Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Litigiu pentru stabilirea granițelor localităților Slobozia și Amara

Litigiu pentru stabilirea granițelor localităților Slobozia și Amara

De peste 15 ani, Primăriile Amara și Slobozia încearcă să găsească o soluție pentru a stabili granițele teritoriale ale celor două localități, în zona cunoscută de localnici drept «Drumul Fermei»/Motel Diamant. Deși în martie 2025, cele două autorități locale păreau că au ajuns la un nu­mitor comun, un litigiu în instanță aduce din nou în discuție această situație. Prefectura Ialomița cere din nou mediere pentru stabilirea granițelor teritoriale, iar Primăria Slobozia solicită Consiliului Local să adopte o decizie în acest sens.

 

O problemă fără rezolvare... [citește_tot_articolul]

24 Octombrie 2025, 09:50 (4058 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Anchetă penală pentru falsificarea site-urilor Consiliului Județean Ialomița și Primăriilor Amara și Fetești

Anchetă penală pentru falsificarea site-urilor Consiliului Județean Ialomița și Primăriilor Amara și Fetești

La jumătatea lunii septembrie 2025, Consiliul Județean Ialomița, Primăria Fetești și Primăria Amara sesizau public faptul că în spațiul virtual au apărut pagini de internet ce utilizează numele instituțiilor în mod ilegal. Oficialii Consiliului Județean Ialomița au reclamat situația la Poliție, urmare a plângerii depuse fiind constituit un dosar penal sub aspectul comiterii infracțiunii de «fals informatic».

 

Cercetări în curs Încă de la momentul apa­riției site-urilor care au folosit în mod ilegal numele și însem­nele... [citește_tot_articolul]

23 Octombrie 2025, 12:20 (3953 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Lipsa banilor a lăsat școlile ialomițene de la sate fără triaj epidemiologic

La început de an școlar

Lipsa banilor a lăsat școlile ialomițene de la sate fără triaj epidemiologic

Controlul epidemiologic al elevilor la început de an școlar a lipsit cu desăvârșire în mai bine de jumătate dintre școlile ialomi­țene. Un raport al Direcției de Sănătate Publică Ialomița arată că verificarea stării de sănătate a elevilor nu a fost posibilă pentru că administrațiile locale nu au mai încheiat contracte cu medicii de familie pentru realizarea acestor controale medicale. Situația se regăsește în mediul rural, acolo unde unitățile de învățământ nu dispun de cabinete medicale școlare, motivul fiind generat de lipsa fondurilor.

 

Situație îngrijorătoare... [citește_tot_articolul]

23 Octombrie 2025, 07:50 (1877 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Primăria Slobozia investește în parcări 2,9 milioane de lei

Primăria Slobozia investește în parcări 2,9 milioane de lei

Primăria Slobozia investește în creșterea numărului de parcări publice. În această perioadă s-au finalizat lucrările la parcarea din zona Bazarului Municipal, urmând a se da startul și amenajării unor locuri de parcare în zona Răzoare din Slobozia. Costurile acestor investiții se ridică la 2,9 milioane de lei.

 

Parcări pentru cetățeni și mașinile abandonate Inițiate încă de pe vremea fostului edil Dragoș Soare, lucrările de amenajarea a parcării din zona Bazarului Municipal s-au finalizat în urmă cu aproximativ două săptămâni. Municipalitatea... [citește_tot_articolul]

22 Octombrie 2025, 10:10 (33811 vizualizări - 25 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Țăndărei, pe harta infracționalității din Europa

Țăndărei, pe harta infracționalității din Europa

Autoritățile judiciare din Spania, alături de cele din România, au reușit destructurarea unei rețele infracționale specializate în furturi prin «tehnica îmbrățișărilor». Principalii suspecți sunt din orașul Țăndărei, județul Ialomița. Cazul a fost prezentat pe larg de publicația spaniolă «El Mundo».

 

25 de percheziții și 12 arestări Potrivit presei din Spania, gruparea infracțională din Țăndărei practica metoda «îmbrățișărilor», profitând de vulnerabilitatea oamenilor în vârstă și de turiștii veniți... [citește_tot_articolul]

21 Octombrie 2025, 17:25 (8524 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Acoperire vaccinală scăzută în orașele din Ialomița

Acoperire vaccinală scăzută în orașele din Ialomița

În timp ce orașele din Ialomița încearcă să se dezvolte economic mai mult decât satele, în privința acceptării vaccinării copiilor situația este inversă. Un raport privind aco­perirea vaccinală în 2024 realizat de Direcția de Sănătate Publică Ialomița evidențiază această realitate. Specialiștii instituției arată faptul că, în cazul vaccinurilor administrate în special copiilor, ialomițenii care trăiesc în mediul rural s-au arătat mai receptivi în ceea ce privește acceptarea imunizărilor spre deo­sebire de cei care locuiesc la oraș.

 

Program de vaccinare, interes scăzut... [citește_tot_articolul]

21 Octombrie 2025, 15:20 (3028 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Fuseră mai norocoși

Fotbal, SuperLiga, Universitatea Craiova-Unirea Slobozia 3-1

Fuseră mai norocoși

Scorul înregistrat pe tabelă la finalul partidei dintre Craiova și Slobozia nu a fost nicicum unul care să reflecte realitatea din teren. Acest 3-1 încasat de Unirea în cadrul etapei 13 a SuperLigii, meci disputat sâmbătă, 18 octombrie a.c., a lăsat un gust amar slobozenilor, cu atât mai mult cu cât venea după eșecul de «acasă», de la Clinceni, în partida de polo-fotbal contra dinamoviștilor... Dar, așa cum se știe, există momente când fotbalul devine perfid fără a ține cont de «bulanul» proverbial de conjunctură al unor echipe. Așadar, să consemnăm un al doilea eșec al Unirii sub comanda tandemului Prepeliță-Vlădoiului... [citește_tot_articolul]

21 Octombrie 2025, 14:05 (2390 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Junioarele 2 au zdrobit «acasă», Junioarele 3 au învins «în deplasare»

Handbal, CSM Unirea Slobozia

Junioarele 2 au zdrobit «acasă», Junioarele 3 au învins «în deplasare»

Junioarele 2 CSM Unirea Slobozia au primit duminică, 19 octombrie 2025, vizita handba­listelor CSS Tulcea. Meciul a contat pentru etapa 4 în cadrul Seriei D, junioarele 2 CSM Unirea spulberând echipa tulcencelor. A fost o victorie zdrobitoare, elevele antrenoarei Mădălinei Predoi câștigând partida cu CSS Tulcea cu un categoric 61-26 (33-14). Duminică, 26 octombrie a.c., Junioarele 2 CSM Unirea Slobozia vor juca în deplasare, etapa 5 din cadrul Seriei D programând meciul contra handbalistelor CSS Călărași. În Seria D, Junioarele 2 CSM Unirea Slobozia ocupă locul 2, cu 6 puncte acumulate (3 victorii, 1 înfrângere, gola­veraj 189-1... [citește_tot_articolul]

21 Octombrie 2025, 11:55 (2849 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Adrian Eduard Stan, canotorul de Aur din Sudiți

Adrian Eduard Stan, canotorul de Aur din Sudiți

România a încheiat «Campionatele Balcanice de Canotaj» de la Ioannina/Grecia cu 18 medalii, dintre care 6 de Aur, 4 de Argint și 8 de Bronz. Printre medaliile de aur s-a numărat și cea de la «8+1 masculin (JM8+)», echipajul fiind format din Ionuț David, Adrian Eduard Stan, Carol Logofătul, Sebastian Iulian Ciubotariu, Răzvan Marin, Ilie Stamboala, Bogdan Paraschiv, Andrei Mihai Bălan și Rucsandra Ioana Bucșa. Adrian Eduard Stan este un sportiv legitimat la CSM Călărași/Secția Canotaj, fiind elev al Liceului Pedagogic «Ștefan Bănulescu» Călărași/profil sportiv. De asemenea, trebuie menționat că Adrian Eduard Stan este născut la Sudiți/Ialomița... [citește_tot_articolul]

21 Octombrie 2025, 10:15 (3198 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Instanțele din Ialomița amână, la nesfârșit, cauzele aflate pe rol

Instanțele din Ialomița amână, la nesfârșit, cauzele aflate pe rol

Activitatea instan­țelor din Ialomița este paralizată din cauza «grevei» magistraților. Judecătorii ialomițeni au luat decizia de a amâna soluți­onarea dosarelor aflate pe rol ca urmare a deciziei Guver­nului României de a reforma Legea «pensiilor speciale». Decizia de a protesta întârzie soluționarea cauzelor. Reprezentanții Baroului Ialomița arată faptul că există cauze în care termenele de judecată au fost fixate pentru următoarele 6 luni. În unele din aceste procese, obiectul este reprezentat de divorțuri...

 

Protest în instanțe, termene prelungite... [citește_tot_articolul]

21 Octombrie 2025, 08:20 (7495 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Comisarul de poliție Mihai Dobre este noul comandant al Poliției ialomițene

Venit de la Tulcea

Comisarul de poliție Mihai Dobre este noul comandant al Poliției ialomițene

Inspectoratul General al Poliției Române a decis să-i încheie mandatul în fruntea Poliției ialomițene comisarului Sebastian Savu, acesta revenind în funcția de adjunct al instituției. În locul său a fost împuternicit comisarul de poliție Mihai Dobre, adjunct al Inspectoratului de Poliție al Județului Tulcea, Mihai Dobre.

 

IPJ Ialomița are o nouă conducere Reprezentanții Poliției Române au decis luni, 20 octombrie 2025, să-l împuternicească în funcția inspector șef al Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița pe... [citește_tot_articolul]

20 Octombrie 2025, 14:00 (34505 vizualizări - 32 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Șofer condamnat la 20 de ani închisoare și 1 milion de euro despăgubiri pentru accidentul provocat la Borănești

Decizie definitivă a Curții de Apel București

Șofer condamnat la 20 de ani închisoare și 1 milion de euro despăgubiri pentru accidentul provocat la Borănești

În urmă cu o săptămână, Curtea de Apel București s-a pronunțat definitiv în dosarul penal deschis pe numele șoferului care, în 2021, băut fiind, a provocat intenționat un accident rutier în localitatea Borănești. În urma tragediei, o fetiță de 1 an și 4 luni și tatăl său au murit, iar mama copilei și concubina condu­cătorului auto au suferit multiple traumatisme. Instanța l-a condamnat pe șofer la 20 de ani de închisoare cu executare și l-a obligat la plata unor despăgubiri de 1 milion de euro către femeile care au supraviețuit accidentului și rudele acestora. Bărbatul nu a ajuns însă în spatele gratiilor, pentru că este fugit din țară... [citește_tot_articolul]

20 Octombrie 2025, 12:10 (9186 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Direcția de Sănătate Publică Ialomița controlează toate spitalele ialomițene

De teama infecțiilor nosocomiale

Direcția de Sănătate Publică Ialomița controlează toate spitalele ialomițene

După tragedia petrecută la sfârșitul lunii septembrie 2025 la Spitalul de Copii «Sfânta Maria» din Iași, unde șapte copii internați pe Secția ATI au murit din cauza infecțiilor nosocomiale, Direcția de Sănătate Publică Ialomița încearcă să prevină apariția unor astfel de tragedii și în spitalele ialomi­țene. Încă de săptămâna trecută, instituția a inițiat mai multe verificări pri­vind modul în care cele 4 unități medicale din Ialomița respectă legislația din punct de vedere al controlului infecțiilor asociate asistenței medicale. La finalul verificărilor, vor fi făcute publice și rezultatele acestor controale.

 

... [citește_tot_articolul]

20 Octombrie 2025, 07:50 (3474 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Amenzi de peste 1,1 milioane de lei aplicate de inspectorii ITM

Amenzi de peste 1,1 milioane de lei aplicate de inspectorii ITM

Un bilanț al activității Inspectoratului Teritorial de Muncă Ialomița arată că, în primul semestru al anului 2025, reprezentanții instituției au aplicat sancțiuni de 1,1 milioane de lei ca urmare a controalelor realizate. Verificările au vizat în special munca nedeclarată, fenomen încă prezent pe piața muncii din Ialomița.

 

Munca nedeclarată, problema nerezolvată a angajatorilor ialomițeni Potrivit Inspectoratului Teritorial Muncă Ialomița, în primul semestru al anului 2025, pe raza județului, au fost efectuate aproximativ 500 de controale, fiind sancționați... [citește_tot_articolul]

19 Octombrie 2025, 10:20 (2131 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

ISU Ialomița vrea subunitate de pompieri la Ciochina

ISU Ialomița vrea subunitate de pompieri la Ciochina

Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al jude­țului Ialomița a inițiat o serie de proceduri legislative cu scopul preluării unui teren de 3000 mp, în localitatea Ciochina, cu scopul construirii unei substații de pompieri. Demersul este motivat de scăderea timpilor de răspuns în cazul intervențiilor.

 

Aprobare specială din partea Guvernului României Terenul respectiv trebuie trecut din patrimoniul public al comunei Ciochina în cel al Statului, respectiv al Ministerului Afacerilor Interne. Pentru acest demers a fost nevoie... [citește_tot_articolul]

18 Octombrie 2025, 09:45 (14471 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Marii poluatori din Slobozia, verificați de Corpul de Control al Agenției Naționale pentru Protecția Mediului

Marii poluatori din Slobozia, verificați de Corpul de Control al Agenției Naționale pentru Protecția Mediului

Scandalul mirosurilor neplăcute emanate de stația de epurare a Sloboziei a ajuns până la Agenția Națională pentru Pro­tecția Mediului. În urmă cu o săptămână, Corpul de Control al instituției a făcut verificări la cei 4 agenți economici care deversează ape industriale în stația de epurare, administrată de operatorul Urban SA. Potrivit Ralucăi Dumitrescu, președinta ANPM, controlul s-a realizat ca urmare a declarațiilor publice făcute de prima­rul Sloboziei, Alexandru Potor, cu privire la faptul că societățile comerciale nu respectă le­gislația în ceea ce privește preepurarea apelor in­dustriale înainte de a fi vărsate în stația de epurare... [citește_tot_articolul]

17 Octombrie 2025, 10:25 (9857 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Proiect multianual de consolidare a digurilor pe malurile râului Ialomița

Proiect multianual de consolidare a digurilor pe malurile râului Ialomița

2025 este al treilea an în care Sistemul de Gospodărire a Apelor Ialomița între­prinde ample lucrări de consolidare a digurilor de apărare împotriva inundațiilor de-a lungul râului Ialomița. În prezent, intervențiile vizează zona Cosâmbești-Mărculești. Toate aceste investiții se derulează însă cu încetinitorul din cauza bugetelor tot mai reduse.

 

Lucrări în funcție de buget Legea Siguranței Digurilor obligă instituțiile care le au în administrare să efectueze lucrări de întreținere a digurilor de protecție ... [citește_tot_articolul]

16 Octombrie 2025, 12:15 (3645 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Medicii pensionari renunță la contractele de muncă

La Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Medicii pensionari renunță la contractele de muncă

În sistemul medical, punerea în aplicare a Ordonanței de Urgență care interzice angajaților pensionari să-și continue activitatea a fost amânată pentru sfârșitul acestui an. Fără să mai aștepte luna decembrie 2025, cinci medici pensionari care își desfășurau activitatea la Spitalul Județean de Urgență Slobozia au anunțat deja că renunță la raporturile de muncă pe care le aveau în cadrul unității medicale. Aceștia profesau în cadrul unor secții oricum deficitare din punct de vedere al medicilor specialiști, precum Neonatologia sau ATI. Spitalul din Slobozia s-a confruntat în ultima perioadă și cu o serie de demisii ale unor medici specialiști tineri... [citește_tot_articolul]

16 Octombrie 2025, 07:55 (6187 vizualizări - 10 comentarii)

EVENIMENT

Inspectoratul Școlar Județean Ialomița a comasat doar școlile din orașe

Inspectoratul Școlar Județean Ialomița a comasat doar școlile din orașe

Două acte normative, aprobate în august 2025, au adus schimbări semnificative la nivelul rețelei șco­lare. Pentru a reduce cheltuielile bugetare, Ministerul Educației a decis comasarea prin absorbție a școlilor cu mai puțin de 500 de elevi. În Ialomița, unele unități de învățământ au fost desființate, în timp ce altele și-au pierdut persona­litatea juridică fiind arondate unor instituții mai mari. Procesul de co­masare prin absorbție a eliminat 40 de posturi din sistemul de învăță­mânt, însă respectivii profesori au fost redistribuiți în unitățile care aveau nevoie de dascăli calificați.

 

Comasarea în școlile ialomițene... [citește_tot_articolul]

15 Octombrie 2025, 12:10 (3716 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Abateri financiare de peste 600 mii de lei imputate furnizorilor de servicii medicale din Ialomița

Controale ale CJAS Ialomița

Abateri financiare de peste 600 mii de lei imputate furnizorilor de servicii medicale din Ialomița

Casa Județeană de Asigurări de Sănătate Ialomița a prezentat într-un raport public situația abaterilor financiare ale furnizorilor de servicii medicale din județ, în perioada ianuarie 2024-iunie 2025. Astfel, au fost imputate sume de peste 600 mii de lei, fiind recuperate până în prezent debite în valoare de 145 mii de lei, conform datelor oficiale.

 

Verificări ale CJAS Ialomița În perioada ianuarie 2024-iunie 2025, Casa Județeană de Asigurări de Sănătate Ialomița a efectuat peste 100 de acțiuni de control, tematice sau inopinate. Sco­pul... [citește_tot_articolul]

15 Octombrie 2025, 07:55 (3940 vizualizări - 0 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
278 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Ialomița: Urmărit pentru «complicitate la evaziune fiscală», arestat

Polițiștii de Investigații Criminale din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au acționat pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag de la executarea ...[citește_toată_știrea]

26 Octombrie 2016, 18:25
(4161 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Trimis în judecată pentru sex cu minori

Un bătrîn de 76 de ani din zona Urziceniului a fost trimis în judecată de procurorii locali după ce a obligat un minor de 12 ani să întrețină raporturi sexuale orale cu inculpatul. Potrivit anchetei, bătrînul ...[citește_toată_știrea]

26 Octombrie 2016, 18:15
(4420 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Tînăr fără permis, reținut după ce a acroșat un pieton și a părăsit locul accidentului!

Un tînăr, de 22 de ani, din Slobozia, a fost reținut pe baza de ordonanță de reținere pentru 24 de ore, marți, 25 octombrie a.c., fiind prezentat Parchetului cu propunere de arestare preventivă. În fapt ...[citește_toată_știrea]

25 Octombrie 2016, 20:35
(5012 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Accidente la Munteni Buzău și Urziceni

Luni, 24 octombrie a.c., pe DN2A, lîngă localitatea Munteni Buzău, s-a produs un accident rutier soldat cu rănirea unei persoane. Astfel, în timp ce un bărbat, de 61 de ani, din Urziceni, conducea un autoturism ...[citește_toată_știrea]

25 Octombrie 2016, 20:20
(6239 vizualizări - 0 comentarii)


Protopopiatul Slobozia: «Sfântul Mare Mucenic Dimitrie, în mijlocul copiilor»

În parteneriat cu Grădinița cu Program Prelungit nr. 2 din municipiu, Protopopiatul Slobozia a desfășurat luni, 24 octombrie 2016, acțiunea «Sfântul Mare Mucenic Dimitrie, în mijlocul copiilor». Părintele ...[citește_toată_știrea]

24 Octombrie 2016, 18:55
(6814 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Intervenție a jandarmilor pentru calmarea unui elev-bătăuș

Vineri, 21 octombrie a.c., în jurul orei 12,00, patrula de intervenție din cadrul Detașamentului de Jandarmi Fetești a fost sesizată de conducerea unui liceu din localitate despre faptul că în incinta școlii ...[citește_toată_știrea]

24 Octombrie 2016, 18:40
(6752 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Întreruperi programate în alimentarea cu energie electrică

Printr-un comunicat, Enel Distribuție Dobrogea SA anunță că, urmare a lucrărilor planificate de revizii, reparații și modernizări în rețeaua de distribuție, alimentarea cu energie electrică la nivelul județului ...[citește_toată_știrea]

21 Octombrie 2016, 19:40
(5500 vizualizări - 1 comentariu)


Manasia: A intrat cu mașina în stîlp

Joi, 20 octombrie a.c., în comuna Manasia, s-a produs un accident rutier soldat cu rănirea unei persoane. Astfel, în timp ce un bărbat, de 32 de ani, din comuna Manasia, conducea un autoturism pe raza localității ...[citește_toată_știrea]

21 Octombrie 2016, 19:25
(4971 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Manasia accident


Acțiune a Poliției Rutiere Ialomița

Joi, 20 octombrie a.c., polițiștii ialomițeni au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere, pentru conștientizarea conducătorilor auto cu privire la riscurile la care se expun ...[citește_toată_știrea]

21 Octombrie 2016, 19:10
(4722 vizualizări - 1 comentariu)


Două posturi de ofițer, scoase la concurs la ISU Ialomița

Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al județului Ialomița organizează concurs/examen în vederea ocupării unor posturi vacante de execuție, recrutare din sursă externă ...[citește_toată_știrea]

21 Octombrie 2016, 18:20
(11378 vizualizări - 0 comentarii)


APM Ialomița: Bugetul pentru «Casa Verde Clasic», epuizat

În cadrul programului «Casa Verde Clasic», Agenția pentru Protecția Mediului Ialomița a înregistrat, pînă la data de 20 octombrie 2016, un număr de 181 dosare. Astfel, plafonul de 1089963 lei, pus la dispoziție ...[citește_toată_știrea]

21 Octombrie 2016, 15:35
(5198 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Luna octombrie, luna siguranței on-line

Peste 80 de elevi de la Colegiul Național «Grigore Moisil» și Liceul Tehnologic «Sfînta Ecaterina», din Urziceni, au fost informați despre navigarea în siguranță în mediul on-line. Astfel, la data de 1 ...[citește_toată_știrea]

21 Octombrie 2016, 14:10
(3899 vizualizări - 0 comentarii)


Accident la Săveni produs de un șofer băut la volan

Miercuri, 19 octombrie a.c., pe DJ201, în localitatea Săveni, s-a produs un accident rutier soldat cu rănirea unei persoane. Din verificările efectuate de polițiștii ajunși la fața locului s-a stabilit ...[citește_toată_știrea]

21 Octombrie 2016, 12:20
(5652 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Săveni accident


AJOFM Ialomița: Rezultate la Bursa locurilor de muncă pentru absolvenți

Joi, 20 octombrie 2016, la nivel național s-a organizat, sub îndrumarea Agenției Naționale pentru Ocuparea Forței de Muncă, Bursa locurilor de muncă pentru absolvenți. Acest eveniment s-a desfășurat și ...[citește_toată_știrea]

21 Octombrie 2016, 10:45
(6673 vizualizări - 0 comentarii)


Percheziții ale Poliției în Ialomița. «Evaziune fiscală» în servicii de publicitate!

Joi, 20 octombrie a.c., polițiști din cadrul Direcției Generale de Poliție a Municipiului București, sub supravegherea Parchetului de pe lîngă Tribunalul București, pun în aplicare 34 de mandate de percheziție ...[citește_toată_știrea]

20 Octombrie 2016, 12:10
(7368 vizualizări - 0 comentarii)


Accident rutier la Slobozia. Șoferul a fugit de la locul faptei!

Un tînăr de 23 de ani din Slobozia s-a ales cu un dosar penal după ce a provocat un accident rutier, în zona Muzeului Național al Agriculturii. Fără să dețină permis de conducere, după ce a băut cîteva ...[citește_toată_știrea]

19 Octombrie 2016, 18:53
(6669 vizualizări - 0 comentarii)


Pieton accidentat mortal la Ciochina

Marți, 18 octombrie 2016, pe DN2A, în localitatea Ciochina, s-a produs un accident rutier soldat cu decesul unei persoane. Din verificările efectuate de polițiștii ajunși la fața locului, s-a stabilit că ...[citește_toată_știrea]

19 Octombrie 2016, 16:20
(4101 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: Amenzi de peste 36500 de lei, 10 de permise reținute

În perioada 17-19 octombrie 2016, polițiștii ialomițeni au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere, pentru conștientizarea conducătorilor auto cu privire la riscurile la ...[citește_toată_știrea]

19 Octombrie 2016, 15:55
(5609 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți și fără permise, la volan

Trei bărbați, cu vîrste cuprinse între 50 și 60 de ani, au fost depistați în perioada 17-19 octombrie 2016 de polițiștii rutieri în timp ce conduceau autovehicule pe drumurile publice deși au consumat anterior ...[citește_toată_știrea]

19 Octombrie 2016, 15:40
(3594 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Arestați pentru «furt calificat»

În cursul zilei de marți, 18 octombrie 2016, polițiști de Investigații Criminale au acționat pe raza județului Ialomița pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag ...[citește_toată_știrea]

19 Octombrie 2016, 15:20
(5351 vizualizări - 0 comentarii)


Fierbinți-Tîrg: Bătrînă de 82 de ani, victimă a unui furt

În urmă cu 2 zile, fiica unei femei de 82 de ani, din localitatea Fierbinți-Tîrg a sesizat Poliția cu privire la faptul că mama sa a fost victima infracțiunii de furt. Victima le-a relatat anchetatorilor ...[citește_toată_știrea]

18 Octombrie 2016, 18:40
(5548 vizualizări - 1 comentariu)


Gîrbovi: Accident rutier, provocat de un șofer băut

Accident rutier la Gîrbovi, la sfîrșitul săptămînii trecute, produs de un bărbat de 49 de ani, cu domiciliul în aceeași localitate. Șoferul a scăpat cu viață, însă s-a ales cu un dosar penal pentru conducere ...[citește_toată_știrea]

18 Octombrie 2016, 13:20
(4868 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Gârbovi accident


DSVSA Ialomița: Macrou contaminat, retras de la comercializare

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița, prin personalul de specialitate, în perioada 10-12 octombrie 2016, ca urmare a unei notificări primite de la DSVSA Bucuresti, a dispus ...[citește_toată_știrea]

18 Octombrie 2016, 12:25
(4872 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Atestarea si certificarea întreprinderilor sociale/întreprinderilor sociale de inserție

În cadrul Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița s-a înființat Compartimentul de Economie Socială, ce are ca obiectiv consolidarea coeziunii economice si sociale, ocuparea forței de ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2016, 18:20
(5887 vizualizări - 0 comentarii)


Infractor din Fetești, arestat

Un bărbat care se sustrăgea executării unei pedepse privative de libertate a fost depistat de polițiști. Astfel, polițiștii de Investigații Criminale din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2016, 17:10
(4874 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiune a Poliției Rutiere în zona Urziceni

În cursul zilei de marți, 11 octombrie a.c., polițiștii rutieri au acționat pe raza municipiului Urziceni pentru prevenirea și combaterea principalelor cauze generatoare de evenimente rutiere, precum și ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2016, 15:35
(5270 vizualizări - 0 comentarii)


APM Ialomița: Buget suplimentat pentru «Casa Verde Clasic»

În cadrul programului «Casa Verde Clasic», Agenția pentru Protecția Mediului Ialomița a înregistrat, pînă la data de 12 octombrie 2016, un număr de 113 dosare, în valoare de 679937lei. Avînd în vedere dispoziția ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2016, 14:05
(4601 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Urmărit pentru «tentativă de omor», arestat

Polițiștii de Investigații Criminale din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au acționat pe raza de competență pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2016, 12:45
(4726 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Șomajul, în creștere ușoară

La sfîrșitul lunii septembrie 2016, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița se aflau înregistrați 6791 șomeri, din care 1074 șomeri indemnizați, respectiv 5717 șomeri neindemnizați ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2016, 11:20
(5050 vizualizări - 0 comentarii)


Firmă specializată în prelucrarea lemnului, sancționată de Garda de Mediu Ialomița

Comisarii Gărzii de Mediu Ialomița au sancționat o societate specializată în prelucrarea lemnului, cu sediul social în județul Suceava, care funcționa ilegal în incinta fostului CAP din Grivița. Reprezentanții ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2016, 16:20
(11693 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! ZANFIR în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...