Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Viscolul a pus stăpânire pe Ialomița

40 persoane sunt blocate pe șoselele din județ

UPDATE 4 unități de învățământ rămân închise vineri, 7 februarie 2020

Vremea rea face ravagii în județul Ialomița. În momentul de față, 40 de persoane sunt blocate în nămeți, pe șoselele din județ. Cea mai grav afectată zonă de furia naturii este Iazu-Bărăganu. Mai multe persoane așteaptă aici încă de la miezul nopții ca autoritățile să intervină pentru a le scoate din troiene. Ialomița se află până la ora 12,00 sub avertizare meteo Cod Portocaliu.

46 de localități fără curent
Conform informațiilor oferite de Comandamentul Județean pentru Situații de Urgență Ialomița, 40 de persoane sunt blocate pe șoselele din județ din cauza viscolului puternic... [citește_tot_articolul]

6 Februarie 2020, 11:50 (6080 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Drumurile naționale și județene din Ialomița sunt închise!

Viscolul blochează circulația

Drumurile naționale și județene din Ialomița sunt închise!

Reprezentanții Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița informează cu privire la faptul că circulația pe drumurile naționale și județene din Ialomița este închisă, din cauza condițiilor meteo nefavorabile. Reamintim că Ialomița se află sub avertizare meteo Cod Roșu de viscol, valabilă până joi, 6 februarie a.c, la ora 8,00.

În Ialomița nu se circulă
Decizia cu privire la închiderea drumurilor a fost adoptată de către reprezentanții Comitetului Județean pentru Situații de Urgență. La această oră, pe niciunul dintre drumurile naționale și județene din Ialomița nu se circulă... [citește_tot_articolul]

6 Februarie 2020, 01:05 (11054 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Toate școlile din Ialomița vor fi închise

Din cauza viscolului

Toate școlile din Ialomița vor fi închise

17 localități sunt fără curent electric

Ca urmare a avertizărilor meteorologice de vreme rea, autoritățile din Ialomița au luat decizia de a suspenda cursurile în toate școlile din județ pentru ziua de joi, 6 februarie 2020. Potrivit informărilor Administrației Naționale de Meteorologie, începând de miercuri, 5 februarie 2020, de la orele 22,00, și până joi, 6 februarie 2020, la orele 08,00, Ialomița se află sub Cod Roșu de viscol.

Cursuri suspendate din cauza vremii
În cursul zilei de miercuri, 5 februarie a.c., la nivelul Prefecturii Ialomița s-a întrunit Comitetul Județean pentru Situații de Urgență, în cadrul căruia... [citește_tot_articolul]

5 Februarie 2020, 17:47 (9305 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

Spitalele din Ialomița au cheltuit peste 300 mii de lei pentru a fi acreditate

În ultimii 5 ani

Spitalele din Ialomița au cheltuit peste 300 mii de lei pentru a fi acreditate

În spatele aparentei uitilități a procedurii de acreditare a spitalelor se ascunde, de fapt, o afacere cu multe zerouri. Reprezentanții Autorității Naționale de Management al Calității în Sănătate (ANMCS) recunosc deschis faptul că orice unitate sanitară trebuie să cotizeze cu fonduri publice la obținerea categoriei de acreditare. Sumele colectate nu ajung însă în bugetul statului, ci în buzunarele unor «evaluatori externi independenți» agreați de instituție. În ultimii 5 ani, cele 4 spitale din județul Ialomița, au plătit din bugetele proprii peste 300 mii de lei pentru obținerea acreditărilor.

Un procedeu stufos... [citește_tot_articolul]

5 Februarie 2020, 10:05 (6050 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Senzațional! Deputatul PSD Mușoiu a ajuns Vicelider!

Senzațional! Deputatul PSD Mușoiu a ajuns Vicelider!

Priviți, vă rugăm, fotografia alăturată. Câtă determinare! Ce ținută! Cum pulsează prin venele lui amintirea sângelui tânăr cu care-și înseninează nopțile de trudă în folosul comunității ialomițene. Dar ce spunem noi al comunității? Al țării întregi, de-acum, căci deputatul Ștefan Mușoiu a ajuns Vicelider al PSD în Camera Deputaților. Cum ar veni, e al doilea om al partidului în forul legislativ. Și poate mai mult, vă rugăm să ne credeți! Întâi pentru că are vârsta la care bărbații vor să demonstreze cu orice preț că încă mai pot. Apoi pentru că nu are încotro... Fiindcă, după cum știți deja, domnul Mușoiu nu e un parlamentar bogat. Are și el câte ceva, acolo, ca tot omul care a făcut politică... [citește_tot_articolul]

4 Februarie 2020, 19:05 (7296 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

SPORT

Primul succes în amicale

Fotbal, Liga a III-a, Unirea Slobozia

Primul succes în amicale

Unirea Slobozia a debutat în seria meciurilor amicale cu două înfrângeri: 0-2 cu Metaloglobus și 0-1 cu Gloria Buzău. Ambele meciuri s-au jucat în deplasare și ambele adversare sunt echipe de ligă secundă, nivel spre care tindem și noi să ajungem. Sâmbătă, 1 februarie a.c., a fost momentul primului succes pentru echipa noastră. Unirea a primit pe terenul de la Bucu vizita brăi­lenilor de la Victoria Traian, echipă care evo­luează în Liga a IV-a din județul vecin. Așa cum ne-a obișnuit în această iarnă, antrenorul Enache Costea a fo­losit garnituri distincte în cele două reprize. În prima parte au jucat: Gurău-Comșa, Lazăr, Dumbrăvean, Toma-Lemnaru, Unguru, Chebac-Năstase, Ene, Mihalache. În repriza... [citește_tot_articolul]

4 Februarie 2020, 16:20 (4300 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Traficant de droguri bucureștean, judecat la Slobozia

Traficant de droguri bucureștean, judecat la Slobozia

Tribunalul Ialomița a fost învestit să judece acordul de recunoaș­tere a vino­văției în cazul unui tânăr, de 30 de ani, din București. În toamna anului trecut, acesta a fost identificat în trafic, pe șoseaua de centură a Sloboziei, având în portbagajul mașinii 10 kilograme de heroină. Cazul a fost anchetat de procurorii DIICOT-Structura Centrală.

Droguri aduse din Portul Constanța
Ancheta tânărului din București a debutat cu aproximativ 1 an și jumătate în urmă. Procurorii DIICOT din București aveau informații că acesta transporta drogurile de mare risc din Constanța, pentru a... [citește_tot_articolul]

4 Februarie 2020, 14:05 (4241 vizualizări - 2 comentarii)

SPORT

Vin meciurile decisive

Handbal, Liga Națională, HCM Slobozia

Vin meciurile decisive

bonus: Victorie pentru Junioarele I

HCM Slobozia a avut parte săptămâna trecută de o scurtă pauză com­petițională cauzată de drumul european al celor de la Măgura Cisnădie. Concret, partida dintre Slobozia și Cisnădie, care trebuia să se joace sâmbătă, 1 februarie a.c., a fost amânată pentru 12 martie 2020. Aceeași soartă va avea și partida cu CSM București, programată inițial pentru 22 februarie 2020, însă aici nu s-a stabilit încă o altă dată de desfășurare. În acest moment, toată concentrarea jucătoarelor, conducerii și chiar a su­porterilor este îndreptată către Cluj Napoca unde, sâmbătă, 8 februarie a.c., de la orele 11,00, HCM Slobozia se confruntă cu Universitatea. În tur, la Slobozia, echipa noastră s-a impus cu 21-18. ... [citește_tot_articolul]

4 Februarie 2020, 12:55 (3152 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Pregătiri pentru retur

Fotbal, Liga a IV-a

Pregătiri pentru retur

Finalul turului Ligii a IV-a ialomițene i-a găsit în poziția de lideri pe cei de la Victoria Țăndărei. Aceștia au reluat pregătirile și deja au bifat două jocuri amicale: 4-1 cu Unirea Slobozia II și 0-2 cu Avântul Rovine. Victoria s-a întărit până în prezent cu doi jucători: fundașul lateral Ștefan Duncă și mijlocașul de bandă Iulian Ivan. «Va mai veni probabil un portar. Nu ne dorim să facem multe transfe­ruri pentru că una din prioritățile noastre este promovarea tinerilor din loca­litate... Ca obiectiv avem, în continu­are, ocuparea locurilor 1-3, dar vom continua lupta pentru titlul de campioană a județului!» ne-a declarat Dorin Bugiulescu, unul dintre condu­că­torii echipei din Țăndărei... [citește_tot_articolul]

4 Februarie 2020, 12:10 (3375 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Rampele de acces din Slobozia, în atenția Avocatului Poporului

Rampele de acces din Slobozia, în atenția Avocatului Poporului

În decembrie 2019, ziarul nostru publica sub titlul «Slobozia: 3 ani de așteptare pentru o rampă de acces destinată persoanelor cu handicap» un articol în care explica modul reprobabil în care tratează autoritățile locale problemele cetățenilor. Articolul a atras atenția instituției Avocatului Poporului, care a solicitat Primărei Slobozia explicații cu privire la situațiile relatate. Primarul Adrian Mocioniu sus­ține că răspunsul oferit Avocatului Poporului va fi unul «profesionist» și că ajutorul solicitat de slobozeni nu poate fi oferit fără a încălca legea.

Rămâne cum am stabilit... [citește_tot_articolul]

4 Februarie 2020, 10:05 (4129 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Moaștele Sfântului Vasile PeSeDeficatorul la Mihail Kogălniceanu

Moaștele Sfântului Vasile PeSeDeficatorul la Mihail Kogălniceanu

Vin alegerile și PSD este dispus să facă orice pentru o brumă de voturi în teritoriu. Nu o spunem noi, o spun surse interne mult mai bine informate și o confirmă fotografia alăturată. A fost realizată sâmbătă, 25 ia­nuarie 2020, la Mihail Kogălniceanu, unde Vasile Silvian Ciupercă a fost scos din racla sa de argint de la Țăndărei și invitat să pre­zideze onorific o ședință de Birou Permanent a organizației locale. Sursele despre care pomeneam se jură că a fost doar un gest umanitar, căci domnul Ciupercă începuse să măsoare cu chibritul perimetrul biroului tot așteptând reabilitarea publică la care visează de 5 ani. Și că nu este prima sa ieșire, căci a fost folosit pe post de prespapier și când... [citește_tot_articolul]

3 Februarie 2020, 14:40 (7234 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

ANCHETĂ

Comuna Miloșești schimbă sursa de apă nepotabilă

ADI Ialomița cheltuie banii publici inutil

Comuna Miloșești schimbă sursa de apă nepotabilă

În luna ianuarie 2020, administrația locală din Miloșești a inaugurat o nouă sursă de apă nepotabilă. Evenimentul a avut loc în prezența oficialilor județeni și a reprezentanților Asociației de Dezvoltare Intercomunitară Ialomița, intermediarul finanțării proiectului. Valoarea investiției se ridică la 287125 de lei, bani asigurați din bugetul Consiliului Județean Ialomița.

Inginerii administrative cu bani publici
În ultimii 2 ani, administrația jude­țeană a alocat 10 milioane de lei pentru investiții punctuale la nivelul localităților județului. Fondurile au fost gestionate prin... [citește_tot_articolul]

3 Februarie 2020, 09:50 (9920 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Locatari acționați în instanță pentru recuperarea datoriilor

Se întâmplă la Slobozia

Locatari acționați în instanță pentru recuperarea datoriilor

Reprezentanții Asociației de Locatari U20 din Slobozia au găsit o soluție pentru a-i determina pe proprietarii blocurilor pe care le are în administrare să fie mai responsabili în ceea ce privește plata taxei de întreținere a imobilelor. În ultimii 2 ani, entitatea i-a acționat în instanță pe rău-platnici, reușind să recupereze peste jumătate din datoriile acumulate. În același timp, în alte blocuri din oraș, recuperarea de­bitelor se dovedește a fi o misiune imposibilă.

Au rezolvat problema rău-platnicilor
Asociația de Locatari U20 are în administrare câteva blo­curi situate... [citește_tot_articolul]

2 Februarie 2020, 12:40 (5606 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Fanfară de închiriat

Fanfară de închiriat

Ultima dată când Slobozia a avut fanfară proprie, în Cercul Militar nu ploua prin tavan. Și slobozenii se plimbau prin parcuri ascultând «Valurile Dunării»... Acum fanfara vine de la București. Costă 3000 de lei pe oră, pentru cine întreabă. Iar autoritățile o aduc doar la evenimente notabile. Noi am întâlnit-o din nou pe 24 ianuarie 2020, la «Unirea Mică»...

Pensionarii muzicii de fanfară
Nu merită să susții o fanfară a orașului. Costă mult și nu aduce voturi! De aceea oficialii locali și județeni preferă să închirieze. Cea de la «Unirea Mică» vine de la București și s-a prezentat... [citește_tot_articolul]

1 Februarie 2020, 17:40 (6828 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

contraeditorial

Dinu Păturică&comp.

Ialomița rurală este condusă de primarii care al căror unic scop în viață îl reprezintă supraviețuirea în funcție. Fie că au 4-5 mandate la activ, fie că sunt pifani în ad­ministrație, după primii doi ani de activitate devin dependenți de funcție. Fie că au făcut liceul la seral, fie că au plătit cu bani grei di­plomele de facultate din CV, toți au aceeași obsesie: încă un mandat. Sigur, sunt și excepții. Unele chiar notabile! Dar în majoritatea ca­zurilor vorbim de o mentalitate de tip Dinu Păturică, care contaminează implacabil orice primar în funcție. Legitimat de votul conjunctural al electoratului și convins că își merită locul în comunitate, Primarul uită «de unde a plecat» și,... [citește_tot_articolul]

1 Februarie 2020, 11:20 (4185 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Vivani are autorizație de construire pentru extinderea gropii de deșeuri periculoase

Se întâmplă la Slobozia

Vivani are autorizație de construire pentru extinderea gropii de deșeuri periculoase

După 2 ani de așteptare, Vivani Salubritate primește aprobarea Primăriei Slobozia pentru extinderea gropii de deșeuri periculoase. Capacitatea noii celule ar urma să fie de 241500 tone și se va întinde pe o suprafața de 1 hectar. Reamintim că primarul Sloboziei s-a opus vehement acestei extinderi în urmă cu un an. «Ne exprimăm poziția fermă împotriva acestui demers și nu putem susține o eventuală decizie a APM pentru emiterea acordului de mediu în vederea realizării obiectivului!» declara în urmă cu un an Adrian Mocioniu.

Ce vrea Vivani? Vivani Salubritate deține de mai bine... [citește_tot_articolul]

30 Ianuarie 2020, 19:10 (23622 vizualizări - 21 comentarii)

POLITICĂ

«Vom avea candidați proprii pentru toate cele 66 de administrații locale. Și pentru Consiliul Județean!»

Gheorghe Tinel, deputat PNL

«Vom avea candidați proprii pentru toate cele 66 de administrații locale. Și pentru Consiliul Județean!»

Deputatul Gheorghe Tinel susține necesitarea reconfigurării scenei politice locale. În acest sens, el a dat asigurări că PNL Ialomița va avea candidați la nivelul tuturor administrațiilor locale. De­clarațiile au fost făcute în prezența europarlamentarului liberal Cristan Bușoi, care a promis că va des­chide în această primăvară cabinetul europarlamentar din Ialomița. «Vom avea candidați proprii pentru toate cele 66 de administrații locale. Și pentru Consiliul Județean!» a mai declarat Gheorghe Tinel.

Ialomița deputatului Tinel Începutul de an i-a oferit deputatului ialomițean Gheorghe... [citește_tot_articolul]

30 Ianuarie 2020, 15:20 (12917 vizualizări - 18 comentarii)

EVENIMENT

Executare silită de aproximativ 10 milioane de lei pe numele lui Gheorghe Babagianu

Proaspăt angajat la Prefectura Ialomița

Executare silită de aproximativ 10 milioane de lei pe numele lui Gheorghe Babagianu

bonus: drept la replică

Șeful de Cabinet al Prefecturii Ialomița, afa­ceristul Gheorghe Babagianu, trebuie să returneze aproximativ 10 milioane de lei Fondului de Garantare a Creditelor pentru Întreprinderile Mici și Mijlocii. Cu 7 ani în urmă, instituția de creditare a inițiat o acțiune de executare silită pe numele lui Gheorghe Babagianu după ce acesta, împreună cu soția sa, au accesat două linii de credit pe care nu le-au achitat la timp. În ultimii ani, Gheorghe Babagianu a făcut numeroase acțiuni în instanță pentru a scăpa de această datorie, însă demersurile au eșuat, fiind bun de plată.

Filmul unei datorii... [citește_tot_articolul]

30 Ianuarie 2020, 11:20 (12211 vizualizări - 8 comentarii)

EVENIMENT

Amenințate de gripă, școlile din Ialomița rămân deschise

Amenințate de gripă, școlile din Ialomița rămân deschise

Gripa sezonieră își face simțită prezența și în județul Ialomița, cele mai multe cazuri de îmbolnăvire fiind înre­gistrate în rândul elevilor. Conform unei situații statistice oferită de Inspectoratul Școlar Județean Ialomița, la nivelul tuturor unităților de învățământ din județ, în ultimele săptămâni, s-au înregistrat 64 de infecții cu virusuri gripale. Autoritățile sanitare au explicat faptul că suspendarea cursurilor din cauza gripei nu se impune în momentul de față. Între timp, Spitalul Județean de Urgență Slobozia trebuie să facă față valului de solicitări venit din partea părinților cu privire la efectuarea testelor rapide de gripă pentru copii. Unitatea medicală a realizat câteva recomandări... [citește_tot_articolul]

29 Ianuarie 2020, 19:05 (3699 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Dan Noel a revenit la conducerea Direcției de Sănătate Publică Ialomița

Dan Noel a revenit la conducerea Direcției de Sănătate Publică Ialomița

Schimbările din fruntea instituțiilor publice ialomițene continuă. Luni, 27 ianuarie 2020, Ministerul Sănătății a decis să numească un nou șef în fruntea Direcției de Sănătate Publică Ialomița. Astfel, prin Ordin al ministrului Sănătății, Dan Noel a revenit la conducerea instituției.

La vremuri noi, același șef Prin numirea făcută, Ministerul Sănătății a înlocuit-o din funcție pe Cristina Iorga, funcționar public în cadrul Departamentului de Inspecție Sanitară al Direcției de Sănătate Publică Ialomița. Iorga a fost numită la conducerea DSP Ialomița în urma numeroaselor sesizări făcute... [citește_tot_articolul]

28 Ianuarie 2020, 18:20 (22778 vizualizări - 18 comentarii)

Joi 25 Iun 2026
282 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Ialomița: Biciclist lovit de o mașină

A încercat să depășească o mașină și a lovit un biciclist. Accidentul a fost provocat marți, 21 februarie a.c., de un șofer în vîrstă de 53 ani, care conducea un autoturism pe drumul care leagă satele ...[citește_toată_știrea]

22 Februarie 2012, 17:22
(12966 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești, Urziceni: Hoți de fier vechi, prinși în flagrant

Trei bărbați, cu vîrste cuprinse între 16 și 52 de ani, din Fetești și Căzănești, au fost prinși în dimineața zilei de 21 februarie a.c. în timp ce încercau să fure fier armătura de fier a unor hale, aflate ...[citește_toată_știrea]

22 Februarie 2012, 17:20
(11607 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Beat mangă la volan

Cea mai mare poftă de condus vine atunci cînd uiți numărul paharelor cu băutură date pe gît. Acest lucru l-a simțit și un bărbat de 47 ani care, în noaptea de 21 spre 22 februarie a.c., nu a ezitat să urce ...[citește_toată_știrea]

22 Februarie 2012, 17:19
(12519 vizualizări - 2 comentarii)


DGFP Ialomița: Somații pentru datornici

Încă din prima lună a anului, contribuabilii care nu și-au plătit taxele și impozitele către stat au intrat în atenția reprezentanților Direcției Generale a Finațelor Publice Ialomița. Fără să mai stea ...[citește_toată_știrea]

22 Februarie 2012, 17:17
(14686 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: DGFP Ialomița


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

22 Februarie 2012, 12:20
(5031 vizualizări - 0 comentarii)


Expoziție inedită la Muzeul Național al Agriculturii din Slobozia

Expoziție inedită la Muzeul Național al Agriculturii din Slobozia

«O nouă incursiune în lumea satului». Sub această egidă a fost lansată marți, 21 februarie a.c., prima expoziție din acest an organizată de muzeografii de la Muzeul Național al Agriculturii din Slobozia ...[citește_toată_știrea]

21 Februarie 2012, 19:04
(11499 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița a primit de la Guvern 2,582 milioane lei pentru acoperirea cheltuielilor cu deszăpezirea

Guvernul a aprobat alocarea sumei totale de 20 milioane lei din Fondul de intervenție aflat la dispoziția Guvernului din bugetul pe 2012, în scopul limitării efectelor calamităților naturale în localități ...[citește_toată_știrea]

21 Februarie 2012, 18:58
(13916 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: A intrat cu mașina în tren

Un bărbat de 47 ani, din Amara, a produs un accident rutier soldat cu avarierea autoturismului pe care îl conducea. Astfel, sîmbătă, 18 februarie, în timp ce individul se deplasa la volanul unui autoturism ...[citește_toată_știrea]

21 Februarie 2012, 18:44
(14493 vizualizări - 1 comentariu)


DGFP Ialomița: 8 milioane lei, cuantumul evaziunii fiscale în ianuarie 2012!

Peste 8 milioane lei reprezintă veniturile suplimentare la bugetul de stat stabilite de inspectorii Direcției Generale a Finanțelor Publice Ialomița în prima lună a anului 2012. Sumele au fost stabilite ...[citește_toată_știrea]

20 Februarie 2012, 11:17
(8269 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Se înmulțesc furturile de fier vechi

Trei tineri au fost prinși în flagrant de polițiștii feteșteni, miercuri, 15 februarie, în timp ce transportau cu o căruță mai multe componente metalice. Ulterior, polițiștii aveau să constate că fierul ...[citește_toată_știrea]

20 Februarie 2012, 11:07
(13845 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Sprijin pentru sinistrați de la elevii CNMV

Slobozia: Sprijin pentru sinistrați de la elevii CNMV

Elevii Colegiului Național «Mihai Viteazul» din Slobozia vin în sprijinul oamenilor prinși sub nămeți. În parteneriat cu filiala județeană de Cruce Roșie, aceștia le împart sinistraților alimente, în cadrul ...[citește_toată_știrea]

20 Februarie 2012, 11:04
(13085 vizualizări - 2 comentarii)


Ialomița: Drumuri deblocate, fără localități izolate!

Comitetul pentru Situații de Urgență Ialomița informează că sîmbătă, 18 februarie a.c., ora 8.00, rămîn impracticabile următoarele drumuri județene:
- DJ102H între localitățile Colelia ...[citește_toată_știrea]

17 Februarie 2012, 11:39
(13622 vizualizări - 0 comentarii)


Munteni Buzău: Prins de proprietar în timp ce vroia să fure

Un bărbat de 30 ani a fost prins în flagrant de polițiștii slobozeni în timp ce încerca să sară un gard. S-a întîmplat, marți, 14 februarie a.c., la Munteni Buzău, unde polițiștii Secției de Poliție Rurală ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2012, 17:05
(12314 vizualizări - 2 comentarii)


Fetești: Patron din Oradea, cercetat penal

Un tînăr de 31 ani, administrator al unei firme din Oradea, a fost reclamat polițiștilor feteșteni pentru înșelăciune. Potrivit anchetatorilor, în perioada octombrie-decembrie 2011, firma din Oradea a cumpărat ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2012, 17:04
(13872 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Arestați pentru tăierea și furtul de arbori

Patru bărbați, cu vîrste cuprinse între 30 și 37 ani, toți din Slobozia, sînt cercetați pentru tăierea și furtul de arbori din fondul forestier național. Cei patru, în noaptea de 11 spre 12 februarie a ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2012, 17:03
(12142 vizualizări - 0 comentarii)


Stelnica: Au furat componentele metalice de la trei ambarcațiuni

Un adolescent de 15 ani și un bărbat de 34 ani, ambii din Bordușani, sînt cercetați de polițiști pentru furt calificat. Pe scurt, indivizii au furat, în noaptea de 11 spre 12 februarie a.c., mai multe componente ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2012, 17:01
(13764 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 80 locuri de muncă vacante

Potrivit datelor statistice ale Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, la nivelul județului, miercuri, 15 februarie 2012, sînt disponibile 80 locuri de muncă. Cele mai multe posturi ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2012, 11:05
(13821 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: Expoziție de pictură, grafică, artă decorativă și sculptură

Centrul Cultural UNESCO «Ionel Perlea» Slobozia și Dan Tudor Truica-curator general îi invită pe slobozeni și nu numai la vernisajul expoziției de pictură, grafică și artă decorativă «Balcic-Eterna Provocare ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2012, 10:58
(9864 vizualizări - 1 comentariu)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

14 Februarie 2012, 17:31
(8003 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Aplicația IPA Online, disponibilă

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură informează că începînd cu data de 13 februarie 2012, pe site-ul oficial www.apia.org.ro este accesibilă aplicația IPA Online.
Prin intermediul acestei ...[citește_toată_știrea]

14 Februarie 2012, 17:01
(20211 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: În luptă cu zăpada și cu focul la Colelia și Ciocîrlia

După ce în ultimele zile pompierii ialomițeni au intervenit pentru deszăpezirea mai multor gospodării de pe raza localităților Colelia și Ciocîrlia, aceștia au fost solicitați să intervină pentru lichidarea ...[citește_toată_știrea]

13 Februarie 2012, 14:06
(15577 vizualizări - 1 comentariu)


Toate localitățile din Ialomița, alimentate cu energie electrică

Comitetul Județean pentru Situații de Urgență Ialomița anunță că duminică, 12 februarie 2012, orele 20,30, toate localitățile de pe raza județului sînt alimentate cu energie electrică. Echipajele ...[citește_toată_știrea]

12 Februarie 2012, 21:41
(11443 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Cod Portocaliu de ninsori abundente și viscol

Ialomița: Cod Portocaliu de ninsori abundente și viscol

De luni, 13 februarie 2012, orele 12,00, pînă marți, 14 februarie 2012, orele 14,00, Administrația Națională de Meteorologie a emis o avertizare Cod Portocaliu ...[citește_toată_știrea]

12 Februarie 2012, 19:20
(10786 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Hoț din locuințe, reținut de polițiști

Polițiștii au reținut joi, 9 februarie a.c., pe bază de ordonanță de reținere pentru o perioadă de 24 ore, un bărbat în vîrstă de 40 ani, din Țăndărei, pentru comiterea infracțiunii de furt calificat. ...[citește_toată_știrea]

10 Februarie 2012, 16:40
(16533 vizualizări - 1 comentariu)


Fetești: A acroșat cu mașina un copil pe trecerea de pietoni

Poliția Fetești a fost sesizată de un localnic despre faptul că în timp ce conducea un autoturism pe strada Călărași, din localitate, nu a acordat prioritate de trecere unui pieton care s-a angajat în traversarea ...[citește_toată_știrea]

10 Februarie 2012, 16:39
(13605 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești accident


Slobozia: Beat la volan, a refuzat testarea alcoolscop

Joi, 9 februarie a.c., o echipă mixtă de siguranță publică polițist-jandarm a oprit pentru control, în trafic, pe raza municipiului Slobozia, un autoturism condus de un bărbat de 44 ani, din orașul Amara ...[citește_toată_știrea]

10 Februarie 2012, 16:38
(11404 vizualizări - 0 comentarii)


Manasia: Doi tineri, arestați pentru furt

Efectivele Secției Poliție Rurală Ion Roată au identificat joi, 9 februarie a.c., doi tineri de 23 și 26 ani, ambii domiciliați pe raza comunei Manasia, pe numele cărora instanța de judecată emisese mandate ...[citește_toată_știrea]

10 Februarie 2012, 16:27
(15952 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Manasia arestare


Ialomița: Trei bolnavi, aduși cu elicopterul MAI la spital

Ialomița: Trei bolnavi, aduși cu elicopterul MAI la spital

Un elicopter MAI a aterizat din nou la Slobozia joi seara, 9 februarie 2012. Elicopterul a avut la bord trei bolnavi ce necesitau îngrijiri medicale de specialitate în regim de urgență. Cei doi bărbați ...[citește_toată_știrea]

9 Februarie 2012, 20:37
(10962 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Elicopter MAI pentru un dializat din Nicolești

Ialomița: Elicopter MAI pentru un dializat din Nicolești

Un bărbat cu insuficiență renală din Nicolești va fi preluat de un elicopter al Ministerului Administrației și Internelor. De la Tulcea, elicopterul MAI a decolat cu destinația Miloșești pentru a-l prelua ...[citește_toată_știrea]

9 Februarie 2012, 10:27
(8601 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: «Concert Valentine’s Day» cu Liceul de Artă

Liceul de Artă «Ionel Perlea» și Centrul Cultural UNESCO «Ionel Perlea» adresează tuturor slobozenilor și nu numai o invitație pentru un concert de Ziua Îndrăgostiților. Evenimentul se va desfășura marți ...[citește_toată_știrea]

8 Februarie 2012, 12:43
(22406 vizualizări - 5 comentarii)


Ultimele comentarii
scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...