Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

«Nu sunt mulțumit de modul în care s-a gestionat situația!»

Primarul Sloboziei așteaptă explicații

«Nu sunt mulțumit de modul în care s-a gestionat situația!»

Slobozia a fost paralizată de puseul de viscol din noaptea de miercuri spre joi, 5/6 februarie 2020. Primarul Adrian Mocioniu susține că nu este mulțumit de modul în care s-a intervenit: «Graficul de lucrări stabilit nu a fost respectat! Aștept explicații de la directorul DADP!».

E rău, dar numai pentru o zi Noaptea de viscol de miercuri spre joi, 5/6 februarie 2020, a paralizat traficul din Slobozia. Deși utilajele DADP au intervenit încă din cursul nopții, unele dintre arterele de circulație din oraș au rămas blocate mai multe ore. Primarul Adrian Mocioniu susține că a verificat... [citește_tot_articolul]

6 Februarie 2020, 18:10 (10231 vizualizări - 18 comentarii)

EVENIMENT

Viscolul a pus stăpânire pe Ialomița

40 persoane sunt blocate pe șoselele din județ

UPDATE 4 unități de învățământ rămân închise vineri, 7 februarie 2020

Vremea rea face ravagii în județul Ialomița. În momentul de față, 40 de persoane sunt blocate în nămeți, pe șoselele din județ. Cea mai grav afectată zonă de furia naturii este Iazu-Bărăganu. Mai multe persoane așteaptă aici încă de la miezul nopții ca autoritățile să intervină pentru a le scoate din troiene. Ialomița se află până la ora 12,00 sub avertizare meteo Cod Portocaliu.

46 de localități fără curent
Conform informațiilor oferite de Comandamentul Județean pentru Situații de Urgență Ialomița, 40 de persoane sunt blocate pe șoselele din județ din cauza viscolului puternic... [citește_tot_articolul]

6 Februarie 2020, 11:50 (6080 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Drumurile naționale și județene din Ialomița sunt închise!

Viscolul blochează circulația

Drumurile naționale și județene din Ialomița sunt închise!

Reprezentanții Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița informează cu privire la faptul că circulația pe drumurile naționale și județene din Ialomița este închisă, din cauza condițiilor meteo nefavorabile. Reamintim că Ialomița se află sub avertizare meteo Cod Roșu de viscol, valabilă până joi, 6 februarie a.c, la ora 8,00.

În Ialomița nu se circulă
Decizia cu privire la închiderea drumurilor a fost adoptată de către reprezentanții Comitetului Județean pentru Situații de Urgență. La această oră, pe niciunul dintre drumurile naționale și județene din Ialomița nu se circulă... [citește_tot_articolul]

6 Februarie 2020, 01:05 (11058 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Toate școlile din Ialomița vor fi închise

Din cauza viscolului

Toate școlile din Ialomița vor fi închise

17 localități sunt fără curent electric

Ca urmare a avertizărilor meteorologice de vreme rea, autoritățile din Ialomița au luat decizia de a suspenda cursurile în toate școlile din județ pentru ziua de joi, 6 februarie 2020. Potrivit informărilor Administrației Naționale de Meteorologie, începând de miercuri, 5 februarie 2020, de la orele 22,00, și până joi, 6 februarie 2020, la orele 08,00, Ialomița se află sub Cod Roșu de viscol.

Cursuri suspendate din cauza vremii
În cursul zilei de miercuri, 5 februarie a.c., la nivelul Prefecturii Ialomița s-a întrunit Comitetul Județean pentru Situații de Urgență, în cadrul căruia... [citește_tot_articolul]

5 Februarie 2020, 17:47 (9307 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Spitalele din Ialomița au cheltuit peste 300 mii de lei pentru a fi acreditate

În ultimii 5 ani

Spitalele din Ialomița au cheltuit peste 300 mii de lei pentru a fi acreditate

În spatele aparentei uitilități a procedurii de acreditare a spitalelor se ascunde, de fapt, o afacere cu multe zerouri. Reprezentanții Autorității Naționale de Management al Calității în Sănătate (ANMCS) recunosc deschis faptul că orice unitate sanitară trebuie să cotizeze cu fonduri publice la obținerea categoriei de acreditare. Sumele colectate nu ajung însă în bugetul statului, ci în buzunarele unor «evaluatori externi independenți» agreați de instituție. În ultimii 5 ani, cele 4 spitale din județul Ialomița, au plătit din bugetele proprii peste 300 mii de lei pentru obținerea acreditărilor.

Un procedeu stufos... [citește_tot_articolul]

5 Februarie 2020, 10:05 (6051 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Senzațional! Deputatul PSD Mușoiu a ajuns Vicelider!

Senzațional! Deputatul PSD Mușoiu a ajuns Vicelider!

Priviți, vă rugăm, fotografia alăturată. Câtă determinare! Ce ținută! Cum pulsează prin venele lui amintirea sângelui tânăr cu care-și înseninează nopțile de trudă în folosul comunității ialomițene. Dar ce spunem noi al comunității? Al țării întregi, de-acum, căci deputatul Ștefan Mușoiu a ajuns Vicelider al PSD în Camera Deputaților. Cum ar veni, e al doilea om al partidului în forul legislativ. Și poate mai mult, vă rugăm să ne credeți! Întâi pentru că are vârsta la care bărbații vor să demonstreze cu orice preț că încă mai pot. Apoi pentru că nu are încotro... Fiindcă, după cum știți deja, domnul Mușoiu nu e un parlamentar bogat. Are și el câte ceva, acolo, ca tot omul care a făcut politică... [citește_tot_articolul]

4 Februarie 2020, 19:05 (7296 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

SPORT

Primul succes în amicale

Fotbal, Liga a III-a, Unirea Slobozia

Primul succes în amicale

Unirea Slobozia a debutat în seria meciurilor amicale cu două înfrângeri: 0-2 cu Metaloglobus și 0-1 cu Gloria Buzău. Ambele meciuri s-au jucat în deplasare și ambele adversare sunt echipe de ligă secundă, nivel spre care tindem și noi să ajungem. Sâmbătă, 1 februarie a.c., a fost momentul primului succes pentru echipa noastră. Unirea a primit pe terenul de la Bucu vizita brăi­lenilor de la Victoria Traian, echipă care evo­luează în Liga a IV-a din județul vecin. Așa cum ne-a obișnuit în această iarnă, antrenorul Enache Costea a fo­losit garnituri distincte în cele două reprize. În prima parte au jucat: Gurău-Comșa, Lazăr, Dumbrăvean, Toma-Lemnaru, Unguru, Chebac-Năstase, Ene, Mihalache. În repriza... [citește_tot_articolul]

4 Februarie 2020, 16:20 (4300 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Traficant de droguri bucureștean, judecat la Slobozia

Traficant de droguri bucureștean, judecat la Slobozia

Tribunalul Ialomița a fost învestit să judece acordul de recunoaș­tere a vino­văției în cazul unui tânăr, de 30 de ani, din București. În toamna anului trecut, acesta a fost identificat în trafic, pe șoseaua de centură a Sloboziei, având în portbagajul mașinii 10 kilograme de heroină. Cazul a fost anchetat de procurorii DIICOT-Structura Centrală.

Droguri aduse din Portul Constanța
Ancheta tânărului din București a debutat cu aproximativ 1 an și jumătate în urmă. Procurorii DIICOT din București aveau informații că acesta transporta drogurile de mare risc din Constanța, pentru a... [citește_tot_articolul]

4 Februarie 2020, 14:05 (4241 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

SPORT

Vin meciurile decisive

Handbal, Liga Națională, HCM Slobozia

Vin meciurile decisive

bonus: Victorie pentru Junioarele I

HCM Slobozia a avut parte săptămâna trecută de o scurtă pauză com­petițională cauzată de drumul european al celor de la Măgura Cisnădie. Concret, partida dintre Slobozia și Cisnădie, care trebuia să se joace sâmbătă, 1 februarie a.c., a fost amânată pentru 12 martie 2020. Aceeași soartă va avea și partida cu CSM București, programată inițial pentru 22 februarie 2020, însă aici nu s-a stabilit încă o altă dată de desfășurare. În acest moment, toată concentrarea jucătoarelor, conducerii și chiar a su­porterilor este îndreptată către Cluj Napoca unde, sâmbătă, 8 februarie a.c., de la orele 11,00, HCM Slobozia se confruntă cu Universitatea. În tur, la Slobozia, echipa noastră s-a impus cu 21-18. ... [citește_tot_articolul]

4 Februarie 2020, 12:55 (3152 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Pregătiri pentru retur

Fotbal, Liga a IV-a

Pregătiri pentru retur

Finalul turului Ligii a IV-a ialomițene i-a găsit în poziția de lideri pe cei de la Victoria Țăndărei. Aceștia au reluat pregătirile și deja au bifat două jocuri amicale: 4-1 cu Unirea Slobozia II și 0-2 cu Avântul Rovine. Victoria s-a întărit până în prezent cu doi jucători: fundașul lateral Ștefan Duncă și mijlocașul de bandă Iulian Ivan. «Va mai veni probabil un portar. Nu ne dorim să facem multe transfe­ruri pentru că una din prioritățile noastre este promovarea tinerilor din loca­litate... Ca obiectiv avem, în continu­are, ocuparea locurilor 1-3, dar vom continua lupta pentru titlul de campioană a județului!» ne-a declarat Dorin Bugiulescu, unul dintre condu­că­torii echipei din Țăndărei... [citește_tot_articolul]

4 Februarie 2020, 12:10 (3375 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Rampele de acces din Slobozia, în atenția Avocatului Poporului

Rampele de acces din Slobozia, în atenția Avocatului Poporului

În decembrie 2019, ziarul nostru publica sub titlul «Slobozia: 3 ani de așteptare pentru o rampă de acces destinată persoanelor cu handicap» un articol în care explica modul reprobabil în care tratează autoritățile locale problemele cetățenilor. Articolul a atras atenția instituției Avocatului Poporului, care a solicitat Primărei Slobozia explicații cu privire la situațiile relatate. Primarul Adrian Mocioniu sus­ține că răspunsul oferit Avocatului Poporului va fi unul «profesionist» și că ajutorul solicitat de slobozeni nu poate fi oferit fără a încălca legea.

Rămâne cum am stabilit... [citește_tot_articolul]

4 Februarie 2020, 10:05 (4130 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Moaștele Sfântului Vasile PeSeDeficatorul la Mihail Kogălniceanu

Moaștele Sfântului Vasile PeSeDeficatorul la Mihail Kogălniceanu

Vin alegerile și PSD este dispus să facă orice pentru o brumă de voturi în teritoriu. Nu o spunem noi, o spun surse interne mult mai bine informate și o confirmă fotografia alăturată. A fost realizată sâmbătă, 25 ia­nuarie 2020, la Mihail Kogălniceanu, unde Vasile Silvian Ciupercă a fost scos din racla sa de argint de la Țăndărei și invitat să pre­zideze onorific o ședință de Birou Permanent a organizației locale. Sursele despre care pomeneam se jură că a fost doar un gest umanitar, căci domnul Ciupercă începuse să măsoare cu chibritul perimetrul biroului tot așteptând reabilitarea publică la care visează de 5 ani. Și că nu este prima sa ieșire, căci a fost folosit pe post de prespapier și când... [citește_tot_articolul]

3 Februarie 2020, 14:40 (7235 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

ANCHETĂ

Comuna Miloșești schimbă sursa de apă nepotabilă

ADI Ialomița cheltuie banii publici inutil

Comuna Miloșești schimbă sursa de apă nepotabilă

În luna ianuarie 2020, administrația locală din Miloșești a inaugurat o nouă sursă de apă nepotabilă. Evenimentul a avut loc în prezența oficialilor județeni și a reprezentanților Asociației de Dezvoltare Intercomunitară Ialomița, intermediarul finanțării proiectului. Valoarea investiției se ridică la 287125 de lei, bani asigurați din bugetul Consiliului Județean Ialomița.

Inginerii administrative cu bani publici
În ultimii 2 ani, administrația jude­țeană a alocat 10 milioane de lei pentru investiții punctuale la nivelul localităților județului. Fondurile au fost gestionate prin... [citește_tot_articolul]

3 Februarie 2020, 09:50 (9924 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Locatari acționați în instanță pentru recuperarea datoriilor

Se întâmplă la Slobozia

Locatari acționați în instanță pentru recuperarea datoriilor

Reprezentanții Asociației de Locatari U20 din Slobozia au găsit o soluție pentru a-i determina pe proprietarii blocurilor pe care le are în administrare să fie mai responsabili în ceea ce privește plata taxei de întreținere a imobilelor. În ultimii 2 ani, entitatea i-a acționat în instanță pe rău-platnici, reușind să recupereze peste jumătate din datoriile acumulate. În același timp, în alte blocuri din oraș, recuperarea de­bitelor se dovedește a fi o misiune imposibilă.

Au rezolvat problema rău-platnicilor
Asociația de Locatari U20 are în administrare câteva blo­curi situate... [citește_tot_articolul]

2 Februarie 2020, 12:40 (5606 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Fanfară de închiriat

Fanfară de închiriat

Ultima dată când Slobozia a avut fanfară proprie, în Cercul Militar nu ploua prin tavan. Și slobozenii se plimbau prin parcuri ascultând «Valurile Dunării»... Acum fanfara vine de la București. Costă 3000 de lei pe oră, pentru cine întreabă. Iar autoritățile o aduc doar la evenimente notabile. Noi am întâlnit-o din nou pe 24 ianuarie 2020, la «Unirea Mică»...

Pensionarii muzicii de fanfară
Nu merită să susții o fanfară a orașului. Costă mult și nu aduce voturi! De aceea oficialii locali și județeni preferă să închirieze. Cea de la «Unirea Mică» vine de la București și s-a prezentat... [citește_tot_articolul]

1 Februarie 2020, 17:40 (6829 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

contraeditorial

Dinu Păturică&comp.

Ialomița rurală este condusă de primarii care al căror unic scop în viață îl reprezintă supraviețuirea în funcție. Fie că au 4-5 mandate la activ, fie că sunt pifani în ad­ministrație, după primii doi ani de activitate devin dependenți de funcție. Fie că au făcut liceul la seral, fie că au plătit cu bani grei di­plomele de facultate din CV, toți au aceeași obsesie: încă un mandat. Sigur, sunt și excepții. Unele chiar notabile! Dar în majoritatea ca­zurilor vorbim de o mentalitate de tip Dinu Păturică, care contaminează implacabil orice primar în funcție. Legitimat de votul conjunctural al electoratului și convins că își merită locul în comunitate, Primarul uită «de unde a plecat» și,... [citește_tot_articolul]

1 Februarie 2020, 11:20 (4185 vizualizări - 8 comentarii)

EVENIMENT

Vivani are autorizație de construire pentru extinderea gropii de deșeuri periculoase

Se întâmplă la Slobozia

Vivani are autorizație de construire pentru extinderea gropii de deșeuri periculoase

După 2 ani de așteptare, Vivani Salubritate primește aprobarea Primăriei Slobozia pentru extinderea gropii de deșeuri periculoase. Capacitatea noii celule ar urma să fie de 241500 tone și se va întinde pe o suprafața de 1 hectar. Reamintim că primarul Sloboziei s-a opus vehement acestei extinderi în urmă cu un an. «Ne exprimăm poziția fermă împotriva acestui demers și nu putem susține o eventuală decizie a APM pentru emiterea acordului de mediu în vederea realizării obiectivului!» declara în urmă cu un an Adrian Mocioniu.

Ce vrea Vivani? Vivani Salubritate deține de mai bine... [citește_tot_articolul]

30 Ianuarie 2020, 19:10 (23623 vizualizări - 21 comentarii)

POLITICĂ

«Vom avea candidați proprii pentru toate cele 66 de administrații locale. Și pentru Consiliul Județean!»

Gheorghe Tinel, deputat PNL

«Vom avea candidați proprii pentru toate cele 66 de administrații locale. Și pentru Consiliul Județean!»

Deputatul Gheorghe Tinel susține necesitarea reconfigurării scenei politice locale. În acest sens, el a dat asigurări că PNL Ialomița va avea candidați la nivelul tuturor administrațiilor locale. De­clarațiile au fost făcute în prezența europarlamentarului liberal Cristan Bușoi, care a promis că va des­chide în această primăvară cabinetul europarlamentar din Ialomița. «Vom avea candidați proprii pentru toate cele 66 de administrații locale. Și pentru Consiliul Județean!» a mai declarat Gheorghe Tinel.

Ialomița deputatului Tinel Începutul de an i-a oferit deputatului ialomițean Gheorghe... [citește_tot_articolul]

30 Ianuarie 2020, 15:20 (12920 vizualizări - 18 comentarii)

EVENIMENT

Executare silită de aproximativ 10 milioane de lei pe numele lui Gheorghe Babagianu

Proaspăt angajat la Prefectura Ialomița

Executare silită de aproximativ 10 milioane de lei pe numele lui Gheorghe Babagianu

bonus: drept la replică

Șeful de Cabinet al Prefecturii Ialomița, afa­ceristul Gheorghe Babagianu, trebuie să returneze aproximativ 10 milioane de lei Fondului de Garantare a Creditelor pentru Întreprinderile Mici și Mijlocii. Cu 7 ani în urmă, instituția de creditare a inițiat o acțiune de executare silită pe numele lui Gheorghe Babagianu după ce acesta, împreună cu soția sa, au accesat două linii de credit pe care nu le-au achitat la timp. În ultimii ani, Gheorghe Babagianu a făcut numeroase acțiuni în instanță pentru a scăpa de această datorie, însă demersurile au eșuat, fiind bun de plată.

Filmul unei datorii... [citește_tot_articolul]

30 Ianuarie 2020, 11:20 (12215 vizualizări - 8 comentarii)

EVENIMENT

Amenințate de gripă, școlile din Ialomița rămân deschise

Amenințate de gripă, școlile din Ialomița rămân deschise

Gripa sezonieră își face simțită prezența și în județul Ialomița, cele mai multe cazuri de îmbolnăvire fiind înre­gistrate în rândul elevilor. Conform unei situații statistice oferită de Inspectoratul Școlar Județean Ialomița, la nivelul tuturor unităților de învățământ din județ, în ultimele săptămâni, s-au înregistrat 64 de infecții cu virusuri gripale. Autoritățile sanitare au explicat faptul că suspendarea cursurilor din cauza gripei nu se impune în momentul de față. Între timp, Spitalul Județean de Urgență Slobozia trebuie să facă față valului de solicitări venit din partea părinților cu privire la efectuarea testelor rapide de gripă pentru copii. Unitatea medicală a realizat câteva recomandări... [citește_tot_articolul]

29 Ianuarie 2020, 19:05 (3699 vizualizări - 0 comentarii)

Vineri 26 Iun 2026
259 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Beneficiarii privați ai PNDR pot derula achizițiile online, pe pagina de internet a AFIR

Agenția pentru Finanțarea Investițiilor Rurale a modificat metodologia specifică achizițiilor pentru beneficiarii privați ai fondurilor europene acordate pentru agricultură și dezvoltarea mediului rural ...[citește_toată_știrea]

17 Martie 2015, 13:20
(6125 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la o clădire din Slobozia

Incendiu la o clădire din Slobozia

În dimineața zilei de duminică, 15 martie a.c, a izbucnit un incendiu la o clădire dezafectată ce aparține unei societăți comerciale, pe raza municipiului Slobozia. Pompierii s-au deplasat la fața locului ...[citește_toată_știrea]

17 Martie 2015, 12:05
(4283 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia incendiu


Amara: Femeie căzută în fîntînă

În urma unui apel telefonic primit în noaptea de vineri spre sîmbătă, 13/14 martie 2015, puțin trecut după miezul nopții, pompierii au fost solicitați să intervină în cazul unei persoane căzute într-o fîntînă ...[citește_toată_știrea]

17 Martie 2015, 10:35
(5254 vizualizări - 0 comentarii)


anunț angajare

SC OSMET SRL
Slobozia
angajează
• 5 lăcătuși montator
• 3 lăcătuși mecanic
• 3 sudori electric și autogen

Se cere calificare și experiență
Relații la telefon 0724/054.959

17 Martie 2015, 09:20


Căzănești: Percheziții la contrabandiștii de țigări

Luni, 9 martie a.c., polițiștii ialomițeni au efectuat două percheziții pe raza orașului Căzănești, la locuințele a trei persoane bănuite de contrabandă cu țigări. În urma perchezițiilor, au fost ridicate ...[citește_toată_știrea]

10 Martie 2015, 18:25
(7100 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 93 locuri de muncă vacante

Potrivit datelor statistice ale Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, la nivelul județului, luni, 9 martie 2015, sînt disponibile 93 locuri de muncă. Cele mai multe posturi sînt rezervate ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2015, 15:50
(8256 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: 116 șoferi sancționați, 14 permise reținute, amenzi de aproape 85000 de lei!

În acest sfîrșit de săptămînă, 6-8 martie 2015, polițiștii Serviciului Rutier au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum și pentru conștientizarea conducătorilor ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2015, 14:40
(6651 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Șomajul, în creștere

La sfîrșitul lunii februarie 2015, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița se aflau înregistrați un număr de 8752 șomeri, din care 3041 șomeri indemnizați, respectiv ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2015, 13:40
(4440 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Accident în Cartierul Bora

În urma unui accident rutier produs duminică, 8 martie 2015, în jurul orei 11,20, pe raza Cartierului Bora al municipiului Slobozia, o femeie, în vîrstă de 36 de ani, a avut nevoie de îngrijiri medicale ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2015, 12:25
(6975 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Slobozia accident


Balaciu: Incendiu la șira de furaje

Pompierii au intervenit mai bine de 6 ore pentru lichidarea unui incendiu. Rezerva de furaje a unui cetățean din localitatea Balaciu a fost cuprinsă de flăcări după ce proprietarul a aprins ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2015, 11:15
(5784 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Balaciu incendiu


Părintele Ștefan Peiu, sărbătorit la Catedrala din Urziceni

Este un obicei frumos de a aniversa duhovnicește sărbătorirea cîtorva zeci de ani sau chiar a unei jumătăți de veac de slujire preoțească. Ecouri ale unor asemenea evenimente găsim în revista ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2015, 10:10
(6546 vizualizări - 0 comentarii)


Asociația «Părinți pentru Ora de Religie», constituită la Urziceni

Joi, 5 martie 2015, un grup de părinți s-au întîlnit la Centrul Cultural Urziceni pentru a înființa APOR-Asociația «Părinți pentru Ora de Religie» Filiala Urziceni. Astfel, aproximativ 200 de persoane au ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2015, 20:35
(9441 vizualizări - 21 comentarii)


Slobozia: Bazinul de înot, inaugurat oficial

Primăria Muncipiului Slobozia va inaugura oficial sîmbătă, 7 martie 2015, la orele 10,00, bazinul de înot. Evenimentul de inaugurare va fi urmat de demonstrații, jocuri și concursuri de înot la care vor ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2015, 19:25
(6395 vizualizări - 1 comentariu)


APIA Ialomița: Fermierii, obligați să respecte normele privind ecocondiționalitatea

Potrivit unui proiect de Ordin al Ministerului Agriculturii si Dezvoltării Rurale, începînd din anul 2015, fermierii care solicită plăți directe din fonduri europene și bugetare, prin anumite scheme și ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2015, 17:20
(9944 vizualizări - 1 comentariu)


AJOFM Ialomița: Locuri de muncă în construcții în Israel

Agenția Națională pentru Ocuparea Forței de Muncă anunță cetățenii români că pot obține locuri de muncă în construcții, în Israel, începînd cu luna ianuarie 2015. Angajarea lucrătorilor are loc în baza ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2015, 16:15
(4851 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA activează Comandamentul pentru Situații de Urgență

În urma atenționărilor meteorologice de Cod Galben de precipitații abundente-ninsori și ploi, dar și intensificări ale vîntului, ce pot depăși 50-60 km/h, pentru a interveni cu promptitudine în rezolvarea ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2015, 14:35
(3295 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Percheziții la o persoană care vindea ceasuri contrafăcute

Joi, 5 martie 2015, polițiștii din Ialomița au efectuat două percheziții, pe raza municipiului Slobozia, la locuințele unei persoane bănuite de comercializarea de produse contrafăcute. Polițiștii Inspectoratului ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2015, 13:40
(4149 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: I-a furat un inel pentru... «a-i merge bine»

O persoană din orașul Țăndărei a sesizat Poliția că a fost victima unei infracțiuni de înșelăciune. Victima a fost abordată de o femeie care a spus că o poate ajuta «să îi meargă bine». Fapta a fost sesizată ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2015, 12:25
(8150 vizualizări - 0 comentarii)


Grindu: Au furat din casă

Polițiștii Secției Rurale Ion Roată cercetează doi tineri, de 16 și 20 de ani, ambii din comuna Grindu, sub aspectul comiterii infracțiunii de furt calificat. Cei în cauză sînt bănuiți că, în cursul lunii ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2015, 11:15
(4936 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Fără permise sau beți la volan

Efectivele Secției Rurale Grivița au oprit pentru control, pe raza localității Smirna, un autoturism condus de un tînăr, de 25 de ai, din comuna Scînteia. Întrucît emana halenă alcoolică, cel în cauză a ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2015, 10:10
(5884 vizualizări - 0 comentarii)


anunț angajare

SOCIETATE COMERCIALĂ
angajează
• MACARAGIU
Oferim salarii avantajoase!
Relații la telefon 0721/229.353

3 Martie 2015, 16:15


Ialomița: Beți la volan

Polițiștii rutieri au depistat pe șoselele ialomițene trei bărbați, cu vîrste cuprinse între 31 și 47 de ani, toți domiciliați pe raza județului, care conduceau autoturisme deși anterior consumaseră băuturi ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2015, 13:15
(2474 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: S-a răsturnat cu mașina

Sîmbătă, 28 februarie 2015, pe DJ321, s-a petrecut un accident de circulație soldat cu rănirea a două persoane. Astfel, în timp ce un bărbat, de 45 de ani, din Slobozia, conducea un autoturism din direcția ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2015, 12:45
(5270 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: 20 de permise reținute, amenzi de peste 99000 de lei

În acest sfîrșit de săptămînă, 27 februarie-1 martie 2015, polițiștii Serviciului Rutier au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum și pentru conștientizarea conducătorilor ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2015, 11:25
(5191 vizualizări - 0 comentarii)


Inundații la Giurgeni, incendii la Fetești și Gheorghe Lazăr

Mai multe gospodării din localitatea Giurgeni, aflate în apropierea Brațului Borcea al Dunării, au fost inundate zilele trecute din cauza infiltrațiilor. Pompierii ialomițeni au fost solicitați să intervină ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2015, 10:25
(10527 vizualizări - 0 comentarii)


Accident groaznic la intrarea în Slobozia!

Accident groaznic la intrarea în Slobozia!

Miercuri, 25 februarie a.c., în jurul orei 19,30, Poliția a fost sesizată cu privire la faptul că pe raza municipiului Slobozia s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea a două persoane. Astfel ...[citește_toată_știrea]

26 Februarie 2015, 17:05
(7092 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Ialomița: Patru proxeneți, arestați

În urma a 8 percheziții domiciliare, desfășurate la Slobozia și Perieți, polițiștii Serviciului de Investigații Criminale au reținut pentru 24 de ore patru persoane, trei bărbați și o femeie, cu vîrste ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2015, 18:05
(5652 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: A furat banii din casa de marcat!

Profitînd de lipsa de vigilență a vînzătoarei unei alimentare din Slobozia, un tînăr de 23 de ani a sustras suma de 50 de lei din casa de marcat a unității comerciale. El a încercat să se facă nevăzut, ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2015, 17:30
(7911 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia furt


Ialomița: Vitezomani amendați de polițiști

Polițiștii Serviciului Rutier Ialomița au efectuat mai multe acțiuni în ceea ce privește respectarea limitelor de viteză pe drumurile din Ialomița. Rezultatele activităților întreprinse de oamenii legii ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2015, 16:50
(6046 vizualizări - 1 comentariu)


Andrășești: Depistat în stare de ebrietate în trafic

Polițiștii ialomițeni au descoperit în trafic un șofer, de 43 de ani, din Slobozia, care conducea în stare de ebrietate. Testat cu aparatul Drager, acesta avea o alcoolemie de 1,08 miligrame alcool pur ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2015, 15:15
(4971 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Vasile în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 oRLandO în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...