Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Spargeri date în magazinele cu haine din Helsinky comise de un ialomițean din Amara

Spargeri date în magazinele cu haine din Helsinky comise de un ialomițean din Amara

Un bărbat de 37 de ani din Amara este principalul suspect al unui dosar de «furt calificat», deschis pe numele său de autoritățile judiciare din Finlanda. Acesta era în vizorul polițiștilor după ce a dat mai multe spargeri în magazinele cu haine de lux din Helsinky.

Mod de operare inedit Cazul bărbatului din Amara a intrat în atenția polițiștilor din Helsinky încă de acum 3 ani. Modul de operare al infractorului era foarte bine pus la punct. Din actele de urmărire penală înaintate organelor judiciare din România a reieșit faptul că hoțul intra în ma­gazinele cu haine de lux, apoi așeza... [citește_tot_articolul]

14 Februarie 2020, 17:15 (8577 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: Iubire pe pereți de «Ziua Îndrăgostiților»

Slobozia: Iubire pe pereți de «Ziua Îndrăgostiților»

Cea mai romantică zi din an a surprins cuplurile de îndrăgostiți din Slobozia exprimându-și iubirea. Sărbătoarea cu iz american de pe 14 Februarie a fost întâmpinată de tinerii slobozeni cu încercări, mai mult sau mai puțin inedite, de a impresiona persoanele iubite. De la flori și ciocolată și până la declarații de dragoste realizate cu graffiti pe zidurile blocurilor sau instituțiilor publice... Potrivit unor studii realizate la nivel național, aproape jumătate dintre români consideră această zi ca fiind o ocazie bună de a-și arăta dragostea față de partener, o treime nefiind preocupată prea mult cu ziua de 14 Februarie, în timp ce restul alege să nu o serbeze chiar deloc.

... [citește_tot_articolul]

14 Februarie 2020, 13:20 (2204 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

ANCHETĂ

Fondurile europene din containerele de la Traian

Metode inedite de implementare

Fondurile europene din containerele de la Traian

bonus: Magazinul de pompe funebre are concurență

În urmă cu 3 ani, comuna Traian a accesat 5 milioane de euro prin Fondul Social European-Programul Operațional Capital Uman 2014-2020. La momentul respectiv, pro­iectul era declarat «cel mai complex de acest gen din România», dat fiind caracterul lui integrat și impactul asupra comunităților marginalizate. La 3 ani distanță, cele 22 de afaceri anunțate atunci au fost sigilate în niște containere, în spatele Primăriei. Primarul Fănel Năstase susține că «niciun ban european nu a fost cheltuit inutil!», însă nu are nicio explicație pentru ceea ce se întâmplă în realitate. Și asta e doar partea văzută a proiectului...

Un proiect de 5 milioane de euro... [citește_tot_articolul]

14 Februarie 2020, 10:10 (11344 vizualizări - 3 comentarii)

REPORTAJ

«Alexandra, cetățean român și american. Sunt interesată să lucrez în Slobozia!»

«Alexandra, cetățean român și american. Sunt interesată să lucrez în Slobozia!»

În luna ianuarie 2020, Alexandra Cernat s-a prezentat la AJOFM Ialomița. Alexandra are dublă cetățenie, română și americană, și se întoarce acasă după 12 ani de muncă în Statele Unite ale Americii. Pare neverosimil, dar e adevărat! Și, tocmai de aceea, este o istorioară numai bună de povestit în ziar...

Un CV american la AJOFM Alexandra Cernat are 34 de ani și este expert în contabilitate și audit. A plecat din Slobozia în urmă cu 12 ani, iar la 1 ianuarie 2020 s-a întors acasă. Primul ei contact oficial cu România a fost Agenția Județeană pentru Ocupa­rea Forței de Muncă Ialomița.... [citește_tot_articolul]

13 Februarie 2020, 15:50 (11264 vizualizări - 16 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Certificat de urbanism pentru prima fabrică de ars cauciucuri

Bomba ecologică de la Iazu

Certificat de urbanism pentru prima fabrică de ars cauciucuri

Firma Adora TECH a demarat procedurile legale pentru construirea primei instalații de piroliză a cauciucului din Ialomița. Conside­rată de experți drept «bombă ecologică», investiția a fost mascată în «două corturi me­talice» în curtea fostului CAP din Iazu, în imediata vecinătate a caselor. Certificatul de urbanism a fost deja eliberat de către autori­tățile locale din Scânteia, iar acum se așteaptă avizul de la Agenția pentru Protecția Mediului Ialomița. «Este o investiție complexă pentru care e nevoie de autorizație integrată de mediu...» a precizat Laurențiu Ghiauru, directorul Agenției.

Noi afaceri cu deșeuri... [citește_tot_articolul]

13 Februarie 2020, 12:10 (10282 vizualizări - 19 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Liviu Patrichi, director la Spitalul Fetești

Are din nou slujbă la stat!

Liviu Patrichi, director la Spitalul Fetești

Un zvon vag, venit dinspre PSD a căpătat contur. Liviu Patrichi, investitorul de 3 milioane de euro al Sloboziei, a ajuns director la Spitalul «Anghel Saligny» Fetești. Da, da, vorbim de ex-consilierul local PSD și directorul adjunct vreme de aproximativ o lună al AFIR al cărui singur merit real a fost că e vecin de gard cu cine trebuie din PSD. Domnia sa ocupă funcția de director începând de vineri, 7 februarie 2020, după ce și-a lăsat sacoșa la coada pentru numit directori în funcție încă din vara anului trecut. Salutăm și noi această performanță a PSD în plină dictatură PNL și așteptăm cu încredere ziua în care și ceilalți vecini de gard ai noului lider PSD Slobozia vor primi sinecuri calde... [citește_tot_articolul]

12 Februarie 2020, 19:20 (17916 vizualizări - 41 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Abateri financiare descoperite de auditorii Camerei de Conturi Ialomița

Abateri financiare descoperite de auditorii Camerei de Conturi Ialomița

Curtea de Conturi a României a dat publicității Raportul de activitate privind controalele efectuate în cursul anului trecut. Verifi­cările auditorilor ialomițeni au scos la iveală abateri financiare de 15,5 mili­oane de lei. La fel ca în anii precedenți, cele mai multe probleme constatate au vizat neîncasarea corespunzătoare a ta­xelor și impozitelor locale, plata lucră­rilor de utilitate publică fără ca acestea să fie, în fapt, realizate sau acordarea nejustificată de sporuri salariale. Va­loarea prejudiciilor financiare s-ar putea diminua dacă administrațiile publice ar acorda mai multă atenție mecanismelor interne de verificare și dacă și-ar concentra activitatea pe gestionarea eficientă a... [citește_tot_articolul]

12 Februarie 2020, 09:55 (7504 vizualizări - 6 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Alexandru Stoica, candidatul PI pentru Slobozia

Alexandru Stoica, candidatul PI pentru Slobozia

Îl mai țineți minte pe ex-primarul Alexandru Stoica? Da, da! Ăla de declara public că și un balot de paie câștigă alegerile dacă e pus pe listele PSD. Ei, bine, după ce a rămas fără sprijinul pesedeilor locali, ctitorul gropii din mijlocul Sloboziei care îi poartă numele a trecut la Partidul Ialomițenilor. Cu arme, bagaje și jumătate din Organizația PSD, spun gurile rele. Iar PI, de bucurie că a făcut o așa achiziție, l-a cocoțat moț în fruntea listei pentru Alegerile Locale de la Slobozia, declarându-l candidatul ideal pentru un nou mandat de primar. Și uite-așa se închide aria cercului (n.red.: PiR pătrat pentru susținătorii Vioricăi Dăncilă), unde Pi rămâne la valoarea... [citește_tot_articolul]

11 Februarie 2020, 14:40 (16749 vizualizări - 22 comentarii)

Click aici

SPORT

Remiză cu Progresul Spartac

Fotbal, Liga a III-a, Unirea Slobozia

Remiză cu Progresul Spartac

Unirea Slobozia se află în cantonament la Izvorani unde, pe lângă antrenamente, mai ciupește timp și pentru câte un meci amical. S-a întâmplat sâmbătă 8 februarie a.c., când Unirea a întâlnit pe Progresul Spartac București. Băieții lui Enache Costea au fost colegi de serie în sezonul trecut cu progresiștii și ambele echipe au ratat promovarea în fa­voarea Rapidului. Acum este fie­care cu seria ei și ambele sunt în poziția de lider: Unirea în Seria a II-a, iar Progresul în Seria a III-a. Cu alte cuvinte, un meci amical care ar putea fi reeditat în toamnă în Liga a II-a. Partida de sâmbătă a fost așa cum ne așteptam, una echilibrată, fiecare echipă câștigând câte o repriză. În prima parte, echipa... [citește_tot_articolul]

11 Februarie 2020, 13:20 (4391 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Camioanele care aprovizionează supermarketul «ilegal» blochează domeniul public

La Slobozia

Camioanele care aprovizionează supermarketul «ilegal» blochează domeniul public

Scandalul dintre administrația locală a Sloboziei și locatarii blocului din oraș la parterul căruia funcționează un supermarket deschis ilegal este departe de a se termina. Chemați în instanță, reprezentanții Primăriei Slobozia susțin cu documente că accesul mașinilor de mare tonaj care aprovizionează cu marfă magazinul în apropierea imobilului este interzis. În realitate, situația este cu totul alta. Camioanele încărcate cu marfă pătrund pe spațiul verde din spatele blocului și blochează toate parcările din zonă. În tot acest timp, Primăria Slobozia a ignorat situația și nu a sancționat reprezen­tanții magazinului deși are toate pârghiile legale pentru a aplica amenzi.

Indiferență administrativă... [citește_tot_articolul]

11 Februarie 2020, 12:50 (35021 vizualizări - 102 comentarii)

Click aici

SPORT

Varză á la Slobozia

Handbal, Liga Națională, Universitatea Cluj Napoca-HCM Slobozia 27-22 (12-7)

Varză á la Slobozia

Rebeca Necula are 16 ani, este coordonator și în meciul contra Sloboziei a marcat 10 goluri. Interul stânga Patricia Moraru are 19 ani și, la rândul ei, se poate mândri cu 6 reușite în poarta echipei noastre. Și ele sunt debutante în Ligă la fel ca Vacariu, Ilie, Moldoveanu sau Naumenco... Totodată, ele nu au nici pe departe experiența lui Ivan, Georgescu sau Toma, dar asta nu a părut să le de­ranjeze. Alin Bondar, antrenorul Clujului, le-a aruncat în luptă într-un meci atât de important și ele au știut să profite de încrederea lui. Cu cele două jucătoare în prim plan, Clujul a bătut lejer Slobozia, care a făcut un joc slab atât în apărare, cât și în atac. Astfel, Bondar este la a treia victorie... [citește_tot_articolul]

11 Februarie 2020, 10:20 (8079 vizualizări - 16 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«MMA politic» între primarul Mocioniu și fostul șef DADP, Valeriu Roșca

Conflict deschis în administrația locală

«MMA politic» între primarul Mocioniu și fostul șef DADP, Valeriu Roșca

bonus: Radu Paros taie bilete la greva «spontană» a DADP

Puseul de viscol din 6 februarie 2020 a făcut prima victimă politică. Primarul Slo­boziei, Adrian Mocioniu, l-a demis în fața camerelor de filmat pe Va­leriu Roșca, directorul DADP Slobozia. În replică, acesta l-a acuzat de lașitate, în cadrul unei conferințe de presă. Surse administrative confirmă că funcția de director al DADP va fi ocupată de către consilierul primarului Adrian Mocioniu, Radu Paros. Acesta a negat oficial ca va accepta nominalizarea pe post.

O demisie cusută cu ață de împrumut Primarul Adrian Mocioniu l-a demis în fața camerelor de filmat pe directorul DADP Slobozia... [citește_tot_articolul]

10 Februarie 2020, 19:40 (15422 vizualizări - 17 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Avioane (de) pe hârtie la aeroportul de la Alexeni

Noi promisiuni administrative

Avioane (de) pe hârtie la aeroportul de la Alexeni

Consiliul Județean Ialomița continuă să caute investitori pentru reabilitarea aeroportului de la Alexeni. Conform infor­mațiilor susținute public în cadrul ședinței Con­siliului Județean Ialomița de miercuri, 29 ianuarie 2020, instituția ar fi primit o scrisoare de intenție «de la un fond de investiții care are la dispoziție 52 mi­liarde de euro...».

Aeroport de măritat. Căutăm investitori!
În urmă cu 2 ani, la preluarea aeroportului de la Alexeni, autoritățile județene au promis public investiții masive pentru reabilitarea obiectivului și a zonei. De-a lungul anilor, printre... [citește_tot_articolul]

10 Februarie 2020, 14:40 (4254 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

ANCHETĂ

Grădiniță de 1,89 milioane de lei pentru 24 de copii

Unde se duc banii publici când se duc?

Grădiniță de 1,89 milioane de lei pentru 24 de copii

Comun Colelia a accesat prin PNDL2 1,89 milioane de lei pentru reabilitarea grădiniței din sat. Între timp, copiii nu au mai avut răbdare, au crescut și s-au dus la școală. Acum grădinița e aproape gata. Directoarea școlii, Elena Neagoe spune că va transforma grădinița într-o școală mixtă. Primarul Niță Nichita spune că în sălile de clasă goale se vor amenaja «spații de joacă moderne». Adevărul, numai Dumnezeu și Experience Com, firma care lucrează la toate investițiile din comună, îl știu...

După 16 ani de făcut nimic Niță Nichita e primar la Colelia de la facerea comunelor. Adică... [citește_tot_articolul]

10 Februarie 2020, 09:50 (12383 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Sănătatea din Ialomița primește bani prin acte adiționale

La început de an

Sănătatea din Ialomița primește bani prin acte adiționale

În așteptarea Contrac­tului Cadru de finanțare, furnizorii de servicii medicale din Ialomița primesc fonduri pentru funcționare în baza actelor adiționale. Repre­zentanții Casei Județene de Asigurări de Sănătate Ialomița susțin că fondurile destinate spitalelor, farma­ciilor, medicilor de familie sau laboratoarelor medicale se ridică la aproximativ 20 mi­lioane de lei. «Nu vor fi probleme în asigurarea fondurilor pentru serviciile medicale din Ialomița!» a precizat Mihai Geantă, președintele CJAS Ialomița.

Fonduri pentru Sănătatea ialomițeană
În cadrul unei conferințe de presă... [citește_tot_articolul]

9 Februarie 2020, 11:05 (5920 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Crește numărul elevilor bolnavi de gripă

În Ialomița

Crește numărul elevilor bolnavi de gripă

Statistică îngrijorătoare în ceea ce privește evoluția cazurilor de gripă sezonieră înregistrate în școlile din Ialomița. Autoritățile susțin faptul că numărul îmbolnăvirilor a crescut semnificativ prin comparație cu săptămâna trecută. 134 de elevi din județ sunt diagnosticați cu gripă în momentul de față. Secția Pediatrie a Spitalului Județean de Urgență Slobozia a devenit neîncăpătoare din cauza copiilor care suferă de afecțiuni respiratorii specifice sezonului rece.

Școlile rămân deschise Dacă în urmă cu o săptămână 64 de elevi din județ sufereau de gripă, săptămâna aceasta rapor... [citește_tot_articolul]

8 Februarie 2020, 12:40 (4138 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Patru chinezi din Ialomița, în carantină la domiciliu după ce au călătorit în China

Alertă!

Patru chinezi din Ialomița, în carantină la domiciliu după ce au călătorit în China

Autoritățile sanitare din Ialomița au dispus în această săptămână izolarea la domiciliu a patru cetățeni de naționalitate chineză, recent reveniți în țară din China. Aceștia au drept de ședere în zona Sinești-Urziceni și au călătorit peste hotare pentru a sărbători alături de rudele din străinătate Anul Nou Chinezesc. Cei patru nu au călătorit în zona Wuhan, nu prezintă simptome ale infecției cu Coronavirus, iar măsura izolării este una preventivă.

14 zile de carantină
Potrivit informațiilor, cei patru cetățeni, toți bărbați cu vârste cuprinse între 40 și 50 de ani, sunt angajați... [citește_tot_articolul]

7 Februarie 2020, 16:25 (8132 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Directorul DADP Slobozia, Valeriu Roșca a fost DEMIS!

Prima «victimă» a viscolului la Slobozia

Directorul DADP Slobozia, Valeriu Roșca a fost DEMIS!

Vineri, 7 februarie 2020, în cadrul unei conferințe de presă, primarul Adrian Mocioniu a anunțat public că «directorul Direcției de Administrare a Domeniului Public Slobozia a fost demis!». «Am emis o dispoziție prin care am încetat contractul de management al domnului director Roșca...» a declarat acesta.

Demitere în prime-time
Primarul Adrian Mocioniu l-a demis în fața camerelor de filmat pe directorul DADP, Valeriu Roșca. Vineri, 7 februarie a.c., în cadrul unei conferințe de presă, primarul Adrian Mocioniu a declarat: «Datele furnizate de șeful DADP nu au fost conforme cu... [citește_tot_articolul]

7 Februarie 2020, 15:10 (27555 vizualizări - 57 comentarii)

EVENIMENT

«Nu sunt mulțumit de modul în care s-a gestionat situația!»

Primarul Sloboziei așteaptă explicații

«Nu sunt mulțumit de modul în care s-a gestionat situația!»

Slobozia a fost paralizată de puseul de viscol din noaptea de miercuri spre joi, 5/6 februarie 2020. Primarul Adrian Mocioniu susține că nu este mulțumit de modul în care s-a intervenit: «Graficul de lucrări stabilit nu a fost respectat! Aștept explicații de la directorul DADP!».

E rău, dar numai pentru o zi Noaptea de viscol de miercuri spre joi, 5/6 februarie 2020, a paralizat traficul din Slobozia. Deși utilajele DADP au intervenit încă din cursul nopții, unele dintre arterele de circulație din oraș au rămas blocate mai multe ore. Primarul Adrian Mocioniu susține că a verificat... [citește_tot_articolul]

6 Februarie 2020, 18:10 (10229 vizualizări - 18 comentarii)

EVENIMENT

Viscolul a pus stăpânire pe Ialomița

40 persoane sunt blocate pe șoselele din județ

UPDATE 4 unități de învățământ rămân închise vineri, 7 februarie 2020

Vremea rea face ravagii în județul Ialomița. În momentul de față, 40 de persoane sunt blocate în nămeți, pe șoselele din județ. Cea mai grav afectată zonă de furia naturii este Iazu-Bărăganu. Mai multe persoane așteaptă aici încă de la miezul nopții ca autoritățile să intervină pentru a le scoate din troiene. Ialomița se află până la ora 12,00 sub avertizare meteo Cod Portocaliu.

46 de localități fără curent
Conform informațiilor oferite de Comandamentul Județean pentru Situații de Urgență Ialomița, 40 de persoane sunt blocate pe șoselele din județ din cauza viscolului puternic... [citește_tot_articolul]

6 Februarie 2020, 11:50 (6080 vizualizări - 3 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
300 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Fetești: Beat la volan

Agenți din cadrul Poliției Fetești au depistat, pe Strada Călărași din localitate, un autoturism la volanul căruia se afla un tînăr, de 25 de ani, din Fetești. Întrucît emana halenă alcoolică, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

7 Mai 2010, 13:28
(25505 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești șofer beat


Slobozia: Prins la volan cu permisul suspendat

În cursul zilei de joi, 6 mai a.c. polițiștii rutieri au depistat în trafic, pe Șoseaua Brăilei, din Slobozia, un autoturism la volanul căruia se afla un bărbat, de 52 de ani din municipiu. Procedînd la ...[citește_toată_știrea]

7 Mai 2010, 13:26
(25197 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: șofer penal


Slobozia: Se fură din supermarket

Joi, 6 mai a.c., Poliția Municipiului Slobozia a fost sesizată de două ori, la intervale orare diferite, de către agentul de pază al unui supermarket din municipiu, despre faptul că a surprins două persoane ...[citește_toată_știrea]

7 Mai 2010, 13:21
(17806 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: furt supermarket


Andrășești: Scandal la Postul de Poliție

Trei bărbați din Căzănești au fost sancționați contravențional cu amenzi a căror valoare depășește 5000 de lei și sînt cercetați și penal. Asta după ce, pentru a-și scăpa prietenul de rigorile legii, au ...[citește_toată_știrea]

7 Mai 2010, 13:13
(32533 vizualizări - 5 comentarii)


Fetești: Infractor încarcerat

Miercuri, 5 mai, polițiștii Biroului de Investigații Criminale Fetești au identificat, reținut și încarcerat în arestul Inspectoratului un bărbat, de 45 de ani, domiciliat în municipiu, pe numele căruia ...[citește_toată_știrea]

6 Mai 2010, 16:59
(25780 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Oale confiscate de polițiști

Polițiștii slobozeni, în colaborare cu jandarmi și polițiști comunitari, în cursul zilei de miercuri, 5 martie a.c., au acționat în sistem integrat pe raza municipiului reședință de județ urmărind prevenirea ...[citește_toată_știrea]

6 Mai 2010, 16:57
(22167 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Polițiști în școli

În cursul zilei de miercuri, 5 mai, la nivelul municipiului Urziceni și al comunei Gheorghe Doja au fost desfășurate multiple activități preventive în incinta și în zona adiacentă unităților de învățămînt ...[citește_toată_știrea]

6 Mai 2010, 16:48
(22868 vizualizări - 0 comentarii)


Campania SAPS 2010: Peste 814000 cereri de plată depuse la APIA

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură reamintește fermierilor care și-au completat declarația de suprafață prin intermediul aplicației IPA Online că trebuie să depună la Centrele APIA și o ...[citește_toată_știrea]

6 Mai 2010, 14:25
(19776 vizualizări - 0 comentarii)


Rata șomajului-12,2%

La sfîrșitul lunii aprilie 2010, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița au fost înregistrate 12851 persoane, din care 6598 șomeri indemnizați, respectiv 6253 șomeri neindemnizați ...[citește_toată_știrea]

6 Mai 2010, 09:34
(15769 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Prinși în flagrant la furat de fier vechi

La începutul săptămînii, luni, 3 mai, jandarmii slobozeni, aflați în patrulare în zona fostului Complex Gheorghe Lazăr, au auzit zgomote suspecte în incintă. Intrînd în curtea Complexului, au observat într ...[citește_toată_știrea]

6 Mai 2010, 09:18
(22897 vizualizări - 1 comentariu)


Țăndărei: Comerciant ambulant prins de jandarmi

Marți, 4 aprilie, jandarmii din Țăndărei au fost sesizați despre faptul că, pe o stradă din localitate, o persoană comercializează articole de îmbrăcăminte ce poartă diverse inscripții. Urmare a cercetărilor ...[citește_toată_știrea]

6 Mai 2010, 09:17
(23188 vizualizări - 0 comentarii)


Jilavele: Biciclist mort urmare a unui accident

Marți, 4 mai a.c., în jurul orei 16.45, pe DN1D, în apropierea localității Jilavele, s-a produs un accident rutier, în urma căruia o persoană a decedat. Potrivit cercetărilor, polițiștii au stabilit că ...[citește_toată_știrea]

5 Mai 2010, 14:00
(14281 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră: În 48 de ore, amenzi de peste 43000 de lei

Poliția Rutieră, în ultimele 48 de ore, a aplicat 216 sancțiuni contravenționale. 85 au fost acordate șoferilor care au depășit viteza maximă admisă pe drumurile publice sau au efectuat opriri neregulamentare ...[citește_toată_știrea]

5 Mai 2010, 13:55
(18054 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Sport a fost actualizată!

Cele mai noi știri din sportul ialomițean. ...[citește_toată_știrea]

5 Mai 2010, 10:42
(15532 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

5 Mai 2010, 09:15
(13211 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 543 de bărbați, în concediu pentru creșterea copilului

Potrivit datelor statistice date publicității de reprezentanții Agenției de Prestații Sociale, instituție creată pentru plata tuturor tipurilor de alocații, tot mai mulți bărbați solicită acordarea de indemnizații ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2010, 18:14
(20084 vizualizări - 0 comentarii)


Miloșești: Arestat după ce a înjunghiat un tînăr

În cursul zilei de marți, 4 mai, un tînăr, de 28 de ani, din Miloșești, a fost arestat, pe numele acestuia Tribunalul Ialomița emițînd un mandat de arestare preventivă pe o perioadă de 29 de zile, pentru ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2010, 18:08
(24931 vizualizări - 3 comentarii)


Fetești: Școlile, în atenția polițiștilor

Luni, 3 mai, în intervalul orar 10,00-18.00, polițiștii dinFetești, în colaborare cu jandarmi și polițiști de frontieră au acționat în unitățile de învățămînt și în zona adiacentă acestora, acțiunea avînd ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2010, 18:07
(23885 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Furt de energie electrică

Marți dimineață, începînd cu ora 07,00, polițiștii din Țăndărei, în colaborare cu jandarmi și reprezentanți ai societății furnizoare de energie electrică au acționat, timp de două ore, în cartierul Strachina ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2010, 18:06
(22049 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Accident pe Matei Basarab

La începutul săptămînii, respectiv luni, 3 mai, pe bulevardul Matei Basarab din Slobozia s-a produs un accident rutier. Cauza producerii accidentului a fost neacordarea priorității de trecere la schimbarea ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2010, 18:05
(23830 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița, raiul asistaților social: În doar trei luni, 2 milioane de lei pentru beneficiarii Legii 416

Suma cheltuită și raportată de autorități săptămîna precedentă tinde să demonstrează neputința celor în drept în privința eradicării fenomenului ajutorului social. Mii de familii din județul Ialomița beneficiază ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2010, 18:01
(13011 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Tînăr surprins băut la volan de două ori în aceeași noapte

Sîmbătă, 1 mai a.c., în vizorul polițiștilor din Țăndărei au intrat discotecile din mediul rural. Acțiunea a presupus legitimarea a peste 50 de persoane, 26 de autovehicule fiind controlate. De asemenea ...[citește_toată_știrea]

3 Mai 2010, 15:22
(24167 vizualizări - 1 comentariu)


Fetești: Încercînd să parcheze, a lovit-o cum mașina pe trotuar

Duminică, 2 mai a.c., în jurul orei 14.30, Poliția Municipiului Fetești a fost sesizată de o femeie din localitate despre faptul că sora sa, în vîrstă de 27 de ani, a fost victima unui eveniment rutier ...[citește_toată_știrea]

3 Mai 2010, 15:20
(12122 vizualizări - 0 comentarii)


Gheorghe Lazăr: Îi lucra în curte și i-a furat banii din casă

Sîmbătă, 1 mai a.c., polițiștii din Gheorghe-Lazăr au fost sesizați de un localnic asupra faptului că, de la începutul acestui an și pînă în luna aprilie, persoane necunoscute i-ar fi sustras, în repetate ...[citește_toată_știrea]

3 Mai 2010, 15:11
(21694 vizualizări - 0 comentarii)


Orezu: Tînăr de 17 ani, «șofer» fără permis

În cursul după-amiezii de duminică, 2 mai a.c., polițiștii din Ciochina au depistat pe raza localității Orezu un autoturism la volanul căruia se afla un localnic. Oprind regulamentar autovehiculul, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

3 Mai 2010, 15:06
(25932 vizualizări - 0 comentarii)


De 1 Mai polițiștii au lăsat 9 șoferi fără permise

De 1 și 2 Mai, abaterile de la normele rutiere au fost sancționate cu fermitate de către polițiști. Astfel, au fost verificați peste 150 de participanți la trafic, fiind sancționați peste 100 de conducători ...[citește_toată_știrea]

3 Mai 2010, 15:04
(23278 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Exerciții demonstrative ale jandarmilor

Urziceni: Exerciții demonstrative ale jandarmilor

Inspectoratul de Jandarmi Județean Ialomița a organizat duminică 3 mai a.c., în municipiul Urziceni, mai multe exerciții demonstrative pregătite de jandarmii din cadrul Detașamentului Mobil Slobozia și ...[citește_toată_știrea]

3 Mai 2010, 11:45
(22058 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Prins cu 138 de kg de scrumbie

În cadrul acțiunii pentru prevenirea și combaterea faptelor de braconaj piscicol, polițiștii au depistat joi, 29 aprilie a.c., în jurul orei 14.45, pe DN 2A, în localitatea Țăndărei, un autoturism la volanul ...[citește_toată_știrea]

30 Aprilie 2010, 18:25
(15348 vizualizări - 1 comentariu)


Mandat de arestare pentru un recidivist

Un bărbat, în vîrstă de 30 de ani, din localitatea Valea Ciorii, recidivist, a fost încarcerat în arestul Inspectoratului în cursul zilei de joi, 29 aprilie, după ce instanța a emis pe numele său un mandat ...[citește_toată_știrea]

30 Aprilie 2010, 18:25
(15599 vizualizări - 1 comentariu)


Acțiune pentru prevenirea furturilor de animale

În cursul nopții de joi spre vineri, 29/30 aprilie a.c., în intervalul orar 22.00-03.00, Poliția Municipiului Slobozia a organizat și executat o acțiune împreună cu agenți din cadrul Posturilor de Poliție ...[citește_toată_știrea]

30 Aprilie 2010, 18:24
(13022 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Mihai în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Hendersohn în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Adrian în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune»

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...