentate în documentul oficial au la bază analizele efectuate în cursul anului 2019, în urma prelevării probelor de apă de la stațiile existente în județul Ialomița. Analizele au scos la iveală prezența în apă a unor substanțe chimice periculoase, dar și materii fecale...

Dezastrul de la robinete În anul 2019, conform datelor Direcției de... [citește_tot_articolul]

17 Februarie 2020, 10:40 (8782 vizualizări - 13 comentarii)

REPORTAJ

În vizită pe «moșia Elenei Neagu» din centrul Sloboziei

Ruinele Casei de Cultură a Sindicatelor

În vizită pe «moșia Elenei Neagu» din centrul Sloboziei

E acolo de pe vremea co­muniștilor. E așa de mai bine de 10 ani... Acum 2 ani, zidurile dinspre «groapa lui Stoica» s-au desprins din rosturi. Și trotuarele. În sală plouă dinainte de «Colectiv»... Și, oricum, nu are aviz ISU. În acte, aparține Sindicatelor. Dar e cunoscută drept «moșia Elenei Neagu»...

Ce s-a ales din moștenirea comuniștilor?
În Casa de Cultură a Sindicatelor e frig ca-n stradă. La intrarea pe care am ales-o noi funcționează un magazin de pantofi, un xerox și un birou de firmă, cu toate aruncate de-a valma. E și un bar, cu mese de ping-pong, dar peste iarnă e... [citește_tot_articolul]

16 Februarie 2020, 12:10 (10884 vizualizări - 8 comentarii)

EVENIMENT

Consiliul Județean va cheltui 399 milioane de lei în 2020

Bugetul Ialomiței a fost bătut în cuie

Consiliul Județean va cheltui 399 milioane de lei în 2020

Consiliul Județean Ialomița a făcut publică varianta finală a bugetului pentru anul în curs. Potrivit datelo oficiale, instituția va cheltui 130,6 mili­oane de lei pentru funcționare și 262,4 milioane de lei pentru dezvoltare. Deși bugetul anului 2020 este cu 25 mi­lioane de lei mai mic decât în 2019, oficialii instituției apreciază că acesta este «cel mai echilibrat buget din ultimii ani».

O dezbatere publică formală Luni, 10 februarie a.c., la Sala «Europa» oficialii Consiliului Județean Ialomița au organizat o dezbatere publică în care au prezentat varianta finală a bugetului instituției... [citește_tot_articolul]

15 Februarie 2020, 16:20 (4780 vizualizări - 8 comentarii)

EVENIMENT

«Împreună pentru Educație» la Perieți

Proiect unic în mediul rural

«Împreună pentru Educație» la Perieți

Autoritățile locale din Perieți au realizat un proiect inedit prin care susțin Educația la nivelul comunității. «Împreună pentru Educație» este numele inițiativei prin care ad­ministrația locală încearcă să-i aducă pe elevi mult mai aproape de școală și profesori. Activi­tățile au început încă din toamna trecută și se vor derula pe întreg parcursul anului școlar, până la vacanța mare. «Ne dorim ca elevii noștri să fie mult mai implicați în ceea ce privește activitățile care se desfășoară la școală. Tocmai de aceea am decis să le fim alături!» susține Adrian Merlea, primarul lo­calității Perieți. Proiectul derulat la Perieți este unic la nivelul localităților rurale din județul Ialomița.
... [citește_tot_articolul]

15 Februarie 2020, 11:40 (10736 vizualizări - 38 comentarii)

Joi 25 Iun 2026
298 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Urziceni: Fugar reținut de polițiști

Polițiștii din Urziceni au prins joi, 14 aprilie, un bărbat de 35 ani pe numele căruia Tribunalul Ialomița emisese un mandat de executare a pedepsei cu închisoarea. Bărbatul a fost arestat și urmează să ...[citește_toată_știrea]

15 Aprilie 2011, 16:32
(6450 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni urmărit


Ialomița: Furturile de animale, în atenția polițiștilor

În perioada anterioară Sărbătorilor Pascale, polițiștii ialomițeni desfășoară activități pentru prevenirea furturilor de animale și păsări. În acest sens, joi, 14 aprilie, polițiștii, în colaborare cu reprezentanți ...[citește_toată_știrea]

15 Aprilie 2011, 16:30
(8844 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: 5 tineri, cercetați pentru vânzarea de telefoane mobile contrafăcute

Slobozia: 5 tineri, cercetați pentru vînzarea de telefoane mobile contrafăcute

Polițiștii slobozeni cercetează cinci tineri pentru vînzarea de telefoane contrafăcute. Astfel, în cadrul unei acțiuni, au fost depistați 5 tineri, cu vîrste cuprinse între 18 și 29 de ani, care aveau asupra ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2011, 15:33
(6161 vizualizări - 1 comentariu)


Fetești: Au furat sămînța de porumb de la ferma unde erau angajați

Polițiștii feteșteni au fost sesizați miercuri, 13 aprilie, de către administratorul unei firme din localitate despre faptul că dintr-un depozit al fermei au dispărut mai mulți saci de sămînță de porumb ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2011, 14:57
(8541 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești furt


Ialomița: Sărbători Pascale păzite de jandarmi

«Cu prilejul Sărbătorilor Pascale, peste 80 de jandarmi din cadrul Inspectoratului de Jandarmi Județean Ialomița vor asigura măsurile de ordine și siguranță publică la nouă lăcașe de cult de pe raza județului ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2011, 14:42
(9992 vizualizări - 0 comentarii)


Amara: Hoți prinși de polițiști

Doi tineri de 16, respectiv 18 ani, sînt cercetați pentru furt după ce au sustras dintr-un imobil din localitate bunuri în valoare de 13000 lei. Furtul a fost anunțat polițiștilor, miercuri, 13 aprilie ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2011, 14:15
(7988 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Amara furt


Bărbulești: Percheziții domiciliare

Miercuri, 13 aprilie, la Bărbulești a fost organizată o acțiune de amploare a Poliției. Au fost efectuate 3 percheziții domiciliare, fiind verificate și 10 mașini, în timp ce 20 de persoane au fost legitimate ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2011, 14:11
(13600 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: A falsificat documentele fiscale pentru a-și justifica marfa

Un moldovean de 37 ani a fost prins ieri, 13 aprilie, de polițiștii din Urziceni în timp ce transporta mărfuri a căror provenință era falsificată. Individul a fost oprit de polițiști în zona Sinești, solicitîndu ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2011, 14:08
(10724 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni fals


Amara: Acțiune în trafic

Miercuri, 13 aprilie, la Amara, polițiștii Serviciului Rutier au desfășurat o acțiune ce a vizat disciplinizarea traficului rutier. Rezultatele acțiunii s-au concretizat în verificarea a peste 50 de vehicule ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2011, 14:06
(10660 vizualizări - 5 comentarii)


Alexeni: I-au furat porumbul din hambar

Miercuri, 13 aprilie, un bătrîn de 84 ani a anunțat Poliția că din hambarul situat în curtea casei sale au dispărut mai multe unelte agricole și mai mulți saci de porumb. În urma cercetărilor, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2011, 14:05
(10113 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Alexeni furt


Amara: Căruțaș amendat pentru transport de fier vechi

250 kg de fier vechi, transportate fără documente de un căruțaș din Amara, au adus bărbatului o amendă de 1000 lei. Individul a fost prins de polițiștii ialomițeni în timp ce se deplasa cu căruța pe șoseaua ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2011, 14:00
(8524 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Au furat banii șoferului

Un șofer al unei firme de transport persoane a sesizat polițiștilor ialomițeni că a fost victima unei infracțiuni. Bărbatul a reclamat, marți, 12 aprilie, că doi tineri i-au furat 400 lei, bani proveniți ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2011, 14:55
(9078 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: furt Ialomița


Fetești: Se fură și cablul electric îngropat în pământ

Fetești: Se fură și cablul electric îngropat în pămînt

Polițiștii efectuează cercetări privind trei persoane care au fost depistate în timp ce sustrăgeau cablu electrice de la puțurile de apă ce aparțineau unei societăți comerciale cu sediul în Fetești. În ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2011, 13:41
(9775 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Mai multe persoane urmărite general, depistate

Polițiști de investigații criminale au desfășurat în cursul zilei de marți, 12 aprilie a.c., mai multe acțiuni ce au vizat punerea în executare a mandatelor, dar și identificarea persoanelor ce se sustrag ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2011, 13:37
(9091 vizualizări - 2 comentarii)


Slobozia: Proiectil din primul război mondial găsit pe islaz

Slobozia: Proiectil din primul război mondial găsit pe islaz

Echipajul pirotehnic din cadrul Inspectoratului pentru Situații de Urgență a intervenit în dimineața zilei de miercuri, 13 aprilie, în jurul orei 10.00, pentru ridicarea unui element de muniție descoperit ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2011, 13:35
(9039 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Două intervenții SMURD în două ore

Echipajele SMURD ale Inspectoratului pentru Situații de Urgență au intervenit în cursul zilei de marți, 12 aprilie, pentru acordarea asistenței medicale în cazul a doi bărbați. În primul caz, paramedicii ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2011, 13:33
(8089 vizualizări - 0 comentarii)


Ciulnița: Pesticide expirate

Peste 27 litri de substanțe periculoase au fost descoperite, marți, 12 aprilie în comuna Ciulnița. Produsele au fost găsite de polițiștii Serviciului Arme, Explozibili și Substanțe Periculoase, în urma ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2011, 13:31
(10561 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Acțiune de prevenire a furturilor de materiale feroase și cabluri

Noaptea trecută (12/13 aprilie), polițiștii din Urziceni în colaborare cu jandarmii din localitate au organizat o acțiune în intervalul orar 23,00-4,00, pentru prevenirea furturilor de materiale feroase ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2011, 13:30
(8967 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Acțiuni în trafic

Peste 60 de persoane legitimate și 52 de autovehicule controlate, acestea sînt principalele rezultate ale unei acțiuni desfășurate zilele precedente de polițiștii compartimentului rutier din Țăndărei. ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2011, 13:25
(9042 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Grad de colectare a veniturilor bugetare de 99%

Potrivit datelor statistice ale Direcției Generale a Finanțelor Publice Ialomița, în luna martie 2011 au fost încasate la bugetul general consolidat peste 39 milioane lei, programul alocat de colectare ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2011, 16:54
(8398 vizualizări - 0 comentarii)


Biblioteca Județeană Ialomița: «Săptămîna familiei, săptămîna fără TV»

Miercuri, 13 aprilie, Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» inaugurează o acțiune inedită. Intitulat strategic «Săptămîna familiei, săptămîna fără TV», evenimentul marchează, în perioada 11-16 aprilie ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2011, 16:48
(13240 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2011, 16:35
(6505 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Păziți școlile de hoți!

«În perioada 22-24 februarie 2011, la nivelul județului a fost desfășurată o acțiune de verificare a modului în care sînt asigurate unitățile de învățămînt» informează un comunicat al polițiștilor ialomițeni ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2011, 16:30
(10345 vizualizări - 3 comentarii)


Scandal la Ion Ghica: S-au bătut pînă la venirea polițiștilor

Un apel pe numărul de urgență 112, anunța luni, 11 aprilie, la prînz, un scandal în centrul satului Ion Ghica aparținînd comunei Ciulnița. Doi bărbați își cărau pumni cu nemiluita, unul dintre aceștia folosind ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2011, 16:25
(9470 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Ion Ghica scandal


Fetești: Hoți prinși de polițiști

Furt calificat. Această faptă se reține în sarcina a trei persoane, cu vîrste cuprinse între 25 și 58 ani. Cei trei sînt acuzați că în perioada septembrie 2010-aprilie 2011 au furat din curtea și locuința ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2011, 16:20
(8995 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești furt


Slobozia: Băut, la volan

Un slobozean a fost prins de polițiști în timp ce conducea o mașină deși consumase băuturi alcoolice. Șoferul avea o alcoolemie de 0,57 mg/l alcool pur în aerul expirat, motiv pentru care a fost dus la ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2011, 16:15
(6708 vizualizări - 0 comentarii)


Bordușani: Un adolescent de 17 ani a murit după ce un bloc de calcar a căzut peste el

Polițiștii cercetează modul în care a survenit decesul unui adolescent de 17 ani, din Bordușani. Sîmbătă, 9 aprilie a.c., în jurul orei 18.45, polițiștii au fost sesizați de o femeie din Bordușani despre ...[citește_toată_știrea]

11 Aprilie 2011, 15:28
(15010 vizualizări - 3 comentarii)

Taguri: Bordușani deces


Slobozia: Înșelăciune la telefon

Slobozia: Înșelăciune la telefon

Potrivit anchetatorilor, de la începutul anului polițiștii Compartimentului de Investigații Criminale au întocmit 4 dosare penale pentru comiterea infracțiunii de înșelăciune. Ultima faptă de acest gen ...[citește_toată_știrea]

11 Aprilie 2011, 14:59
(12148 vizualizări - 2 comentarii)


Slobozia: A condus băut, a provocat un accident și a refuzat recoltarea de sînge

Un bărbat de 56 ani, din Slobozia, este acuzatul principal într-un dosar penal pentru conducere sub influența băuturilor alcoolice și refuzul de a se supune recoltării de probe biologice de sînge. Șoferul ...[citește_toată_știrea]

11 Aprilie 2011, 14:46
(11055 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Armășești: 10 minori au furat rechizitele școlii

Vineri, 8 aprilie, polițiștii din Armășești au fost alarmați cu privire la faptul că dintr-o anexă a Școlii Generale Malu Roșu au dispărut mai multe rechizite. În urma verificărilor efectuate, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

11 Aprilie 2011, 14:43
(12138 vizualizări - 3 comentarii)

Taguri: Armășești furt


Ultimele comentarii
mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Mihai în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Hendersohn în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Adrian în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune»

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...