Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Inspectoratul Școlar Județean Ialomița lasă liceele fără elevi și profesori

Din toamna anului 2020

Inspectoratul Școlar Județean Ialomița lasă liceele fără elevi și profesori

Aprobarea planului de școlarizare pentru anul școlar 2020-2021 aruncă Inspecto­ratul Școlar Județean Ialomița într-un scandal public. Totul din cauza deciziei instituției de a reduce 13 clase de liceu din cele propuse de unitățile de învățământ. Reprezentanții liceelor susțin faptul că mă­sura a fost aplicată prefe­rențial, fără a se ține cont de performanțele școlilor. O reacție au avut și oficialii locali ai Uniunii Sindicatelor Libere din Învățământ Ialomița, care au transmis Ministerului Educației un memoriu prin care solicită aplicarea unui act normativ potrivit căruia numărul mediu al elevilor dintr-o clasă ar trebui redus de la 28 la 25. «Considerăm că astfel nu vor mai exista problemele... [citește_tot_articolul]

23 Ianuarie 2020, 17:05 (7540 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița are buget pentru 2020

Ialomița are buget pentru 2020

Consiliul Județean Ialomița a organizat miercuri, 22 ianuarie a.c., o acțiune de consultare a edililor locali din Ialomița cu privire la proiecția bugetară pentru anul 2020. Potrivit datelor oficiale, administrațiile locale și Consiliul Județean Ialomița vor avea la dispoziție 433,36 milioane de lei. Spre deosebire de anul trecut, Consiliul Județean Ialomița are un buget mai mic cu 60 de milioane de lei. În schimb, administrațiile locale vor primi anul acesta aproximativ 200 milioane de lei în plus.

Un buget care nu mulțumește pe nimeni
Deși similar ca valoare cu cel de anul trecut... [citește_tot_articolul]

22 Ianuarie 2020, 19:10 (10838 vizualizări - 18 comentarii)

EVENIMENT

Polițiștii ialomițeni se pregătesc de pensionare

Polițiștii ialomițeni se pregătesc de pensionare

Veștile apărute în spațiul public cu privire la faptul că Guvernul actual ar putea schimba condițiile de pensionare pentru polițiști, a creat panică printre angajații Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița. În prima săptă­mână de lucru din anul 2020, 8 agenți și ofițeri cu ștate vechi au făcut demersuri pentru a se pensiona. În funcție de modul în care Guvernul va decide cu privire la pensionarea timpurie a cadrelor MAI, numărul solicitărilor de pensionare venite din partea polițiștilor ialomițeni ar putea să crească. Oficialii instituției au dat însă asigurări că iminentul val de pensionări nu va afecta activitatea la nivelul IPJ Ialomița.

Polițiștii ialomițeni vor la pensie... [citește_tot_articolul]

22 Ianuarie 2020, 10:20 (17214 vizualizări - 45 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Un PLUS de Educație pentru România, un PLUS de Educație pentru Ialomița

Un PLUS de Educație pentru România, un PLUS de Educație pentru Ialomița

Salutăm vizita doamnei mi­nistru al Educației de marți la școlile și grădinița din Ialomița. Fără să minimizăm efortul doamnei ministru și fără să luăm în discuție bunele intenții ale domniei sale, pot spune că știam cu toții că, în 2020, avem unități de învățământ cu toalete în fundul curții și profesori care aleg violența verbală ca metodă didactică. Problemele învățământului românesc nu se opresc aici, ele sunt mult mai profunde și țin și de o programă școlară învechită.
Putem lăsa la latitudinea primăriilor să rezolve situația toaletelor școlare sau doamna ministru ar putea să ne prezinte o situație reală a numărului de astfel de unități de învățământ existente la nivel național și o... [citește_tot_articolul]

21 Ianuarie 2020, 19:05 (8923 vizualizări - 15 comentarii)

Click aici

SPORT

Mișcări de trupe pentru promovare

Fotbal, Liga a III-a, Unirea Slobozia

Mișcări de trupe pentru promovare

Unirea Slobozia a terminat turul actualului sezon pe primul loc așa cum și-a propus. Paradoxal, în rândul suporte­rilor a rămas senzația că se putea mai mult, că au fost și mișcări greșite care ar trebui reglate în retur. Pentru a atinge obiectivul final, promovarea în Liga a II-a, e nevoie ca lotul să fie primenit valoric, primele demersuri în acest sens făcându-se la mijlocul săptămânii trecute o dată cu reunirea. Pe 15 ia­nuarie a.c., la primul antrenament din 2020, antrenorul Enache Costea a avut la dispoziție mulți jucători noi. Conducerea a făcut 5 transferuri, fotbaliști care, așa cum spuneam, vor acoperi toate compartimentele, mai puțin cel al apărării, unde lucrurile stau așa cum trebuie... [citește_tot_articolul]

21 Ianuarie 2020, 17:05 (5393 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

SPORT

CSM Unirea Slobozia, campioana județului

Handbal, Junioare IV

CSM Unirea Slobozia, campioana județului

Sâmbătă, 18 ianuarie 2020, s-a desfășurat în sala «Andreea Nica» faza pe județ a Campionatului Național de Junioare IV la handbal feminin. Chiar dacă toate cele 4 echipe participante vor merge mai departe în faza pe Euroregiune, clasamentul final contează în perspectiva unui culoar mai bun care să faciliteze trecerea în turneul semifinal. Astfel, locul I a fost ocupat de CSM Unirea Slobozia, echipă antrenată de Alexandru Ivan, urmată de CSS Slobozia, formație pregătită de Alexandru Ciobanu. Pe locul III s-a clasat ACS Piticu Fetești, iar pe locul IV Asociația «Astăzi pentru Viitor» Mihail Kogălniceanu. «Este o generație bună, în care am mare încredere... Sigur, copiii sunt impre­vi­zibili, dar... [citește_tot_articolul]

21 Ianuarie 2020, 15:20 (5998 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Gropile de gunoi neconforme au fost înlocuite cu «depozitări necontrolate»

În Ialomița rămâne cum s-a stabilit

Gropile de gunoi neconforme au fost înlocuite cu «depozitări necontrolate»

În anul 2009, autoritățile din Ialomița au anunțat cu mândrie închiderea gropilor neconforme de gunoi din toate localitățile județului. La 10 ani distanță, locul acestora a fost ocupat de «depozitări necontrolate». Simona Dogaru, șeful Gărzii de Mediu Ialomița susține că în ultimul an Ialomița a făcut progrese în respectarea normelor de mediu. «În Ialomița nu există probleme majore. Situația este sub control...» declară ea.

Vești proaste de la UE
Conform agențiilor de presă naționale, «Comisia Europeană va declanșa în anul 2020 o procedură de infringement din cauza dezastrului... [citește_tot_articolul]

21 Ianuarie 2020, 13:40 (7041 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Agricultura din Ialomița, în pericol din cauza secetei pedologice

Agricultura din Ialomița, în pericol din cauza secetei pedologice

Lipsa precipitațiilor din ultimele săptămâni accentuează fenomenul de secetă pedologică în județul Ialomița. Specialiștii în agrometeorologie atrag atenția că la acest moment cantitatea de apă din sol a scăzut la jumătate față de necesar. Aceștia le recomandă fermierilor administrarea de minerale pe bază de fosfor și potasiu, pentru culturile înființate în toamnă. Din păcate, și săptămânile care urmează vor fi fără precipitații însemnate din punct de vedere cantitativ.

Solul are nevoie de apă Potrivit informațiilor oferite de specialiștii în agrometeorologie din cadrul Administrației... [citește_tot_articolul]

21 Ianuarie 2020, 10:05 (5013 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia bea apă cu trihalometani

Răspuns stupefiant oferit oficial unui slobozean

Slobozia bea apă cu trihalometani

Direcția de Sănătate Publică Ialomița a confirmat oficial că Urban SA furni­zează populației apă cu concentrații de trihalometani peste limitele admise. In­formația a fost confirmată de către instituție ca răspuns la sesizarea făcută de un slobozean. Răspunsul a fost publicat on-line de către petent. Din cauza deficiențelor constatate, Urban SA nu a primit viza anuală pentru auto­rizația sanitară de funcționare.

Răspuns oficial de la DSP Slobozeanul Radu Gorunescu a solicitat Direcției de Sănătate... [citește_tot_articolul]

20 Ianuarie 2020, 15:40 (8736 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Inflație de candidați pentru șefia Consiliului Județean Ialomița

Inflație de candidați pentru șefia Consiliului Județean Ialomița

Deși alegerea prin vot direct a președinților de Consilii Județene nu este o certitudine politică, eșichierul politic local este suprapopulat de candidați pentru această funcție. Fie că vorbim despre partide cu electorat câtă sare între buricele degetelor, fie că vorbim de PSD sau PNL, toată lumea are candidați și toată lumea vrea fotoliul de președinte al județului.

Supraofertă de candidați
Stopată în 2012, alegerea președinților de consilii județene prin vot direct a fost resuscitată în iunie 2019, printr-o Ordo­nanță de Urgență a Guvernului. Volatilă în contextul în care P... [citește_tot_articolul]

20 Ianuarie 2020, 09:50 (10165 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Neglijată de familie, a ajuns în grija statului

Ialomița: Neglijată de familie, a ajuns în grija statului

O minoră de 14 ani, abandonată de familie, a fost preluată de Direcția Generală de Asistență Socială și Protecția Copilului Ialomița. Originară din județul Brăila, fata a fost identificată într-o localitate de la marginea județului. În prezent, aceasta a fost inclusă într-un program de consiliere psiho-socială.

Obligată să trăiască în mizerie Minora de 14 ani a locuit împreună cu familia în județul Brăila, însă mama sa a plecat de acasă și a lăsat-o în grija tatălui. Acesta a luat-o împreună cu el la locuința unor rude din județul Ialomița. După câteva luni petrecute alături de tatăl... [citește_tot_articolul]

19 Ianuarie 2020, 12:25 (3824 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița nu poate gestiona colectarea deșeurilor electrice și electronice

Ialomița nu poate gestiona colectarea deșeurilor electrice și electronice

Colectarea deșeurilor provenite de la echipamentele electrice și electronice, DEEE conform indicativelor stabilite de Uniunea Europeană, la nivelul județului Ialomița pare a fi o misiune imposibilă. Deși există 18 societăți acreditate să strângă acest tip de deșeuri, cantitățile care ajung în spațiile de depozitare sunt infime. Mai mult, autoritățile de mediu din Ialomița așteaptă de 3 ani să le fie raportate date cu privire la cantitățile DEEE colectate.

Un demers abandonat Deși reglementată prin lege, activitatea de colectare a deșeurilor provenite de la echipamentele electrice și... [citește_tot_articolul]

18 Ianuarie 2020, 16:50 (3043 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Ștefan Țintă, noul președinte al PSD Slobozia

PSD își lasă la vatră dinozaurii

Ștefan Țintă, noul președinte al PSD Slobozia

PSD Ialomița organizează alegeri pentru filialele din Slobozia, Țăndărei, Fetești și Urziceni. La Slobozia, Alexandru Stoica a fost înlocuit de mai tânărul Ștefan Țintă, considerat de unul dintre ex-președinții PSD Ialomița «schimbul de mâine». La Țăndărei a fost ales în funcția de președinte al organizației locale joi, 16 ianuarie 2020, fostul primar al orașului, Cristi Roman. «Vrem să modernizăm partidul!» a declarat referitor la aceste alegeri Ștefan Mușoiu, președintele executiv al PSD Ialomița.

Alegeri atent supervizate După un an dezastruos electoral, PSD Ialomița... [citește_tot_articolul]

17 Ianuarie 2020, 19:40 (18995 vizualizări - 17 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Grevă japoneză la Liceul Tehnologic «Alexandru Ioan Cuza» din Slobozia

Grevă japoneză la Liceul Tehnologic «Alexandru Ioan Cuza» din Slobozia

Protest al profesorilor Liceului Tehnologic «Alexandru Ioan Cuza» din Slobozia. Cadrele didactice au intrat vineri, 17 ianuarie 2020, în grevă japoneză. Decizia a fost luată după ce oficialii Inspectoratului Școlar Județean au decis să reducă numărul de clase la unitatea de învățământ menționată. Măsura se aplică începând cu viitorul an școlar și i-ar putea lăsa fără catedre pe profesorii suplinitori ai liceului.

Singura școală care protestează
Oficialii Inspectoratului Școlar Județean Ialomița au decis să reducă 13 clase din cadrul liceelor din județul Ialomița. Măsura a fost... [citește_tot_articolul]

17 Ianuarie 2020, 14:20 (7789 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

S-a întâmplat la Balaciu: O pacientă a căzut în WC-ul din curtea cabinetului medical!

S-a întâmplat la Balaciu: O pacientă a căzut în WC-ul din curtea cabinetului medical!

Incident șocant în comuna Balaciu. O femeie de 53 de ani a căzut în WC-ul cabinetului medical, a cărui podea s-a rupt în momentul în care aceasta a încercat să folosească toaleta. Femeia venise pentru un consult la medicul de familie și a avut nevoie la baie. Respectiva toaletă are peste 30 de ani și se află în curtea cabinetului medical. Cazul a intrat în atenția opiniei publice după ce rudele femeii au povestit toată întâmplarea pe rețelele de socializare. Direcția de Sănătate Publică Ialomița a deschis o anchetă în acest caz.

«Nu a fost nimic grav!» Întâmplarea s-a petrecut la începutul... [citește_tot_articolul]

17 Ianuarie 2020, 12:10 (7638 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Himerele investiționale ale administrației Mocioniu

Mai sunt 6 luni până la alegeri

Himerele investiționale ale administrației Mocioniu

Timp de 3 ani și jumătate, administrația Mocioniu a promovat public ideea transformării Sloboziei într-un oraș modern, conectat la tehnologia și civilizația europeană. În prag de Alegeri, Slobozia rămâne un oraș sărac, fără perspective de dezvoltare și cu o administrație preocupată exclusiv să ofere «pâine și circ» electoratului tradițional. Între agenda publică oficială și agenda cetățenilor prăpastia e uriașă, iar proiectele investiționale din fonduri europene promovate la acest moment sunt doar niște himere administrative în care nu mai crede nimeni.

Studii de fezabilitate pentru investiții inutile... [citește_tot_articolul]

16 Ianuarie 2020, 10:10 (11279 vizualizări - 21 comentarii)

EVENIMENT

Spitalul Județean de Urgență Slobozia este cel mai mare angajator din Ialomița

Spitalul Județean de Urgență Slobozia este cel mai mare angajator din Ialomița

bonus: Medic concediat pe nedrept

Criticat de nenumărate ori din cauza serviciilor medicale care lasă de dorit, Spitalul Județean de Urgență Slobozia excelează la un singur capitol. Acela al numărului de angajați. Statisticile oficiale arată că unitatea medicală este cel mai mare angajator din Ialomița, depășind atât firmele private, cât și celelalte instituții publice din județ. Datele arată că structura de personal a spitalului cuprinde 1012 posturi. Fără să mai surprindă pe nimeni, mai bine de jumătate dintre acestea sunt destinate altor catego­rii de angajați decât medicii specialiști. Surse din cadrul unității medicale au precizat faptul mulți dintre angajații Spitalului Slobozia au obținut locu­rile de muncă pe criterii... [citește_tot_articolul]

15 Ianuarie 2020, 12:20 (24912 vizualizări - 18 comentarii)

EVENIMENT

Luminița Barcari, nominalizată pentru o funcție de secretar de stat în Ministerul Educației

Luminița Barcari, nominalizată pentru o funcție de secretar de stat în Ministerul Educației

UPDATE Școlile și grădinițele din Axintele și Sălcioara, vizitate de ministrul Educației

Luminița Barcari se pregătește să părăsească Inspectoratul Școlar Județean Ialomița, după ce a fost nominalizată pentru a ocupa o funcție de secretar de stat în Ministerul Educației. În cazul în care premierul Ludovic Orban va decide în favoarea Luminiței Barcari, aceasta va supraveghea activitatea din sectorul învățământului preuniversitar.

Nominalizare făcută de PNL Ialomița Cel care a nominalizat-o pe Luminița Barcari pentru funcția de secretar de stat în Ministerul Educației a fost Tinel Gheorghe, președintele PNL Ialomița. În cadrul unei conferințe de presă organizată cu puțin... [citește_tot_articolul]

14 Ianuarie 2020, 19:55 (23080 vizualizări - 17 comentarii)

EVENIMENT

Primăria Slobozia a început distribuirea pachetelor pentru persoanele defavorizate

Primăria Slobozia a început distribuirea pachetelor pentru persoanele defavorizate

Sute de pachete în care există produse pentru igienă așteaptă să fie ridicate din depozitul Cantinei Sociale a Primăriei Slobozia de către persoanele defavorizate din oraș. Respectivele pachete reprezintă ajutorul acordat de Guverul României prin Programul Operațional de Ajutorare a Persoanelor Defavo­rizate (POAD) acestei categorii de persoane. Angajații admi­nistrației locale susțin faptul că săpunul, pasta de dinți sau detergentul oferite gratuit de Guvern nu sunt la mare căutare în rândul beneficiarilor de ajutoare sociale din oraș.

Pachetele își așteaptă beneficiarii Pentru persoanele... [citește_tot_articolul]

14 Ianuarie 2020, 19:20 (8563 vizualizări - 5 comentarii)

SPORT

Mai rău ca-n amicale

Handbal, Liga Națională, HC Dunărea Brăila-HCM Slobozia 31-18 (15-11)

Mai rău ca-n amicale

«Dunărea Brăila este o echipă masivă cu jucătoare puternice, în fața căreia sper să etalăm un joc la fel de bun precum cel cu Vâlcea...» declara Gheorghe Covaciu la finalul confruntării cu echipa campioană a Româ­niei. Antrenorul Sloboziei își dorea să evite astfel un eșec usturător așa cum se întâmplase în amicalul din pauza competițională, când Brăila învinsese cu 30-19. Speranțe deșarte, deoarece a ieșit chiar mai rău. Se pare că, o dată cu trecerea timpului, HCM Slobozia a dezvoltat un complex față de Dunărea, contrazis doar de meciul din Cupa României, din sezonul trecut. În jocul de duminică, 12 ianuarie 2020, gazdele au dat un adevărat recital. Echipa noastră nu a mai dat frisoane publicului... [citește_tot_articolul]

14 Ianuarie 2020, 16:15 (3573 vizualizări - 6 comentarii)

Luni 22 Iun 2026
264 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Ialomița: Două accidente pe DN2, zece persoane rănite!

Două autoturisme au fost implicate într-un accident rutier marți, 7 mai a.c., în jurul orei 11,00, pe DN2, la ieșire din Coșereni către Movilița. În urma impactului, patru persoane au fost rănite, iar una ...[citește_toată_știrea]

7 Mai 2013, 15:47
(8433 vizualizări - 0 comentarii)


Șef nou la Penitenciarul Slobozia

Biroul de Presă al Penitenciarului Slobozia informează că, începînd cu data de 1 mai 2013, comisar șef de penitenciare Marian Dobrică este noul director al Penitenciarului Slobozia, comisarului șef de penitenciare ...[citește_toată_știrea]

7 Mai 2013, 11:17
(9455 vizualizări - 0 comentarii)


Autoturism în flăcări pe Autostrada A2

În urma unor scurgeri de combustibil în zona compartimentului motor, un autoturism a fost cuprins de flăcări în dreptul km 144 de pe Autostrada A2. Evenimentul s-a produs în după-amiaza zilei de luni, ...[citește_toată_știrea]

7 Mai 2013, 10:13
(8536 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Informații prin SMS despre agenți economici

Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii interesați că ANAF a lansat un nou serviciu pentru contribuabili, respectiv «Acces date prin SMS». Serviciul este operațional începînd ...[citește_toată_știrea]

7 Mai 2013, 09:30
(5551 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 90 locuri de muncă vacante

Potrivit datelor statistice ale Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, la nivelul județului, marți, 7 mai 2013, sînt disponibile 90 locuri de muncă. Cele mai multe posturi sînt rezervate ...[citește_toată_știrea]

7 Mai 2013, 08:16
(6911 vizualizări - 0 comentarii)


Trupul băiatului înecat în rîul Ialomița la începutul lunii aprilie a fost găsit

În urma unui apel telefonic primit sîmbătă, 4 mai a.c, în jurul orei 13,15, pompierii au fost solicitați să intervină pentru recuperarea trupului neînsuflețit al unui băiat, în vîrstă de 10 ani, ce plutea ...[citește_toată_știrea]

7 Mai 2013, 07:32
(8399 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Două accidente, două decese!

Două persoane și-au pierdut viața în urma unor evenimente rutiere produse în cursul zilei de joi, 2 mai a.c., pe raza județului Ialomița. Astfel, în jurul orei 18,05, prin 112, Poliția a fost sesizată că ...[citește_toată_știrea]

3 Mai 2013, 16:50
(15223 vizualizări - 16 comentarii)


anunțuri angajare

Ești în căutarea unui loc de muncă?
Hotel Select Slobozia
angajează
OSPĂTARI
-experiența poate constitui un avantaj
vă rugăm să depuneți CV la recepția Hotel Select Slobozia

Ești o adevărată gospodină?
Hotel Select Slobozia
angajează
BUCĂTAR

-experiența poate constitui un avantaj
vă rugăm să depuneți CV la recepția Hotel Select Slobozia

Admet SA Slobozia
angajează
AGENT VÎNZĂRI

-experiența poate constitui un avantaj
-se oferă un pachet salarial atractiv și
un mediu de lucru profesionist
vă rugăm să depuneți CV la
sediul Admet SA din Slobozia,
Șos. Brăilei, nr. 17

1 Mai 2013, 11:46


Bărbulești: Au furat o turmă întreagă de oi și capre

Polițiștii cercetează doi tineri de 17, respectiv 19 ani, domiciliați în județele Ialomița și Prahova, pentru comiterea infracțiunii de «furt calificat». În fapt, suspecții în noaptea de 26/27 aprilie a ...[citește_toată_știrea]

1 Mai 2013, 08:25
(7806 vizualizări - 0 comentarii)


APIA Ialomița: Peste 6600 de fermieri au depus cereri pentru subvenția pe suprafață

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură Centrul Județean Ialomița informează că, în perioada 1 martie-26 aprilie 2013, au fost depuse, în cadrul Campaniei de primire a cererilor de sprijin pe ...[citește_toată_știrea]

1 Mai 2013, 07:23
(9455 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Tineri cercetați penal după ce au tăiat cauciucurile unui autovehicul

Efectivele Poliției Orașului Țăndărei cercetează 3 tineri, cu vîrste cuprinse între 21 și 24 de ani, toți domiciliați pe raza localității, pentru comiterea a 6 infracțiuni de distrugere. În fapt, cei în ...[citește_toată_știrea]

26 Aprilie 2013, 17:33
(6394 vizualizări - 12 comentarii)


Ialomița: Acțiuni concertate pentru combaterea braconajului piscicol

Polițiștii ialomițeni au intensificat acțiunile pentru prevenirea și combaterea braconajului piscicol și a comercializării ilegale de pește și subproduse de pește, cu ocazia apropierii Sărbătorilor Pascale ...[citește_toată_știrea]

26 Aprilie 2013, 16:32
(5982 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Șoferi beți pe drumurile publice

În cursul zilei de joi, 25 aprilie , polițiștii au depistat în trafic doi bărbați, de 38 și 62 ani, din județul Buzău, respectiv Ialomița, în timp ce conduceau autoturisme sub influența băuturilor alcoolice ...[citește_toată_știrea]

26 Aprilie 2013, 15:31
(7528 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Liniște și ordine publică de Florii

Polițiștii ialomițeni se vor afla pe raza întregului județ pentru asigurarea ordinii și liniștii publice și apărarea patrimoniului public și privat în vederea preîntîmpinării producerii evenimentelor negative ...[citește_toată_știrea]

26 Aprilie 2013, 14:30
(6094 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. Se pot introduce anunțuri on-line!

25 Aprilie 2013, 16:53


Urziceni: Bărbat arestat preventiv pentru «pornografie infantilă»

Un bărbat din Urziceni, în vîrstă de 52 de ani, a fost arestat preventiv pentru 29 de zile, miercuri 24 aprilie a.c., de judecătorii Tribunalului Ialomița, sub acuzația de «pornografie infantilă». Suspectul ...[citește_toată_știrea]

24 Aprilie 2013, 17:11
(9383 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Urmăriți penal pentru infracțiuni economico-financiare

Polițiștii Serviciului de Investigare a Fraudelor cercetează un bărbat, în vîrstă de 48 de ani, din Slobozia, pentru comiterea infracțiunii de evaziune fiscală. Cel în cauză, în calitate de administrator ...[citește_toată_știrea]

23 Aprilie 2013, 18:21
(7191 vizualizări - 0 comentarii)


Copil fugit dintr-un centru de plasament din Constanța, găsit la Urziceni

Marți, 23 aprilie a.c., polițiștii ialomițeni au depistat pe raza municipiului Urziceni un minor în vîrstă de 14 ani, din localitate, persoană urmărită la nivel național. Cu ocazia conducerii acestuia la ...[citește_toată_știrea]

23 Aprilie 2013, 18:14
(9418 vizualizări - 0 comentarii)


Munteni Buzău: Copil de 2 ani, accidentat de un scuter

Marți, 23 aprilie a.c., Poliția a fost sesizată cu privire la faptul că pe raza localității Munteni Buzău s-a produs un accident rutier soldat cu rănirea unei persoane. Cu ocazia cercetărilor efectuate ...[citește_toată_știrea]

23 Aprilie 2013, 18:12
(8772 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 467 de șomeri ar putea primi locuri de muncă

AJOFM Ialomița: 467 de șomeri ar putea primi locuri de muncă

La nivel național vineri, 19 aprilie 2013, s-a desfăurat «Bursa Generală a Locurilor de Muncă». În județul Ialomița au fost disponibile un număr de 181 de noi locuri de muncă... Deși la această Bursă au ...[citește_toată_știrea]

19 Aprilie 2013, 18:10
(8663 vizualizări - 2 comentarii)


Slobozia: Un bucureștean i-a furat mașina unui slobozean

Un bărbat de 40 de ani, din București, este cercetat de polițiștii ialomițeni pentru comiterea infracțiunii de «furt calificat». Acesta a furat o mașină dintr-o parcare de pe raza orașului... Respectivul ...[citește_toată_știrea]

19 Aprilie 2013, 18:07
(8741 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia furt


DGFP Ialomița: Primării înglodate în datorii

Reprezentanții Direcției Generale a Finanțelor Publice Ialomița au dat publicității situația la zi în ceea ce privește arieratele unităților administrativ teritoriale din Ialomița. 12 primării din județ ...[citește_toată_știrea]

19 Aprilie 2013, 18:05
(9261 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: A furat baterii auto din 7 mașini!

Un hoț specializat în furturi de acumulatori auto a fost reținut pentru 24 de ore de polițiști. Este vorba despre un tînăr de 28 ani, din Slobozia, care a spart 7 autoturisme parcate pe raza orașului. ...[citește_toată_știrea]

19 Aprilie 2013, 18:04
(8206 vizualizări - 1 comentariu)


Grivița: «Găinari» cercetați de polițiști

Două persoane, de 17 și 47 de ani, domiciliate în comuna ialomițeană Grivița și județul Brăila, sînt cercetate de polițiști sub aspectul comiterii infracțiunii de «furt calificat». Cele două persoane sînt ...[citește_toată_știrea]

19 Aprilie 2013, 14:05
(10129 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Grivița furt


Grivița: A cîștigat la «păcănele», dar aparatul a fost confiscat de polițiști!

Pasionat al «păcănelelor», un tînăr de 24 de ani, din Grivița, a fost lovit de ghinion. Deși aparatul la care s-a jucat i-a arătat că a cîștigat suma de 42500 de lei, el nu a intrat în posesia premiului ...[citește_toată_știrea]

18 Aprilie 2013, 17:30
(12485 vizualizări - 2 comentarii)


DGFP Ialomița: 25 aprilie 2013, termen limită de depunere a declarațiilor

Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița reamintește contribuabililor interesați că joi, 25 aprilie 2013, este ultima zi în care trebuie să se depună la administrațiile financiare teritoriale următoarele ...[citește_toată_știrea]

18 Aprilie 2013, 17:16
(8903 vizualizări - 1 comentariu)


Sinești: Comercializa țigări de contrabandă

Un tînăr de 22 de ani, din București, este cercetat de polițiștii ialomițeni pentru că vindea țigări de contrabandă în incinta magazinului său din Sinești. Ancheta în acest caz este în plină desfășurare ...[citește_toată_știrea]

18 Aprilie 2013, 17:12
(6970 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Rata șomajului pentru martie 2013, în scădere ușoară

La sfîrșitul lunii martie 2013, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița au fost înregistrați 8057 șomeri, din care 2887 șomeri indemnizați, respectiv 5170 șomeri neindemnizați ...[citește_toată_știrea]

18 Aprilie 2013, 16:56
(6837 vizualizări - 0 comentarii)


Mihail Kogălniceanu: Animale arse în incendiu

Mai multe oi și capre au ars în urma unui incendiu care a cuprins grajdul în care se aflau, amplasat într-o gospodărie de pe raza localității ialomițene Mihail Kogălniceanu. La fața locului s-au deplasat ...[citește_toată_știrea]

18 Aprilie 2013, 16:55
(9826 vizualizări - 0 comentarii)


Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» Ialomița sărbătorește «Ziua Bibliotecarului»

Marți, 23 aprilie 2013, de «Ziua Bibliotecarului», Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» Ialomița și-a propus o dezbatere cu tema «Parteneriatul în bibliotecă». De asemenea, vor fi acordate premiile ...[citește_toată_știrea]

18 Aprilie 2013, 16:54
(9118 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! ZANFIR în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! ozzy ada în Lipsa fondurilor întârzie reparația podurilor din județul Ialomița Gigel în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Cetățean în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Cetatean în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! patrik în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...